PDA

View Full Version : Etapa 15: FCM Bacau - FC Arges



andreiush
28th November 2005, 00:23
Sambata, 3 decembrie 2005: FCM Bacau - FC Arges, ora 14:00, TVR 2
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

esku
28th November 2005, 00:47
Sper sa terminam turul in forta cu un total de 28 de puncte pozitionandu`ne cat mai sus in clasament .... cred intr`un joc bun al echipei si sper sa nu ma dezamageasca .... cred ca va fi un 0-1 a la sorinaccio :ok:

be@
28th November 2005, 00:49
1-0. :evil:

esku
28th November 2005, 00:58
razbunarea e arma .... stii tu cui .... :D sa fim seriosi daca Argesul isi mentine forma din ultimele etape nu avem cu sa pierdem! :ok:

be@
28th November 2005, 01:01
Nu e vorba de razbunare , dar Nationalul trebuie sa va depaseasca. :evil: Plus ca mie imi plac deplasarile la BC., si nu vreau sa retrogradeze. :P

esku
28th November 2005, 01:04
Nationalul pierde cu voi si oricum nu ne depaseste chiar daca pierdem, dar nu prea cred ... oricum in fotbal orice e posibil :ok:

THE HUN
28th November 2005, 01:08
Cred ca amandoua echipele vor sa ierneze cat mai linistit,pronostic X2.

Cra10veanu
28th November 2005, 03:49
victorie arges, si bacaul in B alaturi de vaslui :D

maxultras
28th November 2005, 10:23
Daca la meciu cu Dinamo am mers x2...acu merg la fel...oricum va fi un meci greu pt k moldovenii trag cu dintii de Divizia A...sincer sa fiu mi sa luat de atatia moldoveno....pacat k anu asta cad decat 2 echipe k dak nu scapam si de Bacau si de Vaslui si de Galati..asta e ramane pe anul viitor :)...

six
28th November 2005, 10:56
:rolleyes: 1-0 :drak: :evil: prietenii stiu de ce....:headbang:

dede
28th November 2005, 12:17
0-1...si bacaul e tot mai aproape de B

UrsMeier
28th November 2005, 12:34
Victorie alb-violeta la limita.Diferenta de valoare dintre cele doua echipe se vede prin ultilele jocuri.......de clasament nu mai are rost sa zic.Noi jucam mai bine in deplasare si avem dreptul sa speram la o victorie a favoritilor.
Sorinaccio stie cel mai bine ce are de facut si avem incredere deplina in el.

Swisstec
28th November 2005, 12:56
Victorie clara a Argesului, Bacaul se apropie incet, incet de locul 16.

old lord
28th November 2005, 17:40
1-0

esku
28th November 2005, 22:04
sorinaccio si tactica lui italiana vor face legea la bacau.... 0-1 gol marcat de tanasa pe contraatac in prima repriza .... si asa se termina :D

Cristi`
29th November 2005, 09:30
0-2 Pristeni stiu de ce!!!!!!!

codrind
29th November 2005, 09:47
Meci de X!
bacăul NU-ŞI poate permite ĪNCĂ o īnfrāngere acasă!!
Iar Argeşul a cam terminat benzina!!

UrsMeier
29th November 2005, 10:21
ramane de vazut daca au terminat-o

Vi3rme_X
29th November 2005, 16:17
Victorie Fc Arges...si ne apropiem amenintator de Dinamo :evil:
/hello FORZA VIOLA /hello

UrsMeier
29th November 2005, 23:18
daca batem probabil vom termina pe podium

rhadoo
29th November 2005, 23:43
as vrea sa bata argesu,dar cred mai mult intr un egal bacau trage cat poate ca macar in ultimul meci sa ciupeasca ceva
HAI JIUL!

4star
30th November 2005, 14:14
Victorie Arges.

tuxie
30th November 2005, 15:31
daca batem probabil vom termina pe podium
In cazul in care nu ne facem noi hingheri. Dar oricare dintre echipele violete merita un loc in primele 3. Asadar, bafta Argesu'

baden
30th November 2005, 17:52
Pronostic 2 ... si scor de maidan ... Bacau - FC Arges 0-3

esku
3rd December 2005, 00:45
ce forum saracacios a fost asta....mi`e dor de meciul cu iasi ....si cu dinamo:D ... unde s`au postat 20 si ceva de pagini .... azi e ziua meciului ... sper sa nu ne impiedicam de bacauani si sa terminam turul in forta .... 3 puncte si o pozitie confortabila in clasament .... HAI FC ARGES!!! 1-0 pt alb-violeti ..... sorinaccio si tactica sa nu vor da gres! :ok:

six
3rd December 2005, 12:28
eu doresc(prietenii stiu de ce)victoria bacaului......dar nu cred:headbang: :rolleyes: ....:cool:

tuxie
3rd December 2005, 13:02
Si asa se duce in tacere disputa pentru locul 3 :D

ce_bine_e
3rd December 2005, 15:38
ce ceatza e la bacau! :D

bobycox
3rd December 2005, 15:58
Rusine de arbitraj. Panarama asta ii mai trebuia un tricou galben , in a doua repriza ,ca in rest le-a facut pe toate.Incet dar sigur ne intoarcem, la vechile obiceiuri.
PS. Bravooooooooo ! S-a terminat un meci cu o rusine de echipa(Bacau) si o hahalera de arbitru. Nici nu are rost sa mai te enervezi ,ca a rezolvat MIncinasul si arbitrajul.

Corleone a avut dreptate : " Totul este calculat in fotbal" ( mai ales la noi )

Vulturul
3rd December 2005, 16:01
3-2 pt FCM Bacau si visul nostru de a termina turul pe 3 ia sfarsit in orasul lui Bacovia...Asta e mergem inainte urmeaza o pauza linistita fata de alti ani cand stateam in subsolul clasamentului.Sa speram ca se vor rezolva si problemele financiare si din retur sa putem trage mai sus...

bobycox
3rd December 2005, 16:10
3-2 pt FCM Bacau si visul nostru de a termina turul pe 3 ia sfarsit in orasul lui Bacovia...Asta e mergem inainte urmeaza o pauza linistita fata de alti ani cand stateam in subsolul clasamentului.Sa speram ca se vor rezolva si problemele financiare si din retur sa putem trage mai sus...


Visezi frumos. un singur lucru e clar: "MAFIA ARBITRAJULUI S-A INTORS ":rosu:

Swisstec
3rd December 2005, 17:40
Meci urat, teren foarte urat, de vreme sa nu mai spunem... Nu stiu ce avetzi cu arbitrul, ce greseli a avut, doar vreo doua faulturi acordate dubios moldovenilor din care n-a iesit nimic... Mai ciudata a fost reactzia lui Vintila la golul 3 al Bacaului, pur si simplu s-a lasat pe spate...:mda:

bobycox
3rd December 2005, 19:36
Cu arbitru nu am nimic ci cu CCA care incepe sa-si faca prezenta , iar in stabilirea rezultatelor. IN afara de alea doua lovituri libere , maniera de arbitraj din a doua repriza ,nu ti-a sarit deloc in OCHI? Toate dueluriele acordate numai intr-o singura directie nu mai reprezinta nimic , sau crezi ca echipa asta poate castiga de fiecare data, impotriva atata a echipei adverse cat si arbitrajului , cum a facut-o cu DINAMO?
In ritmul asta, iar o sa fie EVENIMENT ,cand o echipa din provincie va mai castiga un punct in deplasare. COOPERATIVA se INTOARCE............:no:

codrind
3rd December 2005, 19:48
...
bacăul NU-ŞI poate permite ĪNCĂ o īnfrāngere acasă!!
Iar Argeşul a cam terminat benzina!!

Eram pe aproape!!:evil: Adica am zis meci de X!! Cāteva secunde şi....
Asta e!! Bacăul e pe drumul cel bun!!

esku
3rd December 2005, 21:29
nu am putut sa vad meciul, asa ca nu prea am ce reprosa arbitrajului, echipei sau mai stiu eu cui..... singurul lucru care este foarte dubios ramane faptul ca o echipa care joaca perfect in aparare cu cartu pe banca reuseste sa ia 3 goluri de la o echipa super slaba!!!!
@Swisstec: un meci cu 5 goluri e urat? :o: .... .inseamna ca s`a rasturnat fotbalul cu curu`n sus.....

Swisstec
3rd December 2005, 23:01
Pai meciul a fost urat pentru ca s-a jucat doar in felul "kick and run!". Doar Argesul a mai incercat cate ceva pe finalul meciului la scorul de 2-2...

cioc
4th December 2005, 00:16
Pentru cei care nu au vazut meciul ,afirmatiile rautacioase despre arbitru sa le tina pentru ei.Bacaul a jucat prost(ceva obisnuit in ultima vreme)dar Argesu' si mai prost.Felicitari Bacau,sper sa fiti pe drumul cel bun!

P.S. Ar fi bine sa va tineti jucatorii,citi au mai ramas nevinduti...

bobycox
4th December 2005, 03:02
O fi jucat Argesul prost dar cu siguranta nu mai prost ca Bacauanii. Nu stiu la ce meci te-ai uitat tu , dar aia care au incercat sa puna mingea jos si sa ordoneze jocul au fost paraca pitestenii , nu moldovenii care fara suparare aruncau mingiile in atac ,cam cum se juaca in div D. La jocul care-l presteaza Bacaul locul ocupat ,este deja cam mult.

PS. Mai uitate odata ,daca ai ocazia la repriza a doua si poate imi spui si mie cam in ce directie s-a fluierat. Iti spun tot eu : PRO BACAU , fara subiectivism.

UrsMeier
4th December 2005, 13:54
Nu a fost un meci frumos......mai ales in a doua repriza cand arbitrul vedea doar faulturile noastre,chiar mai inventa multe din ele.Nu am avut nici o sansa cu un asa arbitru la mijloc.Eu am fost la meci si stiu ce spun.Am mai remarcat negativ suporterii echipei gazda.Echipa lor juca in culorile reprezentative clubului ,iar asa-zisii suporteri bacauani erau in tribune cu alte culori.Majoritatea erau cu fesuri si fulare alb-rosii...........RUSINE!!!Daca arbitrajul va continua asa vom ajunge cum eram inainte

vladi
4th December 2005, 16:32
observator pentru arbitri a fost Gheorghe Constantin. Cine stie intelege :-)

Oricum, chiar daca golul de 3-2 a fost din ofsaid pitestenii nu au nici o scuza. Daca nu au reusit sa bata Bacaul nu meritau locul 3. Asta si la mai mare, in retur.

bobycox
4th December 2005, 16:37
Poate ai dreptate , nu meritam locul trei ,dar macar sa ne lase sa-l pierdem pe teren , pe mana noastra, nu sa intre in scena , iarasi ,Omenii in Negru.

PS. In Romania nu cred ca exista deocamdata , o echipa sa castige meci de meci ,impotriva arbitrului. Noi am facut-o cu Dinamo , dar nu poti castiga la infinit, impotriva tuturor. Nu uitati noi nu avem echipa ...........avem doar antrenor.

vladi
4th December 2005, 17:36
Boby, sint la fel de nervos ca si tine. Dar fotbalul inseamna si asta. Sa te bati cu arbitrajele potrivnice, cu ghinionul, etc. Victoria depinde 15% si de conducatorii pe care ii ai. Dar ce sa ceri Argesului care in repriza a doua a fost inghesuita in propriul careu ? Parerea mea este ca si Cartu e putin vinovat la infringerea asta.Plus ca am auzit ca si pleaca in iarna asta. Sper sa nu fie adevarat.

bobycox
4th December 2005, 18:29
Pai nu prea ai cum sa iesi din propria jumatate de teren cand domnul arbitrul aplica regulamentul decat intr-o singura directie. Si sa ma explic: Adversarul intra la rupere -nu se da nimic: Tu faci un teckling mai barbatesc e fault; ala iti da coate si te imbranceste ca la lupte greco-romane ,nu se da fault: tu pui mana pe el e fault ; Mai acorda cateva lovituri din preajma careului si te-a linistit.
Acum cativa ani ,nu prea intelegem nici eu treaba aceasta cu furatul dupa regulament, dar mi-a explicat un arbitru cu experienta si am patit-o si pe pilea mea de cateva ori si apoi am inteles pe deplin aceasta metoda.
Iar daca echipele sunt apropiate valoric , e un ajutor suficient pt a stabili invingatoarea.

PS. Daca pleaca Cartu ..........suntem vai mama noastra. Exceptia ar fi Venirea lui Dan Petrescu

vladi
4th December 2005, 19:04
Daca esti bun nu conteaza cele 10 la suta date gazdelor.


Bobyyyyyyyyyyy, fara dan petrescu, te rog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bobycox
4th December 2005, 20:42
Noi nu suntem nici buni , si nici nu exista vre-o echipa in Romania care sa poata castiga constant ,contra arbitrajului in ROMANIA. Iar cei 10% de care vb , sunt mai degraba un 20-25% ,in conditiile in care terenul a anulat orice diferenta dintre cele 2 echipe.

PS. Asculta-ma pe mine singurul care in conditiile de azi , mai poate tine steagul sus la FC ARGES ,e Dan PETRESCU si poate NELUTU SABAU, in rest nici o sansa. Si-ti garantez ca stiu ce vorbesc.
A sa nu uit. Iata ca afirmatia mea cu privire ca "MAFIA din ARBITRAJ isi face simtita prezenta" se adevereste prin prestatiile Arbitrilor la meciurile : Farul-CFR Cluj, Steaua-Vaslui, Bacau-FC ARGES,.....................si deja este cam mult.

esku
5th December 2005, 00:17
se pare ca se revine la acel sistem mafiot in arbitraj de acum 3-4 ani .... cum nu mai e craciunescu.... cum incep sa isi faca de cap arbitrii .... RUSINE ... as mai adauga la lista meciurilor in care un rol important au avut arbitrii pe dinamo - poli ..... unde poli a fost net defavorizata.....!!!!imi este din ce in ce mai scarba de aceasta jenanta divizie "a" .... noroc ca ma mai linistesc performantele europene .... oricum este clar ca in campionat jocurile se fac pt dinamo ..... repet, nu am vazut meciul bacau-FC Arges si nu ma pot pronunta despre arbitrajul din aceasta partida.....

bobycox
5th December 2005, 03:31
Iata ca la ce afirmasem eu mai inainte cu privire la arbitraj , sa mai adugat si meciul Dinamo-Poli Timisoara , ca un fel de CIREASA DE PE TORT. Incet dar sigur ne intoarcem de unde am plecat.

PS. Bravoooo stimati patroni si conducatori de cluburi ..............va multumim pt VOTUL vostru ,dat impotriva unui fotbal cinstit si mai curat . Sunteti o rusine pt natia romaneasca , ca si politicienii care ne conduc.

Iata si o declaratie a lui Cartu dupa meci , care mie imi demonstreaza ca nu am "batut campii" cand am acuzat arbtrajul :
"Suntem nişte cobai"
La finalul partidei dintre FCM Bacău şi FC Argeş antrenorul piteştenilor, Sorin Cīrţu, a declarat că echipa sa a fost furată de centralul Uţică. "Nu-mi vine să cred ce ni se īntīmplă. Parcă am fi cobaii Comisiei Centrale de Arbitri. Īn acest sezon au făcut experimente pe noi: pe noi ne arbitrează femeile sau cvasinecunoscuţi, ca Bocăneală sau Uţică", a declarat tehnicianul alb-violeţilor. Piteştenii contestă valabilitatea ultimului gol al băcăuanilor, pe motiv de ofsaid dar, şi maniera de arbitraj a lui Uţică. " Īn a doua repriză Uţică a tras permanent cu gazdele. I-a īmpins către poarta noastră prin loviturile libere pe care le-a acordat īn favoarea lor prea uşor. Era normal să intre mingea īn poartă, pīnă la urmă. Īn plus, ultimul gol a venit īn urma unei lovituri libere inventate. Nici nu l-am atins pe jucătorul gazdelor la acea fază", a comentat Alin Chiţa. y Adrian Popa, Cristi Marinescu.