PDA

View Full Version : Antrenor Steaua - sper sa ramana Protasov



AStefan
22nd November 2005, 09:50
Am tot auzit vehiculandu-se prin presa informatia precum ca Gigi becali ar dori sa il ia pe Olaroiu si sa renunte la Protasov. Mi se pare o idee de-a dreptul PROASTA si sper sa nu se confirme.
Steaua joaca cel mai frumos fotbal (cu toate sincopele inerente) din ultimii ani. Demult nu am mai vazut steaua jucand atat de ofensiv. Protasov este un antrenor cu mult bun simt, este un profesionist desavarsit si face o treaba excelenta. Mie Olaroiu mi se pare, sincer, un antrenor umflat de presa. Cred ca mai degraba pare un superantrenor decat este. Echipele pe unde s-a perindat Olaroiu nu au rupt gura targului, Uitati-va la Timisoara ce lot bun a avut acolo? Vi s-a parut Poli o mare echipa? Mie mi se parea ca face un fotbal mediocru.
Eu zic ca Protasov este antrenorul potrivit pentru Steaua si mi l-as dori inca 1-2 ani cel putin de acum incolo.
Ce credeti?

MariusTR
22nd November 2005, 09:55
Cred ca exista un contract semnat intre Becali si Protasov in care sunt prevazute clauze prinse in cui... nu poate Becali sa-l arunce pe Protasov cand viseaza el urat. Rezultate sunt, una peste alta... Protasov ramane.
Parerea mea

dede
22nd November 2005, 10:17
Protasov nu pleaca nicaieri...si de ce sa plece? echipa joaca mult mai ofensiv decat in perioada Zenga, sunt rezultate...ne-am calificat (sau ma rog, ne calificam) a doua oara consecutiv in primavara europeana, avem sanse sa terminam pe primul loc turul...deci se pare ca olaroiu mai trebuie sa astepte

Ayrton
22nd November 2005, 10:20
Articol din presa de azi:

"Protasov, împins să-şi dea demisia?

Staff-ul administrativ este nemulţumit de salariul mare al ucraineanului şi de rezultatele sale.
La prima vedere Gigi Becali nu are de ce să fie nemulţumit de angajatul său.
Cu toate acestea, el nu îi poate ierta lui Oleg faptul că roş-albaştrii nu s-au calificat în grupele Ligii Campionilor. Un grup de apropiaţi ai finanţatorului vorbesc tot mai insistent de faptul că Gigi se gândeşte să-l înlocuiască pe Protasov. Tehnicianul are un mare defect. Este remunerat cu un salariu de 250.000 de euro anual, are 4.000 de euro primă pentru victoriile în campionat din deplasare, 2.000 pentru succesele din Ghencea şi 10.000 pentru reuşitele din UEFA. Aceşti bani sunt o problemă pentru Becali care, în ciuda faptului că a urcat vertiginos în Top 300, n-ar mai dori să cheltuiască prea mult cu Oleg.
În contractul ucraineanului există o clauză prin care cele două părţi pot rezilia înţelegerea de comun acord. Dacă antrenorul nu este de acord el ar putea avea soarta pe care a îmbrăţişat-o Nicolo Napoli la Craiova, cel ce a fost trimis să antreneze “satelitul” oltenilor. Protasov ar ajunge astfel să conducă pe Steaua II în Divizia C, şi i s-ar forţa astfel mâna să plece din România. Această mutare ar putea reprezenta şi o lovitură dată lui Meme Stoica, cel care l-a susţinut pe ucrainean.
Primul pe lista lui Gigi este bunul său prieten Olăroiu care poate ajunge să antreneze din nou Steaua, aşa cum ProSport a anunţat săptămâna trecută în exclusivitate. "

-----------------------------------------------------

Si mie, ca suporter dinamovist, mi s-ar parea total injusta demiterea lui Protasov... pai numai ganditi-va la o comparatie dintre Steaua de acum 4 ani condusa de Olaroiu care juca cel mai prost fotbal posibil si cea de acum...

AStefan
22nd November 2005, 10:44
Exact asta ziceam si eu. asta era unul din articolele la care ma refeream.
Olaroiu nu e antrenor de echipe mari, o concluzie dura pentru el dar la care subscriu. El era bun de National intr-adevar. Eu nu inteleg de unde atata exagerare cu acest antrenor care, ca om, il apreciez pentru ca este un om de bun simt si civilizat dar ca antrenor nu are stofa.
Sper ca Gigi sa nu faca prostia asta.

uti2102
22nd November 2005, 11:17
Daca am crede acum tot ce s-ar scrie in presa..........cred k imi faceam de mult harakiri.
Becali nu poate fi atat de prost incat sa nu observe ca, pe langa disciplina tactica shi jocul foarte bun in defensiva imprumutate din era Pitzi shi Zenga, Steaua mai beneficiaza acum de sarea shi piperul culorilor rosh-albastre, jocul dezinvolt shi avantat in ofensiva. Protasov a schimbat in doar cateva luni jocul Stelei shi dak i se va da timp va reushi lucruri mari.
Eu unul nu mai cred nimic pana nu vad. Iar in cazul celor spuse in articol....sper sa nu le vad niciodata.
Forza Protasov !

SORENSEN
22nd November 2005, 12:17
Etapa 13 era Zenga :
12 8 2 2 26-10 26p (un meci mai putin)-meci castigat dar mai incolo deci 29p
Etapa 13 era Protasov:
13 8 3 2 23-7 27 p

Cifrele spun ca nici Zenga si nici Protasov nu sunt din cale afara de ofensivi cu un plus chiar pt Zenga la atac si un plus pt Protasov pt aparare.
Ambi au avut vid de performante si in tur si in retur.

Pana acum eu am vazut adevarata diferenta in CUPELE EUROPENE .
Protasov cred ca acolo a adus UN MARE PLUS , meciul cu Rosenborg a fost un accident petrecut din mai multe cauze .Dar jocul in deplasare din era Protasov mi se pare mult mai cu TUPEU care nu exista pe vremea lui Zenga .

Pertinent putem trage concluzii abia dupa o perioada egala .

dede
22nd November 2005, 12:36
anu trecut in tur mai jucam cat de cat, din retur au aparut problemele...totusi, parca in era Protasov, echipa joaca mai spectaculos, desi are un lot mai slab ca anu trecut...
nu ar fi corect ca Protasov sa plece, doar ca sa-l aduca jiji antrenor pe olaroiu...

AStefan
22nd November 2005, 13:47
anu trecut in tur mai jucam cat de cat, din retur au aparut problemele...totusi, parca in era Protasov, echipa joaca mai spectaculos, desi are un lot mai slab ca anu trecut...
nu ar fi corect ca Protasov sa plece, doar ca sa-l aduca jiji antrenor pe olaroiu...

Mai ales ca Olaroiu nu este un antrenor cu tupeu. Nu il vad pe Olaroiu un antrenor curajos care sa fie de Steaua. Iar comparatia punct cu punct nu stiu dc e neaparat edificatoare. Ganditi-va ca si campionatul a crescut mult in valoare fata de anul trecut. E clar ca echipa joaca mult mai spectaculos si mai ofensiv acum. Ce sa faca Olaroiu? ce sa aduca nou? Sa strice poate ce merge. Si pe de alta parte intr-adevar lotul e parca mai slab, iacob e singura noutate.

dede
22nd November 2005, 13:59
si Goian

dragos_popa17
22nd November 2005, 14:08
Etapa 13 era Zenga :
12 8 2 2 26-10 26p (un meci mai putin)-meci castigat dar mai incolo deci 29p
Etapa 13 era Protasov:
13 8 3 2 23-7 27 p


Daca ne-am uita peste loturile pe care le-au avut la dispozitie cei am vedea ca balanta se inclina clar in favoarea lui Protasov care, spre deosebire de "era Zenga" nu i-a avut la dispozitie pe Neaga si D.Munteanu, Fl. Dumitru si Oprita vin dupa lungi accidentari si nu sunt nici pe aproape de forma din turul 04/05, iar Cristea, care s-a evidentiat in turul 04/05 prin 6 goluri inscrise, acum nu mai este in forma.

SORENSEN
22nd November 2005, 16:43
Nu conteaza care e mai bun; Zenga a pus temelia unei noi Stele iar acumprotasov incearca sa faca o echipa care cred ca va ajunge in sezonul viitor in UCL

Paul
22nd November 2005, 16:53
Si mie, ca suporter dinamovist, mi s-ar parea total injusta demiterea lui Protasov... pai numai ganditi-va la o comparatie dintre Steaua de acum 4 ani condusa de Olaroiu care juca cel mai prost fotbal posibil si cea de acum...

Diferenta e in primul rand de valoarea a lotului , care mi se pare ca acum a ajuns la maturitate si joaca aprope de maxim .

Sa nu uitam celebra echipa cu Pompiliu Stoica , MItrita , Dumitru , si alti <1,65 m , titulari de drept.

Cat despre Protasov, sincer mi se pare cam moale si nu va avea viata lunga in Ghencea. Insa nu vreau ca motivul demiterii sa fie salariul , si motivul sa fie unul sportiv.

Oricum antrenorii straini sunt baza , astia made in Romania , nu mai au ce cauta in Ghencea

alejandro
22nd November 2005, 17:17
protasov are norokul ca zenga a cladit cat de cat echipa asta,n-a trebuit s-o ia de la inceput,baza era pusa cand a venit el,dar totusi parca,cum a zis cineva mai sus,parca in deplasare stam un pik mai bine (aici ma gandesc la deplasarea de la farul,sampdoria si chiar as putea spune de la rosenborg,cand am marcat 2 goluri in deplasare dupa mult timp).
in concluzie nu cred ca ar fi binevenita demiterea lui oleg,cel putin nu la moment,pe urma vom vedea...

Lucky_OLD_G's
22nd November 2005, 17:36
daca il dau afara pe protasov ma fac dinamovist...........dupa ce l-au sustinut pe nasu ' sa-l mai dea afara si pe oleg ar fi cireasa de pe tort.........in sfarsit steaua e o echipe de anvergura europeana care impune respect pe cele mai celebre stadioane din europa /..ar fi o idiotzenie sa-l dai afara.....pe motiv ca are salariu prea mare............da nu cred yo prostia asta de zvon. credetzi ca mm-u e asa prost???????

AStefan
22nd November 2005, 17:41
Diferenta e in primul rand de valoarea a lotului , care mi se pare ca acum a ajuns la maturitate si joaca aprope de maxim .

Sa nu uitam celebra echipa cu Pompiliu Stoica , MItrita , Dumitru , si alti <1,65 m , titulari de drept.

Cat despre Protasov, sincer mi se pare cam moale si nu va avea viata lunga in Ghencea. Insa nu vreau ca motivul demiterii sa fie salariul , si motivul sa fie unul sportiv.

Oricum antrenorii straini sunt baza , astia made in Romania , nu mai au ce cauta in Ghencea

Ai putea definesti, te rog, ce inseamna moale?
Sper ca nu te referi la genul de antrenor unde nu se aude musca, care eventual fac armata cu jucatorii? Daca la ei te referi atunci ma bucur ca protasov este moale, cum zici tu.
Chiar sunt curios ce inseamna acest cuvant.

dragos_popa17
23rd November 2005, 09:20
Nu conteaza care e mai bun; Zenga a pus temelia unei noi Stele iar acumprotasov incearca sa faca o echipa care cred ca va ajunge in sezonul viitor in UCL

Imi pare rau ca trebuie sa te contrazic, dar Zenga n-a pus nici o temelie. Cel care a pus temeliile actualei echipe a Stelei a fost Piturca. Zenga nu a construit nimic, a avut totul pregatit. Sa nu uitam ca nici macar pregatirea de vara nu a facut-o el, iar o echipa joaca dupa cum s-a pregatit in pauza competitionala(si am vazut cum a jucat Steaua in retur, singura pauza cand Zenga a fost antrenor). Walter a lucrat doar la moralul jucatorilor, nici macar la mentalitate, pentru ca mentalitatea profesionista o aveau si pe vremea lui Piti (sa nu uitam meciurile cu Southampton si Liverpool).
Zenga lasat o impresie buna si pentru ca a avut mult noroc. Sa nu uitam de cate ori rezervele introduse de el au marcat goluri decisive(si asta nu e inspiratie, e noroc), sa nu uitam autogolul belgienilor in meciul cu Standard etc. Pe de alta parte, Protasov a avut parte doar de ghinion: autogolul lui Radoi, ratarile din meciul tur cu Rosenborg, ratarile din meciul cu Sampdoria + ca rezervele nu joaca nimic. Daca ar fi avut Oleg norocul italianului, acum am fi fost calificati in optimile Champions League (aici poate exagerez putin :P)
Concluzia ar fi ca intre Zenga si Protasov, balanta se cam inclina in favoarea ucrainianului. Cel putin dupa parerea mea.

walt.mann
23rd November 2005, 10:17
Nu cred ca Jiji ar face asta. Pai, daca reusea in vara sa il aduca pe Hagi, caruia i-ar fi dat mai multi bani decat lui Protasov, acum l-ar fi dat afara din cauza asta? Atunci cand vrei performanta, te costa. Un antrenor bun vine pe bani multi.

SORENSEN
23rd November 2005, 10:29
N-am spus ca-l apreciez mai mult pe Zenga , chiar am zis ca Protasov mi se pare mai bun cel putin pana acum ...
Cat despre Piturca e un bun antrenor de fotbal dar atat in fotbalul actual trebuie sa fi mult mai mult deat atat.

bastardooc
23rd November 2005, 10:35
Salutare... cu multa lume am vb si la toti le-am spus... Protasov este cel mai pun antrenor pt steaua... asta nu inseamna ca este cel mai bun antrenor in general! Dar pt steaua altul mai bun nu exista... Nota 10 din partea mea, iar daca Gigi Becali chiar se gandeste sa-l schimbe...:rosu: ! nu se poate asa ceva... sa-l lase macar un an sau doi... indiferent de rezultate!!!... poate duce steaua acolo unde ii este locul! si cred ca daca i se va da libertate si in primul rand sa i se aduca vreo 2-3 rezerve in vara (steaua sta in 11-12 jucatori!!!), nu va avea probleme la castigarea titlului si macar semifinalele UEFA!!!
FORZA STEAUA!!!

dede
23rd November 2005, 10:40
in primul rand sa i se aduca vreo 2-3 rezerve in vara (steaua sta in 11-12 jucatori!!!)
de ce nu mai repede, in iarna?

dragos_popa17
23rd November 2005, 10:44
De ce rezerve? Cu un mijlocas central rapid si care sa stie cu mingea, pozitionat undeva langa Radoi la mijloc, Steaua ar rupe tot. In meciul cu Sportul, mi-a cam atras atentia Tibi Balan. E cam micut, da' se misca bine.

SORENSEN
23rd November 2005, 13:55
chiar foarte bine -tehnica si viteza buna dar parca daca a fost luat mai tare de aparatori nostri(bine sunt cei mai tari din Romania) n-a prea mai miscat pe final.
AVem nevoie mare de 2 mijlocasi si un atacant cel putin .
Mijlocasi : T Balan,Lazar(Sportul),Prepelita(Fc Arges)
Atacant :n-am idee prin Romania nu prea sunt sau daca sunt de la Rapid,Dinamo,Poli T ...si lasati-0 cu Mazilu ca e varza .(desi cred ca face faza de aparare f bine si asta e un plus si poate adus la Steaua va juca altfel--adica nu va fi asa ratangiu)

AStefan
24th November 2005, 10:01
Am vazut ieri putin dintr-un interviu cu Gigi si a negat ca s-ar gandi la schimbarea lui protasov. A zis si el ca e multumit nu neaparat de rezultate cat de joc. Sper sa fie asa ca mnie tare mult imi place acest antrenor care, exact cum scrie mai sus si subscriu, nu e neaparat cel mai bun dar este foarte potrivit pentru steaua.

uti2102
27th November 2005, 12:57
Imediat dupa ce am trecut pe primul loc GSp a trecut la atac cu un articol care incepe cu plecarea aproape iminenta a lui Oleg la Dnepr Petropetrovsk. Apoi totul reiese ca e de fapt doar un zvon.....
Ce sa mai zicem. Pana miercuri seara, la meciul cu Halmstadt, cred k Bodu mai pune de vreo 2 ori sechestru pe club iar Radoi probabil va fi transferat la Poli sau la Dinamo. :o: Ce lipsa crasa de profesionalism la ziarishtii noshtrii.... :mda:

Paul
27th November 2005, 15:13
mdah
National TV pune paie pe foc , ca cica Steaua s-a decis asupra noului antrenor ...
Aloooooo , Protasov are contract cu noi ...

Oricum , mai scoate meme de pe lista secreta , inca un meserias , asa ca no problem :P

vladi
27th November 2005, 15:51
sincer, mie imi place Protasov , mai ales ca om. Intrebarea este de ce pleaca ? nu sint stelist, dar parca era o bila alba pentru fotbalul nostru prezenta lui Protasov.

S2K
27th November 2005, 17:14
Sper sa ramana Protasov. Nu am avut incredere la inceput, dar, e bine pentru Steaua, m-am inselat.

Cat despre faptul ca fecali cauta sau nu antrenor ... presa din Romania vorbeste 99.999% prostii, 0.001% realitate.

uti2102
27th November 2005, 17:38
E o aberatzie asta cu plecatul.
Natzional TV in timpul meciului din Regie : "Diseara la shtiri aflatzi noul antrenor al Stelei!" :o:
Apoi, peste 10 min : "Conducatorii Stelei au trimis o dezmintzire clara a veshtii la sediul shtirilor Natzional TV" la care celalalt comentator : "Probabil ca Protasov nu va pleca acum, dar odata shi odata tot va pleca! Deci nu ratatzi shtirile de la ora....." :o:
Asta ca sa va datzi seama ce idiotzi. Probabil o sa vina cu marea veste : "noul antrenor al Stelei e Olaroiu; dar asta doar dupa ce va pleca Protasov de la Steaua, probabil peste vreo 2 ani..."
Ce penibili !

vladi
27th November 2005, 18:00
eu cred ca pleaca. cine ma contrazice se baga sa dea o bere ?:-)

pariul e valabil pina miine cind anuntza nea gigi ce mai face el pe banii lui :-)

Lucky_OLD_G's
27th November 2005, 18:25
nu pleaka mey nimeni nicaieri........doar tzopa si cu samoila ala sa plece da la pupitru vreunui transmisiuni in direct ca sunt pe dinafara total........cartonas negru

SORENSEN
28th November 2005, 00:14
E cam clar ucrainianul va pleca probabil in iarna duap ultimul meci din campionat ...

simi2005
28th November 2005, 03:31
Oli si-a demonstrat limitale la Timisoara.
Nu face mare lucru la Steaua

Timm
28th November 2005, 07:55
Oli si-a demonstrat limitale la Timisoara.
Nu face mare lucru la Steaua

Sunt absolut de acord.

Iar o sa vedem meciuri la ciupeala, sa ne bucuram de victorii cu 1-0. Asa ma bucurasem ca scapam incet, incet d evremurile astea datorita lui Protasov. Gata. Iar au venit ponderatii si fricosii, "tacticienii: la Steaua in locul fotbalistilor de rasa cum este Protasov.
Mi-e sila. Gigi daca are sange in el cum se pretinde mai bine i-ar mari contractul lui protasov ca mai bun antrenor ca acesta nu gaseste aici in Romania.

dede
28th November 2005, 08:19
daca pleaca Protasov, atunci sa vina tot un antrenor strain...ca romanasii nu prea au valoare...

AStefan
28th November 2005, 09:23
daca pleaca Protasov, atunci sa vina tot un antrenor strain...ca romanasii nu prea au valoare...

Exact. Dar nu orice antrenor ci unul gen Protasov, adica cu sporit ofensiv.
Mie mi-a placut zenga si il respect dar, fara suparare, il prefer de o mie de ori pe Protasov. M-am saturat de antrenori superprudenti care se gandesc 80% cum sa nu primeasca gol si restul cum sa marcheze. Protasov a reinviat traditia stelei si acu daca vine iar un fricos din ala se duce naiba tot.
Of mare pacat, de ce nu scoate Gigi bani sa il tina? De ce?

walt.mann
28th November 2005, 10:29
Gigi vrea sa faca economie cu antrenorul!? Pai, cand marea el salariile la jucatori dupa un singur meci in care jucau ceva (vezi Andrei Cristea), la ce se gandea? Nu jucatorii iti asigura echilibrul, ci antrenorul!
Mai bine sa il vanda pe Cristea, sa il dea pe Dumitru, si sa il tina pe Protasov cu banii luati dupa astia doi!
Eventual, daca il aduce si pe Neaga inapoi...

alejandro
28th November 2005, 10:37
Ce ma enervez si eu acuma:evil:
Gigi asta e nebun!!!Daca protasov vrea sa plece sa plece,zice el:headbang:
De ce naiba nu incearca sa-l faca sa stea macar pana la sfarsitul campionatului...e adevarat ca cu protasov am ratat calificarea in CL,da' nu cred ca e doar vina lui.Cu ucraineanul pe banca tehnica Steaua a inceput sa joace fotbal adevarat si asta se vede si in campionat si mai ales in UEFA!!!Cum naiba vrea sa obtina performante jiji?Marindu-i contractul doar lui Radoi????:rosu:

uti2102
28th November 2005, 11:00
Scuzatzi-ma, da' ar fi culmea sa vina Gigi shi sa-i propuna lui Protasov o marire substantziala a salariului ca sa ramana la echipa !!! Contractul nici n-a fost semnat de 5 luni shi voi va ganditzi la renegocieri ?! Mai mult, Protasov nu l-a anuntzat pe Gigi ca ar vrea sa plece. In rest, e adevarat, daca omul are in contract clauza de reziliere shi cineva i-o plateshte, el poate pleca, nu-l opreshte nimeni...
Pana una alta imi bag ceva in Dnepro, tocmai acum s-au gasit sa ne ia antrenoru'...

Cat despre Oli, nu spun decat atat : Steaua nu are nevoie de un antrenor care nu pierde meciuri; Steaua are nevoie de un antrenor care sa cashtige meciuri.

SORENSEN
28th November 2005, 11:19
Trebuie stiut ca Protasov este un fel de Lacatus deci garantat daca Gigi ii oferea de 3 ori salariul si Laca era lasa zicem Dnepr venea cu primul avion.

Triphat
28th November 2005, 13:15
Cred ca a semnat Protasov cu Dnepr. Pai asta e un antrenor serios.. ? Daca ai preluat o echipa ca Steaua fa bine si ramai acolo pana iti expira contractu. Pacat.. e un antrenor super bun. Plus ca eu nu-l vreau pe Olaroiu, cel mai probabil sa vina la Steaua daca pleaca Protasov.. :(

solo
28th November 2005, 14:18
Cel putin prin faptul ca a incins spiritele si forumul, stirea si-a atins scopul. De ce nu dam, pentru moment, credit celor declarate de cei in cauza, si , mai ales,de Protasov? Oricat de mare ar fi suma vehiculata, Protasov poate fi in castig si daca ramane. Cota lui ar creste evident in cazul unei campanii de primavara fructuoase, fie intern sau Cupa UEFA. La Dniepr, sansa unor succese pe plan european ar putea sa apara peste vreo doi-trei ani, pe cand, in momentul de fata, aceasta sansa e reala! Dupa cum e la fel de adevarat ca fiecare isi alege sansa dupa cum crede ca e mai bine. Chiar daca se va intampla, schimbarea nu se va petrece mai devreme de incheierea sezonului. Iar in Pauza , fara presiune, pot aparea si variante acum nebanuite.

suporterita
28th November 2005, 14:28
cred ca stirea este reala,nici eu nu-l plac pe Olaroiu si nici nu este bine pentru echipa schimbarea din sezon in sezon a antrenorului.in cazul in care pleaca la sfirsitul sezonului l-as prefera mai mult pe Dan Petrescu decit pe Olaroiu.dar ce ar fii sa-i dea pe mina echipa lui Lacatus?nu stiu ce sa zic nu prea am mare lucru de zis.si mai cred un lucru:echipa a avut pina acum parte de antrenori unu si unu fiecare a venit cu ceva bun si fiecare a participat la inchegarea ei, jucatorii au invatat de la fiecare cu seriozitate si acum ne putem lauda cu ceva deosebit fata de celelate competitoare din Divizia A.

dede
28th November 2005, 14:40
Lacatus nu prea le are cu antrenoratu...

solo
28th November 2005, 14:54
Si din multele nume care se avanseaza, cateva au refuzat Steaua in vara! Iar acum asteapta fiecare cu sufletul la gura sa fie el alesul!

don_denver
28th November 2005, 14:58
las mey..c-au timp sa se gandeasca in perioada de iarana cine sa vina...as vrea unul strain..ca pana acum..astia au facut ceva palpabil la steaua...

dede
28th November 2005, 15:05
Si din multele nume care se avanseaza, cateva au refuzat Steaua in vara! Iar acum asteapta fiecare cu sufletul la gura sa fie el alesul!
las' s-astepte...daca au fost destepti si au refuzat...oricum asteapta degeaba, ca nu pleaca Protasov...

alejandro
28th November 2005, 15:10
ai perfecta dreptate,denver...doar aia straini au mai miscat ceva notabil la steaua...

vladi
28th November 2005, 17:24
lasasem o provocare...unde sint cei care ziceau ca protasov nu pleaca . alpopa, ma auzi ?:-)))))))))))))))))))))))))))))))

walt.mann
28th November 2005, 17:27
Si din multele nume care se avanseaza, cateva au refuzat Steaua in vara! Iar acum asteapta fiecare cu sufletul la gura sa fie el alesul!
Le-a fost frica sa puna osul la treaba, si acum vin pe munca lui Protasov! De ce n-a venit Olaroiu in vara? A zis ca are o misiune la Poli!! Sa stea in "frunce", la copii si juniori, daca a vrut sa ramana acolo!!! Sa nu uitam ca in vara a refuzat Steaua, cand era greu, dar vine acum la rezultate!

uti2102
28th November 2005, 19:42
Corect Walt.Mann. Tuturor suckerilor care au refuzat in vara le zic doar atat : ramanetzi unde suntetzi ! Suntetzi prea mici pentru Steaua !!!

@vladi : Shi ce te mai bucuri :P Tot ce sper acum e sa nu plece MM, ca daca pleaca el s-a dus cu Steaua....

SORENSEN
28th November 2005, 19:49
Poate ca steaua cum o stim noi acum daca MM se va destrama dar dc ebine sau nu asta poate spune doar timpul.
Se pare ca 99% Protasov pleaca in iarna .
Asa ca trebuie alt antrenor.

S2K
28th November 2005, 20:51
Boacana de astazi a lui fecali ...

"Dacă pleacă Oleg va fi un impact pozitiv pentru echipă"

Chiar asa?

uti2102
28th November 2005, 22:27
Ai auzit tu astea din glasciorul lui ?! :o:
Ca daca e de pe Hazeta........sau Prostportul........

SORENSEN
28th November 2005, 22:47
Protasov pleaca pe 16 decembrie pe 1.000.000 €
O informatie de ultima ora anunta ca suma cu care Dnepr il tenteaza pe Protasov este de 1 milion de euro, de sase ori mai mult decat tehnicianul ucrainian primeste la Steaua.

Gigi Becali a anuntat ca Protasov va parasi Romania pe 16 decembrie.OLS

Cam 100% acum

SORENSEN
29th November 2005, 10:42
Riscul

Protasov nu e bun pentru presă, dar e bun pentru Steaua. Puţin zis bun! El a păstrat profesionalismul lui Zenga şi a adăugat jocul ofensiv. Cine credea că un ucrainean va restabili standardul de spectacol &#238;n Ghencea?!

Cu mutulică acesta pe bancă, Steaua a vorbit &#238;n teren cum n-a făcut-o de un deceniu! Tăcerea lui a avut sens, iar răceala a adus căldură. Poate că fotbalul nu le vede, dar le potriveşte!

Acesta va fi şi handicapul principal al noului antrenor, indiferent cum se va numi el. &#206;n sportul modern, punctele s&#238;nt importante, dar singure enervează. Iată exemplul Mourinho, care c&#238;ştigă tot ce se poate, &#238;nsă şi-a atras antipatia sistemului tocmai pentru că e ahtiat să str&#238;ngă victorii fără să arate nici o preţuire pentru oponenţi şi spectacol.

Olăroiu riscă. Nu numai pentru că se &#238;ntoarce acolo unde a eşuat o dată, ci şi pentru că profilul său e total diferit de al lui Protasov. Puţini oameni au a doua şansă. Oli o va primi. Ce va face cu ea? TOLONTAN

MariusTR
29th November 2005, 10:51
Protasov va antrena din Ianuarie echipa nationala a Ucrainei pentru un salariu de 10 ori mai mare. Lucru cert, Protasov va parasi Steaua :(

walt.mann
29th November 2005, 11:12
Cred ca nu vom avea prea curand un antrenor precum Protasov. Stiu ca asa am zis si dupa Zenga, numai ca atunci nu il cunosteam pe Protasov, iar acum il stim prea bine pe Oli...:mda:

MariusTR
29th November 2005, 11:41
Asa e , Protasov a impus o disciplina reala fara prea multa bataie de cap...
Adieu Proti, nu ne uita...

don_denver
29th November 2005, 11:56
Cred ca nu vom avea prea curand un antrenor precum Protasov. Stiu ca asa am zis si dupa Zenga, numai ca atunci nu il cunosteam pe Protasov, iar acum il stim prea bine pe Oli...:mda:
da....din pacate...n-a facut nici o branza in perioada avuta ca antrenor la steaua....:headbang:

alejandro
29th November 2005, 12:00
Ai auzit tu astea din glasciorul lui ?! :o:
Ca daca e de pe Hazeta........sau Prostportul........
eu am auzit alpopa..la stirile din sport de la ProTv sau NationalTv....nu mai stiu sigur,da' am auzit din glasciorul lui...

AStefan
29th November 2005, 13:27
Riscul

Protasov nu e bun pentru presă, dar e bun pentru Steaua. Puţin zis bun! El a păstrat profesionalismul lui Zenga şi a adăugat jocul ofensiv. Cine credea că un ucrainean va restabili standardul de spectacol īn Ghencea?!

Cu mutulică acesta pe bancă, Steaua a vorbit īn teren cum n-a făcut-o de un deceniu! Tăcerea lui a avut sens, iar răceala a adus căldură. Poate că fotbalul nu le vede, dar le potriveşte!

Acesta va fi şi handicapul principal al noului antrenor, indiferent cum se va numi el. Īn sportul modern, punctele sīnt importante, dar singure enervează. Iată exemplul Mourinho, care cīştigă tot ce se poate, īnsă şi-a atras antipatia sistemului tocmai pentru că e ahtiat să strīngă victorii fără să arate nici o preţuire pentru oponenţi şi spectacol.

Olăroiu riscă. Nu numai pentru că se īntoarce acolo unde a eşuat o dată, ci şi pentru că profilul său e total diferit de al lui Protasov. Puţini oameni au a doua şansă. Oli o va primi. Ce va face cu ea? TOLONTAN

Asta cu profilul ma inspaimanta de-a dreptul.
Are un profil de antrenor mic cel mult mediu. De ce nu aduc un antrenor mai ofensiv? Sa caute cum au cautat si pe Protasov. Ei l-au adus pe protasov si pentru galerie. de ce nu merg pe aceeasi linie? de ce?
de ce Olaroiu? ce are acesta in comun cu steaua? NIMIC, va spun eu.

MariusTR
29th November 2005, 13:32
eu am auzit alpopa..la stirile din sport de la ProTv sau NationalTv....nu mai stiu sigur,da' am auzit din glasciorul lui...
Confirm... Oli e cel vizat dupa plecarea Protasovului

dragos_popa17
29th November 2005, 13:37
Pacat, imi place de Protasov si ca antrenor si ca om. E o persona cat se poate de respectuoasa, cu bun simt cum rar vezi oriunde in lume, nu numai la noi. Adica totusi, in juma de an la Steaua nu a avut vre-un conflict cu nimeni, de nicaieri. Si linistea asta a lui s-a vazut si la jucatori, care, in afara de meciul cu Rosenborg, au jucat foarte relaxat.
Acum, adevarul e ca indiferent cine ar veni, la Steaua e destul de usor de antrenat, pentru ca exista jucatori foarte experimentati, desi cam putini in turul asta. E mai mare nevoie de intregirea lotului, pentru ca orice antrenor cat de cat poate scoate rezultate f bune cu Steaua.

don_denver
29th November 2005, 13:41
si te-ai dus dulce minune/si-a murit speranta noastra.....oli...pleaca....pls...

dede
29th November 2005, 15:06
eu, sincer, nu am crezut ca va pleca...da se pare ca e adevarat...asta este...vom astepta si vom vedea...sa vedem ce va face oli daca va veni...

alejandro
29th November 2005, 15:10
va veni si va pleca...cam asa face peste tot...

uti2102
29th November 2005, 16:00
Hai lasa acuma, daca vine sa speram ca n-o sa aiba alte motive decat Protasov ca sa plece...

sun
29th November 2005, 17:09
Tineti minte cum ziceau toti : " Cine e protasov asta ? va duce Steaua de rapa " si altele . Uite unde a ajuns ....

Olaroiu a fost dat afara de la Steaua acum 3 ani din cauza lui GiGi . acuma Olaroiu s-a maturizat si poate sa lucreze cu el ;
Sa nu uitam ca Radoi a spus ca Olaroiu a fost antrenorul cu care i-a placut cel mai mult .

Si vorba lui dragospopa , echipa e buna , antrenorul trebuie numai sa nu o strice .

HAI OLAROIU !! TE SPRIJINIM :yeah:

SORENSEN
29th November 2005, 18:55
Nu sa fim atenti ci de paunescu&piturca(Gigi era omu' cu banu' dar astia doi faceau legea au zis-o mai multi)
Sa vedem .

S2K
29th November 2005, 21:22
Sa nu uitam ca Radoi a spus ca Olaroiu a fost antrenorul cu care i-a placut cel mai mult

Pentru ca i-a spus fecali sa spuna asta.

SORENSEN
30th November 2005, 00:24
Stai linistit , Radoi imediat dupa ce a plecat de la Steaua Oli a avut un tricou cu msj Pt Oli asa ca nu te hazarda...

walt.mann
30th November 2005, 09:20
Ar trebui sa continue pe stilul lui Protasov. Stiu ca e dificl, Oli e fan al stilului italian, dar uite ca se poate si daca joci ofensiv.Si, daca tot a fost la Real - Barca, poate a inteles si el ce rezultate iti aduce fotbalul ofensiv. Steaua, acum, este o echipa de atac. Ar fi bine sa o pastreze asa.

Timm
2nd December 2005, 20:37
Ar trebui sa continue pe stilul lui Protasov. Stiu ca e dificl, Oli e fan al stilului italian, dar uite ca se poate si daca joci ofensiv.Si, daca tot a fost la Real - Barca, poate a inteles si el ce rezultate iti aduce fotbalul ofensiv. Steaua, acum, este o echipa de atac. Ar fi bine sa o pastreze asa.

Bine ar fi sda fi inteles ceva da tare m-as mita\ra