PDA

View Full Version : Sicabets:Comentarii si propuneri



sica84
26th November 2005, 02:02
Aici putem comenta si discuta biletele,metoda mea,strategii si orice avetzi nevoie sa stitzi din ceea ce stiu eu.
Multa bafta si astept observatziile si ideile voastre!!!!!!! :ok:

domnu_cota
26th November 2005, 13:01
in primul rand te rog sa ne spui si noua(celor noi) metoda ta pt.ca nu o stim?

bamse04
26th November 2005, 13:11
in primul rand te rog sa ne spui si noua(celor noi) metoda ta pt.ca nu o stim?
exact..si pune si tu niste meciuri sa vedem..

archaeus
26th November 2005, 13:11
noi cei mai vechi o stim, ar trebui sa te mai uiti prin threadurile mai vechi din cand in cand ;)

bamse04
26th November 2005, 13:30
da ai dreptate ,si era chiar pe prima pagina..
deci daca am inteles bine ideea e maxim 3 meciuri pe bilet pe gm si duble pe favoriti,miza mare,aprox 2 bilete zi..
cam asta e?
corecta ti ma daca gresesc..

Neamtu
26th November 2005, 13:53
corect
Mi-a mers si mie la inceput, mi-am triplat suma cu care incepusem in 2 saptamani.
Dupa aceea am inceput sa prind rezultate de 0-0 si m-am ars. Dupa aproape 100 de bilete sunt putin pe minus.:ciocan:

ady51a
26th November 2005, 13:55
Bun revenit sica!

sica84
26th November 2005, 19:27
din cate vad ma mai tzinetzi minte.asta ma bucura.merci mult!!!archaeus, neamtul si restul care ma stiu, va salut cu stima!!!!!

neamutzule imi pare rau petru tine, nu inteleg cum reusesti sa fii pe minus, dupa ce tzi-ai triplat suma.asta numai daca ai avut un ghinion de ala cu carul si ai prins vreo 5 bilete la rand surprize de 0-0.

inca o completare la metoda mea, pentru a nu iesi in pierdere in caz de bilet pierdut, procedez astfel.
Ex:daca intr-o zi pierd suma de 10 pe un bilet cota 1.5, in urmatoarea zi voi pune pe un bilet de 1.5 30, si astfel voi castiga 15, si voi recupera suma pierduta in ziua precedenta +voi scoate si un profit de 5,
daca si in ziua a doua ma ard, atunci pe un bilet cota de 1.5 voi pune 80, astfel voi recupera sumele pierdute in zilele precedente, + un profit de 10, in ziua 3 pe cota de 1.5 pun 280, din care voi castiga 140, 120 suma pierduta in zilele precedente, si 20 profit, si tot asa.deci e imposibil sa iesi pe minus pana la urma.In cazul in care ma ard 7 zile l-a rand si in a 8 as castiga tot voi iesi pe profit, asta cu conditzi de a avea cel macar 300-400 RON in cont.
oricum sansele de a te arde 3 zile la rand sunt foarte mici, la mine cam de 30%.acum depinde de inspiratzia fiecaruia.

si inca ceva nu va lacomitzi la sume prea mari, de peste cota 2, cu cat avetzi mai putzine meciuri, probabilitatea de a iesi credte semnificativ, eu merg chiar si pe 1 sau 2 meciuri pe bilet, cu cote chiar de 1.2-1.3

oricum pe langa metoda asta, mai am si altele pe care le voi mai pune din cand in cand, depinde de cum evoluez si de tmpul disponibil

oricum tot ce pun aici, le pariez si in realitate, asa ca daca e sa va luatzi dupa mine si pierdetzi sa stitzi ca si eu mi-am luat tzeapa, nu numai voi, si cu sume mai mari.

asa ca sa avem ispiratzie si bafta!!!!!!!!!
hai sa luam cat mai multzi bani!!!!!:ok:

Neamtu
26th November 2005, 20:08
Asta e un fel de metoda Martingale.
Io am incercat, cu succes pana acum, metoda asta pe meci egal etapa de etapa pe aceeasi echipa, dubland miza de la o etapa la alta.
Mi-a iesit cu St-Etienne si acum sunt in desfasurare cu Brest.
Ce parere ai de metoda asta? Ai incercat-o?

sica84
26th November 2005, 20:16
faza e ca la egal tre sa ai mult noroc.
desigur daca prinzi scotzi si mai mult, da exista si sansa sa nu prea prinzi.
eu prefer sa merg pe castiguri mici, dar cat mai sigure si dese :ok:
asta cu metoda martingale nu prea o stiam, am auzit de ea, dar tre sa ai multa rabdare, parerea mea.
oricum pana la urma ceea ce ai in cont conteaza, nu metoda aplicata, daca ajungi la vreo 100 milioane cu o metoda inseamna ca aia e buna, daca timp de 2 luni folosesti o metoda si nu ai doar vreo 10 milione in cont, inseamna ca nu prea da roade, parerea mea, oricum e nevoie de inspiratzie, timp, rabdare si sange rece, pentru a ajunge la castiguri mari.:ok:

tchibos
26th November 2005, 20:30
Salutam prezenta ta sica...

interesant: "Succesul este o calatorie, nu o destinatie, iar castigurile/pierderile fac parte din ea"... SA CALATORIM IMPREUNA!... SUCCES!!!

_Razvi_
26th November 2005, 20:38
Uni sunt facuti ptr. pariuri
Iar altora,le poti da pana si meciurile , ca tot nu prind
:)
eu iau o pauza ... se pare ca am pierdut tot ce am castigat,in 4 zile,2 meciuri ...
Infine :) unlucky :P

Lucky_OLD_G's
26th November 2005, 20:54
capu sus razvi capu sus boy:)

Neamtu
26th November 2005, 21:41
uite sica, pe kkt-uri din astea gen Juventus-wohlen m-am tzapit si io;)
noroc ca am vazut biletul tau prea tarziu si n-am apucat sa-l pun :D
Bafta in continuare:ok:

Ballack_29
29th November 2005, 00:35
sica...ceva meciuri pentru marti,miercuri ai pt noi??

Ballack_29
29th November 2005, 15:35
fara suparare fratilor, sica iar s-a "dat la fund", asta e realitatea pana acum dupa noua "aparitie" a postat 2-3 zile la rand acum de 2 zile n-a mai zis nimic...oricum daca va uitati la ce a postat din 4 bilete puse i-au iesit decat 2 si cred ca nu mai are finante. Asa ca....eu sper sa se "intoarca cat mai curand dar nu prea cred....bafta baieti!!

Ballack_29
30th November 2005, 15:46
s-a intors sica, sa-i uram succes baieti k are nevoie!!

lyy
2nd December 2005, 00:09
sica...ceva meciuri pentru marti,miercuri ai pt noi??poate pt simbata,daca ai ceva?

Ballack_29
2nd December 2005, 00:46
poate se intoarce pana sambata!!

White Shadow
2nd December 2005, 01:30
Sau poate s-a intoarce prin 2006........yo nu inteleg de ce dupa ce pierzi cateva bilete o lasi balta si nu mai postezi nimik..........ba Sica daca ai ambitie si rabdare o s-a faci treaba buna cu metoda asta.........toti avem perioade mai proaste dar asta nu inseamna ca trebuie s-a renuntam.

Multi incep s-a posteze bilete si pe parcurs majoritatea renunta de ce ? pt ca nu au rabdare si vreau s-a castige bani cat mai repede posibil.

Sica nu renunta.......suntem intr-o continua lupta cu pariurile astea si trebuie s-o castigam mai pierdem cateva batalii dar nu si razboiul.

relansat
2nd December 2005, 03:00
tre sa ai rabdare cu beturile astea e adevarat ...
dar vin sarbatorile ... eu ce pun pe masa de craciun ?
:headbang: - asta e pt ca o comit de multe ori si ma grabesc sa fac bani
intr-un timp scurt

razvy04
2nd December 2005, 22:10
eu m-am lasat de postat bilete pentru ca incepusem sa pierd de cand le tot postam.Nush daca e doar o coincidenta dar inainte sa postez am castigat 2 saptamani la rand bani frumosi, dupa care m-am hotarat sa postez si s-a stricat treaba:(..poate o sa revin cu o metoda calumea.DAr inca lucrez la ea :P bafta

Dudubetwin
2nd December 2005, 23:38
si eu cred ca ma las de postat bilete!!! de cand am inceput sa postez pierd in continuu pe un meci !! ieri pe dinamo x2 pe un bilet... pe alt bilet x2 la marseille .....si azi pe fener 1 .... nu mai postez bilete nici eu !!!

sicabets
2nd December 2005, 23:46
si eu de cand am afisat m-am ars incontinuu.
in seara asta daca ma ard cu emmen chiar e ghinion ,in toate celelate partide au marcat gazdele.

relansat
3rd December 2005, 00:12
da ce aveti we ... ?

ce e cu deprimarea asta la voi ?

eu o sa raman toata noaptea treaz sa joc NBA si NHL ... daca pierd mai bag

un meci pana castig ... folosind metoda lu sica care mi se pare extraordinar

de buna pt simplu motiv ca nu poti pierde niciodata bani (sau niciodata de 3

ori la rand)

p.s : ai avut bafta sica cu emmen (autogol :P)

eh,ms oricum de pont