PDA

View Full Version : Rapid - PAOK



andreiush
24th November 2005, 23:31
Rapid - Paok
Joi, 1 decembrie 2005

Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Paul
24th November 2005, 23:33
O victorie la scor a Rapidului (un 3-0) ar echivala cu castigarea Grupei ...

strainu
24th November 2005, 23:59
Ii batem cu 1-0. Atata stim, atata o sa facem. Pentru rapidisti: "si eu o sa fiu la meciul cu PAOK". Cine stie sa traiasca!

nicu26
25th November 2005, 09:15
Sper ca Rapidul sa castige. Pot spera la locul 1.
Ce frumos ar fi sa avem 2 echipe romanesti castigatoare ale grupelor.

fia
25th November 2005, 10:30
Si eu voi fi pe stadion. Sper ca Rapidul sa nu se culce pe o ureche dupa asa meciuri bune si sa avem vreo surpriza neplacuta. Imi e frica de meciul asta pentru ca plecam ca favoriti si ca lideri de grupa. Sper sa nu le toarne plumb in ghete baietilor. Ma credeti sau nu, asta e cel mai greu meci de pana acum. Sper ca si Copos sa premieze cum se cuvine prestatiile de pana acum.

don_denver
25th November 2005, 10:32
sper sa castigati....restul..vedem la meci...

dede
25th November 2005, 10:36
castiga rapid...cu 2-0

uti2102
25th November 2005, 11:20
Cu parere de rau va informam ca in aceasta dimineatza am primit o veste ingrijoratoare de la federatzia de fotbal din vechea Ellada : conducatorii clubului PAOK Salonic nu au fost de acord cu propunearea noastra, motivand in principal atitudinea persiflanta a oficialilor rapidishti in tratarea transferului lui Niculae la AEK Atena.
In atare conditzii conducerea fotbalului romanesc ordona clubului Rapid sa trateze cu maxima seriozitate partida cu PAOK, intrucat echipa greaca va fi foarte motivata la ora meciului. Avem increderea ca cei din staff-ul tehnic vor reushi sa-i aduca cu picioarele pe pamant pe jucatorii feroviari dupa rasunatorul succes de ieri shi totodata avem increderea ca rezultatul final al partidei va aduce cinste fotbalului romanesc.

PS : ar fi bine ca tovarashul Copos sa nu stea pe langa echipa in aceste zile; shtie toata lumea ce efecte au declaratzile lui asupra propriei echipe...
PPS : vetzi fi rasplatitzi pentru victoria de aseara printr-un spectacol de zile mari desfashurat duminica, 27 noiembrie, pe arena din Regie

rasheedkpenny
29th November 2005, 09:53
off-topic: Daca nu l-as cunoaste pe Popica, as spune ca e un catzelandru frustrat care-i musca pe toti de "posterior"... si totusi NU E! Are momente proaste, ce-i drept din ce in ce mai proaste in ultima vreme, la fel ca si comentariile sale pe marginea meciurilor echipelor rivale. :rosu:

on-topic: In mod normal Rapid ar trebui sa bata, dar postura de favoriti si primul loc in grupa - dupa cum zice si fia - ma face sa-mi fie putin teama de meciul asta! FORZA RAPID!

4star
29th November 2005, 10:23
Eu zic ca Rapid castiga, dar sa nu va mai luati la bataie staff ul din cauza asta, bine?

Sunchase
29th November 2005, 10:29
Cu totii la sarbatoare !

andreiush
29th November 2005, 10:35
Da' chiar asa. Vreau sa vad stadionul plin!
Victorie trebuie si in acest meci. Sper sa nu se gandeasca jucatorii ca e suficient si un egal. Sa castige! Sa faca puncte! Sa termine pe locul 1 grupa! :yeah:
Hai Rapiduletul!

walt.mann
29th November 2005, 11:01
Bate Rapidul, dar cu ceva emotii. Oricum, victoria este victorie!

MariusTR
29th November 2005, 13:04
Egal

don_denver
29th November 2005, 13:05
egal...sau victorie rapid.....si rapid...miroase a ghiocei.....

sun
29th November 2005, 17:32
bate Rapidu cu 3-0 . votul din poll e la adresa lui cry :evil: :P

saphicus
30th November 2005, 01:10
Povestea cu grecii si cu...calul troian!
Rapid trebuie sa stie ca meciul este foarte dificil si sa considere CA NU ARE NICI UN PUNCT CASTIGAT IN GRUPA! O asemenea autosugestionare va crea mobilizarea maxima a echipei !
Nu stiu de ce, dar dupa euforia unei victorii in deplasare, la adapostului locului 1 si a celor 6 puncte acumulate, mi-e frica sa nu se instaleze o stare de "suficienta", care poate provoca surpriza !
Am convingerea ca Razvan ii va mobiliza pe giulesteni si vor obtine un rezultat mare!!
HAI RAPID SI SUCCES IN CONTINUARE !!!!!!!!!!!!!!!!!!/hello /hello

GruppoApparte
30th November 2005, 16:45
Haiiiiiiii RapidutZu suntem flamanzi de puncte europene :P

nicu26
30th November 2005, 16:52
Pot sa castige meciul. Se pare ca Rapidului ii este mai usor in cupe decat in campionat

delaparis
30th November 2005, 18:24
Va fi greu dar va fi bucurie in final.

Gabriel28
1st December 2005, 00:07
2-0 ptr rapid.

Swisstec
1st December 2005, 00:09
Rapid va castiga, oferindu-i victoria presedintelui ROMANIEI, TRAIAAAAAAAAAAAAN BASESCU!!! Ar fi culmea dupa victoriile cu Feyenoord, Rennes, Shaktar sa piarda cu PAOK!

andreiush
1st December 2005, 00:14
Asa cum tot culmea au fost si infrangerile cu Bistrita si Sportul :mda:
Dar aici e Europa! Si vom castiga!:yeah:

Swisstec
1st December 2005, 00:18
Vedem maine, de la ora de Champions League.:D Ar fi frumoasa o victorie a Rapidului si am avea deja doua echipe calificate in primavara!
Mai ramane Dinamo, sa le tzinem si lor pumnii!

maximus3ad
1st December 2005, 00:49
Hai Rapidul - calificati-va maine de pe primul loc

dede
1st December 2005, 09:48
banuiesc ca veti umple stadionul...nu de alta, dar grecii s-au anuntat ca vin cu miile...si poate se vor auzi ei mai tare ca voi...

PS: Succesc in seara asta!

GeKuRA
1st December 2005, 10:34
HAI RAPID !!!
este o echipa care trateaza serios meciurile din Europa si cred ca va invinge azi..:ok:

nicu26
1st December 2005, 10:46
Inca o victorie si maine vom putea vorbi de cel putin 2 echipe in primavara europeana. Am mare incredere in rapidisti ca vor mai face un meci memorabil asa cum ne-au obisnuit. Multa bafta!!

uti2102
1st December 2005, 13:19
Sper ca azi, contrar practicilor rapidizde, baietzii lui Lucescu sa nu se inece ca tsiganii la mal shi sa faca o treaba buna. Sa aduca puncte pentru tzarishoara !!!

Sunchase
1st December 2005, 13:24
La ce atmosfera se anunta diseara grecii nu vor rezista !!!!!!!!!!!!!!!!!!

strainu
1st December 2005, 16:01
A inceput sa ploua in Crangasi.:( Totusi, cu siguranta ca vom umple stadionul, mai ales ca intrarea va fi lejera.:ok:
Pentru andreiush si sunchase: ne vedem la meci!:yeah:

alejandro
1st December 2005, 16:15
eu mizez pe un 2-1 pt rapid!!!

Paul
1st December 2005, 16:15
cat timp au fost modesti au jucat bine;
acu cand nu le mai ajunge nimeni la ... cioc , o sa fie un dezastru ...
sa vedem ce`o sa iasa :P

grande
1st December 2005, 16:33
cat timp au fost modesti au jucat bine;
acu cand nu le mai ajunge nimeni la ... cioc , o sa fie un dezastru ...
sa vedem ce`o sa iasa :P
Tu de cine vorbesti ?.....cioc aveti voi !:rosu:

Paul
1st December 2005, 16:34
noi avem nas :P

ASIGURATORUL
1st December 2005, 16:55
Succes le urez! De batut pot bate daca vor, au tot ce le trebuie:jucatori, antrenor si mai ales o galerie inimoasa. Ati vazut ce a fost pe Steua? La fel, daca nu mai bine sa fie pe Giulesti. Nu cred ca se pune problema victoriei. Se obtine fara discutie! Copos stie ca echpa se va califica? Da ceva pentru echpa? Sau doar da sfaturi si stres! Sau poate scade in TOP 300! Succes baieti ca voi puteti! EL va putea?/hello :ciocan:

delaparis
1st December 2005, 17:42
Rapid va cistiga meciul asta.
Daca analizam mai cu atentie ne dam seama ca in UEFA Steaua a facut cele mai bune rezultate sezonul asta dar din punct de vedere statistic (puncte , goluri, joc frumos etc...) in schimb Rapid a avut cele mai bune performante din punct de vedere sportiv (adversari puternici).
Rapid sint peste greci deci desi nu va fi usor victoria e la indemina.
Hai Rapid !!!

strainu
1st December 2005, 18:03
noi avem nas :P
Lasati-va barba, ca la cioc.... stiti voi continuare :P

don_denver
1st December 2005, 18:04
hai rapiduletule...zic ca bate rapidul....numai asa in ciuda celor de la paok care se dau mai cocosi ca romanii...bey grecilor..azi e ziua noastra..va mancam la felul cu fasole cu ciolan...ghiciti cine e ciolanul..:evil:

The Surveyor
1st December 2005, 18:34
Cu mulţi ani īn urmă un portar grec, parcă-l chema Djamalis, cuprins de ruşine după ce īncasase vreo opt goluri de la echipa Romāniei, a fost oprit cu greu să nu se arunce īn mare. Ca să evităm repetarea unei alte asemenea tragedii, astăzi ne mulţumim cu mai puţine goluri, cāte or fi, numai victorie să fie.

Hai Rapidul, hai romānii!

Alin12
1st December 2005, 18:47
Bafta Rapid la meciul de astazi,ca de la astia ai mei nu prea am mari sperante

strainu
1st December 2005, 20:12
Urati-ne BAFTA, pecam sa cucerim EUROPA!
Hai RAPIDU (http://www.forzarapid.ro/)

t.b.
1st December 2005, 20:13
BAFTA RAPID :ok:

fia
1st December 2005, 20:14
Haideti lume la stadion ca e gratis intrarea! Nu conteaza ploaia si frigul veniti sa va sustineti echipa!

Hai Rapidul!

Carbyt1985
1st December 2005, 20:36
Hai Rapid dale gol dupa gol pana le iese fotbalul din cap.
Poate peste cativa ani vor fi meciuri uefa si pe la Iasi ca sa pot merge si eu ca asa pana la Bucuresti imi e cam greu sa ajung

Angelina Jolie
1st December 2005, 21:11
Dupa Steaua vad ca si Dinamo e pe drumul cel bun acum, deci mai tre sa bata Rapidul sa fim fericiti.
Hai ai nostrii!

<StelistZu>
1st December 2005, 21:48
eu-s stelist dar am suferit pt dinamo cu CSKA mult, pt ca dinamovistii au ratat super mult, dar sper ca la Rapid sa nu sufar deloc sper sa fie vreo 2 sau 3-0 pt
Bafta Fratilor ! ! ! ! RAPID ! ! !
:rosu: pt paok :))

The Surveyor
1st December 2005, 21:50
Steaua - Halmstad 3-0
Dinamo - TSKA Moscova 1-0
Urmeaza Rapidul.

Hai Romania!

delaparis
1st December 2005, 21:58
bai au terminat cu transmisia pe net astia de la TVRI ?

The Surveyor
1st December 2005, 22:13
Ploua, ploua, ploua si virusul gripei ratarilor s-a raspandit in tot Bucurestiul. Ultima victima: Ilies.

delaparis
1st December 2005, 22:32
Se pare ca Lucescu se califica !!!

Tatal ...

Paul
1st December 2005, 22:34
1-0 , si fiul :P

dede
1st December 2005, 22:35
gool rapid...chiar inainte de pauza...

The Surveyor
1st December 2005, 22:36
Maldarasanu: 1-0 din lov. libera in ultimul minut de prelungiri a primei parti

don_denver
1st December 2005, 22:36
Bvvvvvvvvvvvvv Rapidule....tot Asa...!

uti2102
1st December 2005, 22:36
Ce i-a pacalit Malda :happy
Ole, ole, azi iar e ziua romanilor !!!

Paul
1st December 2005, 22:37
in acest moment sunt primii in acest clasament :

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/data/method3/ccoef2006.html

Swisstec
1st December 2005, 22:37
Cine e pe primul loc, cine e pe primul loc, Rapiduuuu' e, Rapidu' eeeeeeeeeeee!!!
Ce smecheri sunt cei de la TVR, au pus golul in min. 46, ca si cum ar fi fost marcat in repriza secunda, dar nu conteaza!!!

don_denver
1st December 2005, 22:38
In Stilul Asta..o Sa Avem Trei Echipe In Rpimavara..asa Cum Mi-am Dorit...ole!

otinho
1st December 2005, 22:38
bineeee maaa !! LOCU 1 in EUROPA SUNTEM!

andreiush
1st December 2005, 22:39
Bravo Malda! Bravo Rapid!
Inca 2 goluri repriza asta!:yeah:

Cra10veanu
1st December 2005, 22:41
hai c-o baga-n ate maldarasanu :D, nu joaca rapidu asa cum ma asteptam

The Surveyor
1st December 2005, 22:44
E clar ca este si va fi, pana la capat, Ziua Romanilor.
Pana si ploaia asta sacaitoare se pare ca e de bine.

uti2102
1st December 2005, 22:45
Datorita bunelor rezultate federatzia noastra ar putea fi suspectata in curand de UEFA de ceva magie neagra (sau roshie, daca ne referim la slabiciunile rapidishtilor :D ).
Hai baietzi sa-i exasperam pe europeni :evil:

delaparis
1st December 2005, 22:51
Steaua are sanse in finala cupei UEFA dar trebuie sa fie atenta la echipele romanesti ...

The Surveyor
1st December 2005, 22:52
Federatia ca federatia, dar va dati seama ce se infoaie acum penele pe Mitica de la Liga?

delaparis
1st December 2005, 23:01
Datorita bunelor rezultate federatzia noastra ar putea fi suspectata in curand de UEFA de ceva magie neagra (sau roshie, daca ne referim la slabiciunile rapidishtilor :D ).
Hai baietzi sa-i exasperam pe europeni :evil:

Nu-i exasperam noi cu cupa UEFA ... sa fi sigur !

The Surveyor
1st December 2005, 23:08
Sa ramanem cu picioarele pe pamant. Deocamdata avem o singura echipa calificata 100%, dar doar in 16-imile Cupei UEFA. Calificarea celorlalte doua inca se joaca.
Totusi e o performanta si, ar fi pentru orice tara europeana, sa fie in cursa, in decembrie, cu toate echipele care au intrat in competitie.

lupisor lupetto
1st December 2005, 23:17
Nu-i exasperam noi cu cupa UEFA ... sa fi sigur !


insa putem sa-i sācāim putin :P

The Surveyor
1st December 2005, 23:27
Min. 83:
Rapid - PAOK 1-0
Rennes - Sahtior 0-1
Clasament
1. RAPID 9 pct:3m
2. Sahtior 9:4
3. Stuttgart 6:3
4. PAOK 0:3
5. Rennes 0:3

delaparis
1st December 2005, 23:31
insa putem sa-i sācāim putin :P

cu doua echipe in CL si cu nationala calificata la CE 2008 atunci ii putem sacaii cum zici tu.... Deocamdata ne bucuram singuri ... din pacat !!!

delaparis
1st December 2005, 23:42
Bravo RAPID !!!

Echipa romana cu cea ai buna performanta sportiva in UEFA in acest sezon !!!/hello /hello /hello /hello /hello

chip
1st December 2005, 23:45
Felicitari Rapidului, avem deja doua echipe in primavara europeana, sa-i tinem pumnii si celei de-a treia!

aliss
1st December 2005, 23:45
Felicitari Rapid! Azi suntem mandri ca suntem romani...mai mult ca oricand. Meritati din plin calificarea asta:ok:

dede
1st December 2005, 23:52
Felicitari rapid!
mandri ca suntem romani...:P

lupisor lupetto
1st December 2005, 23:52
felicitari Rapid :)

andreiush
1st December 2005, 23:53
SUPER! :yeah:
3 meciuri, 3 victorii, 9 puncte, golaveraj 4-0 :yeah:
Minunata zi de 1 DECEMBRIE! :ok:

The Surveyor
1st December 2005, 23:53
Bravo Rapid!
Bafta la Stuttgart! Pastrati-va primul loc in grupa, pentru ca il meritati!

GeKuRA
2nd December 2005, 00:00
YEEEEE !!!
RAPIDUUUU !! ! !
HAI ROMANIAAAA ! ! ! ! !

delaparis
2nd December 2005, 00:17
Hai sa zic 10 puncte si pentru Rapid ...!!!!
Hai la nemti sa-i furam de doua puncte !!!!!

aymanxp
2nd December 2005, 00:23
super performanta !!!!!
.......
fara nici o infrangere ........
.........
goooooooo rapid !!!!

grande
2nd December 2005, 00:26
FELICITARI RAPID ! sper ca pe 14 decembrie sa fim cati mai multi suporteri la Stuttgart !:kiss:

strainu
2nd December 2005, 00:27
:OLE::OLE::OLE:
Nu tre sa ne bucuram din cale afara, grecii au fost slabi de tot...slabi, slabi, slabi.. felicitari celor 15.000 deoamenicare au infruntat ploaia asta infecta!
Vine, vine priiiiimavaraaaaaaaaa!!!!

rasheedkpenny
2nd December 2005, 00:32
Adevarata ploaie! :D

Puteam sa-i batem lejer pe greci daca nu ratam fazele din prima repriza, Buga din 2-3 metri, sut pe langa bara tot Buga, cap Ilyes, etc...

OLE OLE... MULTUMIM RAPIDULE!

Pancujunior
2nd December 2005, 00:44
Calificareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Oleeeeeeeeeeeeeeeee
Ole Ole Multumum Rapidule Ole Ole Multumim Rapidule.
Astazi Este Sarbatoare Oooooooooooooo A Jucat O Echipa Mare Oooooooooooo
Superb....si Artificiile De La Final. V-au Placut?

uti2102
2nd December 2005, 00:47
Cu cel putzin o infrangere la limita la Stuttgart Rapidul ia locul 1 in grupa shi poate avea o misiune ushoara in 16-imi. Bafta ! :yeah:
Interesant e ca nu putetzi termina decat pe 1 sau pe 3 :)

Mihai
2nd December 2005, 00:57
Adevarata ploaie! :D

Dar a meritat! Mai ales show-ul de la sfarsit! Frumos ca s-au gandit la asa ceva!
Multumim rapidule !!!

don_denver
2nd December 2005, 01:44
bv rapid...tot asa..bate si pe sttutgart....daca am scris gresit..nu mai conteaza..am baut prea mult pt acest 1 decembrie pre afrumos...

No
2nd December 2005, 01:54
don denver - un stelist altruist :P mai rar stelisti care sa se bucure la victorii ale echipei Rapid :D Frumos gestul tau, bafta. Si acuma.. FELICITARI RAPID!!!!!!!!! Multumim Maldarasanu, omul care ne-a adus 6 puncte din cele 9 pe care astazi le avem. Multumim intregii echipe pentru efortul depus, Multumim Rapid Bucuresti ce spaima Europei esti! (am vrea noi nu? :P)

maximus3ad
2nd December 2005, 02:10
Bravo Rapid, parcurs perfect, poate termina pe primul loc cu un egal la nemti, Rapid poate chiar victoria

GruppoApparte
2nd December 2005, 03:45
Excelent un 1 Decembrie cum na mai fost de mult sau niciodata ... merita felicitate toate cele 3 echipe romanesti ... bv lor ... cinste romanilor

nicu26
2nd December 2005, 09:39
Felicitari rapidistilor. Meci mare. Ne vedem in primavara!!!

Tudose
2nd December 2005, 10:18
O fotografie de aseara din Giulesti (destul de neclara din pacate), cu scorul final.

suporterita
2nd December 2005, 11:42
Rapidul de Bucuresti opreste in Europa in primavara la peronul 1!felicitari,Rapidul se misca bine,are viteza,are precizie si ii urmeaza cu succes Stelei.baieti tineri si ambitiosi,fara vedetisme au demonstrat ca auviitorul in fata.

Emilio
2nd December 2005, 11:59
Am plans de fericire la victoria de ieri. Pacat de vremea caineasca ce a tinut multi suporteri la televizor.

Am citit comentariile anterioare. Multumesc suporterilor romani de oriunde pentru felicitarile aduse Rapidului.

Ole, ole, multumim Rapidule!

miril
2nd December 2005, 12:10
Felicitari pentru calificare si o primavara care sa dea in...vara!

claudio25ro
2nd December 2005, 13:07
felicitari Rapid...si multa bafta in Europa..

Hipgnosis
2nd December 2005, 13:19
Felicitari pt. victorie, e mare lucru pt. giulesteni aceasta primavar europeana. Au nistre suporteri frumosi -exceptand episodul cu Steaua, avionul & aeroportul):rosu: -, care merita aceasta bucurie.

Ar fi extraordinar sa avem 3 echipe in primavara, nesperat as putea spune.

4star
2nd December 2005, 13:36
Felicitari Rapid, bafta mai departe.
Parca Maldarasanu a declarat ca nu se gandesc la faze superioare ale cupei uefa ci la urmatorul meci. Chestia asta nu prea arata a mentalitate de invingator. Poate ca ar mai trebui lucrat aici. Mai ales ca rezultatele arata ca se poate.

S2K
2nd December 2005, 13:53
Felicitarile mele pentru calificare. Ma bucur ca v-ati calificat impreuna cu Steaua. Asa isi vor da seama si maidanezii ce prosti sunt, ca tocmai ei vor ramane pe dinafara.

4star: Ba eu cred ca din contra. Maldarasanu are dreptate si are mentalitate de invingator. Dupa cum spunea Matthias Sammer, care a facut performanta si ca jucator si ca antrenor, cel mai important meci este urmatorul. Ca sa ajungi in fazele superioare ale cupei trebuie sa joci la Stuttgart mai intai, apoi in saisprezecimi, etc ... Pasul mare in fotbal nu exista. Se ajunge la el cu pasi mici.
Din contra, ceea ce spui tu denota tocmai mentalitatea romanilor in fotbal, care vor performante imediate, mai mult: sa aiba perforemante ieri si sa investeasca azi.

Rossi
2nd December 2005, 19:49
felicitari Rapid pt victorie !!

calificarea e asigurata ... bv baietzi !

ASIGURATORUL
3rd December 2005, 14:48
Bravo baieti! Malda sa nu ii fie cu deochi dar are o perioada buna. Mai vrem si la nemti ceva.... Doar acola a batut si ucrainenii, iar noi i-am batut pe ucraineni .... Deci pei, pe mama lor, ca se poate. Copos a dat ceva dupa meci? E rau sa fi zgarcit! :ciocan: :ciocan:

walt.mann
5th December 2005, 09:05
Rapid, bravo pentru un meci excelent si o calificare meritata! Impreuna, vom speria UEFA! Pacat ca mai e si echipa cealalta din Romania care refuza sa se califice!