PDA

View Full Version : Un HIT "tulburator"...



Gica Chioru
18th April 2007, 09:44
Am avut "deosebita placere" de a audia in premiera la stirile PRO TV de aseara noul HIT dedicat clubului Ministerului de Interne, din pacate nu am retinut numele autorului, tigan (rrom) manelist, evident, si nici intreaga "capodopera. Sperand sa-i vad pe Borcea, Badea, Turcu, Cohn et comp dansand din buric va citez vreo doua versuri retinute:

Vine vine Borcea cu spartanii
Fuge toti miliardarii
Auu auu

Vine vine Borcea
Sa ia cupa
Sa distruga Europa
Auu auu

Vine Borcea cu spartanii
Si distruge toti dusmanii
Auu auu

La mai mare! Haoleu...:lol: Cert este ca melodia de mai sus va bucura comunitatile de rromi din Tei si Pantelimon cunoscuti ca vajnici si devotati suporteri dinamovisti, caini, carevasazica...

miril
18th April 2007, 09:55
AUU AUU-Oleu!!!

YoYoyOi
18th April 2007, 10:29
Vine vine Borcea cu spartanii
Fuge toti miliardarii
Auu auu

foarte interesant :happy

starsteel
18th April 2007, 11:24
Mizerii maneliste m-a bruiat si pe mine Adi Minune la petrecerea Stelei dupa meciul cu Valencia cand a cantat toata noaptea "am eliminat Valencia" si "am avut si vom avea mereu ciuda (nu boala) pe tigani"....insa in continuare tot cantecul era identic cu cel original. Mai precizase parodia ca e si dinamovist....eu nu as fi chemat niciodata un astfel de personaj. Singura muzica buna a acelei nopti a fost "evolutia" lui Argaseala.

dede
18th April 2007, 11:53
:happy
ce nu fac unii pt putina reclama :ras-plans:

auzi, "fuge miliardarii" :lol:

dextercioby
18th April 2007, 12:03
Hitul a fost si la "Antena". :headbang:

bluesky
18th April 2007, 12:29
da fuge altcineva nu miliardari....fuge astia mai analfa mie sila de manelisti care reprezinta prostia

Ioca10
18th April 2007, 12:31
Bineee bineee:happy))))))))))

Kainsashiki
18th April 2007, 13:32
s-au dus toti fanii lui jiji din zabrauti :(((((((((((((((

TaciAcolo
18th April 2007, 13:42
ce presa penibila avem...tot presa la fcaut "spartan " :jerk:

Snake_21
18th April 2007, 16:39
Mdea ce sa zic hit :lol: poate pentru dinamovisti o fi hit asta :lol:

Brian
18th April 2007, 16:48
Eu nu inteleg de ce trebuie sa se deschida thread pt prostia asta... au dat astia la asa-zisele "Stiri" un c***t...si acum il framantatzi pe aici... dak ziceau k "Borcea mananca supa de rosii la pranz" sau "GG a mancat sarmale", aveam super-subiecte de "disecat', nu? Nu le mai datzi nas asa-zisilor "jurnalisti"...

bluesky
18th April 2007, 16:53
YOYO inchide threadu asta ca nu isi are rost aceasta discutie...

YoYoyOi
18th April 2007, 16:55
adica tu vrei sa zici ca nu e o super stire ca Borcea a mancat supa de rosii? :shocked: pai eu si multi altii n-au mancat in viata lor asa ceva, normal ca e stire :happy

Gica Chioru
18th April 2007, 20:35
Vad ca unii dintre colegii nostri se intreaba care este rostul acestui topic.

Oare este asa greu de inteles ca avem nevoie de exemple? Ca atunci cand suntem atacati miseleste de catre "adversarii" nostri trebuie sa le dam in cap cu propriile lor arme?

Amintiti-va de topicele "spartane" vizavi de "mocirla" din Ghencea iar acum stau ca saru-mana ca nu au unde sa joace... amintiti-va de "marile lor placeri" cand vorbeau despre cantecul aluia din Valcea, i-am uitat prenumele, ca astia n-au decat prenume, na!, ca tiganu asta, o fi el insusi "spartan", :cool: mai stii?, ii va face sa inceteze pentru o vreme cu ineptii din astea.

Sigur, se poate spune ca nu trebuie sa ne coboram la nivelul lor si sunt total de acord. Insa daca nu ai posibilitatea sa zdrobesti sub bocanc spurcaciunea trebuie sa faci, totusi, ceva pentru a o opri.

Aurel.D
19th April 2007, 10:36
Pe "Dinamo-online" s-a postat un protest vehement al suporterilor impotriva acestui cantec si a asimilarii clubului Dinamo cu acest gen de cantece!
Acest "cantec", este, ca sa fiu exact, "o tiganie"! :rosu:

SAMM
19th April 2007, 10:46
manelistii au descoperit de curand cuvantul spartan probabil au vazut reclama la filmul 300, si s-au gandit ca ar suna bine intr-un cantec de-al lor

interesant este insa de ce nu apare in cantec si blaga sau marcel popescu sau expresia "generalii ne tine spatele" =))
.
.
.

Mario Di Lazi
19th April 2007, 10:49
Melodia asta e mult mai tare decât aia pentru Becali :D
așa că nu văd care e problema ...

Gica Chioru
20th April 2007, 19:25
Evrika!!! Am aflat interpretul, cum va spuneam, "gagiul" are doar prenume: Jean si o adaugire domiciliara: delacraiova, ups!, nu se scrie asa, am putea confunda cu nickul unui "destins" moderator, de la Craiova, deci.

Vad ca diferiti "spartani" intra pe aici, bucurati-va inimile, cainilor:
http://www.youtube.com/watch?v=ofKIt2V9HX0

:lol: :lol: :lol: