PDA

View Full Version : Transferuri



*Coco*
18th April 2007, 21:17
Mircea Voicu la Pandurii


Echipa de fotbal Pandurii Târgu Jiu a început deja campania de achiziții pentru viitorul sezon. Astfel, ieri, gorjenii și-au asigurat semnătura mijlocașului de la Jiul Petroșani, Mircea Voicu. Decarul hunedorenilor a devenit de ieri jucător liber, iar oficialii pandurilor nu au stat pe gânduri și l-au și transferat pe mijlocaș. „Voicu mai avea contract cu Jiul până la vară, așa că putea semna cu noi. Nu știu dacă a devenit acum jucător liber, știu că va veni la noi din vară”, a declarat ieri Marin Condescu. Potrivit președintelui de la Pandurii, Marin Condescu, Mircea Voicu a semnat deja un precontract cu gruparea gorjeană pentru următoarele cinci sezoane. „V-am spus că vom aduce jucători care vor semna pe perioade îndelungate. Vom mai aduce și alți jucători de care avem nevoie. Nu dăm nume”, a mai declarat Condescu.

Sergio_D
18th April 2007, 23:58
Mircea Voicu ? Pfff... cine-i asta ? :rolleyes:

Balaci
19th April 2007, 00:38
Un nasol:P

Sergio_D
19th April 2007, 00:49
pai si ce cauta nasolii la echipa noastra ? :thinkso:

afara ca nasolii ! :lol:

TaciAcolo
3rd May 2007, 17:43
22 de ani are jucătorul dorit de târgujieni.



După ce săptămâna trecută târgujienii și-au asigurat pentru o perioadă de trei ani serviciile jucătorului Mircea Voicu, de la Jiul Petroșani, campania de achiziții la Pandurii continuă.

______________________________



În aceste zile, gruparea olteană s-a interesat de un alt fotbalist care a evoluat la Jiul Petroșani, mijlocașul de numai 22 de ani, Ovidiu Vezan (foto la minge), care în momentul de față este legitimat la Minerul Lupeni. Vestea conform căreia Vezan ar fi dorit de Pandurii a fost dezvăluită chiar de antrenorul Minerului Lupeni, Dan Mănăilă, care a afirmat că este foarte posibil ca, în această vară, să se despartă de trei dintre jucătorii săi: “Pentru trei dintre fotbaliști există oferte de la echipe din primul eșalon. Neagu, Itu și Vezan sunt doriți de Jiul Petroșani. Pentru Itu există oferte și de la alte trei formații din primul eșalon. Vezan a stârnit interesul Jiului Petroșani, dar este dorit și de Pandurii Târgu Jiu.” Fost jucător al petroșănenilor în sezonul 2005 - 2006, mijlocașul Ovidiu Vezan a mai activat la UTA Arad în eșalonul secund, West Petrom Arad, ACU Arad, Unirea Sânnicolau Mare și Jiul Petroșani.

Pandurii recunosc interesul pentru Vezan

Oficialii clubului din Târgu Jiu nu au infirmat zvonurile conform cărora jucătorul Minerului Lupeni s-ar afla pe lista de achiziții din această vară, însă, momentan, nu s-a discutat nimic concret despre un eventual transfer al acestuia. Se pare că evoluțiile bune ale arădeanului la formația din Lupeni au stârnit interesul pandurilor, ultimul cuvânt aparținându-i antrenorului. Deși fotbalistul are doar câteva partide disputate în Liga I, oltenii nu se tem să aducă jucători din diviziile inferioare. Cum Jiul nu mai are nicio șansă pentru a rămâne în primul eșalon, mijlocașul pare tentat să ajungă la echipa târgujiană, însă nu știe foarte multe despre un transfer al său în orașul lui Brâncuși: “Momentan, sunt jucătorul Minerului Lupeni. Știu că s-au interesat de mine formații din primul eșalon, dar nu am primit nicio ofertă concretă. Aș fi bucuros să evoluez pentru Pandurii. Este o echipă bună, care a demonstrat că își merită locul în prima ligă și mi-ar plăcea să ajung acolo. Dacă sunt dorit de clubul gorjean, nu o să refuz”, a precizat Vezan.



Momentan, sunt jucătorul echipei Minerul Lupeni. Știu că s-au interesat de mine formații din primul eșalon, dar nu am primit nicio ofertă concretă. Aș fi bucuros să evoluez pentru Pandurii. Este o echipă bună, care a demonstrat că își merită locul în prima ligă și mi-ar plăcea să ajung acolo. Dacă sunt dorit de clubul gorjean, nu o să refuz.

Ovidiu Vezan

TaciAcolo
25th May 2007, 16:27
Scarlatache si Vranjkovic, aproape de Târgu Jiu

Presedintele Marin Condescu a recunoscut ca negociaza cu Dinamo pentru a-si întari lotul. Scarlatache este aproape de revenirea la Pandurii iar Vranjkovic ar putea fi împrumutat de Dinamo la Târgu Jiu. în carti pentru un transfer la gruparea gorjeana se afla si atacantul Alexandru Piturca, liber de contract, date fiind relatiile dintre el si antrenorul Eugen Neagoe.

Pâna în acest moment s-a perfectat transferul lui Mircea Voicu de la Jiul Petrosani, gruparea din Târgu Jiu intentionând sa mai aduca alti cinci jucatori.

Bun presedinte avem :ok: am luat ceva bani pe Voika si acum se intoarce la noi :happy


Ghindeanu, pe lista lui Neagoe

PANDURII Tehnicianul gorjenilor, Eugen Neagoe îl are în vedere pentru sezonul viitor pe fundasul dreapta în vârsta de 27 de ani al ”bancarilor”, Daniel Ghindeanu. Fotbalistul este unul dintre preferatii lui ”Geana” mai ales ca îl cunoaste foarte bine, cei doi fiind coechipieri la Extensiv în urma cu cinci ani.

”Eu mai am contract pâna în iarna cu cei din Cotroceni însa daca primesc vreo oferta de la Pandurii sunt dispus sa negociez. Ma bucura foarte mult ca Eugen s-a gândit la mine”, a spus Ghindeanu.

de Ghindeanu nu stiu ce sa zic ...ce facem luam jucatori de divizia b:sleep:

TaciAcolo
26th May 2007, 13:49
Valentin Simion a fost imprumutat pe o perioada de 1 an la Pandurii...o achizitie destul de buna ma mir cum de l-au scapat cei de la uta :D

kerosene
26th May 2007, 13:59
Se pare ca vreti sa-l luati si pe Curca de la Farul,dar nu prea il intereseaza varianta asta. :D

Curcă nu este interesat de Pandurii

Se vorbește că pe lista de achiziții a Pandurilor Tg. Jiu figurează și portarul farist George Curcă. Oficialii gorjenilor ar avea de ales între acesta și Hotoboc, de la FC Argeș, pentru înlocuirea lui Adnan Guso, dacă acesta va pleca de la echipă. George Curcă vrea să părăsească Farul, dar nu este interesat de Pandurii. „Până acum, nu am vorbit cu nimeni de la această formație, dar nu mă tentează să merg acolo. Oricum, vreau să găsesc înțelegere la oficialii Farului și să fiu lăsat să plec. Până acum, nu am însă nicio ofertă“, a declarat portarul constănțean.

TaciAcolo
26th May 2007, 14:07
e praf nici sa nu vina .......dossey e peste el si Balaet:D
o sa transferam un portar doar in cazu` in care o sa plece gusso

Sergio_D
26th May 2007, 14:52
Simion? Nu-i rau deloc... ducem lipsa de atacanti :D

Celso
26th May 2007, 14:56
hmmm....tare suspect:( :( :(

TaciAcolo
26th May 2007, 15:25
suspect, ce?:D

Celso
26th May 2007, 15:29
trage Steaua tare de el, "haide ma UTA, avem nevoie de el domne, joaca la Steaua la anu" .... si in cateva zile e la Pandurii... :( :( :( ... nu vreau sa fiu carcotas, dar meciul ala Steaua-Pandurii:confused: ce interes avea Steaua sa il dea la Pandurii :| ...cand baiatul vroia sa ramana la Arad, pt ca se adaptase bine, iar sefii de acolo il doreau in continuare....

doar ma intreb si eu:P

Sergio_D
26th May 2007, 15:31
In meciul Steaua - Pandurii, jucatorii nostri si-au dat tot interesul sa scoata vreun punct ceva, insa javra aia de arbitru a dat un penalty exagerat de usor.

TaciAcolo
26th May 2007, 15:32
hai ma ...numai scenarii :D ...daca era meciu` dat ne bateau si ei cu 2-0 macar ..sa nu se mai discute atat de penaltyu` ala :)
a ales bine Simion Pandurii e peste Uta :D

Celso
26th May 2007, 15:34
asa sunt eu scenarist;) ..sa vedem la anul ce iese:D

*Coco*
26th May 2007, 17:00
Deabia astept sa plece Vintilescu cu Rus...ca am vazut ca au oferte din ASIA sa se duca..:yeah:
In locul lui Vintilescu il aveam pe Simion si in locul lui Rus pe Scarlatache care se pare ca va veni inapoi:)

Balaci
27th May 2007, 10:34
Il vrea cineva pe Vintilescu?:shocked: :shocked: :shocked:
Ar trebui dar rapid pana nu se razgandesc aia:happy

Sergio_D
27th May 2007, 13:31
Alexandru Piturca... ce jucator e ala? :shocked:
Lucrurile incep sa miroasa... Neagoe isi cheama nepotul la Pandurii, chit ca respectivul este o petarda... :(

*Coco*
27th May 2007, 14:41
Ala e mai petarda decat Vintilescu:D
Aoleu sa vedeti ce cuplu o sa faca cu Orac daca vine...sparg toate cluburile din Tg-Jiu cum o faceau la Craiova cand au fost amandoi

TaciAcolo
27th May 2007, 15:49
ca avem si multe cluburi :ras-plans: ...nu cred ca au ca face pe la noi:D

*Coco*
27th May 2007, 15:59
Alea care sunt...e de ajuns ca sa petreaca toata noaptea in fiecare zi:D

dinara
29th May 2007, 14:29
am si eu o intrebare....de cateva saptamani...mai exact inainte de meciul pandurilor k steaua,se antrena k echipa si un argentinian...Gerardo Fabian Dusso...si se zvonea k o sa vina la echipa...intrebarea mea este:ce s-a ales de el???il coopteaza Neagoe in lot???sau a plecat definitiv???...dak stie cineva ceva...sa posteze pe forum

TaciAcolo
30th May 2007, 12:34
dinara: daca il pastrau anuntau pana acum.....singurul care a venit la Pandurii e Voicu


Zvonurile sunt confirmate chiar de tehnicianul gorjenilor,

Alex Pițurcă este dorit de Neagoe la Pandurii

Printre jucătorii care se află în atenția conducerii Pandurilor pentru parafarea unui transfer pentru sezonul viitor se află și fiul selecționerului Victor Pițurcă. Președintele Pandurilor, Marin Condescu, nu a negat interesul pentru acest jucător, dar spune că problema jucătorilor care vor veni la Pandurii este a antrenorului, el urmând doar să negocieze cu cei pe care Neagoe îi va solicita: “E treaba lui Eugen Neagoe pe cine dorește să aducă la echipă pentru că el va fi antrenor în continuare. Pe Alexandru Pițurcă poate să îl aducă dacă consideră că îi va fi util, eu am cerut doar să treacă pe lista de achiziții jucătorii pe care îi dorește. Dar deocamdată nu am semnat nimic cu nici cu Pițurcă și nici cu un alt jucător.” Nici antrenorul gorjenilor nu a negat faptul că și l-ar dori pe Alex Pițurcă sub comanda sa, dar fiind la cursurile Pro, Neagoe nu a trecut la semnare de contracte cu jucătorii ci doar se află la stadiul de discuții: “Eu nu știu să fi semnat vreun jucător după ce s-a încheiat sezonul, cel puțin pe mine nu m-a informat nimeni. Nu pot să confirm că va veni Alexandru Pițurcă, Robert Ghindeanu sau Vali Simion, ci doar faptul că există discuții cu acești jucători. Eu îmi doresc la echipă acești jucători, dar nu pot să spun acum dacă vor și veni pentru că nu s-a concretizat încă nimic. Sunt doar povești că au semnat cu pandurii și simple speculații. Deocamdată nu este nimic concret pentru că nu s-au demarat negocierile cu jucătorii.”

În cazul în care Alex Pițurcă va ajunge la Pandurii, acesta va fi al doilea Pițurcă ce va juca la echipa gorjeană, tatăl său, selecționerul Victor Pițurcă fiind component de bază al lotului gorjenilor la sfârșitul anilor ’70.

Eugen Neagoe a precizat că echipa sa este interesată și de serviciile lui Hotoboc de la FC Argeș, dar că nu vor demara discuțiile în vederea unui transfer până nu se va știi exact dacă Guso va pleca în Germania: “În ceea ce-l privește pe Hotoboc de la FC Argeș e un portar bun de care am avea nevoie. Dar vom intra în discuții cu el numai dacă pleacă Guso iar el, deocamdată, nu a plecat și din câte se pare nici nu dorește să plece.”

oricum e un atacant ca valoare peste Vintilescu de ex :)

Transferul lui SiMION a cazut el ramanand la Uta ..asa ca avem nevoie de un atacant

Balaci
30th May 2007, 14:49
Da,am vazut si eu cu Simion,de kk faza:(

TaciAcolo
8th June 2007, 11:21
Sport
Liga I | Pandurii Tg. Jiu
Vintilescu, spre o altă echipă?
de Valentina UDREA
Aparut in ziua de Vineri 08 Iunie 2007
Vintilescu, spre o altă echipă?• Aflat la final de contract, atacantul gorjenilor nu și-a prelungit încă înțelegerea cu gruparea din Tg. Jiu

Golgheterul pandurilor, Sorin Vintilescu (foto), nu a semnat un nou contract cu actuala saechipă, acesta fiind tentat să dea curs unei oferte pe care o are de la o formație din străinătate.

Deși la Pandurii s-a făcut cunoscut ca jucător, craioveanul nu știe dacă va mai continua să evolueze pentru clubul din Tg. Jiu. Pentru atacant au venit mai multe propuneri, atât de la formații din țară, cât și din străinătate, însă, momentan, nu a dat curs niciuneia dintre acestea. Se pare că tentantă ar fi o ofertă de afară, unde acesta ar primi un salariu mult mai mare decât cel pe care îl are la Pandurii: “Momentan, mai am câteva zile de vacanță, de care vreau să profit din plin. Nu am discutat nimic cu oficialii de la Pandurii de prelungirea contractului și există șanse să plec, dar și să rămân. Totul depinde de propunerea pe care gorjenii mi-o vor face. Nu sunt decis dacă să îmi prelungesc contractul sau să plec la o altă formație. Oferte sunt, atât din țară, cât și din străinătate, și am de unde să aleg, în cazul în care mă voi decide să plec.”

Pandurii are prioritate

Deși s-a arătat interesat de un contract afară, Sorin Vintilescu spune, totuși, că este legat sufletește de gruparea gorjeană, unde evoluează de câțiva ani buni și cu care a reușit o performanță unică, promovarea în primul eșalon. Golgheter al oltenilor atât pe prima scenă, cât și în Liga a II-a, atacantul se va prezenta la reunirea lotului luni, 11 iunie, după care va decide pe ce drum va merge: “Este normal ca Pandurii să fie o prioritate pentru mine. Am avut o perioadă frumoasă la Târgu Jiu și înainte de a purta discuții cu celelalte echipe de la care am primit oferte, este normal să negociez cu oficialii gorjeni și să văd dacă îmi prelungesc sau nu contractul.” La 30 de ani, Vintilescu ar fi tentat să încerce o experiență în străinătate, dar o decizie va fi luată abia după reunirea lotului. Chiar dacă atacantul își va prelungi contractul, șefii echipei din Tg. Jiu vor să mai aducă un vârf în lot.



Este normal ca Pandurii să fie o prioritate pentru mine. Am avut o perioadă frumoasă la Târgu Jiu și înainte de a purta discuții cu celelalte echipe. Sorin Vintilescu

Cigan, în vizorul pandurilor



Atacantul echipei Sopron, Cristian Cigan, se află în vizorul grupării din Târgu Jiu, însă, momentan, negocierile sunt doar la stadiul de discuții, din cauza sumei mari cerute de oficialii clubului ungar pentru tânărul de 20 de ani. Pentru ca transferul acestuia să se realizeze, gorjenii ar fi nevoiți să scoată din buzunar suma de 500.000 de euro, una considerată prea mare pentru aceștia. Aceeași sumă reprezintă bugetul total alocat pentru toate achizițiile din această vară pe care formația le va face. Pe lângă suma de transfer de 500.000 de euro, șefii echipei Sopron mai au și alte cerințe, acelea de a beneficia de 50 la sută dintr-un eventual transfer sau un milion pentru drepturi depline.

TaciAcolo
30th June 2007, 13:38
Neagoe mai așteaptă jucători la Kaprun

Lotul deplasat de antrenorul Eugen Neagoe în Austria se va completa în următoarele zile cu încă patru jucători. După plecarea de la Târgu Jiu s-a alăturat lotului și Sergiu Mândrean care a ajuns deja în Austria după ce a susținut examenul de licență. Duminică vor ajunge și alți doi jucători care sunt așteptați din țară, Marin Vătavu care a susținut examenul de licență și brazilianul Gabriel Silva Pachecho care va susține probe de joc la Pandurii. “Duminică sau luni așteptăm să sosească în cantonament încă patru jucători străini care vor veni în probe. Știu doar că e vorba de un brazilian dar nu știu mare lucru despre ceilalți pentru că eu am solicitat jucători pe anumite posturi nu și ce naționalitate să aibă aceștia. Vom vedea ce pot pentru că vom avea suficiente jocuri să îi testăm. Trebuie să îi cunosc și eu mai întâi și să vad ce posibilități de exprimare au” a precizat antrenorul Eugen Neagoe.

TaciAcolo
5th July 2007, 18:46
Avalanșă de jucători
de Cosmin Brujan

După ce în prima lună de la reunirea echipei, președintele Marin Condescu nu l-a adus decît pe atacantul Alexandru Pițurcă, șeful grojenilor s-a pus pe transferuri. Timp de o săptămînă, oficialul a căutat, alături de impresarul Răzvan Zamfir, fotbaliști prin Portugalia. Condescu a adunat 11 jucători pe care i-a adus în probe în cantonamentul din Austria. "Neagoe este cel care trebuie să decidă pe cine păstrează, dar repede pentru că nu pot să țin în cantonament 33 de jucători. Oricum, eu zic că am adus fotbaliști valoroși, cum nu am mai văzut în România pînă acum. Toți joacă titulari la echipe foarte cunoscute", a precizat Condescu.




super oferta :lol: macar sa fie buni de ceva:D:D

*Coco*
5th July 2007, 23:21
http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=47820

TaciAcolo
5th July 2007, 23:25
foarte bine ...brazilienii par interesanti ...bine ca sunt multi poate sa acomodeaza asa mai usor sa nu se simta izolati...vezi cfr ce trb buna a facut cu portughezii ;)

*Coco*
5th July 2007, 23:34
:thinkso::thinkso:Sa vedem:)
Macar sa fie titulari si sa nu ii mai trimita la echipa II

*Coco*
6th July 2007, 19:49
Achizițiile gorjenilor:


Jaka Stromajer - atacant, 24 de ani, Slovenia, a evoluat ultima dată la ND Triglav;
Rok Hanzic - fundaș stînga, 26 de ani, Slovenia, de la NK Interblock;
Edmilson Dos Santos Karmo - atacant, Brazilia, 19 ani, a evoluat la Guarani, este component al "naționalei" Braziliei Under 20;
Jackson Jose Lucas - fundaș dreapta, 23 de ani, Brazilia, de la Portuguesa;
Cleber Goncalves Ramos - fundaș stînga, 23 de ani, Brazilia, de la Portuguesa;
Leonardo Albuquerque - mijlocaș, Brazilia, de la FC Santos.

Pe google nimic de brazilienii aia:(

TaciAcolo
9th July 2007, 15:18
http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=48232

avem un atacant de valoare se pare:D:D ...

TaciAcolo
19th July 2007, 12:20
Clubul Pandurii își prezintă noile achiziții

Clubul Sportiv Pandurii Lignitul Târgu Jiu anunță într-un comunicat că prezentarea jucătorilor transferați în această vară va avea loc vineri 20 iulie 2007 într-o conferință de presă care va avea loc în sala de sedințe a SNLO. Cu această ocazie vor fi prezentate presei noile achiziții Mircea Voicu, Alexandru Pițurcă, Adrian Rusu, Jaka Stromajer, Constant Djapka, Edimilson Dos Santos și Jackson Jose Lucas precum și noul echipament de joc al echipei Pandurii și sponsorii care vor fi inscripționați în noul sezon pe tricourile de joc.

sa vedem daca o sa confirme :D ....e bine ca sunt tineri

TaciAcolo
29th November 2007, 13:53
Noi coordonate pentru campania de achiziții
Pandurii caută jucători tineri și de valoare

Neagoe: „Vrem jucători tineri care să rămână mult timp la Târgu Jiu”

După ce Rus și Guso au ieșit din vederile lui Eugen Neagoe, oficialii clubului gorjean au început să caute soluții pentru a acoperi aceste absențe. „Probabil vom aduce și alți jucători în iarnă, dacă a plecat Guso vom aduce portari, dacă a plecat Rus aducem un fundaș central”, a dat asigurări Neagoe. Când a venit vorba de campania de achiziții, „principalul” gorjenilor a scăldat-o afirmând că „mai avem patru meciuri oficiale și ne gândim doar la aceste jocuri, abia în decembrie vom vorbi despre campania de transferuri”.
Schimbare de macaz

Totuși, Neagoe a dezvăluit care sunt coordonatele campaniei de achiziții. „Ne dorim să aducem jucători mai tineri, să rămână mulți ani la Pandurii. Ne dorim cu totul altceva din acest an. Sunt jucători pe care o să le mulțumim pentru tot ce au făcut pentru Pandurii, dar o dată vine vremea când ne vom despărți”, a mai spus Neagoe, prevestind o curățenie în lot chiar din iarnă. Cert este că secundul Vali David a anunțat că „ciclul portarilor la Pandurii se apropie de final”, așa că se poate spune că cei doi goalkeeperi rămași în lot sunt pe făraș. Rămâne de văzut însă care va fi starea de spirit a portarilor în aceste patru meciuri care au mai rămas, știind că din iarnă vor trebui să-și caute alte echipe.
Totodată, renunțarea la Guso cu patru etape înainte de final naște un semn de întrebare, dar și o mare dilemă. În lot au rămas doi portari, însă dacă unul dintre ei se va accidenta iar celălalt va fi suspendat, rămâne de văzut cum vor rezolva gorjenii această problemă. „E un risc pe care eu mi l-am asumat. Vom vedea cum voi rezolva această situație care nu cred că se va întâmpla”, a declarat Neagoe.
Tot David a anunțat că între Neagoe și jucători au dispărut acele prietenii, însă principalul îl contrazice. „Am fost apropiat de jucători și așa voi rămâne. Și eu vin tot de pe teren, am fost jucător și eu, știu ce înseamnă când antrenorul este apropiat de jucători sau când îi tratează de sus. Niciodată nu i-am tratat de sus. Am avut discuții individuale cu ei, am avut și avem o relație bună”, a mai spus Neagoe.
Cred în obiectiv

În ceea ce privește acel obiectiv cu obținerea a 22 de puncte, antrenorul pandurilor rămâne optimist. „Cu două victorii ajungem pe locul 11”, este calculul făcut de tehnician.
Seria de 11 meciuri consecutive fără victorie poate fi stopată mâine când Gloria Bistrița va juca la Târgu Jiu. Ca de obicei, președintele Condescu vede doar partea pozitivă a lucrurilor din această serie neagră. „Nu am mai pierdut de patru meciuri și suntem la trei deplasări fără înfrângere. Aceasta este partea plină a paharului. Suntem la un sigur punct de prima echipă aflată deasupra liniei, iar o victorie ne poate duce pe locul 11”, a declarat Condescu. Pentru Condescu 11 meciuri fără victorie puteau fi și o serie pozitivă în condițiile în care echipa ar fi obținut etapă de etapă câte un punct. „Înainte, când luam bătaie și nu obțineam egaluri, spuneam «Doamne, măcar de făceam egaluri, că erau șapte puncte». Acum facem egal cu Steaua, egal cu UTA și nu suntem mulțumiți. Steaua a bătut pe Dinamo, iar Rapidul nu a avut puterea de a reveni de la 0-1 cu UTA pe când noi am revenit de la 0-3”, a mai spus Condescu.
Acesta este sigur că echipa lui Neagoe va ieși din criză. „Vor veni și victoriile. Și cu Bistrița, și cu Clujul și în cupă și în campionat. Vom obține un rezultat bun și la Galați”, este pronosticul șefului de la Pandurii.
Să continue tradiția

În duelurile cu Gloria Bistrița, Pandurii nu a pierdut nici un punct pe teren propriu în fața echipei lui Jean Pădureanu. „Nu întâmplător am bătut Bistrița de fiecare dată la Târgu Jiu. Am mai avut un meci cu Gloria într-un moment dificil, după șase înfrângeri, și am spus că pentru noi campionatul începe cu acel meci. A fost 2-1 și a început. Acum avem 14 puncte și nu mai avem problema de atunci. Nu va fi un meci ușor, dar vom obține victoria”, a mai spus Condescu.

TaciAcolo
25th January 2008, 23:43
Gorjenii l-au transferat pe atacantul Wandeir Oliveira dos Santos (27 ani) de la Naval. Fotbalistul brazilian are și naționalitate macedoneană și chiar a evoluat la naționala Macedoniei. Wandeir a mai evoluat la Cruzeiro, Vardar, Kickers Offenbach și la Naval. Fotbalistul a efectuiat deja primele antrenamente alături de colegii săi.

*Coco*
10th June 2008, 22:05
Comunicat Transfer / Clubul Pandurii A Ajuns La Un Acord Pentru Transferul Portarului Răzvan Stanca