PDA

View Full Version : Ce marca de "ghete de baschet" preferati?



Pages : [1] 2 3

rasheedkpenny
27th November 2002, 16:15
Care este marca de "ghete de baschet" pe care o preferati?

By the way, Kobe Bryant nu mai are contract cu Adidas!

Daca sunteti dornic de citit reviews-uri despre ghete de baschet, check this: www.kicksology.net (http://www.kicksology.net)

Vadim
27th November 2002, 16:25
EU am jucat si cu Nike si cu Reebok si cu Adidas. Cele mai comode si rezistente mi s-au parut Reebok (modelul Shaq Atack ala care se umfla cu pistol), dar la cum arata prefet Nike, sunt cele mai frumoase.
Am jucat cu ghete Reebok peste doi ani pe ciment fara sa se rupa talpa...

Inclin sa cred ca ghetele de sport care se gasesc in alte tari sunt mult mai bune calitativ, am doua perechi de Nike de peste un an si nu mi s-a spart perna, pe cand tot ce am cumparat din Romania de-a lungul anilor a cedat in maxim 8-10 luni (perna de aer)...

Gabriel
27th November 2002, 16:58
Eu in viatza mea am avut 3 perechi de ghete de basket. De fapt le am si acum desi sunt cam tocite.

Prima pereche au fost niste Reebok Slipstream,d'aia cu fagure de miere pe laterala. Foarte confortabili si comozi si extraordinari de aspectosi. Ii am din 1997 , si inca mai pot fi purtatzi. Nu s-au rupt. Doar s-a scorojit putin pielea de caprioara.
A doua pereche au fost niste Reebok-i din gama hexalite. Nu mi-a placut la ei faptul ca aveau perna pe talpa...si nu era protejata. S-au spart destul de repede. Astia erau combinatzi....piele de caprioara cu piele normala.
Iar a treia pereche a fost una de Adidas semigheata....complet din piele normala. Foarte rezistentzi si confortabili.

Nu am incercat niciodata un Reebok DMX.....dar cu toate acestea votez Reebok in sondaj. :happy

27th November 2002, 17:06
....aaah... am uitat de PUMA! :D

27th November 2002, 17:21
Eu la viata mea am avut cam vreo 3 perechi de Reebok si vreo vreo 10 de Nike (din anul 1996 pana in prezent)... adevarul e ca NIKE sunt mai buni decat Reebok si probabil si decat Adidas. Inca nu am incercat nimic de la Adidas, desi as vrea sa incerc The T-Mac 2.

Ghetele Reebok pe care le-am avut m-au multumit, doar la inceput, dupa aceea mi-am schimbat parerea. Hexalite-ul incepe sa "scârtaie" dupa un timp!

Din varietatea de ghete NIKE avute am tras concluzia ca joc mai bine si sar mai bine cu ghete fara perna de aer vizibila, sau cu perna de aer doar in spate! Detenta maxima o ating de pe 1-2... si daca am perna in partea din fata parca ma "afund" in momentul in care sar la cos! Asa mi se pare mie!

Am si eu o intrebare, pentru cei care sunteti din Bucuresti... unde gasesc Nike Shox adevarati(nu copii) mai ieftini? Ultima data cand am fost in Buc., prin iunie, am fost pe Magheru, la reprezentanta NIKE, dar aveau preturile super-mari in comparatie cu pretul ghetelor de acelasi fel de pe net. Uitati-va la www.finishline.com si la www.footlocker.com. Astia fac reduceri imediat cum apar modele noi... de exemplu un NIKE SHOX VC se gaseste pe net la ~ 100$, in timp ce la reprezentanta de pe Magheru erau cu 6.999.000 lei!!!

Daca vreunul dintre voi cunoaste preturile de la mag de pe Magheru la ceva Nike Shox de baschet, pls let me know!

Merçi!

toma
30th November 2002, 14:39
eu sunt reebok man. am avut o pereche cumparata din sua si m-au tinut aproape 3 ani, de jucat baschet la greu, afara pe un beton zgrunturos, si tenis pe zgura si ciment. plus mers pe munti.

Vadim
17th December 2002, 01:59
Shox din panza sunt extrem de comozi, cred ca cei mai comozi pe care i-ai avut vreodata. Numai ca mi-e cam mila sa calc pe ei...

rasheedkpenny
18th December 2002, 19:40
Tocmai mi-am luat o pereche de Nike Shox Limitless TB... de la reprezentanta Nike de pe Magheru. Ce pot sa spun... am jucat doar o singura data in ei pana acum. Piciorul imi este destul de fix, cum nu prea am simtit in multe alte ghete!

Cam asa arata:
http://niketown.nike.com/img/prod/304788/304788_001_CAT-1.JPG

Daca aveti posibilitatea.... try'em!

Vadim
24th December 2002, 18:51
rasheedkpenny, exista un model de nike din gama Shox, un model pantof scurt (nu gheata). Este cu arcuri rosii, in rest negru si cu lac in partea de jos. Il au si la noi in magazine, in jur de 6 milioane, cred ca il stii. Ce model e, ce nume are? E un model nou sau mai vechi? De ce costa atat, pentru ca ma uit pe net si vad ca toate modelele Shox sunt in jur de $140. Ce e drept, pe asta nu l-am vazut nicaieri...

07Ex
24th December 2002, 19:16
Nike bineanteles.

rasheedkpenny
27th December 2002, 01:46
Pt Vadim: Astia de la Nike sunt cai mai tari dpdv. al preturilor... adica si dincolo ghetele NIKE sunt mai scumpe decat restul. La noi in RO, importatorul NIKE, firma Elmec SRL isi pune un adaos serios la produsele importate(sau o fi vama destul de mare). Oricum nu e chiar normal... te uiti la niketown.com, magazinul online NIKE pt USA si vezi ghete de baschet la ~ 125 de $, apoi mergi la noi in magazin si le vezi la 6,5 milioane! Diferenta e cam mare, nu? In fine...

Despre gheata de care zici tu nu prea stiu ce sa spun, unde ai putea sa o gasesti. Incearca la magazinele astea: footlocker.com, finishline.com, chiar si la niketown.com

Cred ca modelul de care zici tu este unul dintre primele aparute in gama NIKE SHOX!

Good luck!

rasheedkpenny
27th December 2002, 01:59
Am cautat putin pe net...
http://www.finishline.com/store/images/products/lg104265001.jpg

...si am gasit modelul asta! E cel bun? Daca da, afla ca se numeste Nike Shox R4. A mai aparut si Nike Shox R4+!

Vadim
6th January 2003, 20:07
Nu, nu e asta pe care l-ai pus tu in fotografia de mai sus.

Am elucidat problema, pentru ca scria pe cutie: se numesc Nike Shox Supreme. Nu cred ca este un model foarte vechi.
Uite lincul aici
http://www.rakuten.co.jp/sportsmario/386802/415839/443331/
Este un site japonez, la nike.com nu am dat de ei. Este modelul argintiu, eu am negru.

rasheedkpenny
7th January 2003, 16:14
Interesanti adidasii tai... http://www.landausports.co.uk/nike-preview/TN_Nike-shox-supreme-Mens-304068-061.JPG
Eu nu imi iau decat ghete de baschet, chiar daca nu joc cu ei. Nu prea ma incanta restul. Totusi, vreau sa incerc la vara niste slip-on!

rasheedkpenny
25th March 2003, 18:59
Un site cu review-uri interesante despre ghetele de baschet de pe piata(externa): www.kicksology.net

Cred ca am mai scris pe undeva prin forum de site-ul asta.

Anyway... it rocked my vision about hoop shoes! Try it!

rasheedkpenny
30th March 2003, 13:38
Mah, observ ca toti va dati cu parerea cu privire la meciurile din NBA, da' de jucat baschet voi nu jucati, ce draq? Spuneti-mi si mie ce ghete aveti sau v-ar placea sa aveti... ok?

Baccardi
31st March 2003, 10:08
ghetele cele mai bune pe care le-am avut, au fost o pereche de Nike, Scottie Pipen, Albi cu dungutza rosie pe marginea talpii, mi-au purtat noroc pe vremea cand jucam in Cupa Sprite :):):):):), dar nu chiar atat de mult, am supt-o in finala rau de tot la vreo 50 de puncte. De jucat cam de abia ma mai misc acum, viatza de student isi spune cuvantul ce pot sa spun, nu prea ma mai ajuta fitnessu, nu mai pot nici macar s-o mai dau de sus acum 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Oricum nu pot sa sufar Kobe Adidas, mi se par foarte urate, poate si datorita jucatorului, in caz ca nu ti-ai dat seama pan acum KSHEED nu pot sa-l halesc pe Kobe. Favourite player is Nowitzki de departe, si in general ma bucur cand un jucator international face un meci bun. Oricum hai c-am deviat rau de la subiect. Laterz

Baccardi on Rocks for ever

rasheedkpenny
31st March 2003, 15:18
Dupa cum am scris si mai sus in topicul asta Kobe nu mai are contract cu Adidas. Imaginea Adidas in NBA este in prezent T-Mac si multi alti tineri jucatori.
Foarte multi jucatori vin deja din colegiu cu contracte "babane" cu diferiti producatori, multi dintre ei cu Adidas. NBA-ul are contract cu Reebok pentru echipamente si pentru promovarea de ghete.

Multi ar putea spune ca Nike a ramas pe dinafara, dar nume grele in NBA au contract cu Nike: J. Kidd, G. Payton, T. Duncan, V. Carter, E. Brand, D. Nowitzki, P. Stojakovic, A. Houston, J. Mashburn, J.Stackhouse, Y. Ming, S. Nash si multi altii.

MJ ca intotdeauna poarta JORDAN BRAND, alaturi de R. Hamilton, Mike Bibby, Ray Allen.

Mai sunt cei care poarta AND1: K. Garnett, S. Marbury, S. Marion, B. Wallace, C. Billups si cei care poarta Reebok: A Iverson, B. Davis, K Martin, S. Francis, J. Richardson(2002, 2003 NBA Slam Dunk Champion)

Si ultima categorie(marci mai putin cunoscute) in care intra L. Sprewell si C. Webber care poarta Dada CDUBBZ si Shaq care poarta niste ghete facute de Starter care se numesc Shaq Dunker

mishu
22nd April 2003, 11:41
Noile mele ghete de baschet sunt adidas tmac2. mi-au plăcut rău de tot de când le-am văzut pe net, si thanks to a friend, acum sunt și la mine în picioare... abia aștept să intru și în sală cu ele... deocamdată doar le-am încălțat prin casă... confort super, nu sunt foarte inalte, deci protectia la gleznă suferă... dar compensează prin stabilitate... talpa e croită cu o "ieșitură" la nivelul degetului mic, care te împiedică oarecum să-ți sucești glezna spre exterior... ar trebui să mă angajeze aștia la kicksology... :) în rest... designul probabil că îl știți de pe net... sper să se comporte bine și pe parchet...

mishu
22nd April 2003, 12:06
Noile mele ghete de baschet sunt adidas tmac2. mi-au plăcut rău de tot de când le-am văzut pe net, si thanks to a friend, acum sunt și la mine în picioare... abia aștept să intru și în sală cu ele... deocamdată doar le-am încălțat prin casă... confort super, nu sunt foarte inalte, deci protectia la gleznă suferă... dar compensează prin stabilitate... talpa e croită cu o "ieșitură" la nivelul degetului mic, care te împiedică oarecum să-ți sucești glezna spre exterior... ar trebui să mă angajeze aștia la kicksology... :) în rest... designul probabil că îl știți de pe net... sper să se comporte bine și pe parchet...

rasheedkpenny
22nd April 2003, 19:11
Ma batea si pe mine gandul sa imi iau niste T-Mac2... desi nu prea mi place mie marca Adidas! Mishu, anunta-ma si pe mine cum se vor comporta ghetele, ok? Unde ai de gand sa joci cu ele, in sala sau afara? :)

Mai vb.

rasheedkpenny
7th August 2003, 11:46
Mishule, tot nu mi-ai spus cum se comporta T-Mac-urile tale!!! Astept!

Garnett a trecut de la AND1 la Adidas. Dupa contracte reziliate cu Nike si cu AND1, KG a ajuns sub "umbrela" Adidas. Se pare ca ar fi semnat un contract de 2 mil. de $/an se pare intr-un contract "lifetime", ceva de genul contractului semnat si de T-Mac tot cu Adidas.
Tim Duncan a semnat si el cu Adidas in luna februarie.

Cei doi, TD si KG vor purta la inceputul sezonului Adidas A3 Superstar Ultra - ghete ce for aparea pe piata in Ianuarie 2004.

Adidas A3 Superstar Ultra:
http://sportsmed.starwave.com/media/nba/2003/0805/photo/a_garnettduncan_hi.jpg

rasheedkpenny
12th August 2003, 10:39
T-Mac 2 intr-o noua combinatie de culori...

http://www.kicksology.net/images/reviews/adidas/review_tmacii_national.jpg

... cu ocazia meciurilor de calificare la Campionatul Mondial de Baschet.

Great shoes... pacat ca Mishu nu ne-a impartasit inca experienta lui in T-Mac 2... eu unul, inca astept!

mishu
12th August 2003, 11:39
rasheed... nu prea am ce sa-ți spun... în plus față de ce am zis când le-am luat... am jucat de vreo trei ori cu ele pe parchet... cuvantul de baza e echilibru... n-am avut probleme cu gleznele deși ți-am zis că sunt cam scurte... aderența e bună... iar la comoditate adidasul n-o sa se compare niciodata ci nike dar tinde sa se apropie... oricum deocamdata nu le folosesc fulltime ci doar din cand in cand... mai am o pereche de Penny II luate de la un nike outlet store din Bucuresti pe care le frec nonstop...

rasheedkpenny
12th August 2003, 16:18
Ca ziceai de Nike Outlet Store... in Bucuresti e unul singur? Am trecut si eu pe acolo(cu ocazia meciului Rapid - Anderlecht). Parca e pe strada Berzei sau ceva de genul asta, nu?
Pacat ca au modele de ghete de acum 4-5 ani... ar trebui sa mai reinoiasca si ei cu produse de acum 2-3 ani. Cand am fost eu erau reduceri, sper sa mai prind reduceri si când ajung prin Bucuresti!

Vadim
8th December 2003, 16:43
Mi-am comandat printr-un prieten niste ghete air jordan. In Bucuresti la magazinele Nike sunt 8.700.000, pe cand la eastbaycom 109$ (cu tot cu comisioane ies in jur de 4.500.000...) Nu inteleg de unde iese in Romania pret dublu, iar in SUA sunt la jumate. Chiar nu inteleg nesimtirea astora de la Nike Romania.

detalii despre modelul asta de air jordan, aici (http://www.eastbay.com/catalog/productdetail.cfm?TID=5555-54080308380154081243017-0&module=home&action=shoeSizeSearch&supercat=other&sku=06151001&model_nbr=42604)

rasheedkpenny
8th December 2003, 16:54
Frumosi... Jordan XVIII! Chiar sunt cu 8,7 milioane la Bucuresti, la NIKE!
Vadime, asa sunt toate perechile de ghete modele noi... li se pun taxe vamale + adaos si se dubleaza!

In Brasov, de ex., nu sunt asa ghete scumpe ca n-ar avea cine sa le cumpere! In Buc. e alta putere de cumparare!

L-am vazut pe Florentin Petre de la Dinamo ca intreba de modelul asta daca il au pe alb... vroia sa-si cumpere de la reprezentanta din Mall! Desi nu stiu daca stia el cum statea treaba cu ghetele Jordan... cu siguranta s-ar fi dat "rotund" printre colegii de la Dinamo ce ghete scumpe si bengoase are el! Cred!

Am auzit ca prin Bucuresti se mai pot comanda chestii de pe net, are cineva o persoana de contact???

rady
8th December 2003, 20:42
preferatii mei :cool:
http://www.nba.com/media/shoes_ewing_308x254.jpg

Vadim
9th December 2003, 00:00
L-am vazut pe Florentin Petre de la Dinamo ca intreba de modelul asta daca il au pe alb... vroia sa-si cumpere de la reprezentanta din Mall! Desi nu stiu daca stia el cum statea treaba cu ghetele Jordan... cu siguranta s-ar fi dat "rotund" printre colegii de la Dinamo ce ghete scumpe si bengoase are el! Cred!
Pai pentru astia sunt preturile astea umflate cu pompa. Crezi ca ajung asa de la taxe vamale? Hai sa fim seriosi, la mafia din Romania pun pariu ca declara jumate. Preturile sunt mari pentru fraierii cu bani, nu numai ca Florentin Petre. La noi nu se vinde catre mase, pentru ca nu aduc multe perechi, aduc cateva si le pun preturi imense sa ii agate pe fraieri... Din Romania nu ma mai ating, sunt escroci si nu mai poti sa te atingi de nimic, niste ghete devin lux...

Eu cumpar prin prietenul sorei mele. El are o relatie in SUA. Cat o sa se poata, numai asa o sa mai iau. Banii se dau cand ajunge marfa. Din pretul afisat la eastbay.com, am inteles ca este un comision de 15% pe care il ia cel din SUA si 7$ transport. Daca vrei sa iti iei ceva, iti dau e-mailul lui si te intelegi direct cu el ce si cum. Eu astept sa imi vina astea, am inteles ca din vreo 30 de perechi, cat au comandat mai multi, vin vreo 10. Luasem si eu una pentru prietena mea, insa aia nu vine, nu mai aveau pe stoc.

rasheedkpenny
9th December 2003, 09:11
Ok, I see! daca o sa fie cazul te intreb!

Nu mai sunt 8,700 mil adidasii aia... acum sunt 8,490 mil! S-au ieftinit! :P

07Ex
14th December 2003, 12:22
Nike all the way!!! :D

Dupa ce am postat am vazut ca voi discutati si de preturi si de locuri unde se pot cumpara ghete. Stiu ca pe voi cei din Romania nu va va ajuta lucrul asta, dar pentru cei care locuiesc in Toronto exista un magazin numit Si Vouz Play care vinde articole sportive (inclusiv ghete de baschet) la jumatate de pret fata de preturile de pe piata. Cei care doresc mai multe amanunte pot sa-mi trimita un PM sau un reply aici.

rasheedkpenny
15th December 2003, 08:42
Zi-mi si mie adresa de pe net... daca au asa ceva, si descrie-mi metodele de comanda! :D

Vadim
15th December 2003, 11:58
Mi-au venit din State ghetele, Air Jordan XVIII low, de la eastbay.com :) Am citit pe net ca in cutie ar fi trebuit sa se afle si o perie, un prosop si un manual, insa la mine nu au ajuns numai ghetele :)

rasheedkpenny
15th December 2003, 13:54
Depinde... sunt si ofretele astea in "limited edition"! Oricum cred ca sunt super ghetele! Chiar sunt curios ... se flexeaza usor in mers, ca "in mâna" erau cam rigide!

:D Poate comanzi si tu niste ghete in semn de recunostinta pentru moderatorii de pe forumul Onlinesport! Ce zici???

Glumeam... sau nu? :D

Vadim
16th December 2003, 17:07
Ghetele sunt destul de comode, cred ca de baschet sunt excelente. Eu le folosesc numai la mers :)

Pai un v-am dat forum? ar trebui sa imi luati voi mie ghete :D

rasheedkpenny
16th December 2003, 18:15
Neah... tu ne-ai dat un forum gol-golut! Acum e plin!

Macar lasa-ne si pe noi sa ne "dam" o tura cu adidasii tai! :P

Intrebare: Si-a luat cineva adidasi pâna acum de la Nike Outlet (de pe Berzei)? Sunt ieftini fiindca sunt modele mai vechi! Cum au rezistat in timp?

dj_jaxxx
16th December 2003, 18:28
Acum pe 20 decembrie o sa bage aici in Toronto noii adidasi Nike Lebron :) Pun pariu ca o sa coste vreo 250 de dolari pe putin si pentru ce? Stie cineva cum arata?

Baccardi
17th December 2003, 00:29
da uite-i aici, sunt nashpa ca dreaqu, parca ar fi d-aia din plastic de pe la inceputu anilor '90 Ruibak, Adibas, Mike, cunoscatorii cunosc. :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Vadim
17th December 2003, 11:44
Stii cu ce seamana? Cu ghetele lui Pippen, nu mai stiu cum se numeau, parca nike air-up. Nu mai stiu, dar la vremea aia le-am avut, erau negre cu semnul nike mare si alb. Seamana mult.

rasheedkpenny
17th December 2003, 13:54
Mda... cam seamana cu linia Pippen! Fac si ei ce pot! Acum ca Scottie se va retrage(asa se aude) nu mai e o problema! Nu?

Ma surprinde totusi ca nu i-au facut niste ghete pe tehnologie shox sau foamposite! Prea scumpa pentru LeBron??? :P

Pentru cei care inca n-au vazut ghetele Nike VC3:

http://www.kicksology.net/images/reviews/nike/review_vciii_prelim_main.jpg

http://www.kicksology.net/images/reviews/nike/review_vciii_prelim_sole.jpg

Pozele sunt luate de pe Kicksology.net. Tot acolo gasiti si un review la ghetele astea, precum si review-uri la alte ghete! Enjoy!

Vadim
17th December 2003, 14:10
Sint misto si astea, Nike VC3.

Atasez si eu o imagine ale ghetelor cu care a jucat jordan untimele meciuri in NBA, cu ocazia playoffului 2002/2003:

rasheedkpenny
18th December 2003, 12:41
Sa vedem ce modele o sa iasa in 2004.... cred tendinta e de "intoarcere" la modele si materiale mai vechi!

Vezi ghetele lui James Lebron...

Vadim
18th December 2003, 14:10
Pai nu mai au ce sa faca. Oricum, eu prefer ghetele din piele. Acum greu mai gasesti, pe rafturi sint numai plastice.

Gabriel
18th December 2003, 15:40
Vadim..iti dau dreptate. Am cautat foarte mult pana sa imi iau ceva frumos. Un Reebok frumos...ca eu sunt fan Reebok. Imi place pielea dar foarte mult si pielea intoarsa...sau pielea de caprioara cum ii spunem noi in popor.

Astia de la Nike sunt nebuni. 4,5 milioane pe niste pantofi de panza. Pai mai bine imi iau tenisi la 75 mii !

Apropos..Malone ce firma poarta la ghete ?

rasheedkpenny
18th December 2003, 15:45
Mda ce pot sa mai zic? Ultimele 2 perechi de ghete ale mele nu sunt deloc din piele sau au foarte putina:

Nike Shox Limitless:
http://i20.ebayimg.com/01/i/01/0c/79/6d_1.JPG
-piele sintetica! Toata stima... au tinut foarte bine in timp! Nu se crapa ca pielea originala, dar nici nu respira! :(

Nike Shox VC:
http://www.kicksology.net/images/reviews/nike/review_shoxvc-blue_profile.jpg
- partea albastra e ca un fel de musama care se poate rupe destul de repede! Pacat!

Confortul... de nota 10!

later edit: Malone cred ca are/avea contract cu Converse! Dar acum de când Converse e sub umbrela NIKE, cred ca poarta NIKE! Check the pics on NBA.com! :D

Gabriel
18th December 2003, 22:35
o, rasheed...ce ghete marfa ai. pesemne ca esti foarte bogat ! :D

Vadim
18th December 2003, 23:26
sint misto rasheed. Merg bine shox la baschet? mie la mers mi se par cam incomozi, ma cam dor calcaiele. parca air jordan XVIII sint mai comozi.

rasheedkpenny
19th December 2003, 11:47
pt. Gabriel: Nu neaparat bogat, cât maniac! Ghetele de mai sus, adunate, fac cam 8,5 mil... adica cât ale lui Vadim! :P De când lucrez la Bucuresti sunt ceva mai bogat, ce-i drept! Salariul pe care il am e super ok, doar ca stresul e mare!!! Se merita oare?

pt. Vadim: eu n-am avut probleme decât cu primele ghete shox, cele negre! Ma durea piciorul dar nu la calcâi, ci in talpa! Au fost cam rigizi la inceput dar s-au lasat! Eu personal vad tehnologia shox ca o alternativa la "perna de aer", de fapt fiecare coloana shox are o zona goala pe dinauntru!

Air Jordan XVIII folosesc o alta tehnologie... ceva cu insertii de carbon... nici eu nu stiu exact! Pâna acum n-am avut Air Jordan... dar poate o sa-mi iau! :D Tu ai jucat baschet cu ei?

Gabriel
19th December 2003, 12:32
Pun si eu poza cu ultimii mei Reebok. Cumparatzi in primavara acestui an contra sumei de 2,4 milioane lei.
Sa imi spunetzi daca va plac ! (poza e facuta chiar de mine...nu e luata de pe net)

rasheedkpenny
19th December 2003, 15:13
Sunt faini... dar sunt Reebok! In ultima vreme au scos adidasi destul de slabi d.p.d.v. al performantei!

Adidas sunt peste ei in prezent! Chiar si la baschet!

Am si eu o poza facuta de mine la Shox Limitless... dar e acasa! Poate o postez si aici! :D

Vadim
19th December 2003, 15:36
Sunt misto. Ai jucat ceva cu ei :)
Astia air jordan XVIII sint destul de comozi, mi se par mai comozi decat Shox. Cred ca de jucat baschet in sala sint prefecti, tin piciorul bine. Pentru afara, cred ca se strica repede la asfalt, talpa este destul de firava. Eu nu mai joc deloc baschet, asa ca nu pot sa iti spun cum se comporta, dupa ce am jucat la Dinamo si Steaua, in facultate m-am lasat si m-am apucat de tenis de camp, amator.
Eu nu am nici o poza, dar poate fac si pun pe forum, dar mie-cam lene, ca trebuie sa le curat :rolleyes: . Dar fac o poza la cutie, care arata mai bine ca ghetele :D

rasheedkpenny
19th December 2003, 16:05
Vadime, tu ai ghetele astea, nu?
http://i15.ebayimg.com/02/i/00/fa/ca/76_1.JPG

Aici cred ca se vede si cutia:
http://i13.ebayimg.com/02/i/00/fa/de/7a_1.JPG

Mie imi plac mult pe culoarea asta:
http://i13.ebayimg.com/02/i/00/f0/b3/e0_1.JPG

Enjoy!

Vadim
19th December 2003, 16:35
Da alea negre cu alb.
Eu as fi vrut in culorile lui Jordan, negre, din piele intoarsa si cu talpa albstru inchis, dar nu aveau. Cred ca erau serie limitata, aveau brodat si numarul 23.

Gabriel
20th December 2003, 12:25
Baietzi, eu nu imi iau ghete pentru a juca basket in ele...ci pentru a merge pe strada. Plus ca sunt foarte confortabili si arata si bine...si sunt de firma. Asa ca sunt chiar foarte performantzi pentru ceea ce doresc eu de la ele. :)

Iar Reebok au fost prima mea iubire...si pe urma tot cu Reebok am continuat. Nu am avut niciodata Nike si nici nu cred ca imi voi cumpara vreodata. Pana acum doar Reebok (3 perechi) si Adidas (1 pereche).

rasheedkpenny
21st December 2003, 15:16
Si eu am inceput cu Reebok(3 sau 4 perechi - 95, 96, 97, 98)... erau mai ieftini in comparatie cu Nike!
Da' de când am intrat in "câmpul muncii", am decis ca imi cumpar ce adidasi vreau! In dec. 98 mi-am luat prima pereche de Nike... pâna acum am avut vreo 10 perechi! Sunt multumit de ei chiar daca sunt mai scumpi! :D

rasheedkpenny
7th January 2004, 12:41
http://www.kicksology.net/images/reviews/nike/review_triplethreat.jpg

Triple threat...adica 3 perechi de ghete de la NIKE (Nike Air Uptempo Maximum, Nike Air Uptempo Sensation, Nike Shox Status)... reviewed la http://www.kicksology.net

http://www.kicksology.net/images/reviews/nike/review_uptempomaximum_profile.jpg
Nike Air Uptempo Maximum

http://www.kicksology.net/images/reviews/nike/review_uptemposensation_profile.jpg
Nike Air Uptempo Sensation

http://www.kicksology.net/images/reviews/nike/review_shoxstatus_profile.jpg
Nike Shox Status

Gotta' love'em baby!

SKIP
8th January 2004, 10:28
Baieti, nu va intereseaza niste perechi de AND1-uri :D am 4 perechi de vanzare, sunt adusi din State acum 3 zile, am 2 perechi de QUESTURI prima pereche nr 44 negri si a 2-a tot 44 BLEU-ALB si 2 perechi de KEVIN GARNETT2 nr 44 ALB-ROSU si a 2-a 45 ALB-BLEU pretul este negociabil AND1 nu gasiti in Romania :cool: , puteti sa veniti sa-i vedeti tel.0723139184

rasheedkpenny
8th January 2004, 12:37
Pe mine ma intereseaza! AND1 se gasesc in Buc. la mag. UNIREA ...parca! :D La ce pret sunt? Prin UNIREA erau la 2,5-3 mil!

http://www.kicksology.net/images/reviews/and1/review_quest_profile.jpg
http://www.kicksology.net/images/reviews/and1/review_quest_profile_black.jpg
AND1 Quest

http://www.kicksology.net/images/reviews/and1/review_kgii_profile_red.jpg
http://www.kicksology.net/images/reviews/and1/review_kgii_profile_black.jpg
AND1 Garnett II

Astea sunt ghetele sau nu?

Garnett e acum la Adidas... ca si Tim Duncan! :D

SKIP
8th January 2004, 19:30
Frate stiu si eu ca exista AND1-uri la Unirea but no offense dar daca esti cunoscator iti dai seama imediat ca nu sunt originali poate stifturi originale yo sincer nu fac pe smecheru dar tre' sa fi fraier sa-ti cumperi and1 din Unirii poate doar daca nu cunosti pe nimeni sa-ti aduca de afara...oricum daca vrei vb la tel si vii sa-i vezi daca iti plac, cand i-am cumparat mi-au dat si caseta cu and1 mixtape...[COLOR=DarkRed]

SKIP
8th January 2004, 20:04
Pretul e 4.500.000lei neg. cu MixTape cu tot, poate parea cam mare pretul dar m-au rupt frate aia la vama pt ca, cantareau prea mult plus taxe...desi yo zic ca merita fiecare banut sunt super tari frate si daca ai AND1-uri in Romania le cam dai mucu la toti, oricum sa nu crezi ca sunt un borfas care face afaceri, si yo sunt super disperat cu bashetu' , poti sa ai incredere in mine iar daca tie nu-ti convine pretul poate ai niste tovarasi care vor si vorbesti si tu cu ei pt mine...daca vrei cu cea mai mare placere vb tel.0723139184 Merci!!

BogdanP
8th January 2004, 22:43
ce limbaj interesant folosesti..... frate.....care este...tot mereu...gasesti adidasi misto furati sau adusi din china din fabrica nike/adidas/jordan etc. in targ in vitan mult mai ieftini si negociabil.......frate....care este
e adevarat ca n-am vazut and1 dar cand iti iei jordan nu prea mai duci lipsa si greu de crezut ca aia din unirea sunt facuti pe vapor, tot in magazinu ala am vazut mai de mult adidas de handbal, alb/albastru, cum are toata divizia A.

SKIP
9th January 2004, 09:16
Nu vorbeam cu tine fraiereBogdanP*** dar daca ai vreo problema ne putem intalni si te rezolv pe loc

rasheedkpenny
9th January 2004, 13:00
OK! Stiam de UNIREA... ca sunt fake-uri! Am notat numarul de telefon si poate la sf. lunii ianuarie, când o sa fac rost de ceva bani o sa te sun si vedem atunci! MixTape-urile... el le am pe calculator, dar nu e o problema!

Sugestie: Posteaza si la sectiunea PUB, poate mai vede si altcineva!

SKIP
9th January 2004, 17:21
Merci pt. msj. rasheedkpenny...

Raptor
18th January 2004, 15:55
Eu caut aia ma ... de handbal lol ... Adidas Court Stabil M - aia albastrii cu trei dungi albe pe lateral. Sper sa NU, adica SA NU ALUNECE DELOC pe parchet ca nu mai pot sa dau slamuri si ma enerveaza... Asta caut eu, nu tu confort sau altceva, DOAR SA NU ALUNECE DELOOOOCCCCCCCCCCCCCC!!!!!!!!!!!!!!!!!

Stiti cumva pe unde se gasesc si cat costa si ... daca nu aluneca? Ca eu am gasit cu 550.000 la metrou (imitatie "Authentic").

BogdanP
19th January 2004, 22:38
aia Adidas sunt cam 3 milioanee(cred), dar nu stiu de unde poti sa iei.Am vazut si eu imitatiile alea Veer parca erau si cam seamana dar cine stie din ce plastic or fi facute.

rasheedkpenny
20th January 2004, 09:36
Raptore, de ce ti s-a pus pata tocmai pr ghetele alea? Ce au asa de special? Hmm?

rasheedkpenny
20th January 2004, 17:20
Jordan XIX: http://pub175.ezboard.com/fniketalkfrm7.showMessage?topicID=61692.topic

Enjoy!

Raptor
21st January 2004, 00:02
Pai mi s-a pus ma ca am vazut ca au aia la handbal si cred ca nu aluneca pe parchet. Si asta-i de departe cel mai important lucru pentru mine. Period.

rasheedkpenny
21st January 2004, 08:50
Daca ai ghete ca lumea, ai talpa curata si mai este si sala curata... nu cred sa ai probleme! :P Ar mai trebui sa folosesti perechi diferite de ghete afara si in sala! :D

BogdanP
21st January 2004, 23:07
eu nu ama vut probleme cu aderenta si nu stiu pe nimeni sa se planga de asta.Am o pereche de Jordan XVII acum si una de Nike Signature Player si nu am alunecat niciodata (cel putin nu-mi aduc aminte).

Raptor
22nd January 2004, 00:28
LOL eu am acuma unii Athletico albi cu trei dungi rosii in lateral , "INDOOR ONLY". Ca tot fu vorba de sala/afara. Oricum , mai e praf prin sala si alunec deci - bye bye slamuri. Oricum acuma fac niste exercitii pentru muschii stabilizatori din soleari si sper sa ma ajute pentru echilibru. Desi eu stiu bine mersi ca echilibrul are legatura directa cu auzul... :o

rasheedkpenny
22nd January 2004, 08:57
Exact... in urechea medie se "creeaza" echilibrul! :P
Raptore ia-ti si tu niste Nike si nu cred ca o sa ai probleme cu ei! :D

rasheedkpenny
15th February 2004, 16:23
Nike Air Zoom Generation (http://www.kicksology.net/reviews/nike/zoomgeneration.html) - ghetele lui LeBron James:
http://www.kicksology.net/images/reviews/nike/review_zoomgeneration_tall.jpg
110$

--------------------------------------------------------------------------

Adidas T-Mac 3 (http://www.kicksology.net/reviews/adidas/tmac3.html) - ghetele lui Tracy McGrady:
http://www.kicksology.net/images/reviews/adidas/review_tmac3_34_medial.jpg
100$

--------------------------------------------------------------------------

Nike VC III (http://www.kicksology.net/reviews/nike/shoxvciii.html) - ghetele lui Vince Carter:
http://www.kicksology.net/images/reviews/nike/review_shoxvciii_34_black.jpg
150$

sectasec
23rd February 2004, 16:31
KOBE 2, T-Mac RULES

Lbj
26th February 2004, 23:20
doar 110 sunt ghetele lui lbj?si in Romania cand o sa-si faca aparitia!!! :(

rasheedkpenny
27th February 2004, 08:53
Nu stiu daca Romania e o piata asa de importanta incât sa apara aici! Noi nu vedem meciuri de NBA la TV, dar avem(vrem sa avem) ultimele modele de ghete... now that's funny! Cert e ca se vor vinde pe la 6-7 milioane, adica dublu! :(

Lbj
27th February 2004, 23:10
nike vc 3 exista in Romania?nu se merita adidasii din Romania!aceeasi adidasi ii gasesti afara cu 30-50% mai ieftin(regula nu se aplica oriunde!)

ciolo18
28th February 2004, 12:03
Este cineva care si-a comandat ceva de pe easbay.com in Romania?M-ar interesa ca as vrea si eu sa-mi comand ceva produse de pe-acolo.

Lbj
28th February 2004, 22:18
da...am niste colegi( eastbay.com).tre' sa ai cont la western union sau credit card!prv msg me

ciolo18
28th February 2004, 22:32
Am ceva carte de credit de la BancPost numai vroiam sa stiu daca trimit astia in romania, sau mai bine zis dupa ce cumpar produsul imi ajunge acasa?
Si nu stiu f. exact comisioanele.Mersi.Sal.

rasheedkpenny
29th February 2004, 12:29
nike vc 3 exista in Romania?nu se merita adidasii din Romania!aceeasi adidasi ii gasesti afara cu 30-50% mai ieftin(regula nu se aplica oriunde!)

Nike VC3 exista si in Ro...

http://www.kicksology.net/images/reviews/nike/review_shoxvciii_34_black.jpg

Tocmai au aparut la reprezentanta NIKE! I-am vazut ieri! Sunt la 8 milioane! In US sunt la 150$, asta inseamna 4,8 mil transformat direct in lei! :( Sper sa mai scada pretul sa-mi iau si eu!

piciu_
29th February 2004, 18:22
As vrea sa imi spuna si mie cineva daca se poate aceeasi problema cu east_bay ....e o chestie sigura si cam ce tre sa fuck ca sa pot comanda?...am carte de credit de la facultate ASE o fi buna? :p ....sau altfel cum pot plati?....si daca iti da vreo garantie?....ceva....daca stie cineva sigur va rog sa imi spuneti si mie ca e nu mai suport sa imi cumpar de aici...sa dau 2-3 milioane in plus...va multumesc mult...:p see ya :headbang:

Vadim
29th February 2004, 18:31
Daca ai citit threadul asta, eu mi-am luat printr-un prieten care are o legatura in SUA, o pereche de ghete de la Eastbay. Este singura modalitate, din cate am citit la ei, dar poti intreba daca se poate folosi si o carte de credit din .ro. Daca vrei sa iti comnazi ceva, te pot ajuta si te pot pun ein legatura cu persoana care face comenzi. Plata se faca cand ridici marfa, dar trebuie sa fii hotarat si sa nu incurci lumea.

ciolo18
29th February 2004, 20:52
Eu vreau sa-mi comand sapt. viit. de pe eastbay.com, am ceva card virtual Mastercard de la BancPost special pt. internet.Daca am o comanda de 200$ cu tot cu taxele lor trebuie sau nu sa am 200$(adica vreo 7 milioane) pe card sau trebuie sa platesc numai cand ridic coletul banii?asta nu stiu.

Vadim
29th February 2004, 21:03
E bun cardul virtual de la BancPost, cu el am cumparat forumul asta din UK, dar nu stiu daca Eastbay foloseste astfel de tranzactii. Daca reusesti sa faci comanda si sa iti vina acasa ghetele, zi-mi iei spune-mi si mie ca sa nu mai aplez la alte persoane. Dar 99% stiu ca trebuie sa ai om in SUA ca sa comande.

ciolo18
29th February 2004, 21:42
K.O sa-ti spun daca merge.salut.

Lbj
29th February 2004, 22:40
de pe eastbay merge si cu card de credit si cu cont la western union.din cate am inteles merge, marfa ajunge dar e aiurea cu taxele de impachetare si de vama!

taz002dev
5th March 2004, 02:03
Omu te rog zi si mie siteul ala.in fine mai zi si mie cum fac sa imi vina adidasi in romania ca in nici un caz nu cred ca mi-i trimit aia aici.saau doar prin ups si ma costa dublu.Care e parerea ta "cea mai ieftina" de a aduce adidasi in romania de pe net si cum.fi mai explicit daca poti
Mersi anticipat

taz002dev
5th March 2004, 02:13
Daca ai citit threadul asta, eu mi-am luat printr-un prieten care are o legatura in SUA, o pereche de ghete de la Eastbay. Este singura modalitate, din cate am citit la ei, dar poti intreba daca se poate folosi si o carte de credit din .ro. Daca vrei sa iti comnazi ceva, te pot ajuta si te pot pun ein legatura cu persoana care face comenzi. Plata se faca cand ridici marfa, dar trebuie sa fii hotarat si sa nu incurci lumea.


zi si mie cum dau de omu ala care ma fericeste si pe mine sa dau comanda pe eastbay si mi-i trimite el.as vrea si eu o pereche de adidasi.
care au fost comisioanele la tine?
Adik :"pretul adidas pe eastbay + taxe sau alte alea = totalul de plata la sosire"
in cifre pls.
mersi

Vadim
5th March 2004, 23:38
La pretul produsului am platit 15% din valoare pentru plata Western Union si 7$ partea celui care le aduce. Concret, la perechea mea de Air Jordan care la acel moment era 109$ am ajuns cu totul la 134$.

red_alien
7th March 2004, 04:43
salut....intamplator am scris e google cele mai bune ghete de baschet...si spre surprinderea mea...si nu mi a venit sa cred am gasit si am citit tot forumul...de la a la z..:P...ce ghete de basket imi sugerati pt afara... and 1 nike sau rbk? de la adidas... mac urile sunt interesante, insa coast2coast mi a atras atentia de la reebok, 2chi de la and 1 si... de la nike...sa nu fie cu arcurile acelea pe spate...parca as fi intr un film cu pantera roz.mi e unul nu mi place designul...dar daca se catara pe picior k lumea e marpha.cat despre bucuresti...umbla astia preturile cu k si perna de aer...daca ar fi asa am ajunge sa fim intr un balon..mai bine comandam de la unguri parca ar merge mai bine.oricare ar fi alegerea mea, dc dau un ban vreau sa fiu in fata pt mine si ii prefer si pe strada mai mult k orice...si sa ma simt bine in ei...nu pt fata celor din jur...prea putin ma intereseaza.baieti va multumesc...
respecte... caut navy, red...sau..ceva pe black...chestia e sa fie simpatici.astept un raspuns..mersi
mirciu

d.alexander
9th March 2004, 02:08
cum procedez cu vama pt niste "adidasi" cumparati de la east bay sau de oriunde.cam cat este?

Lbj
9th March 2004, 22:17
cum procedez cu vama pt niste "adidasi" cumparati de la east bay sau de oriunde.cam cat este?
din cate am inteles...taxele cu totul te duc la 50% din valoarea produsului!

Ancutza_me
9th March 2004, 22:50
salut lume
as putea spune ca sunt noua in ale baschetului. prima (si actuala ) pereche de ghete pe care am avut-o : puma. sunt din piele intoarsa si niste panza
sunt multumita de ele numai ca imi transpira piciorul cam naspa in ele. nu stau prea bine cu banii si as vrea totusi niste ghete care sa-mi protejeze bine piciorul mai ales ca am niste probleme care recidiveaza. ce imi recomandati?

Vadim
9th March 2004, 22:52
La ce te referi? Ce probleme ai? Luxatii la glezna?

rasheedkpenny
12th March 2004, 10:08
Ancutza, incearca in Cora, la Nike, unde exista ghete de baschet, destul de ieftine, pana intr-un milion!

Ancutza_me
28th March 2004, 23:38
10x rasheed. nu e vorba numai de luxatii la glezna, vadim. in vara am patit o chestie f naspa la genunchi, mai precis mi-am deplasat rotula :) destul de naspa. oricum , am ramas cu oarecare sechele iremediabile din pacate si la cea mai mica alunecare sau pas gresit risc sa se repete ceea ce ar fi fatal pt jocul meu de baschet. multumesc pt atentie si sfaturi si scuze de intarziere. papapa
ps: cand ajung in bucuresti sigur trec pe la cora:)

Heath Scumm
8th April 2004, 17:40
deshi adidas sunt marca mea preferata de imbracaminte,stilul allen iverson mi se pare fara indoiala cel mai bun din NBA..............!!!

BogdanP
8th April 2004, 22:06
1.Eu imi iau ghete (si echipament) mai ieftin din targ.Unele produse sunt aduse direct de la fabrica din China,altele sunt luate de pe net si vandute oricum mai vand decat in magazine.De ex. am luat o pereche de Jordan XVII rosu/alb cu 2 milioane.Ii am din noiembrie si nu am regretat ca i-am luat.
2.Nu va inteleg cu modelele Nike cu arcuri (VC,Shox).Dupa parerea mea arata ff urat si am impresia ca sunt cam periculosi pt glezne.

rasheedkpenny
9th April 2004, 09:40
1.Eu imi iau ghete (si echipament) mai ieftin din targ.Unele produse sunt aduse direct de la fabrica din China,altele sunt luate de pe net si vandute oricum mai vand decat in magazine.De ex. am luat o pereche de Jordan XVII rosu/alb cu 2 milioane.Ii am din noiembrie si nu am regretat ca i-am luat.
2.Nu va inteleg cu modelele Nike cu arcuri (VC,Shox).Dupa parerea mea arata ff urat si am impresia ca sunt cam periculosi pt glezne.

1. Din care târg... vine intrebarea!
2. Modelele Shox sunt f. bune, majoritatea lor! Au o stabilitate f. buna, nu te ajuta la detenta... e pâna la urma un sistem de amortizare!

BogdanP
9th April 2004, 22:34
din vitan.Stii ca pe langa masini si mai strecoara 2-3 ciolorati.INteresant e ca acum acolo e bazar direct si e misto cand gasesti niste tricouri/maieuri made in usa.Desigur, majoritatea sunt porcarii pt tzarani (adidasi portocalii fosforescenti, tricouri mulate tot portocalii), dar si alea sunt originale.

dizzy
12th April 2004, 00:32
unde e targul vitan mai exact, da-mi un puct de reper, ceva.

dizzy
12th April 2004, 00:38
am gasit un site in romania, care are o gramada de ghete de baschet de la toate firmele, si sunt aduse de afara, la preturi acceptabile. http://www.ia-neamule-adidasi.go.ro/

MadSkillz
13th April 2004, 19:00
AND1 sunt cele mai bune si cu mult mai ieftine decat umflatele Nike, etc. AND1 KG II si AND1 Silky Smooth mi s-au potrivit perfect...si le-am solicitat, trust me.

BogdanP
13th April 2004, 23:23
cauta pe net de targul autovit si e in acelasi loc.nu stiu exact sa-ti zic un reper,pe splaiul dambovitei.site-ul ala lucreaza pe acelasi concept (in loc sa-i cumpere importati de firmele care ii vand acum pe piata romaneasca, adidasii sunt luat direct din china , de la fabrica)

dizzy
14th April 2004, 22:32
mersi

Nightfly
16th April 2004, 13:52
Am vazut shi eu postul shi m-am gandit sa dau shi sa va zic ca prefer Nike, iar modelul pe care il am este Nike Air Ballhawk modelul din piele nu din panza.
Am vazut shi cateva modele And 1 shi mi-au placut insa nu prea exista oferta in Romania.

Slas]-[
19th August 2004, 12:50
Salut ppl.

Am si eu o intrebare:

De unde as putea sa gasesc si eu niste ghete de basket la un pret cat de cat rezonabil.

Am gasit in Unirea(Buc.) insa sunt peste 5 mil.
In Mall nici nu indraznesc sa ma uit la pret.

10x

Nightfly
19th August 2004, 16:19
Probabil la Nike Outlet Store de pe Stirbei Voda sau la Nike Cora

Kcristi
25th August 2004, 15:36
Am pus eu un anunt ceva mai sus. Am Dada si And1 si arata super tare, nu gasesti asa ceva in Romania, si sunt si la un super pret fata de ce gasesti pe la noi. 5 mil, e exagerat ce draq, doar n-or fi auriti. Vorbim. Bafta!!

rasheedkpenny
26th August 2004, 11:11
And1-ul de la Intersportul din Unirea s-au ieftinit... sunt acum pe la 2,8 mil!

Kcristi
30th August 2004, 18:00
Io ti-i dau cu 3 mil, dar sunt de 3 ori mai marfa decat aia din Unirea crede-ma! Merita sa-i vezi!!

rasheedkpenny
30th August 2004, 18:13
Nu sunt cei din Unirea, ci cei din mag. Intersport! cei din Unirea zic eu ca sunt facaturi!

Nightfly
31st August 2004, 13:39
Mi-am luat eu de la intersport. Sunt adusi din grecia originali 3 mil versiunea neagra.
Cei din unirea sunt fakeuri(New Style ii zice la magazinu ala din unirea cu facaturi).

mishu
3rd September 2004, 13:24
revin aici (ultimul meu post era prin august 2003) in special pentru rasheed... inca mai am Tmac-urile... un sezon in sala... si toata vara afara... poate sunt subiectiv dar cred ca sunt cele mai misto ghete facute de Adidas vreodata... probabil ca o sa continui cu noua versiune... nu stiu cand apare... am mai vazut niste variante intermediare... dar poate scoate ceva nou acum special pentru houston...

dan(sanity)
22nd December 2004, 00:23
let's talk abo...u..t ............. eeeeee sunt roman si voi vorbii romaneste

dan(sanity)
22nd December 2004, 00:29
care sunt ghetele tale preferate?
ale mele sunt nike zoom turbine ,ma simt confortabil in ele iar in sala mu alunec deloc asa ca imi permit sa schimb directia brusc.

Raptor
22nd December 2004, 12:51
Ale mele sunt tenisii chinezesti, costa doar 30.000 lei perechea. Asta conteaza :D

Nightfly
22nd December 2004, 20:43
Parca pentru tine conta tractiunea:P

Mihai
22nd December 2004, 21:02
Orice tine glezna bine! Acum vreo cateva sapt nu am m-am strans bine la sireturi si am calcat stramb la baschet si nu am mai mers bine vreo 2 sapt! Personal mie imi plac ghetele Jordan!

Nightfly
22nd December 2004, 21:09
Apropo de glezna asta mi s-a intamlat si mie si ma doare si acum glezna desi am facut entorsa acu o luna/
PS Jordan arata cel mai bine dar Nike cred ca sunt cele mai "performante"

Mihai
22nd December 2004, 21:22
Asa e! Nike sunt performante! Am uitat sa specific in mesajul trecut ca imi plac Jordan cum arata nu cum se comporta!
PS: Eu am tot ghete Nike :D

Nightfly
23rd December 2004, 11:04
io am o pereche nike si una and1(nu facaturi din unirea) si amandoua se comporta foarte bine ;)

rasheedkpenny
24th December 2004, 09:27
Eu am de cativa ani... vreo 5-6 doar Nike. Sunt multumit, evident!

Nightfly
24th December 2004, 14:24
Nu ti s-a rupt mesa la nikeurile alea VC?

rasheedkpenny
24th December 2004, 17:19
S-a crapat pe alocuri, poate o sa fac niste poze si o sa le postez aici. Oricum am jucat destul de mult afara, si conditiile sunt total altele! :)
In schimb Limitless-ul au toata stima mea!

Parazytu
4th January 2005, 14:16
A da ? Dar ce zicetzi de And One ? Eu zic ca aia Rulz, am avut o pereche de And1 Rekanize Mid, si va spun eu cas superbi! Si perna si talpa usoara, de obicei astais mai preferatzi, si tip gheata bien sure:P

dizzy
5th January 2005, 00:26
eu tocmai mi-am luat de o saptamana reebok answer VII, sa vedem cum se comporta

thekobe
5th January 2005, 00:53
cel mai bine e sa cumparati gheata, nu firma

Mihai
5th January 2005, 00:56
Asta asa e! Mai aud discutii pe terenu' de baschet sau prin jurul meu:"Mamaaa mi-am cumparat adidasi pt baschet... alalalt: Mamaaa sunt misto? Cat ai dat pe ei? Ce firma si ce culoare!":D
Cred ca aia nu si-au luxat niciodata gleznele in super ghetele lor ROZ!

wallace
5th January 2005, 10:14
MI-am cumparat o pereche de Nike Shox Xplosive ,sunt bestiali!!!!Oricum La baschet Nike sunt cei mai bestiali>

rasheedkpenny
5th January 2005, 11:38
De unde ti-ai cumparat si cu cat???? Vreau sa-mi iau si eu... plz! Posteaza niste poze cu ei... 10x!

Nightfly
5th January 2005, 12:17
Apropo de poze rasheed cand pui pozele cu ghetele tale crapate si cele necrapate sa vedem diferenta?

rasheedkpenny
5th January 2005, 13:30
Ghetele in cauza sunt la Brasov, eu sunt acum la Bucuresti. Oricum o sa postez poze saptamana viitoare... cred! Mentionez ca am jucat doar de vreo 4-5 ori in sala cu ghetele respective... in rest outdoor! :) Talpa e cam dusa!

wallace
6th January 2005, 02:13
rasheed du-te pe Nike.com si o sa vezi ultimile modele.Si o sa vezi si ghetele cu pricina.Eu le-am cumparat din Chicago de la NikeTown.Am dat 100 de dolari.

rasheedkpenny
6th January 2005, 16:58
Credeam ca ti le-ai cumparat din Romanaia... ca as fi vrut sa-mi iau si eu o pereche. Wallace, vii in curand in Romania? :p

wallace
7th January 2005, 03:09
nu cred ca mai curand de un an!!!!Vara sunt ocupat cu lucrul.Poate la iarna.Cine stie!!!dar de ce?
Vrei sa ma provoci la un unul la unul?l

3stripes
13th January 2005, 16:46
Eu sunt cu adidas-ul... in ultima vreme au progresat enorm la capitolul baschet si inovatie (vezi t-mac 4 cu sistemul HUG adica un "clapar de baschet" /hello ) Acum vreau sa imi iau si eu un D-Cool (adidasii lui Tim Duncan - prima poza) de pe eastbay dar printr-o combinatie... De pe eastbay se poate luam numai cu Western Union si pe langa pretul "baschetilor" se mai pun taxele si 32$ pt transport.

Nightfly
13th January 2005, 20:30
Faza aia cu claparu nu e noua mai erau niste nikeuri ultraflight care foloseau ceva asemanator

3stripes
13th January 2005, 22:34
Ai relativa dreptate... modelul Nike folosea un fel de sireturi aflate la spate (daca pot sa le zic asa). T-MAC 4 e facut de adidas in colaborare cu Salomon (firma care face si clapari de ski) deci...

Roz aka m!tz@
20th January 2005, 20:07
momentan am niste adidasuri jump stop supreme tim duncan si sunt super mandru de ei :D .inafara faptului ca nu prea am stabilitate la glezna(sunt mid) nota zece pentru adidasii astia. sunt usori, comozi si au super aderenta(in sala vorbesc ca pe bitum n-am ce spune). dar vreau sa-mi iau acum ceva de la nike. daca cumva atzi auzit de nike ultraposite. sunt superbi.

Raptor
20th January 2005, 20:53
Nike Foamposite...

Roz aka m!tz@
20th January 2005, 21:01
da. sunt interesanti da parca imi plac mai mult ultrapositele.

thekobe
20th January 2005, 21:29
respect pt rasheed ca a scris reebook si eu abia acum am vazut
si Adidas
^^

Ancutza_me
20th January 2005, 21:36
am si eu o intrebare pt cunoscatori
de unde imi iau niste adidasi ca lumea din buc la ora actuala si sa nu aiba un pret de nu mai stii sa numeri zerourile. n-am o preferinta in mod special deci astept si recomandari
pls si 10x

nr15
20th January 2005, 21:45
oameni buni ...si eu mi-am luat pana acum vreo 7-8 perechi de incaltaminte de basket ..si daca joci afara (pe ciment)se duc destul de repede ..daca joci in forta , agresiv cu multe schimbari de directie
dar ouna dintre ele mi-a ramasa fix in minte ..cred ca a fost a doua ..si cea mai buna
cred ca se numsc jordan 12 ..sper sa nu ma insel
asa ca pt basket mi se par super modelele jordan ..chiar ma mir ca nu zice nimeni nimic de ele
ia uitati-va aici ..si spuneti-mi daca nu va place nici un model
http://www.instyleshoes.com/jordan.htm

ThePacer
20th January 2005, 21:57
Eu vreau sa-mi cumpar acuma Nike Shox Elevate.In Bucuresti cat costa, ca aici in Arad is la vreo 6mil ?

thekobe
20th January 2005, 22:22
ancutza vii cu mine si cu raptor saptamana viitoare ca-ti luam noi banii ...aaa adidasi

da 15 aia sunt XII

nr15
20th January 2005, 22:40
pt kobe:
simpatic raspus:)))
crezi ca cineva in afara de mine .. a inteles ceva din "da 15 aia sunt 12" :))))
stiu ca mesajul era pt mine ..dar nu m-am putut abtine sa nu remarc exprimarea simpatica :P

Raptor
20th January 2005, 23:15
Eu am inteles.

nr15
21st January 2005, 13:25
inainte sau dupa mesajul meu ?:P


revin ..si intreb :
chiar nu a jucat nimeni basket cu niste "jordan" ca si incaltaminte de basket ...?



e imposibil :))

Raptor
21st January 2005, 13:28
Inainte ;) (logic)

thekobe
21st January 2005, 17:34
15 am jucat eu. de ce ?

nr15
22nd January 2005, 02:07
pt kobe:
pt ca in toate mesajele de la acest thread am vazut vorbindu-se despre adidas , reebok , nike...
dar nu am auzit nimic de jordan !!!...si la fel nimic de and 1...nimic de convers...nimic de diadora...si mai sunt vreo cateva ..care nu-mi vin acum in mite ..si sunt super de basket:P

astept parerea ta ...si a voastra in general

Roz aka m!tz@
22nd January 2005, 19:35
am jucat eu cu niste and1uri de la un prieten imprumutate pt ca in momentul acela nu aveam ghete de basket si a trebuit sa fac rost(era campionatul pe licee). asa ca bunul meu prieten mi-a oferit ghetele lui de basket and1 taichi2 dupa indelungate rugamintzi. nu stiu ce sa zic de ele. ca design tot respectul dar firma and1 nu face ghete de basket pt jucatori care au nevoie de tehnologie ci numai de design. cele cu care am jucat eu erau super grele si incomode. desi erau folosite de un timp indelungat parca aveam in picioare niste opinci de lemn. nu mi-au afectat jocul cu nimic dar nu m-am simtit in largul meu cu acesti adidasi.

Nightfly
22nd January 2005, 19:45
Eu am niste AND1 uri Quicks Mid si ma simt relativ bine in ele.

nr15
22nd January 2005, 20:11
roz:
problema la tine a fost faptul ca nu erau incaltamintele tale .. stii si tu ca incalaminte se formeaza dupa picior (mai ales cea de piele ..dar nu numai)
asa ca daca and1-urile respective ..erau ale altcuiva ..si el le purtase o perioada de timp ..era de asteptat sa nu te simti la fel de comod in ele decat daca le-ai fi avut tu ..
ps: a nu se inelege ca fac reclama la and1 .. faza e valabila pt orice marca de incaltaminte

Ancutza_me
24th January 2005, 22:08
multam mult thekobe! intre timp mi-am luat niste Adidas Flow albi - mi-au placut ca si design si au fost numai buni pt bugetul meu :p azi i-am purtat prima oara in sala si sunt super multzumita. croiam sa-mi iau niste jordanuri (eram dispusa sa dau mai multzi bani pt ei) dar n-am vazut nici urma in buc, si poate ce-i drept n-am stiut unde sa ma duc
si nici timpul nu m-a prea ajutat

Vikingu
25th January 2005, 11:30
Eu am niste and1 uprise mid si sunt fericit cu ei. Eu am avut 2 perechi Spalding acum 5 ani si mi s-au parut cei mai buni din cate exista. Cine stie....poate eram numai mic si naiv...Are cineva de aici Spalding??

nr15
25th January 2005, 12:31
eu chiar uitasem de marca asta :P ..dar e bine ca ai reamintit-o ..sa nu ne axam toiti numai pe nike , adisas si reebok

rasheedkpenny
25th January 2005, 13:57
Bine... pai sunt mult mai multe marci de "ghete", dar nu prea se gasesc in RO! :p
Spalding prefer sa fie mingea! :D Voi nu?

Uite si alte marci mai cunoscute care au facut la un moment dat(si mai fac) ghete de baschet: Avia, Champion, DaDa, Fila, K1X, Lotto, New Balance... etc

sotostone
25th January 2005, 15:45
P vremea cand jucam baschet.. foloseam "Antilopa" si erau bune cam 2-3 perechi pe vara...:D numa' la talpa aveam probleme:)

Mihai
25th January 2005, 16:45
Eu am niste and1 uprise mid si sunt fericit cu ei. Eu am avut 2 perechi Spalding acum 5 ani si mi s-au parut cei mai buni din cate exista. Cine stie....poate eram numai mic si naiv...Are cineva de aici Spalding??

Eu nu am vazut la cineva in picioare cel putin in ultimii 2 ani asa ceva!

Crizzy
26th January 2005, 21:24
mai baieti footlocker.com e acelasi lucru cu eastbay.com??

3stripes
28th January 2005, 23:48
relativ.... leg dintre cele doua (pe langa interfatza asemanatoare) este ca se aprovizioneaza de la acelasi depozit. am ipresia ca bossi de la footlocker au cumparat eastbay sau invers....

tavi
31st January 2005, 02:07
mi s-au rupt vechile mele ghete nike air si am fost nevoit sa cumpar altele
nu am gasit aici decat reebok - kexalite numarul meu , ma simt foarte bine in ele, ushoare, comode, nu stiu cat o sa reziste in schimbv .... au fost si foarte ieftine : 2.5 mil

Raptor
31st January 2005, 02:17
Cica foarte ieftine... 2.5 mil. Da, daca te cheama Roman Abramovic. Eu mi-am luat niste AND1 Rising Sun la 1.4 mil si maica-mea a zis ca au costat o avere... si asta pentru ca am avut bani (mi le-am luat) ca altfel ma multumeam cu adidasi de 300.000...

nr15
31st January 2005, 10:41
:)))
lol ..
raptore:P angajaza-te si tu undeva ..si nu o sa ti se mai para mult 2,5 mil ...:P
ii dau dreptate lui tavi ..fata de incaltaminte de prin reprezentante ....unde cu nesimtire sunt afisate preturi intre 5 ..si 7,8 mil ...astia erau ieftini :P

tavi
31st January 2005, 13:58
singurele ghete care le mai gasisem si imi si placeau erau niste nike la 5.4 milioane , de aceea mi s-au parut ieftine aceasta reebok
raptor , din pacate la 35 de ani nu mai poti juca cu ghete de 300.000 ca iti rupi gleznele si daca nu amortizeaza bine aterizarile se simte la spate ... you'll see :)

nr15
31st January 2005, 14:10
mi-aduc si eu aminte cand jucam fotbal in tenisi din aia ordinari din piata ..si ma simteam f confortabiliin ei ... acum daca as mai incerca asa ceva ...ar fi curata sinucidere ..
orice model de incaltaminte de basket in iau ..trebuie obligatoriu sa aibe gleznele f inalte

smiley19
1st February 2005, 14:51
am vazut ceva model nou de nike...shox bomber..check out...dupa parerea amea arata beton
http://www.eastbay.com/catalog/productdetail.cfm?TID=5555-17230511140117110168613-0&module=productDetail&action=view&sku=10375101&model_nbr=58272&supercat=shoes&id=54447&mvp=sport

koro
1st February 2005, 21:33
au am o pereche de Nike Air Lightning (luati de la "eftinica" eastbay :D ) de care sunt relativ multumit, mai ales ca au si "ankle strap"-u care ajuta f mult la stabilitate.
singura problema e cu unitatea "air sole" care a cam inceput sa scartzaie suparator (asta de la greutatea mea si de la faptul ca am jucat basket foarte des cu ei). in rest sunt multumit de ei

koro
4th February 2005, 18:16
parerea mea despre shox bomber...
puteau sa-i faca sa arate mult mai bine dar dupa cum se vede sunt nijte performance shoes (talpa imprumutata de la VC III), care nu au nevoie de looks si sunt destinati celor care vor performantza si nu aspect

smiley19
13th February 2005, 20:33
Nike Lebron II ati vazut prin Bucuresti?

Nightfly
13th February 2005, 21:02
Da am vazut io la nike cu vreo 4-5 milioane

Raptor
14th February 2005, 00:09
Exact... Nike Zoom Generation... nu mai stiu cat costau.

caseta
14th February 2005, 06:03
let's talk abo...u..t ............. eeeeee sunt roman si voi vorbii romaneste

lol, atunci incearca "vorbi" cu un singur "i"

pina acum am avut nike, adidas si fo 3-4 perechi reebok. adidas m-au tinut citiva ani de basket, munte samd. reebok mi-au placut ca parca sunt mai inalti decit ce fac aia de la nike. daca imi iau, caut mai inalti, ca altfel ... "poc" face glezna.

si pina acum nu a meritat sa dau o circa de bani pt ultimu model de la cine stie ce nike sau adidas, ca si asa nu joc prea mult in sala, iar daca e sa le rup pe asfalt ...... si oricum parca scot astia ghete din ce in ce mai urite. cel putin la noi in magazine ... rar vezi ceva complet pe negru, cum imi place mie. numai combinatii de culori aiurea .....

Baccardi
14th February 2005, 08:53
cel putin la noi in magazine ... rar vezi ceva complet pe negru, cum imi place mie. numai combinatii de culori aiurea .....
te inteleg, si eu am aceeasi problema, de aia am si renuntat sa mai cumpar ghete de baschet de vreo 3 ani. Modelele lor se bazeaza din ce in ce mai mult pe fashionul ghetoului american care numai fashion nu e. Cel putin Lebronurile alea sunt urate cu spume. sa vedeti acu la All Star Game ce uratenii isi pun astia in picioare, galben, verzi, portocalii, bleah!!!

Nightfly
14th February 2005, 10:09
Pai aia din NBA de ex nu au ghete facute dupa culorile care le vor ei ci sunt ghete facute dupa culorile echipei si de aia un jucator precum Stoudemire de ex o sa poarte ghete mov cu portocaliu.Si apoi in magazine apar ghete asemanatoare cu aceleasi culori ca sa le porti cu tricou echipei. Parerea mea

thekobe
14th February 2005, 10:39
quick tip ca am vazut ca mai toti credeti asta : daca ghetele sunt mai inalte nu inseamna neaparat ca tin glezna mai bine. asta depinde de la model la model si un model de gheata joasa poate sa tina glezna mai bine decat alt model de gheata mai inalta

nr15
14th February 2005, 10:51
oameni buni ...
daca a-ti /am avea indeajuns banii incat sa ne cumparam vreo 15 perechi de basket si vreo 15 echipamente ...atunci cu siguranta ...v-ar/ne-ar placea ..sa avem si negri si albi ...si galbeni ,portocalii mov etc , bla bla bla ....pt absolut orice ocazie ...
dar cum majoritatea avem 1,2 maxim 3 perechi .. odata ...atunci trebuie sa ai grija ce culori alegi ca sa poti si juca basket cu ei ..si sa poti iesi si pe strada daca e cazul :D:P:

nr15
14th February 2005, 10:57
quick tip ca am vazut ca mai toti credeti asta : daca ghetele sunt mai inalte nu inseamna neaparat ca tin glezna mai bine. asta depinde de la model la model si un model de gheata joasa poate sa tina glezna mai bine decat alt model de gheata mai inalta




ai si nu ai drepatate thekobe

sunt mult mai mari sansele ..ca intr-o gehata care iti trece peste glezna sa fie mai greu sa faci o entorsa decat intri adidas-pantof

eu vorbesc chiar din experienta
de-a lungul timpului am "reusit" sa fac cate 4,5 (cel putin) entorse pe fiecare glezna...si acum ..daca am incaltaminte joasa ,merg pe strada si calc pe o denivelare pot spune cel putin ca ma doare piciorul daca nu mai grav ..
asa ca la mine sunt si binevenite si as putea spune cam obligatorii ghetele cat mai inalte posibil(ba chiar am si glezniere pe sub ghete tot ca sa fiu mai sigur ):P

caseta
14th February 2005, 14:36
de acord cu nr15.
am facut prostia o data sa joc in pantof de sport, nu gheata (adica teneshi, nu bashchetzi - h-ul ala e intentionat acolo) si am stat in ghips 2 sapt. trebuia mai mult dar am rupt ghipsu, ca ma enerva :P

de fo 2 ori intr-o pereche de reebok am calcat pe picioru unuia si am simtit ca mi se duce glezna, dar gheata m-a tinut. m-a durut un pic, dar am strins mai bine gheata si am jucat in continuare.

adevarat, ca tot in gheata (dar cred ca nu strinsesem bine) am cazut din saritura pe picioru unuia care s-a bagat sub mine la recuperare. n-avea cum peste ca sarisem imperial :)))))))))) sarisem toti cei 21cm de detenta pe care ii am. si mi-am f***t glezna .... de nu am mai stiut de mine.

si, ca sa zic asa, la gheata nu trebuie pentru ca sa uitam efectul psihologic :D :D :D :D :D

nr15
14th February 2005, 15:27
sfat pt toata lumea apropo de ghete inalte si de entorse (mentionez ca sfatul acesta se bazeaza pe informatii citite auzite ..si traite si pe propia piele):


in cazul in care face-ti o mica entorsa ..dar cu toate ca va doare aveti senzatii ca puteti juca in continuare ...NU O FACE-TI !!!!!!!!!!!!!!!

multi au gresit facnd acest lucru ...inclusiv eu ..si au avut de suferit ...
acea mica entorsa de la inceput se agraveaza daca joci in continuare ,,...desi senzatia de la inceput este ca ..daca joci iti trece ...ESTE FALS!!! ITI TRECE CAT TIMP JOCI ...APOI EFECTELE SUNT DUBLATE ( MAI MULTA DURERE , VASE DE SANGE SPARTE ...APARE INVINETIREA PICIORULUI SI MULTE ALTELE )
IN SCHIMB ..DACA TE OPRESTI ...SUNT TOATE SANSELE CA A DOUA ZI SA NU MAI AI NIMIC

Vikingu
14th February 2005, 17:12
Eu am facut numai o entorsa pana acum (cand am sarit la o recuperare si am aterizat pe piciorul altuia). De atunci..m-am invatat minte...sunt in aer....aterizez..si daca simt ca mi se duce un picior ma las si pic jos pe podea! Ca un mort pe acolo..:)
Eu asa cred...cel mai bun mod de a evita accidentele de tip entorsa e sa ai grija cum aterizezi. Chestia cu ghete inalte e asa si asa. Adica e adevarat ca sunt bune dar nu te ajuta cu prea mult. Mai important e felul cum atingi podeaua! :D Poate ma insel.....

nr15
14th February 2005, 17:26
nu te inseli deloc ..ai dreptate conteaza mult cum cazi ...DAR
ce faci daca cazii de la sa zicem aproape un metru ...??? atunci nu prea mai conteaza daca vrei sa faci pe mortul pt ca nu mai ai timp sa iti pui in aplicare planul ...distanta fin mare creste viteza sau greutatea ta ( sa zicem ...intelegeti voi .. chestia aia cu atractia gravitatiolnala egala produsul dintre masa si acceleratie :)))) si atunci ups ...entorsa :)
si acelasi lucru se intampla in mom in care sar doi oameni unul cade primul si aldoilea imediat pe glezna primului ...daca al doilea are 100 de kg cum am patit-o eu ...iarasi scrie pe tine "entorsa":)))

Vikingu
14th February 2005, 17:31
In cazurile pe care le-ai enumerat tu...ghetele joaca un rolul cel mai important (zic eu) si ar fi bune si niste glezniere sau cum li se zice sub. Ghete inalte! :D

P.S.: ala de 100 kg nu a patit nimic? :)

caseta
14th February 2005, 18:48
am citit pe undeva pe net ca cica sunt niste exercitii speciale care sa te ajute sa eviti buseala gleznelor. daca imi aduc bine aminte spunea ca ar fi si o chestie de echilibru. una dintre chestii era sa incerci sa stai citeva minute bune intr-un picior. desi pare usor, cei mai multi nu au echilibrul necesar pentru a sta atit de mult intr-un picior fara a atinge podeaua cu celalalt. nu stiu cit e de adevarat ce era in articolul ala.

si eu am incercat sa ma las moale adica sa nu las greutatea pe glezna daca simt altceva sub picior decit podeaua. dar uneori nu apuci. daca esti in cadere si se baga unu sub tine .... trust me ca sux. si eu am 95 kg. dar gleznele sunt cam subtirele :P

thekobe
14th February 2005, 20:47
quick tip ca am vazut ca mai toti credeti asta : daca ghetele sunt mai inalte nu inseamna neaparat ca tin glezna mai bine. asta depinde de la model la model si un model de gheata (mai) joasa poate sa tina glezna mai bine decat alt model de gheata mai inalta
am mai pus un "(mai)" acolo; nu inseamna neaparat = in general da, dar mai sunt si exceptii.

ca sa vedeti ca "mai inalt" nu inseamna neaparat "tine mai bine glezna" cititi un pic pe linkurile de jos review-urile la ciubote unde scrie de ankle support si o sa vedeti ca mai mult conteaza ce are acolo la glezna (material, mecanisme de prindere ...) decat (,) cat de inalta este gheata. deci, cum ziceam, depinde de la model la model si pacat ca s-a inchis site-ul ca va aratam si exemple de unele MAI joase (nu inseamna ca sunt cat alea de fotbal :/) care tin glezna mai bine decat altele mai inalte.

http://www.kicksology.net/index_petrie.html
http://www.kicksology.net/index_retrokid.html

Nightfly
14th February 2005, 20:54
Da si mie imi pare rau ca s-a inchis Kicksology insa am dat de Proffesor K pe forumul de la instyleshoes.com are acolo o sectiune Shoes Reviews sau asa unde e moderator, chiar daca nu mai pune reviewuri.

nr15
20th February 2005, 21:41
mi-am luat nike shox:D:P:):):)):D:P .. si abia astept sa vad daca o sa pot sa sar peste panou cu ei

dizzy
20th February 2005, 22:12
sa ii porti sanatos, si sa dai multe slamuri cu ei

nr15
20th February 2005, 23:52
tks man :P ca orice om ..cand iti iei ceva nou iti vine sa dormi cu ei in pat :D:):P

Vikingu
22nd February 2005, 15:27
daca nu sunt prea indiscret...cat ai dat pe ei?
vroiam sa imi iau si eu din astia, dar mi-am luat and1
aici la magazin is cam 100 si ceva de euro...

nr15
22nd February 2005, 21:03
am dat 3,6 mil

Vikingu
22nd February 2005, 21:10
aha. inseamna ca e cam acelasi lucru si aici :)

nr15
22nd February 2005, 21:14
asa mi-am facut si eu calculul ..si de acea nu mi-am comandat de afara
maca aici le pot proba ..in voie ..pana ma simt bine in perechea pe care urmeaza sa o iau ..
asa prin comanda ..risc sa-mi fie un pic mici ..sau mari :(

Vikingu
22nd February 2005, 21:25
si cum is??? faini?
eu nu mi-am luat asa ca nu imi plac genul asta cu "suspensii" la spate. Mi se par instabili, desi sunt sigur ca nu sunt!
p.s.: cred ca noi 2 ne-am putea lua la intrecere cine raspunde mai repede la mesajul celuilalt (am zis ca gluma chestia asta) :D

nr15
22nd February 2005, 21:36
i-am luat de 2 zile ..abia sambata voi putea sa vad cum joc cu ei in sala ..deocamdata doar am mers cu ei ..si m-am simtit f bine...
dupa ce voi juca in ei sambata ...iti zic ..cum a fost ..
oricum instabili sa stii ca nu sunt

Seahawk
23rd February 2005, 04:18
Nike, REebok, And1..

nr15
27th February 2005, 16:41
ce ziceti de modelul asta ?

Raptor
27th February 2005, 17:16
Ce sa zicem? Zicem ca orice VC III e super-marfa, oricum ar arata. Eu ii prefer pe aia rosii, though... :D

rasheedkpenny
27th February 2005, 17:34
Si-a luat un prieten de-al meu, de la Brasov, niste VC III! Astept sa vad ce zice!

nr15
27th February 2005, 17:39
no shit !!!!!!!!!!
ei bine sa-i spui prietenului ala al tau ..ca are un concrent ...mi i-am luat si eu pe astia
vreau sa zic pe pe viu arata chiar mai bine decat in poza

Raptor
27th February 2005, 18:23
I-ai luat de pe net? Cat au costat?

nr15
27th February 2005, 19:15
i-am luat din carrefour -orhidea DE LA MAGAZINUL NIKE
AU FOST 4 670 000

Raptor
27th February 2005, 19:59
Ce ma??????? In Orhideea am fost eu si nu se gaseste asa ceva (VC III). De fapt nu am vazut nicaieri in Bucuresti VC III.

Nightfly
27th February 2005, 21:20
Au fost in Carrefour mai de mult i-am vazut si io da acu s-au terminat ca era stoc limitat:P

nr15
27th February 2005, 23:28
raptore ..eu nu mint ..
azi la ora 1 (aproximativ) am fost acolo
nu m-am dus sa imi iau asa ceva (am fost acolo sa-si ia prietena mea depilator :P:D)
am intrat si eu la nike ...i-am vazut ( vince carter =love at first sight) si norocul meu era ca aveam cardul la mine ...si mai avea ceva bani pe el ..cat sa-mi ajunga sa-i iau ...asa ca i-am luat
erau pe randul cu incaltaminte de basket (evident ) a treia pereche de jos in sus :P:D:)
SI NU S-AU TERMINAT
expusi era un nr 40 sau 41 ...si tipul caruia i-am cerut niste numere mai mari...mi-a adus alte 2 perechi unul 44,5 ..si altul 45,5
asa ca cine mai vrea ...sa se duca .inca mai sunt

Nov
3rd March 2005, 12:36
Unde as putea gasi si eu (in Romania) adidasii astia : Nike Zoom Air Ultraflight si cam la ce pret ?

Cam asa arata ... :) :

http://www.hoopsvibe.com/nike-air-zoom-ultraflight-article-10083.html

nr15
3rd March 2005, 14:56
am fost eu pe la magazinele de incaltaminte sport ..de curand ..si nui-am vazut nicaieri

rasheedkpenny
3rd March 2005, 15:04
Sunt model late 2003-early 2004... e normal sa nu-i mai gasesti nicaieri prin magazine! Si eu am vrut la un moment dat sa-mi iau modelul asta dar n-am gasit! :(

nr15
3rd March 2005, 15:09
rasheed modelul ala care mi l-am luat eu .. din ce an e ??? huh ? 1979???????????
eu l-am gasit in magazin :D

Nov
3rd March 2005, 20:10
Asta cam asa e ... sunt model mai vechi ... dar oricum sunt super reusiti .Pacat...

Nightfly
3rd March 2005, 20:39
Astia prin magazinele noastre(NIKE) nu mai au nici Air Force One care e cel mai po****r pantof sport de peste tot. Aduc toate tampeniile care la americani sunt la reduceri si le pun la 4 milioane si nici macar nu exista magazin NIKE adevarat in Romania astea sunt Elmec firma greceasca care are si Harley Davidson Gas si nu mai stiu ce astfel ca va dati seama de interesu Nike pt Romania. Practic nu ai cum sa gasesti nici ghete noi dar ghete din 2003-2004.Iar Jordani NADA. Au adus mai demult si erau 9 milioane

nr15
3rd March 2005, 21:00
uite un om pe gustul meu :
te am la suflet ca ai pomenit de jordan( incaltaminte sport )

Nightfly
3rd March 2005, 21:14
:) Pai Jordanii sunt incaltamintea mea favorita si totusi nu am nici macar o pereche:(.
Tare as vrea sa fac si io rost de una. Mai ales ca "dincolo" sunt cam 100$ adica acceptabili.

nr15
4th March 2005, 10:38
si la mine la fel ..
am avut doua perchi dar cu ceva timp in urma ..
de caurand nu am mai reusit si datorita faptului ca nu se gasesc ...si mai ales pt ca atunci cand vezi unii sunt 15 milioane :D:P:)

Nightfly
4th March 2005, 21:41
Jordans have been spotted:D Am vazut azi Jordan XIII ca astia: http://www.pickyourshoes.com/collectible/nike_air_jordan_13_retro_blk_red.htm
La Plaza Romania cu 446 de Lei Grei. Din pacate insa acum nu am bani sa imi cumpar:(

nr15
4th March 2005, 21:43
ce ma oftic ...
acum chiar nu mai am bani
am dat aproape 5 mil pe ultimii care mi i-am luat nike vc

Nov
5th March 2005, 12:22
Cred ca imi iau pana la urma Adidas Game Day Lightning ... de pe eastbay ... arata destul de bine si in plus pretul este atragator ... (65$) ;).
Am de ales intre astia si T Mac 3 ...T Macurile sunt si ele vreo 55$ (cu taxe cu tot).

Cam asa arata (Adidas Game Day Lightning) :

http://www.adidas.com/sports/basketball/content/shoes/country/com/site.asp?fName=DirectShoe&fParams=gdl

Ce parere aveti de ei ? ... merita ?

Raptor
5th March 2005, 15:37
E marfa ala. Si variatiile de culoare sunt marfa. :D

nr15
5th March 2005, 21:53
tocmai am aflat ca nike-urile vc3 pe care mi le-am luat se afla printre cei mai buni( din toate pct de vedere) la capitolul incaltaminte sport
ps: am vazut jordan 13 si in uniri la nike
si apropo ..de la dinamo ..erau vreo 3 care isi luasera

Nightfly
6th March 2005, 11:04
La unirii erau tot aia negrii sau erau alta culoare? Oricum sper ca totusi nu o sa se "epuizeze" prea repede stocu si eventual sa fie o ieftinire.

nr15
6th March 2005, 11:09
erau aia negri si intr-adevar arata demential ..
mai mai ca imi vine sa imi iau a 3-a perche in 2 saptamani ..dar din pacate nici eu nu sunt copil de bani gata si trebuie sa muncesc pt ei :(

Nightfly
6th March 2005, 11:24
Mda numa ca tu ai unde sa muncesti pt ei. Io sunt inca in liceu si nici nu am unde sa muncesc pt ei si nici nu sunt asa de bogat incat sa cer 4 000 000 la parinti. Asa ca ei pot sa imi dea 1 milion da restu tre sa fac io rost si nu prea am de unde in afara de alocatie(210 000 pe sapt). So bye bye Jordans:(

Raptor
6th March 2005, 11:43
So bye bye Nightfly, is he looking upon the rim :D

ThePacer
21st March 2005, 22:24
Eu mi-am cumparat azi o pereche de Nike Air Quickness rosii.La inceput nu am stiut care sa ii cumpar ori astia ori Jordanii aia negri.Jordanii erau 430 lei grei(parca) si astia 475 lei grei,si iam luat pe astia ca imi plac mai mult.Uitati o poza:

nr15
21st March 2005, 22:34
i-am vazut si eu ieri in mall plaza rom

sa-i porti sanatos !

Nightfly
21st March 2005, 22:39
NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO S-a comis un sacrilegiu:) Cineva a dat mai multi bani pe o pereche Nike "regulara" in locul unei perechi de J's. Asa ceva nu e acceptabil:P. Oricum sa ii porti sanatos:)

nr15
21st March 2005, 22:45
sincer si eu as fi ales jordan-urile ...dar gusturile nu se discuta ..sunt convins ca in ochii tai noua achizitie e cea mai buna posibila :P

ThePacer
21st March 2005, 23:15
Mersi baieti.Jordanii is super dar parca mie astia imi plac mai mult.

smiley19
22nd March 2005, 12:16
nr15 care zici ca arata mai bine dintre VC III si IV?

Raptor
22nd March 2005, 14:28
VC III se zice ca sunt cei mai buni adidasi facuti vreodata.

smiley19
22nd March 2005, 19:15
Mai exista pe piata?Sau au intrat VC IV deja...

Nightfly
22nd March 2005, 22:02
Culmea e ca pe piata mai sunt si VC I:)) pe cand VC IV nici nu exista la noi:(.
Preturi: VCI-3 100 000 VCIII-4 600 000;)

smiley19
23rd March 2005, 10:31
In situatia asta cea mai rentabila alegere e sa va luati de pe eastbay. De exemplu VC III parca sunt 90usd. Mai pui 15-20 pentru cel care ii aduce si tot iti iese la 100-110.....e ceva diferenta fata de 4.600.000.

smiley19
23rd March 2005, 10:36
Ce ziceti de Nike Air Zoom 2K5 Huarache?

Nightfly
23rd March 2005, 12:38
Arata destul de marfa:)

smiley19
23rd March 2005, 13:44
Acum daca as avea bani mi-as lua ca e mai mic cursu' la dolar.

Nightfly
23rd March 2005, 21:23
Pai cat costa adusi?

smiley19
24th March 2005, 17:00
Cu totu in jur de 4 milioane.

smiley19
24th March 2005, 17:01
N-am bani ca mi-am luat shorts si maieu de la nike si m-or costat ceva...

smiley19
24th March 2005, 19:08
Mai sunt in magazine Nike VC III? apropo..nr15 am inteles ca tu ai. Te ajuta cu ceva la sarit? Am citit undeva ca ajuta cam cu 3ich.

Nightfly
24th March 2005, 22:10
Da mai sunt ca deasta am zis. Iar in legatura cu saritu in mod normal nu tre sa te ajute cu nimic fiindca ele doar absorb socurile adica precum suspensiile la masini si io zic ca suspensiile nu fac masina sa sara(decat daca sunt dealea hidraulice a la Snoop:)) ) asa ca parerea mea(si a lui TheKobe) ar fi ca nu. Acu sa vedem ce zice posesoru:D

bebe76
25th March 2005, 22:23
De Fila ati mai auzit ceva ?
Mai exista vreun magazin care sa aiba mai multe modele / reprezentanta ?

3stripes
6th April 2005, 14:00
Cred ca imi iau pana la urma Adidas Game Day Lightning ... de pe eastbay ... arata destul de bine si in plus pretul este atragator ... (65$) ;).
Am de ales intre astia si T Mac 3 ...T Macurile sunt si ele vreo 55$ (cu taxe cu tot).

Cam asa arata (Adidas Game Day Lightning) :

http://www.adidas.com/sports/basketball/content/shoes/country/com/site.asp?fName=DirectShoe&fParams=gdl

Ce parere aveti de ei ? ... merita ?

Sunt misto GDL-urile... eu mi-am luat (acum o saptamana au sosit) t-mac 3 de pe eastbay si am iesit pe la 1.700.000 /hello
am pus si o poza cu "bijuteriile"

3stripes
6th April 2005, 14:06
rar vezi ceva complet pe negru, cum imi place mie. numai combinatii de culori aiurea .....
Si eu sunt de accord cu asta....nu stiu de ce dar majoritatea adidasilor de pe la noi sun albi....negrul nu se mai poarta? sunt eu demodat? oricum traiasca eastbay ! ! !

C-O-S + min
6th April 2005, 20:31
As vrea si eu sa stiu cam ce ar trebui sa faci ca sa-ti cumperi niste adidasi de pe net! M-am saturat de porcariile din tara! Am auzit si eu de eastbay dar in principiu ce ar trebui sa faci? Exista posibilitatea sa-ti iei teapa?

Si de ce ar fi astia mai ieftini decat cei din magazinele Nike din Romania?