PDA

View Full Version : Ombladon- Cel Mai Prost din Curtea Scolii



Parazitu'1919
15th April 2007, 22:57
sa vorbim aici despre viitortul album a lui Ombladon care se va numi Cel mai prost din curtea scolii prima piesa la care a scos videoclip "Noapte Buna Bucuresti" super tare si piesa si videoclipul
http://www.youtube.com/watch?v=i2PIm70rjho
eu astep albumul asta dupa 6 luni de la albumul Condoleante

dupa parerea mea Ombladon are cel mai puternic mesaj din Romania

LUCKY_AMARU
16th April 2007, 15:48
da frate da mai ai putin si iti vine sa iei un cutit sati tai tendoanele ascultand piese genu asta...mesaj ca mesaj...da ce mesaj ...sa iau barda si sa sa-mi dau cu ea in cojones...

Parazitu'1919
16th April 2007, 19:06
daca aia ai inteles tu din piesa baga gutza si dai volumu la maxim

LUCKY_AMARU
16th April 2007, 19:32
Copile........nu vreau s-o dau in fraze gen ...cand ascultam yo rap(numa rap) tu colectionai albume cu sailor moon si picachu........si sigur asa e.......dar nu sunt de ala pus pe cearta......raman la parerea mea.....

Parazitu'1919
16th April 2007, 22:07
si ce piese rapp ascultai
genul bug mafia ?

Gontel
16th April 2007, 22:59
Nu are rost sa va certati aici. Parazitule, ai inteles gresit ce voia sa zica Lucky. Ai dat-o in bara la faza asta.
Discutam despre Ombladon si ultimul lui album. E prea tare piesa asta si videoclipul, abia astept sa le ascult si pe celelalte, sa vad cum suna, dar sa aud si versurile, mesajul lor...ca asta e sarea si piperul hip hop-ului.

LUCKY_AMARU
17th April 2007, 15:47
fratioare fierbi aiurea degeaba.........cand a aparut 2pac-Greatest Hits 1 si 2 si yo le ascultam probabil te trimitea mama ta la culcare la ora 9 ca e tarziu......nu mai fa aprecieri la adresa mea...gen guta mafia ca mi se pare ca tot tu le arzi cu din astea.........gontel mi se pare buna si mie piesa si versurile tari da cam triste pesimiste gen Egali din nastere......asta e parerea mea..

Gontel
17th April 2007, 18:39
In ultimul timp Ombladon se preocupa mai mult de partea sociala. Cam asa sunt versurile din ultimele creatii. Insa exprima perfect realitatea.

Parazitu'1919
7th May 2007, 23:12
a aparut noul album
maine ma duc sa mi'l cumpar :d
dae nu m'am putut abtine sa nu ascult niste piese
cate am ascultat pana acum asata mi se pare super tare
http://www.trilulilu.ro/vietnam/d181398214dc1a

fanatic88
8th May 2007, 17:45
acelasi ombladon ....super album

fanatic88
10th May 2007, 16:30
voua cum vi se pare albumul ?

realmadrid.com
10th May 2007, 16:59
Foarte prost :D, in afara de melodia "liceenii rock'n roll" care are ceva kterink in ea, si inca 2-3 piese, este varza. Primul album solo a fost mult mai bun :ok:

fanatic88
10th May 2007, 17:43
poate ca in multe nu te regasesti ,eu il vad un album cel putin la fel ca precedentul

noir_desir
10th May 2007, 20:54
album bunicel, acelasi stil sarcastic cu care ne-a obisnuit... preferatele mele sunt Liceenii Rock'n'Roll si Trei Agenti :D
Totusi, trebuie sa recunosc ca albumul "Condoleante" e mult peste

misterjinx
2nd June 2007, 23:51
cel mai slab album ever. in afara de vreo 2-3 piese mai rasarite restu sunt slabe rau de tot...

Gontel
3rd June 2007, 23:53
Si eu sunt de acord ca albumul "Condoleante" (ca sa nu zic ca "Condoleante" :D) e mult peste "Cel mai prost din curtea scolii". Asta se observa usor la o ascultare a pieselor. Pe acest nou album, Ombladon a folosit cam aceleasi subiecte despre care s-au mai scris versuri: saracia, tarfele, trecerea timpului, consumul de droguri. O sa spuneti ca nu mai avea spre ce sa se orienteze. Se poate observa cu usurinta faptul ca este previzibil in versuri.
Raman insa printre preferatele mele: "Noapte buna Bucuresti", "Trei agenti", "Liceeni rock'n roll".

lexboy1992
18th June 2007, 16:04
Mie imi place noul album ... Liceenii Rock n' Roll rulleezz :D

dan
18th June 2007, 16:09
pentru cei care au luat albumul...care e varsta de la care se poate asculta?
inainte era de la 16 sau 18..is numa` curios:D

Vince Carter
18th June 2007, 16:21
Foarte tare melodia Liceeni Rock'n'Roll in rest albumul e slabut cu exceptia catorva piese.

PSYCHO
20th June 2007, 06:10
Credeam k sunt singurul caruia nu-i prea place albumul asta! Primul a fost mult mai tare!

Lordul
12th October 2007, 15:31
Parazitu kred'kai cel mai prost din curtea scolii ,isi bateau joc de el si aia de a doua

Melodia Liceenii Rock'n'Rroll e tare