PDA

View Full Version : All Star Game 2007



vasi
16th April 2007, 20:24
M-am gandit ca ar fi o idee buna sa deschid thread-ul asta. Chiar daca putin cam tarziu.
Acum, in mod normal, ar fi trebuit sa ma uit la All Star Game. Pe TV Sport. In schimb, e o discutie super-mega-extra-giga-interesanta intre moderator si Andrei Cristea despre cum a fost dat el afara din lot de la Poli Timisoara.
Super tare!
Inca din start vad ca ASG 2007 e un fiasco, asa cum anticipam.
Aaaaaa... si sa nu uit de ceea ce am vazut acum vreo 15 minute: un meci de baschet cu politicieni. Senzational! E cea mai buna idee din lume: amestecarea sportului cu politica! Nici nu ma mir ca functioneaza atat de bine totul in sportul romanesc.
Plus ca prima impresia a mea despre ASG 2007 a fost una de dezamagire. Am vazut o sala pe sfert goala. Pacat!

vasi
16th April 2007, 20:41
noroc cu spectacolul din teren, ca salveaza ceea ce parea aiurea inainte de joc
Cooley e superb. Brice la fel. Vad ca Banica sta deocamdata in umbra ;)

vasi
16th April 2007, 20:49
cam degringolada cu concursul de 3

vasi
16th April 2007, 20:49
si transmisia de 2 lei

real23
16th April 2007, 21:14
corect, la concursul de 3 puncte aia n-aveau o camera serioasa, plus ca se desfasura simultan la ambele cosuri. btw, frumos joc facut de cei 3 jucatori de la cs otopeni :D

r0bby
16th April 2007, 21:58
Ce cos a reusit Carmen Tocala.

Gabri3l
16th April 2007, 22:25
Nord - SUD 116-119

Elliot one man show:yeah:
Tocala rulzZ:yeah:
cam proasta transmisia iar spectatorii cam tacuti uneori...in rest super show, a facut toti banii...felicitari federatiei si organizatorilor!

outsider
16th April 2007, 22:40
Mi s-a parut cam apatic totul, inclusiv pe teren. Poate si din cauza oboselii, dar si a fricii de accidentari inaintea semifinalelor. Povestea cu slam-dunk-ul mi s-a parut cam strange. Sa ai atatia jucatori pe teren, pentru care lumea a platit bilet sa-i vada si sa decizi sa aduci 3 streetballeri, in concurs cu Jay...in fine....transmisia nepregatita cu destule camere....felicitari jucatorilor pentru efortul depus, imi pare rau ca nu am vazut mai mult umor pe teren...exceptand faza cu assistul lui jojic, "placajul" lui levi si intrarea lui gila pe teren....nu-mi schimb parerea: perioada asta nu e potrivita pentru all star...prea mare miza campionatului la mijloc
iar publicul, pacat ca nu a fost la inaltime la fel ca la meciurile favoritilor lor din campionat; pe undeva de inteles: 30 de lei biletul, cam scump....pentru orice buzunar...in rest, toate bune, asteptam meciurile oficiale si bravo pentru carmen cu cosul ala dement (pentru o femeie!) :)

vasi
16th April 2007, 23:17
Nord - SUD 116-119

Elliot one man show:yeah:
Tocala rulzZ:yeah:
cam proasta transmisia iar spectatorii cam tacuti uneori...in rest super show, a facut toti banii...felicitari federatiei si organizatorilor!

gabi... hai sa nu exageram si aici
Elliott a incercat multe faze de spectacol, dar a fost destul de sters. S-a vazut si la el, la fel ca la multi dintre cei care inca mai au meciuri de jucat, ca nu s-a chinuit prea tare.
Mie, personal, mi-a placut cel mai mult Fiegi

SilverZeus
16th April 2007, 23:43
....Rom-ASGa fost foarte slab....30 RON biletul ?????....nu stiam de ce sala nu a fost plina....pacat ptr iubitorii baschetului din Tg-Mures.....

Gontel
16th April 2007, 23:49
Nu stiu pe cine interesa discutia "extraordinara" dintre Vali Moraru si Cristea si milioanele de legaturi telefonice cu Borcea, Iancu, Zotta, flota, marmota si tot neamul lor ...
Transmisia a fost foarte proasta, ca de obicei, TV Sport ne-a obisnuit cu acest lucru la meciurile de baschet.
Nu am inteles de ce se arunca simultan la ambele cosuri la concursul de 3.
Primul sfert a fost cel mai spectaculos d.p.d.v. al realizarilor persoanale, iar in ultimul au dominat momentele amuzante. Cel mai mult mi-a placut assistul lui Jojic. Au fost tari si dunkul lui Elliott si cosul lui Cooley din primul sfert.
Spectatorii au parut destul de neinteresati de meci, apatici, plictisiti, parca asteptau finalul.

vasi
17th April 2007, 10:59
concluzia mea e ca ASG 2007 a fost un fiasco.
spectatori destul de putini
meci de vacanta... oare de ce nu intelegem noi ca spectacol poate fi si daca se pune putin suflet, ca la altii?
chestii care nu au nicio legatura cu baschetul... gen meciul politicienilor
conursurile de slam dunk si 3 puncte organizate catastrofal (apropo, ati vazut careva cand a dat szaszgaspar cele 9 de 3 puncte?)
Prostii ieftine, gen pase cu arbitrul sau cu antrenorii, care nu au ce cauta intr-un meci de baschet gen All Star Game.
transmisie TV de kkt.
un MVP ales dupa niste criterii care ma depasesc
PACAT!

La chestii bune as pune faptul ca nu s-a bagat Banica si cosul lui Carmen Tocala (nu ideea ca ea sa arunce, care mi se pare idioata, ci realizarea ei):
Sibieni, merita sa va para rau! Sunt convins ca ati fi organizat un ASG de 100000 de ori mai tare. Cel putin asa cum a fost anul trecut la Cluj.

SilverZeus
17th April 2007, 11:07
....nu pot sa uit cand una dintre scroafe i-a luat lui Jojic ochelarii si a dat impresia ca vrea sa arbitreze cu ei.....apoi i-a scos s-a uitat la lentile, s-a uitat la public, si iar i-a pus pe nas.....woow, cat de cool....apoi Banica s-a imbartisat cu Tocala (bleah).....orice meci ar fi, misacre, discutie, orice gratarel, orice tocanitza sau os de rumegat scroafele astea tot mai mult vor sa iasa in evidenta :rosu:

ionut_au
17th April 2007, 11:10
Dezastru

Nightfly
17th April 2007, 11:12
O mizerie bleah, mai ales concursul de slamuri ma asteptam la ceva super tare si cand colo....

r0bby
17th April 2007, 11:38
Imi poate spune si mie cineva numele celor ce au participat la concursul de slam dunk.Foarte slab....

virtual
17th April 2007, 11:57
Dan Rogojan (cel din finala)
Oynur Musledin (cel in tricou alb)
Adrian Bente (cel in tricou negru)

Si jenanti toti> Uche, Brice, Reggie si mai ales campionul en-titre LeVar care nu si-a aparat titlul. Respect maxim pentru baietii de pe strada care le-au demonstrat ce inseamna dorinta si daruire la cei 1,85 respectiv 1.90. Sa nu uitam ca marele american alb are 2.06 si sare ca o fata. Wtf ce fiasco a fost.

Nu cred ca am pierdut un baschet in babes pentru kk-tul asta!

vasi
17th April 2007, 12:35
si mie imi pare tare rau ca am facut rating la tvsport pentru prostia de la tg mures

alexalex
17th April 2007, 12:40
toate au un punct comun: momentul prost ales. trebuie pus in pauza dintre tur si retur. sau inainte de playoff

vasi
17th April 2007, 13:25
corect

manixdoi
17th April 2007, 13:41
Ce inseamna Team 19 puncte ?

outsider
17th April 2007, 14:25
virtual...federatia si organizatorii au decis sa participe un singur jucator profesionist, care culmea a fost anderson (nici nu da slamuri usual), si trei streetbaleri (bravo lor!)...deci aia cu sa le fie rusine americanilor care n-au participat plus uce, nu sta in picioare, iar cu seals cu atat mai putin, care a participat la asg pentru a onora invitatia, dar accidentarea nu-l lasa sa faca prea multe; poate ai vazut ca nici in meci nu s-a agitat sub panou, doar vreo 3 incercari de la 3...asta e...

alexalex
17th April 2007, 15:32
mai exact concursurile au fost aranjate ca sa castige jucatori care joaca la Mures. si nu inteleg de ce? idee este sa castige cine este cel mai bun, indiferent de la ce echipa vine. la fel si cu helcioiu. eu unul spun ca nu el merita sa fie MVP. cam asa a fost si anul trecut cand arbitrii s-au bagat si i-au ajutat pe romani.

vasi
17th April 2007, 16:23
Si eu sunt de parere ca nu merita Helcioiu
Lupta pentru MVP a fost intre Cooley si Fiegi, iar cum de obicei MVP-ul se alege de la invingatori, cred ca Fiegi ar fi trebuit desemnat "cel mai bun". Si o si merita.

virtual
17th April 2007, 16:56
pai nu a pierdut sudu? deci nu trebuia cooley?

fodo
17th April 2007, 17:38
cine pune apriu ca dupa burlacu, helcioiu la anu o sa fie mvp Gila?

SilverZeus
17th April 2007, 19:44
toate au un punct comun: momentul prost ales. trebuie pus in pauza dintre tur si retur. sau inainte de playoff


....si a fost pus si luni .....damn, luni !!!!!!!!!!!!! ....unii chiar stiu sa scoata bani din promovari, din afise, din reclame....altii, pun ASG lunea.....WTF ??????


cine pune apriu ca dupa burlacu, helcioiu la anu o sa fie mvp Gila?

...nu ca pleaca la anu :d

in alta ordine de idei: Helcioiu ????.....as fi vrut sa-l vad pe Blidaru sau Mitza Popa.....ce fatza poa sa aibe Helcioiu asta (stiu ca nu e un criteriu corect sa judeci un baschetbalist).....da ce fatza areeeeeeeeee !!!!!!!!!!....si cand umbla si cu piepu scos afara, parca e curca......da ce fatza are....damn :))))))

vasi
17th April 2007, 20:56
pai nu a pierdut sudu? deci nu trebuia cooley?

din cate stiu eu a castigat sudul 119-116