PDA

View Full Version : Pamflet pt suporterii sportului,ce ataca forumul Pandurilor



Pacala
16th November 2003, 21:38
gigel_bucur de semnezi si tzurca
te crezi curajos? esti,cam cat o curca
si te comporti ca un marlan
bucurestean ,fiu de tigan

ataci Pandurii din prea multa frica
aveti bani putini si galerie mica
iar siman-i sluga mafiei rusesti
cea infipta bine-n Bucuresti

asta-i sportul mai nenica
o echipa de nimica
statu in A , multi ani din mila
ca-l aveau pe Sandu pila

Nicu Ceasca presedinte de onoare
era inainte , uitasi oare?
sinteti club de milogi
galeria voastra,una de blegi

respecta-ti adversarii si fii demn
asta-i mai mult ca un indemn
stiu ca ti-e foarte greu
si nu reusesti sa fi om, mereu

nu te infoia draga gigel
si nu mai suge din cocosel
sportul-i echipa fantoma
valoreaza cat o voma

si nu respira din punga
meseria ta, vanzator de ciunga
poti sa scrii mesaje cate vrei
poate asa, n-o sa mai bei

eu sint dispus sa ne atacam
si in versuri sa ne batem
daca vrei sa ne jignim
pm-uri e bine sa folosim

te crezi vreun smecheras?
iei o palma, te ia ai tai pe faras
3 suporteri ciorditori
suporteri sportisti? mama voastra de ciori

mai poeticule gigel
cand faci rime, nu fi tembel
sint cuvinte ca ceapraz
al carui sens, nu-l stii, ti-e necaz?

invata intai ce-nseamna acel cuvant
nu mai arunca jigniri in vant
stai cuminte si potol
ca esti mic si mototol

hai, adu-ti si fratiorii
aia albi ca pana ciorii
si pe var-tu corcodel
ai tupeu? hai mai gigel

ati ajuns sa ne-atacati?
voi , fomisti si nemancati
ce-are sportul ca traditie?
la performante,doar ..calvitie

ce tie nu-ti place, altuia nu-i face
intrati in canale si trageti de capace
indrazniti voi , niste gunoaie
sa va luati de noi? ne luati poate, da de... C*aie

alb-negrule,cum va place
ca cineva sa va atace
de ce-ati intrat la noi pe forum
cand sinteti doar praf si scrum?

incercam si noi o promovare
asta va oftica si va doare
nu v-am facut nimic
intelesesi tu asta negru si mic?

Blue
17th November 2003, 02:28
:D :D :D

pariuri
17th November 2003, 16:56
Cred ca e o greseala undeva ....

Are Sportul suporteri ??? :?

Nu vb de vinzatorii de seminte :-)

Je

Gigel Sportul
17th November 2003, 20:37
Cred ca e o greseala undeva ....

Are Sportul suporteri ??? :?

Nu vb de vinzatorii de seminte :-)

Je

Tu de unde ai aparut, pariorule. Ti-o fi stricat Gigel (nu eu, ala adevarat, din teren) vreun pariu si pierdusi casa? Clona cui esti?? cred ca a pacaliciului cu pretentzii de versificator ("schimbat in turba urei in caine latrator"). Mai lasa-ne, ca strici peisajul cu chipul tau cel descompus de atat stress acumulat intr-o viata de noapte agitata.

Pacala
19th November 2003, 10:15
gigele , vad ca ti-a trecut inspiratia si inhalatia.
Tu nu te clonezi gigele, tu te inmultesti prin oua :D

Ultras
19th November 2003, 11:01
Zi Pacala si da-l la caini!

Blue
21st November 2003, 04:14
gigele , vad ca ti-a trecut inspiratia si inhalatia.
Tu nu te clonezi gigele, tu te inmultesti prin oua :D
astia sint cam putzini, s-ar putea sa nu se inmultzeasca deloc :D :D :D
cine stie ce fac intre ei ca prea sint putzini si pe cale de ... disparitzie :D :D :D

Gigel Sportul
21st November 2003, 21:00
albastrule, suntem ceva mai multi decat credeti voi, dar in fine, de ce sa va refuz distractia. Cat despre inspiratia invocata de pacaliciul care trage a ploaie cu paiu'n gura, nu stiu daca a existat vreodata. Cred ca voi tot nu vreti sa pricepeti ca suntem mai multi, problema voastra. Stiti cum se aduce un om la stadiu de balamuc? ii pui o situatie evidenta in fata, si dupa aceea nu numai ca nu o crede, dar mai are si proasta inspiratie de a po****riza evenimentul.

PS sunt, corect gramatical, de vreo 10 ani incoace.

Ultras
22nd November 2003, 14:56
Cinste BUILDING!

vasile314tzurka
3rd December 2003, 17:59
si da-i si lupta nea pacala
cu limba-ti ca o nicovala
si neuronul mititel
de praz din tirla lui dinel

minca-ti-as ciocul tau de slut
cu capul greu si-un ochi de lut
tu chiar te crezi poet mai nene
si tot te-mpiedici de izmene

ca n-ai si-acesta-i adevarul
nici haz nici rime precum varul
gigel de-l tot confunzi cu mine
el e doar proza iar eu rime

pacala strimb ia-ti deci alt nume
il faci de ris pe cel cu glume
tu doar ca badea cel voinic
provoci fracturi, iar rime, nic.

vasile314tzurka
3rd December 2003, 18:03
astia sint cam putzini, s-ar putea sa nu se inmultzeasca deloc
cine stie ce fac intre ei ca prea sint putzini si pe cale de ... disparitzie

te dai in pronosticuri vaste
precum in barci si praz in glastre
inmultitori precum un ciot
prea mititel de dinel schiop

putzina e doar a ta minte
in spatiul doar hranit cu linte
si pofticios te-ntrebi cu har
daca te luam, te luam la par

vasile314tzurka
3rd December 2003, 18:10
gigele , vad ca ti-a trecut inspiratia si inhalatia.
Tu nu te clonezi gigele, tu te inmultesti prin oua

pacala spune doctoral
ca nea gigel are global
macar vreo doua dedicate
semintelor oua bogate

el se-nmulteste ca ameoba
se da-n figuri din toata toba
se taie-n rime ca-ntr-un geam
si nu-ntelege de fel, neam.

ca omul nu-i aipi mai frate
si de pe unul doi se poate
sa fie cind trasmit pe net
dar batracianul e poet

cam schiop si fara snaga-n vine
un biet pacala fara rime.

vasile314tzurka
3rd December 2003, 18:27
Cred ca e o greseala undeva ....

Are Sportul suporteri ??? :?

Nu vb de vinzatorii de seminte :-)

Je

Un tare "Je" precum fularul
intreaba balta iar cu parul
precum un ciine moare
de lungul drum din zare

iar nea pariuri de griji se pare
precum si cel din zicatoare

vasile314tzurka
3rd December 2003, 18:30
pamflet pacala e ceva
cu cap si coada nu asa
rasadunat precum de cal
materie pentru chirpici pe deal

unde panduri mai joaca-un joc
necunoscut ast an de loc
si doar mai am o intrebare
cind voi in A, sau doare?

Gigel Sportul
4th December 2003, 01:24
3.14 tzi, lasa-i frate, ca nu stiu ce fac. E "broblema" lor, de ce tre' sa ne spargem capu' cu ei? A propos, ce zici de Badea? exemplu de antrenor, nu???

Blue
4th December 2003, 07:25
ce faci sportistule, tu centrezi, tu dai cu capul? da' stai rau de tot cu nervii , mah baiatule :D ca vad ca limba romana tzi-e total necunoscuta. Ca sa obtzii niste rime schioape , ai flagelat saracele cuvinte . Da' nu-i nimic, macar sa nu-tzi tai venele ca pierdem distractzia de a vedea un ciorditor care sa ne cante pe la mese din acordeon si muzic(P)utza . Al :drak: cioromel ,i-auzi
ce le zice "pre limba lui" ca romaneste sigur nu este :
"rasadunat precum de cal
materie pentru chirpici pe deal

unde panduri mai joaca-un joc
necunoscut ast an de loc"

Praleo, da' te rog eu, sa nu incepi iar cu " minca-ti-as"
intzeleseshi mah uratule?

vasile314tzurka
4th December 2003, 15:46
Praleo, da' te rog eu, sa nu incepi iar cu " minca-ti-as"
intzeleseshi mah uratule?


de ce nu spui ca nu pricepi limba romana? era mai simplu.

vasile314tzurka
4th December 2003, 15:53
ce faci sportistule, tu centrezi, tu dai cu capul? da' stai rau de tot cu nervii , mah baiatule :D ca vad ca limba romana tzi-e total necunoscuta. Ca sa obtzii niste rime schioape , ai flagelat saracele cuvinte . Da' nu-i nimic, macar sa nu-tzi tai venele ca pierdem distractzia de a vedea un ciorditor care sa ne cante pe la mese din acordeon si muzic(P)utza . Al :drak: cioromel ,i-auzi
ce le zice "pre limba lui" ca romaneste sigur nu este :
"rasadunat precum de cal
materie pentru chirpici pe deal

unde panduri mai joaca-un joc
necunoscut ast an de loc"

Praleo, da' te rog eu, sa nu incepi iar cu " minca-ti-as"
intzeleseshi mah uratule?


uitasem.

cind o sa incepi sa pricepi ceva internet o sa vezi ca nu tot ce crezi tu e adevarat. spre deosebire de tine eu pot sa-ti demonstrez ca suntem doua persoane diferite.

trec la timpenia cu rasismul. daca o persoana te contrazice sau face misto de tine nu inseamna ca ala e tigan. asta e una. apoi ce conteaza etnia, rasa, cind tu nu esti in stare sa pricepi o topica simplu incversata din motive de prozodie... ops, stii ce-i aia?

cind tu nu pricepi, din motive lesne de inteles, nu inseamna ca preopinentul nu stie sa vorbeasca. e adevarat ca un vocabular extins si anumite intorsaturi de fraze pot sa-ti produca greutati in procesul de comprehensiune, dar nu te lasa. ia dictionarul si paste din el din cind in cind.

si de vorba aia "mai plimba slepul ca iei umezeala" ai auzit?

Pacala
4th December 2003, 23:52
ce nu ai tu cum sa intelegi tzurcule este ca n-ai nici inteligenta necesara dar nici un vocabular suficient.
Tu nu intelegi sensul unor cuvinte sau n-ai habar cum se scriu. Vorbesc de ceapraz si de alte cuvinte ,pe care dovedesti ca nu le cunosti sensul, dar si "de loc" pe care tu inca n-ai aflat ca nu se desparte in cazul asta. N-ai auzit de vene , tu spui vine. Tu poate pe tiganeste sau la acordeonul pe care ti-l pusesei ca avatar , sa te pricepi mai bine.

phil
5th December 2003, 02:09
finalmente, un poet ADEVARAT. Pacala, degeaba te oftici: se vede de la o posta ca vasile 314tzurka e cu cinspe clase peste tine :O. no offence.

vasile314tzurka
5th December 2003, 12:28
ce nu ai tu cum sa intelegi tzurcule este ca n-ai nici inteligenta necesara dar nici un vocabular suficient.
Tu nu intelegi sensul unor cuvinte sau n-ai habar cum se scriu. Vorbesc de ceapraz si de alte cuvinte ,pe care dovedesti ca nu le cunosti sensul, dar si "de loc" pe care tu inca n-ai aflat ca nu se desparte in cazul asta. N-ai auzit de vene , tu spui vine. Tu poate pe tiganeste sau la acordeonul pe care ti-l pusesei ca avatar , sa te pricepi mai bine.

ete na! eu nu am vocabular suficient? de unde ai scos-o pe asta? fa tu o lista cu cuvintele pe care eu nu le cunosc si fac si eu una. aici marimea conteaza. despre cum se scrie ia incearca si alte intelesuri ca sa te simti bine. despre expresii o sa vorbim cu alta ocazie, cind o sa facem alte lectii.

p.s. si nu mai vorbi de gaitane ca nu e cazul.

Cipangoo
5th December 2003, 15:04
As vrea sa-l vad pe Pacala ridicand manusa aruncata de vasile pe arena. Desi nu cred ca are cine stie ce sanse... Dar pana la urma aici majoritatea e olteana si la un eventual vot ar putea castiga...

vasile314tzurka
5th December 2003, 18:16
As vrea sa-l vad pe Pacala ridicand manusa aruncata de vasile pe arena. Desi nu cred ca are cine stie ce sanse... Dar pana la urma aici majoritatea e olteana si la un eventual vot ar putea castiga...

sa cistige sanatos daca se voteaza numa dupa provenienta. la asa vot asa cistigator, dar daca ma infringe cu ceva mai procopsit decit leorbaiala de mai sus jos palaria. promit sa fac in cinstea lui niste praz cu masline:) sau o placinta de praz, desi aia nu e de post.

Gigel Sportul
5th December 2003, 21:22
ce nu ai tu cum sa intelegi tzurcule este ca n-ai nici inteligenta necesara dar nici un vocabular suficient.
Tu nu intelegi sensul unor cuvinte sau n-ai habar cum se scriu. Vorbesc de ceapraz si de alte cuvinte ,pe care dovedesti ca nu le cunosti sensul, dar si "de loc" pe care tu inca n-ai aflat ca nu se desparte in cazul asta. N-ai auzit de vene , tu spui vine. Tu poate pe tiganeste sau la acordeonul pe care ti-l pusesei ca avatar , sa te pricepi mai bine.

Pacaliciule, replici deci existi. Mi se facuse dor de tine, chiar ma miram de ce a fost vreme insorita timp de doua zile. Si mai ales de ce s-a innorat azi. Acum m-am prins, ai aparut iar cu paiu-n gura si tragi a ploaie.

phil
5th December 2003, 22:31
ce manusa, Cipangoo? eventual sa arunce prosopul. ka kam atata i-a ramas :D. am intrat azi in ArenA si m-am convins: si-a gasit Pacala nasul. inca de acu' vreo doua luni am incercat sa atrag atentia celorlalti participanti la discutii ca subproductiile "poetice" ale lui Pacala n-ar avea ce cauta (nici macar) pe un forum sportiv. drept marturie, iata postul meu din 10-09-2003 (# 703 din threadul "Cea mai tare galerie romaneasca"):

"se pare ca nu doar rezervele valutare ale Romaniei sunt anemice ci chiar harul poetic cu care cineva se mandrea ca noi romanii suntem nascuti.

e greu de inteles cum subproductiille in rime schioape si imbibate cu o ironie pre- sau mai degraba subinfantila provoaca delicii in loc de dezgust.

Pacala, 'umorul' tau e mai trist ca un mars funebru. iar cin' ti-a zis ca esti poet te-a...pacalit."

la ora respectiva, multi au crezut ca am ceva personal cu numitul Pacala si au interpretat mesajul meu ca un atac la persoana. nimic mai gresit. mi-as fi scos palaria in fata lui daca as fi citit un singur poem "adevarat" si nu doar texte demne de Cantarea Romaniei. nu a fost insa cazul.

Pacala, stiu ca esti student la o universitate canadiana prestigioasa. nu contest nici ca, din cand in cand, ai un anumit simt al umorului (cam grobian dar, ma rog, asta e o alta poveste). si la fotbal sunt convins ca te pricepi (dar, la urma urmelor, cine nu se pricepe?). pamfletar insa n-ai fost, nu esti si nu vei fi vreodata. iar poet, nici macar atat.

vasile314tzurka
8th December 2003, 17:07
ce manusa, Cipangoo? eventual sa arunce prosopul. ka kam atata i-a ramas :D. am intrat azi in ArenA si m-am convins: si-a gasit Pacala nasul. inca de acu' vreo doua luni am incercat sa atrag atentia celorlalti participanti la discutii ca subproductiile "poetice" ale lui Pacala n-ar avea ce cauta (nici macar) pe un forum sportiv. drept marturie, iata postul meu din 10-09-2003 (# 703 din threadul "Cea mai tare galerie romaneasca"):

ca sa arunce prosopul trebuie ca sa zic asa sa-l aiba. deocamdat se vorbitera intre ei sa nu raspunda la provocare. mai mult decit atit intrai si eu ca omul la univ craiova la un subiect interesant si contele edmond gasi ca e mai bine sa nu fiu p'acolo ca provoc scandal. postasem "neste" ce zice presa de rednic, hagi si craiova. daca si asta provoaca scandal la ce te astepti? la umor? de unde? pacat.

07Ex
14th December 2003, 11:38
Vasile, ce ai avut cu astia? :) Vad ca dupa ce ai venit tu pe topicul asta nu a mai indraznit nimeni sa te contrazica sau sa mai posteze. :D

vasile314tzurka
16th December 2003, 17:05
Vasile, ce ai avut cu astia? :) Vad ca dupa ce ai venit tu pe topicul asta nu a mai indraznit nimeni sa te contrazica sau sa mai posteze. :D

imi cer scuze:) nu conteaza, cind n-au replica se dau domni. in rest "idei repetitive":)

07Ex
17th December 2003, 04:39
LOL !!! :p

vasile314tzurka
17th December 2003, 11:39
LOL !!! :p

adevarul e ca am tot citit forumuri de la altii si un cumul de frustrari cite sunt pe la ei, rar de intilnit. haios e ca edmond, scortos din fire si predispus la fonctii, are si el o suma de exprimari ce frizeaza conspiratia mondiala impotriva oltenilor. m-a dezamagit o afirmatie a lui frozen, pe care-l consider a fi de departe cel mai echilibrat, cum ca ei sunt cei mai romani dintre romani. pacat.

gmaricel
18th January 2004, 12:20
Fortza Ceahlaul!!!

gmaricel
18th January 2004, 12:32
Mai,copii mai,va spun eu,ca DINAMO,ia si CUPA si CAMPIONATUL in 2004!
HAI DINAMO!!!