PDA

View Full Version : Richard Burns a murit



Dorin
26th November 2005, 16:17
Campion mondial in 2001, bolnav din 2003 cind lesina la volan .Copilotul reuseste atunci sa evite catastrofa. Se constata ulterior ca are tumora cerebrala. Din pacate nu s-a putut face nimic care sa-l vindece si decedeaza azi, la o zi dupa George Best. Anglia sportiva este in doliu.D

miril
26th November 2005, 16:51
O veste foarte trista. Dumnezeu sa-l odihneasca!

Lucky_OLD_G's
26th November 2005, 17:03
se duc astya unu dupa altu god rest'em in peace...........

realmadrid.com
27th November 2005, 01:19
Dumnezeu sa-l odihneasca :(

Profetu
28th November 2005, 10:22
No Comment !

Profetu
28th November 2005, 10:24
..

Profetu
29th November 2005, 10:20
Scrisoare de la Richard Burns

Salutare tuturor,

Asa dupa cum stiti, acum un an mi s-a facut rau in drum spre Raliul Marii Brtianii si la scurt timp dupa aceea am fost diagnosticat cu tumoare pe creier. A fost un soc total. Eram dedicat 100% luptei pentru titlul mondial in WRC si deodata nimic nu era mai important pentru mine decat propria sanatate, trebuind sa ma dedic 100% luptei cu aceasta boala.

Nu pot sa nu recunosc ca a fost foarte greu dar cu toate acestea am ramas optimist si atat de fericit cat puteam fi intr-o asemenea situatie. Sprijinul pe care l-am avut de la medicii care ma trateaza, de la familia si de la prietenii mei a fost fantastic. Vreau de asemenea sa multumesc tuturor ceor care mi-au trimis gandurile lor bune - m-a ajutat enorm sa stiu ca fanii inca sa intereseaza de soarta mea si nu m-au uitat.

Am urmarit campionatul mondial de raliuri la televizor si vreau sa-l felicit pe Seb (Loeb) pentru castigarea titlului anul acesta. Este foarte dedicat si merita acest titlu.

De asemenea vreau sa-i urez lui Carlos (Sainz) "retragere fericita" - este un pilot foarte pasionat si dedicat si cu siguranta o sa ne lipseasca.

Tratamentul pe care l-am urmat a fost foarte intens dar incep sa devin mai puternic ata fizic cat si psihic. Este inca prea devreme sa ma gandesc la planuri de viitor - momentan incerc sa ma intorc prima oara la o viata normala.

Doctorii trebuie sa ma supravegheze atent in continuare, dar mi-au spus ca este in regula sa calatoresc, asa ca planuiesc sa vin sa urmaresc "live" un raliu cat de curand... poate ne vedem acolo!

Va urez tuturor un Craciun fericit si cele mai bune urari pentru anul 2005!

Aveti grija,

Richard

Profetu
29th November 2005, 12:53
http://www.richard-burns.co.uk/memorials/

joao pinto
29th November 2005, 17:38
Rest in peace, Richard.

Darkslowstar
29th November 2005, 19:25
RIP Richard, foarte bun pilot, unul dintre favoritii mei alaturi de Colin. Parca nu mai e la fel campionatul fara ei.