PDA

View Full Version : Hocheiul feminin in Romania



mistress of ice
24th November 2005, 18:55
Am constatat cu regret k hocheiul feminin in Romania este privit cu dezinteres :( nu multi stiu k exista echipe de fete la noi in tara nu multe ce-i drept 3 echipe :2 la Miercurea Ciuc SPORT CLUB MIERCUREA CIUC si SPORT CLUB MIERCUREA CIUC 2 si o echipa in Bucuresti CLUBUL SPORTIV TRIUMF BUCURESTI .

De competizii cred k stiu doar cei care au contact cu patinoarul sau cu jucatoarele :(
Hocheiul nu este un sport mediatizat desi merita mai mult decat alte sporturi

Weekendul acesta vor avea loc in Bucuresti pe Patinoarul Mihai Flamaropol cateva meciuri:

Vineri 25.11 16:00 CS Triumf Bucuresti - SCMC
Sambata 26.11 15:30 CS Triumf Bucuresti - SCMC 2
Sambata 26.11 20:30/21.00 CS Triumf Bucuresti - SCMC
Duminica 27.11 09:30 CS Triumf Bucuresti - SCMC 2

Bafta fetele :P

Darkslowstar
24th November 2005, 19:07
Bafta si tie si sa te bage magarul ala in echipa. Spune-i ca va avea de a face cu mine altfel :D

mistress of ice
24th November 2005, 20:27
Merci ...da vad k ma tzine in suspans nu mi-a zis nici da nici nu .Dar nu am nici macar tricou oficial asa k banuiesc k la meciurile astea o sa fiu rezerva :D

mistress of ice
25th November 2005, 19:50
Astazi CS Triumf Bucuresti - SCMC 3-5 (0-0;3-2;3-5) dupa repriza a 2 a conducem cu 3-2 :P
Niste adversari upssss "adversare" :D care au avut niste iesiri foarte violente atat verbal cat si fizic :mda:

Paul
25th November 2005, 22:19
Da la hockey exista rezerve ?
Eu stiu ca o echipa are 22 de jucatori ... 2 portari , si 4 linii de cate 5 jucatori ...
------------------

@dea15, exista si grupa de junioare , sau doar senioare ...

mistress of ice
25th November 2005, 22:35
Da exista si rezerve cand ploua cu jucatori in echipa , in cazul de fatza lina a 4 a e pe post de rezerva :D deoarece nu sunt multe fete (anul acesta in linia a 4 a au fost/sunt incepatoarele si nu s-a riscat sa joace cu ele ):P ce sa zic k echipa de la ciuc a jucat in 2 linii iti dai seama ce solicitant a fost pt ele :D

Junioarele si senioarele formeaza o echipa de 20 de fete in Bucuresti :D, la Ciuc anul acesta s-a infiintat o a doua echipa de fete si ele cred k sunt junioare (mai fara experientza)

marius135
25th November 2005, 22:43
dea nu exista interes pentru hochei feminin pentru ca hocheiul e in sine un sport foarte masculin:)

succes in urmatoarele meciuri

mistress of ice
25th November 2005, 22:46
marius macar sa existe interesu' ala in hocheiul "masculin" :D

marius135
26th November 2005, 11:11
eu cand vad la TV ca joaca Steaua sau Romania ma uit...... ii dau importanta mare:)
dar adevarul e ca in romania si asta masculin scartaie.......e nasol sa vezi ce conditie fizica au ai nostri:(

Paul
26th November 2005, 11:18
marius macar sa existe interesu' ala in hocheiul "masculin" :D

Crezi tu :drak:
Sa vezi ca interesante sunt meciurile STelei cu bozgorimea ...

Dintre un meci de fotbal de mana a II-a din Italia , si un Steaua - SC Miercurea Ciuc , aleg hockey-ul :p

SORENSEN
26th November 2005, 21:13
Da mai mereu la meciul cu Ciuc-ul iese cu scandal ... bozgorii sar mereu la scandal si striga parca ceva in genul Rya Magyarzsag adica Hai Ungaria(sau cam asa):mda:
La fete e la fel se mai paruiesc sau doar ...se joaca hockey:rolleyes:

mistress of ice
26th November 2005, 23:43
Ho ho se paruiesc si ele :D dar alea de la ciuc au inceput de fiecare data .Astazi au trecut pe langa mine 3 fete fiacare mi-a zis cate ceva de dulce si nici macar nu am jucat ca sa zici :D dar le-am rugat pe colegele sa ma razbune

Sambata Triumf Bucuresti - SCMC 2 7-0
Triumf Bucuresti - SCMC 0-5
Pt fetele de la triumf a fost foarte obositor sa ai doua meciuri la interval de 2 ore :D

mistress of ice
27th November 2005, 14:33
Duminica Triumf Bucuresti- SCMC 2 6-1

Clasament dupa primul tur :
SCMC
Triumf Bucuresti
SCMC 2

mistress of ice
27th November 2005, 15:26
Crezi tu :drak:
Sa vezi ca interesante sunt meciurile STelei cu bozgorimea ...

Dintre un meci de fotbal de mana a II-a din Italia , si un Steaua - SC Miercurea Ciuc , aleg hockey-ul :p

Intersu' pt hochei nu exista nici macar pentru massmedia :D Degeaba alegi tu hocheiu' dak nu ai la ce sa te uitzi :(
Pacat k majoritatea oamenilor considera interesante numai meciurile dintre Steaua cu ciuc ...chiar dak celelalte echipe sunt mai slabe tot e frumos sa uramaresti un meci .
Hocheiul nu o sa promoveze niciodata daca se transmit 8 meciuri pe an numai intre Steaua si Sport Club Miercurea Ciuc :mda:

realmadrid.com
27th November 2005, 15:50
Interesul este scazut pt ca nu avem conditii :(
Nu stiu cum este in SUA, sau alte tari, dar presupun ca fiecare echipa are patinuarul ei, sau cel putin, majoritatea..
Asa lumea poate sa asiste la meciuri....de unde o sa rezulte si un inters al presei...
La noi, cu 2 patinuare in toata tara (din ce am inteles, Steaua vrea sa-si construiasca propiul patinuar) lumea nu prea stie cu ce se mananca hocheiul....nu avem public la patinuare, nici presa nu apare..

mistress of ice
27th November 2005, 15:55
Ciucul are la meciuri patinoarul aproape plin :( la meciurile care s-au desfasurat zilele astea a avut ciucul mai multi suporteri decat am avut noi .

mistress of ice
4th January 2006, 20:09
13-14-15.ianuarie 2006 Turul al doilea in Miercurea Ciuc

mistress of ice
8th January 2006, 22:23
Pe 13 echipa de fete trebuie sa plece la Ciuc si nu au nici un sponsor....:( transportul costa 15 milioane , de cazare se ocupa federazia dar drumul...
Chiar nu intereseaza pe nimeni de echipa din bucuresti? De ce echipa din Ciuc nu mai are loc pe trcouri sa-si scrie sponsorii si noi nu avem nici unul? De ce toata lumea investeste in fotbal si in hochei nu se dau nici macar 15 milioane ??Sa nu se dea neaaparat de catre federatzie , da o firma de ce nu ar investii in aceasta echipa?Vor rezultate sunt sigura k s-ar muncii mai mult dak am avea un scop ...uite mah hai sa aducem rezultate bune sa nu-i dezamagim pe cei care au bagat bani in noi... da cine s-ar gandi la asa ceva:(Imi pare rau k m-am apucat de sportul asta da nu ma las....

aimbo
10th January 2006, 17:10
Ca stire e ca din cate stiu turul 1 inca nu s-a terminat meciul dintre scmc si scmc 2 ne jucandu-se inca.

Cat despre sponsori, vezi si problem galateana :(

Guitz
14th January 2006, 11:07
Ca stire e ca din cate stiu turul 1 inca nu s-a terminat meciul dintre scmc si scmc 2 ne jucandu-se inca.

Cat despre sponsori, vezi si problem galateana :(

2006.01.11 Csíkszeredai Sport Club Sport Club I - Csíkszeredai Sport Club II 5-1 (2-0,2-0,1-1)

12:10 1-0 Ilyes Cs (Sandor I.)
16:27 2-0 Gál E (Szőcs E.)
22:00 3-0 Zerkula E.(Gál E)
32:30 4-0 Antal E (Ilyés Cs)
42:40 4-1 Gáspár L.
49:49 5-1 Dobandi M (Gál E)


2006.01.13 Csíkszeredai Sport Club I - Bukaresti Triumf 10-0

mistress of ice
15th January 2006, 21:13
Sport Club I - Triumf Bucuresti 10-0
Sport Club II. - Triumf Bucuresti 1-12
Sport Club I. - Triumf Bucuresti 12-5
Sport Club II- Triumf Bucuresti 7-1

packardb
16th January 2006, 16:22
Cand joci tu, lasa aici un mesaj, ca promit ca vin daca nu e in timpul serviciului...

mistress of ice
16th January 2006, 22:35
Cand se mai tzin pe Flamaropol meciuri o sa postez aici sa-mi adun galerie:P putetzi sa va anuntati prezentza de acum:P

Guitz
17th January 2006, 10:20
Cand se mai tzin pe Flamaropol meciuri o sa postez aici sa-mi adun galerie:P putetzi sa va anuntati prezentza de acum:P

Cred ca poti sa strangi o galerie mai tare decat cea a lui Sticlaru(Sp.Studentesc) prezenta la meciul de sambata cu HCC :yeah:

Mai bine ne-ai spune ce s-a intamplat de a fost scorul asta la ultimul meci:
Sport Club II- Triumf Bucuresti 7-1

mistress of ice
17th January 2006, 11:10
Era invers 1-7 cunoscatorii stiu ;) puteai sa ma corectezi direct nu sa faci chestia asta ;) plus k am dreptu sa zic ce am chef asa k lasa-ma cu "mai bine ne-ai spune" OK???;)
Sport Club II-Triumf Bucuresti 1-7

Guitz
17th January 2006, 15:51
Era invers 1-7 cunoscatorii stiu ;) puteai sa ma corectezi direct nu sa faci chestia asta ;) plus k am dreptu sa zic ce am chef asa k lasa-ma cu "mai bine ne-ai spune" OK???;)
Sport Club II-Triumf Bucuresti 1-7
Sa-mi fie cu iertare daca v-am suparat! Nu asta era intentia mea:P

adysab
8th May 2006, 23:08
Dea (Stefi) sa ma anunti sezonul viitor cand mai ai meciuri k promit k vin sa te vad....pana acu nu am vazut deloc hochei feminin(decat la olimpiada)

mistress of ice
9th May 2006, 10:09
O sa fii putin dezamagit de nivelul pe care o sa-l vezi insa trebuie sa mentionez k echipa Triumf Bucuresti are multe jucatoare noi din cele vechi ramanand aproximativ 9 jucatoare si portarii.
O sa postez datele si orele cand vom avea meci :)

mistress of ice
26th January 2007, 10:42
27-28 ianuarie a doua etapa in campionatul feminin intern
Bucuresti -Patinoarul Flamaropol

27 ianuarie
10.30 Triumf Star- Sport club miercurea ciuc 2
15.30 Triumf- Sport club miercurea ciuc 1

28 ianuarie
08.00 Triumf- Sport club miercurea ciuc 1
15.30 Triumf Star - Sport club miercurea ciuc 2

Triumf Star - junioare
Triumf - senioare