PDA

View Full Version : Etapa 14: Sportul - Rapid



andreiush
21st November 2005, 02:27
Duminica, 27 noiembrie 2005: Sportul - Rapid, ora 14:00, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Angelina Jolie
21st November 2005, 02:52
Pentru binele CFR-ului X si aici.

Ammadeus
21st November 2005, 03:31
bursucu' i-o trage progeniturii, mai ales ca protejatu' vine dupa blatul de succes din ucraina...

esku
21st November 2005, 03:34
asta`i un meci de vazut .... 1x :ok:

be@
21st November 2005, 07:36
Cred ca e timpul sa castige si Sportul un meci cu o echipa bucuresteana...

codrind
21st November 2005, 09:36
Sportul a făcut-o pe prāslea (adică cel mic şi cu bube-n cap) īn meciurile cu celelalte concitadine!
NU cred că acum va emite pretenţii īn faţa vecinilor! :cool:
Deci, meci de 2 !

grande
21st November 2005, 11:23
Sportul nu poate emite pretentii in fata Rapidului .deci pronostic 2 ! /hello

Swisstec
21st November 2005, 11:52
Rapidul trebuie sa castige acest meci pentru ca e ultima lor sansa pe anul asta sa ia trei puncte.(in campionat) Prietenii stiu de ce!!!

dede
21st November 2005, 12:36
egal...

Cristy
21st November 2005, 13:15
sa inceapa frustrarile :happy :happy

bineinteles toti castiga sportu , bate la scor , lejer etc...
si dupa meci va fi liniste mare .

dupa antrenamentele cu dinamo si steaua sportu isi va da viata pentru o victorie impotriva noastra, sa vedem daca in meciu cu noi va mai juca pustiu ala patrichi saracu nu are nici o vina da ......

meci greu cu sportu care va lupta pe viata si pe moarte nu cum au facut-o cu clonele dar asta e viata .....

2 0 pentru noi , pele & nico ;)

Sunchase
21st November 2005, 13:55
Sportul nu bate pe nimeni din Bucuresti. 0-2 :)

Emilio
21st November 2005, 19:18
Rapid are joi meci in cupa UEFA dar indiferent de rezultat, va castiga, meciul cu Sportul. Pronosticul meu este 1-0 pentru Rapid.

Hai Rapid in meciul de joi!!!!

stefanm14
22nd November 2005, 15:17
Cred ca va fi un meci cu multe goluri. Pronostic : 2-3

Cra10veanu
23rd November 2005, 02:39
cred ca va bate rapidul, dar cam tras de par, vreun 11m ceva ...

Ammadeus
24th November 2005, 00:50
1x, mai mult 1, daca sportu vrea sa joace, rapid vine dupa 0-0 la ucraina, blat blatant care se termina nul pt. a nu fi batator la ochi...rushine, dar bineintzeles, asa e la noi...revenind, sportu ar trebui normal sa cistige la 1-2 goluri diferentza, daca s-ar juca pe bune...sa speram ca asa va fi...

Cristy
24th November 2005, 13:41
blat blatant mai culca-te un pic stresatule .
daca vrea sa joace?
a deci recunosti si tu ca etapa trecuta au avut antrenament pt meciul cu Rapid mda ...

UrsMeier
24th November 2005, 19:09
Sportul e o echipa destul de buna dar cred ca Rapidul va castiga

Cristy
25th November 2005, 00:09
dupa ce am batut "ucrainienii" la ei acasa urmeaza meciul cu sportu, care dupa antrenamentul din ghencea vor face tot posibilul sa obtina 1 punct sau poate toate 3.

2 0 pele si niculae.

saphicus
25th November 2005, 01:29
Dupa superba victorie din Cupa UEFA, Rapid se intoarce la campionatul nostru cel de toate zilele. Obosita sau nu, euforica sau nu, echipa trebuie sa se adune pentru ca meciul cu Sportul este numai unul "aparent" usor!
Va trebui sa existe o concentrare maxima pentru a nu exista surprize!
Calculele hartiei indica o singura favorita, insa un pronostic mai realist ar fi un X , 2!!:ok: :ok:

Ammadeus
25th November 2005, 07:15
1-0, bate sportu'

strainu
25th November 2005, 13:52
1-0 pentru RAPID

Cristy
25th November 2005, 14:20
chiar nu ma intereseaza daca castigam sau pierdem .
macar facem treaba buna in europa, imi e sila de campionatu asta , cu steaua au facut antrenament si acum sa vedeti cum o sa joace cu noi , asta e ...

oricum batem cu 2 0.

Swisstec
25th November 2005, 14:23
Unde sunt CFR-istii care ne dadeau victime in meciul cu Shaktar??? Nu mai spun nimic acum!!! Las' ca-i batem si pe "studentzi"! Dupa cum se joaca prin Europa, Rapid ar merita clar sa fie pe locul 1!!!

dede
25th November 2005, 14:31
pai da voi (jiul) cand ati jucat cu sahtior? sau tu tii si cu rapid? pai daca e asa, mai pune acolo, la echipa favorita, si rapid...sa nu va confundam...

Swisstec
25th November 2005, 14:35
Pai am pus si Rapid, dar au sarit "suparatzii" si au urlat ca la echipa favorita sa pune numa' una! Asa ca am lasat numa' JIUL!
Rapid daca bate pe Sportul bate si pe PAOK, doar au amandoua echipamentul alb-negru!(pe JIUL sa-i lase in pace:D)

dede
25th November 2005, 14:45
asa mai merge...
cat despre meci...se termina egal...jucatorilor rapidisti nu le va trece euforia dupa meciul cu sahtior

Ammadeus
26th November 2005, 02:00
...rapid pierde cu sportu' si va face egal cu grecii, luind-o ulterior si de la nemtzi...atunci se va vedea de ce singele nu s-a facut apa la meciul de saptamina asta...personal imi pare rau de club, unde s-au aciuat colectzii intregi de dinamovishti spoitzi peste noapte in rapidishti...savarina, vama, la famiglia lucescu-vicleanu' si progenitura sunt exemple perfecte de falsuri dinamoviste care vor sa treaca drept rapidishti de incredere...

Virus
26th November 2005, 05:46
Meci de X2.

Cainele
26th November 2005, 06:25
ii bate Sportul de le sar fulgii :P

livaches
26th November 2005, 12:50
Cred ca ar fi normal sa bata Sportul. In mod surprinzator, Rapidul ar putea smulge un egal. E clar ca suporterii giulesteni nu merita o victorie ca nu ar sti sa se bucure de ea si ar pune in pericol viata reprezentantilor presei.
:rosu:

Ess
26th November 2005, 19:47
Meci de 1 X 2.
In caz de 1 sper sa nu vina rapidishtii ca si stelishtii cu scuza penibila ,,echipa a obosit dupa meciul din UEFA".
Iar cu blaturile astea din campionat sau UEFA (!!!) mai gatatzi-va!!!
sa dam cu tamaie sa iasa dracu din creierele si gandirile atat de complexe, cultivate ca dati in metastaza si facetzi dracu tumoare!!!

uti2102
26th November 2005, 20:13
Cadoul jucatorilor rapidishti catre suporteri :)
A se consuma NUMAI inainte de meci !
Efecte : joc a la Barcelona al echipei favorite
Contraindicatzii : cei cu inima rea, se pot speria de rezultatul final al partidei :drak:

Sfat : a se folosi incepand cu 27.11, ora 14:00

Cristy
26th November 2005, 22:27
Cred ca ar fi normal sa bata Sportul. In mod surprinzator, Rapidul ar putea smulge un egal. E clar ca suporterii giulesteni nu merita o victorie ca nu ar sti sa se bucure de ea si ar pune in pericol viata reprezentantilor presei.
:rosu:


lol am batut pe sahtior si in mod suprinzator am lua cu greu 1 punct cu sportu ?? :happy

culcarea ma baiete.

dupa postarea asta un ban pentru mine.

codrind
26th November 2005, 23:35
Din lamentările "bursucului" reiese că Rapidul va continua īn "maniera" Doneţk! :rosu:

Asta e !
Să trăiască BINE - tov. vice-premier! :jerk:

Cristy
26th November 2005, 23:40
loooooooooooooooooooooooooooool mor de ras aici =)))))))))))))))))))))))))))

tu stii cum a plecat stelistu de la Rapid ? din cate se vede nu.
el vrea razbunare , de aceea a facut un antrenament in ghencea pentru a se razbuna pe noi fiindca a fost obligat sa plece ca si-a dat seama ca e un antrenor mediocru.

maniera de la donetk ?

nu o sa fie asa pentru ca acolo ne-am aparat mai mult si totusi am avut ocaziile mai multe, aici va fi invers vom ataca si vom castiga mai clar .

Swisstec
27th November 2005, 00:15
Corect Cry, daca Steaua i-a batut cu 4-1, noi ii batem cu 3-0 ca sa nu luam gol.:P Oricum nu intzeleg de ce il pune pe Mazilu sa joace fundas, n-are altzii??? Sa-l mai dea pe Bucur, pe Chihaia...

codrind
27th November 2005, 00:27
.....maniera de la donetk ?

nu o sa fie asa pentru ca acolo ne-am aparat mai mult si totusi am avut ocaziile mai multe, aici va fi invers vom ataca si vom castiga mai clar .

Eu m-am referit la maniera īn care l-a pupat părinteşte, pe creştet, tătuca "blaturilor" şi a "cooperativelor", pe "aschiuţă"! :sleep:

Iar "bursucul" - astă seară la tv - nu īnvelea ciocolata īn staniol, ci īşi turna cenuşă-n cap - PREVENTIV ! :mda:

Cristy
27th November 2005, 04:23
ma omule , daca nu stiai e FIUL lui si acel meci a fost prima mare victorie a lu lucescu junior din cariera lui de antrenor, era foarte normal .
iti dai seama ce a simtit lucescu senior ca l-a batut tocmai fiul lui , asta e ,frustrarea e mare.
ce vrei, uni fac ceva in europa altii se zbat la mijlocul clasamentului si viseaza la cupa romaniei.

bursucul sa dea meciul echipei care l-a alungat pentru ca e un antrenor mediocru ? trezeste-te ma omule .

a facut antrenament in ghencea si acum urmeaza meciul oficial cu noi.

Paul
27th November 2005, 09:46
cry , te pricepi la fotbal ca mamaia ...
cum adik victoria de la donetsk , cea mai mare victorie a lui Razvan ... gresesti

Mai ales il desconsideri pe Razvan , care a batut Feienoord , care e o formatie de balauri , 3 clase peste Sahtior ...

Unde mai pui , ca victoria de la Sahtior e rusionoasa pe de o parte , dar e utila pe de alta parte ...

six
27th November 2005, 10:27
Pronostic 1x2 .....:cool:

SORENSEN
27th November 2005, 11:05
Hai ca o sa ma duc la meci,probabil...
Sa incurajez echipa bursucului tradator poate i-o face copilului Lucescu.

be@
27th November 2005, 11:24
Unde mai pui , ca victoria de la Sahtior e rusionoasa pe de o parte , dar e utila pe de alta parte ...
Esti ridicol,baiete,daca spui ca victoria Rapidului la Sahtior a fost rusinoasa.Dar asta la tine e ceva obisnuit.

khaos1ft
27th November 2005, 15:31
bai da ce fac astia? isi bat joc de noi? chiar nu se poate un gol avortat?

Paul
27th November 2005, 15:38
lol am batut pe sahtior si in mod suprinzator am lua cu greu 1 punct cu sportu ?? :happy

culcarea ma baiete.



Aha , uite ca are dreptate :P

Paul
27th November 2005, 15:39
goooooooooooooooooooooool sportul :P

khaos1ft
27th November 2005, 15:43
astia sunt extraordinar de prosti...
dar de fapt asa sunt ei de obicei...:rosu:

Paul
27th November 2005, 15:48
Rapid , trece pe locul 9 dupa 14 etape ...
au , ce ma unge la inima :P
vai vai :P

esku
27th November 2005, 15:53
si uite asa ... am ramas pe 4 :D

Paul
27th November 2005, 15:57
aveti sanse mari sa treceti pe 3
Dinamo - Poli 1x , Bacau - Arges 2 ==> Arges pe 3

codrind
27th November 2005, 16:02
FELICITĂRI SPORTUL!! /hello
SPORTUL STUD - rapid 1-0
Don't CRY for me Giuleştina!!! :evil:

Bă rapidiştilor cu ECHIPA asta vreţi să eliminaţi POLITEHNICA IAŞI din CUPĂ!!!:ciocan:
Asta e! cānd nu jucaţi cu tăticu' ... :headbang:

Paul
27th November 2005, 16:07
vezi ca Rapidul se concentreaza mai bine in meciurile din mijlocul saptamanii;
apoi e obligatoriu ca Rapid sa ia Cupa , fiindca nu am chef sa vad echipe de rahat in finala Cupei si una sa mearga in UEFA ...

Astfel , tot ce au facut anu atsa cele 3 echipe se duce dracului , va vinn taranii in Europa , pierd , si stim cu totii ca orice punct se imparte la numarul de echipe participante :P

rasheedkpenny
27th November 2005, 16:12
...cat off-topic! "Reveniti" la meci!

Acum m-am intors de la meci si mi se pare ca arbitrul a cam tinut in brate Sportul in prima repriza permitandu-le faulturi fara a-i sanctiona cu galbene! :(
Pe de alta parte Rapidului i-a lipsit determinarea in momentele cheie + sansa! Rezultat inechitabil, parerea mea! Un egal ar fi fost mai just! Asta este, mergem mai departe!

FORZA RAPID!

Cristy
27th November 2005, 16:27
bursucul sa dea meciul echipei care l-a alungat pentru ca e un antrenor mediocru ? trezeste-te ma omule .

a facut antrenament in ghencea si acum urmeaza meciul oficial cu noi.


arbitru ala e penibil , penalty clar la buga a 2 a repriza , iar mazilu ala care cica e jucator de nationala simuleaza ca dracu mai ales la galbenu inexistent la ilyes.

asta e ratam prea mult ne-am obisnuit cu niculae , dar mai ales ratarea lu burdujan ....
inca o data penalty clar la buga, galbene date aiurea si sa nu uit cum constantin a iesit cu nasu spart unde trebuia sa se acorde cartonas rosu insa arbitru .....

Swisstec
27th November 2005, 16:29
Extraordinara ratarea lui Burdujan din finalul primei reprize!!! Finalizarea lui Mazilu a fost magnifica! Arbitrul a facut o greseala in finalul partdei, cand la o lovitura libera, in momentul sutului/centrarii Ferfelea era langa Karamian, iar Deaconu a lasat jocul sa continue, dar nu prea conteaza!

be@
27th November 2005, 16:37
Asta e! când nu jucaţi cu tăticu' ... :headbang:
Nu mai vorbi prostii ! Cu Feyenoord sau Rennes i-a ajutat taticu' ?
E foarte greu sa mergi brici pe 2 planuri.

Cristy
27th November 2005, 16:41
ce daruire, ce incrancenare , ce intrari la limita regulamentului , ce presing in unele momente, oare ati vazut toate acestea la antrenamentu de pe ghencea a jucatorilor de la sportu ??
nu, toate astea s-au vazut astazi din partea jucatorilor de la sportu ...

Cristy
27th November 2005, 16:45
astazi blatistu a jucat cu 2 atacanti ceea ce in ghencea nu a facut , cand patrichi a gresit l-a schimbat cu un fundas ceea ce la antrenamentu de pe ghencea l-a pus pe mazilu incredibil a pus atacantu fundas !

esku
27th November 2005, 16:48
aveti sanse mari sa treceti pe 3
Dinamo - Poli 1x , Bacau - Arges 2 ==> Arges pe 3

sa te auda Dumnezeu!!! :ok:

dar daca dinamo cu timisoara fac X si noi batem la bacau ... trecem pe 2....:D dar nu mai stau sa fac calcule ca am mai facut o data si m`au dezamagit tocmai ai mei ...(meciul cu pandurii)

Ioca10
27th November 2005, 16:54
Cine e pe locu 9 rapidu e rapidu e:D

Cristy
27th November 2005, 16:58
cine e in primavara europeana cine e in primavara europeana RAPIDU e , campionatu asta condus de clona bolsevica care are antrenament dupa antrenament chiar nu mai conteaza.

Kainsashiki
27th November 2005, 17:13
ce daruire, ce incrancenare , ce intrari la limita regulamentului , ce presing in unele momente, oare ati vazut toate acestea la antrenamentu de pe ghencea a jucatorilor de la sportu ??
nu, toate astea s-au vazut astazi din partea jucatorilor de la sportu ...

bursucule , bursucule, sa-ti dam la _|_ blatistule !


:))))))) asta e tipic tuturor rapidistilor se pare...mereu vorbiti de alte echipe si voi, si jucatorii:)))) d-asta si sunteti acolo unde sunteti..pe locul 9 !!

Cristy
27th November 2005, 17:17
asa e, suntem pe locul 9 jucand fiecare meci corect nu antrenamente oficiale ca alte echipe si mai suntem si in primavara tot pe fortele noastre proprii .

ultras_sportul
27th November 2005, 17:25
Spre deosebire de meciurile cu Steaua si Dinamo de data aceasta am avut si noroc in cateva faze cruciale. In meciurile mentionate am luat gol cand nu trebuia si ne-am taiat iar de data asta ne-a venit si noua apa la moara iar lui Dan Petrescu i-a iesit tactica :)

Cristy
27th November 2005, 17:29
noroc sau ati jucat fotbal ?

in celelalte 2 doar ati mimat fotbalul iar acum ati jucat cat ati putut ca victoria nu a fost meritata .

uti2102
27th November 2005, 17:44
Cine n-a intzeles inca ce s-a intamplat azi in Regie (oops, asta e cuvant tabu la giuleshteni :drak: ....) sa caute pe net o dizertatzie a proverbului "DUPA FAPTA SHI RASPLATA" ;)

remy
27th November 2005, 17:46
Daca Rapid nu ia Cupa, adio meciuri de cupe internationale ! Dar poate castiga Cupa Uefa, mai stii ? Sau se califica din Intertoto.
Daca pleaca Daniel Niculae, ati pus-o ! E incredibil cum pot juca asa de slab in campionat, iar in UEFA fac furori, cu echipe de Champions League !

Cristy
27th November 2005, 17:48
daca pleaca intra altu si nu rateaza asa mult ca el .

sun
27th November 2005, 18:16
mai cry , iti mai spun o data . Rapidul va fi deasupra Stelei in clasament doar cand va invata cum se fak blaturi . Intelegi ?!

Stiu ca doare , dar asta e :ok:

Rushine Ligii ca nu a invatat lectia amanarii meciurilor :no: :D

ps . Spun o singura data , Toate posturile scrise de mine au o anumita doza de ironie , adik MISHTO :D

himi
27th November 2005, 18:37
daca pleaca intra altu si nu rateaza asa mult ca el .

bursucule iti place sa stai capra la unii nu ? iti place curva de antrenor ce esti !


Mai terminati cu statul caprei. Am stat capra si cu NAtional? Si la Iasi?
De nu era Balan stateam poate si cu Bacaul?

As fi vrut mult sa batem si pe Steaua si pe Dinamo! Am fi fost pe primul loc!
Calculati si voi: Steaua si Dinamo - cite 3, Sportul + 6...
Poate asta ne e valoare de primul loc!!!!??? si-am stat capra!
Sa fim SERIOSI!

E usor sa dai vina pe adversari cind nu iese rezultatul!
Iarna nu-i ca vara, iar in Regie nu-i ca la Donetk!

apparte
27th November 2005, 20:32
Cry,da' de ce n-a bagat-o Burdujan in poarta goala?Aia a fost o faza de tot kktul:D ! Daca facea asa ceva Stancioiu cu Steaua aveati si dovada de blat!

Cristy
27th November 2005, 20:35
ahahahha bine ca ai adus in discutie pe stanciou, daca ai observat la primele 2 goluri ale stelei cand au scapat atacantii el statea intr-o pozitie foarte ciuda nu era pe cadrul portii da asta e , blatul s-a vazut prin alte aspecte ....

la burdujan a fost ghinion , oricum faza a facut-o foarte bine , speculeaza orice greseala din cate am vazut ca si la meciul cu dinamo 2 2 atunci de v-am dat titlu.

don_denver
27th November 2005, 20:36
cry..dupa cum postezi..ti se potriveste de minune nickul..de ce nu intelegi ca atat a putut rapidul acum...de ce? nu stiu nici eu...nu e o ehipa de locul 9 in campionat dupa parerea mea...dar...se pare ca rapidul se contrazice cu parerea mea..asta e...sunt perioade bune si proaste pt orice echipa...

Cristy
27th November 2005, 20:38
mah stiu ca nu am jucat stralucit dar nici foarte rau , dar fa o comparatie intre meciul de azi si meciul din ghencea si o sa-ti dai seama.

pai la meciul cu steaua nu am vazut atat presing , rautate in joc si in interventii la jucatorii sportului cum au facut-o azi , oricum victoria nu e meritata , dar ma asteptam ca dupa ce a stat capra cu steaua sa moara pe teren cu noi .

don_denver
27th November 2005, 20:43
asa cum am zis...sunt perioade bune si proaste...iar meciurile difera de la unul la altul..de ce n-a jucat rapid cum a jucat cu feyenoord sau sahtior..asta e intrebarea care trebuie sa v-o puneti..nu de ce a jucat sportul mai buine cu unii si mai prost cu altii...

saphicus
27th November 2005, 21:02
cry..dupa cum postezi..ti se potriveste de minune nickul..de ce nu intelegi ca atat a putut rapidul acum...de ce? nu stiu nici eu...nu e o ehipa de locul 9 in campionat dupa parerea mea...dar...se pare ca rpidul se contrazice cu parerea mea..asta e...sunt perioade bune si proate pt orice echipa...
Se pare ca dupa meciurile extraordinare facute de Rapid in grupa UEFA, care mi-au dat satisfactie ca iubitor de fotbal, chiar daca sunt stelist, aceasta echipa nu reuseste sa se concentreze suficient in campionat, desi consider ca joaca (impreuna cu Steaua), global vorbind si nu punctual, cel mai bun fotbal din Divizia A.
Este vorba de mentalitate, concentrare si necesitatea de a FACE MECIURI BUNE, UNUL DUPA ALTUL si nu.... una calda una rece!
Aici mai trebuie lucrat! De altfel si Steaua dupa victoria cu Farul , cu Lens si egalul cu Sampdoria, vine acasa si pierde cu...Bistritza!!
Echipele noastre nu au capacitatea de a juca BINE in ritmul Duminica-Miercuri-
Duminica! Ori de acum incolo iti duci crucea numai in acest ritm, daca vrei sa obtii laurii victoriei finale!
De altfel nici echipe din campionatele mari ale Europei nu prea sunt obisnuite cu acest ritm. Exemple sunt cu carul : Betis la retrogradare, dar face meciuri mari in L.C., "bosorogii" de la Rosenborg, pe locuri inferioare in camp lor, dar intra in L.C.,etc.:ok:

kkrrss2005
27th November 2005, 21:50
cit de patetic si jenant a putut fi lucescu ( cu l mic ), la conferinta de presa... se pare ca nu a invatat nimc de la adevaratul Lucescu. Isi asciunde neputinta lui si a echipei lui in spatele arbitrajului.. Rusine razvanel


BRAVO SPORTULUI SI SUSTINATORILOR EI si succes in continuare lui Dan Petrescu & co.

Ultras
27th November 2005, 22:04
Eu nu spun ca meciurile cu Dinamo si Steaua nu au fost mai "calculate", dar de aici si pana a-l vedea pe Deaconu tragand cu Sportul azi e cale lunga. Si de aceea pentru toti rapidistii care au vazut asa ceva o NUE dulce si lunga...
Revenind la meciul de azi: urat, fara fotbal, castigat de Sportul dupa o schema clasica rrrapidista. Sincer, imi este dor de meciurile in care ratam 7-8 ocazii clare si pierdeam, dar jucam fotbal. Singurul remarcat Mazilu care a finalizat necaracteristic o faza in care a avut suficient sa gandeasca. In astfel de faze de obicei rata...

Sunchase
27th November 2005, 22:20
E clar ca nu avem forta sa continuam pe toate 3 fronturile. Oboseala , ghionionul , jocul mai slab , imprecizia la finalizare + arbitrajul grotesc au facut ca Sportul sa castige. Merita felicitata !

Cristy
27th November 2005, 23:50
Eu nu spun ca meciurile cu Dinamo si Steaua nu au fost mai "calculate", dar de aici si pana a-l vedea pe Deaconu tragand cu Sportul azi e cale lunga. Si de aceea pentru toti rapidistii care au vazut asa ceva o NUE dulce si lunga...
Revenind la meciul de azi: urat, fara fotbal, castigat de Sportul dupa o schema clasica rrrapidista. Sincer, imi este dor de meciurile in care ratam 7-8 ocazii clare si pierdeam, dar jucam fotbal. Singurul remarcat Mazilu care a finalizat necaracteristic o faza in care a avut suficient sa gandeasca. In astfel de faze de obicei rata...


in afara de arbitru care da galben la o simulare urata din partea golgeterului care o sa fie vandut la timisoara cu 1 mil si iar iau teapa , penalty clar la buga si multe cornere care au fsot date out de poarta.
meciurile cu steaua si dinamo au fost foarte calculate , devenind antrenamente simple.
aduti aminte ce slab a jucat sportu cu dinamo si cu steaua si azi mureau pe teren intrau barbateste si in final cu noroc ati castigat dar cu steaua si dinamo nu ati jucat asa ,asta e , doar e bursucu acolo ...

pacat , nu cu mult timp inainte sipatizam cu sportu, deoarece cu taote echipele mari jucau la fel de tare punandu-le mari probleme dar acum ....

himi
27th November 2005, 23:51
De altfel nici echipe din campionatele mari ale Europei nu prea sunt obisnuite cu acest ritm. Exemple sunt cu carul : Betis la retrogradare, dar face meciuri mari in L.C., "bosorogii" de la Rosenborg, pe locuri inferioare in camp lor, dar intra in L.C.,etc.:ok:

Cel mai tare exemplu: Strasbourg lanterna in franta si calificati deja din grupa UEFA!


In rest daca noi am stat "capra" Stelei si Rapid a stat in meciul cu Dinamo!
Daca am fi batut Steaua si Dinamo eram pe primul loc! Matematica o spune...

Nu iese asa cum vrem intotdeauna... chiar si dupa o victorie in deplasare in UEFA!

Bafta cu PAOK!

Cristy
27th November 2005, 23:53
Cel mai tare exemplu: Strasbourg lanterna in franta si calificati deja din grupa UEFA!


In rest daca noi am stat "capra" Stelei si Rapid a stat in meciul cu Dinamo!
Daca am fi batut Steaua si Dinamo eram pe primul loc! Matematica o spune...

Nu iese asa cum vrem intotdeauna... chiar si dupa o victorie in deplasare in UEFA!

Bafta cu PAOK!


:o: :o: :o: :o: Rapid capra lu dinamo ?
cand anu trecut cand le-am dat titlu stelei sau acum cand arbitru a stat capra lor spune-mi a?

himi
27th November 2005, 23:58
Era vorba ca atit am putut cu Steaua! 1-4...
Atit ati putut si voi cu DInamo... 2-5...

In primul an de Divizia A dupa cei 3 ani de B, am batut Steaua si in Regie si in Ghencea! Insa etapa trecuta n-a iesit pur si simplu! Am fost mult mai slabi... Poate Rapid maine ar bate Dinamo, insa in etapa a-7-a au luat 5.
Asta era ideea!

commandoazzura
28th November 2005, 00:59
Asta-i romanul!! Pe un plan merge excelent,extraordinar iar pe altul mizerabil,jalnic!! Oricum joc frumos....au ratat mult rapidistii ..meritau macar un egal!:ok:

Swisstec
28th November 2005, 13:17
himi, ideea era ca in unele meciuri(ex: cu Steaua) statzi "capra", vorba lui Rada, iar cu altele(ex: JIUL, Rapid, Otzelul) mancatzi terenul. Ciudat...

Ultras
28th November 2005, 13:32
Ideea era ca daca Sportul juca constant bine (si din pacate nu se intampla asa), acum era pe primul loc. Daca am stat capra cu Steaua si Dinamo (am si eu dubii) asta inseamna ca ar fi trebuit sa invingem in aceste meciuri. Aduna 6 cu 22 si dau 28pct. Scade de la Steaua si Dinamo cate 3. Steaua 27, Dinamo 27... Probabil ca Rada vroia sa ne rupem picioarele, dar sa pierdem cele doua meciuri si sa mai pierdem si cu Rapid...

Cainele
28th November 2005, 13:34
lasa ma ...mai bine capra decat ...iada ca altii :D

dede
28th November 2005, 14:39
Daca am stat capra cu Steaua si Dinamo (am si eu dubii) asta inseamna ca ar fi trebuit sa invingem in aceste meciuri. Aduna 6 cu 22 si dau 28pct. Scade de la Steaua si Dinamo cate 3. Steaua 27, Dinamo 27...
vezi ca nu ti-a dat bine...Steaua ar fi avut 27, dinamo 26...

Ultras
28th November 2005, 14:43
Am vrut sa scriu 26, dar am scris tot 27... se mai intampla... oricum nu are prea mare importanta...

walt.mann
28th November 2005, 16:42
Eu nu inteleg de ce nu-i lasati in pace pe rapidisti? Atata pot, sa strige ca altii ii fac pe ei... Daca esti o echipa cu pretentii, nu te impiedici de aia care mananca terenul.
Pentru Cry: Ia zi dom'le, Burdujan a ratat, dar faza a fost frumoasa? Hm, ce ar fi daca dupa finala CM 2008, l-ati auzi pe un suporter brazilian spunand: "Am mancat bataie, Adriano a ratat cu poarta goala, dar ce faza a facut Ronaldinho"?
Fotbalu', ca sa citez din contele Vinu de la caini, e pe goluri, nu pe ratari!