PDA

View Full Version : Etapa 14: FC National - Dinamo



Pages : [1] 2

andreiush
21st November 2005, 02:28
Duminica, 27 noiembrie 2005: FC National - Dinamo, ora 20:15, TVR 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Angelina Jolie
21st November 2005, 02:54
Cred ca-i de 1 X 2 asta. Nationalu' nu mi se pare prea tare dar nici Dinamo mai no.

Ammadeus
21st November 2005, 03:25
meci clar de x, dar un pronostic nu poate fi dat pana la shedintza de eject/mentzinere a lui siamezu bishnitzar...ca si valoare, meci pe bune, x.

esku
21st November 2005, 03:31
cred ca fc national poate castiga cu dinamo .... dar as merge mai mult pe un X....

be@
21st November 2005, 07:14
Sa vina Serea , si sa va dea o mana de ajutor! Acum e momentul ! :drak:

miril
21st November 2005, 08:03
Meci greu, intr-un moment delicat pentru ambele echipe. Am mers pe dorinta, dar as fi multumit si cu un egal.

deja-vu
21st November 2005, 09:14
Nu numai ca sper, dar si cred ca Nationalul va castiga!
Sper ca meciul sa se joace numai in teren, sa nu intevina arbitrii si sa castige cel mai bun!

codrind
21st November 2005, 09:26
Un X īn stil italian!

Bancaru
21st November 2005, 10:08
Nu cred ca mai e cazul sa discutam de Serea. Noi nu mai avem echipa de anul trecut. Dinamo, din contra, e mai puternica, dar nu e in apele ei acum. Meciul este greu pentru ambele echipe. Orice este posibil. Nu prea cred ca e posibil un egal. Dinamo nu e echipa care sa dezarmeze, fapt ce tine adversarul in priza. Sper sa castigam. Daca nu castigam, ne asiguram un loc cald in mediocritatea mijlocului. Este ultima etapa din anul 2005?

be@
21st November 2005, 10:11
Nu e ultima etapa. Dupa Dinamo, urmeaza cel mai important meci pentru mine. Cel cu Politehnica.

Ayrton
21st November 2005, 10:40
Ce dracu sa mai zic dupa ce nici pe arges nu i-am batut... Sper sa supravietuim pe primul loc si dupa etapa aceasta...
Ma gandesc totusi la faptul ca anul acesta, spre deosebire de campionatul trecut, Dinamo e cea mai buna echipa la meciurile interbucurestene, doar cu Steaua multumindu-ne cu egal (2-2), dupa ce am distrus Rapidul (5-2) si am invins lejer Sportul (2-0) chiar in Regie.

tuxie
21st November 2005, 10:42
Hai cu X si doamne-ajuta :ciocan:

don_denver
21st November 2005, 10:48
in alte conditii as fi pus 2....dar..dupa jocurile din ultima perioada....merg pe x...desi...se poate ca Nationalul sa bata - ceea ce imi si doresc de altfel, dar subiectivitatea mea..n-are nici o legatura cu ceea ce se va intampla pe teren...

miril
21st November 2005, 10:50
Nici subiectivitatea altora, induferent de partizanat, nu va conta pe teren. Ma refer aici la suporteri!

don_denver
21st November 2005, 10:55
corect...dara totusi sper sa bateti...

walt.mann
21st November 2005, 10:56
Sper a castige Nationalul. Nororc ca astia la DInamo sunt numai in sedinte, nu prea le mai arde de fotbal.

alamar
21st November 2005, 11:02
Andone e zero barat ca antrenor. Dinamo nu joaca nimic si se bazeaza pe inspiratia de moment a celor din atac.
Daca jucatorii il vor asculta pe Bergodi si vor reusi sa faca ce le cere, Nationalul va castiga.

six
21st November 2005, 11:06
Nu stiu ce sa zic .....sa"tin"cu....bea sau cu cateii.....NU TIN CU NIMENI pronostic zero.....ceau

be@
21st November 2005, 11:07
Ha ha ha...Poti sa tii cu "cateii", daca asa vrei ...:D

miril
21st November 2005, 11:10
Nu consider ca Andone este zero barat, iar atmosfera printre conducatorii dinamovisti nu poate influenta pozitiv jocul echipei Dinamo. Sper sa profitam de acesta situatie, dar trebuie sa ne mobilizam serios, caci lotul echipei nu ne permite mai mult decat un 1-0, chinuit, in cel mai bun caz.

be@
21st November 2005, 11:13
Daca nu ma insel, Dinamo are saptamana aceasta meci decisiv pentru calificarea in Cupa UEFA. Asa-i?

don_denver
21st November 2005, 11:17
nu-i intereseaza uefa...doar campionatul.....

miril
21st November 2005, 11:19
Don Denver, era sa zic eu expresia aia nepoliticoasa, dar care merge bine aici, "Sa i-o spuna lu'...Consuelo!"!!!

don_denver
21st November 2005, 11:20
stiu miril..recunosc..am fost un pic...rau..mai ales..ca nu ma asteptam la ei...sa piarda..cu echipele acelea....dar..deh...sa trecem..peste....si..HAI NATIONALUL!!

alamar
21st November 2005, 11:26
nu-i intereseaza uefa...doar campionatul.....
Da, sunt acrii strugurii prin Europa...Daca nu-i arbitreaza un Serea nu mai pot baietii. Asa ca numai in campionat isi arata adevarata "valoare". Ce naiba ia batut si TSKA Sofia, care e o echipa modesta (asta ca sa fiu baiat "salon").
Mirile, raman la parerea mea, Andone e...cum e.

be@
21st November 2005, 11:27
Si eu sunt de parere ca Andone e un antrenor slab. Fara suparare !

don_denver
21st November 2005, 11:29
alamar..era levski sofia nu tska...

Ayrton
21st November 2005, 11:41
Daca nu ma insel, Dinamo are saptamana aceasta meci decisiv pentru calificarea in Cupa UEFA. Asa-i?

Te inseli.
Dinamo-TSKA Moscova se joaca pe 1 decembrie.

miril
21st November 2005, 11:44
Cand era antrenor la Sportul, echipa zbarnaia de i s-a spus Gasca Nebuna. Dar sa revenim, dinamovistii vor dori sa intre nesifonati in iarna, iar meciul cu National pare mai accesibil de cat cu Poli la Timisoara.

be@
21st November 2005, 11:44
Te inseli.
Dinamo-TSKA Moscova se joaca pe 1 decembrie.


De asta am intrebat, fiindca nu stiam sigur. Pacat, era bine pentru noi sa jucati in UEFA inainte .

alamar
21st November 2005, 11:45
alamar..era levski sofia nu tska...

Tot aia e...Niste arbagicov acolo...

Swisstec
21st November 2005, 11:50
Andone e zero ca antrenor... Da' cand v-a scos din rahat cum a fost??? Ce mai suporteri... Sper sa bata Natzionalul...Bergodi asta nu stiu cum e ca antrenor, da' etapa trecuta era s-o fure de la Dulau!

dede
21st November 2005, 11:59
meci de x...as vrea sa castige national, dar si egalul e bun
Hai National!

Platanu
21st November 2005, 12:06
Ma bucur ca majoritatea celor ce au postat pe acest thread sustin Nationalul.Acuma,cum o vrea Dumnezeu.HAI NATIONAL!!!

Swisstec
21st November 2005, 12:09
FC National - Dinamo Bucuresti
22 -M- 22
7 -V- 11
4 -E- 4
11 -I- 7
27 -GM- 36
36 -GP- 27
25 -Pct- 37
E important si cine va arbitra...

dede
21st November 2005, 12:19
eu l-as pune pe serea arbitru, ca stiu ca nu va mai ajuta dinamo a doua oara...daca va favoriza dinamo din nou...bye bye arbitraj...asa ca nu cred ca va mai risca...

Swisstec
21st November 2005, 12:20
Lupul isi schimba parul, dar naravul ba!

cip_81
21st November 2005, 12:23
Chiar daca Dinamo nu trece printr-o perioada tocmai fasta, sunt gata sa pun pariu ca va castiga categoric acest meci (si sunt gata sa mai pun un pariu ca meciul cu Bragadiru va fi mai usor decat cele cu Jiul sau Argesul, iar detractorilor nu le mai ramane decat sa-si sectioneze carotida cu unghia de la degetul mic)...sa nu uitam ca Dinamo n-a facut decat un egal in deplasare, restul fiind victorii.

be@
21st November 2005, 12:33
Ei , lasa. E timpul sa soseasca si prima infrangere a voastra in deplasare. :drak:
Vreau sa va spun ca baietii nostri sunt foarte montati pentru acest meci. Si-au dorit foarte mult un rezultat bun cu Pandurii, ca sa abordeze meciul cu Dinamo cu un moral excelent.

Balaci
21st November 2005, 12:39
Si-au dorit foarte mult un rezultat bun cu Pandurii, ca sa abordeze meciul cu Dinamo cu un moral bun.

Si care-i rezultatul ala bun?Un punct furat in minutul 90?Dinamo este peste National cu un cap!Insa fotbalul e deschis oricarui rezultat!

be@
21st November 2005, 12:49
Ce punct furat visezi ? A fost penalty clar ! Pana si jucatorul vostru a recunoscut.

cip_81
21st November 2005, 12:51
Si-au dorit foarte mult un rezultat bun cu Pandurii, ca sa abordeze meciul cu Dinamo cu un moral excelent.

Si-au dorit dar n-au putut, obtinand un egal in ultimul minut dintr-un penalty discutabil...asa va fi si duminica...vor dori, dar nu vor putea...te asigur de asta.

miril
21st November 2005, 12:54
...iar noi avem o aparare cu un cap si...inca ceva peste Zicu si Petre. Joaca pe sus, i-am anihilat, joaca pe jos, la combinatie, va fi greu. Daca pierdem, pierdem cu doua goluri, cel mult. Nationalul nu a avut cum sa fure la Pandurii, nu noi l-am pus pe Pesici sa-si faca aiurea de cap. Unde-i lege, nu-i tocmeala, arbitrul dictand doua penalty-uri discutabile, una ratata de Pandurii, alta transformata de National, ca dovada ca este o echipa mai experimentata.

RstInPc
21st November 2005, 12:55
Atentie. Dinamo a jucat execrabil si a pierdut puncte cu echipe care erau bine asezate in teren si care au jucat un fotbal bazat pe distrugerea atacurilor adversarului si contraatacuri. Dupa jocul cu Heerenven, parca celelalte echipe pe care le-a intalnit Dinamo au copiat stilul de joc supraaglomerat al olandezilor iar Dinamo a sucombat. Cand a jucat cu echipe care joaca deschis si pe atac, Dinamo a castigat. De regula asta fac echipele cand joaca acasa si atunci si-o iau pe coaja. In concluzie, daca Nationalul se va avanta in atac sunt mari sanse ca la sfarsit Dinamo sa termine invingatoare in proportie de 80%. Ceilalti de 20% sunt rezervati formei de kko pe care o dovedesc in ultimele meciuri si care pot sa-si dea in petic si in acest meci.

be@
21st November 2005, 12:57
Cu antrenor italian, fii sigur ca National nu se va avanta in atac. Nici nu avem noi jucatori pentru asa ceva.

miril
21st November 2005, 13:01
Nationalul este o echipa eminamente de asteptare, indiferent unde joaca. Va conta cum vor stii dinamovistii sa treaca peste perioda neagra, dar si cu ce ambitie vor juca cei de la FCN, cu conditia ca meciul sa fie corect, din toate punctele de vedere. Noi nu mai aveam echipa de anul trecut, deci vom juca si mai...economicos.

RstInPc
21st November 2005, 13:07
D'aia am si votat X. Sper sa iasa 2 dar dupa cum jucam...Interesant pool-ul. N-am mai vazut asa ceva de pe vremea lui "007".

cip_81
21st November 2005, 13:12
Dinamo n-a pierdut in acest sezon doua meciuri consecutive, iar cel mai rau pentru National e faptul ca Dinamo a pierdut meciul de acasa cu Fc Arges.

miril
21st November 2005, 13:18
...ca apoi sa castige cu Farul.

RstInPc
21st November 2005, 13:19
N-a pierdut, dar senzatia lasata de evolutia echipei este cam aceeasi. De aprox. o luna nu mai merge ceva in jocul nostru.

Cristy
21st November 2005, 13:19
bate dinamo ....

be@
21st November 2005, 13:20
Recordul de 007, ai vrut sa zici. :D

RstInPc
21st November 2005, 13:43
be@, be@, cata rautate...;)

alamar
21st November 2005, 14:31
N-a pierdut, dar senzatia lasata de evolutia echipei este cam aceeasi. De aprox. o luna nu mai merge ceva in jocul nostru.

Dar cand a mers ceva in jocul lui Dinamo? Mai baieti nu vedeti ca totul se rezuma la inspiratia lui Zicu sau Niculescu? Apararea merge pana se dau cap in cap fundasii centrali pentru ca Andone a uitat sa le zica ce jucatori sa urmareasca, la mijloc doar se cara mingea si in centru si pe aripi, pasa decisiva se pierde pe drum. Hai pe bune spuneti si voi de cand nu a mai dat Petre o centrare ca lumea. Atacul a mai ramas si aici apare inspiratia lui Zicu, Bratu sau Niculescu (Baltoi saracu nu are decat expiratie). Andone e varza si a creat o echipa creatza. Adica varza creatza.

sun
21st November 2005, 16:36
cip 81 : nici nu e nevoie sa pierdeti . Daca Dinamo face 1 punct si Steaua 4 , tot Steluta e prima :happy:

HAI NATIONAL . PANA LA VICTORIE CU DINAMO !!! :yeah:

Foarte greu meci . E un adevarat derby imprevizibil , dar cred totusi ca Dinamo nu va inscrie . pronostic 0-0 sau 4-0 pentru National :P

Hipgnosis
21st November 2005, 18:32
National: lot slabutz, mentalitate de invingatori. In campionat a facut mereu probleme echipelor mari.
Dinamo: lot mai bun, mentalitate de asistati (a se vedea Serea, fanta de lumina, etc...)
Insa, dinamo nu joaca nimic cam de multicel. Au avut si ei doua meciuri bune sezonul asta, insa cu echipe slabe.
fara borcica si netoiu n-au sanse.
Andone - stilul preferat "focul la ei"- copiat de la "maestrul" Halagian. :rosu:
Jucatorii...unii talentati, altii petarde prin europa...:jerk:

Ioca10
21st November 2005, 20:45
E timpul sa fim lideri!

Paul
21st November 2005, 22:42
orice e posibil;
Dinamo e la pamant , e de batut , insa Nationalul nu pare echipa capabila sa-i bata...
Insa ... cine stie :P

Ar merge un 1x , cine stie ... se schimba lideru :P
Poate in ultima etapa se joaca un meci capital pentru locul 2 intre DInamo si Poli :P

Paul
21st November 2005, 22:44
Dinamo n-a pierdut in acest sezon doua meciuri consecutive, iar cel mai rau pentru National e faptul ca Dinamo a pierdut meciul de acasa cu Fc Arges.

Acest sezon ... wow cum suna

Steaua nu mai pierduse de 5 ani , 2 meciuri la rand

Auzi , eu stiu ca voi sunteti capabili de serii de cate 5-7 meciuri cu infrangeri consecutive ...

1 o aveti , 2 in UEFA , 2 in Campionat , si e ok :P

GeKuRA
21st November 2005, 23:30
sper sa piarda si Dinamo si Steaua ... :ok:
am mai zis asta ? :D

sper ca la sfarsitul turului va fi foarte strans .. locul 1-10 diferenta de 7-8 puncte :ok:

Dennis
21st November 2005, 23:37
1-0 sau 2-1 national. nu vad sa bata cu mai mult dar sper macar un egal sa faca national. inapoi pe primul loc cu noi!!!

THE HUN
22nd November 2005, 02:23
2-1 pt. National ,toate trei golurile vor fi marcate de Bad.

gexge
22nd November 2005, 05:02
Rezultatul pe care il vreau eu:
NU CONTEAZA!
Joaca 90 minute si apoi se descopera ca e blat. Amindoua echpele retrogradate in D :evil:
Dar vrabia mihai vitezul... Bate Nationalul cu 2-1 sau 3-2. La un moment dat o sa conduca dinamo si asta o sa ii puna la treaba pe National. Si o sa marce golurile victoriei pe final de meci cind arbitrul nu mai poate face nimic.

Cra10veanu
22nd November 2005, 06:02
be@ o sa te indragostesti daca vezi cu cine votai ;) , doresc ca nationalu sa cashune pe catei, si precum zicea miril votai din dorinta, e un meci in care se pot intampla multe, mai ales cand se joaca cu dinamo.:ciocan:

old lord
22nd November 2005, 09:09
1-5
cine vine in groapa fara 5 nu scapa :D

miril
22nd November 2005, 09:18
Noroc ca in Cotroceni nu-i...groapa. Am mai scapat de o grija!

Ayrton
22nd November 2005, 10:13
Intr-adevar, daca te uiti de jos de la Hotel Parliament pare pe deal, insa daca privesti de la Mariott tot o groapa este! :D

MariusTR
22nd November 2005, 10:21
Pronostic 1, scor 3-1. Cainii o iau peste cocoasa iarasi :)

Old lord asta are ce are cu " cine vine-n groapa.." , doar realitatea zboara pe langa el, nimic altceva...

miril
22nd November 2005, 10:22
Am putea atunci spune, fara exgerare, ca tot Bucurestiul este o groapa, iar de gropari nu ducem lipsa! Oricum, numai unii joaca in Groapa si ei nu sunt cei de la FC National. Bancarii joaca pe Stadionul Cotroceni. HAI PROGRESUL!

six
22nd November 2005, 10:34
pronostic 1x2 iar dupa mine totusi trebuie sa tin cu bea ....cu dinamo nu pot....PRIETENII STIU DE CE:yeah: :evil: :mda:

UrsMeier
22nd November 2005, 10:38
Cred ca Dinamo nu va castiga............cel mult va lua un punct.

Ayrton
22nd November 2005, 11:00
Am putea atunci spune, fara exgerare, ca tot Bucurestiul este o groapa

Aici ai mare dreptate... asta multumita primarilor generali si de sectoare care s-au perindat doar pt bunastarea lor... dar asta e alta discutie... si sa nu cadem in offtopic.

Sa ma reintorc la meci: daca pana acum ma aruncam la pronosticuri, si nu prea imi ieseau, de data asta ma abtin si zic doar atat: sper sa jucam bine si sa castigam.
Forza Dinamo! :ok:

Aurel.D
22nd November 2005, 11:05
Daca Dinamo nu bate pe National acum este nasol!!
Cred ca va fi un meci incins dar pana la urma Dinamo va bate la limita, sau cel mult doua goluri diferenta!
CRED CA ESTE MOMENTUL SA SE TREZEASCA!!

Platanu
22nd November 2005, 11:38
Sper sa nu taiem frunze de platan la caini.M-as multumi si cu un egal,dar,ca orice progresist,mi-as dori sa invingem.HAI NATIONAL!

miril
22nd November 2005, 11:41
Se vede ca esti un...Platan adevarat! Hai National!

Bancaru
22nd November 2005, 11:53
Luam cate un DICARBOCALM si zicem asa: CASTIGAM! Meci greu pentru ambele echipe. Ne vedem la meci.

be@
22nd November 2005, 12:19
Cat a fost scorul la ultimul meci National-Dinamo? Ca nu imi mai aduc aminte... :D

Platanu
22nd November 2005, 12:26
Aaa,un meci plictisitor,in care am invins la limita,cu 5-1....

dede
22nd November 2005, 12:27
nu cred ca se supara nimeni (in afara de dinamovisti, bineinteles) daca mai castigati odata cu acelasi scor...

miril
22nd November 2005, 12:45
Sa nu fim mai rai decat situatia o cere. Meci greu, as fi multumit si cu un punct, ca sa nu zic cu trei!

Platanu
22nd November 2005, 12:47
nu cred ca se supara nimeni (in afara de dinamovisti, bineinteles) daca mai castigati odata cu acelasi scor...Din pacate nu mai avem resursele necesare...

miril
22nd November 2005, 12:48
..uman-sportive, sa se inteleaga bine!

Platanu
22nd November 2005, 13:13
Eee,normal,ca doar n-am dat noi bani la arbitru sau lui Dinamo ca sa se lase batuta.N-avem lotul de anul trecut.Asta am vrut sa zic.

dede
22nd November 2005, 13:25
las' ca o sa gasiti voi solutii astfel incat sa castigati...

miril
22nd November 2005, 13:26
Da, solutii...interne!

be@
22nd November 2005, 13:33
Duminica, 27 noiembrie 2005: FC National - Dinamo, ora 20:15, TVR 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

andreiush,meciul e la ora 14.00 , nu 20.15.

http://www.lpf.ro/etapa14.htm

ce_bine_e
22nd November 2005, 13:51
castiga dinamo ca sa trecem de national, nu-i asa be@?:evil:

be@
22nd November 2005, 13:55
Nu, castiga atat Nationalul, cat si Poli. Si apoi urmeaza meciul direct.

stefanm14
22nd November 2005, 15:33
Bate Nationalul lejer. Dinamo e intr-o forma proasta, si se stie cat de bine se simt ei in Cotroceni ,

Aurel.D
22nd November 2005, 15:43
andreiush,meciul e la ora 14.00 , nu 20.15.

http://www.lpf.ro/etapa14.htm

Salutare!:)

Da, meciul este la ora 14. acum, dar initial a fost programat la 20.15
Cred ca ar trebui sa afle toata lumea ca s-a schimbat ora de incepere./hello

Ayrton
22nd November 2005, 17:25
Pe gazeta sp. etapa arata astfel:
DIV. A / ET. A 14-A
Vineri, 25 noiembrie
FC Argeş - Poli Iaşi, 14:00, Telesport

Sîmbătă, 26 noiembrie
FC Vaslui - FCM Bacău, 14:00, netelevizat
Jiul - Steaua, 14:00, Telesport
CFR Cluj - Gloria, 14:00, TVR 2
Poli Timişoara - Pandurii, 20:00, Naţional TV

Duminică, 27 noiembrie
Oţelul - Farul, 13:30, Telesport
Sportul - Rapid, 14:00, Naţional TV
FC Naţional - Dinamo, 14:00, TVR 1

deci s-a modificat ora.

Bancaru
22nd November 2005, 17:29
Ce bine e, dar de ce esti convins ca o sa bateti si voi? Daca bate Dinamo iar voi pierdeti bucuria ta e lipsita de sens. Eu sper sa batem pe Dinamo.
Aveti si meci usor... Cu Argesul.

be@
23rd November 2005, 14:12
Bergodi fereste Nationalul de ochii presei

Dupa remiza cu Pandurii Tg.Jiu, din etapa trecuta (scor 1-1), conducerea tehnica a lui FC National a decis sa recupereze punctele pierdute duminica, in meciul cu Dinamo. Antrenorul Cristiano Bergodi a programat cate doua antrenamente pe zi, ambele inchise pentru presa, semn ca "bancarii" le pregatesc ceva special "cainilor rosii". La sedintele de pregatire este prezent si internationalul australian Michael Thwaite, desi nu a mai fost trecut pe foaia de joc a lui FC National de aproximativ o luna.


Asa, baieti, pregatiti-va bine ! :)
Trebuie sa-i batem pe caini neaparat !

Sauron
24th November 2005, 10:22
Va uram tot norocul din lume sa-i bateti pe caini, etapa urmatoare avem grija noi ! Bate Nationalul la scorul de anul trecut!

MariusTR
24th November 2005, 10:35
VICTORIE.

Clar FC. National bate pe Dinamo!

Bancaru
24th November 2005, 10:57
Eu sper sa batem. Nici nu ma intereseaza scorul. Sa fie fara emotii, insa. Ce pretentios sunt...

Aurel.D
24th November 2005, 13:58
Dinamo a facut egal cu Jiul si a pierdut cu Argesul, ambele pe teren propriu. Se intampla multor echipe mari si din alte campionate (vezi AS Roma, Manchester United, PSG) sa faca meciuri proaste intr-un sezon. Numai ca la Dinamo, cea mai mare problema este atitudinea jucatorilor cand intra pe teren. V-ati uitat la ei sezonul asta? In afara catorva meciuri, putine la numar, majoritatea jucatorilor trateaza cu aroganta echipele adverse: Grigorie (merge pe teren (?????)) in meciul cu Petrolul, iar de la meciul cu Clujul inclusiv, face o groaza de greseli de preluare, pase gresite, e total in afara jocului. Zicu joaca de multe ori la misto, cauta doar pase cu calcaiul si isi bate joc de ocazii ceva de speriat; are si cateva merite sezonul asta dar cred ca mai multe sunt minusurile; Bratu este foarte imobil, nu alearga cand nu are mingea la picior si daca nu primeste mingea in pozitie favorabila lui, este mort; este tehnic, are viteza, sut, dar trebuie sa se implice mai mult in jocul echipei. Plesan se crede inca in lupta pt. evitarea retrogradarii si tot asa....
Nu vreau sa fac pe lupul moralist, dar dupa ce am urmarit meciurile din sezonul asta, fata de Rapid si Steaua, lui Dinamo ii lipseste in primul rand ATITUDINEA. Jucatorii nu sunt mai putin talentati sau pregatiti decat cei de la cele doua echipe, dar daca nu iesi cu iarba in dinti de pe teren dupa un meci, degeaba!
Si sper sa bata pe National sa isi mai spele din pacate!!

Platanu
24th November 2005, 15:30
Asa sa fie!Sa bata Nationalul!

Bancaru
24th November 2005, 15:43
Si sper sa bata Nationalul sa isi mai spele din pacate!!
Quittaro, multumim. Avem ceva pacate...

Aurel.D
24th November 2005, 15:52
Quittaro, multumim. Avem ceva pacate...

Asa este, una am vrut sa spun si alta s-a inteles!:D

Platanu
24th November 2005, 16:02
Asa este, una am vrut sa spun si alta s-a inteles!:DM-am prins Quittaro de la bun inceput,dar asa te satisface si pe tine,si pe noi.HAI NATIONAL!

Platanu
24th November 2005, 16:04
Si sper sa bata pe National sa isi mai spele din pacate!!Aha,dragu' mosului,ai modificat.

Luci@n333
24th November 2005, 23:47
Cine vine ... mai mult pentru fanii dinamovisti, veniti cu 20 de RON pt. bilet oriunde ati sta. Ca sa vedeti ce generoasa este conducerea Nationalului. MIZERII LA KG.

HAI NATIONAL !!! batem pe caini

saphicus
25th November 2005, 02:23
Se pare ca FC National a devenit NASHUL dinamovistilor! O energie nebanuita
se descatuseaza la echipa din Cotroceni , atunci cand vine vorba de rivalii de o viata! N-ash avea pretentie la o victorie la scor cum a fost in campionatul trecut ci... una mica la un "elegant" 1 - 0, asa cum numai un barbat din ginta lui...Bergodi stie sa o faca!!!! Da, Doamne!
Meciul va fi greu pentru noi si asta fiindca ei vor veni dupa un esec usturator primit chiar in...arealul lor :) , care-i poate mobiliza, dar... si crispa!! Sincer va spun as prefera... a doua varianta!!
Si pentru ca la greu, trebuie sa fii la datorie pe ploaie, ninsoare sau vant,
sigur nu voi da locul din tribuna, pe fotoliul din casa!
Victoria trebuie sarbatorita la fatza locului!! Nu-i asa????????? Sa am gura aurita !!
Hai PRORESUUUUUUUUUUUUUUUU!!:ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Ayrton
25th November 2005, 09:44
Ce de aberatii... "rivalii de-o viata!" ... :happy
Asta de unde a-i scos-o???? Rivalii de-o viata asa cum zici va sunt Autobuzul-Rocar si poate InterGaz, dar in nici un caz Dinamo!

Oricum, jenanta si de tot rasul decizia coonducatorilor de la Progresul-Vulcan-National de a stabili pretul biletelor la 200.000 de lei... le-a fost teama ca se umple stadionul cu dinamovisti ca de fiecare data si au gasit metoda sa mai stavileasca afluxul de caini... Nici o sansa bai nea Iacove, tot venim!

Forza Dinamo!

be@
25th November 2005, 10:00
le-a fost teama ca se umple stadionul cu dinamovisti ca de fiecare data si au gasit metoda sa mai stavileasca afluxul de caini...
Ce umpleti ??? :happy
Voi veniti 1000 la meciurile din Groapa , d-apoi in Cotroceni ! :drak:

be@
25th November 2005, 10:26
Eu te intreb doar atat: cati spectatori au fost la ultimul meci,cu FC Arges ? Raspunde-mi !

cip_81
25th November 2005, 10:29
La 3-0 pentru National puteti sa schimbati programul.

Asta e scorul la curling...si nu neg ca atata va fi pentru frizeri.

Revenind la meci, va fi cel mai usor meci al lui Dinamo din deplasare din acest tur. Nu vor fi probleme cu aceste coate rupte (n-au bani nici sa aprinda lumina), a caror singura tactica este aceea de salta preturile la bilete si a cere controale antidoping.

Ayrton
25th November 2005, 10:34
La meciul cu argesul suporterii dinamovisti au protestat fata de neimplicarea conducatorilor si jucatorilor in evenimentel din Bulgaria.

Si uite si niste imagini de la meciurile lui Dinamo din Cotroceni:

be@
25th November 2005, 10:38
Aia a fost odata. Stiti si voi ca in campionatul asta ati venit extrem de putini spectatori la meciurile din Groapa.

@ Cip: Grow up !

Bancaru
25th November 2005, 10:43
Adevarul este ca la Dinamo nu se mai inghesuie spectatorii. De ce? Acest lucru a fost recunoscut si de unii dintre voi. Care este neintelegerea cu cei 200.000 lei? Atat au vrut sa puna aia biletul. Si? E rau ca vor sa castige bani? Dinamo din ce castiga bani? Din bilete cumva? Aveti cel mai mare buget anuntat dar si cel mai rusinos. Isi dau cu parerea toti generalii din politie. Vine Berechet si face ordine in CA al lui Dinamo. Asa ceva e de domeniul trecutului peste tot. Vorba aia, a mai ramas Bucurestiul si Tirana. Sa vina si Zaharia.
Suntem un club privat si facem ce vrem. Punem biletul si 2 milioane, cum zice Alamar. Nu e treaba nimanui. Nu va convine cu dati banii.
Cat despre cealalta problema, pentru care v-ati basicat, aia cu stadionul, poate sunteti mai mici si nu va amintiti dezastrul facut de conducerea MAI (pe vremea aia) in Cotroceni. Se cheama jaf. Veneau si demontau tribunele pe care le-au dus in complexul de la voi. Acum se antreneaza Dinamo pe terenul ala.
Ma intreb ce e mai onorabil: frizer, sa zicem, sau militian analfabet sau semianalfabet? Dar ducem discutia pe niste directii aberante.

Platanu
25th November 2005, 10:51
Asta e scorul la curling...si nu neg ca atata va fi pentru frizeri.

Revenind la meci, va fi cel mai usor meci al lui Dinamo din deplasare din acest tur. Nu vor fi probleme cu aceste coate rupte (n-au bani nici sa aprinda lumina), a caror singura tactica este aceea de salta preturile la bilete si a cere controale antidoping.Si ce te bate(ca sa nu zic altfel) grija pe tine ca facem control antidoping?Sau ca saltam pretul biletelor?Nu-ti convine,nu vii la stadion.HAI NATIONAL!

six
25th November 2005, 11:04
Normal ca doresc victoria PROGRESULUI dar totusi 1x2....cred:ok:

Ayrton
25th November 2005, 11:04
Domnule Bancaru, am si eu o intrebare: tot o tii ca ti-a luat Dinamo tribunele... Sa clarificam o chestie: acele tribune le-a luat echipa Victoria inainte de 1989 , fara sa ma intrebe pe mine ca suporter dinamovist, nu victorist, daca sunt de acord. E ca si cum ai acuza pe cei de la Moreni ca ti-au luat tribunele... nu intelegi clar ca nu Dinamo ti-a luat tribunele? Si acele tribune nici nu mai exista actualmente pe stiaonul "Florea Dumitrache" (fost Victoria), ele devenind neutilizabile de multi ani si fiind aruncate la fier/lemn vechi.
Si sa nu uitam cati ani ati jucat voi, Progresul bucuresti pe stadionul "stefan cel Mare", tocmai pt ca nu aveati unde sa jucati, nu din vina mea si a altor dinamovisti ci a celor ce au condus tara inainte de 1989.

Apoi, vin sa te intreb: ti se pare normal ca Banca Nationala a Romaniei sa va faca stadionul ala pe care jucati acum, si tot aceasta Banca Nationala a Romaniei sa anunte ca din banii mei se va face un stadion de 35 milioane de dolari incepand din primavara pe locul actualului stadion Cotroceni?
http://www.gardianul.ro/index.php?a=sport2005112504.xml
Eu unul nu sunt de acord!

Platanu
25th November 2005, 11:24
FC.National este echipa Bancii Nationale a Romaniei.Unde e problema?Ca s-au mai racit relatiile cu BNR-ul in ultimii ani,asta-i altceva.

Bancaru
25th November 2005, 11:40
Ayrton, pai tot o tin... o tin, normal. Nu le-a luat? Unde sunt acum tribunele alea? Apoi nu mi le-a luat mie. Le-a luat de la club. Am jucat la voi ca au avut altii grija sa nu avem unde juca. Printre acei "altii" pun pariu ca sunt unii care si acum suspina dupa Dinamo.
BNR a reconstruit stadionul pentru ca este stadionul si baza sportiva a BNR. Tu nu iti zugravesti casa? Chiar daca o inchiriezi. In caz ca nu ai citit noi dam bani BNR pentru ca folosim stadionul. Noi platim lumina, poate d'aia nu ne permitem sa o aprindem, apa sau gazul. Nu spun ca suntem un club cu bani, iar comparatia financiara cu voi ar fi ilara. Astea sunt posibilitatile. Bun sau prost, stadionul nostru v-a gazduit in multe meciuri pe care le-ati jucat in cupe europene. Asta ca sa spun, fara 100% convingere, ca pozele de pe Cotroceni sunt de la meciuri de cupe europene. Oricum, la meciul retur de anul trecut nu ati fost nici pe sfert. Am si eu poze de anul trecut (an competitional - din primavara).
(Re)reconstructia stadionului se va face, daca se va face, cu banii bagati la comun, de actualii actionari ai FCN plus BNR cu concesionarea bazei pe ani de zile.
Voi platiti ceva pentru stadionul ala? NU! Lumina pe care o putei voi aprinde o platesc si eu. Lafel si apa, gazul, chiria sau mai stiu eu ce. Nu e un lucru nou. Ati ramas inca echipa departamentala. Nu o spun cu rautate sau ironie. Astea sunt vremurile. Sunt convins ca Dinamo e un brand cu un oarecare succes si multi bogatasi din ziua de azi, cu nostalgii pentru vremurile apuse, ar baga banii chiar daca MI ar disparea de pe firmament.

be@
25th November 2005, 11:47
Apropo, declaratia lui Petre e de-a dreptul penibila .Auzi la el, ne-ati umilit in Cupa. Oare nu ii e rusine sa vorbeasca?

Ayrton
25th November 2005, 11:48
1. Dinamo plateste chirie pt tot ce foloseste de la Minister: stadion, sala de forta, etc, precum si lumina, apa, exact ce spui ca platiti voi. Pt o parte din acesti bani e proces pe rol intre Club sportiv si F C Dinamo. Pt ca unele facturi sunt umflate.
2. Ne-ati primit primit pe stadionul vostru sau e inchiriat de la BNR? Te contrazici in afirmatii...
3. Pozele sunt de la meciurile National-Dinamo sezonul 2004, National-Dinamo cupa 2005, finala Cupei 2005 (e adevarat, cu altii)... mai am si de la celelalte meciuri National-Dinamo dar am vrut doar sa demonstrez ca mereu am venit in numar mare la meciurile din Cotroceni, nu sa pun 1000 de poze.

Aurel.D
25th November 2005, 11:57
Mai fratilor, ma mir ca nu discutati despre faptul ca pamantul se invarte in jurul soarelui! Ce dracu' mai dezgropati mortii acuma, ce a fost inainte de '89!!? Asa erau vremurile, ce s-o mai lungim...?!. Nu au avut vreo vina nici macar jucatorii de atunci, nici suporterii, cu atat mai putin cei de acum. Pe de alta parte, Dinamo chiar daca este SA, tot depinde de MI. Stadionul este inca al MI si ati vazut bine amenintarea lui Berechet de acum o luna; cum ca daca, il dau afara pe Andone s-ar putea ca pe acel stadion sa nu mai joace fotbal ci s-ar putea organiza alte activitati, mai recreative.
Asa ca....
Iar faza cu 200.000 biletul e chiar de rahat! Halal politica de marketing! Sau politica de evitare a suporterilor adversi?

miril
25th November 2005, 12:04
Este concesionat, Ayrton. Haideti sa revenim la tonalitati civilizate, bilaterale ca se poate. Voi fi nevoit, totusi, sa sterg unele...excese. Controversata decizia clubului FC National de a cere control antidoping si chair in ceea ce priveste costul biletului. Dar atata timp cat nu contravine regulamentului nu vad problema. Noi am jucat foarte putin pe Dinamo si am...platit cu varf si indesat, nu numai atunci ci...

be@
25th November 2005, 12:09
E dreptul Nationalului sa ceara control antidopping , si sa puna ce pret vrea. Daca suporterilor dinamovisti nu le convine ,pot sa stea acasa .
Adevarul ca la meciurile dintre National si Dinamo, tot timpul au iesit scantei.

Vladek
25th November 2005, 12:17
Hmm... as vrea sa bata Nationalul, dar nu cred ca poate deocamdata. 0-0, ar fi cel mai bine.

Aurel.D
25th November 2005, 12:17
pt. toti fanii Nationalului:
Deoarece vad ca aveti chef de cearta si discutii inutile, va lansez o mica provocare: in ultimii 2 ani, ati fost peste multe echipe din Divizia A deci si peste Dinamo, la un anumit capitol.
Care este acela?

be@
25th November 2005, 12:19
Quittaro,in ultimii ani, v-am cam batut ! :ok:

miril
25th November 2005, 12:25
Ayrton, atat eu cat si Saphicus si, daca nu ma insel, si Alamar am prins cuplajele interbucurestene, o sarbatoare pentru iubitorii de fotbal, meciurile fiind disputate aprig de cele patru echipe: Steaua, Dinamo, Rapid si Progresul si rezultatul fiind intotdeauna imprevizibil, indiferent de combatante. In acea vreme nu existau microbisti care sa fii pus la indoiala rivalitatile celor patru, dar a venit Odiosul si... a distrus, printre multe altele, acesta bucurie de duminica a bucurestenilor. Ca si Progresul a fost distrus atunci este o alta poveste. Meci greu pentru National, care are o echipa subtire anul acesta, Dinamo nefiind nici ei intr-o forma nebuna.

Canadianu
25th November 2005, 12:42
bafta National!

Benny
25th November 2005, 14:06
... am prins cuplajele interbucurestene, o sarbatoare pentru iubitorii de fotbal, meciurile fiind disputate aprig de cele patru echipe: Steaua, Dinamo, Rapid si Progresul ...
Si Sportul? Sau te referi la perioada dinaintea promovarii Sportului in A?


FC.National este echipa Bancii Nationale a Romaniei. Alti "nationalisti" spuneau doar ca jucati pe stadionul lor. Dar fie. Daca Nationalul este echipa BNR-ului, atunci voi tine cu Nationalul, nu? Daca tot pe banii mei joaca echipa asta.

PS: Voi sugera celor de la Poli sa intre sub tutela guvernului. ca echipa Guvernului Romaniei sigur luam campionatul.

Platanu
25th November 2005, 14:25
Alti "nationalisti" spuneau doar ca jucati pe stadionul lor. Dar fie. Daca Nationalul este echipa BNR-ului, atunci voi tine cu Nationalul, nu? Daca tot pe banii mei joaca echipa asta.
Pai in 1944,echipa chiar s-a numit BNR Bucuresti.

miril
25th November 2005, 14:34
Da, este vorba de anii 60. Platanul greseste, mai nou este interzis prin lege ca BNR-ul sa sustina o echipa de fotbal, FC National folosind doar stadionul cu anexele concesionate de BNR. Este adevarat ca am fost echipa BNR-ului, o vreme cand legea permitea acest lucru, de aici si numele de bancari. Benny. gurele rele sustin ca sunteti sustinuti chiar de presedinte care in lupta cu Patriciu ii sustine pe...stii tu care. Deci sunteti sub tutela prezidentiala, el trimitandu-l pe Hagi sa fie...matroz la voi. Ca sa fiu sigur, declar ca glumesc asa cum presupun ca si Benny o face.

Aurel.D
25th November 2005, 14:40
Quittaro,in ultimii ani, v-am cam batut ! :ok:

Nu despre asta este vorba! M-am referit la cu totul altceva!:o:

be@
25th November 2005, 14:44
Da, lasa, ca stiu eu la ce te-ai referit. Vrei sa spui c-am facut mai multe blaturi ca voi? Te rog frumos ! Asta e o blasfemie !

Bancaru
25th November 2005, 15:40
1. Dinamo plateste chirie pt tot ce foloseste de la Minister: stadion, sala de forta, etc, precum si lumina, apa, exact ce spui ca platiti voi. Pt o parte din acesti bani e proces pe rol intre Club sportiv si F C Dinamo. Pt ca unele facturi sunt umflate.
2. Ne-ati primit primit pe stadionul vostru sau e inchiriat de la BNR? Te contrazici in afirmatii...
3. Pozele sunt de la meciurile National-Dinamo sezonul 2004, National-Dinamo cupa 2005, finala Cupei 2005 (e adevarat, cu altii)... mai am si de la celelalte meciuri National-Dinamo dar am vrut doar sa demonstrez ca mereu am venit in numar mare la meciurile din Cotroceni, nu sa pun 1000 de poze.
S-ar putea sa ai dreptate, sa platiti ceva, dar nu inteleg ce cauta generalii la voi in C.A. Zice-se ca sunt berechet.
Stadionul nostru. Cum voiai sa zic? Stadionul inchiriat? E al nostru, adica ne folosim de el contracost.
Asta urmaream sa-ti zic, ca sunt de la meciuri cu noi, dar nu ala de anul trecut de cand ati inceput sa intrati si voi in criza de suporteri. Eu nu zic ca nu aveti, dar ultimele manifestari ii indeparteaza pe cei care vor sa vada fotbal.
Cat despre finala cupei din 2005... nu mai zic nimic ca ne-ati umilit si nu se cade. A zis si Landi ca o umilinta mai mare nu a suferit vreodata. Nu cred ca ai tu vreo vina.
O sa caut acasa poze de la meciul ala de campionat. La un moment dat apar si suporterii cainilor.

Ayrton
25th November 2005, 16:01
E lasa, ca nu o scoatem la capat pe tema asta.

Da miril, si eu am auzit de faimoasele cuplaje bucurestene, am vazut si imagini de arhiva pe la televizor, mi-a povestit si tatal meu (atmosfera foarte frumoasa, stadioane pline, suporteri amestecati, fara ura si nervi inutili, etc)... mi-as dori sa fie iar asa, macar pe stadionul ala faimos, care va gazdui si finala Cupei Uefa din 2009 cum a promis Nashu... :D

Benny
25th November 2005, 16:26
Benny. gurele rele sustin ca sunteti sustinuti chiar de presedinte care in lupta cu Patriciu ii sustine pe...stii tu care. Deci sunteti sub tutela prezidentiala, el trimitandu-l pe Hagi sa fie...matroz la voi. Ca sa fiu sigur, declar ca glumesc asa cum presupun ca si Benny o face.
Pai, ia sa vedem: Deci Basescu e cu Iancu, care e cu Hagi. Hagi e cu Popescu. Popescu e cu Giovani Becali, deci cu Dinamo. Deci Basescu e dinamovist si nu rapidist si nici stelist, cum sustin gurile rele. Cum Copos a votat Sandu si nu Popescu (si implicit Becali), se dovedeste inca o data ca PUR-ul si Basescu nu se inghit. Adica la ultimele alegeri FRF s-au infruntat Basescu pe de-o parte respectiv Copos si Tariceanu de cealalta parte. Presedentia Romaniei vs. Guvernul Romaniei. A castigat ultimul. Makes sense. Aveam dreptate cu Poli, sa intre sub tutela Guvernului. Acum ar fi fost la putere in FRF. A mers pe mana Presedintiei si a pierdut. Asa-i viata.

Urmeaza ca la urmatoarele alegeri PNL, PUR si PNG sa mearga pe liste comune.

be@
25th November 2005, 16:40
Iar esti off-topic, Benny, ca in majoritatea mesajelor. :D

Luci@n333
25th November 2005, 17:02
1. Dinamo plateste chirie pt tot ce foloseste de la Minister: stadion, sala de forta, etc, precum si lumina, apa, exact ce spui ca platiti voi. Pt o parte din acesti bani e proces pe rol intre Club sportiv si F C Dinamo. Pt ca unele facturi sunt umflate.
2. Ne-ati primit primit pe stadionul vostru sau e inchiriat de la BNR? Te contrazici in afirmatii...
3. Pozele sunt de la meciurile National-Dinamo sezonul 2004, National-Dinamo cupa 2005, finala Cupei 2005 (e adevarat, cu altii)... mai am si de la celelalte meciuri National-Dinamo dar am vrut doar sa demonstrez ca mereu am venit in numar mare la meciurile din Cotroceni, nu sa pun 1000 de poze.
Bine ca v-ati ingramadit toti in 3 poze.

Cel mai penibil mi se pare argumentul tau adus in momentul in care ti-a spus d-ra Be@ sa te uiti cati ati fost la meciul cu Arges si tu ai raspuns ca a fost o forma de protest impotriva indiferentei conducatorilor lui dinamo fata de situatia suporterilor retinuti. PENIBIL, cand a fost vorba de pichetarile acelea, toti oameni cu ceva cultura ,,ultras" din toata tara a fost prezenta, dar picior de om din pch, nu s-a vazut ,(oricum nu cate trebuiau), motz de la o caciula de cetatean, NU S-A VAZUT, asa ca nu mai zice ca ati protestat, pur si simplu nu mai merge echipa in perioada asta si asta ofera toate premizele pt. a spera la o victorie a Nationalului.

In alta ordine de idei, ma bucur pt. Robert ca a fost eliberat si ca a primit o pedeapsa minima.

Daca suntem putini, nu ma face decat sa ma bucur ca nu am putea intra in conjunctura replicilor lui Alexandrul Lapusneanu ,,Multi da ...."

O strigare cetateneasca : HAI NATIONAL!!!

Benny
25th November 2005, 17:12
Iar esti off-topic, Benny, ca in majoritatea
Scuze, iata si un pronostic: 2-1 pt. Dinamo. Scuze, ambele echipe merg mai prost in ultima vreme, dar in campionat mi se pare ca Dinamo are mai mult noroc.

Aurel.D
25th November 2005, 17:41
Da, lasa, ca stiu eu la ce te-ai referit. Vrei sa spui c-am facut mai multe blaturi ca voi? Te rog frumos ! Asta e o blasfemie !

Daca la asta te-ai gandit:rosu: , este problema ta; dar este vorba de ceva serios, pt. care eu am apreciat Nationalul si pe Landi!
Raspunsul o sa ti-l dau Luni!:ok:

Si pt. ca vorbiti aici de cuplaje, vreau sa va spun ca eu le-am prins, eram copil; era ceva foarte frumos sa vezi cele 4 echipe din bucuresti pe acelasi stadion, in aceeasi zi!!!
Acum, ar fi ceva de domeniul fantasticului sa se organizeze asa ceva.
Poate doar daca ar aduce trupe NATO sa mentina ordinea si nici atunci!!

Ayrton
25th November 2005, 18:22
Luci@n333 tu de unde ai mai aparut sa-mi dai si tu lectii? Probabil ca n-ai vazut tu la televizor cate meciuri am vazut eu pe stadion si vii sa-mi faci morala cetateneasca amestecata cu accente pseudoultras...
------------------------------------------------------
O veste proasta pt noi: Margaritescu e tot accidentat si nu va juca, asa ca Plesan e iar titular... din pacate...

be@
25th November 2005, 18:27
ayrton, Luci face parte din FANS , si merge peste tot unde joaca Nationalul.

miril
25th November 2005, 20:02
Nu putem sa ne referim doar la meci? E asa de greu? Multi sau putini, pe toti ne leaga iubirea de echipa favorita. Aici toti suntem egali, indiferent de numarul nostru. HAI PROGRESUL!

Ammadeus
25th November 2005, 20:19
...dinamo, cand o sa datzi afara jafu' ala oltenesc de pleshan? tipu e un penibil rupt in cur, copchil de militzian la sat, umflat de presa si care nu joaca nimic...altfel, 2-1 natzional, in cel mai bun caz pt. dinamo, 2-2.hai progresu!

Ioca10
25th November 2005, 20:50
National Forzza National(cu ajutoru vostru vom fi lideri:D)

Swisstec
25th November 2005, 21:36
Lideri pe naiba! Asa atzi spus si dupa Dinamo-JIUL 1-1, dar atzi luat-o si mai rau! Amandoua echipele sunt vai de capul lor! Nu cred ca merita nici una sa ia campionatul!

Ioca10
25th November 2005, 21:38
Este ca jiul ar trebui de fapt sa fie pe primul loc:drak:

Swisstec
25th November 2005, 21:39
Nu este! Locul JIULUI, cred eu, in momentul de fatza este cel mult locul 8. Desi e departe locul 8!:(

Ioca10
25th November 2005, 21:41
Ok atat vroiam acum ne indreptam spre locul nostru:ok:

Bancaru
25th November 2005, 22:25
Am gresit topicul? Eu voiam sa zic ceva de meciul National - Dinamo. Se pare ca e invers. Sa ma duc la Jiul cu Steaua.

rhadoo
25th November 2005, 22:48
NU fi rau!
sau aprins un pic baietii
daca va luptati un pic ati putea sa scoateti un rezultat favorabil si e posibil sa il trimiteti pe ando la plimbare,insa ar fi pacat de el pt ca e un antrenor de perspectiva,dar nu prea are loc de netoi si becalosi
HAI JIUL!

deep purple
25th November 2005, 23:04
Ultimul rezultat din Cotroceni intre cele 2 a fost 5-1. De atunci a plecat de la National omul meciului Olah si McKain (i-am luat noi ca sa moara Be@ de necaz :D), deci scorul final de aceasta data va fi doar 3-1. La plusuri as adauga atrenorul care-i la fel de italian ca celalat.

Platanu
26th November 2005, 09:05
Ultimul rezultat din Cotroceni intre cele 2 a fost 5-1. De atunci a plecat de la National omul meciului Olah si McKain (i-am luat noi ca sa moara Be@ de necaz :D), deci scorul final de aceasta data va fi doar 3-1. La plusuri as adauga atrenorul care-i la fel de italian ca celalat.Da, si la Timisoara astia doi nu joaca nimic.:D

NY_giants05
26th November 2005, 09:06
cred k o sa fie un meci frumos cu multe goluri si la final va fi 3-2 pt. dinamo. este un meci greu pt. ambele echipe...

miril
26th November 2005, 10:56
Lasand la o parte alte dispute, acest meci va fi masura potentialului actual al Nationalului dar si al unei eventuale crizei din Stefan Cel Mare. Rezultatul il vom afla maine.

cip_81
26th November 2005, 11:25
Ultimul rezultat din Cotroceni intre cele 2 a fost 5-1. De atunci a plecat de la National omul meciului Olah si McKain (i-am luat noi ca sa moara Be@ de necaz :D), deci scorul final de aceasta data va fi doar 3-1. La plusuri as adauga atrenorul care-i la fel de italian ca celalat.

Mai baga, mai baga...a plecat Cristi Munteanu (fara el Nationalul ar fi luat pe putin 4 boabe numai in prima repriza), a plecat Alin Stoica, cel cu 2 pase de gol, a plecat Vl Munteanu, cel cu o pasa de gol..etc. Deci ,daca vom aduna, vom imparti, vom scadea, vom inmulti, vom integra si apoi vom logaritma s-ar putea sa nea dea altfel....mie, de exemplu, mi-a dat 14.

Paul
26th November 2005, 11:36
Ce dracu sa mai zic dupa ce nici pe arges nu i-am batut... Sper sa supravietuim pe primul loc si dupa etapa aceasta...
Ma gandesc totusi la faptul ca anul acesta, spre deosebire de campionatul trecut, Dinamo e cea mai buna echipa la meciurile interbucurestene, doar cu Steaua multumindu-ne cu egal (2-2), dupa ce am distrus Rapidul (5-2) si am invins lejer Sportul (2-0) chiar in Regie.

Auzi la el ... mutlumindu-se cu un egal...

Reformuleaza nene
"obtinand cu mare dificultate un egal "

livaches
26th November 2005, 12:31
In mod normal, in meciul meciul asta ar trebui sa piarda amandoua, dar nu se poate. Unde sunt duelurile acelea aprige din era "Olaroiu"? Ambele echipe se bucura de sprijinul fluerasilor si, daca ar fi 2 centrali la meciul asta, as zice X. Dar cum e unul singur, e de 1X2. Nu se stie de ce parte va fi.

be@
26th November 2005, 13:12
Ultimul rezultat din Cotroceni intre cele 2 a fost 5-1. De atunci a plecat de la National omul meciului Olah si McKain (i-am luat noi ca sa moara Be@ de necaz :D), deci scorul final de aceasta data va fi doar 3-1. La plusuri as adauga atrenorul care-i la fel de italian ca celalat.

Atunci toata echipa a jucat bine, nu numai aia doi .

ieppy
26th November 2005, 13:20
in era olaroiu nationalul murea pe teren cu dinamo iar cu stelutza lua bataie glorios. :D bine ca nu mai sunt vremurile alea. :D acum cica moare cu toate. :D sa vedem maine, eu zic ca diferenta de valoare e mare dar asa era si cu jiul si cu arges. ar fi important sa batem, sper sa o si facem. ar fi cazul sa ne revenim ca in ultimul timp nu mai jucam nimic.

miril
26th November 2005, 15:45
Sprijinul arbitrilor la National este ceva nou, chiar daca faristii pot incrimina anularea unui gol valabil, dar si noi putem incrimina eliminarea usoara a lui Abiodun, dar de aici si prin a afirma ca arbitrii sunt de partea Natuonalului este o cale lunga si pe mare si pe uscat. Numirea unor jucatori care aveau contract cu National dar veneau de la Dinamo dezvaluie un adevar care s-ar putea sa joace un rol si maine. La Dinamo fotbalistii nu dau randament, indiferent cat de bine sunt platiti, dar o fac la National, ceea ce dovedeste ca la National jucatorii sunt bine valorificati de antrenorii lor dar nu si la Dinamo. Concluzia, nu o adunatura de 11 jucatori face scorul ci jocul pe ansamblu al echipei. Altfel, recunosc ca FCN-ul este o echipa mult mai subtire valoric fata de returul din primavara, dar daca vor "sta in teren" inteligent vor putea lua cel putin un punct, in conditiile in care criza la Dinamo ar continua.

deep purple
27th November 2005, 03:18
Mai baga, mai baga...a plecat Cristi Munteanu (fara el Nationalul ar fi luat pe putin 4 boabe numai in prima repriza), a plecat Alin Stoica, cel cu 2 pase de gol, a plecat Vl Munteanu, cel cu o pasa de gol..etc. Deci ,daca vom aduna, vom imparti, vom scadea, vom inmulti, vom integra si apoi vom logaritma s-ar putea sa nea dea altfel....mie, de exemplu, mi-a dat 14.

Bine ca ti-o dat cu plus. :ok:
Deci bancarii n-au altii pe posturile celor de mai sus acum? Inseamna ca Nationalul incepe partida cu 5 titulari. :D... ati vrea voi.

Ioca10
27th November 2005, 10:42
in era olaroiu nationalul murea pe teren cu dinamo iar cu stelutza lua bataie glorios. :D bine ca nu mai sunt vremurile alea. :D acum cica moare cu toate. :D ...ar fi cazul sa ne revenim ca in ultimul timp nu mai jucam nimic.......
Eu ti-am zis de mult ca nu aveti valoare :D
National forzza National:D

saphicus
27th November 2005, 12:52
Meci pentru apararea fiintzei....NATIONAL(e)!! Cu totii ...pe stadion ,lasati ...sticla (nu ne suparam daca vin si rapidisti si stelisti) :) !!
Hai Progresuuuuuuuuuuu!! Vrem VICTORIEEEEEEEEEEEEEEEE!! Am plecat spre
arena de...razboi !!:) :ok: :ok: :ok: :ok:

miril
27th November 2005, 12:56
Saph, vezi sa-l iei pe Bancaru de mana sa nu se piarda la sfarsit de... Vom vedea de ce peste vreo trei ore si-un...pic. Sa avem putintica rabdare. HAI PROGRESUL!

be@
27th November 2005, 15:03
Goooooooooooooooooooooooooooooool !!!!!

Ioca10
27th November 2005, 15:03
Gooooooooooooooooooooooooool:D

Paul
27th November 2005, 15:05
goooooooooooooooooooooooool

suspendati-ne , uram australienii :P , iubim bielorusii si plesanii :P

be@
27th November 2005, 15:05
Ce varza a fost apararea lui Dinamo ! :D :D

miril
27th November 2005, 15:07
Sper ca scorul de la pauza sa fie si cel final!

Ioca10
27th November 2005, 15:07
Mai bine zis ce varza e dinamo:D

UrsMeier
27th November 2005, 15:08
Dupa cum joaca Dinamo nu cred ca va castiga.

Paul
27th November 2005, 15:14
al. tudor arbitru ...
n-as fi asa sigur... cum a revenit DInamo si la Bistrita

pronostic: 2-1 pt. National :P

UrsMeier
27th November 2005, 15:20
ai dreptate.....se poate orice cu tudor la mijoc

Ioca10
27th November 2005, 15:23
Goooool:D2-0

UrsMeier
27th November 2005, 15:23
se vede ca a intrat Douda............2-0

be@
27th November 2005, 15:24
Bravo, Ryan !!!!!!!
Astia sunt baietii mei ! :P

Paul
27th November 2005, 15:25
era sa realizeze o dubla Dauda,asta :P
Si cu golul de etapa trecuta , un hattrick :P

Ioca10
27th November 2005, 15:26
Douda Forzza Douda:D
Bine ca a intrat in teren:D

be@
27th November 2005, 15:27
Demisia, Andone ! :D

Ioca10
27th November 2005, 15:28
Cine e pe primu loc Steaua e Steaua e!:D

be@
27th November 2005, 15:29
Lasa, ca o s-o luati si voi, nu va bucurati degeaba. Aveti rabdare pana in retur ! :D

Paul
27th November 2005, 15:32
vise , visa , vise :P

khaos1ft
27th November 2005, 15:33
Felicitari pentru FCN!!! tot asa, doar cu dinamo

Paul
27th November 2005, 15:35
va place mei , noul mai avatar :P

six
27th November 2005, 15:37
Demisia, Andone ! :Dmai lasa-l o etapa.....cu asa aparare cred ca avem sanse mari in groapa.....iar dupa aia sa inceapa scandalu...:yeah:

be@
27th November 2005, 15:40
Apropo, capitan la FCN e Burca ! :D

dakkar
27th November 2005, 15:40
cred ca in 4 dec o sa bateti doua recorduri

1.4 infarangeri consecutive
2.locul doi la egalitate de puncte cu poli , va asteptam in etapa 30.


FORZA POLIIIIIIIIIII!

remy
27th November 2005, 15:43
Afara cu jucatorii adusi de NETOIU ! Si ar fi bine si el sa plece, poate la FC Arges. Vedeti ce a facut din Dinamo, numai pt. faptul ca e alaturi de Giovanni Becali. La inceputul turului Dinamo mergea ceas, iar acum gresesc exact cei pe care i-a adus el de la Craiova (Plesan (zero absolut), Grigorie, Daouda, etc.). E ceva necurat la mijloc! Astia nu-l mai vor pe Andone. Pacat. AFARA CU SAMSARII ! Sa se mute la FC Arges cu ei, pt. ca au vandut vreo 4 echipe la altii, sa-i ajute pe aia.
Daca in retur se reface cuplul N & D, si vor aduce fundasi si mijlocati adevarati, vor merge ceas. Si ce bine incepusera turul. Nu e ceva incredibil, necurat acolo, de nu mai vor jucatorii sa joace cu ambitie ? Tot interesele materiale primeaza.
La Dinamo se joaca unii cu banii si cu nervii suporterilor. De-asta nu prea mai vin pe la meci sa-i sustina. In momentul in care isi vor face o echipa stabila, nu cu jucatori imprumutati, atunci vor avea succese.

UrsMeier
27th November 2005, 15:49
de ce sa vina la Pitesti toate ciurucurile?...............mai bine sa le opreasca dinamo.Nu avem nevoie de ei.Avem destui mai buni ca ei

esku
27th November 2005, 15:51
:happy .... excelent jucat dinamo ....tineti`o tot asa!!! :evil:

Paul
27th November 2005, 15:52
aha , deci afara cu jucatorii adusi de Netoiu :
- Claudiu Niculescu , Plesan , Moti , Dauda , Guso , Grigorie , Chihaia;
Apoi Giovani vrea sa dea afara jucatorii adusi de el : Tamas , Zicu (ca cica ar fi imprumutati)

Daca il mai punem pe Fl. Petre , vedem cati ar trebui dati afara dupa capul tau , sau al altora ...

Totusi , ati ramane de o echipa:

Gaev - Ionut Balan , Galamaz , Ad. Iordache , Pulhac - Margaritescu , Cristea , Vl. Munteanu - Bratu , Baltoi , Danciulescu ;

Si ce ceva rezerve de la DInamo II , va descurcati ...

Vladek
27th November 2005, 15:54
National - Dinamo : 2-0 !! Bravo, National. Iata ce se intampla cand meciurile se joaca pe teren, nu in alte parti, si arbitrul e intr-adevar neutru, nu se face ca ploua cand Dinamo face cam orice vrea cu picioarele jucatorilor adversi ...

remy
27th November 2005, 15:57
Bani sant, totusi trebuie sa stie ce sa aduca, sa fie un manager adevarat.
E clar: cum au inceput certuri intre finantatori, au inceput si rezultatele slabe.
Si am zis de Netoiu sa dea jucatorii lui FC Arges, pt. ca se pare ca va investi acolo. Ne-am saturat de Craioveni, care nu au valoare !
Si mai e ceva: de ce oare Nationalul a jucat cu indarjire cu Dinamo, iar cu Steaua, au uitat subit sa joace ! Si au mai fost si alte echipe in situatia asta. Ciudat ! Incepe sa duhneasca.

UrsMeier
27th November 2005, 15:58
Burca -- unul dintre cei mai buni de pe teren.Dinamo il da pe Burca si il opreste pe Dauda.................buna afacere

Paul
27th November 2005, 15:59
mdeah , si eu stiam ca Claudiu e cel mai bun dinamovist ...

Asa sunteti voi suporterii ... cand Claudiu si Grigorie bateau de unii singuri pe Steaua si Rapid , erau buni
Acu is slabi ...

Paul
27th November 2005, 16:00
Burca -- unul dintre cei mai buni de pe teren.Dinamo il da pe Burca si il opreste pe Dauda.................buna afacere

la FC National , cred ca si Andrei Cristea si Mariko Dauda ar ajunge super jucatori ... :P

be@
27th November 2005, 16:03
Of, Savuleeeeee !
Pe mingea aia scria 3-0 ! :headbang:

UrsMeier
27th November 2005, 16:04
.Si am zis de Netoiu sa dea jucatorii lui FC Arges, pt. ca se pare ca va investi acolo. [/B]
Inca nu se stie cine va investi la noi.......in afara de ce cei 2 jiji mai sunt si altii.Deci nu mai fi asa sigur de cainetoiu.

remy
27th November 2005, 16:05
Acum aud, ca n-am vazut decat finalul, ca ar fi fost primul gol dintr-un ofsaid clar ! Unde sant cei care acuzau arbitrajul ? Acum ce mai au de zis ? Nu mai zic ca Nationalul a jucat extrem de dur, plus ca au tras de timp cat cuprinde.
Pt. PAUL: Mai putin Niculescu, care si-a facut datoria, oricum, e printre cei mai vechi. Eu zic de cei adusi de 1-2 ani de la Craiova !
Iar Zicu a inceput formidabil turul, iar acum rateaza si din 6 metri, chiar si Niculescu. Azi trebuiau sa bata lejer dupa cate ocazii au avut.

be@
27th November 2005, 16:07
la FC National , cred ca si Andrei Cristea si Mariko Dauda ar ajunge super jucatori ... :P

Andrei sau Adrian?

Nu inteleg de ce ai nostrii au facut pasul inapoi.

Paul
27th November 2005, 16:10
Andrei , da daca vrei si Adrian ...

codrind
27th November 2005, 16:12
DINAMO e pe "cai mari" !!! :yeah:
HA-HA-HA! :D
Şi ei īncă visează la CUPA UEFA !

miril
27th November 2005, 16:14
Intr-un tribunal australian judecatorul Ryan Alan Griffith l-a...eliberat pe romanul Ioan Andone de la chinurile de a mai antrena echipa de fotbal Dinamo! HAI PROGRESUL!!!

be@
27th November 2005, 16:15
Asta e scorul la curling...si nu neg ca atata va fi pentru frizeri.

Revenind la meci, va fi cel mai usor meci al lui Dinamo din deplasare din acest tur. Nu vor fi probleme cu aceste coate rupte (n-au bani nici sa aprinda lumina), a caror singura tactica este aceea de salta preturile la bilete si a cere controale antidoping.
Yes !!!!! Victorie !!!! Bravo, Bergodi ! /hello
Cip, ce ziceai ? :D :D

esku
27th November 2005, 16:17
Bani sant, totusi trebuie sa stie ce sa aduca, sa fie un manager adevarat.
E clar: cum au inceput certuri intre finantatori, au inceput si rezultatele slabe.
Si am zis de Netoiu sa dea jucatorii lui FC Arges, pt. ca se pare ca va investi acolo. Ne-am saturat de Craioveni, care nu au valoare !
Si mai e ceva: de ce oare Nationalul a jucat cu indarjire cu Dinamo, iar cu Steaua, au uitat subit sa joace ! Si au mai fost si alte echipe in situatia asta. Ciudat ! Incepe sa duhneasca.

n`avem nevoie bah baiatule de ciurucurile voastre :jerk: ... tineti`le acolo .... ca va laudati ca ati luat 10 jucatori pe 2 milioane de euro :happy :happy :happy aia au retrogradat craiova si voi vreti sa faceti performanta prin europa cu ei.... pacat ca nu va arbitreaza si in europa serea, robert dumitru ...ca poate asa ieseati din grupe :evil:

remy
27th November 2005, 16:20
Baieti, care acuzati arbitrajul ca e pentru Dinamo si impotriva Stelei, mai ales, ce-ati avut de zis la meciul asta, mai ales la primul gol ? Eu spun asta, cu toate ca n-am vazut decat din minutul 60 meciul. Am auzit pe comentator spunand asta de mai multe ori. Si sa nu-mi replicati ca si comentatorul e Dinamovist ca n-o cred, nu vreau aberatii aici, vorbiti doar la obiect.
Si, recunosc, ca la Dinamo se intampla ceva ce nu prea pot intelege multi. Acolo sant multe orgolii, sigur e mana lui Giovanni si a lui Netoiu, care cred ca vor sa bage unii jucatori adusi de ei in fata, pt. a-l demite pe Andone si pt. a se razbuna pe Badea si ceilalti. Daca e asa, afara cu aceste specimene. Eu sant sigur ca asta s-a intamplat acolo.

Bega
27th November 2005, 16:22
Nu dramatizati. Ati pierdut 3 puncte mari, dar veti lua un punct etapa viitoare. Tot e ceva, decit nimic. Sau mai stii?

Swisstec
27th November 2005, 16:22
Uite ca Bergodi face treaba buna! Nu e nimic personal, dar in ultimele minute Dinamo parca juca fotbal american. Zicu din nou a stricat niste faze si s-a balbait la cinci metri de poarta. Savu a ratat o ocazie extraordinara. Cam atat!

esku
27th November 2005, 16:23
dar de arbitrajul din meciul cu Argesul ce mai zici??? FURT PE FATA!!! :rosu:

be@
27th November 2005, 16:25
Ce nesimtire pe astia de la TVR. In loc sa-i dea pe cei care au castigat, mi-i arata pe Danciulescu si Alexa. Rusine !!!

Ioca10
27th November 2005, 16:26
Dinamo e cea mai VARZA echipa din romania nici arbitri nu va mai pot ajuta sunteti penibilii:evil:

remy
27th November 2005, 16:32
dar de arbitrajul din meciul cu Argesul ce mai zici??? FURT PE FATA!!! :rosu:
Eu ma refer la meciul de azi, nu abera, ca atunci Argesul a castigat. Daca pierdea, mai ziceai. Si sa nu inceapa si altii ca au fost si alte greseli de arbitraj din meciurile cu Dinamo, ca n-are rost. Acum replic si eu pt. prima data pe tema asta. In general, n-am zis nimic despre arbitraje pe tema asta.
Acum, pe langa faptul ca Dinamo a jucat slab si n-a stiut sa marcheze nici din 6 metri (???!!!), se poate vorbi de o viciere de rezultat, pt. ca scorul era 0-0, zic asta doar daca se adevereste. Dar mai bine sa vad si eu faza in reluari, si pe urma vorbesc mai sigur !
Vreau doar ca azi sa fie fair-play cei care acuzau arbitrajele, mai ales impotriva lui Steaua.

miril
27th November 2005, 16:33
Remy, problema lui Dinamo este la nivel de conducere, cu arbitrajul o duceti, in general,...bine!

don_denver
27th November 2005, 16:34
Felicitari Nationalului....mai multe chiar nu am ce sa zic...

miril
27th November 2005, 16:35
Cum? Si spor la Cupa si la locul trei!

don_denver
27th November 2005, 16:35
sa dea domnul miril...:D

miril
27th November 2005, 16:37
Sa dea, ca astazi a fost...australian.

Alin12
27th November 2005, 16:39
Felicitari National,ce sa faci asta ne este valoarea

remy
27th November 2005, 16:39
Chiar nimeni, chiar si suporteri de la National, care au vazut meciul, in legatura cu primul gol, daca a fost din offsaid, cum zicea comentatorul, pt. ca din reluari la TVR 1 nu era clar.
Si-l vedeti pe Andone, ca acuza arbitrajul clar ca e pro-Steaua, plus pe unii jucatori (se stiu ei care, i-am spus mai sus)

be@
27th November 2005, 16:41
Golul vostru a fost anulat corect . :ok:

esku
27th November 2005, 16:43
In general, n-am zis nimic despre arbitraje pe tema asta.

pai nici nu ai avea cum sa zici de arbitraje atat timp cat trag numai pentru voi.... golul care vi s`a anulat a fost intradevar din off-side... f bine a vazut tusierul!!!

deep purple
27th November 2005, 16:43
Chiar nimeni, chiar si suporteri de la National, care au vazut meciul, in legatura cu primul gol, daca a fost din offsaid, cum zicea comentatorul, pt. ca din reluari la TVR 1 nu era clar.
Si-l vedeti pe Andone, ca acuza arbitrajul clar ca e pro-Steaua, plus pe unii jucatori (se stiu ei care, i-am spus mai sus)

Nu inteleg, ce afacere are Steaua aici? Parca au jucat Dinamo si Nationalul. Daca Dinamo nu e in stare s-o bage in poarta ca sa se apropie de Steaua e cumva vina arbitrului?
Unde-s Cip, Vlad si Ayrton? Mi-e asa dor sa-i aud. :D

Swisstec
27th November 2005, 16:45
Andone a afirmat dupa meci ca Tudor a luat multe decizii impotriva lui Dinamo si ca se vede ca a fost inlaturat Craciunescu de la CCA!!!

be@
27th November 2005, 16:46
GOL ANULAT Dinamo! Mingea este lobata frumos peste Nae, mingea se indrepta incet in poarta, insa Baltoi, jucator aflat in pozitie de offside, intervine pe directia balonul si o trimite in poarta .

-de pe Ols. Ce mai vreti????

Swisstec
27th November 2005, 16:47
Chiar si Andone a spus ca e suparat pe Baltzoi pentru ca a impins mingea in poarta!

miril
27th November 2005, 16:47
Pai daca il bagati pe Baltoi! Mielul sau catelul, ca sa adaptam, care suge la mai multe...stiti voi care, ramane fara...puncte!!! Dati-i afara pe Becali, Borcea si Netoiu si veti face performanta. Ei i-as interzice pe viata sa nu mai puna "piciorul" pe vreun gazon de fotbal.

remy
27th November 2005, 16:51
Golul vostru a fost anulat corect . :ok:
Ce naiba, ai vazut meciul la TV ? Chiar nu auzi bine, daca l-ai urmarit cumva ? Comentatorul a repetat de cateva ori ca a fost offside ! Chiar ai dopuri in urechi ? Ca o fi fost sau nu, asta este, eu am vazut meciul din minutul 60, deci nu ma pot pronunta. Oricum, Dinamo a jucat slab.

P.S. A FOST CLAR OFFSIDE LA GOLUL LUI NATIONAL, LA 0-0. CHIAR DACA DINAMO A JUCAT SLAB, A FOST INFLUENTAT REZULTATUL. SI FITI FAIR-PLAY SA RECUNOASTETI CA ARBITRII AU INCEPUT SA FIE IMPOTRIVA LUI DINAMO. DE, LE E FRICA DE NASHUL, PORUMBOIU SI JIJI CA-I MAZILESTE !

BAFTA SI VIRTUTE ! SA AVETI SI VOI CE F...E.

be@
27th November 2005, 16:54
Da, au dreptate comentatorii.A fost off-side la Baltoi.
Insa Griffits a fost oprit degeaba dint-o pozitie foarte buna !

miril
27th November 2005, 16:55
Prosport, GSP, Totalsport si Onlinsport au spus acelasi lucru ca Baltoi a impins mingea, se pare inutil, ea mergand spre gol, el aflandu-se in pozitie de offside.

Ioca10
27th November 2005, 16:56
Prosport, GSP, Totalsport si Onlinsport au spus acelasi lucru ca Baltoi a impins mingea, se pare inutil, ea mergand spre gol, el aflandu-se in pozitie de offside.
Bine a facut mancalar tata de dastept:D
Oricum tin sa felicit nationalu am crezut in ei:ok:

be@
27th November 2005, 16:58
Eu zic ca n-are rost sa mai discutam acea faza. A fost off-side la Baltoi.

miril
27th November 2005, 16:59
Be@, el se refera la primul gol al nostru. Nimeni nu a comentat primul gol al cangurului. Se zice, in schimb, in culise, ca mingea cu care a dat gol a scos-o din...marsupiu.

Swisstec
27th November 2005, 16:59
Putem discuta de ce aproape la fiecare meci suporterii dinamovisti se bat cu jandarmii! Am atasat si o imagine.

remy
27th November 2005, 17:01
VAD CA BATETI CAMPII. A FOST OFFSIDE CLAR LA GOLUL LUI DINAMO !!!
DAR DE OFFSIDE-UL DE LA PRIMUL GOL AL NATIONALULUI, NICI O PARERE ? S-A VAZUT CLAR, CRED CA V-ATI UITAT LA TVR 1. DACA NU RECUNOASTETI, ASTA E, NU SANTETI FAIR-PLAY ! SI NU MAI FITI PATIMASI, CA NATIONALUL NU VA JUCA IN UEFA, DOAR IN INTERTOTO, POATE..
Tot inainte cu Nashul si JIJI, spre noi culmi ! Spre comunism in zbor !

be@
27th November 2005, 17:01
Be@, el se refera la primul gol al nostru. Nimeni nu a comentat primul gol al cangurului. Se zice, in schimb, in culise, ca mingea cu care a dat gol a scos-o din...marsupiu.

La primul gol al nostru, nici vorba de off-side.
Fl. Petre era pe linia portii.

remy
27th November 2005, 17:06
La primul gol al nostru, nici vorba de off-side.
Fl. Petre era pe linia portii.
Care poarta, a RAIULUI ? :rosu:

ABERATII DE SUPORTER FANATIC. PANA ACUM AVEAM DUBII, DAR RELUARILE AU FOST CLARE, PANA SI MEME STOICA A RECUNOSCUT ! :happy
Si eu, care credeam ca doar cei de la Steaua sant fanatici si nu observa greselile clare, dar m-am inselat. Repet, pana n-am vazut reluarile, doar am presupus ca a fost offside ! Si recunosc ca golul lui Dinamo a fost anulat pe bune. La fel si jocul lor sub orice critica. Dar daca scorul ramanea 0-0 la pauza, era altceva !

Hipgnosis
27th November 2005, 17:14
Steaua a adus 2 antrenori straini si a avut rezultate bune spre foarte bune. Nationalul cu un lot destul de slab reuseste minuni atunci cand este antrenata de antrenori straini.
Insa dinamo nu face acest pas. De ce? Pentru ca un antrenor strain nu ar accepta blaturi peste capul sau, asa cum accepta andone.
Ce parere aveti? Tocmai de aia cred ca dc andone va fi dat afara va fi adus tot un antrenor roman...unu care se pricepe...gen sapaliga, flocea, poate halagian????:ciocan:

be@
27th November 2005, 17:14
Care poarta, a RAIULUI ? :rosu:

ABERATII DE SUPORTER FANATIC. PANA ACUM AVEAM DUBII, DAR RELUARILE AU FOST CLARE, PANA SI MEME STOICA A RECUNOSCUT ! :happy
Si eu, care credeam ca doar cei de la Steaua sant fanatici si nu observa greselile clare, dar m-am inselat. Repet, pana n-am vazut reluarile, doar am presupus ca a fost offside ! Si recunosc ca golul lui Dinamo a fost anulat pe bune. La fel si jocul lor sub orice critica. Dar daca scorul ramanea 0-0 la pauza, era altceva !



Du-te mai omule, si lasa-ne, ca te faci de ras. Mai citeste comentariile meciului, si vezi daca gasesti undeva ca primul nostru gol a fost din off-side.

Hipgnosis
27th November 2005, 17:17
Putea fi chiar 4-0 pt national la ce ocazii au avut...dinamo nu a existat pe teren. sunt vai mama lor.

Pacat ca o echipa ca dinamo ne reprezinta in europa afectand astfel imaginea si punctajul general al romaniei.

Pacat ca porcica si cainetoiu nu au drept de joc in cupele europene :ok:

remy
27th November 2005, 17:18
Hai nu te mai oftica, ce e daca va ajuta si pe voi arbitrii, sa mai dati un gol ?
Ce sa-i faci, tot inainte spre mafia din fotbal !
Si de ce n-au jucat cei de la National la fel si cu Steaua, cand au facut figuratie ? Asta e, tot inainte, spre comunism in zbor. Unde e Valentin Ceausescu ?

Bega
27th November 2005, 17:18
Ce naiba, ai vazut meciul la TV ? Chiar nu auzi bine, daca l-ai urmarit cumva ? Comentatorul a repetat de cateva ori ca a fost offside ! Chiar ai dopuri in urechi ? Ca o fi fost sau nu, asta este, eu am vazut meciul din minutul 60, deci nu ma pot pronunta. Oricum, Dinamo a jucat slab.

P.S. A FOST CLAR OFFSIDE LA GOLUL LUI NATIONAL, LA 0-0. CHIAR DACA DINAMO A JUCAT SLAB, A FOST INFLUENTAT REZULTATUL. SI FITI FAIR-PLAY SA RECUNOASTETI CA ARBITRII AU INCEPUT SA FIE IMPOTRIVA LUI DINAMO. DE, LE E FRICA DE NASHUL, PORUMBOIU SI JIJI CA-I MAZILESTE !

BAFTA SI VIRTUTE ! SA AVETI SI VOI CE F...E.

Voi ce meci ati vazut? Oprea a centrat de la juma de metru de linia de fund a terenului. A centrat in spate sau cel mult paralel cu linia portii. De unde dracului offside?

apparte
27th November 2005, 17:20
Bea,ofsaid la Mircea Oprea,faza premergatoare golului...aici are dreptate remy!E vorba de pasa spre Oprea in marginea careului de 16 m! Dar in stilul tipic lor,Steaua e de vina(de parca noi n-am fi primit golul la Petrosani din ofsaid)!Oricum,deocamdata va multumim:D !

Bega
27th November 2005, 17:22
Apropo de arbitraj dupa caderea lui Craciunescu. Si Dinamo, si Poli au votat cu Popescu la federatie. Hai sa pariem cine va fi avantajat de arbitru in Dinamo - Poli. E, ce zici?

be@
27th November 2005, 17:22
Puneti-va ochelari, ca aveti nevoie !

remy
27th November 2005, 17:24
Baietasi, ca sa nu mai fie dubii, vedeti reluarile si nu mai aberati ! Stop aberatiilor de pe forum. Voi, cei care ziceti ca n-a fost offsaid, v-ati uitat la TVR 1 ? Daca si M.M. Stoica a recunoscut, e clar, nu mai zic ca a fost parere unanima ca a fost offside clar si de pe luna !!!
GATA CU FANATISMUL PT. O ECHIPA SAU ALTA. VREAU SA FITI MAI ECHILIBRATI SI MAI ATENTI. EU NU VORBESC FARA DOVEZI CLARE !

P.S. Recunosc ca si Steaua pare ca a primit golul la Petrosani din offsaid, dar ei au castigat in fata unei echipe care s-a dat la o parte in repriza a doua. Ceea ce nu pot spune de National, care a jucat foarte dur, cu trageri de timp, numai pt. a mentine rezultatul, de ziceai ca e finala Ligii Campionilor ! Oare de ce n-au jucat si cu Steaua asa ? Sa nu mai zic de meciul cu CFR Cluj 0-4. Oare ce interese au ?

Hipgnosis
27th November 2005, 17:25
Steaua a adus 2 antrenori straini si a avut rezultate bune spre foarte bune. Nationalul cu un lot destul de slab reuseste minuni atunci cand este antrenata de antrenori straini.
Insa dinamo nu face acest pas. De ce? Pentru ca un antrenor strain nu ar accepta blaturi peste capul sau, asa cum accepta andone.
Ce parere aveti? Tocmai de aia cred ca dc andone va fi dat afara va fi adus tot un antrenor roman...unu care se pricepe...gen sapaliga, flocea, poate halagian???? :ciocan:

Kainsashiki
27th November 2005, 17:29
ma n-a fost offside la pasa catre australian a fost ofside inainte de faza asta...

oricum joc penibil a lu` dinamo...echipa care se lauda in vara cu transferurile verii, dauda, guso, plesan si motzi :))

remy
27th November 2005, 17:33
In sfarsit, voi macar ati vazut reluarile. Si asa e, Dinamo joaca asa datorita certurilor de la conducere. Am impresia ca se adevereste ca Becali si Netoiu au painea si cutitul acolo. Afara cu ei, aici nu se face samsareala. Si sa aduca jucatori care sa joace 2-3 ani aici, nu sa-i vanda pe te miri ce si pe te miri unde !!!
Vine Danciu-Gol, poate din retur isi vor reveni cu o alta echipa, sau poate, antrenor !
Chiar daca ar pierde cu Poli Timisoara (daca vor castiga, e mare minune, inseamna ca nu-s asa slabi), tot meciul direct cu Steaua va hotari titlul, daca nu cumva isi va baga codita Nashul si JIJI !

Loco
27th November 2005, 17:34
Azi 2 echipe din bucuresti au batut alte doua echipe din bucuresti...nu ma incānta cu absolut nimic, da de cānd conteaza ce "gāndesc" eu? eee, am spus si eu ca oricare altu` de pe forum.

be@
27th November 2005, 17:42
Mai oameni buni, va mai zic o data. Petre se afla pe linia portii. Ce naiba, sunteti orbi ?

Kainsashiki
27th November 2005, 17:45
bai be@ nu intelegi ca nu la faza aia se refera, la faza premergatoare!!