PDA

View Full Version : Etapa 15: Farul - CFR Cluj



andreiush
28th November 2005, 00:25
Sambata, 3 decembrie 2005: Farul - CFR Cluj, ora 19:30, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

esku
28th November 2005, 00:44
pfuoai ... ce meci :D .. cred ca bate farul! :ok:

be@
28th November 2005, 00:45
x, mare cat casa !

esku
28th November 2005, 00:51
nu cred ca e asa evident x-ul .... clujul trece printr`o perioada mai slaba si ii va fi greu sa scoata ceva de la constanteni!

be@
28th November 2005, 00:52
Da, dar Clujul joaca mai bine in deplasare, decat acasa. Trebuie remarcat faptul ca n-au mai inscris de 2 etape.

esku
28th November 2005, 00:55
asa ziceati si voi inainte de meciul de vineri ... ca jucati mai bine in deplasare...si ai vazut ce s`a intamplat .... asta nu e o teorie care se confirma ....

Rechinul Ucigas
28th November 2005, 01:30
batem fara discutii ,2-1 si trecem in fata lor :) farul isi revine dupa cum vedeti iar clujul e in scadere de forma deci 1 solist

Angelina Jolie
28th November 2005, 05:23
Treaba e in felul urmator: tre sa batem pentru a face mai multe puncte decat cu sunda in turul trecut. Ar fi trist ca, dupa atatea achizitii sa nu ne ridicam nici macar la nivelul turului lui sunda. Deci batem.

Ess
28th November 2005, 10:00
Cate puncte am avut la sf turului cu sunda??Serios ca nu mai stiu.

dede
28th November 2005, 12:05
meci de 1x2...probabil se va termina egal...

UrsMeier
28th November 2005, 12:59
Meci de 1 solist.Se pare ca farul si-a revenit si vrea cu orice pret victoria.............si cred ca va reusi.

Dark Horror
28th November 2005, 13:04
Meci foarte greu.Sper sa batem si sa mai urcam ceva locuri.

Benny
28th November 2005, 16:28
1-0. CFR anul trecut nu a jucat Intertoto si nu a fost luata intotdeauna in serios. Deci Sunda va fi acumulat mai multe puncte decat Munteanu. Asa-i viata.

King of Hell
28th November 2005, 16:58
cFR niciodata nu va fi luata in serios. Bate Farul, 4-1 *hattrick Liviu Mihai si gol cu ceafa Tilinca.

old lord
28th November 2005, 17:37
2-0

tchibos
28th November 2005, 22:38
Farul e pe val si cand e pe val rupe tot ce prinde... meci greu dar punctele stau la locul lor -> acasa la Constanta. Pronostic 1-0.:ok:

roxana_cj
29th November 2005, 00:08
Bai copii! ;) Fiti seriosi! Bate CFR! La vreo doua goluri diferenta! :D:D:D

Ammadeus
29th November 2005, 02:02
...va fi singura infringere pe bune a lu' faru' in acest tur...1-3

Cra10veanu
29th November 2005, 04:16
Bai copii! ;) Fiti seriosi! Bate CFR! La vreo doua goluri diferenta! :D:D:D
asa ziceam si eu, bate cfr cu 5-0 :happy

Rechinul Ucigas
29th November 2005, 07:21
aham deja ne este frica :D
scor final 4-1

Angelina Jolie
29th November 2005, 08:41
Cate puncte am avut la sf turului cu sunda??Serios ca nu mai stiu.
24. Deci tre sa batem ca sa-i depasim performanta. Doar pe farul i-am batut si anul trecut la Constanta. De ce nu i-am putea bate si acum?
1-3

codrind
29th November 2005, 10:01
Meci de 1!
Marinarii sunt pe val, īn schimb trupa lui Dorinel e īn pierdere de viteză !!

six
29th November 2005, 11:01
FORZA CFR CLOOJ........by VIOLA :cool:

Virus
29th November 2005, 12:08
Mah... eu nu stiti ce asteptati voi de la meciul asta dar eu daca ma duc acolo, cred ca trag o betie cu baietii din galeria Farului si meciul ne va interesa foarte putin :bere:

hectorash
29th November 2005, 13:19
bate faru. 80%

roxana_cj
29th November 2005, 13:42
Mah... eu nu stiti ce asteptati voi de la meciul asta dar eu daca ma duc acolo, cred ca trag o betie cu baietii din galeria Farului si meciul ne va interesa foarte putin :bere:Din cat te cunosc eu, degeaba zici ca nu te intereseaza meciul ca de fapt... :D:D:D ;)
Oricum nimic nu egaleaza distractia din deplasare, nu? Mai ales daca e la Constanta!
O sa fii HAI CFR si treaz si beat! :D:D:D Si vei fi bucuros pentru ca baietii vor castiga! ;)

ady51a
29th November 2005, 15:18
Castiga baietii din Constanta si ne revenim complet, ne pregatim de meciul cu Jiul din Cupa. Inca 3 puncte in campionat si o calificare in semifinalele Cupei pentru niste sarbatori linistite la Constanta in asteptarea "nemtilor":D :happy

roxana_cj
1st December 2005, 15:12
Bai! Castiga CFR asta e clar! ;)
HAI CFR!

livaches
1st December 2005, 15:57
Farul nu va avea probleme in a-si apropia victoria chiar daca intalneste un adversar valoros. Terenul poate fi o problema, dar daca a castigat Farul in mlastina de la Galati, pe terenul lor nu cred sa fie probleme.
:ok:

$T3@u@
3rd December 2005, 09:59
As Vrea sa scoata Clujul o Victorie:ok: :ok: cu 0-1 sau 0-2 :happy :happy An Meciul Asta Forta CFR Cluj:great: :great: :great:

roxana_cj
3rd December 2005, 12:14
Corect! Ale CFR! :D
Azi castigam! Asa sa-mi placa mie pe final de tur!
HAi CFR!/OLE/

six
3rd December 2005, 12:22
destul de interesant meci.......ori ce rezultat ii posibil......NOI alaturi of corse de CLOOJ...:cool:

tuxie
3rd December 2005, 13:02
Eu tin cu faru' :)

andrei_cj
3rd December 2005, 13:45
Multumim Timisoarei si speram sa reusiti sa-i bateti pe Dinamo maine!

be@
3rd December 2005, 13:46
Hai Constanta !

ultrasblueshark
3rd December 2005, 14:20
Bate Farutu'. 2-0

NY_giants05
3rd December 2005, 16:00
Farul castiga meciul...3-2 pt rechini ! :)...FORZA FARUL!....iarashi o sa inghet pe stadion..al naibi vant !

tchibos
3rd December 2005, 16:15
a pierdut Argesul la Bacau, sper sa piarda si National la Iasi, iar Farul sa bata si poli tim sa piarda cum e normal, astfel incat la sfarsitul turului Farul sa fie iar pe podium la egalitate de puncte cu poli tim
FORTZA FARUL !!!

UnD3aD
3rd December 2005, 19:50
goooooooooooool faru!!!! 3-0 FT

King of Hell
3rd December 2005, 20:06
Gooooooooooooooooooooooool FARUL!!!!! YES YES YES YES YES!!!!!!!!!!! GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! !!! DADADADAD!!!!!!!!!!!!!!!!!! YEEEEEEEEEEEEEESSSSSSSSSSS!

PerVersion
3rd December 2005, 20:09
Iarasi ratam ocazie dupa ocazie :(
Foarte probabil asta o sa ne coste...

PerVersion
3rd December 2005, 20:22
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL CFR!!!!!!!!!!! 1-1 .. incepe sa se faca dreptate, jocul a curs doar intr-un sens pana acum!!!

blaga
3rd December 2005, 20:27
cFR niciodata nu va fi luata in serios. Bate Farul, 4-1 *hattrick Liviu Mihai si gol cu ceafa Tilinca.

Te uiti la meci? Cum ti se pare ... ,pacat ca Paskany nu a avut loc la "U" mare pacat:ok:

Rechinul Ucigas
3rd December 2005, 20:57
hai baieti ca se poate !!!!! hai guritza!!!

blaga
3rd December 2005, 21:04
De ce-l injura galeria farului pe arbitru tudor ? ii bate soarele-n cap:)

PerVersion
3rd December 2005, 21:22
GOOOOOOOOOOOOOL CFR!!! 1-2 .. A inscris Jula din penalty.

sulin
3rd December 2005, 21:22
Se pare ca se va termina 1-2 desi cfr joaca in 10.

huskers
3rd December 2005, 21:23
hai baieti ca se poate !!!!! hai guritza!!!
ai avut gurita aurita!!!!!!!!!
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL LLLLLLLL! CFR!
U Cluj 4ever

t.b.
3rd December 2005, 21:25
De ce-l injura galeria farului pe arbitru tudor ? ii bate soarele-n cap

Pentru ca merita, prima oara nu da 11m pentru Faru` si acuma da pt ailalalti unu` inventat, asa-i cand il pupi in fund pe presedintele federatiei, iti primesti rasplata :no:
Cata coruptie in fotbalul romanesc dom`le

huskers
3rd December 2005, 21:32
[QUOTE=t.b.]Pentru ca merita, prima oara nu da 11m pentru Faru` si acuma da pt ailalalti unu` inventat, asa-i cand il pupi in fund pe presedintele federatiei, iti primesti rasplata :no:
Cata coruptie in fotbalul romanesc dom`le[/QUOT
Ba cativa din galeria lui U sunt mai mult decat analfabeti. Eu sunt U-ist de cand tu nici nu erai nascut dar asa cretini ca acum nu avut galeria lui U. Calin Misan &co au facut bine echipei voi... il aveti pe Erji care nu stie sa-si scrie numele dar este lider

PerVersion
3rd December 2005, 21:33
Pe nici unul din comentariile live (Onlinesport, Prosport, Gazeta Sporturilor) nu se pomeneste nimic ca ar fi primit CFR un penalty inventat sau ca i s-ar fi refuzat Farului un penalty clar.
Totusi, astept sa vad fazele la tv inainte sa ma pronunt.
Oricum, bravo baietii!!! Cu putin noroc o sa fim pe locul 3 pana la primavara.

codrind
3rd December 2005, 21:34
FELICITĂRI CFR-ului pt. victorie!
A-ţi dat cu "Jula" :D la 3 puncte!! :evil: :yeah:
Asta e!!

Rechinul Ucigas
3rd December 2005, 21:34
indiferent de rezultat , arbitrul ne-a furat !!!!!!

minteuan si jula sa ne ..............

t.b.
3rd December 2005, 21:41
Ba cativa din galeria lui U sunt mai mult decat analfabeti. Eu sunt U-ist de cand tu nici nu erai nascut dar asa cretini ca acum nu avut galeria lui U. Calin Misan &co au facut bine echipei voi... il aveti pe Erji care nu stie sa-si scrie numele dar este lider


Aia cativa se pot numara pe degete, de ce totdeauna sunt amintiti doar ei, avem in galerie doctori, profesori, ziaristi, f. multi studenti de ce nu ziceti de ei nimic? Nu cred sa existe galerie in care sa fie NUMAI intelctuali... Sunt din toate categoriile sociale, asa-i normal...


PS: Pt ceferisti, nu va mai strofocati ca a NU a fost 11m

FatFrumos
3rd December 2005, 21:49
Pacat ca nu a fost stadionul plin ca ajungea Tudor la spital ca in vremuri cum ajungea Craciunescu cind arbitra la Constanta.

Seldon
3rd December 2005, 21:53
M-as fi bucurat pentru Cluj, dar nu pot. Nu a fost penalty.

TZEFERU
3rd December 2005, 21:56
Da se pare ca Jula este preferat la faze dinastea. Pacat ca nu am inscris in prima repriza cind CFR a avut multe ocazii de gol. Acest gol a venit cam nesperat deja, mai ales in 10 oameni.
Pot felicita baietii de la CFR ca au luptat pin la sfirsit. Bravo CFR!!!
Felicitari Farul!!

Interesant: CFR a cistigat toate meciurile din deplasare cu echipele din provincie (5 meciuri, e drept una cu National), a pierdut 2 in Bucuresti si 1 egal cu Sportul.
CFR a cistigat 2 meciuri acasa si a "bulibasit" 5.
Per total +5 la adevar, mai bine ca anul trecut cind am avut 0 cu 24 de puncte, avind 8 meciuri acasa in tur.

The Surveyor
3rd December 2005, 22:01
Victoria CFR este opera exclusiva a brigazii artistice de arbitrii. Duet perfect Tudor-Mart! Nici vorba de fault la Turcu.

Este regretabil ca arbitrajul a stricat un meci care, in rest, a fost frumos.

tchibos
3rd December 2005, 22:07
meci de kkt si arbitru si mai si... Tudore...

The Surveyor
3rd December 2005, 22:17
CHEIA MECIULUI: Arbitrul intalnirii a acordat eronat un penalty pentru oaspeti, dupa ce, in prealabil, le refuzase un 11 metri clar gazdelor

Sursa: Totalsport

Klingon
3rd December 2005, 22:35
Am jucat 3 reprize in superioritate numerica in acest campionat si n-am reusit sa marcam in niciuna. Iata ca acum am reusit chiar sa luam gol. :headbang:

N-am vazut meciul, nu stiu cum au "jucat" arbitrii dar vad vreo 3 jucatori ai Farului cu avertismente pentru proteste. Este un eveniment foarte-foarte rar, de fapt nu cred ca s-a mai intamplat sezonul asta si nici cel trecut. De aceea inclin sa cred ca arbitrii au avut intr-adevar o zi slaba. Motiv pentru care Mircea Sandu, pe care l-am preferat in locul papusilor Becallets, este rugat sa primeasca multumirile noastre :jerk: :rosu: :jerk: impreuna cu Paszany :ciocan: si restul trupei care a contribuit intr-un fel sau altul la tema de casa a arbitrului Tudor (chiar asa se exprima recent un cunoscator in ziare, ca arbitrii merg la meciuri cu "teme de casa" clare).

Revenind la Farul, cred ca exista si o raza de soare in aceasta noapte polara: patronul nostru dus cu pluta (a se citi vaporul) ar trebui sa renunte in acest final de groaza si pasta de dinti la revolutionara sa idee (o avea si brevet?) de a inlocui un antrenor ieftin cu unul si mai ieftin. Bosanceanule, cred ca mai ieftin de atata exista doar daca antrenezi tu si nu-ti platesti salariul. Vrei te rog sa-ti mai tragi un glont in picior si sa aduci un antrenor calumea? Multumeste-i lui Marinof ca si-a dat silinta, pune-l secund si termina odata cu circul asta grotesc al crampoanelor de plastic! :confused:

Angelina Jolie
3rd December 2005, 22:36
Pentru ca merita, prima oara nu da 11m pentru Faru` si acuma da pt ailalalti unu` inventat, asa-i cand il pupi in fund pe presedintele federatiei, iti primesti rasplata :no:
Cata coruptie in fotbalul romanesc dom`le
Tralalallalalalala. Stiu ca va doare ca suntem printre primii pe cand voi va zbateti in mocirla. BRAVO CFR! Suntem unici.

dede
3rd December 2005, 22:40
nu am vazut meciul si nu stiu ce s-a intamplat...insa se pare că la constanta cam castiga cfristii...

apparte
3rd December 2005, 22:41
Sursa Totalsport e o tipa din Constanta(Geanina si nu mai stiu cum,parca Monea),ea a comentat meciul pe radio!Si nu a avut nici macar acea farama de impartialitate sa nu spuna "ataca ai nostri" ci "ataca constantenii"!Si intr-adevar,a mentionat un penalty neacordat la un fault asupra lui Pascovici faza la cale a primit galben pt simulare!Astept si io sa vad fazele pe TV si atunci o sa ma pot pronunta!

ady51a
3rd December 2005, 22:49
A reusit Tudor asta sa enerveze pe toata lumea.
Daca asta a fost meci de 11 cartonase galbene si 2 cartonase rosii atunci tudor sa me lase. Sa se duca la Hollywood si sa fie Brad Pitt daca-i place sa iasa in evidenta. :rosu: Tudor, :rosu: Mirt.:headbang: :headbang:
A reusit sa strice un meci.

Min. 85: Paşcovici este faultat īn careu. Tudor nu acordă lovitură de la 11 metri, ci cartonaş galben pentru simulare :headbang:
Sursa comentariul live de pe site-ul ProSport. Sau tot Geanina a fost?
Dupa eliminarea intr-adevar destul de usoara a lui Balint de la CFR Tudor a arbitrat intr-o singura directie, pro Cluj.
Oricum una peste alta CFR a jucat mai bine ca Farul si meritau ceva de la meciul asta. Felicitari CFR!!! Felicitari Farul pentru meci!

King of Hell
3rd December 2005, 22:50
Te uiti la meci? Cum ti se pare ... ,pacat ca Paskany nu a avut loc la "U" mare pacat:ok:

Si niciodata nu vor avea loc la "U" parvenitii si tradatorii de tara.

Swisstec
3rd December 2005, 22:51
Meci frumos, era mai frumos daca gazonul era calumea... CFR merita sa castige meciul, dar nu asa. Trebuia sa se acorde penalty lui Pascovici, iar penalty-ul CFR-ului nu a existat!!! Turcu a intrat pur si simplu in Curca si a fost "faultat"...:mda: Tudor a acordat cam usor cele doua cartonase rosii... Primul, cel primit de Balint e chiar din vina lui Tudor, Balint a executat lovitura libera, Tudor l-a pus sa repete din locul de unde trebuia executat, apoi i-a dat galben, al doilea si rosu!

Klingon
3rd December 2005, 22:53
Mai fratilor, e adevarat ca n-a jucat Barbu?! Cine a fost fundas central in locul lui, Pascovici? Intreb mai ales ca-l vad si pe Schiopu inlocuit cu Apostol dupa prima repriza. :o:

Nu ca Barbu si Schiopu ar fi rupt gura targului pana acum...

Swisstec
3rd December 2005, 22:56
E adevarat da! Barbu si Todoran au fost accidentatzi!

Angelina Jolie
3rd December 2005, 22:56
Da suntem cei mai mari blatisti. Numai cu arbitrii castigam meciurile. La 4-2 cu Dinamo am cumparat si arbitrul si jumate din echipa lui Dinamo. La 1-0 cu Steaua i-a vadut Arpi pamant la jiji si steaua a avut ordin sa piarda. Acum Mircea Sandu trage sfori pt noi. MERETI MA SI CULCATI-VA! Ca n-aveti nici o treaba.
Special pentru pretinii mei sustinatori ai celeilalte echipe a Clujului: e clar ca daca avem atata influenta nu promovati nici in 50 de ani.
HAI CFR!

Swisstec
3rd December 2005, 22:58
Dar n-a spus nimeni ca Tudor ar fi fost cumparat, cel putzin eu n-am spus, dar trebuie sa recunoastem ca Tudor a facut patru erori care au decis meciul!!! Trei dintre ele in finalul meciului!

Klingon
3rd December 2005, 23:02
Dar cand s-au accidentat Barbu si Todoran, in drumul de la vestiare la teren? :rolleyes:

Ieri sau alaltaieri se bucura Marinof in ziar ca avem echipa completa, nici un accidentat. :thinkso:

Swisstec
3rd December 2005, 23:07
Asta a spus-o chiar el dupa meci, ca a avut doi indisponibili pentru meciul de azi, doi oameni de baza: Barbu si Todoran, playmaker-ul echipei...

Angelina Jolie
3rd December 2005, 23:12
Si niciodata nu vor avea loc la "U" parvenitii si tradatorii de tara.
Si niciodata echipa din parc nu va avea loc in divizia A!

t.b.
3rd December 2005, 23:24
"U" a fost 50 de ani in A, fundatia cailor ferate ecomacs cate sezoane a fost? 12, :o: adica mai putin de 1/4 din nr. sezoanelor lui "U", ma da`i cam mare diferenta. Si atunci cine merita sa fie in A? Ca sa nu mai vorbim de nr. de suporteri...
Echipa fanion a orasului va reveni in curand iar celelalte echipe de pe langa Cluj vor (re)intra in anonimatul pe care-l merita si in care au stat inca de la infiintare. Promit ca voi merge la primul "derby" dintre Sanatatea si fundatia cailor ferate, ala o sa fie un duel echilibrat. :D

Situatia aberanta de acum se datoreaza intocmai acelor parveniti si alcoolici care au fost in conducerea echipei fanion a Ardealului, dar lucrurile se vor normaliza cat de curand ;)

stefanm14
3rd December 2005, 23:28
Desi poate nu ar trebui sa ma bag, observ ca toate meciurile CFR-ului devin mai mult o disputa U - CFR.

Acceptati-va intre voi, indiferent de numarul de sezoane in divizia A, pana la urma si "U" a avut o data, demult, 12 sezoane in divizia A...asta e situatia in acest moment, CFR in A, U in B, mai bine decat sa va jigniti si ironizati intre voi, mai bine ati fi bucurosi unii la succesele altora (asta stiu ca e cam imposibil), sau macar fiti impartiali cand vine vorba de cealalta echipa. Numa' bine :ok:

Angelina Jolie
3rd December 2005, 23:35
CFR a inceput bine prima repriza, si-a creat trei ocazii clare in primul sfert de ora, insa contrar desfasurarii jocului, Farul a fost cea care a marcat in minutul 13.

Oaspetii au atacat in continuu, au avut 5-6 ocazii clare de gol, insa doar una a fost transformata in gol.



In minutul 53, Balint de la CFR a vazut cel de-al doilea cartonas galben, primit pentru proteste si a fost eliminat. Cu toate acestea, tot CFR a fost echipa care a atacat si chiar a inscris in inferioritate numerica.

FERITI-VA DE NOI IN RETUR!

t.b.
3rd December 2005, 23:35
mai bine ati fi bucurosi unii la succesele altora

Cand o sa te bucuri si tu pt. realizarile lu` Dinamo :)

stefanm14
3rd December 2005, 23:43
Heh, la sfarsit chiar am vrut sa sterg fraza asta de ai pus-o tu in quote, dar am zis ca las-o...e un pic cam trasa de par, intr-adevar...dar macar un pic mai multa impartialitate si obiectivism n-are strica intre voi...:ok:

Angelina Jolie
3rd December 2005, 23:49
Asta tre sa le-o zici numai lor. Eu pot afirma cu impartialitate si obiectivism ca au o echipa de 2 lei 50. Se vede dupa rezultate. Dar cand ei afirma acelasi lucru despre noi e cam trasa de par.
Ce vreau eu e sa mergem in UEFA in vara sa le ridiculizam incercarea aia de palmares european, si anul viitor sa luam titlul sa le ridiculizam si palmaresul intern. Dupa aia se pot spala pe cap cu alea 50 de sezoane in A.
HAI CFR!

stefanm14
3rd December 2005, 23:54
Respectati-va reciproc si veti avea numai de castigat :ok: Si cu asta am incheiat scurta mea trecere pe aici, mai ales ca am provocat si putin off-topic...numa' bine :ok:

Ess
4th December 2005, 00:01
Desi poate nu ar trebui sa ma bag, observ ca toate meciurile CFR-ului devin mai mult o disputa U - CFR.

Acceptati-va intre voi, indiferent de numarul de sezoane in divizia A, pana la urma si "U" a avut o data, demult, 12 sezoane in divizia A...asta e situatia in acest moment, CFR in A, U in B, mai bine decat sa va jigniti si ironizati intre voi, mai bine ati fi bucurosi unii la succesele altora (asta stiu ca e cam imposibil), sau macar fiti impartiali cand vine vorba de cealalta echipa. Numa' bine :ok:
Pai atata putem si noi...ce sa-i faci???Cluju e frumos mai ales toamna, studentii vin de pe coclaurile dimprejur si taie in carne vie ca deh...is injineri, doctori, avocati si alte hobby-uri de tecemeu.
In schimb ce tin io minte, cu mintea unui om simplu care monteaza relantiuri pe motoarele de la centrele cu comanda numerica, U era o echipa ,,simpatica" pt toti adversarii din A, pt Ioanitzoaia, Iliescu, etc. Asta in deosebi dupa 90 si mai ales cu venirea lui Sorinel ,,las ca-s numa niste puncte" si co.
On toppic:n-am vazut meciul, chestia cu penalty si nepenalty dar:
BRAVO MA :yeah: :yeah: :yeah:

Klingon
4th December 2005, 00:13
Am un amic din Roma care e suporter AS Roma. El spune ca niciodata acesti suporteri nu vor tine cu echipa Lazio Roma. Mai spune ca suporterii AS Roma vor tine intotdeauna cu adversarii lui Lazio, indiferent cine ar fi ei, chiar Juventus, Milan sau Real Madrid. Rivalitatea se intinde si dincolo de sport, intre locuitorii capitalei, cei din cartierele care sustin AS Roma numindu-i usor dispretuitor "laziolatto" (asa se aude, nu stiu cum se scrie) pe cei din Lazio.

Nu zic ca e bine asa, zic doar ca se intampla si la case mai mari. Sa nu creada unii ca numai noi romanii suntem in stare de rivalitati pe ulitele stramte ale urbei natale. Se vede treaba ca si ceilalti romani fac la fel. :D

Angelina Jolie
4th December 2005, 02:29
Ce ma ca e misto. Tinde sa devina cea mai acerba rivalitate din fotbalul romanesc. Si din fericire eu tin cu cei puternici.:happy

t.b.
4th December 2005, 02:40
Da cum sa nu, nu stiu cui ii e frica sa iasa prin oras cu insemne ale echipei favorite :drak:

Noi suntem multi, puternici si al naibii de infocati
Voi sunteti putini, slabi (cei mai multi copchii de pana-n 16 ani si bosorogi), si suporteri de conjunctura (majoritatea)

Ammadeus
4th December 2005, 03:15
...pana la urma s-ar putea ca tzefferu' sa termine turul in A mai sus decat u in B...jalnica chestie, herr t.b.!

remy
4th December 2005, 03:45
U Cluj, anul asta, e jalnica ! Asta fara nici o jignire, credeam ca va intra in A fluierand ! Chiar am votat in polul "Cine va promova din Seria 3 a Diviziei B".
CFR e adevarata echipa, vezi si UEFA Intertoto, plus meciul cu Steaua, National, etc.
Si eu zic ca va fi inaintea lui Poli Timisoara la finalul campionatului !
Are jucatori mai ambitiosi si sufletisti. Si bravo lui Dorinel ca a plecat din viesparul de la Steaua, unde nu sant bani nici pentru a-l plati pe el si pe Martin Tudor, dar-mi-te pentru Protasov. Si cei doi au fost in multe meciuri pionii principali la Steaua. Rushinica "patronilor de la Steaua", ca nu-si apreciaza valorile !

Angelina Jolie
4th December 2005, 03:48
E jalnica de vreo 10 ani nu de acum.

wallace
4th December 2005, 07:43
numai vreau sa spun ca arbitrul Tudor e catastrofa rau de tot .In primul rand a stricat un meci frumos pe care l-a facut varza prin deciziile pe care le-a luat si in al doilea rand ca a viciat rezultatul prin penalti-ul inexistent acordat celor de la Cluj.In loc sa fie atent la deciziile pe care le ia,se ia de copii de mingi din nu stiu ce motive si face dintr-un meci de fotbal un adevarat circ.
Il respect pe Dorinel,ii respect pe totzi cei din Cluj dar va rog avetzi putzina demnitate si nu va luatzi de Steaua!!Cel putzin nu acum cand joaca cel mai spectaculos fotbal din Romania.Si asta se datoreaza si conducerii care au investit mult in aceasta echipa si nu s-au facut doar.Si nu uitatzi ca echipa pe care nu atzi reusit sa o batetzi in finala Intertoto,Steaua a umilit-o!!!

Shi inca ceva ca era sa uit!!Daca as fi in locul fanilor de la CFRCluj mi-ar si fi rusine sa ma bucur pt. aceasta victorie.Victoria sa i-o dedicatzi lui Tudor si conducerii voastre care se vede bine treaba incepe fie rasplatita de Mircea Sandu pt. votul de la FRF.
In orice caz,nu va agitatzi e o simpla parere de-a mea.

ultrasblueshark
4th December 2005, 09:01
Titlu in Pro Sport - "Circul lui Brad Pitt"
Titlu in GSP - "Branci de la Tudor"
Comentariu Onlinesport - "In minutul 85, Pascovici a fost faultat clar in careu, insa Tudor i-a acordat cartonas galben pentru simulare"
N-am vazut meciul , dar ce-ar mai fi de comentat?
Traiasca Mafia din fotbalul romanesc, traiasca Mincinasu' si cei ce-l pupa-n *** URA, URA, URA!!!!!

TZEFERU
4th December 2005, 09:16
Cred ca Curca si Turcu pot spune ce a fost, la fel si la faza celuilalt potential 11 m...Oricum eu as dori sa se implementeze odata camera aia cu care sa se poata vedea reluarea fazei si decizia sa fie mai obiectiva.

Ce mi se pare mie ciudat e ca cum de nu am fost ajutati de Gloria Bistrita?
Era mai normal oricum. Personal nu cred ca am fost ajutati, daca eram nu era Balint dat afara chiar asa aiurea la un protest. Arbitrul nu avea de unde sa stie ca Turcu "se va arunca inteligent" in careu in ultimele minute, sau cine stie poate la o cafea or fi discutat asta inainte.
Eu cred ca a fost o intimplare (eroare) aiurea a arbitrului sau numiti-o cum vreti, nu cred ca s-a regizat chiar asa cu directive. Oricum dupa eliminarea lui Balint puteam sa luam vreo 2 goluri si scorul ar fi ramas viciat, nu?

GSP:
După ce īl eliminase aiurea pe Balint, "Brad Pitt" l-a pedepsit pe Paşcovici pentru că a fost trīntit īn careu de Turcu. Şi īn loc de 2-1 s-a făcut 1-2, pentru că Jula a plesnit plasa de la 11 metri, īn urma unui plonjon deştept al lui Turcu, făcut exact cīnd Curcă s-a cuibărit īn viteză la picioarele sale.
...Lovitura de la 11 metri acordată celor de la CFR a fost corectă, acelaşi Turcu fiind busculat de Curcă īn suprafaţa de pedeapsă.

Probabil un egal era mai cinstit desi se putea termina si 2-1, asta doar pentru ca Tilinca nu a reusit sa dea gol desi avuse mingea in gura de citeva ori. Eu nu ma bucur de rezultat neaparat, dar ma bucur in oarecare masura ca am reusit sa facem o partida buna totusi, chiar cu miriadele de ratari de care nu mai scapam.

andrei3011
4th December 2005, 10:08
Este o rusine pentru arbitrajul romanesc prestatia lui Tudor la meciul de la Constanta. Dupa ce a comis o mare eroare, neacordand gazdelor un 11m, la faultul in careu asupra lui Pascovici, arbitrul Tudor a influentat decisiv rezultatul meciului cand, la o simulare clara a lui Turcu in careul constantean, el acorda 11m pentru clujeni. Nu am nimic cu echipa clujeana, imi era chiar simpatica, dar sa castigi astfel un meci dovedeste ca este o echipa de "smecherasi". E adevarat ca au avut mai multe ocazii, dar nu este vina Farului ca ei le-au ratat. In concluzie am doua certitudini: 1. arbitrul Tudor isi va mari contul din banca in viitoarea saptamana (mi-am dat seama de acest lucru dupa "ranjetul" larg de la sfarsitul meciului). 2. echipa din Cluj nu este decat o echipa de oportunisti, cum e si antrenorul lor, dorinel munteanu, pentru care nu mai am nici o consideratie.

Virus
4th December 2005, 10:51
Mah, voi o dati in nesimtire deja cu acuzatii asupra echipei si conducerii. In primul rand arbitrul a gresit grav cand l-a eliminat pe Balint. Acolo s-a vazut de fapt pe cine ajuta. Am vorbit si cu Balint chiar dupa ce a fost eliminat in repriza a II-a, si ne-a spus ca CFR a mers la Farul cu gandul sa batem si nu sa tinem de scor la 1-1. Si daca ati fost orbi in prima repriza CFR a dominat clar iar Farul a avut o singura ocazie. Apoi daca Balint nu era dat afara asa s-ar fi intamplat si in repriza secunda, probabil Farul nici nu s-ar fi apropiat de poarta lui Martin Tudor si nu ar mai fi fost vorba de nici un penalty neacordat. Dupa ce l-am injurat ambele galerii pe arbitru cred ca si-a dat seama ca a gresit grav in fata celor de la CFR eliminand pe nedrept un jucator. Cred ca era mai mare presiunea pe el, situatia fiind neclara asupra penaltyului dar daca s-ar fi dovedit ca era penalty clar si plus eliminarea atunci s-ar fi interpretat ca a ajutat categoric pe Farul.
Asa ca nu va mai lamentati atata pentru ca s-a vazut in prima repriza cine a jucat fotbal si cine a meritat sa castige aceasta partida!
Iar arbitrul un idiot complect! Recunoasteti ca am fost clar mai buni ca voi si v-am dominat, sa nu mai spunem ca ne-am creat ocazii cu un om in minus. Acolo se vede valoarea. Iar pentru cei din galerie, RESPECT PIRATES! (dar cred ca voi sunteti suporterii samantzari care doar fac pe intelijentii pe internet.Cu adevaratii suporteri am vorbit si inainte si dupa meci.)
Succes Farului in retur.

pirlinho
4th December 2005, 10:52
Si daca ati fost orbi in prima repriza CFR a dominat clar iar Farul a avut o singura ocazie.

Si care-i problema? Inabilitatea de a marca face parte din joc.

poliis
4th December 2005, 10:53
voi de ce credeti ca facut muresan circul ala cu gica popescu si becali brothers, inainte de alegerile frf ?

acum se vad roadele

poliis
4th December 2005, 10:58
vai de viata voastra...fara arbitri si fara dorinel in teren sunteti 0

Dark Horror
4th December 2005, 12:11
Conteaza ca am batut si ca suntem la egalitate cu locul 3.
Tudor si-a dat seama ca a gresit flagrant la eliminarea lui Balint si,ca un fraier,a inceput sa fluiere pentru noi.Sa ii fie rusine!!!
Felicitari ambelor echipe pentru ca au facut un meci frumoo si respect celor de la Pirates!

King of Hell
4th December 2005, 12:26
Nu consider ca arbitrajul a ajutat cfrul. Tudor atat poate si gata. Daca ar fi fost sa ajute cfrul, nu il elimina pe Balint. Apoi faza cand le-a refuzat penalty constantenilor e discutabila, se putea da la fel cum si la Turcu, se putea da sau nu. Consider ca de vina pentru calitatea meciului a fost terenul, sub orice critica. Degeaba aveti tribune ok daca aveti mlastina! Niciodata nu o sa vedeti asa teren in Cluj, fie in parc fie in deal. Totusi, victorie meritata a cfristilor, si desi m-a indispus, tre sa recunosc ca faristii la cum au jucat n-au aratat ca o echipa ce doreste performanta. In superioritate numerica o echipa adevarata administra cfrului inca 3 goluri. Acum nu va mai lamentati ca o trecut. Succes in continuare.

sentacris44
4th December 2005, 12:51
SE PARE CA ESTI SUPER PROST MAI PRIETENE
DOAR PT CA AI PIERDUT SA SPUI ASA CEVA ....ARATA DIN NOU CA DUCETI LIPSA DE CLASA !! NIMENI NU CONTESTA 11M !!! DAR CE AI FII FACUT TU MAI DESTEPTULE CA O ECHIPA VIZITATOARE ??????
CLUJUL SI-A JUCAT CARTEA SI A CISTIGAT !!! SUNT SIGUR CA SI FARUL A CISTIGAT IN DECURSUL ANILOR ASA !!! ORICE CE ECHIPA IN CAMPIONAT ARE UN MECI CISTIGAT PE NEDREPT !!!
MINGEA A FOST PATRATA PT VOI !!!!
TOT TIMPU NUMAI VA PLINGETI !!!! DIN PACATE !!! '
DE CE NU ATI CISTIGAT DACA ATI FOST ASA DE BUNI ???
IMI PARE RAU CA TI-AI PIERDUT RESPECTUL PT MUNTEANU DAR SA STII CA EL E SUPER !!! E CA SI CUM CALATIS AR FII PE LOCUL 4 IN DIVIZIA A SI VOI ATI FII IN B PT 5 ANI !!!
FII REALIST MAI PLINGARETULE !!!
:yeah:






Este o rusine pentru arbitrajul romanesc prestatia lui Tudor la meciul de la Constanta. Dupa ce a comis o mare eroare, neacordand gazdelor un 11m, la faultul in careu asupra lui Pascovici, arbitrul Tudor a influentat decisiv rezultatul meciului cand, la o simulare clara a lui Turcu in careul constantean, el acorda 11m pentru clujeni. Nu am nimic cu echipa clujeana, imi era chiar simpatica, dar sa castigi astfel un meci dovedeste ca este o echipa de "smecherasi". E adevarat ca au avut mai multe ocazii, dar nu este vina Farului ca ei le-au ratat. In concluzie am doua certitudini: 1. arbitrul Tudor isi va mari contul din banca in viitoarea saptamana (mi-am dat seama de acest lucru dupa "ranjetul" larg de la sfarsitul meciului). 2. echipa din Cluj nu este decat o echipa de oportunisti, cum e si antrenorul lor, dorinel munteanu, pentru care nu mai am nici o consideratie.

remy
4th December 2005, 13:04
Nu a fost blat cu arbitrii, cu toate ca nu-s de acord cu Boshii de la CFR cand au fost cu M. Sandu, pt. FRF. E clar ca arbitrul a gresit pt. ambele echipe. Ce mai ziceti de eliminarea gratuita a jucatorului clujean ? Si acel 11 m se putea da, sau nu, nu e ceva strict in regulament.
Si Clujul a stiut sa joace si in 10 oameni. Daca nu atacau pt. a castiga, nu mai era faza care a urmat cu 11 M.

andrei3011
4th December 2005, 15:12
Mai ardelene. Din cate stiu eu, un meci de fotbal se joaca pe goluri, nu pe ocazii sau pe procentaje din timpul de dominare. La faultul de 11m neacordat la Pascovici, deoarece Tudor care cred ca a fost clonat cu un magar, nu a vazut nimic, putea sa fie 2-1 pentru Farul. Tu vorbesti de victorie meritata! Ai uitat cum ati castigat anul trecul la Constanta? Dupa parerea ta si atunci a fost o victorie meritata? Si cu mah sa vorbesti cu tactu si cu mata ca eu nu sunt mah cu tine!

Mah, voi o dati in nesimtire deja cu acuzatii asupra echipei si conducerii. In primul rand arbitrul a gresit grav cand l-a eliminat pe Balint. Acolo s-a vazut de fapt pe cine ajuta. Am vorbit si cu Balint chiar dupa ce a fost eliminat in repriza a II-a, si ne-a spus ca CFR a mers la Farul cu gandul sa batem si nu sa tinem de scor la 1-1. Si daca ati fost orbi in prima repriza CFR a dominat clar iar Farul a avut o singura ocazie. Apoi daca Balint nu era dat afara asa s-ar fi intamplat si in repriza secunda, probabil Farul nici nu s-ar fi apropiat de poarta lui Martin Tudor si nu ar mai fi fost vorba de nici un penalty neacordat. Dupa ce l-am injurat ambele galerii pe arbitru cred ca si-a dat seama ca a gresit grav in fata celor de la CFR eliminand pe nedrept un jucator. Cred ca era mai mare presiunea pe el, situatia fiind neclara asupra penaltyului dar daca s-ar fi dovedit ca era penalty clar si plus eliminarea atunci s-ar fi interpretat ca a ajutat categoric pe Farul.
Asa ca nu va mai lamentati atata pentru ca s-a vazut in prima repriza cine a jucat fotbal si cine a meritat sa castige aceasta partida!
Iar arbitrul un idiot complect! Recunoasteti ca am fost clar mai buni ca voi si v-am dominat, sa nu mai spunem ca ne-am creat ocazii cu un om in minus. Acolo se vede valoarea. Iar pentru cei din galerie, RESPECT PIRATES! (dar cred ca voi sunteti suporterii samantzari care doar fac pe intelijentii pe internet.Cu adevaratii suporteri am vorbit si inainte si dupa meci.)
Succes Farului in retur.


Dragule! Fotbalul se joaca pe ocazii sau pe goluri? Hotarestete! La faultul de 11m asupra lui Pascovici putea sa fie 2-1 pentru Farul si daca intru in lumea supozitiilor pe care le emiti, alta ar fi fost soarta jocului. Din cate stiu eu, fotbalul se joaca pe goluri, nu pe ocazii irosite sau procentaje din perioada de dominare. Aduti aminte de meciul Romania-Irlanda de Nord, cand noi am dominat 99% din timp si irlandezii au castigat cu 1-0.

t.b.
4th December 2005, 16:31
Sunteti pe locul 5 nu pe 3 asa ca nu dezinformati lumea, dupa meciul de aseara erati pe 4.
Tudor l-a eliminat pe ala de la caile ferate pt. ca l-a injurat, prostia se plateste, a fost clar ce s-a intamplat arbitrul nu da un 11m pt Farul, clar ca lumina zilei, si da dup-aia un 11m inexistent pt. astialalti. Nu conteaza cine a atacat si cine a avut ocaziile, asa a fost si cu gloriosi cand n-ati fost in stare sa dati un gol, si nici acum n-ati fi dat daca nu va ajuta Tudor.

Anul trecut ati terminat returul pe 6? Las ca macar ati progresat, deci anul asta campionatul il terminati pe 10 :) (oricum mult prea sus fata de ceea ce meritati)

tchibos
4th December 2005, 19:37
Tudor a influentat clar meciul. Dupa ce a acordat primul rosu mancat de un sentiment de vinovatie a inceput sa fluiere si daca batea vantul putin mai tare pe langa clujeni. tudor este de kkt si lui trebuie sa ii multumiti pentru punctele luate. E adevarat ca si Farul a jucat prost dar judecand dupa ratarile Clujului nici cu ei nu mi-e rusine

iar ala care a zis ca e pe locul 3 sa se mai documenteze inainte de a se arunca in afirmatii... in rest sunt perfect de acord cu el

Dark Horror
4th December 2005, 20:04
Nu am spus ca suntem pe 3,ci doar la egalitate cu locul 3.Acum deja nu mai suntem la egalitate ca a trecut National pe 3.

Ammadeus
5th December 2005, 06:27
...cei de la faru': cioc mic, n-avetzi echipa de podium, avetzi doar pretentzii...problema majora la faru' e ca jucatorii au pretentzii financiare si bosinceanu nu vrea sa bage mana in punga mai adanc decat o face acum...restu' e doar fum si ceatza...faru se va sparge o data cu plecarea a 3-4 jucatori care fac performantza, afara sau la bucale, din pacate...

Angelina Jolie
5th December 2005, 06:36
Anul trecut ati terminat returul pe 6? Las ca macar ati progresat, deci anul asta campionatul il terminati pe 10 :) (oricum mult prea sus fata de ceea ce meritati)
In schimb voi sunteti exact acolo unde meritati. :happy :happy Exploda-v-ar motoru' la Yutong.

Nu consider ca arbitrajul a ajutat cfrul. Tudor atat poate si gata. Daca ar fi fost sa ajute cfrul, nu il elimina pe Balint. Apoi faza cand le-a refuzat penalty constantenilor e discutabila, se putea da la fel cum si la Turcu, se putea da sau nu. Consider ca de vina pentru calitatea meciului a fost terenul, sub orice critica. Degeaba aveti tribune ok daca aveti mlastina! Niciodata nu o sa vedeti asa teren in Cluj, fie in parc fie in deal. Totusi, victorie meritata a cfristilor, si desi m-a indispus, tre sa recunosc ca faristii la cum au jucat n-au aratat ca o echipa ce doreste performanta. In superioritate numerica o echipa adevarata administra cfrului inca 3 goluri. Acum nu va mai lamentati ca o trecut. Succes in continuare.
Vezi ma, de aia imi esti drag tu mie.:happy

Klingon
7th December 2005, 05:50
CCA a analizat fazele litigioase de la meciul Farul - CFR Cluj, arbitrat de Alexandru Tudor. Comisia a decis ca Tudor să fie reţinut de la delegări, dar nu a precizat perioada pentru care este aplicată pedeapsa.
ProSport

andreiush
7th December 2005, 11:04
Da... va sta pe tusa pana incepe returul probabil :sleep: