PDA

View Full Version : Finala: Poli Timisoara - Rapid Bucuresti



Pages : [1] 2

kain
19th April 2007, 22:47
Poli Timisoara si Rapid joaca finala Cupei Romaniei 2006/2007. Comentarii aici despre acest meci.

Sergio_D
19th April 2007, 22:48
Timisoara ia cupa ! :D

kain
19th April 2007, 22:52
Nu cred ! :P

Lover
19th April 2007, 22:52
Rapid, fara emotii... pentru ca o sa se lase Timisoara :lol:

Tyler Durden
19th April 2007, 22:55
sper sa luam noi locul 2 ca sa nu ne mai intereseze cine ia Cupa. Oricum daca castiga Timisoara Cupa nu-i bai...:))

YoYoyOi
19th April 2007, 22:57
Timisoara ia cupa.... trebuie ;)

PS ce poll e ala cu 1 x 2? :thinkso:

Lover
19th April 2007, 22:59
threadul e poli - Rapid , deci 1=poli X=egal 2=RAPID

YoYoyOi
19th April 2007, 23:01
egal ce? :o:

Lover
19th April 2007, 23:02
:headbang:
stii ca un meci poate sa se termine si la egalitate? :groggy: ( in cele 90 min, bineinteles ca o sa urmeze prelungiri...)

YoYoyOi
19th April 2007, 23:04
ba ma lasi? :o:

ce x-ul ma-sii vrei tu intr-o finala?
Aici e vorba de cine castiga sau pierde, rezultat de egalitate nu exista, ca nu suntem la pariuri ;)

Elphax
19th April 2007, 23:05
nu se mai poate elimina optiunea din poll, am pus "Nu stiu"

:happy

Sergio_D
19th April 2007, 23:14
mai bine pui "ma abtin", ca poate mai sunt persoane gen starsteel (vezi sfertul Steaua - Otelul), care tin cu ambele echipe :D

Elphax
19th April 2007, 23:27
la noi nu sunt persoane gen starsteel - poate in bucuresti

rfbursa
19th April 2007, 23:59
castiga cupa rocar-fulgeru bragadiru-aek presimt eu asta :evil:

Kooler
20th April 2007, 00:57
In mod normal Rapid.

tchibos
20th April 2007, 01:03
Poli ia cupa 100% .. si chiar ma bucur pentru ei.. m-am saturat sa o ia numai echipele din capitala.. din pacate o sa plateasca multi bani pentru cupa .. deci mai bine zis Poli cumpara Cupa, dar e bine si asa

grande
20th April 2007, 07:56
Cine-i mai bun sa castige !

BAK
20th April 2007, 08:30
timisoara castiga, ca sa mai aduca o cupa in provinie dupa n-shpe mii de ani

six
20th April 2007, 17:03
Timisoara ia cupa.... trebuie ;)

:kiss: ;) :ok:

caine19
20th April 2007, 17:55
Cred ca rapid :)

Ferdininho
20th April 2007, 20:53
Timisoara ia cupa.... trebuie ;)

PS ce poll e ala cu 1 x 2? :thinkso:

Eu prefer Clujul pe 2, si Poli sa demonstreze ceva sezonul acesta, sa arate ca merita sa joace in UEFA-->SA INVINGA PE RAPID in finala, nu conteaza dupa 90,120 minute sau prelungiri.
Avem nevoie de Cupa ca de aer, pt. viitor-ul a tot cea ce inseamna in fotbalul romanesc "fenomenul Timisoara" (oras, public, mentalitate).

Multzam de suport, desi ma surprinde reactia ta, la cum arata clasament-ul acum toti stelistii cred ca tin cu Rapid-ul in finala, macar din interes.

dede
20th April 2007, 21:59
Multzam de suport, desi ma surprinde reactia ta, la cum arata clasament-ul acum toti stelistii cred ca tin cu Rapid-ul in finala, macar din interes.
stelistii tin cu Steaua, nu ii intereseaza ce fac alte echipe... daca Steaua nu e in stare sa se califice singura intr-o cupa europeana, asta este... nu asteptam nimic de la altii :mda:

on-topic... probabil va castiga rapid...

alas21
20th April 2007, 22:09
[QUOTE=grande;1237873]Cine-i mai bun sa castige ![/QUO
RAPID ESTE CAMPIOANA ORI CEAR FI /OLE/

crissis
20th April 2007, 23:16
Cupa va fi a Rapidului

lucian_iasi
20th April 2007, 23:38
Cred k Timisoara va castiga,dupa prelungiri :ok:

YoYoyOi
21st April 2007, 00:35
Multzam de suport, desi ma surprinde reactia ta, la cum arata clasament-ul acum toti stelistii cred ca tin cu Rapid-ul in finala, macar din interes.

Sincera sa fiu, nu ma intereseaza ce fac celelalte echipe, atata timp cat noi am fost impotenti sa ne facem treaba. E ca si cum am astepta pomana de la altii.
Cand il aud si pe sadibelul de Becali ca asteapta ca CFR sa faca si sa dreaga, sau Dinamo sa bata pe Rapid, sau morti si raniti :mda: Pai echipa lui aia sfanta de ce n-a fost in stare sa-si castige punctele? De la inceputul sezonului noi tot asteptam sa se impiedice altii dar nu am fost capabili sa ne castigam meciurile :mda:

Sa castige Timisoara, publicul de acolo merita asta. Nici Rapid nu se va zdrobi prea tare pentru acest trofeu, mai ales ca vor termina pe un loc bun in campionat....

TYPI-STIINTA
21st April 2007, 01:09
POLI TM va castiga cupa mai ales ca joaca si acasa cu stadionul plin. DEci Poli ia cupa si STEAUA ramane pe afara..ciuciu europa :D

G Blondu
21st April 2007, 19:57
:happy
sUNTEM FRATII CU TIMISOARA NE CUNOASTE TOATA TARA STEAUA-POLI IASI 1-1 HA HA HA HA

dannymoga
23rd April 2007, 01:27
POLI TM va castiga cupa mai ales ca joaca si acasa cu stadionul plin. DEci Poli ia cupa si STEAUA ramane pe afara..ciuciu europa :D

ar merita sa castige poli cupa:D i-ar prinde bine un sejur prin europa:D

bob
23rd April 2007, 10:50
dupa ce s-au aliat cu rapidistii, si i-au preferat pe rapidisti in finala,ar fi interesant sa piarda timisorenii cupa chiar la ei acasa si nu intre in cupele europene. oricum, nu au nici o treaba cu fotbalul. vreau sa fie doliu pe stadion.

Carlos Gambino
23rd April 2007, 11:02
vreau sa fie doliu pe stadion.



Și eu de abia aștept să vă aud scheunând după ce veți rata calificarea în grupele CL...

Charon
23rd April 2007, 14:18
dupa ce s-au aliat cu rapidistii, si i-au preferat pe rapidisti in finala,ar fi interesant sa piarda timisorenii cupa chiar la ei acasa si nu intre in cupele europene. oricum, nu au nici o treaba cu fotbalul. vreau sa fie doliu pe stadion.
observ ca e mare invidia pe fratia asta dintre Rapid si Poli!:evil:

nu-i de mirare ca asta vine de la suporteri unei echipe care nu-i respectata de nimeni,poate doar de dubele jandarmeriei!:lol:

Elphax
23rd April 2007, 15:26
nici aia de la jandarmerie nu ii au la suflet ca le strica weekendurile ...

Jus7M3
23rd April 2007, 19:32
Bafta Poli .. sa mai vina cupa si in provincie :ok:

Ferdininho
23rd April 2007, 20:54
dupa ce s-au aliat cu rapidistii, si i-au preferat pe rapidisti in finala,ar fi interesant sa piarda timisorenii cupa chiar la ei acasa si nu intre in cupele europene. oricum, nu au nici o treaba cu fotbalul. vreau sa fie doliu pe stadion.

"Liga campionilor" interzisa cainilor (sau spartanilor).

FORZA Milan, Liverpool.

Leo
25th April 2007, 14:22
imi doresc sa castige POLI
DAR JOCURILE SUNT DEJA FACUTE : CASTIGA RAPID DIN PACATE

blandu
25th April 2007, 22:30
Castiga Poli finala !!!
Sa vedem cum este fara steaua in europa.....

Bafta Poli !!!

stefy_deva
25th April 2007, 23:04
imi doresc sa castige POLI
DAR JOCURILE SUNT DEJA FACUTE : CASTIGA RAPID DIN PACATE

aloo......nostradamus....de unde sti?

eu zic k va fi un meci disputat si sper k Rapid sa castige!

cuzmy
26th April 2007, 18:13
Ori ce s-ar spune, chimisorenii pleaca cu prima sansa. Sunt in forma buna, care probabil o sa ii tina in priza pana la finele campionatului, avand in vedere ca joaca cu echipe mai slabe si au aantajul terenului propriu. Doar Poli Iasi a reusit sa plece victorioasa de la Timisoara. Asa ca eu zic un 1-0 pentru banatzeni!

Ray1
28th April 2007, 16:39
eu as vrea sa castige poli pentru ca sunt cativa prieteni de ai mei acolo(matei si cristea)dar si pt chivorchian.Dar Rapidul cred ca va castiga

cyprian
4th May 2007, 23:28
se stie. Poli Timisoara ia cupa.Rapidu is cam gata:D

forta poli

cyprian
4th May 2007, 23:37
dinamovistii,stelistii&rapidistii mai bine vedetziva de voi.dinamo sa treaca prima data de turul 3 si dupaia mai vb de champ league(sau poate iar o vor vedea la tv),de steaua ce sa mai zik-vai de steaua lor,rapidu.............gura mica,poli timisoara 4ever,se va minuna occidentu ce va vedea la timisoara dupa ce poli va juka in cupa uefa(apropo:se subintzelege k poli ia cupa nu?)

Lordul
5th May 2007, 16:59
daca Rapidul va termina pe 3 atunci timisoara va castiga Cupa dar daca nu atunci Rapidul ia Cupa

Sevilla86
5th May 2007, 21:49
POLI TM va castiga cupa mai ales ca joaca si acasa cu stadionul plin. DEci Poli ia cupa si STEAUA ramane pe afara..ciuciu europa :D


Castiga Poli finala !!!
Sa vedem cum este fara steaua in europa.....
Bafta Poli !!!

In posturile de mai sus cuvantul "Steaua" trebuie inlocuit cu "Rapid" :ok:
Giulestenii sunt la 5 puncte de locul 3 cu 4 etape inainte de jucat... daca ia Poli cupa, Rapid ramane pe dinafara si sezonul viitor nu mai merge in Europa ca nu s-a inscris in Intertoto :D daca se inscria, avea toate sansele...
La meciul asta tin cu Poli.

YoYoyOi
5th May 2007, 21:56
degeaba tii cu Poli, ca va face nea' Iancu un gest nobil sa ajute pe fratiori, ca doar le-a dat terenul pt semifinala, nu? :rolleyes:

Sevilla86
5th May 2007, 22:02
degeaba tii cu Poli, ca va face nea' Iancu un gest nobil sa ajute pe fratiori, ca doar le-a dat terenul pt semifinala, nu? :rolleyes:

Se pregatea ceva in caz ca termina Rapid pe locul doi, da' nu mai e cazul. E ultima sansa a Rapidului sa mearga in Europa, iar la Timisoara, Iancu trebuie sa justifice milioanele alea bagate acolo. Si Poli e disperata dupa Cupa, asa ca o sa se joace corect. Parerea mea :P
Rapidistii declarau cu ceva vreme in urma ca ar vrea sa termine pe doi si sa mearga Poli in Uefa, iar CFR pe trei. Adica Steaua out din Europa... si acum s-a intors impotriva lor :yeah:

edd
5th May 2007, 22:27
va face nea' Iancu un gest nobil sa ajute pe fratiori, ca doar le-a dat terenul pt semifinala, nu? :rolleyes:

NU :evil:

dede
5th May 2007, 22:31
va fi o finala interesanta... rapidistii nu mai au alta sansa sa ajunga in Europa decat daca vor castiga cupa :rolleyes:
daca nu o castiga... :happy

Tyler Durden
5th May 2007, 22:31
degeaba tii cu Poli, ca va face nea' Iancu un gest nobil sa ajute pe fratiori, ca doar le-a dat terenul pt semifinala, nu? :rolleyes:

pai Rapid face numai blaturi, chiar si cand pierde face blaturi...

kain
6th May 2007, 12:12
pai Rapid face numai blaturi, chiar si cand pierde face blaturi...

Vezi sa nu :ras-plans:

YoYoyOi
6th May 2007, 12:14
mai 1 si cu 1 fac 2.... Rapid va castiga Cupa ;)

Tyler Durden
6th May 2007, 12:17
1 si cu 1 fac 2, omul are 2 picioare, Pamantul e rotund, la fel ca si mingea...

matei_viola
7th May 2007, 07:47
Ce va tot amestecati pe aici stelistilor,voi vedetiva de treaba voastra sa vedeti cum mai puteti castiga un meci din 11 metri (Urziceni),ca aici se discuta de Finala Cupei.Cupa o sa ramana in Timisoara macar pana la anul :rolleyes:

Ferko
7th May 2007, 15:49
Sa vedem acum cine pe cine cumpara. Copos pe Iancu sau Iancu pe Copos. Oricum tot meci blatuit o sa fie. E vorba de bani aici, nu de onoare si prestigiu.

Elphax
7th May 2007, 16:08
lasati vrajeala, va fi un meci tare ...

Tyler Durden
7th May 2007, 16:13
elphax, sunt unii p'aici care in general cunosc deznodamantul oricarui meci. deja cunosc rezultatul acestui meci, cine iese pe locul 2, cine castiga titlul in 2007/2008 etc.

Elphax
7th May 2007, 16:28
da, si au facut asa de multi bani din pariuri incat nu mai trebuie sa munceasca niciodata, toata ziua stau pe net

Sunchase
9th May 2007, 18:50
Chiar daca Poli Tm nu e clubul care sa apeleze la trucaje trebuiesc adusi arbitri straini in mod necesar ! Vedem ce fac oamenii in negru !

Ferko
9th May 2007, 20:06
Da Copos parca spunea inaintea meciului cu Dinamo ca are incredere numai in arbitrii autohtoni. Se vede treaba ca s-a razgandit. Se teme ca nu mai prinde UEFA, iar daca nu-i aproba cererea pentru Intertoto sta in Giulesti si joaca amicale.

Sezione
10th May 2007, 00:02
Nu cred ! :P

Stie sphesialistu' di la Buzau!!! :no:

kain
10th May 2007, 00:53
Stie sphesialistu' di la Buzau!!! :no:

Imi dau si eu cu parerea :D

cholo_dog
10th May 2007, 01:03
Unu la mana ca Timisorenii au inceput sa joace,au ca avantaj terenul propriu si apoi e Rapidul care e in cadere libera!!

Ferko
10th May 2007, 17:05
Daca Poli ia cupa, Rapid sta acasa. Sa vedem fratia acuma !

Ferdininho
10th May 2007, 17:58
la noi nu sunt persoane gen starsteel - poate in bucuresti

Trimite-mi si mie te rog avatarul ala cu Poli.

Elphax
10th May 2007, 18:06
Trimite-mi si mie te rog avatarul ala cu Poli.

pinguinul?
fa si tu click dr si Save ...

georg40
10th May 2007, 20:46
Cine imi spune cand are loc finala si unde ?

grande
10th May 2007, 20:48
Pe 26 mai la Timisoara !

Tyler Durden
10th May 2007, 21:27
Daca Poli ia cupa, Rapid sta acasa. Sa vedem fratia acuma !

stai linistit ca prietenia nu o sa se destrame din cauza unui obiectiv vremelnic. sa castige cine merita.

Sunchase
14th May 2007, 02:00
cu Totii La Timisoara !

White Shadow
14th May 2007, 02:21
Castiga Rapid cu 3-0 , 2-0 sau 1-0 ...Poli nu are nici o treaba........se ajuta miticii intre ei...dupa meci vor merge toti la un gratar si vor bea sampanie din cupa castigata de Rapid.

Sevilla86
14th May 2007, 13:41
Șeful CCA, Gheorghe Constantin, a admis astăzi că finala Cupei Timișoreana (dintre Poli Timișoara și Rapid) ar putea fi arbitrată de o brigadă străină. Referitor la declarația sa de acum 2 săptămîni, conform căreia și-ar da demisia dacă i s-ar impune aducerea unui arbitru străin, el a declarat: „M-a luat gura pe dinainte cînd am afirmat asta. Eu am făcut o greșeală atunci cînd am creat un precedent prin aducerea de arbitri străini. Acum cluburile au dreptate cînd întreabă de ce atunci s-a putut și acum nu se poate”. (gsp)

Probabil ca vor fi arbitrii straini.
De castigat sper sa castige Poli. Daca s-ar putea as vrea sa piarda amundoua, dar nu e posibil :(

matei_viola
15th May 2007, 09:26
Da inapoi ca curva la p........ :happy

otinho
17th May 2007, 13:45
multa bafta timisoarei in uefa , rapidisti nu uitati sa deschideti televizoarele (sau ce aveti voi acolo sub pod) martzea , miercurea si joia

Tyler Durden
18th May 2007, 18:22
nu-ti face tu probleme pentru noi, stelist rautacist.

chipy_1923
19th May 2007, 17:22
multa bafta timisoarei in uefa , rapidisti nu uitati sa deschideti televizoarele (sau ce aveti voi acolo sub pod) martzea , miercurea si joia

iaaaaaa...du-te tare suferindule...si vezi-ti de oile tale,ca poate anul asta nu mai jucatin Liga,chiar dc o sa fiti cap de serie..

Dennis
19th May 2007, 23:56
iaaaaaa...du-te tare suferindule...si vezi-ti de oile tale,ca poate anul asta nu mai jucatin Liga,chiar dc o sa fiti cap de serie..

ce te-a mai durut inima cand ai scris ca suntem capi de serie.....pronostic: bate poli 1-0

Ferko
20th May 2007, 16:07
Bate AEK, Rapid sta un an pe odihna. Pleaca si Razvanel.

Cappone
21st May 2007, 23:19
bate Poli,si satenii de la arad o sa crape de ciuda ca Poli a luat cupa si ca baba uta se va lauda in continuare ca a eliminat pe feyenoord in anii 70

Ferdininho
22nd May 2007, 00:08
Un meci care poate salva un sezon intreg si da o noua perspectiva pt. sezonul 2007-2008. Deja d-nul Iancu a anuntat obiectivele : cupa si campionat.
Speranta moare ultima, suntem pe drumul cel bun!

YoYoyOi
22nd May 2007, 07:23
mda, la nivel de obiective nu s-a schimbat nimic :groggy:

Elphax
22nd May 2007, 09:36
deja nu se mai gasesc bilete la peluza ... :(

m8k
22nd May 2007, 12:40
deja nu se mai gasesc bilete la peluza ... :(

Eu zic ca se mai gasesc, dar nu la casele de bilete!:D
Sper sa castige Poli, sa avem un sezon european mai animat si mai diferit de anii anteriori!
Poate va ajunge si Rapid in UEFA prin intertoto!

Absint
22nd May 2007, 14:02
ar fi de toata jalea sa castie Poli cupa si sa se duca in UEFA...o echipa care a schimbat si schimba antrenori pe banda rulanta nu are cum sa "maraie" in Europa nici macar la nivel de Intertoto

blaga
22nd May 2007, 14:43
bate Poli,si satenii de la arad o sa crape de ciuda ca Poli a luat cupa si ca baba uta se va lauda in continuare ca a eliminat pe feyenoord in anii 70

Pai, acum o sptamana, moldovenii+oltenii -satenii de la Arad=1-2 ;btw la fotbal ati pierdut.

chipy_1923
22nd May 2007, 15:15
ce te-a mai durut inima cand ai scris ca suntem capi de serie.....pronostic: bate poli 1-0

:lol: ...nu m-a durut in inima,m-a durut fix in.... si ma doare fix in .... de voi...dc se joaca ultima etapa pe bune(improbabil,s-a ocupat Jiji de asta),poate jucati in Uefa..cat despre meciul cu Poli,dc nu greseste portarul,Cupa ramane la noi..:ok: si atunci sa vezi c te doare pe tine inima..

Tommyi
22nd May 2007, 15:23
bate lejer rapidul ! timisoara e o echipa mai mult decat mediocra

Ianus
22nd May 2007, 18:02
Finala Cupei Romaniei, Poli – Rapid, va avea loc sambata, 26 mai, la Timisoara.O finala asteptata de fanii celor doua echipe, care nu concep absenta din acest sezon al Cupei UEFA. Pareri si comentarii pertinente...pe acest thread!

dannymoga
22nd May 2007, 18:32
Eu zic ca se mai gasesc, dar nu la casele de bilete!:D
Sper sa castige Poli, sa avem un sezon european mai animat si mai diferit de anii anteriori!
Poate va ajunge si Rapid in UEFA prin intertoto!

si eu sunt de acord cu tine...sper sa castige Poli Timisoara....
Macar atat merita galeria frumoasa pe care o au...o sa fie foarte interesant meciul
eu zic ca o sa se termine ca 2-1 :D

Nightwish
22nd May 2007, 19:45
Eu cred ca bate Poli.. Baietii lui Razvan tind sa devina emotivi cand e vorba de meciuri decisive :)
Pronostic Poli 2 - 1 Rapid

orbette
22nd May 2007, 19:46
cupa romaniei pentru ce etapa din campionat e luata in considerare?

Ferdininho
22nd May 2007, 20:17
bate lejer rapidul ! timisoara e o echipa mai mult decat mediocra
Intrebare: Cu costumele alea de spartani, otelite cum se mai scarpina cainii de purici?

YoNuTzz
23rd May 2007, 00:36
consider k rapidu poate reprezenta mult mai bine romania in europa decat poli...deci vreau sa castige rapid...

FcPoliFan
23rd May 2007, 12:44
De unde pana unde aceasta afirmatie?

Nu de alta, dar Rapidul de dupa finala Cupei va avea foarte putin in comun cu Rapidul din ultimii ani. Pe langa faptul ca antrenorul va pleca, vor mai parasi echipa si o serie de jucatori importanti, iar pana acuma nu e deloc clar ce se va intampla.

In acelasi timp, daca Poli ajunge in UEFA sunt sanse mari sa revina Contra, precum si alti cativa jucatori de valoare.

Ramane de vazut.

Kramnik
23rd May 2007, 13:41
Intrebare: Cu costumele alea de spartani, otelite cum se mai scarpina cainii de purici?

prietene de la aek cu spirit liber si vestic te-ai intors la" comunismul miticilor"?
nu am dreptul la o parere?? rapidul e mult si repet MULT mai buna decat aek! SDR pe care voi il tot blamati va bate la orice ora din zi si din noapte?ce palmares aveti voi????NIMIC!!! ce palmares aveti in meciurile directe cu steaua?dar cu Dinamo?dar cu rapidul????iti zic eu daca nu stii!!! unul NET INFERIOR!!! ce nu recunoasteti ca sunteti o echipa FOARTE SLABA??? in afara de sdr mai sunt si alte echipe mai bune decat voi(ai sa zici ca arbitri si manevre de aia is mai buni sdr) ,dar Clujul,Otelul,bistrita,Urziceniul,Craiova tot manevre de va tot bat pe unde va prind si is mereu in fata voastra in clasament???deci cam pe ce loc sunteti la valoare? sdr,Clujul,Otelul,bistrita,Urziceniul,Craiova deci pe 9!!! a era sa uit si UTA va cam bate deci pe 10!!! si atunci de ce n-am voie sa afirm ca RApidul va exmatriculeaza????

m4st3r
23rd May 2007, 14:28
auzi caine, mai bine fara niciun trofeu in palmares decat cu tot ce aveti voi(astea fiind furate) dupa 90 echipa militiei( ceea ce este si in prezent) trebuia desfintata...taci si miAU,miAU,miAU ;)

Elphax
23rd May 2007, 14:35
am bilet!

:ok:

m4st3r
23rd May 2007, 14:38
asa tarziu =)) eu de ieri, dupe ce am stat la coada 30 de min :D

Ferko
23rd May 2007, 15:23
Un meci care poate salva un sezon intreg si da o noua perspectiva pt. sezonul 2007-2008. Deja d-nul Iancu a anuntat obiectivele : cupa si campionat.
Speranta moare ultima, suntem pe drumul cel bun!

Iar vreti cupa si campionatul ? Ca anul acesta.

Kramnik
23rd May 2007, 15:45
Iar vreti cupa si campionatul ? Ca anul acesta.

asa e!! ei viseaza cai verzi pe pereti!! au echipa de locul 12

cuzmy
23rd May 2007, 15:54
asa e!! ei viseaza cai verzi pe pereti!! au echipa de locul 12

Ticule!!!! ...cu tine am sa discut dupa turul preliminar!!!!:happy
...in rest, sper sa bata Poli in finala si sa vad si eu oameni fericiti!
Bafta Poli!

Ferdininho
23rd May 2007, 18:01
asa e!! ei viseaza cai verzi pe pereti!! au echipa de locul 12

Ssssst ca potaile voastre nu au fost in stare sa bata junii lu Poli.

Va doresc 2 meciuri in preliminarile ligii campionilor atat sa jucati anul acesta, si inca 2 in UEFA.

Nu as tine cu Dinamo nici daca ar juca cu MTK Budapesta.

Kramnik
23rd May 2007, 19:06
Ssssst ca potaile voastre nu au fost in stare sa bata junii lu Poli.

Va doresc 2 meciuri in preliminarile ligii campionilor atat sa jucati anul acesta, si inca 2 in UEFA.

Nu as tine cu Dinamo nici daca ar juca cu MTK Budapesta.

tu nici nu meriti sa tii cu Dinamo! de aia numai putem noi ca nu tii tu cu noi! mai bine!! cat despre Liga,voi nici pe alea 2 nu o sa le jucati vreodata!! sunteti o echipa foarte slaba si asta va roade! tot ziceti de Dinamo,steaua ,rapid ca fura si bla bla bla! dar Otelul sau CFR sau Bistrita si ele fura ca vad ca is in fata voastra in clasament si ca va bat pe unde va prind cu bugete cumulate de 3 ori mai mici decat al vostru! unde nu-i cap vai de picioare!! locul 7 pe care ati terminat e o realizare pt voi!!! iesiti in strazi sa va bucurati!!!

kain
23rd May 2007, 19:09
Poli este o echipa slaba.. Rapid o sa castige.. :P

Ferdininho
23rd May 2007, 19:41
tu nici nu meriti sa tii cu Dinamo! de aia numai putem noi ca nu tii tu cu noi! mai bine!! cat despre Liga,voi nici pe alea 2 nu o sa le jucati vreodata!! sunteti o echipa foarte slaba si asta va roade! tot ziceti de Dinamo,steaua ,rapid ca fura si bla bla bla! dar Otelul sau CFR sau Bistrita si ele fura ca vad ca is in fata voastra in clasament si ca va bat pe unde va prind cu bugete cumulate de 3 ori mai mici decat al vostru! unde nu-i cap vai de picioare!! locul 7 pe care ati terminat e o realizare pt voi!!! iesiti in strazi sa va bucurati!!!

Sustine echipa locala nu gunoaiele din capitala! Aaa am ghicit tu esti un amara(bucure)stian.
Pe strazi iesim si sarbatorim dupa ce este eliminata dinamo din liga.

P.S. Vezi ca te-ai ratacit pe theread-ul asta mai bine dupa pe dinamomania si nu te mai chinui sa injuri pe privat oricum nu mai citesc mesajele de la tine!

Bega
23rd May 2007, 22:42
asa e!! ei viseaza cai verzi pe pereti!! au echipa de locul 12

Ce naiba, ai ramas blocat cu locul 12? Asta e rezervat UTA-ei.

Fischer Bobby
24th May 2007, 07:20
Pe strazi iesim si sarbatorim dupa ce este eliminata dinamo din liga.



ce bucurii platonice au "vesticii"!! daca echipa lor nu le ofera motive de bucurie....se bucura si ei de necazul altora....PATETIC

criselly_forza_
24th May 2007, 10:11
suntem frati cu timisoara,dar mai presus de toate inseamna palmaresul la noi....deci in mod normal jucatorii Rapid-ului ar trebui sa manance din gazonul de pe "dan paltinisan" pt a ramane tot in vitrina noastra trofeul mult ravnit al romaniei!!!...asta macar in consolare cu catastrofa din campionat unde am fost varza si inca mai suntem....Sper din tot sufletul sa se schimbe ceva la echipa,in bine evident si deasemenea astept revenirea lui nico 21". bafta all . "o raza de soare,la tarm de mare,tuturor" :ok:

Ferko
24th May 2007, 11:33
ce bucurii platonice au "vesticii"!! daca echipa lor nu le ofera motive de bucurie....se bucura si ei de necazul altora....PATETIC

Nu sunt patetici, doar ultra frustrati ca echipa lor rateaza obiectiv dupa obiectiv; anul asta au ratat : campionatul, clasificarea pentru UEFA, clasificarea pentru UEFA Intertoto, unul din locurile 1-6. Urmeaza sa rateze si cupa si gata. Am uitat ca au ratat si retrogradarea, dar asta nu era un obiectiv trasat de conducere la inceputul campionatului, poata in urmatorul campionat pe langa cele 2 obiective - cupa si campionatul o sa puna si retrogradarea.

Fischer Bobby
24th May 2007, 11:43
Nu sunt patetici, doar ultra frustrati ca echipa lor rateaza obiectiv dupa obiectiv; anul asta au ratat : campionatul, clasificarea pentru UEFA, clasificarea pentru UEFA Intertoto, unul din locurile 1-6. Urmeaza sa rateze si cupa si gata. Am uitat ca au ratat si retrogradarea, dar asta nu era un obiectiv trasat de conducere la inceputul campionatului, poata in urmatorul campionat pe langa cele 2 obiective - cupa si campionatul o sa puna si retrogradarea.

:) ai mare dreptate!! echipa asta viseaza prea mult si uita realitatea!!!

Ramirez
24th May 2007, 18:36
nah szia feri!!!
ma tu ar trebui sa te iei de mana cu bieia si sa va bagati un dildo in ASS, poate asa scapati de grija noastra, cine-i frustrat ma?
vad ca tu esti ala care tot dai din gura de noi, lasa oricum nu intelegi nimic boanghino, bafta in uefa de la un frustrat;)

Luis Garcia10
24th May 2007, 19:43
Poli se va impune! :ok:

Ferdininho
24th May 2007, 22:31
Nu sunt patetici, doar ultra frustrati ca echipa lor rateaza obiectiv dupa obiectiv; anul asta au ratat : campionatul, clasificarea pentru UEFA, clasificarea pentru UEFA Intertoto, unul din locurile 1-6. Urmeaza sa rateze si cupa si gata. Am uitat ca au ratat si retrogradarea, dar asta nu era un obiectiv trasat de conducere la inceputul campionatului, poata in urmatorul campionat pe langa cele 2 obiective - cupa si campionatul o sa puna si retrogradarea.

Domnu g(c)uru ferko de de nu lasi tu frustratii in pace si nu intri pe thread-urile echipei tale sa vorbiti de ce a plecat Thereau, si cum o sa atingeti obiectivul trasat de "cioban" pt. sezonul viitor in UCL, citez " Cel putin sferturile" :happy :happy :happy :happy :happy

six
24th May 2007, 22:33
Poli este o echipa slaba.. Rapid o sa castige.. :Paha....wtf men....ii pe gratis :D :ok:

matei_viola
25th May 2007, 08:50
Domnu g(c)uru ferko de de nu lasi tu frustratii in pace si nu intri pe thread-urile echipei tale sa vorbiti de ce a plecat Thereau, si cum o sa atingeti obiectivul trasat de "cioban" pt. sezonul viitor in UCL, citez " Cel putin sferturile" :happy :happy :happy :happy :happy

Lasal ca nu mai stie pe ce lume traieste :rolleyes:

Elphax
25th May 2007, 10:26
Rapidiștii sînt în alertă: medicii i-au spus ieri lui Coman că nu are voie să apere în finala Cupei. Cine apără poarta Rapidului la finala Cupei, programată sîmbătă seară, la Timișoara? Răspunsul la întrebare trebuie să-l dea medicii, Răzvan Lucescu și Coman. Doctorii s-au pronunțat primii. Au făcut-o ieri și vestea a fost una teribilă pentru internaționalul giuleștenilor: dacă apără, o face pe propria răspundere și riscă să ia o pauză de încă o lună și jumătate!

Practic, finala Cupei i-ar putea pricinui lui Coman o recidivă a accidentării din cauza căreia lipsește deja de aproape două luni. "Ruptura de fascie de la inghinali se extinde dacă forțezi!", l-au averizat medicii. O eventuală recidivă l-ar face indisponibil pentru startul noului sezon.

Înlocuitorii lui Coman în ultimele două luni, Apoula, Marinescu și Mincă, au primit împreună 23 de goluri în 14 meciuri, mai multe decît luase titularul în toate meciurile în care a apărat sezonul trecut, cînd a fost învins de 16 ori în 22 de jocuri! În acest sezon, Coman a fost pe teren în 21 de partide și a primit 15 goluri.
:D

Ferko
25th May 2007, 16:29
Domnu g(c)uru ferko de de nu lasi tu frustratii in pace si nu intri pe thread-urile echipei tale sa vorbiti de ce a plecat Thereau, si cum o sa atingeti obiectivul trasat de "cioban" pt. sezonul viitor in UCL, citez " Cel putin sferturile" :happy :happy :happy :happy :happy

Daca ti-o sarit tandara, scuipa si lipeste-o la loc (sau pune 'picatura'). Daca stiam ca adevarul va doare pe unii chiar asa de tare, ma abtineam - nu mai postam nimic. Cat despre plecarea lui Thereau mi-e indiferent, nu-s eu cu astea.

Ferko
25th May 2007, 16:31
nah szia feri!!!
ma tu ar trebui sa te iei de mana cu bieia si sa va bagati un dildo in ASS, poate asa scapati de grija noastra, cine-i frustrat ma?
vad ca tu esti ala care tot dai din gura de noi, lasa oricum nu intelegi nimic boanghino, bafta in uefa de la un frustrat;)

Nu mai plange, rad fetele de tine.

m8k
25th May 2007, 17:01
Vreau sa vad alaturi de CFR in cupa UEFA pe Poli!
Fortza provincia!:yeah:

Ferdininho
25th May 2007, 23:29
Daca ti-o sarit tandara, scuipa si lipeste-o la loc (sau pune 'picatura'). Daca stiam ca adevarul va doare pe unii chiar asa de tare, ma abtineam - nu mai postam nimic. Cat despre plecarea lui Thereau mi-e indiferent, nu-s eu cu astea.

Mie nu mi-a sarit tzandara vorbeam aici de steOIA, ce drac faceti ca pleca si Thereau si maimutoiul de Elton, in pARADe ramaneti tot cu 3 semafoare, jalnic patetic, iar tre sa iesim pe strazi si eu care credeam ca muntii Carpati se trec numai cu viza de anul acesta.

TheIceMan
26th May 2007, 00:02
de ce ati inchis poll-ul? mai este o zi pana se joaca....

Zax
26th May 2007, 00:08
cred ca o sa asistam la cea mai tare atmosfera de pe vre-un stadion din ultimii ani

Ferdininho
26th May 2007, 00:34
Rapidiștii sînt în alertă: medicii i-au spus ieri lui Coman că nu are voie să apere în finala Cupei. Cine apără poarta Rapidului la finala Cupei, programată sîmbătă seară, la Timișoara? Răspunsul la întrebare trebuie să-l dea medicii, Răzvan Lucescu și Coman. Doctorii s-au pronunțat primii. Au făcut-o ieri și vestea a fost una teribilă pentru internaționalul giuleștenilor: dacă apără, o face pe propria răspundere și riscă să ia o pauză de încă o lună și jumătate!

Practic, finala Cupei i-ar putea pricinui lui Coman o recidivă a accidentării din cauza căreia lipsește deja de aproape două luni. "Ruptura de fascie de la inghinali se extinde dacă forțezi!", l-au averizat medicii. O eventuală recidivă l-ar face indisponibil pentru startul noului sezon.

Înlocuitorii lui Coman în ultimele două luni, Apoula, Marinescu și Mincă, au primit împreună 23 de goluri în 14 meciuri, mai multe decît luase titularul în toate meciurile în care a apărat sezonul trecut, cînd a fost învins de 16 ori în 22 de jocuri! În acest sezon, Coman a fost pe teren în 21 de partide și a primit 15 goluri.
:D

Poarta Rapidului o apara D-zeu, dar D-zeu a facut prima data Banatul si apoi Rromania (nu e greseala de ortografie) :)

Datenshi
26th May 2007, 07:08
Cred ca abia diseara vom afla cine apara, unii zic ca va intra Coman, altii zic ca nu... Presa, ce dracu' sa intelegi de la ei?

YoYoyOi
26th May 2007, 10:05
Coman zicea ca intra cu orice risc... si cred ca ar fi bine sa o faca, altfel nu aveti sanse prea mari...
Si oricum daca se accidenteaza din nou, are vreme sa recupereze ca intra vacanta, deci isi poate asuma riscul.

Cappone
26th May 2007, 10:11
astazi vom castiga cupa,si satenii de la arad,vor ramane in satul lor cu bucuria ca au eliminat pe feyenoord in anii 70!!!
cat despre steaua si dinamo,sper sa o ia pe coaja ambele in turul preliminar din ch.league!!!!!!!!!

Bumbescu
26th May 2007, 10:13
Un meci de care nu prea-mi pasa, cu rapidul nu se poate pune problema sa tin, iar cu timisoara la fel cand ma gandesc la monstrul penal iancu

RAIKKONEN
26th May 2007, 12:14
Rapidul va spulbera timisoara! vad un 4-0 asa ca "vesticii" sa mai revina cu picioarele pe pamant si sa vada adevarata valoare a echipei lor!!!!(va fi mai naspa daca nu apara Coman,Rapidul va bate numai cu 4-3, acele 3 goluri fiind a lui apoula,sau minca cine o juca)

dede
26th May 2007, 12:51
cred ca va castiga rapid... oricum, ar avea mai multe sanse in Europa decat cei de la poli...

Lordliv
26th May 2007, 14:49
daca nu l tradeaza jucatorii pe copos, rapid castiga clar!:ok:

poli aek bragadiru timisoara-o echipa " umflata " ca si patronul iancu " jaba ":drak:

Caligula
26th May 2007, 15:56
Meci foarte interesant: orgolii multe, miza monstruoasa! Motiv pentru care stiu clar ce am de facut la ora meciului: nu schimb de pe ~Acasa~ decat la publicitate ca sa fac audienta si la Taraf TV.

Luis Garcia10
26th May 2007, 15:58
Sper sa fie meci frumos! :D Poli Tim. merita cupa! :ok: :D

Van Halen
26th May 2007, 17:33
POLI TiMISOARA sa de-a Dumnezeu sa BATA pe rapid si cu un mic 1-0
sa plece razvanel
sa scapam de el la stirile sportive
si eventual sa moara jiji de apoplexie ca a LUAT Poli cupa
1 gol macar CRISTEA
I love you TIMISOARA
FIRST REGION

blandu
26th May 2007, 17:56
Bate Poli Timisoara.
Am plecat la meci.

Ferko
26th May 2007, 17:59
Unii chiar nu au nicio legatura cu fotbalul, cu geografia, cu politica... nascuti si crescuti (bine - adica inalti) pe strazi (de aceia vor mereu acolo) dar sunt vesnic anti... (poate anticari, a nu se confunda cu anticariat).

kain
26th May 2007, 18:52
Nici nu concep ca Rapid sa nu joace in Europa la anul.. Asa ca mizez pe victoria giulestenilor.. ;) Sper sa nu fiu dezamagit ! FORZA RAPID /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/

resita
26th May 2007, 18:56
Nici nu concep ca Rapid sa nu joace in Europa la anul.. Asa ca mizez pe victoria giulestenilor.. ;) Sper sa nu fiu dezamagit ! FORZA RAPID /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/

joaca in europa sigur - in liga I

bate poli :ok:

Sevilla86
26th May 2007, 19:53
Toata lumea mizeaza pe goluri putine, dar eu unul ma gandesc la un 3-1 pentru Poli.
Rapid a avut un sezon slab atat in campionat cat si in Uefa. Nu mai sunt echipa de acum un sezon. Nici Poli nu e mare echipa, dar vor avea de partea lor un public extraordinar si avantajul terenului propriu.

m8k
26th May 2007, 20:06
Bravo Timisoarei pentru atmosfera din tribune!:yeah:

Lover
26th May 2007, 20:09
99% victoria RAPIDULUI , chiar daca va fi in prelungiri sau penaltyuri...
slabe sanse ca Poli sa ia cupa...0-2 zic eu ;)

Geografu
26th May 2007, 20:35
Pronosticul meu : se va ajunge la prelungiri dar va castiga Rapidul inainte de a merge la departajari.Bafta ambelor echipe ! :ok:

Celso
26th May 2007, 20:45
bate Timisoara.... va asteptam in SUPERCUPA:drak:

dede
26th May 2007, 20:48
mi-a placut imnul :D

frumoasa atmosfera :D

CFR1907
26th May 2007, 20:52
Impresionanta coregrafie a facut Poli.:ok:

xmanjohny
26th May 2007, 20:56
logic ar fii sa cistige Poli , Rapid merge in inter Toto si se califica de acolo pentru uefa de acolo si asa tota lumea o sa fie fericita

vlad1607
26th May 2007, 20:56
castiga rapidul

Caligula
26th May 2007, 20:59
Frumos, frumos. Si totusi... nu vi se pare mai interesant zvonul ca Monica Columbeanu s-ar putea sa fie iarasi gravida? Sa vedeti acolo incrancenare si miza. :)

CFR1907
26th May 2007, 21:00
logic ar fii sa cistige Poli , Rapid merge in inter Toto si se califica de acolo pentru uefa de acolo si asa tota lumea o sa fie fericita

Nu cred ca Rapid se mai poate inscrie in intertoto...

Caligula
26th May 2007, 21:00
logic ar fii sa cistige Poli , Rapid merge in inter Toto si se califica de acolo pentru uefa de acolo si asa tota lumea o sa fie fericita

Din cate stiu eu Rapidul nu mai are cum sa ajunga in Intertoto ca nu s-a inscris. Poate gresesc eu.

Celso
26th May 2007, 21:04
bun Zicu asta....juma de gol:( la facut el

ducus
26th May 2007, 21:04
Gooool Zicu!

Celso
26th May 2007, 21:07
frumoasa galerie///dar nu prea se aud :no: ....ma gandeam ca Timisoara mi ia pa sus din prima...dar vad ca au inceput timid...meciul se joaca

vlad1607
26th May 2007, 21:08
castiga rapidul

dupa cum ziceam.....un hibrid rusinos nu poate face performanta...:mda:

detzu
26th May 2007, 21:35
Noi am batut-o pe Real la noi acasa :) si fara sa fie nevoie de ajutorul Ceausistilor ca sa aveti ce jucatori va doriti. In loc sa va cereti scuze jucatorilor ca au jucat pe gratis in tara in loc sa faca bani in strainate ii injurati.Gigei,miei ,catzei !

danpuric78
26th May 2007, 21:37
atata agitatie pentru "cupa". Doua echipe care n-au jucat nimic. Inca un trofeu care se decide intre echipele din capitala; Rapidul lui Copos si Aekul mutant hibridizat in politehnica a lui Iancu.

caine19
26th May 2007, 21:37
Cum a fost coregrafia , ca am pierdut primul sfert de ora :( ... ?

Brian
26th May 2007, 21:39
Nush ce parere aveti voi....dar Torje asta are talent ... cel mai activ jucator al primei reprize...:ok:

Kainsashiki
26th May 2007, 21:39
bai, coregrafia a fost frumoasa, mai bine ar arata doar tribunele, ca meciul e cel mai penibil pe care l-am vazut din ultimii ani.

Nightwish
26th May 2007, 21:43
Meciul e normal sa fie mai putin spectaculos, miza e mare pentru ambele echipe.. Torja a jucat superb, cred ca dupa meciul asta va ploua cu oferte pentru el la Timisoara... Arbitrul ma enerveaza, nu pare partinitor dar fragmenteaza meciul, parca nu ar fi auzit de avantaj.

katalinkostel
26th May 2007, 21:46
I-mi doresc sa castige Rapidul,pentru ca are mai multa experienta in cupele europene.Deocamdata Timisoara nu este decat imagine......Si este nevoie mai mult decat imagine in europa...asa ca...Fortza Rapid....:yeah:

Lordliv
26th May 2007, 21:46
" coregrafie " facuta de " timisoreana " care probabil a mai spalat niste euroi cu aceasta ocazie!

poli,cum am mai spus o echipa de duzina,doar este aek-bragadiru!
forza rapid! nu lasa sa scapi asemenea ocazie,ia cupa!:drak:

TYPI-STIINTA
26th May 2007, 21:55
0-2 . Meci Jucat

Celso
26th May 2007, 21:56
ce va faceati fara Zicu:( ...."dati`ne copilu inapoi":D

Nightwish
26th May 2007, 21:59
Tutz gura matii de arbitru imbecil. Si el si taica-su ala de la bagat in finala..

Celso
26th May 2007, 22:01
ce mai are de pierdut Timisoara?:o: ....asta este...daca nu ai mentalitate de invingator nu faci nimic:rolleyes:

TYPI-STIINTA
26th May 2007, 22:01
Tutz gura matii de arbitru imbecil. Si el si taica-su ala de la bagat in finala..

asta este.. ce sa-i faci?! :(

TYPI-STIINTA
26th May 2007, 22:05
hopa, au innebunit comentatorii .. mai mereu aduce aminte la meciul asta de Universitatea Craiova :D...deobicei , multi comentatori vorbeau despre steaua la meciurile unde jucau alte echipe pe teren.. vad ca acu s-a intors lumea pe invers.

Celso
26th May 2007, 22:07
mentalitate

TYPI-STIINTA
26th May 2007, 22:07
pt faza aia se da ROSU?? :confused:

ducus
26th May 2007, 22:08
:rosu: Omoduemuke dupa 3 minute de la intrarea pe teren! Gest incalificabil la un asemenea nivel!

The_Blonde
26th May 2007, 22:08
ce-ai ma ca ia bagat mana in gat de fata cu arbitru :rosu: clar!!!

Brian
26th May 2007, 22:09
Da....din pacate se da rosu....dar arbitrul a fost de C***T....sper k e mandru ta-su de el....

Celso
26th May 2007, 22:09
e clar ca putea sa nu dea.......dar nu tre sa dai ocazia omului in negru sa o faca....Maftei ala nu il mai tin picioarele

Sevilla86
26th May 2007, 22:09
pt faza aia se da ROSU?? :confused:

Normal! Ala parca a cersit rosu... sa faci asa ceva chiar in fata arbitrului :groggy:

Celso
26th May 2007, 22:10
cea mai nashpa finala din ultimii 10 ani cred:o:

danpuric78
26th May 2007, 22:11
Rosu indiscutabil. Daca nu stii sa te controlezi asta patesti.

Nightwish
26th May 2007, 22:12
E nebun augustus.. De ce a dat fault acuma???

TYPI-STIINTA
26th May 2007, 22:12
e clar ca putea sa nu dea.......dar nu tre sa dai ocazia omului in negru sa o faca....Maftei ala nu il mai tin picioarele

asa-i. a fost acoperit de regulament.. dar putea sa nu dea rosu, sa nu strice meciul . oricum treaba lui

TYPI-STIINTA
26th May 2007, 22:13
cea mai nashpa finala din ultimii 10 ani cred:o:

chiar ca finala nasoala. ma cam plictisi sa ma uit la ea. nici suporterii timisoarei nu sunt asa de galagiosi

Brian
26th May 2007, 22:14
Proasta inspiratie a avut Velcea si in alcatuirea echipei de start si la schimbari....se putea mai bine...

Brian
26th May 2007, 22:18
Vedetzi cat de ofiliti sunt jucatorii pe teren???Si este abia minutul 70...:(

Celso
26th May 2007, 22:21
rapidul si`a urmarit scopul....a lovit si a stat in aparare! nici Timisoara nu le`a pus deloc probleme:( ...in afara de Torje toti....:|:|:|

ma dezamagit publicul timisorean....in afara de coregrafie care a fost frumoasa, in rest salbutz....la fel ca si echipa.... sa speram ca la meciul nationalei nu va fi la fel :|

danpuric78
26th May 2007, 22:33
Intr-adevar, extraordinar publicul timisoarean. Care e motivul pentru care l-au fluierat pe Moldo, la ultimul meci?
Asta e publicul timisorean, ala fair-play?

vlad1607
26th May 2007, 22:33
aek e aproape zero barat

noir_desir
26th May 2007, 22:37
slabut meci, atat in teren cat si in tribune :sleep:

Lordliv
26th May 2007, 22:39
poli aek-bragadiru,nu are fata de finala cupei!
numai desfasurarea finalei ,acasa la sponsorul competitiei,a facut ca acestui " ras " de echipa sa i se deschida drumul spre finala!:rosu:

Nightwish
26th May 2007, 22:41
poli aek-bragadiru,nu are fata de finala cupei!
numai desfasurarea finalei ,acasa la sponsorul competitiei,a facut ca acestui " ras " de echipa sa i se deschida drumul spre finala!:rosu:

Ma lasi? Asa o tzi de la inceputul topicului cu Bragadiru si faze de-astea. Nu sunt fan Poli dar ce spui tu sunt tampenii!

miril
26th May 2007, 22:43
Felicitari, Rapid! Imi pare rau ca o spun dar acest Bulibasa mitic a cumparat spiritul Timisoarei. Pacat, mare pacat!

Lordliv
26th May 2007, 22:44
Ma lasi? Asa o tzi de la inceputul topicului cu Bragadiru si faze de-astea. Nu sunt fan Poli dar ce spui tu sunt tampenii!


vrei sa incep cu surogatul de echipa care este cfr cluj?:evil:

ps. probabil traiesti in ungaria si nu cunosti " istoria" echipei poli aek bragadiru timisoara:happy

Geografu
26th May 2007, 22:44
Bravo Rapid pentru victoria meritata de azi.Pentru sezonul lor greu cred ca o meritau.In vara vom avea deci o supercupa a Romaniei interesanta ! :rolleyes: ;)

Caligula
26th May 2007, 22:45
Ahahahah, n-am inteles absolut nimic din discutia voastra decat ca a luat unu' cartonash roshu. Dracu' stie care si de la ce echipa! Deci cum s-a sfarsit ca tot n-am inteles? Cu un gang-hug intre jucatorii si suporterii adversi, rupt parca din filmele indiene sau a fost ceva batalie p-acolo? Conducea R cu 1-0.
Edit: s-a clarificat cu 1 post -2 mai devreme.

delaparis
26th May 2007, 22:45
usor

Nightwish
26th May 2007, 22:48
vrei sa incep cu surogatul de echipa care este cfr cluj?:evil:

ps. probabil traiesti in ungaria si nu cunosti " istoria" echipei poli aek bragadiru timisoara:happy

1.Se numeste Poli, joaca la TM si poarta culorile lui Poli ==>> este Poli
2.Probabil tu traiesti in p..a matii inca daca doar atat iti poate capul

TYPI-STIINTA
26th May 2007, 22:48
Ahahahah, n-am inteles absolut nimic din discutia voastra decat ca a luat unu' cartonash roshu. Dracu' stie care si de la ce echipa! Deci cum s-a sfarsit ca tot n-am inteles? Cu un gang-hug intre jucatorii si suporterii adversi, rupt parca din filmele indiene sau a fost ceva batalie p-acolo? Conducea R cu 1-0.
Edit: s-a clarificat cu 1 post -2 mai devreme.

pai a fost un meci de tot rahatu` .. un meci plictisitor, cu foarte putine faze de poarta. un gol marcat de rapidisti cam prin minutu 20 care a redus publicul timisoream, si asa a ramas - tacut - pana la sfarsitul meciului.
Ps: mai bine ca nu ai vazut finala.. chiar urata :headbang:

Lordliv
26th May 2007, 22:50
1.Se numeste Poli, joaca la TM si poarta culorile lui Poli ==>> este Poli
2.Probabil tu traiesti in p..a matii inca daca doar atat iti poate capul

@ delaparis CRED CA ESTE EVIDENTA INJURATURA!
ACEST INDIVID NU MAI TREBUIE SA POSTEZE AICI

Nightwish
26th May 2007, 22:51
Mda.. un meci foarte urat la care a avut o contributie insemnata si augustus, a fragmentat jocul la greu si nu a fluierat fault la golul 2 al Rapidului... Una peste alta, meci castigat meritat de Rapid, felicitari!

oaspetele
26th May 2007, 22:53
slaba Poli, slab si antrenorul.
Rapid a strans bine dupa goluri, si-a urmarit scopul.
dihorul ala de la Timisoara trebuie sa-si faca valiza.

Nightwish
26th May 2007, 22:54
slaba Poli, slab si antrenorul.
Rapid a strans bine dupa goluri, si-a urmarit scopul.
dihorul ala de la Timisoara trebuie sa-si faca valiza.

Pai si-o face, am inteles ca vin Urin Jr.

Caligula
26th May 2007, 22:55
Poate la anul scapam si noi de finale gen: F.C.M. Fratia Inelului vs. F.C. Prieteni de-o Viata si vedem si noi spectacol in tribune, jucatori care-si "dau viata" pe teren si multe alte epitete care ar trebui sa caracterizeze o finala. Parerea mea este ca era un cu totul alt joc si alta atmosfera daca juca Poli cu Clujul spre exemplu; Ma uitam fara sa clipesc de 4 ori pe tot parcursul jocului. :)

YoNuTzz
26th May 2007, 22:57
timisoara este o echipa slaba...are jucatori, dar nu si o echipa...
rapidul a castigat meritat...
si ink ceva...
cred k multe alte echipe din provincie s-ar fi descurcat mult mai bine decat timisoara, dak finala ar fi fost la ei aks...
patronu' iancu mai bine ar investi la rapid, in locu zgarcitului de copos, decat sa dea banii degeaba...

Caligula
26th May 2007, 23:01
Parerea mea este ca echipa actuala a lu' Poli nu-si merita suporterii. Imi lasa senzatia ca simt o presiune uriahsa cand vad atata lume optimista in tribune.
Ceva de genul: "lasa mama ca n-ai cum sa pici examenul asta, numai *******ii pica; ce daca e unul pe 10 locuri? " :))

Lover
26th May 2007, 23:09
meci urat...
nu mi`a placut.
arbitrajul a fost destul de bun, in afara de faultul de la golul 2..
prea multe intrari dure ale lui Marius, Alexa si altii...

ce schimbari a facut antrenoru ala al vostru ...:ras-plans: de tot rasul...
cand l`am vazut pe omoduemuke pe margine, am inceput sa rad...il tin minte din meciul retur din campionat...ce suturi dadea, direct in out :ras-plans:
oricum...bine ca a castigat RAPID ...am nimerit si scoru` 0-2 :evil:

Luis Garcia10
26th May 2007, 23:10
Mc`Kain e petarda..iar Emeghara pe faza defensiva e slabut! Timisoara e o echipa slaba...am impresia ca oamenii din juru` lui Iancu il cam invata prost!
Rapidu` s-a miscat bine , a stiut sa joace , a stiut sa profite de slabiciunile Polistilor + ca a avut in Zicu un jucator de mare valoare si in mare forma ( E OM DE NATIONALA!!!...AI AUZIT NEA PITI???? )

Luis Garcia10
26th May 2007, 23:12
Mda.. un meci foarte urat la care a avut o contributie insemnata si augustus, a fragmentat jocul la greu si nu a fluierat fault la golul 2 al Rapidului... Una peste alta, meci castigat meritat de Rapid, felicitari!

Un sfat : Uite-te mai mult la joc si mai putin la arbitru...nu a influentat de loc...Jucatorii au fost slabi .. nu arbitrul!

Lover
26th May 2007, 23:16
Mc`Kain e petarda..iar Emeghara pe faza defensiva e slabut! Timisoara e o echipa slaba...am impresia ca oamenii din juru` lui Iancu il cam invata prost!
Rapidu` s-a miscat bine , a stiut sa joace , a stiut sa profite de slabiciunile Polistilor + ca a avut in Zicu un jucator de mare valoare si in mare forma ( E OM DE NATIONALA!!!...AI AUZIT NEA PITI???? )

nea` pitzi il stie doar pe banel... ca el stie sa joace doar cu cei de la steaua... ca nah, acolo a fost el antrenor :sleep:
banel care e praf e chemat din nou la nationala... :evil:
apropos...zicu e in lot pt dubla cu slovenia ?
:thinkso:

Luis Garcia10
26th May 2007, 23:17
Da :) Si tre` sa fie titular neaparat! :yes:

kain
26th May 2007, 23:17
Si dupa cum am spus.. era imposibil ca Poli Timisioara sa castige. Cupa ajunge din nou unde ii este locul :D

Nightwish
26th May 2007, 23:23
Si dupa cum am spus.. era imposibil ca Poli Timisioara sa castige. Cupa ajunge din nou unde ii este locul :D

Aham.. Si locul Cupei este la echipa care nu a reusit sa prinda podiumul, nu? :D
Oricum, joc bun facut de Rapid, nu inteleg de ce vor multi fani Rapid sa scape de Lucescu..

Caligula
26th May 2007, 23:27
Si dupa cum am spus.. era imposibil ca Poli Timisioara sa castige. Cupa ajunge din nou unde ii este locul :D

Nu era imposibil, de ce sa fie imposibil? Iti dau un exemplu clar: luau 3 jucatori de la Rapid cartonase roshii in primele 15 minute, dupa care al 4-lea il scuipa pe arbitru si al 5-lea urina in public, ambii primind :rosu: . 3-0 pt. Timisoara la masa verde. Sigur ca da... utopie curata, doar nu jucau cu Jiul ci cu Poli. :))

YoNuTzz
26th May 2007, 23:29
cred k toata lumea este de acord cand spun k rapidul va reprezenta mult mai bine romania in europa, decat ar fi facut-o timisoara...

Blu3 Lion
26th May 2007, 23:38
Din ce am vazut ultimele meciuri inclusiv cel din aceasta seara Timisoara nu are echipa:(

Nightwish
26th May 2007, 23:54
cred k toata lumea este de acord cand spun k rapidul va reprezenta mult mai bine romania in europa, decat ar fi facut-o timisoara...
Nu ai de unde stii asta.. E o presupunere.

Luis Garcia10
26th May 2007, 23:55
E penibil Iancu! Iara da vina pe arbitru :( NU SE UITA DESTEPTU` CA AIA DIN IARBA CARE POARTA TRICOU` ALA VIOLET AU FOST SLABI DE TOT AZI! E usor sa dai vina pe arbitraj , decat sa-ti recunosti greselile!
Mie imi pare rau de aia 40 000 , care au fost senzationali din nou! Dar pt ce? ECHIPA ASTA NU-SI MERITA SUPORTERII! ASTA E CLAR!

Lover
26th May 2007, 23:57
cred k toata lumea este de acord cand spun k rapidul va reprezenta mult mai bine romania in europa, decat ar fi facut-o timisoara...

normal...
Timisoara ar fi dat probabil de echipele tari din anglia, spania, italia, portugalia, in timp ce Rapid o sa fie cap de serie...si o sa aiba adversari mult mai slabi :)
N`avea rost sa mearga timisoara, pt ca ar fi iesit foarte repede...

lucian_iasi
27th May 2007, 00:14
Adica nu trebuie sa mai mearga nici o echipa din provincie in cupele europene ca nu e cap de serie?Asta dupa logica ta

_Razvi_
27th May 2007, 00:17
A fost frumos ... pacat de cei peste 30000 mi oameni ...

TYPI-STIINTA
27th May 2007, 00:28
E penibil Iancu! Iara da vina pe arbitru :( NU SE UITA DESTEPTU` CA AIA DIN IARBA CARE POARTA TRICOU` ALA VIOLET AU FOST SLABI DE TOT AZI! E usor sa dai vina pe arbitraj , decat sa-ti recunosti greselile!
Mie imi pare rau de aia 40 000 , care au fost senzationali din nou! Dar pt ce? ECHIPA ASTA NU-SI MERITA SUPORTERII! ASTA E CLAR!

ba a zis mah ca echipa lui nu a jucat nimic, dar s-a luat si de arbitrii pt ca au facut greseli la meci.. cei drept nu multe, dar mari.. de exemplu faza de la golul 2 . nu mai te lua asa degeaba de om, ca a recunoscut ca nu au jucat nimic

Kolea
27th May 2007, 00:35
De ce nu a jucat Karamian?

tycoo
27th May 2007, 00:42
Era clar ca Poli nu o sa castige. Jucatorii parca se sperie de ei insisi.
Pacat de ghinionistul Plesan, parca era mai hotarat ca oricand, l-a ajutat si Velcea cu schimbare lui geniala.

Grinco
27th May 2007, 00:45
Atmosfera:

http://www.youtube.com/watch?v=AJsSA8g5MgM

http://www.youtube.com/watch?v=vq8Fz85zwhY


http://www.youtube.com/watch?v=66-9NVhsL2g

Kainsashiki
27th May 2007, 00:50
normal...
Timisoara ar fi dat probabil de echipele tari din anglia, spania, italia, portugalia, in timp ce Rapid o sa fie cap de serie...si o sa aiba adversari mult mai slabi :)
N`avea rost sa mearga timisoara, pt ca ar fi iesit foarte repede...

auzi mah, da cand ziceai ca cfr trebuie sa joace in liga campionilor nu tot de adversari tari dadea? si steaua nu era cap de serie? iar dovedesti ca esti penibil

iancu-puscarie!!!

Liviu
27th May 2007, 01:19
Rezultat previzibil . Nu si-au creat multe ocazii giulestenii dar au invins , s-a vazut experienta . Arbitraj asa si asa . A gresit cand nu a vazut faultul la portarul timisorenilor dar si acea faza la Torje cand nu trebuia sa acorde penalty dar lovitura libera de la 16 m da . Nu a avut nicio tenta pro sau contra vreuneia dintre echipe dar era mult mai bine daca arbitra un strain .

cred k toata lumea este de acord cand spun k rapidul va reprezenta mult mai bine romania in europa, decat ar fi facut-o timisoara...
Timisoara a avut 90 de minute sa arate ca merita sa joace in Europa . Nu a facut-o . E clar ca Rapid are sanse mai mari , fie numai si pentru ca e cap de serie . Repet , Timisoara desi a jucat acasa , a fost sub Rapid . La anul probabil ca vor intra in primele 5 . Ar fi chiar culmea sa nu o faca dupa atatea investitii .

Leo
27th May 2007, 01:34
rusine Rapid , mi-e mila de voi
atmosfera extraordinara pe stadion , am fost la meci si cred ca Rapid a fost ajutata de arbitru
asa cum am mai spus Rapid trebuia sa castige si a castigat
v-ati batut joc de 45000 de oameni

Diodude
27th May 2007, 03:04
ba a zis mah ca echipa lui nu a jucat nimic, dar s-a luat si de arbitrii pt ca au facut greseli la meci.. cei drept nu multe, dar mari.. de exemplu faza de la golul 2 . nu mai te lua asa degeaba de om, ca a recunoscut ca nu au jucat nimic

Asa e.Timisoara au fost zero barat ca de obicei,dar asta nu scuza arbitrajul infect pro-rapid al lui augustus.Cel mai de rahat a iesit tot tiganul de razvan lucescu care in momentele cand castiga meciurile cu ajutorul arbitrilor ne minte ca el nu comenteaza arbitrajele,iar cand au fost umiliti de Dinamo in giulesti,sau cand pierd meciuri,e din cauza arbitrajului care i-a furat la sange.Tiganu' tot tigan ramane!!!Nu poti sa ii ceri mai multe.Acum o sa pozeze in Mesia si o sa se lase rugat de toata suflarea balaurilor sa raman in giulesti,iar intr-un final fericit o sa faca inca un an acest sacrificiu!!!Ptr. ca nu are coloana vertebrala sa se duca in alta parte.Stie ca se va ingropa in mediocritate.Asa macar la rapid ii ofera copos cat de cat un buget ptr. performanta pe care se chinuie de 4 ani sa o realizeze,adica campionate=ZERO.

kain
27th May 2007, 03:14
Tot ceea ce conteaza este ca Rapid a castigat.. si a fost peste Timisoara :drak:

http://www.gsp.ro/images/content/articles/2007/5/82983/617g6836-1783607873f27fe0e60f2_450_301_.jpg
http://www.gsp.ro/images/content/articles/2007/5/82983/617g6849-178360790a76cbc71efa0_450_301_.jpg
http://www.gsp.ro/images/content/articles/2007/5/82983/617g6851-178360793d1f3eff9ec6e_450_301_.jpg
http://www.gsp.ro/images/content/articles/2007/5/82983/617g6852-178360796175a35bec08b_450_301_.jpg
http://www.gsp.ro/images/content/articles/2007/5/82983/617g6856-1783607995df9561da32f_450_301_.jpg
http://www.gsp.ro/images/content/articles/2007/5/82983/617g6874-17836080133be7163020d_450_319_.jpg

/OLE/ /OLE/ /OLE/

tedybear
27th May 2007, 04:35
Asa e.Timisoara au fost zero barat ca de obicei,dar asta nu scuza arbitrajul infect pro-rapid al lui augustus.Cel mai de rahat a iesit tot tiganul de razvan lucescu care in momentele cand castiga meciurile cu ajutorul arbitrilor ne minte ca el nu comenteaza arbitrajele,iar cand au fost umiliti de Dinamo in giulesti,sau cand pierd meciuri,e din cauza arbitrajului care i-a furat la sange.Tiganu' tot tigan ramane!!!Nu poti sa ii ceri mai multe.Acum o sa pozeze in Mesia si o sa se lase rugat de toata suflarea balaurilor sa raman in giulesti,iar intr-un final fericit o sa faca inca un an acest sacrificiu!!!Ptr. ca nu are coloana vertebrala sa se duca in alta parte.Stie ca se va ingropa in mediocritate.Asa macar la rapid ii ofera copos cat de cat un buget ptr. performanta pe care se chinuie de 4 ani sa o realizeze,adica campionate=ZERO.






PENIBILULE!!!

cand o sa vezi un alt antrenor in Romania moderna care sa faca o echipa de la 0 iar dupa 1 an si ceva de munca sa o PLIMBE prin Europa pana in primavara, atunci sa vorbesti si sa ii zici si lu ala Tzigan.

o echipa care este pe primul loc la goluri marcate in acest an nu poate fi decat o echipa bine alcatuita de un antrenor , CEL PUTIN BUN.

esti 0 barat. tu nu vezi ca Steaua da goluri doar din corner, lovitura libera sau penalty (inventat). Dinamo sta in Lovituri libere si ea, sau contraatacuri...

cand vezi o echipa ca Rapid care joaca fotbalul de la fundasi pana la varfuri si cauta orice culoar si posibilitate de a da gol, din orice pozitie, cu fantezie, si daruire ESTE O INEPTIE SA SPUI CA ANTRENORUL E PRAF. pai el e ARTIZANUL acestui spectacol. sunt unele probleme in aparare si au fost si unele prin poarta. jocul Rapidului este FRUMOS si asta se datoreaza ANTRENORULUI.

vai de tine!:rosu:

grande
27th May 2007, 07:52
...0-2 zic eu ;)

bravo pentru pronostic :ok: si felicitari echipei pentru prestatia din teren si nu in ultimul rand ,felicitari spectatorilor pentru spectacolul din tribune !!

Hai Rapid :ok:

blaga
27th May 2007, 07:58
Era clar ca Poli nu o sa castige. Jucatorii parca se sperie de ei insisi.
Pacat de ghinionistul Plesan, parca era mai hotarat ca oricand, l-a ajutat si Velcea cu schimbare lui geniala.

Cred ca asta e problema la Timisoara, cand il lasa aerele pe unu:o:
Il apuca :D pe altu :happy
problema simpla, de educatie :no: 06

dardar_3
27th May 2007, 09:54
Felicitari Rapid!
Chiar ati meritat acest trofeu!

:bere:

Tyler Durden
27th May 2007, 09:57
tedybear, mai bine nu intri in contre cu Diodude ca-ti umple pm-ul cu dejectii. lasa-l mai bine in stramtul lui univers rasist.

YoYoyOi
27th May 2007, 10:06
Felicitari Rapid pt treofeu si mai ales pt calificare :ok:

Felicitari si Poli pt spectacolul realizat. Publicul a fost superb :ok:

vlad1607
27th May 2007, 10:07
poli pe dreaq...aek !

Tyler Durden
27th May 2007, 10:08
oricum pentru Rapid sezonul asta ramane unul nu tocmai reusit. :(

Lover
27th May 2007, 10:09
auzi mah, da cand ziceai ca cfr trebuie sa joace in liga campionilor nu tot de adversari tari dadea? si steaua nu era cap de serie? iar dovedesti ca esti penibil

iancu-puscarie!!!

si ce legatura are asta cu threadul? :thinkso:
ti se pare dupa meciul de aseara ca timisoara facea fata in uefa? :))
nu mai incerca sa demonstrezi ca esti penibil...se vede cu ochiul liber :sleep:

chipy_1923
27th May 2007, 10:46
slabut meci, atat in teren cat si in tribune :sleep:

si in tribune a fost slab?c galerie aveti voi moldevene?:happy :happy :happy :happy ...a fost atmosfera superba pe stadion,am fost la meci si stiu despre ce vorbesc...superba coregrafia timisorenilor si atmosfera creata de cele doua galerii...suporterii polisti meritau mult mai mult...bine ca am castigat si sper ca Timisoara sa aiba in curand o echipa pe masura publicului ce o sustine..

chipy_1923
27th May 2007, 10:49
Felicitari, Rapid! Imi pare rau ca o spun dar acest Bulibasa mitic a cumparat spiritul Timisoarei. Pacat, mare pacat!

:confused: ..c ai vrut sa spui mai sus?

miril
27th May 2007, 11:00
Pt. Rapid, felicitari, pentru Iancu...NU.

TYPI-STIINTA
27th May 2007, 12:21
urata finala.. nici atmosfera din timpul meciului nu a fost nu stiu ce. Doar in primele 10 minute (in care au realizat si acea super coregrafie) si-au incurajat cam toti suporterii echipa, dupa care am lasat si tv-ul mai incet, ca nu mai avea rost, nu prea se mai auzeau timisorenii asa tare, iar prin min 20 cand au luat gol, atunci deabia mai cantau unii. in repriza a 2-a se auzeau rapidistii..ciudat
Eu zic ca daca deschidea poli repede scorul altfel era atmosfera din tribune si iesea si un joc spectaculos pe teren, asa a fost o FINALA URATA , atat pe teren cat si in tribune :(

Ferko
27th May 2007, 13:07
S-a facut dreptate, locul 4 in UEFA, locul 7 acasa ! Arbitrajul - cu mult mai bun decat cel cu Ceahlaul din tur !

six
27th May 2007, 13:18
Felicitari echipei RAPID GIULESTI pt cupa si prestatie atat in teren cat si in tribuna.....noi mai avem foarte mult de munca....suntem varza dar cu un nou antrenor SI ALTI UNII JUICATORI cred ca putem emite pretentii......NU ARE dreptate Iancu de TIMISOARA cand sustine ca ne-au furat arbitrii ci prestatia noastra JALNICA si UMILITOARE(pt noi) RAPID merita cupa....pana la start drink TIMISOREANA,ceao :( :( :(........;)

chipy_1923
27th May 2007, 13:33
Felicitari echipei RAPID GIULESTI pt cupa si prestatie atat in teren cat si in tribuna.....noi mai avem foarte mult de munca....suntem varza dar cu un nou antrenor SI ALTI UNII JUICATORI cred ca putem emite pretentii......NU ARE dreptate Iancu de TIMISOARA cand sustine ca ne-au furat arbitrii ci prestatia noastra JALNICA si UMILITOARE(pt noi) RAPID merita cupa....pana la start drink TIMISOREANA,ceao :( :( :(........;)

felicitari si voua pt. coregrafie,a fost super ...si atmosfera de la inceputul meciului a fost superba..ma bucur ca am facut prima mea deplasare la Timisoara cu ocazia acestui meci de Cupa...sper sa ti se indeplineasca dorintele legate de antrenor si jucatori,pt. ca voi ca si public sunteti minunati:yeah: ..Multumim pt. taria de caracter de care ati dat dovada la sfarsitul meciului cand ne-ati aplaudat jucatorii...Poli si Rapid se iubesc la infinit!!!

Diodude
27th May 2007, 15:37
PENIBILULE!!!

cand o sa vezi un alt antrenor in Romania moderna care sa faca o echipa de la 0 iar dupa 1 an si ceva de munca sa o PLIMBE prin Europa pana in primavara, atunci sa vorbesti si sa ii zici si lu ala Tzigan.

o echipa care este pe primul loc la goluri marcate in acest an nu poate fi decat o echipa bine alcatuita de un antrenor , CEL PUTIN BUN.

esti 0 barat. tu nu vezi ca Steaua da goluri doar din corner, lovitura libera sau penalty (inventat). Dinamo sta in Lovituri libere si ea, sau contraatacuri...

cand vezi o echipa ca Rapid care joaca fotbalul de la fundasi pana la varfuri si cauta orice culoar si posibilitate de a da gol, din orice pozitie, cu fantezie, si daruire ESTE O INEPTIE SA SPUI CA ANTRENORUL E PRAF. pai el e ARTIZANUL acestui spectacol. sunt unele probleme in aparare si au fost si unele prin poarta. jocul Rapidului este FRUMOS si asta se datoreaza ANTRENORULUI.

vai de tine!:rosu:
1.Nu trebuie sa am motiv pentru al numi pe lucescu tigan,pentru ca asa l-a facut mamica lui.Daca era suedez ii ziceam suedez.ce e rau in asta,sa ii zici pe nume???ce,eu daca sunt roman am pretentia sa mi se zica neamt???
2.Am vazut echipa la rapid ce a facut r.lucescu.4 ani,zero campionate.2-7 cu Dinamo tur retur in 2007.0-0 cu echipa cu nume de aragaz mlada boleslav.urla nepuntinta in voi.un sfert de cupa uefa in anul cand au fost in uefa echipe de mana a 2-a,asta e tot cu ce ramane tiganul in cariera lui.
3.Daca tu crezi ca rapid joaca frumos e problema ta.eu consider ca sunt ridicoli.Dar daca voua va place sa va autointitulati echipa cea mai frumoasa,cea mai iubita,cea mai amarata,care joaca cel mai frumos,cea mai....continuati voi sa jucati frumos si noi sa luam titluri,ca ptr. mine e f.bine!!!e bine totusi ca ati reusit sa bateti tg.jiu in semifinale si timisoara in finala.puteti zice ca sunteti mai buni decat altcineva.
4.tu nu vezi ca mircea lucescu din cauza ca s-a bagat sa antreneze simultan 2 echipe a pierdut campionatul in ucraina.asta e razvan lucescu.telefonul celular in pauzele meciurilor.alo taticule,e 2-0 ptr. dinamo,ce fac,continui cu maftei,il bag pe ganea,il scot pe edel CE FAC!!!!!!!!!!!!!Ce draacu ba ,e chiar asa greu sa iti dai seama ca tac-su ii dicteaza 100% ce sa faca???
5.Tu si echipa ta sunteti praf.tineti-l pe mesia in continuare ca o sa il dea urangutanu' ala de corsicanu(ce nume,face franta de ras!!!arfi potrivit ceva gen bangladesh mai degraba nu corsicanu)in suturi afara pe poarta la anu'.r.lucescu si cu lautarul de marian rada au ajuns ca niste virusi in giulesti.nu se mai poate scapa de ei :yeah:

tedybear
27th May 2007, 15:56
1.Nu trebuie sa am motiv pentru al numi pe lucescu tigan,pentru ca asa l-a facut mamica lui.Daca era suedez ii ziceam suedez.ce e rau in asta,sa ii zici pe nume???ce,eu daca sunt roman am pretentia sa mi se zica neamt???
2.Am vazut echipa la rapid ce a facut r.lucescu.4 ani,zero campionate.2-7 cu Dinamo tur retur in 2007.0-0 cu echipa cu nume de aragaz mlada boleslav.urla nepuntinta in voi.un sfert de cupa uefa in anul cand au fost in uefa echipe de mana a 2-a,asta e tot cu ce ramane tiganul in cariera lui.
3.Daca tu crezi ca rapid joaca frumos e problema ta.eu consider ca sunt ridicoli.Dar daca voua va place sa va autointitulati echipa cea mai frumoasa,cea mai iubita,cea mai amarata,care joaca cel mai frumos,cea mai....continuati voi sa jucati frumos si noi sa luam titluri,ca ptr. mine e f.bine!!!
4.tu nu vezi ca mircea lucescu din cauza ca s-a bagat sa antreneze simultan 2 echipe a pierdut campionatul in ucraina.asta e razvan lucescu.telefonul celular in pauzele meciurilor.alo taticule,e 2-0 ptr. dinamo,ce fac,continui cu maftei,il bag pe ganea,il scot pe edel CE FAC!!!!!!!!!!!!!Ce draacu ba ,e chiar asa greu sa iti dai seama ca tac-su ii dicteaza 100% ce sa faca???
5.Tu si echipa ta sunteti praf.tineti-l pe mesia in continuare ca o sa il dea urangutanu' ala de corsicanu(ce nume,face franta de ras!!!arfi potrivit ceva gen bangladesh mai degraba nu corsicanu)in suturi afara pe poarta la anu'.r.lucescu si cu lautarul de marian rada au ajuns ca niste virusi in giulesti.nu se mai poate scapa de ei :yeah:



:headbang: 2 cupe ale Romanie? iti spune ceva? Cupa e o competitie unde tote echipele joaca la victorie, nu se mai pot aranja meciuri cum se face in campionat.

echipa mea este Otelul bai nulitate de on ce esti. simplul fapt ca eu IMI FOLOSESC creierul cand vorbesc despre ALTE ECHIPE SI ANTRENORI nu iti da tie draptul sa spui ca sunt praf. eu spun ce vad, iar ce vad e ca Rapidul joaca fotbal, Lucescu in 3 ani are 2 cupe, DE 2 ORI GRUPELE UEFA, si o echipa care JOACA FOTBAL FRUMOS.

exact cum joaca si Otelul meu, si, sper sa joace si anul viitor.

nici nu conteaza cu ce echipa tii, important e sa AI CREIER sa poti judeca corect celelalte echipe. aici tu esti in OFFSIDE.

Rapid, Cfr si Poli sunt singurele echipe care pot spune ca au jucat corect anu acesta.

acest lucru nu il pot spune de maimutzoii mei de la Otelul care iar au stat pe burta la Steaua, cea mai jalnica echipa de fotbal de pe fatza pamantului, cu cei mai jalnici oameni la conducere si cu cei mai multi suporteri IMBECILI (bineinteles ca nu toti sunt imbecili, exista si oameni care traiesc pt Steaua, si care sufera cu adevarat in momentele astea pt ceea ce se intampla acolo, dar nu spun tot felul de magarii la adresa altora)

Razvan a fost cel mai bun antrenor al anului 2006, iar asta ar putea sa o spuna cineva care pricepe ce inseamna sa iei o echipa 4-4-2 si sa o treci in 3-4-3, sa joci un fotbal frumos, pe poarta, cu combinatii, si sa mai si obtii 2 cupe ale Romaniei, Grupe Uefa, si un loc 2 in campionatul 2005-2006, desi se stie ca le-a fost furat titlul atunci.

Diodude
27th May 2007, 16:31
:headbang: 2 cupe ale Romanie? iti spune ceva? Cupa e o competitie unde tote echipele joaca la victorie, nu se mai pot aranja meciuri cum se face in campionat.

echipa mea este Otelul bai nulitate de on ce esti. simplul fapt ca eu IMI FOLOSESC creierul cand vorbesc despre ALTE ECHIPE SI ANTRENORI nu iti da tie draptul sa spui ca sunt praf. eu spun ce vad, iar ce vad e ca Rapidul joaca fotbal, Lucescu in 3 ani are 2 cupe, DE 2 ORI GRUPELE UEFA, si o echipa care JOACA FOTBAL FRUMOS.

exact cum joaca si Otelul meu, si, sper sa joace si anul viitor.

nici nu conteaza cu ce echipa tii, important e sa AI CREIER sa poti judeca corect celelalte echipe. aici tu esti in OFFSIDE.

Rapid, Cfr si Poli sunt singurele echipe care pot spune ca au jucat corect anu acesta.

acest lucru nu il pot spune de maimutzoii mei de la Otelul care iar au stat pe burta la Steaua, cea mai jalnica echipa de fotbal de pe fatza pamantului, cu cei mai jalnici oameni la conducere si cu cei mai multi suporteri IMBECILI (bineinteles ca nu toti sunt imbecili, exista si oameni care traiesc pt Steaua, si care sufera cu adevarat in momentele astea pt ceea ce se intampla acolo, dar nu spun tot felul de magarii la adresa altora)

Razvan a fost cel mai bun antrenor al anului 2006, iar asta ar putea sa o spuna cineva care pricepe ce inseamna sa iei o echipa 4-4-2 si sa o treci in 3-4-3, sa joci un fotbal frumos, pe poarta, cu combinatii, si sa mai si obtii 2 cupe ale Romaniei, Grupe Uefa, si un loc 2 in campionatul 2005-2006, desi se stie ca le-a fost furat titlul atunci.
18 puncte de campioni,ce zici,cam mult nu???In conditiile in care campionii s-au relaxat,nu uita asta!!!Asta e munca marelui antrenor razvan lucescu ,care a inceput campionatul 2006-2007 cu o echipa de milioane investite de copos vara trecuta!!!Rapid e o echipa de loseri,care au fost si vor fi toata viata lor in mizerie.Care o sa fie toata viata lor in umbra noastra,care o sa ia titlul odata la 10 ani....Daca tie ti se pare ca rapidul joaca frumos,eh uite ca eu consider ca sunt ridicoli,ai ceva impotriva???Nu mai imi zice 2 ani in grupele cupei uefa ca esti varza.pe cine au batut anul asta in uefa cu jocul lor ce incanta privirea???pe aia din kosovo sau macedonia???pe pandurii si timisoara in cupa romaniei??? 1-3 si 1-4 cu Dinamo ce a fost??ghinion???arbitrii,nu???Tu nu vezi ca tiganu' cand pierde un meci zice ca l-a furat arbitrii???Cand castiga insa un meci pe greseli de arbitraj,zice ca nu comenteaza arbitrajul.Asta e caracter???Au avut si ei anul trecut in uefa un parcurs mai bun cu echipe de mana a 2-a,ca nu poti sa zici ca anul trecut uefa s-a comparat cu anul asta,si asta e cu ce ramane lucescu.Daca are sange in coaie de nu pleaca mah de la rapid???sa se duca sa ia si el cum a luat Grigoras pe Otelul si sa bata Dinamo,Steaua...De ce nu face asta???Insa daca tu consideri ca invingand pandurii si timisoara iti da dreptul sa te crezi ca lucescu este mare antrenor nu pot sa zic decat ca esti praf.Daca ti asa de mult la lucescu de ce nu ii faci si altceva???

Elphax
27th May 2007, 18:04
Poli a jucat asa cum ne-a obisnuit, nu se stiu mobiliza atunci cand trebuie. Au incheiat la pamant un sezon de rahat.

Pacat de suporteri.

Poza e facuta din peluza :D

Aurel.D
27th May 2007, 18:55
Un meci destul de urat castigat de echipa care a stiut sa joace inteligent. Cealalta echipa s-a prezentat ca in tot sezonul: galagie multa, fotbal deloc....
Iancu decat sa se ia de arbitru (care nu a gresit major), s-ar uita la propria echipa......ca nu exista!!
Si el viseaza Europa, Liga Campionilor.....ma face sa rad.....:D

Elphax
27th May 2007, 18:55
va rog sa incetati scandalul ca altfel incep sa dau eu cartonase, in primul rand pt. offtopic ...

100%rapidist
27th May 2007, 19:07
Un meci castigat de echipa care a fost mai buna!!Rapid merita mai mult in campionat!!

Sezione
27th May 2007, 19:22
Meci cistigat meritat de Rapid... Felicitari... IMi pare rau pentru publicul din Timisoara... Cred ca echipa de copii care a facut egal cu catzeii ar fi jucat mai bine...

Elphax
27th May 2007, 19:41
pt. cine mai vrea sa vada imagini

http://www.youtube.com/watch?v=yhaXxA3daIc

http://www.poli.tm.ro/forum/viewtopic.php?p=461192&sid=2f400b12a040d6775b24d1a5d06478b9#461192

Charon
27th May 2007, 19:42
Meci cistigat meritat de Rapid... Felicitari... IMi pare rau pentru publicul din Timisoara... Cred ca echipa de copii care a facut egal cu catzeii ar fi jucat mai bine...

spiritul de invingator e singurul lucru ce lipseste Timisoarei!
tribuna il are,dar pe teren domina apatia!