PDA

View Full Version : Predictions Week 12



codrutc
23rd November 2005, 18:26
Nu uitati ca, cei care vreti sa faceti predictii si pe ESPN, maine au loc doua meciuri.

Eu am sa-mi dau cu parerea despre astea doua, iar despre restul maine or poimaine.

Predictii - part I

Atlanta - Detroit - Falcons, asta va fi meciul in care Michael Vick va reveni la vechiul obicei de a juca mai mult running back pentru ca, desi in ultimele 3 meciuri a aruncat cat s-a putut, echipa a pierdut 2 meciuri.
Denver - Dallas - Cowboys, pentru ca sunt in vana si vor continua pe avantul luat cu victoria impotriva Eagles si acasa cu Detroit.

chebelavakos
23rd November 2005, 19:07
the dirrrty birds vor zdrobi leii din michigan

codrutc
23rd November 2005, 21:31
Chebelavakos nu fi timid. Daca tot ai scris ceva, hai, da toate pronosticurile.

chebelavakos
24th November 2005, 04:42
the dirrrty birds vor zdrobi leii din michigan
dallas va castiga la limita

:headbang:
the dirrrty birds vor zdrobi leii din michigan
denver17-dallas20

am pronosticat de trei ori.trebuie sa invat mai bine sistemul asta.asa-i cu incepatorii!ha!

Seahawk edit:
Chebelavakos bine ai venit pe forum aici ! :) Data viitoare cand vrei sa scrii mai multe mesaje unul dupa altul pur si simplu apasa pe butonul edit si continua ce ai de "spus"

NY_giants05
24th November 2005, 07:49
ok..here are my predictions :

Atlanta - Detroit...eh...bate atlanta, insa au shi leii ceva sanse sa bata. pana la urma meciurile astea sunt amicale sau conteaza in clasamente ???
Denver - Dallas...nu eram sigur p mine la meciul asta, da' dak codrut zice k bate cowboys, inseamna k asha e !

Sunday, Nov 27, 2005

Cleveland - Minnesota...bat vikingii
New England - Kansas City...bat patriotzii
San Francisco - Tennessee..ar trebui sa-i bata rau p 9ers, insa titanii tre' sa reziste pana la final...am vazut cum au luat bataie de la Jags spre final
St. Louis - Houston...rams
San Diego - Washington... chargers
Carolina - Buffalo...cred k o sa bata carolina la limita...
Chicago - Tampa Bay... sper sa faca un meci bun Kyle Orton shi sa-i bata pe "bucatari"
Baltimore - Cincinnati...e clar cine castiga...bengals ii rup pe ravens
Miami - Oakland...fiindca joaca acasa, cred k raiders castiga
NY Giants - Seattle ....asta o sa fie un meci tare..mi-ar placea sa-l vad..poate reusesc sa-l iau cumva d p net...sunt cam 30% sanse k gigantzii sa castige. dak jucam acasa, atunci aveam sanse mai mari, insa asha o sa ne fie foarte greu. din cate am vazut, atacul nostru nu mai merge asha d bine ca la inceputul campionatului... avem oameni destul de buni care sunt accidentati cum ar fi Shockey si Reggie Torbor. In meciul asta cred k gigantzii ar trebui sa se ocupe mai multe de defense...SOMEBODY MUST STOP S. ALEXANDER! ..yo am pariat p victoria celor din Seattle, insa ar fi mare lucru' sa-i batem pe Seahawks
Jacksonville - Arizona...jags
Green Bay - Philadelphia..oare meciul asta intra mcnabb in teren?...chiar dak nu intra, tot phila cred k va castiga
New Orleans - NY Jets..jets
Pittsburgh - Indianapolis...colts

codrutc
24th November 2005, 08:16
Hai sa le dau si eu pe toate ( am asteptat sa posteze NY_giants05 ca sa fac copy si paste :) )

Atlanta - Detroit, Falcons
Denver - Dallas, Cowboys, cum am mai spus (onorat de respectul acordat NY_giants05 :) ) dar e posibil si invers
Cleveland - Minnesota, Browns, aici este "surpriza" mea pe saptamana asta. Cleveland joaca tough football a la Crennel, sper sa joace Dilfer. Daca joaca Fry, atunci cred ca vor pierde.
New England - Kansas City, Chiefs, aici seria de victorii a Patriots va suferi o noua sincopa. Pe bune, e greu in Arrow Head pentru orice echipa , chiar si pentru Patriots.
San Francisco - Tennessee , Titans, nu ma intrebati de ce ca nu stiu.
St. Louis - Houston, Rams
San Diego - Washington, Chargers, nu m-ar mira sa bata si Redskins dar din ce am vazut la ei in meciul cu Raiders, e greu de crezut.
Carolina - Buffalo, Panthers isi vor reveni.
Chicago - Tampa Bay, Buccaneers, care fiind si acasa isi vor reveni in aparare impotriva unei ofensive anemice a Bears
Baltimore - Cincinnati, Bengals, fara dubii.
Miami - Oakland, Raiders, care mi s-au parut in revenire.
NY Giants - Seattle, Seahawks, nuca prea tare pentru Giants in deplasare
Jacksonville - Arizona, Jaguars
Green Bay - Philadelphia, Eagles, chiar si cu McMahon pe post de QB (
Nota: McNabb nu va mai juca deloc sezonul asta, saptamana asta sau cea viitoare se opereaza de hernie. Apropo, am auzit ca ezita pentru ca-i este frica sa se opereze, fiind prima data sub cutit)
New Orleans - NY Jets, Jets, oare ce motiv am ca cred asta ???. Poate intercepteaza Ty Law cateva pase de la eraticul de Brooks, poate...
Pittsburgh - Indianapolis, Colts, mi-e teama ceva de running game-ul celor de la Steelers, dar presimt ca-i vom bate la o diferenta mai mare decat in meciul cu Cincy

darik
27th November 2005, 02:23
Va urmaresc de ceva timp si am observat ca va pricepeti destul de bine!!! Tocmai de aceea am o mare rugaminte la voi. Dati-mi 2 ponturi "sigure" din lista de mai sus. Care credeti voi ca au cele mai mari sanse sa bata.

codrutc
28th November 2005, 22:07
Care lista darik? Daca te refereai la meciurile din week 12 acum e prea tarziu.
Iti dau un "lock of the day" in schimb :) Indy ii bat pe Pittsburgh.

Seahawk
5th December 2005, 10:08
Inchid threadul. Discutii de gen ponturi pentru pariuri sau mai stiu eu ce le putem discuta pe celelalte thread'uri ... aici trebuiesc postate doar predictiile.
Deci doar 2 a-ti facut predictii, Giants si cu Codru, chebelavakos a facut si el un pronostic doar si nu i-a iesit.
Giants ai ghicit 11/16 iar tu Codru la fel 11/16
Not bad, not bad :D