PDA

View Full Version : Subforum in "moarte clinica"



stefanm14
27th November 2005, 14:07
De fiecare data cand intru prima oara pe OLS, verific daca este vreun mesaj nou pe suporter Craiova. Pana acum vreo 2 saptamani, de fiecare data erau mesaje noi, interesante, stiri postate, discutii despre meciuri. De vreo 2 saptamani incoace (de cand a venit Vadim moderator), la acest subforum s-au scris maxim 30 mesaje, mare parte din ele discutii in 2 sau 3 oameni la meciul cu Valcea. S-a ajuns la situatia in care un meci al Universitatii, cel cu Dinamo II, sa nu aiba un thread propriu.

Asa ca, il rog pe Vadim, sa numeasca cat mai repede posibil 1 sau 2 moderatori, si el sa se retraga de la moderarea acestui subforum, pt ca cei care inainte erau f activi, si acum retrasi, sa revina, si acest subforum, pe care acum nu mai posteaza mai nimeni, sa revina la normal.

Cra10veanu
27th November 2005, 19:45
tragic, dar adevarat ...

Ravelly
28th November 2005, 00:56
subscriu si eu ideii de mai sus

varfcraciunesc
28th November 2005, 01:16
acum cand nu prea mai intra suporterii Craiovei pe aici ce nevoie mai e de moderator :D
se stie de ce au plecat suporterii.....atitudinea permanent dusmanoasa si provocatoare fata de suporterii Universitatii Craiova si fata de echipa si pe forum si pe site...picatura ultima a fost cand neamtu ne jignea si banati au fost...Inter si Craioveanu ....

Neamtu
28th November 2005, 02:52
te trezisi si tu :mda:
Stii cam multe pentru vechimea ta de o zi pe forum. Sau esti unul dintre "razvratiti" caruia i s-a facut dor de forum?;)
Apropo, n-a fost banat nimeni, au primit avertisment, ca si mine. Numai ca ei aveau deja alte avertismente si de aceea au primit ban.

Cra10veanu
28th November 2005, 03:37
te trezisi si tu :mda:
Stii cam multe pentru vechimea ta de o zi pe forum. Sau esti unul dintre "razvratiti" caruia i s-a facut dor de forum?;)
Apropo, n-a fost banat nimeni, au primit avertisment, ca si mine. Numai ca ei aveau deja alte avertismente si de aceea au primit ban.
eram la primu avertisment de aia am si luat foc, s-au scos avertismente din fundul gradinii :jerk:

Maximus
28th November 2005, 07:52
Nu mai este un forum care sa ne reprezinte. Dovada si cele doar 5 posturi de pe acest thread. unul dintre ele nici nu conteaza. Vine de la cei care fac doar galagie fara sa spuna nimic.

fia
28th November 2005, 09:59
Nu mai este un forum care sa ne reprezinte.

Ba va reprezinta, dar asa:

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=441688&postcount=201

Si totusi membrul fondator, adica tu de ce nu este in poza asta :D

stefanm14
28th November 2005, 11:21
Vadime, asteptam sa iti exprimi parerea, dar mai ales, sa treci la fapte. Daca nu cumva chiar asta ai intentionat prin deciziile luate impotriva oltenilor pe acest forum. Asa ca, rog toti suporterii Craiovei de pe forum, sa scrie aici, pt a se vedea ca suntem uniti. :ok:

joao pinto
28th November 2005, 16:59
Scriem, scriem, dar la ce folos, daca principalul vinovat este moderator?
Macar sa-si schimbe stilul si sa nu mai scrie ca si cum ar tine cu aceasta echipa...
E penibil !!! :rosu:

stefanm14
28th November 2005, 17:49
Pai e clar ca el asta a dorit de fapt....

nr.zece
28th November 2005, 18:21
te trezisi si tu :mda:
Stii cam multe pentru vechimea ta de o zi pe forum. Sau esti unul dintre "razvratiti" caruia i s-a facut dor de forum?;)
Apropo, n-a fost banat nimeni, au primit avertisment, ca si mine. Numai ca ei aveau deja alte avertismente si de aceea au primit ban.


vad ca tu duci dorul oltenilor de intri pe aici

corto
28th November 2005, 18:24
Vadim l-a scos pe Edmond de la moderare din motive personale. Asta e clar. Multi au plecat in semn de protest. Nu i-a dat nimeni afara. E alegerea lor, asa cum e alegerea noastra de a nu da curs protestului si a continua sa postam aici. Cine nu vrea, nu posteaza si cu asta basta. Decat sa ne punem cenusa in cap ca suntem persecutati de unul sau de altul, mai bine ne vedem de treaba si scriem in continuare. Ca ne place sau nu, Vadim e administrator si in consecinta detine puterea. Ce face cu ea, e treaba lui. Mai sunt si alte forumuri pe care putem posta, dupa cum am zis nu ne obliga nimeni sa postam aici.

In alta ordine de idei, sper ca in timp cei care au plecat sa se razgandeasca, si sa revina. E pana la urma doar un forum.

Numai bine.

nr.zece
28th November 2005, 18:29
nu l-a scos numai din motive personale, dar ambii au un pic de dreptate si nu suntem la prima retragere de pe forum
prima data tocmai edmond a boicotat retragerea oltenilor si a fost rasplatit cu postul de moderator
in fine nu prea conteaza acum si oricum sa nu va inchipuiti ca datorita fapului ca nu mai posteaza inseamna ca nu mai intra aici.

Vadim
28th November 2005, 18:37
Vadim l-a scos pe Edmond de la moderare din motive personale.
Edmond nu a fost scos de la moderare, a plecat singur.

Cine vrea sa revina, poate reveni, nu este nici o problema.

Am mai scris, raman moderator temporar. Temporar tin cu Craiova, pana gasim un moderator bun.

fia
28th November 2005, 19:16
pai pune macar temporar pe stefanm14 ca sigur e mai bun decat tine. Macar el tine cu Craiova.

nr.zece
28th November 2005, 19:24
sau pe corto

Vadim
28th November 2005, 19:55
E un thred pentru moderatori. Nu am vazut decat de la stefanm14 cerere.

stefanm14
28th November 2005, 21:01
Nu vreau sa se interpreteze ca am deschis acest thread doar pt a deveni moderator. Nu as fi facut acest lucru, daca de exemplu Maximus sau Edmond continuau sa fie moderatori, ei isi faceau treaba f bine...insa am crezut ca este cazul, si se impune o schimbare...eu, corto nu asta e important...

Vadime, cat despre fragmentul cu "temporar tin cu Craiova" , mai scuteste-ne...

Vadim
29th November 2005, 00:49
Hagi, sincer, nu crezi ca ai cam mare tupeu la 14 ani? Hai sa nu ne tregem de sireturi, te rog ai grija cum vorbesti, ca nu am fost la babaroasa impreuna cu Piti.

fia
29th November 2005, 07:45
Vadime, ce conteaza varsta? In spatele monitorului toti suntem egali. Diferentierea aici pe forum se face DOAR prin ceea ce scrii si cum scrii. Si din ce a scris stefan aici la Craiova nu mi se pare ca ti-a dat nici un motiv ca sa-i dai peste nas.

Maximus
29th November 2005, 08:00
Si din ce a scris stefan aici la Craiova nu mi se pare ca ti-a dat nici un motiv ca sa-i dai peste nas.

ba dimpotriva as zice...

stefanm14
29th November 2005, 09:31
Ok Vadime, data viitoare sa pui si anunt la intrarea pe forum cu interzis minorilor, ca prea te sacaie copiii astia, nu-i asa ?

Spune-mi cu ce te-am jignit eu, doar am raspuns la fraza aia a ta "cu temporar tin cu craiova " , de care si acum cred ca rade tot forumul, si care are loc poate la categoria "perle"...

corto
29th November 2005, 11:54
Vadim, in toate postarile lui, Stefan a dat dovada de maturitate mai mare decat unii useri trecuti de 30. Varsta nu conteaza, iar el ar fi un bun moderator. Daca insa de inscrieri duci lipsa, atunci foarte bine, ma inscriu si eu pe lista celor care vor sa modereze. Nu mi se pare normal ca cel mai dezvoltat subforum de pe Suporter sa nu fie moderat de un sustinator al Craiovei. E si in interesul forumului pe ansamblu, pentru ca va creste numarul de posturi. Eu as fi preferat ca Maximus sa nu renunte, dar daca asta a fost alegerea lui, asa sa fie.

Te-as ruga Vadim, sa iei cat mai repede o decizie in legatura cu moderatorul/moderatorii de aici, pentru ca situatia actuala nu este in beneficiul nimanui.

Numai bine.

edit: a, si daca te gandesti ca n-ai chef sa te certi cu olteni pe RA sau cum ii zice sectiunii dedicata moderatorilor si adminilor, cel putin din partea mea poti sa stai linistit ... ma intereseaza ce se petrece aici, pe subforum, nu ce se intampla in alta parte.

nr.zece
29th November 2005, 14:49
gata vadime ai 2 candidati si noi ii sustinem pe amandoi, s-a rezolvat
(noi oltenii forever nu temporari:) )

dragosblue
29th November 2005, 19:32
Hagi, sincer, nu crezi ca ai cam mare tupeu la 14 ani? Hai sa nu ne tregem de sireturi, te rog ai grija cum vorbesti, ca nu am fost la babaroasa impreuna cu Piti.
Vezi ca tot asa ar putea sa spuna si unul de 45 de ani despre tine.

stefanm14
29th November 2005, 21:17
Ca sa continui postarea de dimineata, pt ca eram in graba.

Vadime, daca tot ai zis chestia aia, spune-mi si mie daca exista vreo varsta optima pt intratul pe forum, pt ca toata chestia asta este relativa : de exemplu tu ai 30 ani, eu am 14, tu imi zici "copilasule " , dar si in sens invers pot fi alte apelative...asa ca sa lasam chestiile astea, pt ca asa iti poate zice si tie unul mai mare, fara sa ii faci nimic.

Cum zice si Corto, rezolva mai repede toata situatia asta, pt ca este in dezavatajul tuturor suporterilor Craiovei, si nu numai , de pe forum...

Cra10veanu
8th December 2005, 19:17
subforum se pare ca, continua sa fie in moarte clinica, intru si vad nici-o noua postare nici-un nimic...pacat :(

stefanm14
8th December 2005, 20:40
Am trimis PM la toti useri, majoritatea au spus ca se vor intoarce cand Vadim nu va mai aparea la moderatori la Craiova, lucru care sa speram se va intampla cat mai curand. E clar, avem ce discuta, insa in cativa useri, majoritatea care intra destul de rar, discutiile se termina repede...

Oricum, am contabilizat numarul de posturi din ultimele 3 zile (lucru pe care voi continua sa-l fac ) si Craiova este pe locul 5 dupa National, Farul, Dinamo si Steaua, cu 34 posturi. Sa facem tot posibilul sa fim acolo sus unde ne este locul :ok:

Vadim
8th December 2005, 21:41
Stefanm14, cred ca ai facut si faci o treaba buna. Cum am zis, ai fost o perioada de test, cred ca ai trecut cu bine de ea, bafta in continuare. Eu mi-am retras moderarea de la Craiova (care oricum e formala)... Cred ca am traversat foarte bine aceasta perioada, printr-un bun management. Succes!

stefanm14
8th December 2005, 21:45
Vadim, multumesc ! Si multumesc si pt retragerea moderarii, cred ca ai inteles si motivele ! :ok:

Vadim
8th December 2005, 21:57
Am explicat motivele. Toata lumea stie ca nu sunt fan al Craiovei, sint numai un obsevator neutru, la fel ca al tututor echipelor... Am spus ca ma retrag dupa ce gasesc macar un mod bun si asta am facut.

stefanm14
8th December 2005, 21:59
Vad ca ti-ai schimbat si semnatura. Esti pe drumul cel bun :D Desi asta arata ca tu nu ai tinut cu U Craiova , asa cum mi-ai zis tu pe messenger cand ti-am zis sa schimbi semnatura (oricum nu te-am crezut :drak: )...ca doar nu esti fan al echipei doar cat esti moderator..ce-a fost a fost...numai bine :ok:

Vadim
8th December 2005, 22:10
Am spus ca nu tin cu nici o echipa. Am mai spus aici ca tin cu Craiova temporar, ca sa rezolvam situatia. Daca am rezolvat sau nu, voi stiti.

stefanm14
8th December 2005, 22:13
Nu cred ca era necesar sa te faci ca tii cu Craiova pt a rezolva situatia. Gata, asta e altceva, ce-a fost a fost, sa vedem viitorul ce ne rezerva :D :ok:

Vadim
8th December 2005, 22:24
Eu am facut tot ce am crezut ca e mai bine, pana am gasit un moderator bun. De aici incolo, da-i tu inainte.

marcel
8th December 2005, 23:09
de acu incolo sa te tii!!! si sa nu mai faci greseli ca aia cu Stanga! succes

stefanm14
9th December 2005, 08:17
@marcel, a fost parerea mea personala, nu are nici o legatura cu moderatul.

ASP
9th December 2005, 11:35
Am spus ca nu tin cu nici o echipa. Am mai spus aici ca tin cu Craiova temporar, ca sa rezolvam situatia. Daca am rezolvat sau nu, voi stiti.
pai si de ce ai votat cu steaua?
anul trecut ai votat cu timisoara. esti suporter de vreme buna?

Vadim
9th December 2005, 18:57
La fel ca si atunci cand faci un pariu, votezi cu echipe care crezi ca va castiga. Asta la pollul de campioana. La pollul de echipa favorita, am votat cu echipa care mi s-a parut la acel moment cea mai solida si care imi placea cum juca.

stefanm14
9th December 2005, 20:34
Sa nu imi spui ca Craiova ti se pare cea mai solida echipa din Romania acum :drak:

sezione-craiova
9th December 2005, 23:55
ce replici ..ce discutii .. bai vadime ...cum [cenzurat] ti tu temporar cu o echipa??? stiu ca bunatatea ta este fara margini ..dar ti-as multumii daca ai prefera sa numai postezi niciodata aici... daca ziceai ca ti cu o echipa era altceva..dar asa .. nu stiu ce draq cauti la sectiune rezervata SUPORTERILOR ....din ce stiu eu ...in romania inca nu exista sectiuni pentru SUPORTERII DE IMPRUMUT..sau TEMPORARI!!! haoi fa un bine si lasa-ne si te rog inainte sa iesi comlet din scena..schimbal pe stefan14..cand o implini si el 20 de anisori ...eu personal o sa il sustin ca moderator ...dar pana atunci .... sa stea si sa invete ..ca astea nu`s subiecte demne de un subforum ce se respecta !!!!! BA ..DAR ce va deranjeaza ca posteaza altii mai mult ca voi ?? conteaza calitatea nu cantitatea !!!!!

stefanm14
10th December 2005, 00:16
ok, bine ca esti tu invatat :) Cat despre ultima parte, ai dreptate, dar daca nu te-ai prins aceste discutii au fost pt lamurirea situatiei, nu ca sa adune forumu posturi, stai tu linistit.

sezione-craiova
10th December 2005, 00:18
mai invatat ,si mai calit ca tine sunt ..dar stai linistit ca asa eram si eu la varsta ta ...deci nu ca am ceva cu tine..dar e inacceptabil!!

stefanm14
10th December 2005, 00:20
Ce sa fie inacceptabil ? Mai intai cred ca ar trebui sa vezi deciziile mele legate de moderare, si evolutia subforumului si dupa aia sa comentezi in sens negativ sau pozitiv :ok:

sezione-craiova
10th December 2005, 00:22
dao .. ma uit calitativ la evolutia forumului si e excretabil... topic despre coregrafii si se pun poze cu masini

stefanm14
10th December 2005, 00:25
Acea poza a fost pusa pe data de 7 septembrie, inainte ca eu sa fiu moderator. Si oricum cred ca acolo ii era locul, era menita sa arate pana unde poate ajunge dragostea fata de Craiova. Sau vrei thread separat pt Poze cu masini ?

don_denver
10th December 2005, 00:27
dao .. ma uit calitativ la evolutia forumului si e excretabil... topic despre coregrafii si se pun poze cu masini
tocmai ...ca se arata unde ajunge mandria de a fi oltean..poate nu are legatura cu titlul forumului.dar zic eu ca se potriveste...parerea mea...

stefanm14
10th December 2005, 00:30
Am sters mesajele de acolo, iti spun aici care este situatia : Nu orice post sau attachament poate reprezenta perfect titlul ales. Iti mai zisei de 3 ori cred ca nu trebuie create 10 threaduri pt 10 tipuri de poze.

sezione-craiova
10th December 2005, 00:40
iti cer insistent sa faci cumva si sa modific numele topicului !!! creezi altu si muti pozele care nu sunt cu coregrafii ..fati datoria daca tot te vrei un moderator!!!

stefanm14
10th December 2005, 00:41
Nu este thread deschis de mine, nu incalca cu nimic regulamentul forumului OLS, asa ca nu imi permit sa-l modific. :ok:

sezione-craiova
10th December 2005, 00:45
dusssssssssss..constitutia ce zice??

stefanm14
10th December 2005, 00:48
Daca deviezi de la subiect si incepi cu mistouri ieftine o sa fiu nevoit sa-ti sterg mesajele :ok:

don_denver
10th December 2005, 00:52
dusssssssssss..constitutia ce zice??
hm..zi-mi primul articol..nu te mai lua de el..ca e pustan...be a family..chiar si fara edomnd..chiar daca il regret..stefan..e un pustan.care se chinuie sa pastreze subforumul unei foste mari echipe...unei echipe istorice..ar trebui sa-i fit alaturi..

Cra10veanu
15th December 2005, 17:28
sezione-craiova tu postezi de dragul moderatorului sau care e soparla ? aici postam fiecare punctul propriu de vedere, stiri eventual daca avem, nu sa ne lamentam ca cine e moderator, mofturi de rahat.

sezione-craiova
17th December 2005, 11:17
sezione-craiova tu postezi de dragul moderatorului sau care e soparla ? aici postam fiecare punctul propriu de vedere, stiri eventual daca avem, nu sa ne lamentam ca cine e moderator, mofturi de rahat.

Nu ...nu postam nici cat era EDMOND...dar asta nu inseamna ca tre sa postez de dragul lu stefanita...caruia ii urez bafta sa implineasca 15 anisori si sa ajunga la 10000 de postari