PDA

View Full Version : NBA Playoffs 2007



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8

phyxius
19th April 2007, 21:34
Daca tot incep si playoffs ma gandeam ca merita propriul thread avand in vedere ca sezonul s-a terminat.

Predictiile mele ar fi:

DET - ORL 4-1
CLE - WAS 4-0
TOR - NJN 2-4
MIA - CHI 4-2

DAL - GSW 4-1
PHX - LAL 4-2
SAS - DEN 4-2 (poate 4-3)
UTA - HOU 2-4

cgrecu
19th April 2007, 21:49
Det - Orl 4-0
Cle - Was 4-0
Tor - Njn 4-3
Mia - Chi 4-2

Dal - Gsw 4-2
Phx - Lal 4-0
Sas - Den 4-2
Uta - Hou 3-4

real23
19th April 2007, 22:10
Det - Orl 4-0
Cle - Was 4-0
Tor - Njn 4-3
Mia - Chi 4-3

Dal - Gsw 4-2
Phx - Lal 4-2
Sas - Den 2-4
Uta - Hou 3-4

Florian GG
19th April 2007, 22:16
Est

DET - ORL 4-1
CHI - MIA 4-3
TOR - NJN 2-4
CLE - WAS 4-0

Vest

DAL - GSW 4-1
HOU - UTAH 4-3
SAS - DEN 4-2
PHO - LAL 4-3

Zabriskie
19th April 2007, 22:16
Det - Orl 4-1 (poate chiar 2)
Cle - Was 4-1 (ii subestimati pe ethan thomas si brendan "i love my mama" haywood :D)
Tor - Njn 4-3
Mia - Chi 3-4 (hinrich dp of the series :D)

Dal - Gsw 4-1
Phx - Lal 4-2
Sas - Den 4-2 (Spurs in finala de conf...)
Uta - Hou 3-4 (...cu rachetele :D)

drb
19th April 2007, 22:44
Det-Orl 4-1
Cle-Was 4-0
Tor-NJN 3-4 (carter buzzer beater de 3 k sez trecut in meciu 7 :D)
Mia-Chi 4-2

Dal-Gsw 4-2
Phx-Lal 4-0
Sas-Den 4-1
Hou-Uta 4-2

off topic: stie careva o casa de pariuri din ro la care se poate paria pe castigatoarea titlului?

KingMJames
19th April 2007, 22:59
Det-Orl 4-0
Cle-Was 4-0
Tor-NJN 2-4
Mia-Chi 4-2

Dal-Gsw 4-1
Phx-Lal 4-2
Sas-Den 4-2
Hou-Uta 4-2

BAK
19th April 2007, 23:13
Det-Orl 4-0
Cle-Was 4-0
Tor-NJN 4-2
Mia-Chi 4-3

Dal-Gsw 4-0
Phx-Lal 4-0
Sas-Den 3-4
Hou-Uta 3-4

Irimus
19th April 2007, 23:47
Det - Orl 4-1
Cle - Was 4-0
Tor - Njn 4-3
Mia - Chi 3-4

Dal - Gsw 4-3
Phx - Lal 4-2
Sas - Den 4-2
Uta - Hou 1-4

milanezu
20th April 2007, 11:13
Det-orl 4-0
Cle-was 4-0
Tor-njn 1-4
Mia-chi 3-4

Dal-gsw 2-4
Phx-lal 4-3
Sas-den 4-1
Uta-hou 4-2

Adrian
20th April 2007, 12:15
Det - Orl 4-0
Cle - Was 4-0
Tor - Njn 4-1
Chi - Mia 4-3

Dal - Gsw 4-1
Phx - Lal 4-3
Sas - Den 4-1
Hou- Jazz 4-2

Florian GG
20th April 2007, 12:30
Frumos preview-ul HOU - UTAH de pe halfcourt.info :ok: Si in acelasi timp obiectiv; meci echilibrat care nu se va termina mai devreme de 6 meciuri (...parerea mea).




Jeff Van Gundy a declarat cu cateva zile in urma ca starea sanatatii lui Tracy va fi day to day pentru tot restul carierei sale.



Trist dar adevarat :( Oricum nu cred ca vor avea probleme medicale cei 2 superstari in acest playoff :D

caseta
20th April 2007, 13:31
Det - Orl 4-0
Cle - Was 4-0
Tor - Njn 4-2
Chi - Mia 2-4

Dal - Gsw 4-2
Phx - Lal 4-1
Sas - Den 4-1
Hou- Jazz 4-3

Razvan P
20th April 2007, 17:00
Det - Orl 4-1
Cle - Was 4-0
Tor - Njn 3-4
Chi - Mia 2-4

Dal - Gsw 4-2
Phx - Lal 4-1
Sas - Den 4-2
Hou- Jazz 4-3

Gontel
21st April 2007, 11:12
Det - Orl 4-1
Cle - Was 4-0
Tor - Njn 4-3 sau 4-2
Mia - Chi 4-2

Dal - Gsw 4-1
Phx - Lal 4-2
Sas - Den 4-3
Uta - Hou 4-3

Florian GG
21st April 2007, 13:21
Astazi incepe :D si joaca si Chicago si Houston :yeah: Programul:

19.30 TOR vs NJN
22.00 CHI vs MIA Gooo Bulls
02.00 DET vs ORL
04.30 HOU vs UTAH Gooo Rockets

Toate transmise pe Viper 1. Sper sa nu se trezeasca oficialii de la NBA sa suspende pt a jjdemia oara de fapt canalele ce transmit playoff-ul. Insa pana la urma been there done that si tot avem unde vedea :D Ce ma ingrijoareaza pe mine e ca imi merge cam de rahat netu' and that's not a good thing :angry: Sper sa pot vedea meciurile ca daca nu sare buticul de pe harta erdeesh-ului mai ales astazi cand joaca si taurii si rachetele

real23
21st April 2007, 13:43
hmm...ore accesibile la Nets@Raptors (19.30 ro) si Heat@Bulls (22.00 ro), maybe i'll try :D

Irimus
21st April 2007, 17:01
viper 1 e ala depsre care zicea raptor ca ai nevoie de nush ce invitatie?

Florian GG
21st April 2007, 17:59
viper 1 e ala depsre care zicea raptor ca ai nevoie de nush ce invitatie?

dap ala e ;)

just_me
21st April 2007, 18:32
pai bun...si cum fac rost de invitatie?

vad ca mai transmite nets si nhl3...si ala e cu invitatie?

real23
21st April 2007, 19:43
ce invitatie, pe myp2p ai VP1 si inca 2 posturi :)

kerosene
21st April 2007, 19:46
NJ-Toronto 17-16 Timeout Primul sfert

Ford si Kidd fac cam ce vor pe teren

real23
21st April 2007, 19:52
Abia a inceput, calmeaza-te :)

kerosene
21st April 2007, 20:29
Da nu m-am agitat deloc.:D

Cum nu joaca Bosh cum e vraiste la Raptors
Kidd si Jefferson zburda.Carter e mai emotionat :D

NJ 51-41 Toronto sfertul al 2-lea

Florian GG
21st April 2007, 20:33
Kidd 11 pase decisive in prima jumatate :shocked: :groggy: Si ce ura au canadienii pe VC :)

real23
21st April 2007, 21:21
Nu cred ca se mai poate face ceva acum in ultimul sfert. 1-0 Nets :D

RajaF
21st April 2007, 21:33
Nu cred ca se mai poate face ceva acum in ultimul sfert. 1-0 Nets :D

Hehe, raptors sunt la 4 puncte distanta cu 5 minute ramase... asta e play-off, nimic nu e sigur pana nu se termina meciul ;)

real23
21st April 2007, 21:36
Sa stii ca m-am grabit :) Nu tin cu nici una din echipe tin sa precizez. Decat cu cea mai slaba din cele doua.

real23
21st April 2007, 22:06
Na ca am avut dreptate. Oricum, ce freza are iar Ben Wallace :D

kerosene
21st April 2007, 22:13
A inceput tare Bulls :D Gordon si Deng

krydo
21st April 2007, 23:05
1-0 pt Nets...Hmmm nu cred ca e surpriza... Oricum conferinta din est a fost cu mult mai slaba decat cea din vest asa ca degeaba se bat intre ei esticii ca in finala si asa se vor impune Mavs (sper), Suns sau Spurs...

Raptor
21st April 2007, 23:34
Da... nu ma asteptam sa castige Nets... Vince cred ca a avut cel mai prost joc din tot sezonu... (acuma astept sa intre cgrecu sa-mi readuca aminte cat de prost joaca Vince in Toronto :D)

thekobe
22nd April 2007, 00:09
caseta cu cine tii ?

dumy84
22nd April 2007, 00:37
Super tare Luol Deng. 32 de puncte pana acum si mai e 1:50 de jucat. O'Neal a fost eliminat cu 3:19 inainte de final.

dumy84
22nd April 2007, 00:49
Inca un 96-91. Anders Nocioni si Luol Deng au fost imperiali pe final, in pofida stradaniilor lui Wade. In ultimul minut a fost 92-89 si 94-91 pentru Bulls, Wade ratand o aruncare de 3 puncte cu 10 sec inainte de final. Frumos final!

Irimus
22nd April 2007, 01:28
pai la ultimul atac ma gandeam fie ca arunca j-will/kapono de 3, fie forteaza wade o patrundere...si au ales decizia cea mai cretina, sa arunce wade de 3....:ras-plans:

tourist
22nd April 2007, 04:38
Ah ce bine e la Chicago , as putea spune . Aici a venit insfarsit primavara , aducand cu ea si prima victorie a echipei "din localitate" Bulls .
Miami e o echipa buna , dar noi cei de aici speram mai mult ca niciodata intr-o victorie de rasunet .

Irimus
22nd April 2007, 09:25
noi cei din tara am inteles aluzia ta fina...

krydo
22nd April 2007, 09:51
84-75 pt Rockets cu Jazz... Ar fi mare pacat ca Utah sa nu treaca in semifinale... M-am cam plictisit de "vedetele" lui Houston...T Mac si mai ales Yao Ming (pe care il voteaza toti chinezii pt a participa la All-Star Game...ca altfel nu prea ar avea ce cauta el pe acolo)

phyxius
22nd April 2007, 12:39
cu tine cu tot cred ca sunteti in total 1 care s-au plictisit ;)


Yao Ming (pe care il voteaza toti chinezii pt a participa la All-Star Game...ca altfel nu prea ar avea ce cauta el pe acolo)

exact, faptul ca e unul dintre cei mai buni pivoti din nba n-are nimic de-a face cu asta. chinezii naibii!

Irimus
22nd April 2007, 13:02
84-75 pt Rockets cu Jazz... Ar fi mare pacat ca Utah sa nu treaca in semifinale... M-am cam plictisit de "vedetele" lui Houston...T Mac si mai ales Yao Ming (pe care il voteaza toti chinezii pt a participa la All-Star Game...ca altfel nu prea ar avea ce cauta el pe acolo)

:headbang:

Gabriel
22nd April 2007, 13:03
Si eu m-am plictisit :D
Kirilenko n-a jucat absolut nimic sezonu asta :( Din stats vad ca nici Okur n-a facut mare lucru in primul meci cu Rockets. Eu sper sa isi revina, ca ar fi pacat sa nu joace o semifinala cu Dallas. Jazz n-au mai avut de multa vreme un sezon atat de bun.

Irimus
22nd April 2007, 14:14
sezonul excelent al lui jazz s-a terminat din pacate pt fanii lor acu vreo o luna de cand Derron a inceput sa joace mizerabil.pronosticul meu este 4-1 pentru Rockets care mi se pare o echipa extrem de solida si cu 2 vedete, nu "vedete"

KingMJames
22nd April 2007, 15:56
yao....ce pivot prost...iti dai seama ce varza e daca a ajuns cel mai bun C din NBA...ca acolo sunt numai jucatori cu fitze care joaca la misto...jeez...ce ratat...:ok:

iar mcgrady...pfff...n-are aruncare,n-are patrundere,de pasat paseaza doar dc scapa mingea...un loser...:ok:

houston o sa isi ia un good ass whoopin acum de la jazz care in sfarsit ii va pune la punct...:ok:

:headbang: :headbang: (sa nu se inteleaga ca am cv cu jazz,dar amandoua echipele merita respectate pt ceea ce joaca si au jucat sezonul asta....let's give them credit where credit is due)...

Irimus
22nd April 2007, 17:30
yao....ce pivot prost...iti dai seama ce varza e daca a ajuns cel mai bun C din NBA...ca acolo sunt numai jucatori cu fitze care joaca la misto...jeez...ce ratat...:ok:

iar mcgrady...pfff...n-are aruncare,n-are patrundere,de pasat paseaza doar dc scapa mingea...un loser...:ok:

houston o sa isi ia un good ass whoopin acum de la jazz care in sfarsit ii va pune la punct...:ok:

:headbang: :headbang: (sa nu se inteleaga ca am cv cu jazz,dar amandoua echipele merita respectate pt ceea ce joaca si au jucat sezonul asta....let's give them credit where credit is due)...
:ras-plans:
super tare:ok: .sa vedem daca se pinde cine tre' sa se prinda :D

caseta
22nd April 2007, 18:13
84-75 pt Rockets cu Jazz... Ar fi mare pacat ca Utah sa nu treaca in semifinale... M-am cam plictisit de "vedetele" lui Houston...T Mac si mai ales Yao Ming (pe care il voteaza toti chinezii pt a participa la All-Star Game...ca altfel nu prea ar avea ce cauta el pe acolo)

normal ca nu ar avea ce cauta, ca doar nu e cel mai bun C din nba ....
cit despre voturi, papusel, daca te interesai aflai ca au venit in aceeasi proportie din china si din US
dar e mult mai usor sa dai din gurita decit sa faci un pic de research .....

@ gabriel - AK a jucat out of position - SF, pt ca PF e boozer. cred ca cel mai bine ar fi ca jazz sa faca un trade AK pt un SG sau un SF bun.

dupa parerea mea cel mai bun FA din vara asta va fi gerald wallace (considerind potential, virsta, salariu probabil). si cred ca s-ar potrivi binisor la utah cu derron care sa ii arunce pase de dunk, cu boozer la recuperare si cu okur aruncind de 3p si deschizind spatii sub panou pt patrunderile lui.

real23
22nd April 2007, 19:51
Go Cavs!

KingMJames
22nd April 2007, 20:29
:ras-plans:
super tare:ok: .sa vedem daca se pinde cine tre' sa se prinda :D

iti admir optimismul...;)

si on the other hand: Da! Go Cavs! (acu dc ai zis la misto,iti zic sincer:nu m-am prins :)) )...

Raptor
22nd April 2007, 21:19
Foarte urat a cazut LeBron... si mare noroc a avut ca nu i s-a rupt osul tibiei... foarte foarte urat. Cred ca mai mult s-a speriat pentru ca nu i s-a intamplat nimic din fericire.

real23
22nd April 2007, 21:28
Si eu m-am speriat, noroc ca n-a fost nimic grav.

Prome
22nd April 2007, 23:16
ce bate lakers la suns :D
kobe 28 la pauza

cristane
23rd April 2007, 00:20
Si-au revenit Suns iar Kobe a ratat vreo 10 la rind in ultimul sfert.

Prome
23rd April 2007, 00:26
pacat... era frumoasa o victorie a celor de la lakers

Florian GG
23rd April 2007, 00:26
ce bate lakers la suns :D
kobe 28 la pauza

ce ziceai? :rolleyes: ce steve nash fratilor, leandro barbosa e wow :groggy: "S-a imputit" Kobe in sfertul 4 bine adevarul ca si coechiperii lui au fost :(

intruss
23rd April 2007, 04:14
Nu s-a terminat inca meciu DEN-SAS... dar la cum merg treburile... no SAS further... gg Denver :)

nah ca s-a gatat, bravo Denver... bravo Nene pt defense game-ul facut!
Acum raman sa vad cum o imbuca Dallas de la GSW...

Oricum, legat de acest prim meci pe care l-am vazut... daca Popovich nu inventeaza ceva, Denver va castiga seria chiar lejer as indrazni sa spun, si asta pentru ca au vreo 2-3 viteze in plus si au reusit sa il puna pe Duncan la respect (in teorie, dar si in practica in primul meci...).

raja_bell
23rd April 2007, 07:21
lol! fiind psihopat m-am uitat la toate meciurile exceptand wizzards @ cavs!
concluzii? ca deobicei in playoff, cand kobe inscrie multe pct. echipa pierde! suns au jucat cum joaka mereu, adica hei rup. atata tot ca in prima repriza nu le-a intrat! apoi denver i-au rupt pe spurs. decisiv a fost nene! bun de tot brazilianu'! alt meci la fel de ekilibrat fu mavs - warriors! si aici outsiderii s-au impuns printr-o disciplina de fier! de urmarit cat le va mai tine ea pe denver si pe cei din oakland!

razwan_vs
23rd April 2007, 07:23
ce echipa de 2 bani dallas:headbang:

Irimus
23rd April 2007, 07:32
in 8 meciuri jucate pana acu din playoff doar detroit au reusit 100 de puncte.

BAK
23rd April 2007, 08:54
ce echipa de 2 bani dallas:headbang:

man, GSW sunt buni, se vede mana lui don nelson:ok: .au jucat cu foarte multa determinare si nu se vor lasa usor...seria va fii mult mai lunga decat credeam,un 4-2 sau 4-3(desii sper ca nu va fii cazul) pentru mavs..again, vecinii de la mai sud cred ca sunt in deeper shit:evil: , dar vorba aia, nu te bucura de necazul altuia....

Gontel
23rd April 2007, 11:22
Ar fi misto sa se calfice Warriors si sa-i lase pe Mavs fara titlu si anul acesta. Ar fi ceva sa se intample asa, dar nu prea cred. Or sa revina astia de la Mavs si daca vor castiga seria o vor face destul de greu.

MileHigh
23rd April 2007, 11:26
ti-am spus acum vreo sapt., doua (vazusem vreo 2 meciuri de-ale lor) ca GSW joaca bine rau si ca o sa aveti viata grea cu ei.
Denver a jucat asa cum m-am asteptat, sint curios sind se schimba spread-ul in favoarea lui nuggets, probabil daca batem si al doilea meci.

dextercioby
23rd April 2007, 11:43
Desi Horry zicea ca Timmy e 100% fizic, iata ca o seara mai proasta, cu 7/17 in conditiile in care a fost doar 0/2 la libere, e un factor important pentru rez final. Si unde mai pui ca si Manu si chiar Tony au fost si ei "sub par", iar banca n-a putut suplini neinspiratia "vedetelor", rezulta ca Denver are 1-0. Relevanta scenariului de acum 2 ani nu este chiar minima, chiar daca Denver e mai puternica. Eu zic ca SA a pierdut, fiindca echipa n-a jucat mai bine, nu ca AI + Melo sint de neoprit...

Cheia acestui meci sta la SA, evident. Daca ei joaca la adevarata valoare, n-au cum sa nu se califice, chiar si dupa 7 jocuri (asta presupunind totusi varianta nerealista c-ar mai juca prost inca 2 meciuri).

MileHigh
23rd April 2007, 12:07
sigur n-ai vazut meciu, dupa cum vorbesti...
bafta la citit statistici in continuare

PS: seria de acum 2 ani are 0 relevanta

intruss
23rd April 2007, 12:58
Desi Horry zicea ca Timmy e 100% fizic, iata ca o seara mai proasta, cu 7/17 in conditiile in care a fost doar 0/2 la libere, e un factor important pentru rez final. Si unde mai pui ca si Manu si chiar Tony au fost si ei "sub par", iar banca n-a putut suplini neinspiratia "vedetelor", rezulta ca Denver are 1-0. Relevanta scenariului de acum 2 ani nu este chiar minima, chiar daca Denver e mai puternica. Eu zic ca SA a pierdut, fiindca echipa n-a jucat mai bine, nu ca AI + Melo sint de neoprit...

Cheia acestui meci sta la SA, evident. Daca ei joaca la adevarata valoare, n-au cum sa nu se califice, chiar si dupa 7 jocuri (asta presupunind totusi varianta nerealista c-ar mai juca prost inca 2 meciuri).

vorba lui Melo, ai vazut meciul macar? :groggy:

daca si cu parca ei joaca la adevarata valoare... bla bla... ca sa joci la adevarata ta valoare, trebuie si sa poti si sa vrei. Cand nu poti sa-ti bati adversarul cu muschii sau cu experienta (fiindca pur si simplu poate nu te mai tine) tre sa-l bati cumva cu mintea, iar asta trebuie sa o faca antrenorul in primul rand. Oricum in ciuda experientei celor din SA, viitorul e foarte sumbru... parerea mea (bazata in primul rand pe ce am vazut in primul meci)

situatia nu e mai roza nici pentru Dallas... cand aud chestii cu recorduri si ce de streak-uri o avut Dallas, in vine sa ma iau cu mainile de par si sa fug in pustiu... :headbang: sezonu' regulat e over, iar GSW nu degeaba i-a clapacit pe Dallas sezonu asta pe unde i-a prins... Nelson, stie el ce stie, asa carunt si pampalau cum pare :evil: Daca Dallas si fanii inca se gandesc la cel mai bun record din liga anul asta, s-ar putea sa nu-i prinda saptamana viitoare prin playoff. NU poti sa tragi totusi concluzii pripite si imi place totusi fair-play-ul unor suporteri de aici de pe forum care recunosc echipa favorita in dificultate si apreciaza meritele adversarilor chiar daca ei inca sper ca ale lor echipe se vor califica. Dar cand te uiti la un meci de baschet si vezi ca nu e o exceptie, ca nu e vorba doar ca o echipa a prins ziua carierei si cealalta o zi neagra... atunci trebuie sa stai sa te gandesti daca intr-adevar nu e foarte valoroasa si cealalta echipa, si nu niste looseri cu GB de toata jena... BRAVO DAVIS B.!

Dupa ce am vazut aseara, parere mea e ca DEN - SAS 4-2 si DAL - GSW 3-4 ... parerea mea, ca oricum la pariuri pierd si intr-un caz si in celalalt... :groggy:

MileHigh
23rd April 2007, 13:18
Desi Horry zicea ca Timmy e 100% fizic, iata ca o seara mai proasta, cu 7/17 in conditiile in care a fost doar 0/2 la libere, e un factor important pentru rez final. Si unde mai pui ca si Manu si chiar Tony au fost si ei "sub par", iar banca n-a putut suplini neinspiratia "vedetelor", rezulta ca Denver are 1-0. Relevanta scenariului de acum 2 ani nu este chiar minima, chiar daca Denver e mai puternica. Eu zic ca SA a pierdut, fiindca echipa n-a jucat mai bine, nu ca AI + Melo sint de neoprit...

Cheia acestui meci sta la SA, evident. Daca ei joaca la adevarata valoare, n-au cum sa nu se califice, chiar si dupa 7 jocuri (asta presupunind totusi varianta nerealista c-ar mai juca prost inca 2 meciuri).

faza asta am ratat-o cind ti-am citit postul prima data...
se pare ca nici statistici nu stii sa citesti bine daca zici ca banca lui SA n-a jucat bine :happy
ba dimpotriva, banca i-a tinut in meci pina la final (36p fata de 6 ale bancii lui denver)

caseta
23rd April 2007, 13:22
frumoase surprize in primele meciuri.

desi speram ca gsw sa joace bine, nu ma asteptam sa cistige.
pe de alta parte, chiar daca un W in primul meci pe terenul favoritilor e nice, formatul de best of 7 a cam ucis sansele de a vedea surprize in prima runda.
in 7 meciuri, cea mai buna echipa cistiga (daca nu sunt accidentari majore). singurul scenariu in care vad o surpriza e cazul in care exista un match-up favorabil pt echipa mai slaba (sau cu mai putine W in sezon). un exemplu ar fi bulls cu nets, unde back-court-ul lui nets e clar mai bun decit al lui bulls, iar front-court-ul lui bulls nu e suficient pt a compensa diferenta.

cu alte cuvinte, it was nice, dar sunt putine sanse ca duncan sa joace la fel de slab si in meciurile urmatoare, la fel cum sunt putine sanse ca baron davis sa fie aproape de triple-double cu 30p in inca 3 meciuri ale seriei (si in acelasi timp si restul echipei sa joace bine).

anyway .... playoffs RULE !!!
i love playoff basketball !!!!

Black Mamba
23rd April 2007, 14:06
formatul de best of 7 a cam ucis sansele de a vedea surprize in prima runda.
in 7 meciuri, cea mai buna echipa cistiga (daca nu sunt accidentari majore).Si surprize in general. De-aia sunt cativa care promoveaza acum un format cu un numar mai mic de meciuri.

Chiar mai placea sa vad un format best of 5 sau, de ce nu, best of 3. :D Atunci chiar fiecare meci ar fi de vazut.

Irimus
23rd April 2007, 15:36
anyway .... playoffs RULE !!!
i love playoff basketball !!!!

si ar fi si mai frumos daca ar pierde echipa lui iverson,nu? ;)

krydo
23rd April 2007, 15:48
SAS - DEN 89-95
DAL - GSW 85-97
Au pierdut Spurs si Mavs acasa :happy
Hai ca asta-i tare...macar mai par si meciurile lor din play-off acum ceva mai interesante. Nu cred ca se pune problema ca vreuna din ele sa iasa. Chiar as fi curios ce s-ar intampla daca ar pierde si al doilea meci de acasa...Spurs (ca Mavs n-as vrea sa riste sa iasa cu Warriors, ceea ce ar fi chiar penibil) :ok:

dextercioby
23rd April 2007, 15:53
Chiar as fi curios ce s-ar intampla daca ar pierde si al doilea meci de acasa...Spurs

Simplu: 99% ar beli-o. Acum e belita 30%...:headbang: :headbang:

phyxius
23rd April 2007, 15:57
anul trecut sau acum 2 ani.. spurs au picat tot cu denver in prima runda. din cate tin io minte (sper sa nu gresesc, daca da, my bad) tot denver a castigat primul meci. tot acasa la spurs. SA a castigat urmatoarele 4 meciuri ;). desigur, atunci nu era iverson si lu melo nu-i crescuse in intregime par pe coaie si bla bla bla, dar tot nu cred ca pierde SA in fata lui denver. parerea mea....

real23
23rd April 2007, 16:27
La Denver nu se discuta despre ce s-a intamplat acum 2 ani:
"It's different; 2005 is over," Anthony said. "We can't live in the past. I can't live in the past. I don't even want to answer any more questions about 2005."

intruss
23rd April 2007, 16:31
SAS - DEN 89-95
DAL - GSW 85-97
Au pierdut Spurs si Mavs acasa :happy
Hai ca asta-i tare...macar mai par si meciurile lor din play-off acum ceva mai interesante. Nu cred ca se pune problema ca vreuna din ele sa iasa. Chiar as fi curios ce s-ar intampla daca ar pierde si al doilea meci de acasa...Spurs (ca Mavs n-as vrea sa riste sa iasa cu Warriors, ceea ce ar fi chiar penibil) :ok:

penibil ar fi sa-i bati tu pe Dallas cu echipa ta de la bloc... aia are fi penibil pentru texani... ;)

Irimus
23rd April 2007, 16:32
Hmmm....mie mai serioasa mi se pare deocamdata treaba in duelul GS vs Dallas.De ce?Pentru ca GS conduc 4-0 in meciurile din acest sezon si e clar ca daca cineva stie cum sa-i opreasca pe Dallas acela e Nellie.

BAK
23rd April 2007, 16:37
ba si sa pierzi in prima runda in playoff cu echipa de pe 8, dupa ce ai dominat sezonul regulat, este penibil...problema este ca don nelson(care este in continuare foarte apreciat la dallas) stie echipa foarte,foarte bine! si cand are si cu cine sa joace, problema devine si mai interesanta......inca odata, aici nu e estul....in afara de lakers, ORICARE din celelalte 7 echipe au o sansa la finala

Irimus
23rd April 2007, 16:39
:headbang: jur ca nu va inteleg!
ti se pare cumva ca jucatorii de la GS sunt semi-profesionisti care merg dimineata la lucru si joaca baschet de placere sau sunt schiopi si miopi?Au salarii la fel de mari si sunt la fel de talantati ca cei de la Dallas, deci nu ar fi deloc ridicol sa-i bata pe Dallas.Ar fii doar o surpriza pentru ca sunt mai prost cotati si pentru ca au o echipa putin mai slaba

KingMJames
23rd April 2007, 17:51
corect...asta imi aminteste de ce zicea xavier mcdaniel,in jordan-air time,intr-o declaratie dupa un meci din playoff, cu bulls, din 91 sau 92: hey!it's a game and it's a man's game! just because they are the world champions it don't mean that we should roll over and let them do whatever the hell they want with us!....sau ceva de genul asta :)....chit ca dallas nu sunt campioni,cred ca ideea se aplica si acum...;)

BAK
23rd April 2007, 17:55
dar ideea este ca nimeni nu ii subestimeaza pe GSW. totusi, cine nu crede ca ar fii o surpriza daca mavs pierd nu stie despre ce vorbeste.....de exemplu, daca utah trece de houston sau houston de utah, aia nu ar fii o surpriza, insa daca mavs pierd.........

Irimus
23rd April 2007, 18:54
pai ar fii o surpriza fara discutie dar pana la urma uita-te la cele 2 echipe... josh howard e peste j-rich? terry e peste baron davis? harris e peste monta ellis? dampier e peste al harington(care joaca C la GS)? D. George e peste S. Jackson?

intruss
23rd April 2007, 19:08
asta e ideea... daca vei compara jucatorii, nu e prea mare diferenta intre Dal si GSW. Problema e ca Dallas e o echipa mai unita... cel putin cea de baza, pe cand GSW s-a incropit cu SJ si A. H. Dar, parerea mea e ca EXACT aici e problema celor din Dallas... ca s-a incropit prea bine echipa dupa ce au venit cei doi... si credeti-ma ca daca se incepea sezonu in formula asta, GSW nu mai erau "penibilii" de pe locul 8, care ii vor scoate din cursa in mod intamplator si fascinant pe SUPER Dallas Mavericks... :groggy: mai pune-l si pe Nelson p-acolo pa undeva si iote ai o formula aproape castigatoare impotriva Dallas-ului. Dar noah, just wait and see, just wait and see... :rolleyes:

cgrecu
23rd April 2007, 20:08
nu cred ca gsw vor elimina pe dallas, parerea mea e ca avery a inceput prost meciul, cu nowitzki centru, in loc sa incerce sa exploateze avantajul fizic (cum au facut contra phoenix de exemplu), s-a temut de "small ball"-ul lui nelson. Mi se pare ciudata tactica, mai ales ca gsw e practic o versiune light a lui suns, iar contra suns nu au jucat asha. Poate ca avery incearca de fapt sa experimenteze formule tocmai in ideea ca vor juca cu phoenix, o echipa oarecum similara.
Parerea mea e ca Dallas cishtiga in 6 meciuri, daca nu chiar 5.

Pe de alta parte insa, SA va avea mari probleme cu Denver. nene a fost magistral la duncan si probabil asta va fi cheia seriei cit de bine nene + camby il vor opri pe tim. In momentul asta se cam prefigureaza o serie de 7 meciuri, cred ca nici fanii SA nu mai spera la o victorie rapida ...

caseta
23rd April 2007, 20:15
ba si sa pierzi in prima runda in playoff cu echipa de pe 8, dupa ce ai dominat sezonul regulat, este penibil...problema este ca don nelson(care este in continuare foarte apreciat la dallas) stie echipa foarte,foarte bine! si cand are si cu cine sa joace, problema devine si mai interesanta......inca odata, aici nu e estul....in afara de lakers, ORICARE din celelalte 7 echipe au o sansa la finala

adica cum "nu e estul" ?
pai si in est pistons, heat, bulls, cavs, nets si chiar raptors au ceva sanse la finala.
aici ai dat-o in bara, ca diferenta dintre conferinte se vede abia in finala, nu in meciurile intra-conferinta
;)


:headbang: jur ca nu va inteleg!
ti se pare cumva ca jucatorii de la GS sunt semi-profesionisti care merg dimineata la lucru si joaca baschet de placere sau sunt schiopi si miopi?Au salarii la fel de mari si sunt la fel de talantati ca cei de la Dallas, deci nu ar fi deloc ridicol sa-i bata pe Dallas.Ar fii doar o surpriza pentru ca sunt mai prost cotati si pentru ca au o echipa putin mai slaba

sa nu uitam ca:
1. gsw au facut un trade la mijlocul sezonului si dureaza pina o echipa se sudeaza
2. richardson a fost busit mare parte din sezon, deci, din nou, chemistry issues
3. nelson e in primul an la gsw, deci dureaza pina echipa ii invata sistemul

asa ca nr de W al lui gsw poate fi inselator.

BAK
23rd April 2007, 20:44
adica cum "nu e estul" ?
pai si in est pistons, heat, bulls, cavs, nets si chiar raptors au ceva sanse la finala.
aici ai dat-o in bara, ca diferenta dintre conferinte se vede abia in finala, nu in meciurile intra-conferinta
;)

parerea mea difera......eu cred ca lupta in est e stransa , dar nu neaparat pentru ca echipele sunt bune...lupta poate fii stransa si daca echipele sunt mai putin bune:D , la asta ma refeream.....adica fii serios si spune-mi sincer ce ar fi facut cavs sau nets sau raptors intr-o conferintza cu SA,DAL, Hou si new orleans? si apoi ce ar fii facut in playoff contra altor echipe de genul denver, phoenix sau utah? sau mai simplu, compara bulls, cavs,nets si raptors cu mavs,phoenix,san antinio,denver,houston si utah

Raptor
23rd April 2007, 20:50
Da dar campioana din est (oricare va fi ea) zic ca se va bate de la egal la egal cu cea din vest.

Cucu
23rd April 2007, 21:13
Ben Wallace joaca in sfarsit la nivelul salariului lui.
Imi este teama insa ca dupa jocul de Duminica arbitrii vor incerca sa "lase jocul sa curga" ...
Skiles crede acelasi lucru: "More than likely, however long the series lasts, we're not going to get Shaq and Dwyane in foul trouble in the same game again".
Si comentariul pe ABC .... penibil!!

Raptor
23rd April 2007, 22:05
Cine au fost comentatorii? Ca de obicei pe ABC comenteaza Hubie Brown care e tare...

caseta
23rd April 2007, 22:06
parerea mea difera......eu cred ca lupta in est e stransa , dar nu neaparat pentru ca echipele sunt bune...lupta poate fii stransa si daca echipele sunt mai putin bune:D , la asta ma refeream.....adica fii serios si spune-mi sincer ce ar fi facut cavs sau nets sau raptors intr-o conferintza cu SA,DAL, Hou si new orleans? si apoi ce ar fii facut in playoff contra altor echipe de genul denver, phoenix sau utah? sau mai simplu, compara bulls, cavs,nets si raptors cu mavs,phoenix,san antinio,denver,houston si utah

hmm, cred ca nu ai fost atent. ai zis "aici nu e estul ... oricare dintre cele 7 au sanse la finala".
ori tocmai asta zic: si in est si in vest, lupta e destul de strinsa, si valorile destul de apropiate. la alt nivel, da, dar la fel de apropiate. adica nu faptul ca e conferinta mai puternica face ca 6-7 echipe sa aiba ceva sanse la finala. faptul ca meciurile sunt echilibrate intr-o conferinta nu are absolut nici o legatura cu cit de buna e o conferinta fata de cealalta.

Irimus
23rd April 2007, 22:27
Skiles crede acelasi lucru: "More than likely, however long the series lasts, we're not going to get Shaq and Dwyane in foul trouble in the same game again".

asta e in favoarea lui Bulls.daca arbitrii lasa jocul sa curga si nu ii dau lui wade libere decat ori le cerseste,bulls se vor califca mai departe.

Florian GG
23rd April 2007, 22:33
Cine au fost comentatorii? Ca de obicei pe ABC comenteaza Hubie Brown care e tare...

nu a fost hubie din cate imi amintesc. a fost partenerul-comentator al lui hubie si inca unul (nu-i stiu pe nume :) ). Intr-adevar hubie e tare.

In noaptea asta e meciul 2 de la HOU - UTA. Cred c-o sa stau sa-l vad live :D. Btw Barbosa Sixth Man Award :ok:

fry
24th April 2007, 00:20
Sitting alone at the edge of the court after the Jazz practiced for Game 2 of their first-round playoff series tonight, the team's highest-paid player cried. Forward Andrei Kirilenko used a towel to blot away tears from his red and swollen eyes Sunday while discussing his minimal role: "I want to play 48 minutes," he said.
Asked whether Sloan's usage of him had taken its toll on his confidence, stripping him down and leaving him broken, he answered: "I have no confidence. None. No. Hell, no."

WTF? Ce moment si-a ales si AK sa intre in depresie!

cgrecu
24th April 2007, 04:18
ar fi interesant pentru bulls sa incerce sa il ia pe kirilenko care s-ar potrivi tare bine cu stilul lui skiles si ar putea juca pf. Singura problema e ca jazz vor un sg (bun) si nu prea cred sa vrea chicago sa il dea pe gordon la schimb ... Chestia e ca o echipa cu hinrich, sefalosha, deng, kirilenko si wallace ar tzine adversarii la 60 de puncte pe meci ... :)

BAK
24th April 2007, 08:29
la mavs le trebuie cineva care sa recupereze si sa fie in stare si sa inscrie din cate o actiune individuala....ma intreb oare ce C se pot gasii la vara.......

BAK
24th April 2007, 09:22
josh howard e peste j-rich?
totusi, anul asta howard a fost all-star, insa j-rich a fost accidentat jumatate de sezon

terry e peste baron davis??
nu cred, dar nici davis nu mai e ce a fost, chiar daca in game 1 a prins un meci foarte bun


harris e peste monta ellis?

cred ca da,amandoi sunt tineri si talentati, insa harris are totusi mai multa experientza

dampier e peste al harington(care joaca C la GS)??

nup, insa oricine este peste dampier, ne-am obisnuit deja cu asta

D. George e peste S. Jackson?

nup, insa george este genul ala de starter care daca prinde 20 de minute pe meci e multumit....remember adrian griffin anul trecut

ok, dar totusi mai este un dirk pe la mavs? pe el de ce nu il compari? mai este un stackhouse care , dupa parerea mea, este printre cele mai bune 3 rezerve din liga, mai este un croshere cu o gramada de ani de experienta.....parerea mea de fan mavs cel putin:ok:

caseta
24th April 2007, 10:10
WTF ?
asta e playoff-ul scorurilor identice ?

ieri ambele meciuri 98-90, simbata nets si bulls au cistigat 96-91, iar alaltaieri toate meciurile au avut aproape acelasi rezultat:

cle-was 97-82
pho-lal 95-87
den-sas 95-89
gsw-dal 97-85

cred ca e cel mai echilibrat playoff pe care l-am vazut vreodata.

Irimus
24th April 2007, 12:13
@bak :harris e peste monta ellis??????? eu zic ca sub nici o forma..
in rest ai zis bine cam despre toate duelurile alea insa eu nu am vrut sa zic ca GS ar fii mai buni, ci ca daca le compari echipa cu cea a mavericsilor, nu e chiar penibil ca GS sa castige ;)


ok, dar totusi mai este un dirk pe la mavs? pe el de ce nu il compari? mai este un stackhouse care , dupa parerea mea, este printre cele mai bune 3 rezerve din liga, mai este un croshere cu o gramada de ani de experienta.....parerea mea de fan mavs cel putin:ok:

pai dirk e clar cel mai bun jucator din cele 2 echipe de aia nu am zis nimic despre el.Cat despre rezerve, si GS ii au pe Pietrus, Barnes,Biendris,Sarunas

Jaymz
24th April 2007, 16:48
GS ii au pe Pietrus, Barnes,Biendris,Sarunas

ce de sasaiti :)

Raptor
24th April 2007, 17:56
Observ ca Devin Harris este foarte underrated... pe langa faptul ca e de departe cel mai rapid jucator din NBA (da da stiu, va vin in cap numele Barbosa, TJ Ford, Boykins si Iverson), omul e pur si simplu VIU pe teren, e "aware". Chiar joaca la nivel inalt, nu e genul de jucator lazy nici pe departe, ci deopotriva.

As zice ca Harris este unul din cei mai underrated jucatori din NBA.

KingMJames
24th April 2007, 19:33
sam mitchell Coach of the Year...interesant...si meritat din multe puncte de vedere...poate isi foloseste skill-urile ca macar sa ajunga la un 2-4 contra NJ si sa imi adevereasca pronosticul :D...

Irimus
24th April 2007, 20:01
monta ellis> devin harris.parerea mea

BAK
24th April 2007, 22:43
fiecare are dreptul la propria opinie(chiar daca este gresita), nu-i nimic rau in asta.....

Jaymz
24th April 2007, 23:17
sam mitchell Coach of the Year...interesant...si meritat din multe puncte de vedere...poate isi foloseste skill-urile ca macar sa ajunga la un 2-4 contra NJ si sa imi adevereasca pronosticul :D...

cam atat cred si eu ca poate face anul asta.. daca era la Bulls , cine stie ce minuni mai facea ! :rolleyes:
anyway esti pe cale sa pierzi predictiile cu Chi (total eronat) si cu Mavs (prea putine wins lu GS) ;)

phyxius
24th April 2007, 23:38
normal... pt. ca s-a jucat doar un meci din fiecare runda. si e clar cum se va termina totul.

Jaymz
24th April 2007, 23:42
si e clar cum se va termina totul.

cred ca inteleg ce vrei sa zici visavis de Mavs insa nu cred ca am prins aluzia referitoare la Bulls :confused:

Cucu
24th April 2007, 23:44
sper sa nu se prosteasca in seara asta Bulls ... daca castiga meciul asta eu zic ca sunt 65% calificati.

Irimus
24th April 2007, 23:44
eu nu sunt de acord cu Sam Mitchel antrenorul anului .de ce?pt. ca anul trecut cand a avut echipa de rahat, a avut rezulate de rahat, odata cu schimbarea echipei in bine(mana lui colangelo)au aparut si rezultatele, deci parerea mea e ca nu antrenorul a fost decisiv ci jucatorii.Pt mine cei mai buni antrenori au fost Sloan,Avery si D'Antoni.dar desigur..e doar o parere

KingMJames
25th April 2007, 00:04
cam atat cred si eu ca poate face anul asta.. daca era la Bulls , cine stie ce minuni mai facea ! :rolleyes:
anyway esti pe cale sa pierzi predictiile cu Chi (total eronat) si cu Mavs (prea putine wins lu GS) ;)

nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot...:happy :happy acum serios,e f posibil sa ai dreptate :)...oricum tin cu estul mai presus de orice iar GS nu m-ar deranja sa ma deranjeze stricandu-mi predictia :)...

iar fixius a glumit mai...:)...voia sa zica doar ca mai e destul de jucat...(sry pt cei care au prins aluzia si no offense pt ceilalti :P )

Jaymz
25th April 2007, 00:11
iar fixius a glumit mai...:)...voia sa zica doar ca mai e destul de jucat...

hmm.. de unde stii ce'a vrut el sa zica ? :confused:
anyway eu nu'i sar in cap doar ca nu am inteles care e predictia lui visavis de Bulls ! :)

KingMJames
25th April 2007, 00:13
il cunosc de 14 ani...:) si din cate stiu eu,cam tine cu bulls...desi ii e cam indiferent,pt ca e doar fericit de traseul lui cavs ;)...(@phyxsiussyusysuysxius: te barfim p-aci :evil: :)) )

sry pt off-toapice...

phyxius
25th April 2007, 00:23
@Jaymz:


iar fixius a glumit mai...:)...voia sa zica doar ca mai e destul de jucat...(sry pt cei care au prins aluzia si no offense pt ceilalti :P )

da, asta am vrut sa spun.



@phyxsiussyusysuysxius: te barfim p-aci :evil: :)

si pt. asta vei muri, rege.

Jaymz
25th April 2007, 00:38
@Jaymz:

da, asta am vrut sa spun.

ok.. deci tu vrei sa zici ca dupa game'ul de azi urmeaza 4 wins Heat la rand ? :shocked:

BAK
25th April 2007, 01:32
remember the finals......

cgrecu
25th April 2007, 03:11
eu nu sunt de acord cu Sam Mitchel antrenorul anului .de ce?pt. ca anul trecut cand a avut echipa de rahat, a avut rezulate de rahat, odata cu schimbarea echipei in bine(mana lui colangelo)au aparut si rezultatele, deci parerea mea e ca nu antrenorul a fost decisiv ci jucatorii.Pt mine cei mai buni antrenori au fost Sloan,Avery si D'Antoni.dar desigur..e doar o parere

eu zic ca merita, nu e ushor sa primeshti 9 jucatori noi (si nu potzi zice ca a primit cine shtie ce vedete) si sa faci o echipa asha inchegata. Nu numai ca au fost foarte multzi jucatori noi, dar si din zone diferite, cu stiluri diferite de joc, cu limbi diferite samd. Tine cont ca daca elimini primele 2 luni (in prima s-a inchegat echipa, in a 2-a a lipsit Bosh), toronto a fost echipa cu cel mai bun record in est.

Jaymz
25th April 2007, 05:38
Bulls sparge gheata cu 1st triple digits score of this year's play-offs :yeah:
Mooishtii de Pussy si Mourning (="jelind" loss'ul probabil) au sarit amandoi la gatul lu Tyrus, vazand ca Bulls au bagat iar tot bench'ul, cand aveau 20p avans si under 2 mins... ce echipa campionii astia :rosu: :headbang:
La Bulls nu am vazut niciodata vreun asemenea act de violenta , excepting Tyrus o data cand a fost provocat si anyway, nu a lovit pe nimeni ! :no:

@phyxsius - te'am intrebat daca esti convins ca urmeaza 4 wins Heat ! :rolleyes:

BAK
25th April 2007, 06:32
eu zic ca merita, nu e ushor sa primeshti 9 jucatori noi (si nu potzi zice ca a primit cine shtie ce vedete) si sa faci o echipa asha inchegata. Nu numai ca au fost foarte multzi jucatori noi, dar si din zone diferite, cu stiluri diferite de joc, cu limbi diferite samd. Tine cont ca daca elimini primele 2 luni (in prima s-a inchegat echipa, in a 2-a a lipsit Bosh), toronto a fost echipa cu cel mai bun record in est.

fuck that, uita-te numai ce record are toronto si gata...pana si don nelson merita mai mult trofeul, ca sa nu mai vorbim de vaery, van gundy sau sloan...mie mi se pare B.S....la fel si sixth man award....pai ce fel de sixth man e gordon?

cgrecu
25th April 2007, 06:42
asta e alta problema, asha e modul de votare, ca si discutzia daca mvp e cel mai bun sau cel mai util jucator.

Coach of the year != cel mai bun antrenor, coach of the year e antrenorul care in anul respectiv si-a depashit conditzia cel mai mult. Altfel ar lua premiul riley si jackson in fiecare an, ca doar la antrenori nu e ca la jucatori, o data ce ajungi in top, ramii in top decenii la rind ... :)

Irimus
25th April 2007, 07:06
Coach of the year != cel mai bun antrenor, coach of the year e antrenorul care in anul respectiv si-a depashit conditzia cel mai mult. )

pai stai asa.atunci Mo cheecks e antreorul anului pt ca a facut dintr-o echipa de mizerii si de gloabe sa aiba record 30-29 dupa indepartarea lui iverson si a lui webber.

Irimus
25th April 2007, 07:12
auleo, suns matura pe jos cu lakers

Jaymz
25th April 2007, 07:13
cgrecu nu ai nimic de zis despre TOR win tonight ? :shocked:
because i accidentally missed it :rolleyes:

raja_bell
25th April 2007, 07:43
de mult nu am mai vazut o asemenea executie in direct! :ok:
privirea lui kobe spune tot ...

ps: peste 2-3 ani leandrinho va fi mvp! :yeah:

Irimus
25th April 2007, 07:49
Extraordinar, Phoenix conduc cu 40 de puncte si PJ il trimite inapoi pe teren pe kobe care isi luxeaza foarte urat glezna.Cata minte iti trebuie sa-ti bagi inapoi pe teren cel mai bun jucator cand esti condus cu 40 de puncte?

raja_bell
25th April 2007, 07:54
nu exagera! sunt doar 30 de pct! :D :D
alegerea ii apartine lui kobe. cum spuneam, trebuia sa-i vedeti expresia fetei. nu-i convine deloc situatia actuala si vrea sa spele rusinea in teren, nu sa lase capul plecat pe banca. din pct asta de vedere are dreptate si este de apreciat alegerea sa!

phyxius
25th April 2007, 08:10
@phyxsius - te'am intrebat daca esti convins ca urmeaza 4 wins Heat ! :rolleyes:

ai dreptate, este IMPOSIBIL. bulls sunt atat de neoprit incat n-are heat cum sa castige 4 meciuri la rand. nu-i de parca au facut-o anul trecut in finala PO impotriva celei mai bune echipe din vest.

carter: 8-24 FG.... WTF?! trebuie sa-si revina daca vrea sa treaca la urmatoarea runda. poate la NJ joaca mai bine...

Jaymz
25th April 2007, 08:13
ai dreptate, este IMPOSIBIL. bulls sunt atat de neoprit incat n-are heat cum sa castige 4 meciuri la rand. nu-i de parca au facut-o anul trecut in finala PO impotriva celei mai bune echipe din vest

pai daca vorbim de bunicii din anii trecuti atunci o iau si eu cu Jordan si anii de liceu 90's :rolleyes:

@suns : si eu care credeam ca Bulls au batut la scor azi ! :shocked:

BAK
25th April 2007, 08:42
it's not over untill the fat lady sings.....la fel de sigur erau si mavs anul trecut....sweep, titlu, chestii.....pe drequ....pana nu aveti 4 victorii nu va bucurati, v-o spun eu din experienta

caseta
25th April 2007, 12:03
mda. asa e. not over pina cind nu ai luat alea 4W.
insa sper ca daca bulls fura un meci la heat acasa, sa cistige meciul 5 in chicago si "that's all she wrote".

btw: deng ala e :shocked:
i-au intrat la J de la semi ... incredibil. la un moment dat i-au intrat fo 6 la rind. dar tot nu-s multumit de el, ca nu patrunde deloc. tre sa ai si arma asta la dispozitie. ce se intimpla daca intr-un meci nu ii intra J ?? you gotta take it to the rim, ca sa scoti nijte FT sa iti intri in mina.

pina cind nu va patrunde, nu va fi un star. book it.
daca lucreaza la asta in vara, atunci la anu va rupe tot. daca isi face patrundere, ar putea avea 27ppg. numai ca chestia asta, imo, tine mai mult de mental. tre sa ai mentalitatea necesara ca sa vrei sa patrunzi de fiecare data. abia daca nu poti patrunde, J de la semi.

de fapt, asta se zicea de magic. era el cel mai mare pasator dar se spunea ca la fiecare faza el voia un layup. abia cind echipa adversa venea sa il opreasca sa nu dea layup-ul, el scotea mingea la coechipieri liberi. si cum era si inalt (6'9 cam cit un PF de acum) era si greu de oprit, asa ca cerea double si triple team si ca urmare avea oameni liberi cui sa paseze.

ideea fiind ca tre sa fi mereu agresiv sper cos. e greu sa iei titlu daca tragi numai J toata ziua.

Sami.
25th April 2007, 14:30
Rip hamilton se plinge ? cred ca e cel mai coplet jucator din liga . si foarte serios .

real23
25th April 2007, 14:45
Rip hamilton se plinge ? cred ca e cel mai coplet jucator din liga . si foarte serios .

:happy

Cucu
25th April 2007, 15:15
ANTRENORUL ANULUI: era de asteptat ca sa castige antrenorul lui Toronto ... asa se voteaza in NBA ... echipa ceea mai schimbata ... oricum interesant e ca Phil cand a castigat 6 campionate cu Bulls nu a castigat decat odata coach of the year ...

DENG: tocmai aia e fenomenal la el ... procentajul lui de FG e imens pentru cineva care nu patrunde ... spuneti voi ce vreti ... eu am mai zis ... diferenta intre starurile creeate de NBA si jucatori ca Deng nu e atat de mare pe cat se dau "expertii" ca stiu ...

just_me
25th April 2007, 15:48
Rip hamilton se plinge ? cred ca e cel mai coplet jucator din liga . si foarte serios .

:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

krydo
25th April 2007, 15:51
Ar fi culmea ca Heat (castigatoarea de anul trecut) sa iasa chiar din primul tur... Oricum vor juca sub o mare presiune meciurile de acasa. Daca pierd unul sunt ca si eliminati...
Nu ma asteptam sa invinga Phoenix chiar asa de rau pe Lakers. Si-au cam aratat limitele baietii si cum Clippers nu au prins play-off-ul, LA isi cam poate lua adio de la sezonul asta de NBA. Or fi Lakers "po****r" dar totusi doar cu Kobe nu castigi un play-off...

BAK
25th April 2007, 16:27
dap. pacat ca nu am apucat noi sa jucam cu ei

cgrecu
25th April 2007, 16:30
miami sunt in deep shit pentru ca wade e in mod clar nerefacut, se fereshte de contact fizic si ieri in sfertul 4 dupa ce a avut un dunk si i-a aratat fatza s-a vazut cum s-a crispat de durere .... asta dupa un dunk doar.

fara wade va fi foarte greu pentru miami, mai ales ca jones e oribil deocamdata. E drept ca probabil nici chicago nu va mai arunca asha bine (ieri erau 9/11 de la 3pt la un moment dat), mai ales ca anul asta au fost f. slabi in deplasare. Probabil ca miami va cishtiga urmatoarele 2 meciuri, dar realitatea ramine ca miami trebuie sa fure unul la chicago si dupa ce au aratat pina acum nu par sa fie capabili. Daca bulls cishtiga unul din urmatoarele 2 insa, seria e gata ...

Toronto -NJN e probabil cea mai fizica serie care am vazut-o vreodata, e macel ce se intimpla pe teren pentru ca arbitrii au uitat sa fluiere faulturi ... Chestia asta cam avantajeaza pe NJ pentru ca le permite sa il impinga pe Bosh in toate partzile fara sa il trimita la linia de fault in timp ce Carter si Jefferson se bazeaza mai mult pe aruncari. E interesant de vazut ce se intimpla la NJ, e esentzial ca toronto sa ia un meci din urmatoarele. Parerea mea e ca daca se lungeshte seria Toronto va cishtiga pentru ca pina acum au jucat destul de crispatzi, dar incet incet o sa se mai calmeze si vor juca mai bine. Avantajul experientzei pe care il are NJ scade cu fiecare meci + virsta lui Kidd poate deveni un factor, mai ales in conditziile in care meciurile sunt asha de fizice.

@raptor
si cheia meciului se dovedeshte a fi Collins, si nu carter sau jefferson. Pina acum s-a aparat excelent la bosh si boone nu a avut nici o sansa sa il inlocuiasca. Toronto daca sunt smart vor incerca sa il faca pe collins sa ia cheap fouls repede .... :)

cgrecu
25th April 2007, 16:41
ANTRENORUL ANULUI: era de asteptat ca sa castige antrenorul lui Toronto ... asa se voteaza in NBA ... echipa ceea mai schimbata ... oricum interesant e ca Phil cand a castigat 6 campionate cu Bulls nu a castigat decat odata coach of the year ...

DENG: tocmai aia e fenomenal la el ... procentajul lui de FG e imens pentru cineva care nu patrunde ... spuneti voi ce vreti ... eu am mai zis ... diferenta intre starurile creeate de NBA si jucatori ca Deng nu e atat de mare pe cat se dau "expertii" ca stiu ...

diferentza nu e mare, dar e insurmontabila ... :)
Atita timp cit Deng nu e aparat in mod special de echipa adversa nici nu potzi incerca sa il compari cu Lebron de exemplu. Indiscutabil Deng va fi(este?) un star in liga, dar inca nu e go-to guy nici macar la Chicago, adversarii nu ishi construiesc strategia de joc in ideea "cum il oprim pe Deng".

caseta
25th April 2007, 17:06
Rip hamilton se plinge ? cred ca e cel mai coplet jucator din liga . si foarte serios .
:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

quoted for accuracy
:D

PS: io cred ca e cel mai mascat jucator din liga (cind s-a luat de tyrus si l-a provocat sa il loveasca, tyrus i-a zis "i don't hit guys with masks")

Cucu
25th April 2007, 17:25
diferentza nu e mare, dar e insurmontabila ... :)
Atita timp cit Deng nu e aparat in mod special de echipa adversa nici nu potzi incerca sa il compari cu Lebron de exemplu. Indiscutabil Deng va fi(este?) un star in liga, dar inca nu e go-to guy nici macar la Chicago, adversarii nu ishi construiesc strategia de joc in ideea "cum il oprim pe Deng".

I don't know dudeee :)
ieri la conferinta de presa antrenorul lui Miami a spus ca au facut un gameplan ca sa-l opreasca pe Deng; dar stiu ce spui ... nu este inca la nivelul ala incat echipele adverse sa-l dubleze.
In opinia mea in primele 2 meciuri ... a fost go-to guy pentru Bulls ... ieri de ex. el a carat echipa pe umerii lui in 4th Q.
Wade ... nu stiu cat de injured e ... dar stiu ca nu vrea sa alerge ... mai ales in aparare.
Lebron si Deng au stiluri diferite ... Deng nu poate sa faca ce face Lebron ... dar as spune ca nici Lebron nu poate sa faca unele din lucrurile ce le face Deng.

Cucu
25th April 2007, 17:34
"I think one of the best things that happened for the Bulls was that they lost in New Jersey and that pissed them off," Riley said of the Heat's season-ending defeat that cost them the No. 2 seed. "Their effort is born out of that kind of adversity."
source: http://sports.yahoo.com/nba/news;_ylt=AnTSLIQK1Ei_hng3vuPCAJq8vLYF?slug=aw-heat042407&prov=yhoo&type=lgns

Jaymz
25th April 2007, 19:52
anyway, scorul Nets-Bulls a fost 3-1 in sezon iar cu Heat este 1-5 pana acum cu tot cu play-offs :rolleyes:

http://www.nba.com/aroundtheassociation/index.html

FIGHTING THE ODDS

"Since 1996, only four teams have come back from a 2-0 deficit. Despite the overwhelming odds, the Heat may be a little more comfortable in this situation than they will let on. Miami managed to come back from that hole in last season's Finals against the Mavericks and it just so happens that the last time the Bulls had a 2-0 series advantage, in 2005, they dropped the series to the Wizards."

hmm :mda:

ROOKIE WATCH

"Although Bargnani's Raptors edged the Nets and Thomas' Bulls cruised past the Heat, despite their poor performances, each will need to step up his game in order to assure that their squads sustain postseason success."

veeeery truuuue :ok:

Cucu
25th April 2007, 20:34
asa zic si eu Jaymz tot raul spre bine ...

milanezu
26th April 2007, 04:27
san antonio revine.
dar totusi cam relaxati baietii in sfertul 4.
sa ai 17 avans si aproape sa egaleze denver.
asta e.
bine ca au castigat.

Jaymz
26th April 2007, 04:37
san antonio revine.

pai s'a relaxat AI d'aia ! cu 36% FG ... ;)

BAK
26th April 2007, 04:42
nu mai, ideea este ca SA a facut iarasi antrenament cu denver, care nu sunt demni nici macar sa curete podeaua salii din localitate....asta vroia el sa spuna....pana una lata, urmeaza randul meu de emotii

Jaymz
26th April 2007, 05:17
iarasi ??? WTF r u talkin about?

Melo ai perfecta dreptate ! M'am uitat la tot meciul. :(
Dar nu ai inteles ce a vrut sa spuna Bak.. doar mi'a explicat mie sarcastic ce'a zis Milanezu ! :)
Nu sari la gatu omului ca nu a zis nimic rau de DEN, din contra.. :ok:

MileHigh
26th April 2007, 05:41
sorry, scuze BAK, n-am citit contextul...
:ok:

Irimus
26th April 2007, 06:48
fara suparare(cu atat mai mult cu cat nu am o favorita deci ma uit obiectiv la meci), observa cineva ce fac arbitrii cu GS? e de-adreptul jenant....cred ca Dallas au echipa suficient de buna incat sa castige si fara arbitrii.eu ma uit de la inceputul sf 3 la meci si dallas marcheaza doar de la libere de vreo 7 minute.

Jaymz
26th April 2007, 06:49
chiar si cu dezavantajul arbitrilor... Baron, in labilitatea lui, a daramat psihicul Warriors si totodata game'ul bun pana in Q3 ! :(

Irimus
26th April 2007, 07:16
sfertul 4...aceeasi poveste..libera dupa libera pt Dallas

Jaymz
26th April 2007, 07:19
wow ! :shocked: Davis si Jackson elimininati, Barnes fouled out si Pietrus aproape de fouled out si el !
li se spunea za Warriors.. acu sunt all dead .. temper temper.. nu se poate cu atatia nervi ! :(
ce nu'nteleg eu e.. cum de e sala jumatate goala la un game de play-offs in care joaca Mavs ?! :confused:

MileHigh
26th April 2007, 07:32
they left to beat the traffic.

Jaymz
26th April 2007, 07:34
they left to beat the traffic.

ha ha ... au innebunit texanii daca la ora 10 noaptea au traffic fear si mai si pleaca la halftime ! :ras-plans:

BAK
26th April 2007, 07:59
fara suparare(cu atat mai mult cu cat nu am o favorita deci ma uit obiectiv la meci), observa cineva ce fac arbitrii cu GS? e de-adreptul jenant....cred ca Dallas au echipa suficient de buna incat sa castige si fara arbitrii.eu ma uit de la inceputul sf 3 la meci si dallas marcheaza doar de la libere de vreo 7 minute.

ce au facut? daca mavs went for the basket, ca de la trei nu le-o intrat, si au fost faultati de fiecare data....ce, sa nu dea fault? nu este nimic jenant cand primesti fault pentru ca intradevar esti faultat...pana si barkley zicea dupa meci ca GSW nu au stiu sa gestioneze situatia si ca s-a vazut clar cum baron davis nu avea chef de joaca ci de cearta....


sfertul 4...aceeasi poveste..libera dupa libera pt Dallas

aceeasi poveste.....mavs patrund, sunt faultati si se fluiera, nimic gresit...


ce nu'nteleg eu e.. cum de e sala jumatate goala la un game de play-offs in care joaca Mavs ?! :confused:

ma scuzati fratilor, dar aici nu e 10 noaptea ci 11....meciul s-a terminat pe la 11-30....la avantajul de 20 de puncte normal ca lumea a inceput sa plece

MileHigh
26th April 2007, 08:10
ha ha ... au innebunit texanii daca la ora 10 noaptea au traffic fear si mai si pleaca la halftime ! :ras-plans:

e traffic la iesirea din parcare... daca nu pleci cu 10 minute inainte de final stai o ora sa iesi numai din parcare. Cel putin asa e aici si daca o echipa e up 20 pts (sau 3 goluri la hockey) cu 5 min ramase, juma de sala pleaca. Chiar daca nu pleaca acasa, se grabeste lumea sa prinda mese in barurile din zona.

Jaymz
26th April 2007, 08:13
e traffic la iesirea din parcare... daca nu pleci cu 10 minute inainte de final stai o ora sa iesi numai din parcare. Cel putin asa e aici si daca o echipa e up 20 pts (sau 3 goluri la hockey) cu 5 min ramase, juma de sala pleaca. Chiar daca nu pleaca acasa, se grabeste lumea sa prinda mese in barurile din zona.

well, ciudati texanii atunci, pen ca in Chicago vezi > 25 mii in sala pana in ultima secunda ! :ok:
chiar si cu 10 minute mai repede daca iesi, in Chicago e tot una, nu rezolvi nimic ! anyway.. jumatate sala goala !?! :shocked:

BAK
26th April 2007, 08:27
inca o data ..... la 11 si ceva noaptea, si la adapostul celor aproape 20 de puncte lumea va pleca .....asta este....si nu stiu unde ai vazut ca sala e goala pe jumatate, poate doar in ultimele 2-3 minute ca si eu m-am uitat la acelasi meci.....si intradevar, au auzit ca bulls au parca cea mai mare medie de psectatori din nba....bravo voua....insa si fanii mavs sunt la inaltime..parerea mea....oricum, gata cu povestiile despre fani ca nu suntem la fotbal

Jaymz
26th April 2007, 08:30
gata cu povestiile despre fani ca nu suntem la fotbal

k shefu :ok:

MileHigh
26th April 2007, 08:33
denver missed 21 layups, n-ai cum sa-i bati pe SA asa... :(

caseta
26th April 2007, 09:32
chiar daca un W in primul meci pe terenul favoritilor e nice, formatul de best of 7 a cam ucis sansele de a vedea surprize in prima runda.
in 7 meciuri, cea mai buna echipa cistiga (daca nu sunt accidentari majore).
...
sunt putine sanse ca duncan sa joace la fel de slab si in meciurile urmatoare, la fel cum sunt putine sanse ca baron davis sa fie aproape de triple-double cu 30p in inca 3 meciuri ale seriei (si in acelasi timp si restul echipei sa joace bine).

quoted for accuracy
:D

MileHigh
26th April 2007, 10:08
quoted for accuracy
:D
Esti tare, tare mosule!
I wanna be like you when I grow up.

Irimus
26th April 2007, 11:33
wow..au egalat favoritele si sunt gata seriile? normal ca au reintrat in lupta si chiar as zice ca au prima sansa dar sa nu uitam ca nu mai au avantajul terenului propriu....

cat despre fanii mavs, normal ca au plecat cu un minut inainte deoarece aveau 20 de puncte avans si in plus nu au avut de asteptat ca fomistii dupa un Big Mac :D


fara suparare, dar desi intitiativa celor de laMcDonalds mi se pare una buna , i-am vazut pe jucatorii de la Bulls si nu ma refer la meciul cu NY ci in alt meci(cred ca de meciul cu Bobcats este vorba 14/04) din sezonul regulat, grabindu-se sa ajunga in ofensiva desi aveau cel putin 10 puncte avans, si mai erau vreo 6 secunde, si aruncad 2 3uri consecutive-prima au ratat-o a urmat recuperare ofensiva, au scos iar la 3 puncte si au marcat aproape de buzzer(adversarii se plimbau pe teren si se uitau cu sila la ei) si au ajuns exact la 100 de puncte, moment in care sala e explodat.cred ca nici daca jucau in somalia nu s-ar fii bucurat spectatorii asa de tare; e trist sa vezi ca oamnii ajung sa mearga la meciuri din nba in speranta ca pe langa spectacolul obisnuit vor primi un Big Mac pe care oricum si-l permite orice american care si-a permis sa dea 20-30 de dolari sau poate chiar mai mult pe bilet

MileHigh
26th April 2007, 13:28
la americani nu conteaza ma, poti sa le dai si *****, daca e FREE sint cei mai fericiti

phyxius
26th April 2007, 13:44
la americani nu conteaza ma, poti sa le dai si *****, daca e FREE sint cei mai fericiti

si prin ce-i face asta diferiti de romani? :D

caseta
26th April 2007, 13:51
fara suparare, dar desi intitiativa celor de laMcDonalds mi se pare una buna , i-am vazut pe jucatorii de la Bulls si nu ma refer la meciul cu NY ci in alt meci(cred ca de meciul cu Bobcats este vorba 14/04) din sezonul regulat, grabindu-se sa ajunga in ofensiva desi aveau cel putin 10 puncte avans, si mai erau vreo 6 secunde, si aruncad 2 3uri consecutive-prima au ratat-o a urmat recuperare ofensiva, au scos iar la 3 puncte si au marcat aproape de buzzer(adversarii se plimbau pe teren si se uitau cu sila la ei) si au ajuns exact la 100 de puncte, moment in care sala e explodat.cred ca nici daca jucau in somalia nu s-ar fii bucurat spectatorii asa de tare; e trist sa vezi ca oamnii ajung sa mearga la meciuri din nba in speranta ca pe langa spectacolul obisnuit vor primi un Big Mac pe care oricum si-l permite orice american care si-a permis sa dea 20-30 de dolari sau poate chiar mai mult pe bilet

1. joaca pt public (ca publicu de grasani se entuziasmeaza la un burger e alta)
2. daca crezi ca e "lipsit de respect" ce au facut bulls ca sa ajunga la 100p pt a le oferi fanilor un big mac, intereseaza-te cum exact a ajuns wilt la alea 100p. (daca ti-e prea lene, iti zic io pe scurt: avea 98p si mai erau putine secunde de joc. echipa lui a faultat DE DOUA ORI pt a-i trimite la libere pe adversari - aceeasi tactica folosita azi de echipa care e condusa cu citeva p inainte de final, doar ca atunci echipa lui wilt avea 20p avans. wilt a ratat de 2 ori inainte de a baga in sfirsit alea 2p si a ajunge la 100).

asa ca ... daca ai imprumutat din argumentele lui isiah, io zic sa renunti.
1. pt ca s-a gasit fix isiah sa vorbeasca de clasa - unul dintre jucatorii cu cel mai urit carater
2. wilt e laudat pina peste poate pt alea 100p si nu zice nimeni ca "nu a avut clasa". macar bulls nu fac asta pt un record personal, ci pt fani.

so .....

PS: la ce jeg de om e isiah, de cite ori citesc cite ceva despre el sau cite o declaratie nesimtita de-a lui, imi amintesc ca l-a "freeze out" pe jordan in primul lui ASG si, ca urmare, a ratat participarea la dream team (conditie pusa de jordan - evident ca avind de ales intre jordan si isiah, l-au ales pe jordan).

cgrecu
26th April 2007, 17:00
just for the record, pistons cred ca au recordul pentru sell-outs consecutive, undeva aproape de 200 cred. Chicago are avantajul ca arena lor e mai mare putzin decit a celor din detroit, motiv pentru care au cei mai multzi spectatori. Plus ca in general echipele care au mers prost si au success vor avea mai multzi spectatori initzial pina se obishnuiesc oamenii cu binele ... :)

Jaymz
26th April 2007, 18:07
nu au avut de asteptat ca fomistii dupa un Big Mac

vai mai Irimus, aveam o parere ff buna despre tine pana acu ! why are you playing stupid now ? :confused:
kestia cu 100p e una psihica mai degraba decat culinara ! sa faci 100p inseamna maxim pt fani ! :yes:
free McD nu se ofera in sala ci te miri prin ce suburbs.. in plus de asta trebuie sa ai un carton care participa la tot felul de tombole in timpul TO si a pauzelor intre Qs. un burger se gaseste aici la 99c in Value Menu asa ca nici somerii nu mai apreciaza in US un Mc gratis :ras-plans:
din pacate.. daca ar fi faza in Romania, chiar ar falimenta McD cu o sala de 25-30 mii de duzi ruptzi in gat de foame ! :(

Irimus
26th April 2007, 18:55
un burger se gaseste aici la 99c in Value Menu asa ca nici somerii nu mai apreciaza in US un Mc gratis :ras-plans:

uita-te la secventa din meciul bulls-bobcats la scorul de 97-81 cu 5 secunde inainte de final cand le-a intrat aruncarea de 3, cum au sarit toti spectatorii de parca ar fii fost buzzer-beater pt victorie

Jaymz
26th April 2007, 19:02
uita-te la secventa din meciul bulls-bobcats la scorul de 97-81 cu 5 secunde inainte de final cand le-a intrat aruncarea de 3, cum au sarit toti spectatorii de parca ar fii fost buzzer-beater pt victorie

ok ok.. nu trebuie sa ma uit pentru ca stiu ca asa e ! si eu cu sotia cand nu mergem la United Center si stam la TV sa vedem game'ul, sarim in sus de bucurie la 100... e ceva... local.. I dunno ! insa perceptia out of Illinois despre acest sentiment este mult deplasata ! mie unul nu'mi trebuie nici un McD.. am deja 220 pounds ! mi'ajunge ! :D

YodaRo
26th April 2007, 19:20
wow si eu am avut 220 lbs...dar de cand fac sport printre care si baschet am ajuns la 200. Mie nici daca mi-ar da bani n-as manca McDonald's.
Ma uit la meciuri la TV mergand pe treadmill. Impusc 2 iepuri dintr-o lovitura. Mi se pare aiurea sa stai 3-4 ore seara de seara cu okii la TV cu berea in mana...gata cu off-topicul.

Sa vedem daca smulg bullsii vreun meci la Miami. Bulls mi se pare o echipa omogena insa ramane de vazut cum se vor descurca la meciuri cu o presiune psihica f mare.
De partea cealalta Cavs castiga cu Wizards. Mi se pare ridicol sa mai fie cavsii ajutati de arbitri cand si asa joaca impotriva unei echipe decimate. Si se mai si laudau ca ce victorii magnifice au avut ei. Are sanse mari sa ajunga in finala pen ca joaca apoi vs NJ/Tor. Mi se pare injust ptr ca Bulls, Det sau Miami sunt peste Cavs.

Jaymz
26th April 2007, 19:30
Cavs are sanse mari sa ajunga in finala pen ca joaca apoi vs NJ/Tor. Mi se pare injust ptr ca Bulls, Det sau Miami sunt peste Cavs.

Good point ! :ok:
La urma urmei totul s'a decis in ultimul game din sezon :(
Sper ca totusi putem trece de Heats repede si apoi sa speram la un game 7 cu Pistons ! :hmm:

Irimus
26th April 2007, 19:36
Miami sunt peste Cavs?

cgrecu
26th April 2007, 19:57
De partea cealalta Cavs castiga cu Wizards. Mi se pare ridicol sa mai fie cavsii ajutati de arbitri cand si asa joaca impotriva unei echipe decimate. Si se mai si laudau ca ce victorii magnifice au avut ei. Are sanse mari sa ajunga in finala pen ca joaca apoi vs NJ/Tor. Mi se pare injust ptr ca Bulls, Det sau Miami sunt peste Cavs.

hm ... cavs au record mai bun decit chicago sau miami, de unde tragi tu concluzia ca sunt mai slabi decit chicago sau miami? Ca sa nu mai zic ca prima jumatate lebron a jucat in dorul lelii, altfel mai mult ca sigur ar fi avut cel mai bun record din est.

Nu sunt de acord nici cu faptul ca vor trece foarte ushor de NJ sau Tor, indiferent cu cine joaca vor fi 6 sau 7 meciuri foarte echilibrate. Faptul ca joaca cu wha in primul tur s-ar putea chiar sa fie un dezavantaj pentru ca ii va relaxa prea mult in timp ce nj sau tor vor ieshi dintr-o serie super disputata si vor fi mult mai in priza.

Singura chestie nedreapta e ca miami au fost accidentatzi tot sezonul si asha au ajuns pe 4 doar, putzin probabil sa nu fi avut peste 50 victorii daca erau in formula completa tinind cont ca si asha au avut 44 si ultimele 4-5 meciuri au fost fara miza pentru ei si au pierdut vreo 3 din ele.

Cucu
26th April 2007, 21:19
ok ok.. nu trebuie sa ma uit pentru ca stiu ca asa e ! si eu cu sotia cand nu mergem la United Center si stam la TV sa vedem game'ul, sarim in sus de bucurie la 100... e ceva... local.. I dunno ! insa perceptia out of Illinois despre acest sentiment este mult deplasata ! mie unul nu'mi trebuie nici un McD.. am deja 220 pounds ! mi'ajunge ! :D

ai perfecta dreptate ... cred ca chestia a inceput in perioada cand Bulls mergeau oribil ... si o gramada de copii mergeau la meci ... iar cum copiii iubesc McDonalds, copiii sunt cei care tipa cel mai puternic.
Jucatorii simt ca dau si ei ceva inapoi la spectatori ... oricat de ridicol ar suna.
Cred ca mai mult de jumatate din cei care ar putea sa mearga sa isi ia BigMac-ul gratis ... nu vor merge. Eu unul stiu ca nu am mers si nici alti prieteni de ai mei. In schimb si eu m-am bucurat cand a inscris 100.

Raptor
26th April 2007, 22:57
daca ar fi faza in Romania, chiar ar falimenta McD cu o sala de 25-30 mii de duzi ruptzi in gat de foame ! :(

Asta n-am inteles-o. 25-30 mii de duzi ruptzi in gat de foame din superba si fascinanta tara a tuturor posibilitatilor numita USA nu nu sunt aceleasi cu 25-30 mii de ruptzi in gat de foame din eterna si fascinanta Romanie? Sau te pomenesti ca acum, american fiind, nu mai stii de unde ai plecat... si noi, "astia fraierici" care mai mergem pe la basket am merge doar pentru Big Mac daca ar fi cazul + am falimenta McDonaldsu (vezi doamne, pentru noi fac vreo 3-4 nu doar 1).

Poate ca nu trebuia sa scriu asta ^^^ dar asta simt. Din punctul meu de vedere e o jignire grava adusa tuturor celor de aici... acum daca e asa sau nu si pentru ceilalti nu stiu, si stiu ca nu in sensul asta ai vrut sa spui (sper, that is), dar inca odata, eu asa simt. :rosu:

BAK
26th April 2007, 23:04
dap raptore, asta este adevarul........numai o chestie.... spune-mi cate restaurante au in romania au "all you can eat?" nici unul , pentru ca toate ar da faliment! de asemenea, in tara se plateste si ketchupul la mcdonalds, ca sa nu mai vorbim de refill la drinks sau alte chestii

just_me
26th April 2007, 23:16
Asta n-am inteles-o. 25-30 mii de duzi ruptzi in gat de foame din superba si fascinanta tara a tuturor posibilitatilor numita USA nu nu sunt aceleasi cu 25-30 mii de ruptzi in gat de foame din eterna si fascinanta Romanie? Sau te pomenesti ca acum, american fiind, nu mai stii de unde ai plecat... si noi, "astia fraierici" care mai mergem pe la basket am merge doar pentru Big Mac daca ar fi cazul + am falimenta McDonaldsu (vezi doamne, pentru noi fac vreo 3-4 nu doar 1).

Poate ca nu trebuia sa scriu asta ^^^ dar asta simt. Din punctul meu de vedere e o jignire grava adusa tuturor celor de aici... acum daca e asa sau nu si pentru ceilalti nu stiu, si stiu ca nu in sensul asta ai vrut sa spui (sper, that is), dar inca odata, eu asa simt. :rosu:

subscriu

just_me
26th April 2007, 23:21
dap raptore, asta este adevarul........numai o chestie.... spune-mi cate restaurante au in romania au "all you can eat?" nici unul , pentru ca toate ar da faliment! de asemenea, in tara se plateste si ketchupul la mcdonalds, ca sa nu mai vorbim de refill la drinks sau alte chestii

din cauza ca au all you cand eat, supersize si o gramada de porcarii culinare, au si o gramada de porci pe post de oameni, si nu mai stiu ce sa faca...dar ce imi pasa mie, pana la urma?

Cucu
26th April 2007, 23:23
draga Raptor nu te supara ....
Raspunsul lui Jaymz e adresat lui TheOtherAI, nu tie.
TheOtherAI ia numit pe fanii lui Bulls niste "fomisti" ... Jaymz ia atras doar atentia ca un BigMac in US e ca o "Eugenie" in Romania ... nimic mai mult.
Iar expresia "duzi rupti in gat de foame" e rezervata pentru cei ca TheOtherAI care cred ca specatorii de la game mor de foame si asteapta marele BigMac ca salvare :P

BAK
26th April 2007, 23:23
@just me....cum adica nu mai stiu ce sa faca? sunt destui grasi pe aici tocmai ca isi permit sa manance orice
asta este, toti americanii sunt prosti, lenesi si grasi, defapt ei traiesc de pe spinarea Romaniei si a iraqului, si numai noi suntem in stare sa ii tinem pe picioare

nubian
26th April 2007, 23:24
dap raptore, asta este adevarul........numai o chestie.... spune-mi cate restaurante au in romania au "all you can eat?" nici unul , pentru ca toate ar da faliment! de asemenea, in tara se plateste si ketchupul la mcdonalds, ca sa nu mai vorbim de refill la drinks sau alte chestii

In legatura cu comentariile astea. La mexicani parca era o porecla pt conationalii americanizati: coconuts - brown on the outside, white on the inside. In cazul asta e vorba de romani pe dinafara, insa yanchei snobi si aroganti pe dinauntru...

Cucu
26th April 2007, 23:38
nu inteleg de ce ne place ca romani sa jucam rolul de victima mereu
... si alta chestie ce-i cu invidia asta pe noi? "porci de oameni" ... sa te mai miri atunci ca nu ajungem nicaieri ca tara.
... sa moara capra vecinului ... nu?
of of of

phyxius
27th April 2007, 00:05
superioritatea voastra, romanilor de peste mari si tari, este evidenta. we bow before you.

MileHigh
27th April 2007, 00:06
ok ok.. nu trebuie sa ma uit pentru ca stiu ca asa e ! si eu cu sotia cand nu mergem la United Center si stam la TV sa vedem game'ul, sarim in sus de bucurie la 100... e ceva... local.. I dunno ! insa perceptia out of Illinois despre acest sentiment este mult deplasata ! mie unul nu'mi trebuie nici un McD.. am deja 220 pounds ! mi'ajunge ! :D

U should join Dan Marino's team , for less tham $10/day... :) :D
Im j/k

YodaRo
27th April 2007, 00:09
problema e complexa. De aia spuneam si eu mai sus ca mie daca imi ofera un Big Mac ma gandesc cat trebuie sa muncesc sa il dau jos. Are peste 300 calorii nasol. E junk food. Ca si kestia cu uitat la TV asta fac americanii seara de seara...cu o lada de bere si o tona de junk food fie ca se uita la NBA sau NFL sau NHL sau alte ca astea. Insa oamenii se bucura cand primesc ceva si mai ales daca merg in sala kiar dac ae un vax de 2-3-4 usd. Eu de ex pastrez toate tricourile primite de la Wizards si le fac cadou prietenilor.. si se bucura enorm. BTW a fost auction pentru tricou+gheata cu semnatura lui Arenas ptr 25 USD.... am luat 2 bucati si s-au erminat cele 2000 in doar 1 ora.
si BTW de ce trebuie sa se supere romanii (si noi suntem romani kiar daca traim in alta tara sau avem dubla cetatenie) daca criticam ceva de pe acolo. Pe cand nimeni nu trebuie sa se supare daca se critica ceva in America. Din pacate datorita conditiilor economice au emigrat o groaza de romani dar conteaza calitatea umana inainte de orice.

MileHigh
27th April 2007, 00:13
revenind la topic, eu cred ca Utah castiga ambele meciuri acasa.

caseta
27th April 2007, 02:08
subscriu

cred ca stiu ce vor sa zica baietii, si in nici un caz nu e vorba de superioritatea romanului plecat. hai sa nu ne mai victimizam ...

am citit pe un forum ce spuneau nijte americani (fani bulls):
- multi erau si ei ofticati ca publicu face mai mult git pt big macs. pe de alta parte cica sunt si o circa de fani illini care urlau ca idiotii sa ii vada pe fostii jucatori illini jucind, chiar daca aia sunt pertarde si joaca la alte echipe decit bulls
- spuneau ca pt ca sa iei big macu, tre sa te duci la mcdonalds cu biletu de la meci. si oricum daca te duci sa iei ala, sigur nu iei doar ala, ci mai spargi o gramada de bani sa iei "accesorii". de fapt asta e cistigul lui mcdonalds, asta e toata ideea campaniei.
- cica poti sa te duci la mac cu orice bilet de meci, ca nu verifica nici dreq daca bulls au cistigat in seara aia sau nu. (ca poate ai un bilet mai vechi, de fo sapt sau 2 sau chiar mai mult). asa ca .... daca vrei neaparat un big mac, iei biletu si te duci

cum zicea si jaymz, e probabil o chestie psihologica.
am inteles ca cica pe vremea lui jordan dadeau o pizza (parca domino's) daca ajungeau la 125p. mai greu, da si pizza face mult mai mult decit big macu.

aaaa, si despre grasi ... sa nu imi ziceti ca nu ati vazut o circa de umflati si in romania, unde cica oamenii nu au bani de mincare. porci de oameni sunt peste tot si tine de fiecare in parte si de respectul pentru propriul lui corp si propria lui persoana sa aiba grija sa nu se umfle prea tare.
eu, de ex, nu am nici un pic de compasiune pt umflatele care isi pling de mila ca nu se uita nici dreq la ele.

BAK
27th April 2007, 02:50
caseta a sintetizat toata situatia cel mai bine.....noua ne place sa facem pe victimile....ba din cauza turcilor, a rusilor sau a ungurilor si mai nou a americanilor nu suntem in stare sa iesim din *****ul in care ne aflam permanent......aia sunt prosti, noi suntem genii, aia sunt grasi si urati, noi suntem numai unul si unul, ei sunt aroganti ,noi suntem modesti .....si totul a pornit de la faptul ca fanii bulls primesc burgeri gratis, vezi Doamne ca ei nu isi pot permite sa dea 1$, si s-a ajuns la acuzatii impotriva romanilor "americanizati", ceea ce mie mi se pare penibil.

Jaymz
27th April 2007, 03:08
Asta n-am inteles-o. 25-30 mii de duzi ruptzi in gat de foame din superba si fascinanta tara a tuturor posibilitatilor numita USA nu nu sunt aceleasi cu 25-30 mii de ruptzi in gat de foame din eterna si fascinanta Romanie? Sau te pomenesti ca acum, american fiind, nu mai stii de unde ai plecat... si noi, "astia fraierici" care mai mergem pe la basket am merge doar pentru Big Mac daca ar fi cazul + am falimenta McDonaldsu (vezi doamne, pentru noi fac vreo 3-4 nu doar 1).

Poate ca nu trebuia sa scriu asta ^^^ dar asta simt. Din punctul meu de vedere e o jignire grava adusa tuturor celor de aici... acum daca e asa sau nu si pentru ceilalti nu stiu, si stiu ca nu in sensul asta ai vrut sa spui (sper, that is), dar inca odata, eu asa simt. :rosu:

aoleeeeu Raptore.. mii de scuze daca asta s'a inteles ! :(
eu doar am vrut sa spun ca daca eram in Ro, cu siguranta mergeam sa iau freebie'ul ! nu are nimic a face cu asa zisul "rasism" intra-romanesc care din pacate exista si aici in US. Fug romanii unii de altii sa nu aibe treaba intre ei ! Jenanta natzie suntem si fac si eu parte din ea ! :(
Ce am vrut sa spun eu este ca.. imediat ce am ajuns aici mi'am zis ca acasa nu'mi permiteam sa dau 25-30 mii pe un McD (parca atata era) asa ca hai sa imi fac acu de cap ca doar "aici iti permiti" si rau am facut ca am pus fo 7-8 kg pe mine :headbang:
Pana sa ajung eu la primul meci Bulls deja eram umflat ! astfel incat nici macar nu m'a interesat ca e freebie ! Ideea de baza e ca in US vrei, nu vrei, inveti sa "care" si sa "think about" multe despre persoana ta ! la mine asta e cel mai mare castig pe care il simt momentan ! incet am renuntat si eu la junk si la "all you can eat" and so on... acu sunt cu veggies si organics ! :P

Inc'o data mii de scuze daca s'a inteles altceva ! Orice as face vreodata, am fost, sunt si voi ramane roman ! cu bune si cu rele.. :)

caseta
27th April 2007, 03:25
looooooooool
ce urit a facut sheed cind l-a scos saunders.
se pare ca s-a ofticat rau pe flip. daca o ia sheed razna, all bets are off. de la pistons nu prea ar avea cine sa il apere pe howard.
ceea ce nu m-ar deranja.
:D

BAK
27th April 2007, 04:09
in est tot detroit castiga. cavs nu au ce sa le faca, POATE doar chicago....sincer, in est nu vad deloc o situatie echilibrata, chiar daca la inceput assa parea.....cavs trece de washington fara probleme, detroit de orlando si chicago de miami....doar NJ-toronto mi se pare o serie echilibrata

in vest,as vrea ca utah ca castige urmatoarele 2 meciuri, sa ii mai oboseasca un pic pe rockets, care acum merg cu motoarele la maxim....e mai bine pentru mavs daca trec de GSW, vor juca cu houston (parerea mea)

cgrecu
27th April 2007, 04:24
cica kidd e cam accidentat si s-ar putea sa nu joace .... fara kidd cred ca va fi muuult mai ushor pentru toronto ....

Jaymz
27th April 2007, 07:33
hmmm... aflu kestii noi.. Skiles detine recordul NBA all times, la most assists per game cu 30 inca din 1990 ? :shocked:
Gordon a fost Sixth-Man of the year in 2004-2005 desi tocmai am zis ieri ca nu sunt de acord ca Gordon si Barbosa sunt Sixeri ! :mda:

BAK
27th April 2007, 08:24
damn, uite ca nici lakers nu se lasa.....pe final barbosa a cam ratat de la trei, dar la patrunderea aia de prin ultimul minut a fost fault clar la kobe......in schimb raja bell (jucatorul) parca a fost retardat mintal.de ce naiba a faultat la ultima fgaza....?penibil rau de tot

Jaymz
27th April 2007, 08:34
he he.. Odom a facut diferenta azi, cu 16 reb si 18p, apoi Brown cu 19p si normal .. Kobe, the man ! cu 45p .. :yeah:
Kobe cu Odom si cu Brown au facut impreuna 82p ceea ce e aproape enough to win a game ! deci se poate .. :ok:
Kobe a aruncat azi super bine 100% FT , 66.7% 3P si 57.7% la FG total !
anyway, diferenta au facut'o azi FT'urile 22 pt Lakers fata de numai 8 Suns ! :D

BAK
27th April 2007, 08:37
s-a furat si pentru ei.... e o conspiratie impotriva lui phoenix, san antonio si golden state pentru a ajuta pe mavs

Irimus
27th April 2007, 10:13
ha-ha

Florian GG
27th April 2007, 12:44
Lol pai vor chiar credeti ca Suns castiga seria asa usor :) Nope mai au destul de muncit si mult pana sa-l opreasca pe Kobe! Anyway am vazut azi-noapte Utah - Houston doamne ce meci urat :mda: Rachetele au fost la pamant nu ma asteptam sa joace in halul in care au jucat (insa ma asteptam sa castige Utah :) ). I mean turnover-uri peste turnover-uri (pase aiurea; cand era dublat un juc nu dadea pasa si o pierdea imediat - cazul Yao cu jdemii de TO dar si T-Mac); recuperarile iarasi nu mi-a venit sa cred; au facut Utah la recuperari ofensive de am innebunit eu; cred ca au fost faza in care Utah au avut 4 sau 5 sanse de a marca intr-o singura faza de atac. T-Mac a marcat 13 pct in prima repriza si cam atat (bine adevarul e ca el i-a tinut pe Rockets in joc in primul sfert T-Mac 13 restul 4). Aa da si doar 4 jucatori au marcat pt Houston :no: Imagine that! Concluzia victorie Utah fara emotii in ultimele 3-4 minute si 2-1. Hmm acu' sa vedem ce face Chicago in noaptea asta :thinkso:

Cucu
27th April 2007, 15:09
~ Hai Bulls ~
sper sa castige meciul in seara asta ... daca pierde ... automat al 2-lea devine mai greu de castigat. Si sincer nu vreau sa se ajunga la GAME 7.

cgrecu
27th April 2007, 20:25
ok, pentru fanii conspiratzionishti:
un tip a prognosticat ca la meciurile la-suns, sa-denver si dallas-gsw vor fi ajutate echipele gazda pentru a lungi seriile cit mai mult (din motive financiare, fiecare meci in playoff valoareaza o mica avere, ~4 milioane bilete si probabil cel putzin dublu in drepturi tv, mai ales cind joaca super-vedete gen kobe)


Which is pretty much what Adam Hoff of WhatIfSports has done.

He looked at last night's Laker game, which he theorized would be called in favor of L.A., as well as the second games of the Dallas and San Antonio series, which he theorized would be called in both cases for the Texans. (Can't say I agree: what ratings driven business person would rig a game to ensure the advancement of tiny market, boring play-style San Antonio over supernovas Allen Iverson and Carmelo Anthony?)

Hoff found that the teams he thought the NBA would want to win got to the free throw line way more than you would have expected based on their regular season patterns.

I'm not totally convinced by the science here. It's a tiny sample size. And really it may not be saying anything other than home teams get more calls, which I think we all kind of knew anyway. (Hoff acknowledges he would have ideally derived his baseline -- each team's anticipated number of trips to the free throw line -- from their 41 home or away games, not all 82 lumped together, to adjust for this.)

But it's worth noting, because the disparities Hoff found? They're pretty huge.

In the three "games of interest" in which the NBA would have a vested interest in seeing the home team win -- either to tighten up a series, keep a favorite alive, or squeeze a few more contests out of a big star -- the "gaps" have been +11.4, +9.4, and +16.3. Obviously, the desperation of the home team (leading to more aggressive play on offense), the excitement of the crowd, and other factors play a role. But those gaps are enormous. On average, the home team of interest got 12.4 more free throw attempts than 82 games worth of data would project.

Based on his first three games worth of analysis, Hoff's predicting Miami will be going to the line a lot tonight. Something to watch.


interesant, dupa aceeashi teorie, miami poate a fost ajutata initzial de arbitri in meciul 3 al finalei pentru a lungi seria care parea sa se transforme intrun blowout .... Poate nu a fost o chestie impotriva lui cuban, ci doar o incercare de a mai stoarce nishte banutzi.

Florian GG
27th April 2007, 21:12
Lol pai vedem in noaptea asta daca se aplica teoria conform formulei :P Eu insa sper sa nu se intample. Chiar atat de capitalisti sa fie americanii astia?! Eu n-as crede.

P.S. Camby DPOY :ok: Good choice!

Raptor
27th April 2007, 22:25
Eu zic ca o sa joace Kidd... I mean nu a fost cine stie ce accidentare la meciu cu Raptors (meciu 2). S-a lovit cand a incercat sa scoata un fault ofensiv (la Calderon parca, nu mai stiu) si hobbled a little bit. Deci nu cred ca o sa lipseasca de la un meci atat de important.

Oricum, abia astept ora meciului.

cgrecu
27th April 2007, 23:11
mda, se pare ca va juca ... :) nashpa, espn.com mizeaza pe raptors diseara, la fel ca si meciul precedent - sper sa aiba dreptate iarashi ...

Irimus
27th April 2007, 23:21
@cgrecu:Sa stii ca e un sambure de adevar in ce ai scris tu despre arbitraje.Nu am vaut meciul 3 dintre Lakers si Phoenix dar Suns au avut doar 8libere...deci ceva e dubios iar Mavs au avut in meciul 2 numai putin de 43 de libere.

atisha
27th April 2007, 23:46
la cat de usor se da fault in baschet, arbitrii chiar pot mani**** un meci asa... pe nesimtite. nesimtitii :D

Raptor
28th April 2007, 00:19
E sa stii ca nu mai e chiar asa in baschetul din playoff. Jocul se lasa mai liber (cel putin in ceea ce am vazut eu in seria Raptors - Nets).

Mai degraba prefera adversaru sa faulteze decat sa te lase sa dai "the easy two". Acuma depinde foarte mult de arbitri, evident.

cgrecu
28th April 2007, 02:12
cel putzin "in the paint" nu cred ca au fluierat fault deloc in primele 2 meciuri raptors-nets ...

Irimus
28th April 2007, 02:22
carter joaca senzational.are 13 puncte in primele 6 minute.

VAI DE CAPU' MEU.KIDD ARE DUPA 9 MINUTE DE JOC 9 ASSITURI SI 6 RECUPERARI :shocked: :shocked: :shocked:

Prome
28th April 2007, 02:27
si 6 reb :)
triple double e ca si facut poate iara face cu carter ceva de povestit :D
vince carter 9 din 10 :) mama ce joaca nets :shocked:

nubian
28th April 2007, 02:52
Imi ziceti si mie pe ce canal de pe Sopcast/TVU (sau altundeva) se dau meciuri de baschet din playoff? Cum ar fi asta de acum cu nets..
Eu de obicei le luam de pe torente a doua zi, dar acu, in play-off, as vrea sa le vad live.. :)

BAK
28th April 2007, 03:31
@cgrecu:Sa stii ca e un sambure de adevar in ce ai scris tu despre arbitraje.Nu am vaut meciul 3 dintre Lakers si Phoenix dar Suns au avut doar 8libere...deci ceva e dubios iar Mavs au avut in meciul 2 numai putin de 43 de libere.

pai atunci de ce orlando si miami nu au fost ajutate? :confused: , sau poate chiar si pe washington, ca asa manus isi cumpara bilet si inca vreo 5 tricouri cu agentul zero si mergea in loja cu ghitza si ne spunea si noua cum a fost? :ok:

Jaymz
28th April 2007, 03:45
Bulls 8 TO in Q2 ! de obicei Bulls au 10-15 in tot meciul ! :headbang:
sper sa isi revina baietii ca Walker deja a luat'o pe ulei si da interviuri grele cum ca defence'ul lui Miami a facut diferenta in Q2 ! pentru el 8 TO inseamna defence ! :ras-plans:

cgrecu
28th April 2007, 06:26
carter joaca senzational.are 13 puncte in primele 6 minute.

VAI DE CAPU' MEU.KIDD ARE DUPA 9 MINUTE DE JOC 9 ASSITURI SI 6 RECUPERARI :shocked: :shocked: :shocked:

itzi dai seama ce facea daca nu era accidentat ... :)
nj i-au cam facut psihologic pe toronto, nu prea a parut deloc accidentat kidd in meciul asta.

Cit de bun a fost insa, multe din assists au fost in primul sfert cind toronto a jucat crunt, nu mi-e clar cine a fost de vina, ford sau mitchell, dar cred ca primele 10 posesii vreo 8 au incercat sa ii dea mingea lui bosh chiar daca era inconjurat de 3 jucatori si nu avea nici o perspectiva ... De cele mai multe ori rezultatul a fost missed long shot cu nimeni la recuperare (fiindca bosh in loc sa recupereze era pe perimetru) si kidd pac recuperare, pac pasa lunga si uite-asha assist + rebound ...

Kidd si Nash sunt pur si simplu 3 clase peste urmatorul pg din nba in ce priveshte inteligentza si skillul ca pasatori.

caseta
28th April 2007, 06:33
damn ce meci e la oakland. DAMN !!!!!!!!
jocul e lasat EXTREM de liber si de fizic. ceea ce nu e deloc in avantajul lui mavs. baron si richardson sunt 2 dintre cei mai puternici G din nba.
overall warriors stau mai bine la fizic decit mavs.
si se joaca intr-un ritm ....

Jaymz
28th April 2007, 06:48
MIA - CHI 4-2




Mia - Chi 4-2




Mia - Chi 4-3




Mia-Chi 4-2




Mia-Chi 4-2




Mia-Chi 4-3




Chi - Mia 2-4




Mia - Chi 4-2




Chi - Mia 2-4




Heat is playing great defence tonight !


@all : bwa ha ha :ras-plans:
cica asta ar fi un forum cu libera opinie si cand colo s'au luat toti dupa primu dusman Bulls ! :happy
Caseta m'ai dezamagit cu increderea in favoritii tai ! :(
Bak si real23 , ar mai fi o sansa pentru voi :mda:
Felicitari Irimus si Florian, dar cred ca totusi ati acordat prea mult credit (3 wins) lu Heat anul asta :ok:

Irimus
28th April 2007, 07:38
pt mine nu e o surpriza.bulls ar trebui pe valoare sa treaca de miami, care cu exceptia lui wade sunt un azil de batrani.

va vine sa credeti ca fac GS cu Dallas?

raja_bell
28th April 2007, 07:50
nu am vazut meciul 3 suns cu lakers, dar mi se pare plauzibil sa fi fost furati! :D

acu' ma uit la dallas cu warriors si mis e pare evident ca se intampla ce se intampla. doar am pariat pe dallas ca ies campioni ... huo! cred ca sunt cel mai ghinionist din lume ... :headbang: :headbang: :headbang:

YodaRo
28th April 2007, 07:58
se tin bine vacarii pana acum..down by only 20. Bine ca macar nu ii mai arata mutra bursucului ala de cuban la tv.
@raja lasa ca poate la anul or iesi vacarii campioni

raja_bell
28th April 2007, 08:00
totul depinde de echipa pe care voi paria eu ... adica aia nu castiga ... deci daca avetzi echipe pe care nu le suferiti, rugati-ma sa mizez pe ele ... :mda: :mda: :mda:

ps: care-i faza cu avery care tot ridika pumnul ca soldatul necunoscut??? ce semnificatie are?

BAK
28th April 2007, 08:13
e ridicol ce se intampla....daca avery crede ca mavs vor catiga doar prin act de prezenta , atunci se insala amarnic.....daca dirk si co. cred ca asa se castiga un campionat, se insala din nou foarte amarnic......toate celelalte echipe sunt in playoff mode, numai mavs se cred inca in sezonul regulat.........problema este ca jucam asa de prost incat eu personal nu cred ca meritam nici macar sa trecem de primul tur.......ce naiba, efectiv avem alergie la warriors.....oricum, bravo lor pentru cum au reusit sa gestioneze situatia de pana acum , insa raman la parerea ca pana la urma ne calificam .....si pare nasoala este ca dupa aceea probabil ca vom da si de houston....

raja_bell
28th April 2007, 08:21
pana acum cel mai mult imi place la playoff rezervele alea care stau pe banca si agita prosopul dupa cate o faza incendiara! hiihihi! :D :D

Jaymz
28th April 2007, 08:28
hmm.. daca Mavs nu iau meciul urmator, se cam impute treaba la 1-3 ! cuban arata cam ciufulit in ultimele 2-3 min :mda:
parerea mea este ca in finale ajung anul asta numai echipe din 2nd half ranking (5-8): cel putin una dintre Bulls sau Nets iar in west finala va fi o combinatie intre Nuggets, Rockets si Warriors ! :ok:

Gabriel
28th April 2007, 08:29
de-ie Domnu sa fie Dallas eliminati. din cate stiu eu, in istoria NBA, doar doua locuri 8 au eliminat campioana conferintei. am dreptate ? Denver cu Dikembe Mutombo parca pe Sonics, si Knicks pe Heat, cand Knicks au ajuns si in finala mare cu Spurs, pierduta cu 1-4. Ma insel ?

raja_bell
28th April 2007, 08:29
ihihih! merge pe 100 de coco ca nu asta va fi combinatia in vest? :D :yeah:

raja_bell
28th April 2007, 08:30
de-ie Domnu sa fie Dallas eliminati. din cate stiu eu, in istoria NBA, doar doua locuri 8 au eliminat campioana conferintei. am dreptate ? Denver cu Dikembe Mutombo parca pe Sonics, si Knicks pe Heat, cand Knicks au ajuns si in finala mare cu Spurs, pierduta cu 1-4. Ma insel ?

nu te inseli! eu stiam doar de knicks, dar azi in timpul meciului au spus si de denver - sonics, meciuri disputate prin 92-93-94!

BAK
28th April 2007, 08:32
de-ie Domnu sa fie Dallas eliminati.

:happy :happy :happy :happy :ok: , vai mai da rau ati ajuns.......

real23
28th April 2007, 09:32
@Jaymz : pronosticurile alea le-am dat asa inainte sa vad nimic, dar intre timp am vazut jocul 2 Heat @ Bulls si am vazut ca taurii au cel putin 3-4 sharpshooteri (deng, hinrich, gordon si parca mai era cineva), plus ca wallace nu lasa nimic sub cos

Prome
28th April 2007, 10:30
ce a facut frate aseara J.Kidd si mai era si incert inainte de meci :shocked:

Raptor
28th April 2007, 12:53
A rupt Kidd... I mean, una din cele mai tari performante all-around din toate timpurile... am stat la meci pana la jumate... Kidd a avut in primul sfert 9 assists (in 9 minute cat a jucat in primu sfert) si 6 rebounds :D

M-am culcat la jumatea meciului, il trag acuma sa-l vad pe tot.


Oh man... NJN - TOR. Vince comes back in Toronto. Acuma o sa fie tare... daca NJ pierde cu TOR... Vince o sa fie considerat looser pentru totdeauna. Dar daca o sa-i scoata pe Raptors... atunci... he will shut their mouths.

Oricum, de departe cea mai marfa serie (din punctul meu de vedere) din prima runda. Apoi, Golden State cu Dallas e de urmarit si pe locu' 3 ar fi Heat cu Bulls. Bine, o sa ziceti ca orice matchup e super interesant dar cam asta e topul meu trei.

Golden State a castigat toate meciurile din sezon cu Dallas (!) (cu scorurile pe care le gasiti si pe nba.com, acum ca au schimbat formatul in playoff-like nba.com) si deci... teoretic au cea mai mare sansa dintre toate echipele din NBA sa ii bata pe cei din Dallas

Predictia mea: 4-2 Dallas.

Jazz cu Rockets pare a fi un duel echilibrat, cu ambele echipe castigand meciurile de pe teren propriu. Daca Yao si T-Mac nu se accidenteaza pe parcurs, la cum au jucat in ultimele meciuri Houstonul ar trebui sa se califice. 4-3 Houston.

Spurs-Nuggets nu stiu daca va fi asa echilibrat precum ar parea pe hartie... eu zic ca Nuggets nu prea au sanse (daca nu cumva Camby o sa se dovedeasca a fi super aparator la Duncan iar Anthony sa-l post-up pe Barry sau Ginobili (sau Bowen)). Parker vs. Iverson, Bowen vs. Carmelo, Camby vs. Duncan? Should be nice, dar San Antonio 4-1.

Suns vs. Lakers... e poate cel mai greu de prevazut dintre toate match-up-urile din prima runda. I mean, Kobe poate sa rastoarne meciuri de orice nivel si cu orice echipa, iar cum Suns nu sunt chiar cea mai defensiva echipa din NBA... Kobe should roll. That's a though one. Suns 4-2.

Pistons vs. Magic - Blowout. 4-0 Pistons. 'Nuff said.

Heat - Bulls o sa fie unul din cele mai spectaculoase dueluri (si poate cel mai strategic). Miami nu mai au aceeasi coeziune ca anul trecut, Shaq e mai batran si accidentat (se da lovit, that is), Payton si-a luat inelu il doare-n basca, Walker is the shimmy boy... poate Eddie Jones sa mai miste. Chicago 4-2.

Raptors vs. Nets. Simplu... tot jocul lui Nets merge prin Vince. Adica, atunci cand el primeste pasa de obicei e double teamed si deci un om de la Nets ramane liber. Si cum s-a dovedit ca Eddie House (care e accidentat de cand a intrat Harrison de la Indiana in el) si Boki Nachbar arunca super bine de la trei, it should be good. Faza cu Nets e ca sunt foarte streaky. Azi bat la 20 de puncte, maine pierd la 30. Insa in ultimele 10 meciuri Vince si Kidd joaca foarte foarte bine, si parca Jefferson si-a mai dat drumu nitzel la joc. Moore e pe primul loc la FG% in NBA in sezonul acesta (are si jumpshot de middle-range foarte bun), o sa vedem cum (si/sau cine) se va apara la Bosh. La Raptors Anthony Parker probabil o sa se apere la Vince (si invers), Kidd vs. TJ Ford o sa fie interesant, problema pentru Raptors nu stiu daca e Vince neaparat, poate mai mult Jefferson (cine o sa se apere la Jefferson? Mo-Pete? Nu cred, o sa fie ocupat cu Vince. Parker? The same). Sa nu uitam ca intr-un meci NJN-TOR Jefferson s-a aparat la Bosh si l-a anihilat foarte foarte bine, fortzandu-l sa arunce (deoarece Jefferson era mai rapid si inchidea culoarele bine). Raptors 4-3... (sper sa fie invers).

Cavs - Wizards. Need I tell you? No Arenas, no Butler, no Antonio Daniels, no wins. Daca patzeste ceva si Jamison... 4-0 blowout Cavs.

Sa-mi pun si eu pronosticurile aici ^^^


Kidd averaged 11 points, 11 assists and 10.5 rebounds in the two games in Toronto, where he hurt his knee attempting to take a charge early in Game 2. He is trying to become the first player to average a triple-double in a postseason series since he did it against the Boston Celtics in the 2002 Eastern Conference finals.

Gontel
28th April 2007, 13:28
Heat-Bulls s-a cam decis la libere. 16-35 pt campioni si 29-37 pt Chicago. Daca la Shaq ne asteptam sa dea in stilul care l-a consacrat 3-12 (adica .350), Wade a tinut sa fie un "bun" coechipier si a dat 4-10 la libere. Asta inseamna sa fii "superstar" :D si sa dezamagesti atunci cand echipa are mai mare nevoie de tine. Totusi el a avut 28 pct, 3 stl, 9 reb si 5 ast. :ok:

Incredibil ce meci a facut Kidd cu 16-16-19. :shocked:

MileHigh
28th April 2007, 13:56
Eu cred ca vorbiti aiurea despre arbitraje ca e conspiratie. Asta nu inseamna ca arbitrajele sint 100% corecte, dar ca sa fie o conspiratie ar trebui sa fie implicati vreo 10 poate chiar 20 persoane diferite si daca unul din ei s-ar duce la presa si i-ar da in gat, ar pierde liga lui Stern de 10 ori mai mult decit ar avea de castigat de pe urma la 3-4 extra games. E prea destept Stern ca sa faca asa ceva, plus ca toti arbitrii sint suparati pe el din cauza suspendarii lui Crawford si unul din ei ar zice ceva daca era conspiratie.
Daca arbitreaza unii mai aiurea o fac ca asa ii duce pe ei capu probabil...

MileHigh
28th April 2007, 14:01
BAK quote "esti penibil .....tu vezi cine a jucat la mavs? dai din gura numai ca sa te aflii in treaba sau ce? la mavs nu au jucat dirk, stackhouse, dampier, howard, iar terry si harris au jucat cate 15 minute....daca mavs joaca cu gsw in prima runda 4-0 la mavs, poate 4-1, asa ca nu te bucura degeaba....sincer, eu chiar prefer pe gsw pentru ca il au pe don nelson antrenor, si omu a facut multe pentru organizatie(mavs )"

OUCH.... how do u like'em warriors now?

krydo
28th April 2007, 15:05
Gluma s-a cam ingrosat. Golden State conduce cu 2-1 pe Mavericks dupa ce aseara gazdele au invins o echipa cam ghinionista (nu prea le-a intrat nimic celor din Dallas)... Totusi situatia nu e chiar critica... cum este pt Miami. Chiar ar fi stupid sa iasa finalistele play-off-ului de anul trecut in primul tur. :groggy: Oricum sunt ambele echipe cu jucatori extraordinari si sanse de revenire mai exista (mai mari pt Mavs)...

drb
28th April 2007, 15:22
Gluma s-a cam ingrosat. Golden State conduce cu 2-1 pe Mavericks dupa ce aseara gazdele au invins o echipa cam ghinionista (nu prea le-a intrat nimic celor din Dallas)... Totusi situatia nu e chiar critica... cum este pt Miami. Chiar ar fi stupid sa iasa finalistele play-off-ului de anul trecut in primul tur. :groggy: Oricum sunt ambele echipe cu jucatori extraordinari si sanse de revenire mai exista (mai mari pt Mavs)...

sa fim seriosi miami sunt ca si eliminati

KingMJames
28th April 2007, 15:37
@Jaymz: my bad...

Kidd-virtuoso...Chicago-jos palaria...GS-keep'em comin :D...

milanezu
28th April 2007, 16:27
pe miami nu-i mai scapa nici dumnezeu de eliminare.
gata s-a terminat cu ei.
chicago este o echipa care poate lua titlul anul asta.
gsw sigur elimina pe dallas.
si nu ar fi exclus ca si echipa mea favorita spurs sa aiba aceeasi soarta.
nene joaca senzational.
si camby super bun aparator.
de melo si allen nu mai vorbesc.
deocamdata spurs are avantaj ca arunca bine de la 3.
sa vedem la noapte cine preia conducerea.

real23
28th April 2007, 18:08
weekendul asta sunt iarasi meciuri la ore acceptabile: azi la 22 pistons vs magic iar maine la 20 bulls vs heat, iar la 22:30 lakers vs suns

Jaymz
28th April 2007, 20:06
stiu ca nu va intereseaza pe multi dintre voi, insa acu e live Draft pick for NFL pe ESPN ! :D

cgrecu
28th April 2007, 20:13
Eu cred ca vorbiti aiurea despre arbitraje ca e conspiratie. Asta nu inseamna ca arbitrajele sint 100% corecte, dar ca sa fie o conspiratie ar trebui sa fie implicati vreo 10 poate chiar 20 persoane diferite si daca unul din ei s-ar duce la presa si i-ar da in gat, ar pierde liga lui Stern de 10 ori mai mult decit ar avea de castigat de pe urma la 3-4 extra games. E prea destept Stern ca sa faca asa ceva, plus ca toti arbitrii sint suparati pe el din cauza suspendarii lui Crawford si unul din ei ar zice ceva daca era conspiratie.
Daca arbitreaza unii mai aiurea o fac ca asa ii duce pe ei capu probabil...

complet de acord, asta e si motivul pentru care nu cred in nici o teorie conspiratzionista care implica mai mult de 3 persoane, oamenii sunt incapabili sa tzina ascuns un secret ....

Jaymz
28th April 2007, 20:29
complet de acord, asta e si motivul pentru care nu cred in nici o teorie conspiratzionista care implica mai mult de 3 persoane, oamenii sunt incapabili sa tzina ascuns un secret ....

mai mult de 1 persoana ai vrut sa zici nu ? :confused:

phyxius
28th April 2007, 21:05
@all : bwa ha ha :ras-plans:
cica asta ar fi un forum cu libera opinie si cand colo s'au luat toti dupa primu dusman Bulls ! :happy

asta insemnand ca bulls e primul dusman sau ca s-au luat toti dupa primul dusman al lui bulls? :confused:

Jaymz
28th April 2007, 21:11
asta insemnand ca bulls e primul dusman sau ca s-au luat toti dupa primul dusman al lui bulls? :confused:

intr'adevar observ acum ce aiurea am formulat textu :)
deci toti s'au luat dupa tine (primul care a dat prognoze), care esti si dusman al lui Bulls , fiind LeBron's , aren't you ? :confused:

KingMJames
28th April 2007, 21:16
we ain't playa haters...sau elevators...cred...desi mai aruncam the occasional Hate-Bomb...dar suntem si noi oameni...:-< :)

krydo
28th April 2007, 21:17
E vreun post care transmite la TV sau vreun site pe care sa fie streaming live (gratis desigur)?

phyxius
28th April 2007, 21:29
intr'adevar observ acum ce aiurea am formulat textu :)
deci toti s'au luat dupa tine (primul care a dat prognoze), care esti si dusman al lui Bulls , fiind LeBron's , aren't you ? :confused:

wow, mersi mult! asta cred ca cel mai frumos compliment care mi l-a facut vreodata cineva.... serios

deci tu tocmai ai zis ca toti cei care posteaza pe forumul asta si cu care de obicei nu sunt de acord (ma rog, nu toti, dar sunt destui) in legatura cu jucatori, echipe etc. s-au luat dupa mine, care pana la urma doar mi-am zis una din cele 8 pareri legate de rundele din play-offs. adevarul e ca a fost un pronostic si nimic mai mult, dar eh, toti imi respecta opinia in materie de baschet atat de mult incat fiecare a zis: "Hei, daca phyxsius a zis ca asa se intampla, atunci SIGUR asa va fi! Hai sa postez si eu exact acelasi lucru doar pt ca el a facut asta si am ATATA incredere in el". iti dai seama cati o sa-ti dea dreptate la afirmatia asta?

apropo, chiar nu sunt hater bulls. teoretic nu sunt hater al niciunei echipe, dar cand vad pe unii fani "inraiti" ca ii ridica in slavi pe jucatorii/echipele lor favoriti/favorite ca si cum n-ar mai exista altceva si refuza sa recunoasca unele defecte evidente. aaa, da si sunt un fan al lui LeBron's Team, sunt un fan al lui LeBron. pe langa mine, probabil o treime din fanii baschetului au fiecare cate un jucator favorit. dar probabil that's news to you.

Jaymz
28th April 2007, 21:34
o treime din fanii baschetului au fiecare cate un jucator favorit. dar probabil that's news to you.

ok ma bucur ca ti'am facut un compliment, ceea ce nu ai reusit si tu cu ultima ta propozitie ! :mda:
anyway, la fel de ambigua e si formularea ta "LeBron's" incat de poate intelege fan LeBron , sau LeBron's team sau mii de alte chestii ! :P

caseta
28th April 2007, 22:25
@all : bwa ha ha :ras-plans:
cica asta ar fi un forum cu libera opinie si cand colo s'au luat toti dupa primu dusman Bulls ! :happy
Caseta m'ai dezamagit cu increderea in favoritii tai ! :(
Bak si real23 , ar mai fi o sansa pentru voi :mda:
Felicitari Irimus si Florian, dar cred ca totusi ati acordat prea mult credit (3 wins) lu Heat anul asta :ok:

can i have my crow with a large order of fries, please ??

(tinind cont de cit de inconstanti au fost bulls .... si de cum choked cu nets ... eram pesimist)

Jaymz
28th April 2007, 22:39
can i have my crow with a large order of fries, please ??

(tinind cont de cit de inconstanti au fost bulls .... si de cum choked cu nets ... eram pesimist)

yeah, you can have it ! :D
moaa ce meci face Dwight Howard pana acum.. 11p ! Sper sa scoata prima victorie azi orlanzii ! :rolleyes:

real23
28th April 2007, 22:42
cred ca va fi meciul lui

Jaymz
28th April 2007, 23:18
ba io nu'nteleg uneori coach'erii astia ! :headbang:
l'a scos pe Howard vreo 4-5 min cand era mai in vina omu ! ce'a urmat? un run 11-0 Pistons ! :headbang:
bai frate, cand un jucator e hot, lasa'l sa inscrie cat de mult poate, chiar daca oboseste ! :no:

nubian
29th April 2007, 00:28
E vreun post care transmite la TV sau vreun site pe care sa fie streaming live (gratis desigur)?

Am intrebat si eu ieri, si nu mi-a raspuns nici dracu.. Real friendly people..:headbang:
Incearca SopCast, pe postul ESPN se transmit o parte din meciuri. Altele nici eu nu le-am gasit, cum ar fi asta de acum cu Pistons.

thekobe
29th April 2007, 00:44
http://www.myp2p.eu/NBA.htm

BAK
29th April 2007, 00:45
sunt cel putin 5 threaduri pe sectiunea nba, nu cred ca mai are chef lumea sa reinceapa aceleasi discutii

BAK
29th April 2007, 00:48
se tin bine vacarii pana acum..down by only 20. Bine ca macar nu ii mai arata mutra bursucului ala de cuban la tv.
@raja lasa ca poate la anul or iesi vacarii campioni

:sleep: asta este concluzia ta dupa discutiile cu ghitza? :happy apropos, saluta-l si din partea mea cand te mai intalnesti cu el la pescuit:happy