PDA

View Full Version : Caut teren de tenis foarte ieftin eventual bitum



sodden_psycho
19th April 2007, 17:18
Dupa cum scrie si in titlu caut niste terenuri de tenis la preturi acceptabile in Bucuresti. Merge si bitumul, numai sa nu fie gropi si sa existe si fileu ;). Astept informatii de la voi.

sodden_psycho
20th April 2007, 12:31
Nu pot sa cred ca nu exista terernuri de bitum. Sau nu vrea nimeni sa dezvaluie locatia unui astfel de teren?

Sorin Blaj
20th April 2007, 12:44
Ce-ar fi sa te urci pe bicicleta si sa faci singur sapaturi, este singura solutie.

S-ar putea sa ai noroc si sa gasesti ceva pe la scoli sau licee, chiar universitati, de beton sau bitum.

PS: Ady, ce faci? Scriei ceva omului, nu-l lasa cu ochii in soare.

Ady
20th April 2007, 15:48
sunt in parcul titan, dar nu exista fileu ... eu mi-am cumparat fileu si il iau mereu cu mine cand merg acolo sa joc ... ideea e ca sunt doar 3 terenuri, si pe unu e imposibil sa joci din moment ce ai doar 1 metru si jumatate in spatele liniei de fund ... si celelalte doua sunt mai mereu ocupate ... eu am ajuns sa ii mai cunosc pe cei care joaca mai des acolo si mai facem cate un dublu, altfel risti sa stai si 4-5 ore sa se elibereze un teren ...

sodden_psycho
20th April 2007, 16:55
@Sorin Blaj N-am bicicleta :|
@Ady_Einstein Am auzit ca sunt in reparatie fileurile alea de la titan. De cumparat fileu nu siu ce sa zic... am impresia ca sub 200 euro nu gasesti nimic.

Ady
20th April 2007, 19:36
nu cred ca mai repara nimic, aveau unele pe care le dadeau la schimbul unui buletin, dar si cand erau noi erau nashpa ... cand le-am vazut ultima oara erau facute praf ... de reparatii poate ai auzit de terenuri, pentru ca o data la vreo 2 ani mai schimba asfaltul ... cele doua terenuri de care ziceam mai sus sunt chiar mishto, se poate juca f bine pe ele, dar un set nou de mingi este "deflocanit" in maxim 15 seturi ...

cadriangabriel
20th April 2007, 19:56
cat costa 8[ opt] sedinte de tenis in buc? orice zona?

sodden_psycho
20th April 2007, 20:29
@Ady_Einstein
Totusi am o curiozitate... cat ai dat pe fileu?

Ady
20th April 2007, 20:30
cam 100, dar e luat din galati, mi-a facut cineva rost de el ...

sodden_psycho
20th April 2007, 22:36
100RON? Vreau si eu :D... crezi ca mai poti face rost de unul?

Sorin Blaj
20th April 2007, 23:26
@Sorin Blaj N-am bicicleta :|
@Ady_Einstein Am auzit ca sunt in reparatie fileurile alea de la titan. De cumparat fileu nu siu ce sa zic... am impresia ca sub 200 euro nu gasesti nimic.
Cumpara sau imprumuta una. :)

Asa Ady. Eram sigur ca ai o solutie. :ok:

sodden_psycho
21st April 2007, 00:39
Daca as gasi un fileu ieftin as prefera sa cumpar unul decat o bibicleta.
Oricum, m-am gandit ca e mai normal sa intreb pe un forum de tenis, despre locatiile unor terenuri. Pare solutia mai rapida si parca in concordanta cu secoll nostru. Oricum multumesc de sfat ;)

Ady
21st April 2007, 01:55
n-ai pentru ce si te mai asteptam pe forum, si cu alte subiecte :ok:

cadriangabriel
24th April 2007, 20:35
ma baga si pe mine cineva in seama???? cat costa 8 opt sedinte de tenis????

luma
24th April 2007, 20:53
Pai...depinde de antrenor, de club...

Cipri
24th April 2007, 21:21
ma baga si pe mine cineva in seama???? cat costa 8 opt sedinte de tenis????
Pai peste 1 milion jumate ... :) cam asa :D

Prome
24th April 2007, 21:30
nu cred ca e asa putin.... 1 mil jumate nu te costa 8 ore de inchiriat la un teren

Ady
24th April 2007, 21:34
din cate stiam eu era ceva in jurul a 10 eur/h plus terenul ...

Sorin Blaj
24th April 2007, 21:58
Daca as gasi un fileu ieftin as prefera sa cumpar unul decat o bibicleta.
Oricum, m-am gandit ca e mai normal sa intreb pe un forum de tenis, despre locatiile unor terenuri. Pare solutia mai rapida si parca in concordanta cu secoll nostru. Oricum multumesc de sfat ;)
Tenisul se joaca pe teren, pana la urma. :)

Net vad ca ai, cu terenul ai probleme.

Daca mi-ai urma sfatul te-ai minuna ce de terenuri sunt prin scolile si liceele din Bucuresti. Totul e sa cauti.

Fileu sigur nu vei gasi, pe terenurile din scoli si licee.

In legatura cu bicicleta, sunt convins ca ai gasi de unde sa imprumuti una, ca doar nu e masina. :ok:

sodden_psycho
25th April 2007, 01:33
Tenisul se joaca pe teren, pana la urma. :)

Net vad ca ai, cu terenul ai probleme.

Daca mi-ai urma sfatul te-ai minuna ce de terenuri sunt prin scolile si liceele din Bucuresti. Totul e sa cauti.

Fileu sigur nu vei gasi, pe terenurile din scoli si licee.

In legatura cu bicicleta, sunt convins ca ai gasi de unde sa imprumuti una, ca doar nu e masina. :ok:


Acum nu vreau sa par rautacios. Apreciez sfaturile tale, nu ma intelege gresit. Nu sunt din Bucuresti. Sunt aici doar pentru studii deocamdata (mama ei de politehnica...) deci ar fi cam greu sa gasesc o bicicleta de imprumutat. In schimb, daca tu stii despre cateva dintre ele, nu vad de ce nu mi-ai spune direct unde sa ma duc.:ok:

Sorin Blaj
25th April 2007, 13:48
In Lugoj? Cu mare placere. :) :ok:

Politehnica nu are terenuri de tenis?

sodden_psycho
25th April 2007, 20:09
Are, dar e unul singur, si e scump. (+ ca e pe acelasi teren cu cel de basechet si e mai tot timpul ocupat)

sodden_psycho
10th June 2007, 18:58
S-au mai reparat fileurile alea din Titan?

catamari
11th June 2007, 21:12
Ce terenuri de tenis stiti in Resita ? Este cineva pe forum din Resita ? Caut parteneri de tenis in Resita... Joc de 2 luni ..

piscatella1806
16th June 2007, 16:42
Exista teren pe bitum in zona parc Moghioros(sector 6) si mi se pare ca este in jur de 18lei ora .

sodden_psycho
16th June 2007, 20:24
de bani astia joc pe zgura

sodden_psycho
18th June 2007, 02:31
ati mai gasit ceva terenuri ieftine si de o calitate acceptabila? (in special zgura)