PDA

View Full Version : Etapa 15: Poli Iasi - FC National



Pages : [1] 2

andreiush
28th November 2005, 00:26
Duminica, 4 decembrie 2005: Poli Iasi - FC National, ora 13:00, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

commandoazzura
28th November 2005, 00:32
Tre sa castigam ca sa avem moralul bun inaintea meciului de cupa cu Rapidul! Va sti Popa sa-i mobilizeze si sa aducem ultimele puncte din turul de campionat!:ok:

be@
28th November 2005, 00:33
Of, of, of....Mi-e tare greu, fiindca as vrea 3 puncte pentru fiecare echipa, daca s-ar putea. Eu vad un egal la meciul asta.
Si ca sa nu ma intrebati de fiecare data, va spun ca tin la fel de mult cu Poli, cat si la FCN. Sa fie ce-o vrea 'Cel de sus'.


Tre sa castigam ca sa avem moralul bun inaintea meciului de cupa cu Rapidul! Va sti Popa sa-i mobilizeze si sa aducem ultimele puncte din turul de campionat!:ok:

Si Nationalul are meci de Cupa, sa stii.

esku
28th November 2005, 00:38
sper sa fie un 1x :ok: .... ca sa ne ajutati si pe noi :P

be@
28th November 2005, 00:43
De la meciul asta te poti astepta la orice rezultat . Va fi greu pentru ambele echipe.
1 x 2.

esku
28th November 2005, 00:49
deci ...cu cine ti be@? :D

be@
28th November 2005, 00:50
Cu FC Arges ! :D

esku
28th November 2005, 00:53
ce suflet mare ai ... trei echipe : iasi, national, arges ... e ceva :P ... lasand gluma la o parte ... va fi un meci greu pt. ieseni, dar cred ca au forta sa scoata cel putin un punct de la bucuresteni ....ii vor ajuta si publicul :ok:

Cra10veanu
28th November 2005, 03:55
tine ea si cu craiova si cu dinamo, suporter universal, mda revenind, bate nationalu :D degeaba spui tu be@ ca acest meci este deschis oricarui rezultat, diferentele de valoare sunt prea mari intre bancari si ieseni, deci bate national

ce_bine_e
28th November 2005, 08:09
bate apa-n piu
prea mult persimism la acet meci...eu zic ca vom lua 3 pnct spre disperarea altora
apropo joaca si Miclea;)

arfel
28th November 2005, 09:16
Preşedintele FRF, Mircea Sandu, i-a transmis primarului Iaşului, Gheorghe Nichita, oferta unei puternice companii americane de a construi în Iaşi un mare complex de locuinţe, spaţii comerciale şi un nou stadion.

Firma americană cere municipalităţii o serie de informaţii privind situaţia şi suprafaţa terenurilor pe care Primăria le poate pune la dispoziţie.

"Am propus ca săptămîna viitoare să ne întîlnim cu o delegaţie a acestei companii şi să discutăm concret, pentru că adresa de la FRF este foarte vagă. Sînt convins că numărul de locuinţe pe care investitorul vrea să-l construiască este foarte mare, peste 2.500, iar suprafaţa spaţiilor comerciale prevăzute în proiect de asemenea, pentru că numai astfel se poate recupera investiţia făcută în construcţia stadionului" - a spus dl Nichita.

Primarul s-a gîndit la două eventuale locaţii pentru noul stadion: în primul rînd Moara de Vînt, pentru că este aproape de aeroport şi de zona de agrement Ciric, sau zona Apărătorii Patriei, pe locul fostului stadion "Constructorul".

http://www.romaniansoccer.ro/_news/5505.shtml

miril
28th November 2005, 09:28
Asta ar merge sa fie pusa (si) pe Suporter. Eu sper ca victoria contra lui Dinamo, la fel de indiscutabila ca si cea din returul campionatului trecut, sa-i mobilizeze pe baieti in ultimele meciuri ale stagiunii de toamna si sa ne bucuram de doua victorii bancare. Si Iacov are un plan de modernizarea a Stadionului Cotroceni, stadion, prin comparatie, mai modern ca majoritatea stadioanelor din tara. HAI PROGRESUL!

deja-vu
28th November 2005, 10:40
Daca baietii joaca la fel de motivati ca in meciul cu Dinamo si daca vor continua cresterea de forma si noul stil, mult mai ofensiv, nu am nici-o grija pentru drumul pe care-l vor lua cele 3 puncte. Numai sa nu intervina relaxarea.
Hai National!

six
28th November 2005, 10:48
deci ...cu cine ti be@? :Dea tine cu timisoara nu stiai??

six
28th November 2005, 10:51
meci de x....prietenii stiu de ce....:drak: :evil: ...:cool:

Platanu
28th November 2005, 11:01
Trebuie sa bata Nationalul,ca sa mai urce nitel in clasament.Nu exclud nici varianta unui egal,dar Bergodi trebuie sa demonstreze ca victoria cu Dinamo nu a fost intamplatoare.HAI NATIONAL!!!

kkrrss2005
28th November 2005, 11:32
de ce cautati scuze de pe acum si spuneti ca victoria lui POLI IASI de duminica poate surveni doar pe fondul relaxarii bancarilor!?!? sa stiti ca Dinamo nu era in cea mai buna forma duminica...... deci atentie:evil:

ce_bine_e
28th November 2005, 11:46
povestiri din gara...
National nu mai este echipa de altadata, astept o victorie a baietilor, gol Miclea!/hello

miril
28th November 2005, 11:48
Pai nici noi nu eram in forma cea mai buna inaintea meciurilor cu Rapid si Sportul si... Diferenta o face acum antrenorul si sper sa plecam cu vreo trei Bergodi(i) de la Iasi, iar Nae sa nu "ia plasa". Sincer, nu cer prea mult! Ce bine e, asa...e, asta este o alta echipa, dar tot FC National se numeste. Totusi, nu cred ca ne vom relaxa, in acest caz noi avand sansa la cel putin un punct.

alamar
28th November 2005, 11:49
Nu va exista nici o relaxare, Nationalul va invinge Politehnica Iasi. Asta este tot, nimic mai mult. Daca doriti sa va exersati stilul facand scenarii despre "cum ar fi daca..." nu aveti decat. Rezultatul nu poate fi decat unul: VICTORIA NATIONALULUI.

dede
28th November 2005, 11:50
meci de 1x2...

miril
28th November 2005, 11:52
Alamar, optimistul progresistilor, dixit! Eu sunt mai prudent, dar sper la trei Bergodi(i).

ce_bine_e
28th November 2005, 11:53
Nu va exista nici o relaxare, Nationalul va invinge Politehnica Iasi. Asta este tot, nimic mai mult. Daca doriti sa va exersati stilul facand scenarii despre "cum ar fi daca..." nu aveti decat. Rezultatul nu poate fi decat unul: VICTORIA NATIONALULUI.
sigurantza inselatoare, doare tare:ok: :evil:

don_denver
28th November 2005, 11:55
cred ca bate nationalul...dar..cumva si iasiul are sanse.....

arfel
28th November 2005, 11:59
eu zic ca bate iasu cu 1-0...acum si cu 3-0 in ultima etapa si nationalul va pierde locul 3 pt uefa

ce_bine_e
28th November 2005, 11:59
3-0 parerea mea

GeKuRA
28th November 2005, 12:09
batem cu 2-0.:ok:
stiu eu din surse sigure....:D:D:D:rolleyes:

alamar
28th November 2005, 12:23
cred ca bate nationalul...dar..cumva si iasiul are sanse.....

Sigur ca are sanse, asa cum si Dinamo avea sansa ei inainte de a intalni Nationalul.

alamar
28th November 2005, 12:25
Am intalnit ieseni optimisti. Imi place de voi. Dar nu sperati prea mult pentru ca dezamagirea sa nu fie prea mare.

arfel
28th November 2005, 12:25
dinamo e dinamo si iasu e iasu..nu le poti compara

bizarr
28th November 2005, 12:29
in viata trebuie sa fii OPTIMIST chiar daca nu toate merg:ok: :ok: :ok:

alamar
28th November 2005, 12:31
in viata trebuie sa fii OPTIMIST chiar daca nu toate merg:ok: :ok: :ok:

Mie imi spui?:D

UrsMeier
28th November 2005, 12:46
Cred ca iesenii vor reusii sa ia ceva puncte...........1x

arfel
28th November 2005, 12:51
numa ca sa ramaneti voi acolo sus nu? :D

ce_bine_e
28th November 2005, 12:58
in afara de be@ care mai vine din partea nationalului la meci?
NIMENI?

miril
28th November 2005, 13:03
FANS, se stiu ei care!

Swisstec
28th November 2005, 13:09
Natzionalul bate la doua goluri diferentza. Bergodi si cu Oprea/Ii vor duce-n Europa!

GeKuRA
28th November 2005, 13:24
baaaaaaaaaaaa.....
i-ati dat BAN lui be@ chiar acum... cand cele doua echipe au cea mai mare nevoie de ea ??!! :D
cine ne mai contrazice ?
HAI IASU' !!
cred ca batem... meci intre doua echipe de valori aproximativ egale, poate un plus pt. National, ambele capabile de surprize, stil italian, Iasul va avea publicul in ajutor.... meci deschis, totusi, oricarui rezultat.

miril
28th November 2005, 13:25
Corect, GeKuRa!

DanielAndrei
28th November 2005, 13:29
las ca e bine ca i-au dat ban, cu siguranta ajungea sa se certe cu sine insasi :P

GeKuRA
28th November 2005, 13:35
Corect, GeKuRa!
Regulamentul forumului OnlineSport:
1.6 Fara umplutura Nu postati mesaje monosilabice sau numai din citeva cuvinte (ex: zau?, Hai chiar asa, Si eu, Ok, Mai vorbim etc) si nici mesaje care sa contina numai un smile, fara text. Nimeni nu va intelege ce vreti sa spuneti. Incercati sa fiti cit mai clari in exprimare.
tie iti trebuie un avertisment :happy :happy :happy :happy :happy
ce-i corect ??:confused: :D:D
ca batem, nu ?!:ok:

miril
28th November 2005, 13:38
Pai daca te citam integral. ca sa subliniez cu ce sunt de acord si...acolo se dau recomandari...calduroase. Mi-a placut analiza ta, la obiect, atat. De batut s-o faca echipa care este mai buna din cele doua! HAI PROGRESUL!

GeKuRA
28th November 2005, 13:42
ba HAI IASU' !!! :P:P:P

miril
28th November 2005, 13:54
Ei si tu acum. Fie, sa castige cel mai bun, acum cand suntem si voi si noi in formatie completa! Be@ stie de ce!

be@
28th November 2005, 14:02
Hai c-am scapat si eu de bannul acordat pe nedrept. Merci, Tudose. :P
Si ca sa iti raspund,acel mesaj, cu echipa de blatisti, era postat cu ceva timp in urma (inainte de meciul din Cupa) . Ai vazut, sper, ca in ultimul timp, n-am mai scris nimic de u craiova, sau de fanii ei.Iar cu suporterii timisoreni n-am nimic, ci cu anumiti jucatori de la echipa lor( prietenii stiu de ce :D).

DanielAndrei
28th November 2005, 14:14
daca ai fi un suporter adevarat al celor doua echipa, ar trebui sa nu postezi deloc pe acest thread...te umpli de penibil

be@
28th November 2005, 14:30
Am zis doar ca e un meci de 1x2 . M-ai vazut ca am facut alte comentarii despre o echipa sau alta? Am sa incerc sa nu scriu prea mult la acest thred.

ce_bine_e
28th November 2005, 14:43
esti culmea
cum dreq sa tzi cu fc national?? arata-mi un bucurestean care tzine cu POLI IASI!
ma faci sa fiu gelos :P

poliis
28th November 2005, 15:47
eu zic ca ori batem cu 5-0, ori luam bataie

care varianta e mai plauzibila? :confused:

miril
28th November 2005, 15:49
Trebuie adaugat ca ati luat-o cu 6-0 de la FC National. si atunci, care devine (si) mai plauzibila?

ce_bine_e
28th November 2005, 15:59
eu cred ca 3-0 (parerea mea)

Benny
28th November 2005, 16:29
Meci de x

Bancaru
28th November 2005, 16:35
Daca judecam dupa prestatiile celor 2 echipe din ultima etapa nu vad de ce ar trebui sa fie atat optimism nejustificat din partera iesenilor. Iasiul este o echipa periculoasa, numai ca este posibil sa si batem. Lafel putem sa pierdem, dar forma progresistlor ne da sperante. Voi veniti dupa un rezultat cu gauri mari si boabe multe. Eu cred ca putem sa batem la Iasi.

GeKuRA
28th November 2005, 17:25
asa suntem noi.. :D

old lord
28th November 2005, 17:34
2-0
Nu Pirede Iasul Sansa Asta

Bancaru
28th November 2005, 17:37
"Old" Lord, want you buy me, a Mercedes Benz? Voi ati pierdut-o. Si locul 1.
Iasiul nu are ce pierde. Nici noi. Sa vedem care va fi mai atras de vacanta. Noi sau iei.

miril
28th November 2005, 19:56
...Iei. Si Noi iei...trei puncte. Cate unul de la fiecare ieirarh, pardon, ...Ierarh.

ddaannyy
28th November 2005, 20:01
Evident ca dupa meciul cu Sorinacio ne-a cam pierit glasul... :) Nu-i nimic... mergem mai departe. Am fost si in momente mai rele. O eschipa ca Poli care a trecut prin cea trecut poate urca muntii. Numai prietenii stiu de ce! Progresul e o echipa la fel de buna ca si Poli. Deci o sa-i batem la fel ca pe Farul sau Sportul. :)
In rest... bafta tuturor alb-albastrilor si Sarbatori Fericite! Ne vedem in Copou.

ddaannyy
28th November 2005, 20:19
Off-topic: Ce parere avetzi de un 2 la Dinamo-TSKA?
On-topic: De unde naiba are Nationalul bani? De cind ii stiu mereu se pling de lovele...:P ;) ;) ;) Dar asta se pare ca nu e treaba noastra. Poate a lui Bodu:D :D

Hai Poli!!

GeKuRA
28th November 2005, 20:30
ddaannyy, monitorul tau arata culoarea albastra cand scrii cu "orange" ??
asa se scrie:
Hai Poli!! :ok:

ce_bine_e
28th November 2005, 20:39
sa pun niste poze de la meciul lui Poli de anul trecut cu steaua, si promit solemn ca ma apuc deacuma ca la fieacare meci sa fiu primul care voi pune poze :)
1-becaly, oameni, si camere de filmat
2-becaly, oameni, si camere de filmat
3-becaly, oameni, si camere de filmat
4-becaly, oameni, si camere de filmat
5-becaly, oameni, si camere de filmat si primarul nostru Gheorhe Nichita

ce_bine_e
28th November 2005, 20:40
5 poze de la meciul cu Steaua

poliis
28th November 2005, 21:12
pune-le pe suporter...ca nu au legatura cu meciul cu national

DanielAndrei
28th November 2005, 21:15
lasa-l ca se sparge si el in figuri :rolleyes:

Q.
28th November 2005, 21:47
B@a.... no offense....numai o femeie ar fi in stare sa faca asa ceva...sa tina la fel de mult cu 2 echipe. Desi nici asa nu te cred.
Aveti grija la suporterii ieseni carora nu le-a picat prea bine marlaneala jucatorilor de la national din returul trecut (faza cu eliminarea lui Toma, nimicul ala de Sapunaru si golul din prelungiri cand Tinel Petre era accidentat) , si asta dupa ce blatuisera dragutz de tot la Craiova. Normal ca voi nu aveti treaba cu astea...dar ceva atentie nu ar strica.

krapulax
28th November 2005, 21:47
lasa-l ca se sparge si el in figuri
chiar, lasa-l. sunt mortale astea cu gheorghe.

Luci@n333
28th November 2005, 23:36
in afara de be@ care mai vine din partea nationalului la meci?
NIMENI?
Ai locuri de cazare? Este 5 bucati trompeta, fara adapost si ar fi interesati :)

on topic : 1-2 :ok:

Carbyt1985
29th November 2005, 01:32
Tare greu ne va fi sa scoatem ceva puncte de la FC National........o fi ea o echipa de la care au plecat multi dar se merge bine si dupa ultimul succes se pare ca au un moral f bun. Eu sper sa castigam dar nu prea vad sanse doar daca ........ si aici ar interveni multi factori.
1 5%
x 15%
2 80%

Parerea mea

hamsterutz
29th November 2005, 07:19
stau si ma uit si obs ca noi avem cele mai multe postari la fiecare etapa indiferent cu cine jucam :))

codrind
29th November 2005, 09:38
Meci greu pt. POLI IAŞI!!
Dacă - jucătorii īşi vor aminti că NU sunt īn vacanţă putem spera la un rezultat pozitiv.

Asta e!! 1 - X! :mda:

six
29th November 2005, 10:50
ups......bea cu cine va tine oare???????meci de ics......:cool:

Skin
29th November 2005, 11:21
stau si ma uit si obs ca noi avem cele mai multe postari la fiecare etapa indiferent cu cine jucam :))


si eu stau si ma uit si vad acelasi lucru....am mai zis lucru asta o data:Voi sunteti mai multi pe forum decat in peluze.....da na asa e in ziua de azi....supoerteru de tastatura!!!:rosu: :rosu: :rosu: :no: :no: :no:

DanielAndrei
29th November 2005, 11:38
de unde ai mai aparut mahh si tu?? eu nu am mai fost la un meci in Copou de 10 ani si stau si incurajez echipa de la tastatura...tu ce faci?? :rolleyes: ne dai in gat??!! vezi ca astia or sa te creada :jerk: :jerk:

e ultimul meci din tur, probabil si din acest campionat pe care il mai vad in Copou :P, si as vrea sa faca o figura frumoasa, sa joace precum cu Steaua si Dinamo, dar tot meciul de data asta. Se va termina 1-0 sau 2-0, dar cred ca la un gol diferenta

FORTZA POLI !!! /hello /hello

Bancaru
29th November 2005, 13:25
La Iasi o sa miroasa a poale'n brau si alte bunatati de Craciun, inca de la 1 decembrie asa ca veti fi cu gandul la vacanta de iarna. In acest fel vom lua puncte. Batem! Iar cu Dicarbocalmul.
@Ce bine e, te vaz batran. Nu vrei sa vii la noi in echipa? La PENSIONARI.

bizarr
29th November 2005, 13:49
au timp si de vacanta ;deocamdata urmeaza 2 meciuri extraordinar de grele CONCENTRATIE MAXIMA
f:ok: O:ok: r:ok: T:ok: a I:ok: a:ok: S:ok: u

kkrrss2005
29th November 2005, 15:54
au motive Iesenii sa fie mai nervosi cind au auzit ca vesnic neindreptatitii din giulesti in frunte cu plingaciosul de razvanel au mutat pe 10 dec. meciul cu jiul, sa se pregateasca mai bine.....Asa sper ca vor ramine mai conectati si Branet & co. la meciul cu Nationalul :)

ce_bine_e
29th November 2005, 15:55
is batran, dar sufletul imi este tanar:P....poate vine be@ la voi la galerie:P

GeKuRA
30th November 2005, 00:04
1 5%
x 15%
2 80%

Parerea mea
bai.. carbitarule, da ce-i Poli IASI ??... chiar asa de slaba ?!
nici cand jucam cu Steaua sau Dinamo acasa nu-i dadeam numai 5% la victorie...
parerea ta... dar sa vezi meciul :ok: si fii mai optimist ca poate iti arunc cu ceva in geam :D:evil: :evil:

Cra10veanu
30th November 2005, 04:48
bai.. carbitarule, da ce-i Poli IASI ??... chiar asa de slaba ?!
nici cand jucam cu Steaua sau Dinamo acasa nu-i dadeam numai 5% la victorie...
parerea ta... dar sa vezi meciul :ok: si fii mai optimist ca poate iti arunc cu ceva in geam :D:evil: :evil:
ati batut si voi steaua dinamo o data din greseala in toata existenta voastra si va credeti mare echipa de calibru ? fiti cu picioarele pe pamant, argesu v-a trezit iar nationalu o sa va deprime, asta e....

ce_bine_e
30th November 2005, 07:10
si daca batem nationalul ce o sa zici?

alamar
30th November 2005, 07:45
si daca batem nationalul ce o sa zici?
...si daca ramuri bat in geam...

Ammadeus
30th November 2005, 08:27
...vi fashii cangurii, maica, 0-2

Vladek
30th November 2005, 10:58
Bate Nationalul fara probleme, 0-2. Sunt curios sa vad ce-o sa mai zica Popa dupa meci ... au fost de vina arbitrii ?? Liga ? Terenul ? Extraterestrii ??

Si-asa au sa se mai linisteasca astia de la Iasi ... oricum numai gura e de ei !:yeah: :yeah:

kkrrss2005
30th November 2005, 13:42
Bate Nationalul fara probleme, 0-2. Sunt curios sa vad ce-o sa mai zica Popa dupa meci ... au fost de vina arbitrii ?? Liga ? Terenul ? Extraterestrii ??

Si-asa au sa se mai linisteasca astia de la Iasi ... oricum numai gura e de ei !:yeah: :yeah:
pacat de sidexplozia voastra la pretentiile care le aveati inainte de sezon ati ajuns ultimii din Moldova ( VS nu se pune in acest clasament :).); o intrebare suplimentara de cite ori i ai auzit pe ieseni sa se plinga de arbitraje ?!??!?! fata de stnael al vostru...:mda:

ce_bine_e
30th November 2005, 16:28
aha deci castigam!
cu cat sunt mai multi care ne vor raul cu atata vom fim mai biruitori

miril
30th November 2005, 16:31
Noi nu va vrem raul, ci vrem doar sa va batem...la fotbal. HAI PROGRESUL!

Marius DG
30th November 2005, 16:34
Of, of, of....Mi-e tare greu, fiindca as vrea 3 puncte pentru fiecare echipa, daca s-ar putea. Eu vad un egal la meciul asta.
Si ca sa nu ma intrebati de fiecare data, va spun ca tin la fel de mult cu Poli, cat si la FCN. Sa fie ce-o vrea 'Cel de sus'.



Si Nationalul are meci de Cupa, sa stii.
Cel de sus vrea ca Vaslui sa castige !!!!:yeah: /hello :yeah:
PS : Payback is a bitch !

Platanu
30th November 2005, 19:46
Join Date: Mar 2005
Location: in drum spre casa...
Age: 100
Echipa favorita: Poli Iasi
Posts: 1,803"ce bine e",spune,ai 100 de ani,sau faci misto de noi?:D

krapulax
30th November 2005, 19:55
are 100, a fost profu meu de matematica la colegiu. 19....34-35? cam asa. anyway, la iasi daca e sa facem ceva bun, va fi cu ajutorul lui ionut savu.

ce_bine_e
30th November 2005, 20:09
"ce bine e",spune,ai 100 de ani,sau faci misto de noi?
dar sunteti mai multi? :o:

Platanu
30th November 2005, 20:18
dar sunteti mai multi? :o:La cat mai multi ani,ce bine e,dar unii mai sunt mistocari,si de-asta nu te-am crezut.

be@
30th November 2005, 20:22
Platanu , tu chiar ai crezut ca are 100 de ani? :D

Balaci
30th November 2005, 20:22
Iti spun eu,are de fapt 15 ani,da si-a trecut 100 ca sa nu rada lumea de el!

be@
30th November 2005, 20:25
Da' ce, e o rusine sa ai 15 ani ?

Swisstec
30th November 2005, 20:27
Cred ca balaci are niste amintiri nefericite din copilarie, in jurul varstei de 15 ani si ni le spune indirect.
Bate Natzional

ce_bine_e
30th November 2005, 20:27
platane pt u am 16 ani
pt balaci no comment

Platanu
30th November 2005, 20:31
Platanu , tu chiar ai crezut ca are 100 de ani? :DCredeam ca are 160 si ca si-a pus 100 ca sa nu rada lumea de cat de batran e...

Balaci
30th November 2005, 20:42
Ba,eu n-am zis nimic,da daca nu,de ce si-a schimbat varsta,ii e rusine,sau...?

ce_bine_e
30th November 2005, 20:52
nici vorba de rusine, dar u dc nu pui varsta iti e rusine cata minte ai la ani tai?

miril
30th November 2005, 20:59
Ce bine e, ce bine ca am mai facut un suporter progresist printre ieseni. La varsta ta respectabila te integrezi bine printre...pensionarii nostrii. Va fi un meci interesant, intre doua echipe care nu sunt presate de situatia din clasament. Sper sa iasa un meci bun, de ambele parti.

ce_bine_e
30th November 2005, 21:19
si eu sper, am sa fac poze :D
sa vedeti ce poze am sa fac :D

miril
30th November 2005, 21:40
Poz(n)e?

deep purple
30th November 2005, 22:01
Eu cred ca o sa castige echipa preferata a lui Be@. Sau macar un egal tot va scoate. :D

GeKuRA
1st December 2005, 00:19
ai zis tot cu asta ??:D:D
eu zic ca va bate echipa cea mai aproape de be@ :ok: adica ce de la vreo 5 km de casa ei... :D :ok:

DanielAndrei
1st December 2005, 09:13
ne vom lua revansa. un sec 3-0 ;)

Carbyt1985
1st December 2005, 11:47
bai.. carbitarule, da ce-i Poli IASI ??... chiar asa de slaba ?!
nici cand jucam cu Steaua sau Dinamo acasa nu-i dadeam numai 5% la victorie...
parerea ta... dar sa vezi meciul :ok: si fii mai optimist ca poate iti arunc cu ceva in geam :D:evil: :evil:


Ei hai nu te supara acum pe mine dar eu sunt cam ghinionist la pronosticat meciurile lui Poli asa ca prefer sa scriu ca va lua bataie si ea sa castige nu?? :ok:

Bancaru
1st December 2005, 12:02
is batran, dar sufletul imi este tanar:P....poate vine be@ la voi la galerie:P
Be@ mai ca ar vrea. Sper sa invingem duminica si sa o convingem definitiv.

be@
1st December 2005, 12:10
Ce sa ma convingeti definitiv?

Platanu
1st December 2005, 12:17
Ce sa ma convingeti definitiv?Sa tii doar cu Nationalul.:D

be@
1st December 2005, 12:19
Asa ceva nu e posibil. N-as putea sa renunt la Poli niciodata.

miril
1st December 2005, 12:21
Nici nu trebuie sa o faci Be@. Esti bine venita la NOI!

Platanu
1st December 2005, 12:29
Asa ceva nu e posibil. N-as putea sa renunt la Poli niciodata.
Glumeam si eu.;)

livaches
1st December 2005, 16:04
Nationalul se va impune clar! Diferenta de valoare este impresionanta!

DanielAndrei
1st December 2005, 17:04
la pariuri iasul ( atentie cum se scrie...IASUL!!! ;)) e favorita, avand o cota de 2.35, iar national 2.70

deep purple
1st December 2005, 17:13
adica ce de la vreo 5 km de casa ei... :D :ok:

Pe unde umbli omule?
:evil:
Eu zic sa luati oferta de 2.70 de la casele de pariuri.

alejandro
1st December 2005, 17:20
si eu cred ca se termina egal...

GeKuRA
1st December 2005, 17:21
Pe unde umbli omule?
:evil:

:D
stiu zona in care sta ... si am aproximat...
nu... "umblu" ;) :D

ce_bine_e
1st December 2005, 21:24
am stupida senzatzie ca vom castiga :(

Skin
1st December 2005, 22:12
la pariuri iasul ( atentie cum se scrie...IASUL!!! ;)) e favorita, avand o cota de 2.35, iar national 2.70


asta nu inseamna ca e favorita..daca avea 1.20 atunci e favorita da asa...nu e:no:

tuxie
2nd December 2005, 10:13
la pariuri iasul ( atentie cum se scrie...IASUL!!! ;)) e favorita, avand o cota de 2.35, iar national 2.70
La wettpunkt e 2.20 / 3.30 / 2.60. Dar mie-mi miroase ca va incalta National.

Bancaru
2nd December 2005, 10:31
Eu nu joc la pariuri, dar se pare ca acele cote indica un meci echilibrat. Nu inteleg cum dau cote aproape egale la victorii dar egalul e exclus. Ma rog... Sa asteptam meciul si dau un sfat tuturor: Nu dati banii pe prostii!

be@
2nd December 2005, 10:46
Popa, roman pur singe!

La iniţiativa lui Ionuţ Popa, la staţia de amplificare a stadionului din Copou au fost difuzate ieri ore in şir imnul ţării şi cintece patriotice. Inaintea antrenamentului, Popa a ţinut un speech fotbaliştilor legat de importanţa zilei de 1 decembrie. După şedinţa de pregătire, tehnicianul a mers la sediul clubului, unde a cintat alături de persoane din stafful de conducere "Treceţi batalioane romane Carpaţii" şi alte melodii de gen. "De fiecare dată cind este 1 decembrie am o stare emoţională deosebită. Primul lucru care imi vine in minte sunt poveştile bunicului, care, deşi avea doar 8 ani, a fost prezent in 1918, la Alba Iulia, la Marea Unire", a explicat Popa. y Ovidiu Minea (Iaşi)


:D :D

tuxie
2nd December 2005, 11:07
Probabil din cauza ca astfel de cantece si povesti merg bine cu vodka :D

poliis
2nd December 2005, 12:33
te-ai gandit mult pana ai scos-o ?

Benny
2nd December 2005, 12:57
Popa, roman pur singe!

Innobilat de un strop de sange evreu. Si-a vandut bine brandul de 1 decembrie. Bravo!

arfel
2nd December 2005, 15:51
Burcă: „Trebuie să confirmăm”
Antrenorul lui FC Naţional, Cristiano Bergodi, a declarat: "Ne aşteaptă un meci greu la Iaşi, mai ales că venim după o victorie frumoasă cu Dinamo". Fundaşul Ovidiu Burcă a spus: "Ştim că la Iaşi ne aşteaptă un meci foarte greu. Trebuie să confirmăm rezultatul bun din meciul cu Dinamo pentru că altfel īnseamnă că a fost o victorie de moment, că suntem nişte oportunişti".

be@
2nd December 2005, 16:57
Există posibilitatea ca meciul Poli Iaşi - FC Naţional se nu se dispute

Vicepreşedintele clubului Poli Iaşi, Neculai Ciulu, a declarat că in cazul īn care va continua să plouă īn oraşul moldav, există posibilitatea ca meciul cu FC Naţional să nu se dispute. Ciulu a mai spus: "Partida cu FC Naţional va fi una extrem de dificilă, deoarece intalnim una dintre echipele bune din campionat, dar mai ales din cauza terenului de joc, care, in momentul de faţă, este impracticabil. Sperăm, totuşi, ca, la ora jocului, terenul să permită disputarea acestui meci".



Ar fi bine sa aiba si Poli cu National pauza pentru a pregati meciul de Cupa, asa cum are Rapidul.

poliis
2nd December 2005, 17:04
oricum...daca se joaca o sa fie un gazon de nota 10 :headbang:

Platanu
2nd December 2005, 17:43
Vrei sa zici 1.0

bizarr
2nd December 2005, 17:43
CAM ASA

GeKuRA
2nd December 2005, 17:54
cam asa ar arata daca ar fi cerul ca in poza....
dar cum cerul e gri... gazonul va fi... numa bun de bagat o turma de porci in el...:mda:

bizarr
2nd December 2005, 18:01
mai GLUMIM si noi :D

ce_bine_e
2nd December 2005, 18:12
Miclea asta e belea...nu joaca turu asta nici cu rapid asta e...
meciul se joaca oricum sa ninga non-stop, apelam la puscariasi sa dea zapada si tot se joaca!;)

be@
2nd December 2005, 18:16
A fost prost terenul cu Vasluiul,dapoi cu Nationalul....La ce vreme e, nici nu vreau sa ma gandesc cum o sa arate !

OXz0n3
2nd December 2005, 20:26
be@ si u cu ce ekipa o sa tii ?

be@
2nd December 2005, 20:46
O sa tin cu FC Vaslui . Multumit? :D

Din pacate am aflat ca gazonul arata jalnic. Numai fotbal n-o sa fie ...

DanielAndrei
2nd December 2005, 20:49
Doamne-ajuta sa se amane meciul din cauza terenului impracticabil :D :rolleyes:

$T3@u@
2nd December 2005, 23:16
Echipa Fc.National sarputea sa scoata iarasi 3 Pct. an partida disputata la Iasi !!:ok: echipa fc.national a urcat bine an clasamentul Diviziei "A" le doresc multa Bafta !!!/hello /hello /hello

be@
3rd December 2005, 10:06
Avancronica meciului :

Examenul de italiana

Fan declarat "Il Calcio", Ionut Popa se afla miine in fata unui adevarat test de italiana. Poli intilneste in ultima reprezentatie din tur cea mai latina echipa din divizia A, FC National, grupare pregatita in ultima vreme de trei tehnicieni veniti din "Cizma": Walter Zenga, Roberto Landi si, acum, Cristiano Bergodi.
Programata maine, de la ora 13, pe stadionul "Emil Alexandrescu", partida dintre formatia din Copou si FC National, din ultima etapa a turului, ar putea sa nu se dispute daca va continua sa ploua ai astazi. "Terenul este impracticabil, iar daca ploaia va continua sa cada nu este exclus ca observatorul si arbitrii sa decida chiar amanarea jocului. Momentan nu se pune problema, dar am constatat cu tristete ca pe de o parte deszapezim terenul, iar pe de alta neaua se asterne la loc pe gazon. Si mai este si cald, iar asta duce la topirea zapezii, iar suprafata de joc este din ce in ce mai imbibata de apa", a declarat ieri la pranz Neculai Ciulu, vicepresedintele Politehnicii, care insa asteapta un nou succes al iesenilor.
Cel mai afectat de starea foarte precara a terenului este antrenorul Ionut Popa, care a condus in aceasta saptamana doar o singura sedinta de pregatire in aer liber, celelalte fiind efectuate in sala. Astfel ca nu poate garanta nimic pentru evolutia de maine a Politehnicii, fiind de parere ca totul se va rezuma la o lupta surda in mocirla. "Pe un asemenea teren, care probabil ca va fi distrus complet dupa incalzirea dinaintea partidei, nici nu poate fi vorba despre elemente tehnico-tactice, ci se va juca complet la nimereala si va castiga cine va tine mingea mai departe de propria poarta. Practic, cine va bubui balonul mai bine, va avea mari sanse sa obtina cele trei puncte puse in joc. Si daca am intalni pe Real Madrid, datele problemei ar fi aceleasi. Partida este aproape vitala pentru noi si e foarte important sa nu o pierdem, pentru a avea o liniste deplina in iarna, deoarece mai toate echipele anunta intariri de marca in vederea returului", a spus Popa. El opineaza ca desi oficialii bancari se plang in permanenta de lipsa banilor, in realitate gruparea din Cotroceni nu s-ar confrunta cu astfel de probleme."Daca aveau asa mari probleme, cum de jucatori buni de la Dinamo sau Steaua au acceptat sa joace la ei? FC National e o echipa solida, care a trait smechereste in ultimii ani, Gino Iorgulescu avind meritul sa tina pe linia de plutire corabia in ciuda permanentelor schimbari de lot si antrenori", comenteaza tehnicianul din Copou.
Poli nu va alinia nici de aceasta data cea mai buna formula , fiind in continuare accidentati Miclea, Beceru, Arhire, Stanciu si Bogdanovici, in timp ce Bernard este incert, tot din cauza unor probleme medicale. Absente vor fi si la oaspeti, antrenorul italian Cristiano Bergodi neputind sa conteze pe I.Savu (suspendat), Lita si Panc (ambii accidentati).

Formatiile probabile:

Poli – Branet – Toma, Onut , Bernard (R.Ciobanu), Bordeanu – Onofras , Mitruc (Tincu), Gavatorta, Ad.Ilie, Rednic – Bilba ;
FC National – Nae – Ghindeanu, Burca , Mehmedovici, Mozacu – Abiodun, Bundea, Srhoj, M.Oprea – Griffiths, M.Savu.
Intīlnirea va fi condusa de Sebastian Coltescu (Craiova), care va fi asistat de la margini de Daniel Burloiu (Galati) si de Horia Bochis (Dej), arbitru de rezerva fiind delegat Teodora Albon (Cluj). Partida va fi supervizata de Alexandru Popescu (Bucuresti) si de Constantin Gheorghe (Suceava). Organizatorii vor pune in vanzare 6.400 de bilete, , la pretul de 50 mii lei (5 RON) la peluze si 100 mii lei (10 RON) la tribune. Ele vor putea fi achizitionate in ziua jocului, cu incepere de la ora 8.00, in timp ce accesul īn arena va fi permis de la ora 11.00.

Cinci victorii bancare īn Copou

Pană la partida de maine, la Iaşi s-au disputat 11 meciuri intre Poli şi FC Naţional, bancarii avand 5 victorii in Copou, faţă de doar patru succese ale ieşenilor, in timp ce două meciuri s-au incheiat la egalitate. De altfel, de-a lungul timpului, intre cele două formaţii s-au disputat 22 de jocuri, dintre care trupa din Parcul cu Platani a caştigat nu mai puţin de 12, in timp ce Poli a părăsit terenul invingătoare doar de şapte ori, trei jocuri incheindu-se la egalitate. Primul meci intre cele două echipe s-a disputat pe Stadionul Republicii, pe data de 30 octombrie 1960, şi a fost caştigat de bucureşteni cu scorul de 3-1. Scorul maxim al confruntărilor dintre ieşeni şi bancari s-a consemnat tocmai sezonul trecut, cand FC Naţional a caştigat cu scorul de 6-0, la al treilea meci pe banca tehnică la Poli al antrenorului Ionuţ Popa. De altfel, şi in ultimul meci disputat intre cele două echipe FC Naţional a caştigat la Iaşi, cu scorul de 2-1, pe 14 mai 2005.

Monografie Politehnica

Vicepresedintele clubului Politehnica Iasi, Neculai Ciulu, a declarat ieri ca, in maximum un an si jumatate, formatia din dealul Copoului va avea o monografie. „Am gasit deja persoanele care se vor ocupa de scrierea monografiei echipei Politehnica Iasi. Cred ca, in cel mult un an si jumatate, cartea va vedea lumina tiparului. Noi avem o istorie traita, dar nu si una scrisa. Ideea este de mai demult, dar aveam nevoie de cineva care sa stie sa minuiasca bine condeiul. Ne dorim ca aceasta monografie sa reflecte cit mai fidel cei 60 de ani de cind exista clubul nostru, cu toate bucuriile si supararile traite de cei care simt «alb-albastru»“, a spus Neculai Ciulu. Oficialul a precizat ca monografia va fi scrisa de Mihai Olaru, care este foarte documentat in ceea ce priveste gruparea ieseana: „Ideea i-a venit domnului Mihai Olaru, care, inca de acum cinci ani, a inceput sa stringa documente legate de echipa noastra. Chiar daca nu sintem o echipa de top, tindem sa ajungem in fruntea ierarhiei fotbalului romanesc si ne dorim ca lumea sa ne cunoasca, sa ne stie istoria.“

miril
3rd December 2005, 10:21
"Poli intilneste in ultima reprezentatie din tur cea mai latina echipa din divizia A, FC National". Asta chiar ca imi merge la inima. Forza National!

DanielAndrei
3rd December 2005, 10:27
Asta ca sa vezi ca mass-media de la Iesi :D nu e ca cea de la olteni...e mai profi ;)

miril
3rd December 2005, 10:29
Da, articolul este bine scris si o spun nu pentru ca mi-a mers la inima afirmatia de mai sus. Sper ca meciul sa se joace si ca cei mai buni pe teren sa castige! Eu mi-as dori ca ei sa fie cei de la FC National. HAI PROGRESUL!

six
3rd December 2005, 12:10
O sa tin cu FC Vaslui . Multumit? :D

Din pacate am aflat ca gazonul arata jalnic. Numai fotbal n-o sa fie ...
be@!!!??? chiar asa???....la voi maxim ics:cool: :cool: :cool:

be@
3rd December 2005, 13:30
Tot ce-i posibil sa se termine egal. Sa nu uitam ca anul trecut Nationalul a castigat greu, in prelungiri.

P.S. La Iasi nu mai ploua, asa ca e foarte probabil ca meciul sa se joace maine.

poliis
3rd December 2005, 13:33
in Ziarul de Iasi vi s-a facut si o poezie :P


Vin cei din capitala sa ne-nfrunte
(E club puternic pe planul NATIONAL)
Dar cred ca le vom da doar...0 puncte
(In numele patriotismului local!)

asa sa fie ! :evil:

saphicus
3rd December 2005, 16:51
@poliis in Ziarul de Iasi vi s-a facut si o poezie

Quote:
Vin cei din capitala sa ne-nfrunte
(E club puternic pe planul NATIONAL)
Dar cred ca le vom da doar...0 puncte
(In numele patriotismului local!)

Multumim Ziarului de Iasi pentru poezia dedicata FC Nationalului, insa cred ca dedicatia trebuia sa sune cam asa:

Vin cei din capitala sa ne-nfrunte
(E club puternic pe planul NATIONAL)
Ma tem ca le vom da cele...3 puncte
(In numele-altruismului local!)

Suna bine , nu?????? :) :) :)
HAI PROGRESUUUUUUUUUUU!!:yeah: :yeah: :yeah:

miril
3rd December 2005, 16:57
Yeah, Saphicus, yeah!!! HAI PROGRESUL!

ce_bine_e
3rd December 2005, 17:09
castigam! maine castigam, voi sa bateti in cupa! maine luam 3 puncte!

be@
3rd December 2005, 17:13
http://www.spt.ro/imgz/poliiasi-fcnational.gif

paranghele
3rd December 2005, 21:55
Poli bate si urca.
forza Poli!

miril
4th December 2005, 01:37
Eu cred ca Shroj va juca din primul minut. Ii vom simti lipsa lui I Savu.

ce_bine_e
4th December 2005, 02:26
ce nu dormi mai la ora asta? :P

be@
4th December 2005, 10:00
Cica vine si Luce ala micu' la meci, ca sa ne spioneze. :D

ce_bine_e
4th December 2005, 10:04
vine in masa pe gheatza
cred ca va fi putina lumea :(

GeKuRA
4th December 2005, 10:05
Lucisor... nu prea are ce face.... acu are prea mult timp liber :no:

miril
4th December 2005, 10:38
...cu contributia LPF.

DanielAndrei
4th December 2005, 10:40
nu cred ca va avea ce vedea pe un astfel de teren...cel de la Focsani cred ca e de o mie de ori mai bun decat asta de azi, si s-ar putea ca Luci sa aiba niste surprize :drak:

ce_bine_e
4th December 2005, 10:41
numai la voi la Bucuresti se pot face nedreptati de astea :P

tuxie
4th December 2005, 11:25
Iar dupa ultimele mutari facute, sincer cred ca va castiga Nationalul - daca nu vor putea s-o faca prin forte proprii, atunci prin arbitraj. Nu de alta, dar podiumul trebuie sa fie al capitalei si FC National e singura care mai are aceasta posibilitate. Daca va castiga FC National, cu nici un pret nu va fi acceptabil un egal in groapa. Sper sa incep sa dau si eu pronosticuri a la be@ de data asta.

miril
4th December 2005, 11:40
Da, toti bucurestenii sunt de vina ca (si) provincia il sustine pe Dragomir, originar din...Cismigiu, nu-i asa?

GeKuRA
4th December 2005, 11:42
anul asta podiumul nu va mai fi al capitalei...
Nationalul s-a trezit de cateva meciuri... de cand cu mutarile, bine facute, dar o sa dea si cu capul de sus odata...
deocamdata nu-s prea sus si cred ca Rapidul ar fi cea care ar trage la podium mai tare ca National.



HAIDE IASU' !!! /OLE/ /OLE/

Bancaru
4th December 2005, 11:44
Cica vine si Luce ala micu' la meci, ca sa ne spioneze. :D
Be@, avand in vedere situatia ta, trebuia sa precizezi la ce te refereai cu acel "ne" de la "sa ne spioneze". Nu intelegeam de ce pe noi, avand in vedere ca te stiu progresista. Adica si progresista, apoi mi-am amintit.
Tuxie, de unde stii tu ca daca nu reusim ne ajuta arbitrul? Da-mi un exemplu si te cred. Vezi-ti de baietii tai si de meciul frumos care va fi in groapa. Partea proasta ca dupa ce ati avut un antrenor stelist, care trebuia sa lase loc de buna ziua, acum aveti tot unul stelist dar in stranse legaturi cu sefii dinamovisti. Pana la urma Giovani cred ca inca il mai reprezinta pe Hagi. Sau invers, ca sunt lafel.
@GeKura, cum adica cu capul de sus? Inseamna ca a dat si cu capul de jos...

GeKuRA
4th December 2005, 11:52
ba nu inseamna ca "a dat cu capul de jos"...
ma refeream in sensul ca nu poate avea victorii fara oprire, ca seria aceasta de meciuri bune va fi oprita de vreo echipa, nu zic Poli Iasi.. oricum e prea devreme sa vorbim, dar Nationalul pare o echipa care incepe sa aiba pretentii, pe care la inceputul turului nu le-a avut...


hai ca am plecat la meci... va fac cu mana la gol :D

tuxie
4th December 2005, 11:55
Da, toti bucurestenii sunt de vina ca (si) provincia il sustine pe Dragomir, originar din...Cismigiu, nu-i asa?
N-am vrut sa aduc vreo ofensa lui FC National prin afirmatia mea, miril - nu cred ca e echipa la care sa pot sa-i aduc vreo acuza. Acuza era adresata "organelor" stim noi care - in C.A.P.-ul de acolo opozitia vehementa nu are dreptul la rezultate. Decizia contra lui Ovidiu Petre eu zic ca este corect luata din punct de vedere al regulamentului, insa ma intreb cand va veni si momentul in care se va trezi cineva sa le dea un sut in partea posterioara celor care folosesc regulamentul doar cand au ei chef.
Cat despre afirmatia mea - eu zic ca sunt sanse mari sa se adevereasca. National are echipa cu care poate bate la Iasi, dar, in cazul in care va prinde o zi fara noroc (mai ales la cum se povesteste despre starea terenului), inclin in continuare sa cred ca va beneficia de ajutor de la fluierasi. Ne va elucida meciul (inca o data, un jet stiu eu de care pentru idiotul care a dat drept de televizare telesportului care nu-l mai prinde nimeni).

PS: pe mine nu m-ai auzit sa zic de bucuresteni prea multe vehement, sus si tare ca fac si dreg. Am si eu fular cu Anti-Bucuresti, dar nu-mi place genul asta de duel mitici vs. provincie. In fond nici eu nici tu nu dictam rezultate.

ce_bine_e
4th December 2005, 12:07
f multa ceatza la ora actuala la meci, exista posibilitatea ca meciul sa fie amanat...poate nu :P

arfel
4th December 2005, 12:22
asta micu minte

miril
4th December 2005, 12:44
Tuxie, nici o problema, am vrut, ca progresist, sa ma demarc de...mitici. O. Petre a fost judecat ca la regulament, altii, din...Bucuresti, NU. Dar, sa nu...intram in ceata. HAI PROGRESUL!

tuxie
4th December 2005, 12:57
Bafta ambelor echipe :ok:
Face cineva un rezumat mai interesant si pe aici?

Min. 5: penalty ratat? Jesus!

miril
4th December 2005, 13:11
Si Griffiths scapase singur, la faza premergatoare.

tuxie
4th December 2005, 13:12
Care prinde meciul pe PC nu-mi face si mie un videostream pe metro? :rolleyes:

Platanu
4th December 2005, 13:21
Gooooooolllll!!!!!!!!national!!!!!!!

Platanu
4th December 2005, 13:23
GOL: Oprea (National) - Oprea inscrie de langa un adversar, la coltul lung, din 9 metri lateral stanga!

Platanu
4th December 2005, 13:28
Una calda,una rece:alt penalty ratat de Iasi,in schimb,Ghindeanu este eliminat.

miril
4th December 2005, 13:31
Ce meci plin de evenimente. Arbitrul da doua penalty-uri si o eliminare impotriva Nationalului!!!

Platanu
4th December 2005, 13:32
Bravo lui Nae la al doilea penalty,caci la primul a cam avut noroc.

Platanu
4th December 2005, 13:34
Si astia de la OLS,deja scrisesera 1-1 la scor.Ce ziceau ei,ca Nae n-are nici o sansa sa apere penalty-ul.

sun
4th December 2005, 13:42
GENIAL arbitraj :ok: Se vede ca s-a schimbat Craciunescu .

Si sa nu uitam ca si Farul-CFR a fost distrus de arbitrii . :rosu:

HAI NATIONAL :yeah:

miril
4th December 2005, 13:43
Ratam mult si a intrat si periculosul Balba!

tuxie
4th December 2005, 13:47
Nu vad imagini dar 2 penalty-uri, un galben si un rosu in 24 minute eu zic ca nu se cheama fotbal. Ceva scartaie rau.
Gloria conduce pe sportul :D

andreiush
4th December 2005, 13:50
Mirile, au fost corect acordate penaltyurile si cartonasul rosu? Intreb pentru ca nu vad meciul... si asa cum zice si tuxie... e cam dubioasa treaba.

miril
4th December 2005, 13:52
Am impresia ca eliminarea lui Ghindeanu este compensatorie, arbitrul putandu-l elimina pe Nae din minutul doi. Nu vad meciul dar fac speculatii "in blind". Oricum, plecam cu avantaj la pauza si se vede ca avem un nou antrenor. Mai putin italian dar mai ofensiv, patru mari ocazii, inclusiv o bara, plus un gol!!! Andreiush, cred ca ti-am raspuns!

vanina
4th December 2005, 13:56
se joaca fotbal, cartonasul si loviturile de la 11 metri au fost acordate pe motive tehnice(fault ca ultim aparator)

tuxie
4th December 2005, 13:57
Acum depinde cum o sa joace in continuare Bergodi in 10 - pastreaza formula de pressing (cum banuiesc si eu ca a facut, pe contre rapide) sau se aglomereaza la pastrat rezultatul.

The Surveyor
4th December 2005, 13:58
Doua penaltyuri ratate in 45'... S-a mai intamplat si la altii, dar parca la fotbaliatorii nostri sunt tot mai evidente lacunele de abc a fotbalului. Ma refer la elemente de tehnica simple: pasa, preluare, sut, deposedare...

miril
4th December 2005, 14:01
Tuxie, schimbare este de...contraatac taios si de pastrarea balonului in terenul advers cand este cazul, Iancu fiind un mijlocas mai degraba ofensiv, tehnic. Daca ar fi intrat Sapunaru sau Herea..., dar asa...Vom trai si vom vedea!

apparte
4th December 2005, 14:08
Mirile,din ce-a spus corespondentul de la Iasi,Ghindeanu era ultim aparator si d-aia a fost eliminat! Dar stii si tu parerea mea despre partinirea corespondentilor locali!

Platanu
4th December 2005, 14:10
Bara National! Contraatac superb al Nationalui, finalizat prin sutul lui Mircea Oprea in bara!

saphicus
4th December 2005, 14:14
Tuxie, schimbare este de...contraatac taios si de pastrarea balonului in terenul advers cand este cazul, Iancu fiind un mijlocas mai degraba ofensiv, tehnic. Daca ar fi intrat Sapunaru sau Herea..., dar asa...Vom trai si vom vedea!
Mirile, a intrat Sapunaru in min 46 i locul lui Abiodun, asa ca intentia lui Bergodi este sa conserve rezultatul. Sa vedem ce se va intampla. Eu am incredere in acest Sapunaru!
Sunt prezenti si Dinu Vama si Razvan la acest meci!
E interesant!
Ma duceam la meci daca eram in Iasi!!
Hai PROGRESUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!/hello /hello /hello

tuxie
4th December 2005, 14:16
Sa vedem cum decurge. Momentan din ce se latra pe ghioanitzoaia.ro se pare ca se joaca pe contre.

andreiush
4th December 2005, 14:16
Pai ce cauta Vama si Lucescu la meci? Ceva jucatori? :rolleyes:

krapulax
4th December 2005, 14:22
au venit sa studieze iasiul, ca joaca in cupa cu ei

Platanu
4th December 2005, 14:25
GOL: Griffiths (National) - Atacantul Nationalului patrunde pana in suprafata de pedeapsa a iesenilor, suteaza la coltul lung si inscrie

lupisor lupetto
4th December 2005, 14:26
Gol VRajitoare 1-2

Man ce se joaca acolo!! :D

Platanu
4th December 2005, 14:26
Vrajitoarea inscrie la un minut dupa Griffiths.

saphicus
4th December 2005, 14:27
@Andreiush Pai ce cauta Vama si Lucescu la meci? Ceva jucatori?
Andreiush , sunt viitori adversari in cupa !!! Si probabil si.. ce spui tu!!:)

lupisor lupetto
4th December 2005, 14:27
Divizia A este in crestere evidenta. Nivelul meciurilor par sa se ridice constant.

andreiush
4th December 2005, 14:27
Da... Am uitat de meciul de Cupa. Mea culpa!
Bravo Progresu!

tuxie
4th December 2005, 14:28
Mama lor de idioti cu drepturile lor de televizare - asta era un meci care merita vazut. Si presimt ca se va mai marca.

saphicus
4th December 2005, 14:31
Nu vad meciul!! Nu am acces la Televiziunea Fantoma!! :( :( :(

Intra si Herea!! Cred ca este bine!! Hai PROGRESUUUUUUUUU!!!!!!

bancar100%
4th December 2005, 14:37
Dupa ce spune Ilie Dobre e un meci FOARTE TARE, FRATE. Pacat ca nu putem sa-l vedem. Sper sa castigam sa urcam in clasament. Iar miercuri sa-i spulberam pe cei de la Otelul.

saphicus
4th December 2005, 14:39
NicolaeDobre, crainic sportiv Ramania Actualitati : Stimati ascultatori este un meci EXTRAORDINAR, fara sa exagerez cu nimic!!
Si eu nu pot sa-l vad!!!!!!!!!!!!!!!:(

BALBA eliminat!!! Restabilita egalitatea numerica pe teren!!!!

lupisor lupetto
4th December 2005, 14:40
cartonas rosu si pentru Iasi. Acum se joaca 10 contra 10.

tuxie
4th December 2005, 14:42
Se vede ca lui Coltescu ii plac hartiile colorate :D

remy
4th December 2005, 14:43
Arbitraj dubios ! Se dau toate in compensatie. Nu zic ca arbitrul a avantajat pe una sau pe alta, dar sefii arbitrajului au scapat arbitrii din mana, care fac cam ce vor, nu mai aplica corect regulamentul.
Sper ca in ultimele meciuri de azi sa nu se faca mari greseli, ar fi pacat !

saphicus
4th December 2005, 14:44
Min.87 Scor: 1-2 Meci bun facut de Sapunaru in aparare!! Poli ataca mereu!!
Mai e putin si................
HAI PROGRESUUUUUUUUUU!!!!!/hello /hello /hello

saphicus
4th December 2005, 14:48
SENZATIONALL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 - 3 Inscrie R IANCU !! MECI JUCAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!: ) :) :) /hello /hello /hello

ULUITOR MECI Inscriu IESENII 3 - 2 pentru NATIONAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!

remy
4th December 2005, 14:48
2-3 !!!
Ce meciuri au fost ieri si azi. Si mai sant 2.

bancar100%
4th December 2005, 14:49
Min.87 Scor: 1-2 Meci bun facut de Sapunaru in aparare!! Poli ataca mereu!!
Mai e putin si................
HAI PROGRESUUUUUUUUUU!!!!!/hello /hello /hello


3-1, BRAVO BAIETI!Nu-mi vine sa cred. Stati putin...a marcat cineva...uluitor..3-2. Of...nu se mai termina.

tuxie
4th December 2005, 14:50
De-a dreptul incredibil!

lupisor lupetto
4th December 2005, 14:50
Poli Iasi 2-3 FC National

remy
4th December 2005, 14:51
Se ingroasa gluma. Poli Timisoara, atentie, CFR Cluj si Nationalul trag si ele pentru titlu !
MAI BINE FITI ATENTI TIMISORENI LA MECIUL DE CUPA, CA ACOLO E MAI SIGUR SA JUCATI IN UEFA. LASATI-O PE DINAMO SA LUPTE CU STEAUA.
Mare antrenor Bergodi asta. A facut din National o echipa in stil italian, aparare beton si contraatacuri taioase.

saphicus
4th December 2005, 14:52
3-1, BRAVO BAIETI!Nu-mi vine sa cred. Stati putin...a marcat cineva...uluitor..3-2. Of...nu se mai termina.

GATA, BRAVO BAIETZI!!!!!!!!!!!!!!!! CADOU PRENTRU NOI DE SF.SARBATORI!!!!!!!!!
HAI PROGRESUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!/hello /hello /hello /hello /hello

AM SPUS DE BERGODI CA E MARE!! ACUM SUNT CONVINS DE LUCRUL ASTA!!!

tuxie
4th December 2005, 14:53
Se ingroasa gluma. Poli Timisoara, atentie, CFR Cluj si Nationalul trag si ele pentru titlu ! Mare antrenor Bergodi asta.
Vedem dupa meci. Cel putin pana la finalul Dinamo - Poli, FC National ramane pe locul 3 :ok:
Oricum clasamentul e strans sus de ceva vreme si pot interveni oricand rasturnari.

andreiush
4th December 2005, 14:54
Felicitari pentru victorie Progresu!!! Cred ca fost un meci superb.

remy
4th December 2005, 14:57
Sant sigur ca se joaca asa dupa ce s-a intamplat joi. A contat foarte mult ambitia cu care a jucat Dinamo cu actuala castigatoare a Cupei UEFA, chiar daca nu are prea mari sanse de calificare mai departe, dand un exemplu ca se poate, la fel ca si Steaua si Rapid. Acum vor mai multi sa joace in Europa. Si am zis inainte de inceperea campionatului ca va fi un campionat foarte echilibrat ! :ok:

andreiush
4th December 2005, 15:00
Exact Remy. Datorita meciului facut de Dinamo joi, au jucat Iasi cu National azi asa frumos :lol:

miril
4th December 2005, 15:08
Asa este, Remy, Andreiush are dreptate. Parca-l vad pe hotul de Giovanni ca se "da" la Bergodi, cu mijloace...specifice!!! Saph, ca pe vremuri, stii tu 5-3 pentru Progresul!!! Bai investitorilor, daca nu stiti, exista o echipa in Bucuresti care merita sa investesti toti banii. Echipa se numeste FC NATIONAL, pentru nostagici ea va fi dintotdeauna PROGRESUL NOSTRU!!!

saphicus
4th December 2005, 15:27
Si as mai adauga Mirile, ca FC National este una din putzinele echipe romanesti care nu joaca un fotbal de circumstanta (tip Tata Jean) adica eu la mine ,tu la tine, ci incepe sa joace un fotbal adevarat, profesionist, INDIFERENT DE ADVERSAR SI DE CIRCUMSTANTA, iar exprimarea jucatorilor este entuziasmanta!!
In acest mod... SUNT CONVINS ca vor "emigra" multzi suporteri catre echipa!!
Investitorii ..asisderea!!!
HAI PROGRESUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!/hello /hello /hello

remy
4th December 2005, 15:28
Citeste threadul http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=449513 si vezi ce opinie am despre toti cei cu numele de Becali. Nu credeam pana la conferinta de presa de Vineri ca pot fi asa de dubiosi JIJI, Giovanni si Ioan (mai putin) BECALI. Toti sant o apa si-un pamant. Nu avem nevoie de asa oameni in fotbal.
Si asa e, Nationalul are mereu antrenori si echipa, dar mai mult pentru 1/2 de campionat.
Poate vine investitor la voi Giovanni Becali (pana vineri chiar imi placea cum vorbeste, mai calculat, nu era in centrul multor scandaluri, cu declaratii dubioase). Vi-l dam pe gratis, dar sa-i dati un salariu mai gras.

miril
4th December 2005, 15:34
Saph, eu cu ochii mei de...capitalist zic ca Progresul nostru este o echipa care aduce profituri imediate, fiind un club serios, linistit, cu conducatori tineri si inteligenti si, de doua etape, cu un antrenor formidabil. Sa nu se lase baietii pe o ureche si sa nu se concentreze in Cupa. Ar fi pacat! HAI PROGRESUL!!! Remy, Giovanni este cel mai periculos dintre ei!

be@
4th December 2005, 15:42
Ce meci nebun !! 2 cartonase rosii, doua penalty-uri ratate de Poli ( la primul Onofras a sutat pe langa poarta, iar pe al doilea l-a aparat Nae ) .
Balba-din nou cartonas rosu... :headbang:
Una peste alta , spectacol oferit de cele doua echipe ! /hello

poliis
4th December 2005, 15:42
felicitari pt national...meci frumos, pacat ca unii jucatori visau la porcul de craciun si la mos nicolae in timpul partidei (balba cred ca detine un record..are vreo 9 cartonase galbene sezonul asta...macar de era in teren sa bata el penaltyurile)

ps: eliminam pe rapid la penaltyuri? :evil:

remy
4th December 2005, 15:45
Imi place de be@, acum o ora scria la Echipa favorita: POLI IASI/FRUMOASA, parca, acum a revenit la FC NATIONAL/POLI IASI
Pai, cu care tii, ca te schimbi cam des.

be@
4th December 2005, 15:46
Ce Poli Iasi/FRUMOASA ? Vezi ca ma confunzi !

miril
4th December 2005, 15:48
Hai sa-o lasam pe Be@ sa si aleaga echipa/echipele favorita/e dupa cum ii spune sufletul. Suntem intr-o tara libera! Be@, ai fost la meci, nu? Ei, cum a fost? Fa o analiza a partidei, la cald. Please!!!

saphicus
4th December 2005, 15:48
@miril Nu cred acest lucru pentru ca vad ca au "inoculat in sange" acel microb al increderii in fortele proprii dublat de ambitia acestui antrenor care
vrea SUCCES cu orice pretz!
Cred ca formula de joc din meciul cu Dinamo este aproape "ideala" in exprimarea pe teren, relatiile de joc sunt foarte bune si premiza noilor succese este REALA!! Din ce in ce mai mult imi place Oprea, in registrul tactic al lui Bergodi!
Referitor la meciurile de pe "vremuri" ale Progresului, raman la aceiasi parere
cu tine, ca de aceea erau asa de frumoase (goluri multe, scoruri gen 4-3, 5-2,3-2) placute ochiului spectatorului, dar care tradeaza o usoara lejeritate in
momentul de aparare!!
Eu sunt ferm convins ca vom avea numai satisfactii cu Nationalul condus de Bergodi!! Vei vedea ca am dreptate!!:ok: :ok: :ok:

ce_bine_e
4th December 2005, 15:56
felicitari National!
nu mai e nimic de spus..

be@
4th December 2005, 15:59
Pai ce mai e de spus cand ratezi 2 penalty-uri ?

Ioca10
4th December 2005, 16:00
:happy :happy :happy :happy :happy
Mama ce au pierdut plaiesi astia mici chiar la ei acasa nu am ce zice decat felictari national:rolleyes: a si mult noroc poli iasi:D

ce_bine_e
4th December 2005, 16:28
Pai ce mai e de spus cand ratezi 2 penalty-uri ?
tu esti fericita...lasa-ne pe noi

DanielAndrei
4th December 2005, 16:30
be@ cum e sa fii in galeria oaspete in orasul tau??

be@
4th December 2005, 16:47
tu esti fericita...lasa-ne pe noi

Nu sunt chiar asa de fericita cum crezi tu . Ba din contra . Imi doream un egal fiindca Poli nu merita sa piarda , mai ales pentru repriza a doua, pe care a dominat-o . Dar cand ratezi enorm , si mai iei si rosu prosteste ...

Apropo, cei de la onlinesport mint cu nerusinare. Au fost in jur de 6000 de spectatori . Nu stiu ce meci au vazut astia....

Grisha
4th December 2005, 16:52
De peste 2 ani de cand locuiesc in Canada am avut ocazia sa urmaresc la TV meciuri din Divizia A, ieri Farul -CFR Cluj iar azi Poli Iasi- National. O surpriza frumoasa aceste meciuri, asta confirmand progresul facut si in Cupa UEFA.
Pe Poli n-o mai vazusem din septembrie 2003 in divizia B la un meci cu Laminorul scor final 4-0, asta cu 1 zi inainte de plecarea in Montreal.
O remarca pt. antrenorul Popa, mi s-a parut nefireasca starea lui de resemnare la 0-2, stare care in mod firesc se transmite si jucatorilor.
Inca o data felicitari fotbalistilor romani pentru progresul facut.

ce_bine_e
4th December 2005, 16:55
primele poze sunt din timpul meciului
ultima poza este facuta cu 40 min inaintea meciului

poliis
4th December 2005, 16:57
Apropo, cei de la onlinesport mint cu nerusinare. Au fost in jur de 6000 de spectatori . Nu stiu ce meci au vazut astia....


dupa parerea celor de la ols poli a jucat azi dupa o infrangere cu farul

Iasul a venit in fata propriilor suporteri dupa o infrangere grea, suferita pe terenul Farului, scor 0-3


http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=7005

be@
4th December 2005, 16:58
Ionuţ Popa: "Astăzi, am fost toţi nişte proşti"

Tehnicanul echipei Poli Iaşi, Ionuţ Popa, a declarat, după īnfrāngerea, cu scorul de 3-2, din meciul cu FC Naţional, că numai proştii pot pierde o astfel de partidă, īn care să rateze două penaltiuri. "Numai proştii pot pierde un asemenea meci. Noi am fost toţi nişte proşti astăzi. Nu am văzut īn viaţa mea să ratezi două lovituri de la 11 metri. Am avut atātea ocazii de gol şi le-am ratat. De partea cealaltă, vine un singur atacant, face ce vrea cu apărarea noastră şi ne bate. Ce poţi să mai spui īn asemenea condiţii?...Repet, eu nu am avut īn viaţa mea două penaltiuri dictate pentru echipa pe care o pregătesc", a afirmat Popa.

Tehnicianul l-a criticat pe Ionuţ Bālbă, care a fost eliminat īn minutul 83. "Un jucător care ia două galbene şi ratează trei mari ocazii de gol... ce pot să mai spun? Ăsta-i Bālbă. Sincer vă spun că-mi e frică să-l mai bag īn teren. Face nişte greşeli pe care nu le-am văzut īn viaţa mea. Atitudinea lui mă dezarmează", a spus Popa.

Tehnicianul s-a declarat deranjat de faptul că jucători cu experienţă nu au evoluţii satisfăcătoare. "Mă deranjează faptul că nişte jucători cu experienţă nu sunt īn stare să bată un penalty, să execute o lovitură liberă sau să treacă de adversarul direct īn duelul unu la unu. Am discutat imediat după meci cu preşedintele Sorin Boca şi māine, īn şedinţa de analiză a meciului, se vor lua măsuri drastice. Nu exclud posibilitatea de a se renunţa la unii dintre jucători", a adăugat Popa.

Gheorghe Nichita, preşedintele Consiliului de Administraţie al clubului Poli Iaşi: "Este inadmisibil ca tu, ca antrenor, să nu-ţi pregăteşti jucătorii să execute un penalty şi īn momentul īn care primeşti două īntr-un meci, lucru foarte rar dealtfel, să nu fii īn stare să transformi nici unul. Despre Bālbă ce aş putea să mai spun? Cānd iei două cartonaşe galbene īn şapte minute şi īn loc să-ţi ajuţi echipa tu o laşi la greu...Vom vedea ce măsuri vom lua".



Bergodi: "Am avut noroc că Poli Iaşi a ratat cele două lovituri de la 11 metri"

Antrenorul Cristiano Bergodi a declarat că FC Naţional a avut noroc deoarece jucătorii de la Poli Iaşi au ratat cele două lovituri de la 11 metri acordate de centralul Sebastian Colţescu īn meciul cāştigat de bucureşteni, cu scorul de 3-2. "A fost un meci extraordinar, trăit la intensitate maximă. Poli Iaşi este o echipă foarte bună, dar noi am dat dovadă de multă dăruire şi forţă. Am avut noroc că Poli Iaşi a ratat cele două lovituri de la 11 metri, dar să nu uităm că şi noi am avut 6-7 ocazii clare de gol. Am jucat mult timp īn zece oameni, dar jucătorii mei au fost extraordinari", a spus Bergodi.
Cristiano Bergodi a mai spus că nu a văzut de pe bancă dacă loviturile de pedeapsă au fost dictate corect. "Jucătorii mei nu au acuzat modul īn care au fost dictate. Mi se pare corectă eliminarea lui Ghindeanu, la fel cum mi se pare corecă şi neeliminarea lui Nae la primul penalty", a adăugat acesta.

Constantin Iacov, preşedintele Consiliului de Administraţie al FC Naţional: "Dacă terenul ar fi fost mai bun, poate am fi văzut un meci şi mai frumos. Poli Iaşi a ratat două penaltiuri, iar noi am avut opt ocazii clare de gol. De aceea este atāt de frumos fotbalul. Īn momentul de faţă, important pentru noi este meciul de miercuri, cu Oţelul. FC Naţional va face mai multe achiziţii īn această iarnă. Vrem să formăm o echipă competitivă, pentru campionatul intern deocamdată, şi vrem să ne bazăm pe jucători tineri, romāni, care să spună ceva īn fotbalul romānesc īn continuare"


Ciprian Mozacu: ''O victorie muncita''

Mijlocasul echipei FC National, Ciprian Mozacu a declarat ca victoria obtinuta in fata celor de la Poli Iasi (3-2) este o victorie muncita si ca se bucura foarte mult pentru ea.


"Ma bucur enorm de mult ca am reusit sa castigam si astazi. O victorie muncita intr-adevar, dar va spun sincer acestea sunt meciurile care ne plac, atunci ne simtim fotbalisti in momentul in care muncim mult si iti si adjudeci victoria. Un teren foarte greu, un public de nota zece, o echipa foarte muncitoare, agresiva", a spus jucatorul Nationalui, Ciprian Mozacu.

"Pana acum nu mi s-a mai intamplat sa se rateze doua 11 metri, dar asta este. Noi am venit dupa o victorie mare cu Dinamo, am fost mai calmi si am castigat", a mai spus Mozacu.

"Dansul (nr. Cristiano Bergodi) a venit cu ceva mai pozitiv, cu putina nervozitate mai agresiva. Ne lasa sa jucam, nu avem nici un trac", a incheiat numarul 8 de la FC National.

ce_bine_e
4th December 2005, 17:04
be@ nu ai raspuns la intrebarea lui Daniel

miril
4th December 2005, 17:06
"FC Naţional va face mai multe achiziţii īn această iarnă. Vrem să formăm o echipă competitivă, pentru campionatul intern deocamdată, şi vrem să ne bazăm pe jucători tineri, romāni, care să spună ceva īn fotbalul romānesc īn continuare"

O declaratie foarte interesanta a lui Iacov. Prestatia lui National este foarte buna, ei marcand in inferioritate numerica, iar penalty-urile ratate de cei de la Iasi au survenit dupa ratari mari ale FCN-ului. Cel mai bine s-a acomodat cu stilul lui Bergodi Mircea Oprea. Bravo lui!

be@
4th December 2005, 17:11
be@ cum e sa fii in galeria oaspete in orasul tau??

Eu ma inteleg bine cu cei de la FANS . Ei m-au ajutat sa fac rost de un fular cu FC National...si de aia am stat cu ei.

Paul
4th December 2005, 17:39
GENIAL arbitraj :ok: Se vede ca s-a schimbat Craciunescu .

Si sa nu uitam ca si Farul-CFR a fost distrus de arbitrii . :rosu:

HAI NATIONAL :yeah:

Nimic nu se compara cu Gloria - Sportul la arbitraje ...
Cred ca am vazut peste 100 de meciuri la Bistrita , si vb aia prietenii lu Tata Jean la nevoie se cunoaste , vremuri in care Corpo & Co. furau la greu pentru Gloria , dar ca cel de azi nu am vazut in viata mea ...:headbang:

ce_bine_e
4th December 2005, 17:51
be@ e ca in dragoste, ne simtim tradati, inselati...spui ca iubesti pe cineva si te vezi cu altul...sa nu te paraseasca amandoi ;)

be@
4th December 2005, 17:55
Stiti foarte bine ca eu tin la amandoua, si mai stii la fel de bine ca nu am lipsit la nici un meci al Politehnicii. Am mers si in cateva deplasari... Deci nu poti sa zici ca Poli mi-e indiferenta .
Gata , am incheiat subiectul asta .

Cra10veanu
4th December 2005, 18:37
moldo ce facurati ba ? :happy :happy :happy ratarati doua penaltiuri ? ia zii be@ cum se face de nimeresc tot timpu pronosticurile? :D
Bv. National
Ps: Be@ rusine, se juca totusi la Iasi, trebuia sa ai respectul sa stai in galeria iasului :rosu:

miril
4th December 2005, 18:50
Este o gazda primitoare. Va veni la Bucuresti si va sta in galeria Iasului.

DanielAndrei
4th December 2005, 19:34
meciul a fost frumos, alert, peste media campionatului...nu mai putem zice nimic :(

ddaannyy
4th December 2005, 20:22
... nu e nici o nenonorocire... am trecut si prin clipe mai grele... astea sint pentru totii baietii care au suferit alaturi de mine ...

Noi intotdeauna vom ramine ALB ALBASTRII

DanielAndrei
4th December 2005, 20:30
cat am suferit eu pt echipa asta...chiar fizic :(:(

iaro
4th December 2005, 21:05
Trebuie vazuta si fata buna a lucrurilor ci anume ca Poli nu a jucat rau! Meciul (o spun toti) a fost extraordinar! A fost si ghinion si neatentie si delasare, dar e important ca nu au mai fost evenimentele urate de anul trecut! Chiar jucatorii Nationalului au recunoscut ca publicul a fost OK! /hello
Oricum, felicitari National, jos palaria! :ok: Si forza Poli ca ne asteapta un meci de cupa! Capul sus ca nu avem de ce plange - avem echipa, nu de campionat sau cupe, dar nici de retrogradare! /hello

codrind
4th December 2005, 21:16
"Vacanţa mare" la IAŞI!
Leana-onofraş şi costel-ciobanu īn rolurile principale!
frankfurt-bālbă completează trio-ul !!:mda:

SĂ LE STEA ĪN GĀT, SĂRBĂTORILE pseudo-jucătorilor mai sus menţionaţi!!
ŞI adio!! :no:

GeKuRA
4th December 2005, 22:35
imi venea sa ma bag cu capul in betonul de pe stadionul din Copou cand am vazut al doilea penalty ratat... de rusine...
nu pot sa le cer ceva jucatorilor... am sa dau vina pe ghinion... MARE GHINION !!!
incepusem foarte bine meciul... dar dupa primul penalty ratat parca incepuse balciul... si intradevar asa a fost. Mitruc, din nou, :no: :no: :no: :mda:

asta e... nu-s foarte ofticat, National a jucat bine, arbitrul... ce sa-i mai cer ?!?! daca mai dadea un penalty si eram jucator la Poli eu il refuzam.. :mda:



:o: :o: :o: :o:
be@ in galeria Nationalului ?!?!! mi s-a parut mie ca am vazut-o...