PDA

View Full Version : URNELE PENTRU EURO 2004-PORTUGALIA



ricky
20th November 2003, 20:43
In 30 nov, in PORTUGALIA va avea loc tragerea la sorti a grupelor pentru EURO 2004 !

URNA 1

FRANTA
PORTUGALIA
SUEDIA
CEHIA

URNA 2

ITALIA
SPANIA
ANGLIA
GERMANIA

URNA 3

OLANDA
CROATIA
RUSIA
DANEMARCA

URNA 4

BULGARIA
ELVETIA
GRECIA
LETONIA


P.S. Pentru cei neinitiati : URNELE nu sint cele care au circulat prin piete si magazine in urma cu putin timp ! /nope/

EURO 2004 este o competitie la care noi, romanii, participam prin intermediul TV !
Deasemenea, EURO 2004 este o proba pentru MONDIALELE 2006 !

Vizionare placuta !

MaPaX
21st November 2003, 21:43
Multumim de stire :)

ricky
21st November 2003, 21:52
MaPaX, cred ca ti-ai dat seama ca am cam...glumit !
Dar, pe undeva, simt asa o...ciuda ! :x
Dom'le, daca nu ne calificam la MONDIALE...UFFF !
Imi programasem sa-mi invit intreaga echipa in care am jucat ani de zile in tara !
Chiar incepusem sa caut loc de cazare mai pe...caciula noastra ! :drak:

Poate-poate, avem noroc ! :thinkso:

DRAGOS
22nd November 2003, 13:55
Echipele nationale ale Portugaliei, Frantei, Suediei si Cehiei vor fi capi de serie la tragerea la sorti a grupelor turneului final al Campionatului European din anul 2004, care se va desfasura in perioada 12 iunie-4 iulie.
Componenta celor patru urne valorice a fost determinata in urma performantelor obtinute in preliminariile Cupei Mondiale din anul 2002 si in calificarile pentru Campionatul European din anul 2004. Portugalia a intrat in prima urna valorica deoarece este tara organizatoare, in timp ce Franta este campioana en-titre.
Cele patru urne valorice sunt urmatoarele:
Grupa A: Portugalia, Franta, Suedia, Cehia
Grupa B: Italia, Spania, Anglia, Germania
Grupa C: Olanda, Croatia, Rusia, Danemarca
Grupa D: Bulgaria, Elvetia, Grecia, Letonia.
Tragerea la sorti a grupelor Campionatului European va avea loc pe 30 octombrie, la ora 13.00, la Lisabona.

riva
28th November 2003, 04:00
este inadmisibil ce face uefa! face urnele valorice dupa ce criterii au ei chef. dupa cum le convine marilor tari europene! nu vi se pare cam straniu ca echipele italiei spaniei angliei si germaniei au fost puse impreuna in cea de-a doua urna? in prima nu puteau fi pentru ka era portugali, gazda si franta ... si ca sa nu pice intre ele le-au bagat pe suedia si cehia in prima urna! sint niste hoti! johansson ar trebui sa isi dea demisia numaidecit si sa lase pe altcineva sa conduca. johansson e omul enlezilor si al spaniolilor! pacat ca se face asa ceva la un nivel asa de inalt!
nu vreau ca sa dezgrop mortii dar vreau sa va amintesc ce a facut uefa la tragerile la sorti la world cup 98! asa au fost facute urnele si aranjate tragerile la sorti incit un presupus meci franta-brazilia sa se dispute doar in finala? de ce? nici astazi nu am inteles! uefa a recunoscut ca a fost, dar de ce a fost asa nu se stie nici azi

ricky
30th November 2003, 12:32
Grupele valorice au fost intocmite dupa clasamentul coeficientilor UEFA !
Banuiesc ca regulile au fost pentru toate echipele la fel ! :)

DACA s-ar fi calificat echipa TURCIEI, GERMANIA ar fi alunecat in urna a treia valorica !
Cred ca un astfel de clasament este mai aproape de adevar decit unul...dupa ureche !

Swordlord
9th March 2004, 00:54
Daca jucam noi cu Spania, credeti ca-i eliminam? :D
Allez les bleus! :yeah:

alejandro
4th April 2004, 02:25
Posibil:
1:0 la Bucuresti si cu fooooarte mult noroc o egalitate in madrid!

Swordlord
4th April 2004, 02:35
Daca Romania n-a putut sa bata Norvegia, si Norvegia a luat-o rau pe cocoasa de la spanioli, e foarte putin probabil.
Nu stiu daca Iordanescu poate sa faca o echipa puternica. Sa nu uitam ca in '93 el a preluat o echipa deja foarte puternica, care pur si simplu nu mai il vroia pe Dinu. Si, in plus, acum mi se pare ca sunt si diferite centre de interese la nationala.
Si ne trebuie un mijlocas central de valoare, dupa modelul lui Hagi, ca asa ne-am obisnuit. Mutu e bun, dar nu poate sa traga echipa dupa el.
Allez les bleus! :yeah:

alejandro
4th April 2004, 02:39
Acum avem nevoie de Vio,dar el n-are nevoie de noi... :(

Ultras
13th May 2004, 10:36
Avem nevoie de Dobrin si de Voinescu /hello

Catalanul
29th June 2004, 22:27
avem nevoie de lucescu
el este unicul care ne-ar putea scoate din situatia in care suntem