PDA

View Full Version : Eurosport 2



C-O-S + min
24th November 2005, 21:02
Avem posibilitatea de a avea inca un porgram de sport in casele noastre: Eurosport 2!!! Cred ca tot ce ar trebui sa facem este sa trimitem cat mai multe e-mailuri pe adresai nfo@rcs.ro (pt abonatii rcs) din moment ce la urmatorul e-mai trimis de mine:
"Vreau sa introduceti in grila dumneavoastra de programe postul EUROSPORT 2! Din moment ce avem 6-7 canale de stiinta, tot atatea de muzica, vreo 4 de film este perfect normal sa introduceti si EUROSPORT 2. Cu atat mai mult cu cat acest canal il completeaza pe primul Eurospot oferindu-ne celelalte sporturi pe care acesta nu le poate acoperii. Avem si un canal de teleshoping pt Dumnezeu!!
Va multumesc pentru ca ati tinut cont de rugamintea mea.
"
am primit urmatorul raspuns:
"
Stimate Domn,

Grila de programe RCS&RDS este constituita pe baza unor sondaje de opinie prin care se determina preferintele abonatilor.
In functie de numarul de solicitari similiare va fi sau nu introdus si canalul solicitat de dumneavoastra.
Va multumim ca ne-ati comunicat preferintele dumneavoastra."

ATI
24th November 2005, 21:12
Buna initiativa, dar nu cred ca pe astia de la rcs ii intereseaza cu adevarat preferintele noastre.
Sunt chiar 2 canale de teleshoping...

ady51a
24th November 2005, 21:12
Adresa este info sau doar nfo? Conteaza pentru cine vrea sa trimita. Bafta! O sa trimit si eu ca si asa "ne fura" cu Telesportul.

stefanm14
24th November 2005, 21:42
O sa trimit si eu, ca sunt unele programe interesante si pe eurosport 2. Cel mai nasol e cand vezi o reclama la un program pe care vrei sa il vezi, si la sfarsit vezi "on eurosport 2 " :headbang:

C-O-S + min
27th November 2005, 00:31
Adresa e info@rcs.ro (scuze)

Adevarul e ca eurosportul e un canal cu mult peste astea de sport romanesti! Dar e si normal avand in vedere ca este pentru toata Europa!

Defence
27th November 2005, 22:28
Stimate Domn,

Grila de programe RCS&RDS este constituita pe baza unor sondaje de opinie prin care se determina preferintele abonatilor.
In functie de numarul de solicitari similiare va fi sau nu introdus si canalul solicitat de dumneavoastra.
Va multumim ca ne-ati comunicat preferintele dumneavoastra


Ce vrajeala :headbang: cred ca daca le trimite cineva un e-mail ca vrea Al Jazeera in programul de baza tot acelasi raspuns il primea ;)

Si in plus soc. de cablu platesc destul de mult / abonat pt. Eurosport nu cred ca o sa baga vreodata si Eurosport 2

Mai bine bagau TELESPORT si vedeam si noi toate meciurile din div. A :cool:

KLMN
28th November 2005, 23:56
Deja, deciza de a baga in grila de programe a RCS-ului si Telesport-ul este luata. Contra sumei de 50.000 lei vechi, de la 1 decembrie aveti si Telesport. Eu, parca as da 50.000 lei pe Eurosport 2. Parerea mea !

Ayrton
29th November 2005, 10:10
nu cred ca va costa doar 50.000: eu sunt la Astral si am Telesportul , insa pe langa cei 50.000 ma obliga sa mai dau inca 70.000 lunar ca si chirie pentru decodor, deci 120.000 in total.

stefanm14
29th November 2005, 20:47
Daca o sa introduca si la rcs, probabil ca o sa il bag si eu, desi la mai mult de un program pe saptamana nu cred ca o sa ma uit ...

dumy84
30th November 2005, 18:08
Astia de la cablu au o atitudine dezamagitoare pt pasionatii de sport.Bine ca n-au gasit ei vreun canal sa inlocuiasca si EUROSPORT (Doamne Fereste). Imi aduc aminte ca prin 1997 il inlocuisera cu unul german....DSF(o porcarie). Buna initiativa. Sa trimitem cat mai multe mesaje.

ady51a
18th January 2006, 21:49
Eu am trimis mail si nu am primit nici macar un raspuns.:no: :headbang: Vad ca au un program destul de dragut cei de la Eurosport 2. De ecemplu acum au un meci live din Italia, serie B - Torino cu Arezzo:ok:

Paul
18th January 2006, 21:52
hmmmmm , hai sa le scriem mai multi :P

Andreiy
11th June 2007, 00:25
asta trebuie facut. Sa-i batem la cap pana vor introduce acest post la firmele de cablu, in cazul meu la Rcs.

Celso
11th June 2007, 09:06
unii il au:rolleyes: la RCS

Bogdy LFC
11th June 2007, 09:15
:nah: :ban: :ban: :ban: TOPIC

Andreiy
11th June 2007, 11:57
unii il au:rolleyes: la RCS

asta tocmai ma deranjeaza!
eu nu-l am desi sunt in centrul orasului, chiar deasupra sediului principal al lor din IASI...nu-i ciudat?

Celso
11th June 2007, 12:14
asta e...si io tre sa mai astept spre exemplu..sa imi bage Fiber link...

Andreiy
11th June 2007, 12:15
asta si eu astept...

razwan_vs
11th June 2007, 16:33
si yo tot fiber linkul astept :P

Bogdy LFC
11th June 2007, 17:16
Iata emailul primit de la ei in cursul zilei de azi:


*Ceea ce-am scris eu ieri:

Bogdan Anghel wrote:
> Buna ziua stimabili domni sefi ai firmei RCS.
>
> Am dori daca se poate ,postul tv EUROSPORT 2 in grila de programe din
> judetele Teleorman si Olt.In momentul de fata este un canal tv foarte
> cautat de iubitorii de fotbal in primul rand intrucat a cumparat de
> curand drepturile de televizare ale campionatului englez de fotbal.
>
> Va multumim pentru intelegerea cererilor noastre.




*Si ce-am primit:

Stimate Domn,


Grila de programe RCS&RDS este constituita pe baza unor sondaje
de opinie prin care se determina preferintele abonatilor. In functie de
numarul de solicitari similiare, va fi sau nu introdus si canalul
solicitat de dumneavoastra.
Va multumim ca ne-ati comunicat preferintele dumneavoastra.
Va dorim o zi cat mai placuta!

--

Cu consideratie,

Echipa RCS&RDS
Departamentul Reclamatii




Sfatul meu - Trimiteti naiba cat mai multe emailuri dak intr-adevar vreti EUROSPORT 2 pe RCS:D

Celso
11th June 2007, 17:31
pai la pachetul Baza+ sau Extra nu este?care sunt mai scumpe bineinteles:headbang:

Andreiy
11th June 2007, 17:33
Stimate Domn,


Grila de programe RCS&RDS este constituita pe baza unor sondaje
de opinie prin care se determina preferintele abonatilor. In functie de
numarul de solicitari similiare, va fi sau nu introdus si canalul
solicitat de dumneavoastra.
Va multumim ca ne-ati comunicat preferintele dumneavoastra.
Va dorim o zi cat mai placuta!

--

Cu consideratie,

Echipa RCS&RDS
Departamentul Reclamatii




Sfatul meu - Trimiteti naiba cat mai multe emailuri dak intr-adevar vreti EUROSPORT 2 pe RCS:D


asta e robotul lor. exact asa am primit si eu

razwan_vs
11th June 2007, 19:44
pai la pachetul Baza+ sau Extra nu este?care sunt mai scumpe bineinteles:headbang:

bineinteles ca nu :headbang: :angry: :headbang:

Bogdy LFC
11th June 2007, 23:04
Toate k toate eu zic sa iesim in strada pt EUROSPORT 2 k NU se mai poate :rosu::D

Luis Garcia10
12th June 2007, 00:00
Va urez multa bafta :D Ce bine e cand esti cu sacii in caruta :rolleyes: :P :evil:

Andreiy
12th June 2007, 00:48
Cred ca il vor introduce pana la urma, alaturi de sport1

Liviu
12th June 2007, 01:02
Grila de programe RCS&RDS este constituita pe baza unor sondaje
de opinie prin care se determina preferintele abonatilor. In functie de
numarul de solicitari similiare, va fi sau nu introdus si canalul
solicitat de dumneavoastra.
Dar banuiesc ca va dau Duna TV nu ?

La Bucuresti se prinde pe RCS si asta de foarte mult timp .

Bogdy LFC
12th June 2007, 07:44
Dar banuiesc ca va dau Duna TV nu ?

La Bucuresti se prinde pe RCS si asta de foarte mult timp .

Duna TV?:o: :lol: WTF is that? :happy

Nici pe aia omule n-o prindem:rosu:

Andreiy
12th June 2007, 11:22
Dar banuiesc ca va dau Duna TV nu ?

La Bucuresti se prinde pe RCS si asta de foarte mult timp .


aaaa? :shocked:

Bogdy LFC
12th June 2007, 12:17
Va urez multa bafta :D Ce bine e cand esti cu sacii in caruta :rolleyes: :P :evil:

:happy :lol: :happy :lol: :happy

Andreiy
12th June 2007, 13:37
Luis Garcia, tu la ce firma esti?

Bogdy LFC
12th June 2007, 14:00
Luis Garcia, tu la ce firma esti?

Tot la RCS e si el.Dar in Dambovita e avantajul k e mai aproape de Bucale decat Alexandria :lol:

Andreiy
12th June 2007, 14:01
pai si el prinde eurosport 2...
altii de pe rcs nu prind eurosport2...f. ciudat...astia isi bat joc de consumatori

Luis Garcia10
12th June 2007, 20:05
Da are dreptate BogdyLFC :ok: ... poate v-o baga si voua pana la urma...ca daca nu ati putea ramane si fara Premiership , dupa ce ca Primera Division si Serie A sunt pe Boom :(

Bogdy LFC
12th June 2007, 20:51
Da are dreptate BogdyLFC :ok: ... poate v-o baga si voua pana la urma...ca daca nu ati putea ramane si fara Premiership , dupa ce ca Primera Division si Serie A sunt pe Boom :(

Maaan F**k La Liga & Serie A cand vine vorba de spectacol.

Dak pana la sfarsitul lui Septembrie nu am ES 2 - trec direct la Boom :mda:

Andreiy
12th June 2007, 21:32
o sa fie.
EXCLUSIVITATE, SENZATIONAL, ETC ETC (molipsit de la dan senzationescu) :P :happy :cry:

Buna ziua.
Va multumesc pt mesaj, dar sincer nu stiu cum pot eu sa va ajut.
Trebuie sa va adresati respectivei firme de cablu.

Aici, de exemplu, la Bucuresti, in redactie, vedem Eurosport 2 pe RCS. Pe UPC insa nu e, dar e Sport 1, care e canalul lor propriu.

Depinde foarte mult de firmele de cablu, insa puteti opta si pt platformele digitale, gen Boom sau Dolce, care stiu ca au si Eurosport 2 in optiuni. La Boom stiu sigur ca e, pt ca am eu acasa, in pachetul de sport impreuna cu Sport Klub, Eurosport 1, Telesport. Bineinteles impreuna cu Boom Sport One, care da Italia si Spania.

Cam atit, sper ca v-am fost de folos.

Cu simpatie
ANDREI NICULESCU
Sef Dept. Fotbal International
GAZETA SPORTURILOR
+40.21.20.87.444
----- Original Message -----
From: [secret]
To: andrei.niculescu@gsp.ro
Sent: Sunday, June 10, 2007 2:03 PM
Subject: Eurosport2 si Sport1 pe RCS...:(


Buna ziua si imi cer scuze de deranj :)
Am si eu o intrebare: stiti cumva cand va fi introdus Eurosport2 si Sport1 in grilele din toate judetele pe RCS? Pt. ca eu am intrebat la RCS, dar nu imi da niciun rasp. clar, imi raspund mai mult in bataie de joc.
Va rog mult sa-mi raspundeti daca stiti. Multumesc anticipat.


:evil:

little_earl
12th June 2007, 21:38
eurosport 2 nu e cine stie ce post in momentul de fata, dau sporturi mai nonconformiste dar cam atat... sa inteleg ca din toamna cand or sa inceapa transmisiile din anglia n-o sa le mai vedem si pe telesport?

Andreiy
12th June 2007, 21:39
telesport n-o sa mai aiba nimic, la fel si sport.ro aproape nimic..:(
telesport a mai luat doar cupa uefa, din faza sferturilor

Luis Garcia10
12th June 2007, 21:45
Maaan F**k La Liga & Serie A cand vine vorba de spectacol.

Dak pana la sfarsitul lui Septembrie nu am ES 2 - trec direct la Boom :mda:

Cred ca ar fi cea mai buna solutie Boom intr-adevar :ok:
Iar in legatura cu spectacolul...eu zic ca si La Liga ofera meciuri foarte spectaculoase! :D :P

maldini
12th June 2007, 22:58
Cred ca ar fi cea mai buna solutie Boom intr-adevar :ok:
Iar in legatura cu spectacolul...eu zic ca si La Liga ofera meciuri foarte spectaculoase! :D :P

Corect baga-ti BOOM vei fi super multumit ...Eu il am ptr Serie A dar si Primera este tare ...Calitate excelenta a transmisiunilor (digital) si ieftin :ok:

Andreiy
12th June 2007, 23:57
nu se merita, sunt niste hoti care au luat de la tv sport primera division. asta-s pt. mine.
imi bag fibra optica si vad pe internet toate meciurile n-am nevoie de tampenii gen bum

Andreiy
15th June 2007, 18:14
Am sunat azi la RCS relatii cu clientii si mi-a spus baiatul acela simpatic ca se va tine cont de propunerea mea si depinde de cate rugaminti va avea in continuare referitor la eurosport2 pt. a fi introdus.
asa ca sfatul meu e sa sunati si sa cereti EUROSPORT2:
Relatii cu clientii RCS: 0332400400

m0kanu
23rd June 2007, 14:49
Eurosport2 va intra din august in grila rcs si digitv cand va incepe sa transmita Premier League.
Sport1:nu este nici o informatie care sa indice ca va intra de curand in grila.

Andreiy
24th June 2007, 16:03
stai sa vad dak am inteles: Eurosport2 nu e cel care este acum?
va fi altul si va fi introdus la toate firmele de cablu? sau cum?

m0kanu
24th June 2007, 16:59
Da,se va lansa Eurosport 2 Romania cu meciuri din Premier League,emisiuni si rezumate legate de acest campionat.Desigur vor avea si unele emisiuni si transmisii care sunt acum in grila Eurosport 2

Andreiy
24th June 2007, 17:16
si apare in august?si pe rcs?

m0kanu
24th June 2007, 19:52
da va fi disponibil si pe rcs si digitv(ceilalti provideri deja il au)

Andreiy
25th June 2007, 00:57
wow...super...abia astept

m0kanu
25th June 2007, 14:50
Si eu abia astept.Mai ales ca meciurile din Premier League vor fi comentate de comentatori ca Gradinescu,Naum sau Cobana.

Andreiy
25th June 2007, 15:24
pe cat august se lanseaza?

m0kanu
25th June 2007, 16:26
Pe siteul lor scrie ca pe 11 august se lanseaza,knd incepe Premier League dar cred ca pe rcs va aparea inainte.nu stiu sigur

Luis Garcia10
25th June 2007, 16:30
Ce frumos va fi sa vedem cel mai bun fotbal comentat de cei mai buni comentatori! :rolleyes:

Andreiy
25th June 2007, 19:36
inca un post de sport :jaja

Lordul
25th June 2007, 20:10
da pe astral este ?ca sa stiu sa-l caut

Bogdy LFC
19th July 2007, 18:38
Pe siteul lor scrie ca pe 11 august se lanseaza,knd incepe Premier League dar cred ca pe rcs va aparea inainte.nu stiu sigur

Pe care site tipule ai citit tu treaba aia? :o:

little_earl
19th July 2007, 19:15
Si eu abia astept.Mai ales ca meciurile din Premier League vor fi comentate de comentatori ca Gradinescu,Naum sau Cobana.
radu naum nu comenteaza fotbal

LUCKY_AMARU
20th July 2007, 12:42
DA care cobana stii tu comentator??????? poate comenteaza banciu daca nu o va face naum..........tipu cu cobana...presupun ca ai vrut sa zici hobana.........yo asa stiu ca-i zice.........ar face o mutare buna rcs-u sa BAGE eurosport 2 pana incepe premier league...

little_earl
20th July 2007, 13:15
pai eu sunt la RCS si prind eurosport 2 de un an de zile...

TaciAcolo
20th July 2007, 13:28
in restu tarii nu e :(:(

m0kanu
21st July 2007, 11:31
Pe care site tipule ai citit tu treaba aia? :o:

aici http://consumer.eurosport.ro/soccer/sport_sto1183542.shtml

Bogdy LFC
21st July 2007, 20:43
aici http://consumer.eurosport.ro/soccer/sport_sto1183542.shtml

Ma scuzi de intarziere dar oricum iti multumesc mult:ok::yeah: