PDA

View Full Version : Etapa 14: Poli Timisoara - Pandurii Tg. Jiu



andreiush
21st November 2005, 03:25
Sambata, 26 noiembrie 2005: Poli Timisoara - Pandurii Tg. Jiu, ora 20:00, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Angelina Jolie
21st November 2005, 03:55
Bate Poli sa fie acolo sus unde ii e locul.

Ammadeus
21st November 2005, 04:26
1 solist

esku
21st November 2005, 04:29
3-0 sau 4-1 .... un meci specatacol....!!! :ok:

vagus
21st November 2005, 09:04
bate Poli dar greu ...

Benny
21st November 2005, 10:16
Pandurii au jucat bine in deplasare. Meci echilibrat.

codrind
21st November 2005, 10:24
Meci de 1 solist!
Poli AEK trebuie să învingă dacă vor să se menţină "sus"! :ok:

Carlos Gambino
21st November 2005, 10:46
Si eu cred ca va fi o victorie muncita...

tuxie
21st November 2005, 11:38
Eu sper sa vedem si ceva spectacol, daca tot ne vor ingheta o.o-le pe stadion :)
1 fara drept de apel.

Balaci
21st November 2005, 11:40
Egal cel mai probail,desi am votat victorie Pandurii(speranta moare ultima).Pandurii scot puncte mai tot timpul in deplasare de cand e Hizo antrenor!

six
21st November 2005, 11:53
3-0 sau 4-1 .... un meci specatacol....!!! :ok:
Faca-se voia TA.......:ok: .......by VIOLA MAGICA...:yeah:

Ayrton
21st November 2005, 12:12
o.o ... fara drept de apel.

0-0 sa fie !!!

be@
21st November 2005, 12:36
De acord cu tine. 0-0 ! :D

Balaci
21st November 2005, 12:46
In sfarsit,o vad si eu pe be@ ca se simte mai"aproape"de cauzele oltenesti!Sa speram ca nu e si ultima oara!

Swisstec
21st November 2005, 12:58
Sa bata Poli, sa bata JIUL...in final JIUL se distantzeaza de Panduri! Uraaaaaaaaa!

don_denver
21st November 2005, 12:59
bate poli......clar....

Carlos Gambino
21st November 2005, 13:12
In sfarsit,o vad si eu pe be@ ca se simte mai"aproape"de cauzele oltenesti!Sa speram ca nu e si ultima oara!
Speri degeaba...maine-poimaine te vinde pe un pumn de arginti !:drak: Sau pe un meci cu Otelul...:drak:

Poli-Pandurii 3-1

dede
21st November 2005, 13:13
castiga poli

Balaci
21st November 2005, 19:30
Speri degeaba...maine-poimaine te vinde pe un pumn de arginti ! Sau pe un meci cu Otelul...
E,nu-i chiar asa,simt eu ca s-a atasat de olteni!Pana la urma,tot culorile alb-albastru le avem si noi si ei!:D

me
21st November 2005, 20:53
2-0, recidiveaza silvasan..

iaro
21st November 2005, 23:21
Pandurii au facut multe surprize in deplasare, asa ca un egal nu m-ar mira. Totusi la Timisoara e Hagi pe banca, iar cu experienta de la turci poate gasi punctele forte ale adversarilor, pentru a le anihila.
Castiga Timisoara, dar greu.

Cristy
22nd November 2005, 01:29
totusi la pandurii e dulaul :D, meciul pare de 1 clar dar nu se stie niciodata :D

gexge
22nd November 2005, 05:53
Pronosticul meu e:
VICTORIE POLI!!!!
Problema ce mai mare e ca nu cumva echipa sa aiba aceeasi mentalitate ca si mine: Meci de doi lei cu o echipa fara sanse. Sper sa ia meciul in serios si sa puna osul ca asta vrea lumea sa vada, goluri si seriozitate. Iar cind conduc cu 3 goluri pot sa inceapa si un pic de spectacol...



HEEEEI!!!! Asta nu-i thread-ul pentru Dinamo-Poli ?!?!? Se pare ca m-am incurcat... Ma rog, si cu Jiul tot la fel, ii batem desi sint ceva mai buni ca dinamo.:sneaky:

Cra10veanu
22nd November 2005, 06:57
cam kkcios pt panduri, dar sa speram ca vor scoate un egal, daca le ia poli o sa ma amuz mortal vazandu-i chipushorul lu Hagi :D

old lord
22nd November 2005, 10:10
1-0

six
22nd November 2005, 11:26
victorie clara nu conteaza la ce scor....oricum sa va fie rusine oltenilor(Tg jiu)pentru votul dat la FRF......asa macar ca era oltean de-al vostru!!??:ciocan: :headbang: :jerk: ....:yeah:

UrsMeier
22nd November 2005, 11:41
Nu cred ca Pandurii o sa poata inscrie.......de victorie ce sa mai zic.......nici o sansa

stefanm14
22nd November 2005, 16:21
Cred ca Poli va face spectacol ...si daca prind o zi buna le dau cel putin 3-4.

bamboo_tm
22nd November 2005, 16:40
mda...victorie fara emotii pt poli

Balaci
22nd November 2005, 17:13
victorie clara nu conteaza la ce scor....oricum sa va fie rusine oltenilor(Tg jiu)pentru votul dat la FRF......asa macar ca era oltean de-al vostru!!?? ....
Si,ce daca?Daca era oltean de-al nostru trebuia votat pe negandite?Si Ceausescuera oltean de-al nostru:D Ia mai lasa-ma,ca pana la urma era de ales intre doi mafioti,l-am ales pe ala cu mai multe pile la FIFA si UEFA! Ce,voiai fotbalul condus de clanul Becali?
On-topic:Egal!

Ammadeus
22nd November 2005, 22:44
3-0, vad ca gsp-ul incepe sa linga unde a scuipat azi vara...broscoiul de ioanitzoaia si alifia de tolontan se guduresc pe linga poli de cand au pierdut pe mana olteanului viclean si la tim au venit hagi si mai ales craciunescu...sper ca tim sa nu devina mafiotzi de-alde dinamo...

saphicus
23rd November 2005, 00:23
Cred cu convingere ca aici va fi scorul etapei!
De ce? Pentru ca Hagi va incepe sa faca..."selectia" jucatorilor, iar acestia vor manca "jaratec" pe teren, pentru a demonstra "regelui" ca poate conta pe ei!! S-a vazut si in partida de la Galati!! Altminteri, cei care nu pune osul eficient, vor avea... cale libera la terminarea turului!!
Pronostic 1 solist!!:ok: :ok: :ok:

Cra10veanu
23rd November 2005, 03:22
Nu cred ca Pandurii o sa poata inscrie.......de victorie ce sa mai zic.......nici o sansa
de ce o dai de garduri ? v-au tras-o asta e, acuma respira pe nas si hooooooooo :rosu:

UrsMeier
23rd November 2005, 12:02
Vrei sa spui ca Pandurii poate emite pretentii in meciul asta?................fii serios.Ne-a batut pe noi dar macar au facut-o in div.A.............nu in B.:evil: :evil: :evil: :happy

cuzmy
23rd November 2005, 15:41
Dragilor, cei care inca mai mizati pe o surpriza, chair nu e cazul! Poli va face scorul campionatului cu tentativa de olteni, asa ca un 6-0 zic eu ca ar fi echitabil!!!

Ginxler
23rd November 2005, 17:54
Dragilor, cei care inca mai mizati pe o surpriza, chair nu e cazul! Poli va face scorul campionatului cu tentativa de olteni, asa ca un 6-0 zic eu ca ar fi echitabil!!!
:D No ca bine ar fi. Dupaia ii batem si pe caini si cu ajutorul golaverajului... cine stie :P
Poli - Pandurii : 4-0 sau 2-0

deep purple
24th November 2005, 01:46
Eu zic sa lasam nasul jos. Pandurii nu mai par a fi echipa de duzina de la inceputul campionatului. Un 2-0 pt Poli ar fi multumitor.

vagus
24th November 2005, 03:33
Da 1-0 ce are? Sau mai sti, poate vor fi suporterii nemultumiti ... :happy

rradur
24th November 2005, 10:12
Conteaza o victorie. Nu cred ca va fi "scorul etapei"

Sauron
24th November 2005, 11:26
Cred ca va fi un meci frumos si vom da multe goluri. Batem fara probleme, chiar si in cazul in care o moldoveanca de pe aici cobeshte:jerk: .

rhadoo
25th November 2005, 01:14
Daca meciul se juca in urma cu 2 etape puteam sa ne gandim la o surpriza dar acum nu cred ca panduriiau sanse
probabil poli va face scor cu ei
HAI JIUL!

cuzmy
25th November 2005, 09:46
O sa vedeti! ...batem "Poli" la ei ca la hoti de cai!

six
25th November 2005, 12:19
Daca meciul se juca in urma cu 2 etape puteam sa ne gandim la o surpriza dar acum nu cred ca panduriiau sanse
probabil poli va face scor cu ei
HAI JIUL!
normal ca vrem la scor.......:cool: :evil: :ok:

Ayrton
25th November 2005, 12:39
Am vazut ca ati dat o adevarata "lovitura" pe piata transferurilor: Alin Stoica vine la Timisoara ... jenant daca asta e echipa voastra de viitor...:rosu: Mai bine il luati pe taica-su, si acum e ala mai fotbalist decat e ratatu' asta de fi-su acum.
Dar eu ma bucur, bravo, tineti-o tot asa! Urmeaza Mara, Ioan Timofte, piticu' de Varga si Gusatu si gata, luati campionatu' :happy nu va sta Dulaul in cale, nu? :drak:

Benny
25th November 2005, 14:49
Din ciclul "Sunt grozav, dar ma tratez":
Sunt atat de grozav, ca toti ma invidiaza. Toti vor sa fie ca mine. Destept, manca-m-ar mama si frumos si plini de bani (furati, dar deh!!, n-au miros). Uite, mai ieri mi-a spus soferul de autobuz, cu care ma duc la scoala, ca ce n-ar da sa fie in locul meu. I-am spus, trebuie doar sa crezi. Poti fi si tu dinamovist.

Si iata cum mi-a crescut iar valoarea. Fiindca numai dupa invidia celorlalti iti dai seama de propria valoare. Azi ma voi urca in tramvai. Poata mai gasesc pe unul invidios. Iar maine ma urc in metrou. O data dus, o data intos. Ca sa-mi maresc sansele.
_____________________________
"Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria ta valoare." (Joseph Goebbels)

tuxie
25th November 2005, 15:34
Am vazut ca ati dat o adevarata "lovitura" pe piata transferurilor: Alin Stoica vine la Timisoara ... jenant daca asta e echipa voastra de viitor...:rosu: Mai bine il luati pe taica-su, si acum e ala mai fotbalist decat e ratatu' asta de fi-su acum.
Dar eu ma bucur, bravo, tineti-o tot asa! Urmeaza Mara, Ioan Timofte, piticu' de Varga si Gusatu si gata, luati campionatu' :happy nu va sta Dulaul in cale, nu? :drak:
Cel putin la noi nu e catzelarie :D

Ayrton
25th November 2005, 17:04
Din ciclul "Sunt grozav, dar ma tratez":
Sunt atat de grozav, ca toti ma invidiaza. Toti vor sa fie ca mine. Destept, manca-m-ar mama si frumos si plini de bani (furati, dar deh!!, n-au miros). Uite, mai ieri mi-a spus soferul de autobuz, cu care ma duc la scoala, ca ce n-ar da sa fie in locul meu. I-am spus, trebuie doar sa crezi. Poti fi si tu dinamovist.

Si iata cum mi-a crescut iar valoarea. Fiindca numai dupa invidia celorlalti iti dai seama de propria valoare. Azi ma voi urca in tramvai. Poata mai gasesc pe unul invidios. Iar maine ma urc in metrou. O data dus, o data intos. Ca sa-mi maresc sansele.
_____________________________
"Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria ta valoare." (Joseph Goebbels)

Iata cum poti fi complet off-topic si nici un moderator sa nu-ti dea avertisment...

Benny
25th November 2005, 17:19
Iata cum poti fi complet off-topic
Am inteles: nu voi mai vorbi despre mine. Poli-Pandurii 2-1

deep purple
25th November 2005, 21:49
Ce-i ayrton, se apropie meciul din groapa si nu sunteti in cea mai buna forma?:D
Las ca bateti pe Steaua in retur cand va veti lupta pentru locurile 3-4.

Ivan
26th November 2005, 02:45
ce probleme sa intalnim??? eu i-mi fac probleme ca nu cumva Poli sa dea asa de multe goluri incat sa uit pe drumul de intoarcere cat a fost scorul!/hello

sigur batem,si pe langa asta,facem si putin SPECTACOL/hello
HAI POLI,HAI BANATUL,HAI TIMIOSOARA/hello /hello /hello

flxtm
26th November 2005, 11:51
bate poli. io sper ca usor ca sa se menajeze pentru meciul din groapa. sper sa nu faca dulaul vre-o surpriza azi.
oricum rusine pentru votul minerilor, tot cu psd-ul au ramas( a se vedea axa gigi becali-hrebenciuc-condescu

tchibos
26th November 2005, 20:38
SURPRIZA...X... iar Hagi va primi ce merita...dragostea tuturor:D

esku
26th November 2005, 21:32
hai PANDURII!!! :evil:

dede
26th November 2005, 21:43
penalty pt poli...transforma caramarin...1-0 pt poli

esku
26th November 2005, 21:43
1-0 ... caramarin ... din penalty.... :(

deep purple
26th November 2005, 21:52
0-0 sa fie !!!

De refuzat penalty se poate, dar de anulat golul dupa ce s-a repus mingea de la centrul terenului... cam greu.

dede
26th November 2005, 22:32
inca un penalty pt poli...ratat de caramarin...

be@
26th November 2005, 22:35
ratat de caramarin...

:yeah: :yeah:
Noroc cu penibilii fundasi ai Pandurilor, ca altfel....:drak:

deep purple
26th November 2005, 22:51
:yeah: :yeah:
Noroc cu penibilii fundasi ai Pandurilor, ca altfel....:drak:

.. ca altfel Poli n-ar fi castigat ultimele 4 meciuri la rand. :headbang:

dede
26th November 2005, 22:53
1-0 scor final...sa speram ca poli va continua seria victoriilor si etapa viitoare :P

uti2102
26th November 2005, 22:56
Mi-a lasat un gust amar atitudinea celor de la Natzional TV, care n-au dat reluarea golului anulat Pandurilor. Live mi s-a parut ca n-a fost off-side. Apoi a urmat o eliminare aiurea a celui care a dat golul, pe motiv ca a lovit mingea dupa fluier :o:
Daca a fost intr-adevar gol valabil e rau de tot pentru Salomir, mai ales ca a dat un penalti gratuit Sportului etapa trecuta...

esku
26th November 2005, 22:56
slab pt. pretentile voastre :D

gexge
26th November 2005, 22:58
:yeah: :yeah:
Noroc cu penibilii fundasi ai Pandurilor, ca altfel....:drak:
Ca altfel she?
Shi pi tini shini ti-o-ntriebat cum si joaca meshiu di fotbal?
Cauti gilshiava? Du-ti in shientrul iesiului shi shiripieshte acolo, nu troll-iza forumul ista!:cya:

tuxie
26th November 2005, 23:25
Macar a fost victorie, ca altceva nu pot sa zic.

Swisstec
26th November 2005, 23:30
Salomir din nou n-a acordat un penalty pentru Poli Timisoara! Ametzitul ala de la Pandurii a luat rosu prostesc! Poate reusea Pandurii sa egaleze.

gexge
26th November 2005, 23:31
Macar a fost victorie...
Exactamundo!!!
3 puncte la noi, zero la mineri. La fel ii batem si pe militieni. Si ma lasa perfect indiferent modul in care cistigam.

FcPoliFan
26th November 2005, 23:32
Pandurii au fost cea mai slaba echipa care ca jucat la Timisoara in acest tur de campionat. La o astfel de aparare, trebuia sa marcam de cel putin trei ori. Dar cu d'alde Mansour...no chance.

tuxie
26th November 2005, 23:32
Salomir din nou n-a acordat un penalty pentru Poli Timisoara! Ametzitul ala de la Pandurii a luat rosu prostesc! Poate reusea Pandurii sa egaleze.
Salomir si-a dat iar in petec. A fluierat intr-o singura directie mai tot jocul. Nu stiu daca arbitrajul ar fi schimbat ceva, dar cert e ca a mai demonstrat o data ca e doar un gunoi. Cand l-am huiduit noi la inceput de meci, suporterii Pandurilor l-au aplaudat. Si-a meritat aplauzele lor, cu varf si indesat.

be@
26th November 2005, 23:33
Salomir din nou n-a acordat un penalty pentru Poli Timisoara! Ametzitul ala de la Pandurii a luat rosu prostesc! Poate reusea Pandurii sa egaleze.
Le ajunge doua penalty-uri ! Si-asa e prea mult ! :drak:

tuxie
26th November 2005, 23:34
Le ajunge doua penalty-uri ! Si-asa e prea mult ! :drak:
Poate aveti bafta sa va arbitreze pe voi meciul urmator :jerk:

Bega
26th November 2005, 23:49
Scapati-ne de Mansour! Steaua nu-l mai vrea? Cred ca nici Craiova n-ar mai da bani pe el. Fraieri am fost ca nu l-am vindut cind avea un pret mult peste valoarea lui.

Swisstec
26th November 2005, 23:51
Atzi uitat cand va castiga meciurile anu' trecut???

uti2102
27th November 2005, 00:19
Cand l-am huiduit noi la inceput de meci, suporterii Pandurilor l-au aplaudat. Si-a meritat aplauzele lor, cu varf si indesat.
Nu-mi zice ca i-a avantajat pe oaspetzi ca mor de ras !!! :happy A acordat un roshu gratuit celui care marcase un gol valabil ptr Pandurii !!!

be@
27th November 2005, 00:25
Salomir si-a dat iar in petec. A fluierat intr-o singura directie mai tot jocul.

Mai citeste o data ce ai scris.
Cum i-a avantajat? Cu 2 penalty-uri, si un :rosu: ?
:happy :happy

six
27th November 2005, 00:27
Spre fericirea noastra castigam si cand jucam prost......sa vina brazilieni aia odata!!!....oricum in groapa va fi altceva ...sper:yeah:

Pacala
27th November 2005, 00:29
nu credeam ca vor ajunge timisorenii sa semene atat cu dinamovistii...dupa un arbitraj efectiv mizerabul..gen dinamo-astra ... cum rar se vede pe un teren de fotbal...11m inventat pt poli(tisti)..eliminare gratuita pandurii...gol valabil neacordat pt pandurii.......maniera incredibil de tendentioasa si vad ca deja apar timisoreni care au exact replicile dinamovistilor..."de fapt arbitrajul a fost corect, ba chiar i-a dezavantajat :lol: ..adversarii au fost slabi iar ei perfecti..puteau sa dea si 10 dar nu i-a lasat arbitrul :D ....dupa felul in care au acceptat bragadirul trebuia sa ne asteptam ca timisorenii sint doar niste catei mai violeti lipsiti de demnitate si orbi in fata evidentelor " :rosu: dinamopoli timisoara....
acum au intrat in gasca lui giovani..presa le va fi favorabila pe bani normal....vor fi laudati cand fura de ioanitoi ..... :) viola scosa la produs..visul lui zamboin realizat de slugoii lui giovani ....ptiu

vagus
27th November 2005, 00:49
Tu nu-ntelegi nimic din fotbal de-ai ajuns sa compari Poli - Pandurii cu Dinamo - Astra :headbang: :rosu: Nu este nimic rau cu acordarea loviturilor de la 11m sau acordarea de cartonase rosii daca sunt acordate pe merit. Aici este diferenta, daca poti intelege ... Iar in acest meci, evidentele arata ca au fost 3 penaltiuri clare si 2 acordate. Faza cu cartonasul rosu ... foarte regulamentara dar probabil ca se putea trece peste.
Si cine este de vina ca echipa lui Disney&Co. :happy joaca in Divizia A? Ca la cum au jucat nu meritau nici macar o jumatate de punct ...

FcPoliFan
27th November 2005, 00:50
Fii serios, omule! Penltyurile au fost pe bune, toate "trei". Si oricine primeste galben pentru sut dupa fluierul arbitrului, a primit si Coman etapa trecuta.

Poate n-a fost ofsaid la faza respectiva, dar macar a fost o decizie limita, nu ca multele cele care s-au luat impotriva lui Poli de-a lungul turului. Oricum Pandurii au fost jalnici si noi am fost mai jalnici ca nu le-am dat vreo 4. Nu au aratat nimic (oaspetii) si nu au ce cauta in Diviza A cu un fotbal ca asta; aparare tot meciul, inclusiv la 0-1. Daca tot ai nimerit in A, macar mimeaza fotbalul, ce naiba!

Carlos Gambino
27th November 2005, 01:01
nu credeam ca vor ajunge timisorenii sa semene atat cu dinamovistii...dupa un arbitraj efectiv mizerabul..gen dinamo-astra ... cum rar se vede pe un teren de fotbal...11m inventat pt poli(tisti)..eliminare gratuita pandurii...gol valabil neacordat pt pandurii.......maniera incredibil de tendentioasa si vad ca deja apar timisoreni care au exact replicile dinamovistilor..."de fapt arbitrajul a fost corect, ba chiar i-a dezavantajat :lol: ..adversarii au fost slabi iar ei perfecti..puteau sa dea si 10 dar nu i-a lasat arbitrul :D ....dupa felul in care au acceptat bragadirul trebuia sa ne asteptam ca timisorenii sint doar niste catei mai violeti lipsiti de demnitate si orbi in fata evidentelor " :rosu: dinamopoli timisoara....
acum au intrat in gasca lui giovani..presa le va fi favorabila pe bani normal....vor fi laudati cand fura de ioanitoi ..... :) viola scosa la produs..visul lui zamboin realizat de slugoii lui giovani ....ptiu
Vezi c-ai facut spume la gura si bataturi la dejte de la atata necaz...:D
Hai mai baga cu militia, dinamo si oltenii ca zici bine. :drak:
Oricum, Pandurii au meritat-o...doar au votat "continuitatea". :drak: Pe noi cand ne furau, ne trimiteau la oftalmolog...acum va zic si eu: luati-va ochelari, fratilor !:drak: Arbitrajul a fost corect ! :ok:

uti2102
27th November 2005, 01:07
Avetzi grija week-end-ul viitor fratzii cui suntetzi Carlos :D Sa zicem ca ce-a fost in seara asta a fost cadoul in avans :drak:

varfcraciunesc
27th November 2005, 02:47
Nu este nimic rau cu acordarea loviturilor de la 11m sau acordarea de cartonase rosii daca sunt acordate pt poli(tia) timisoara....cel mai bun transfer este transferul lui ion craciunescu care va obtine multe victorii de acum inainte...daca adversarii sint la minge..timisorenii pot faulta dur, nu se fluiera niciodata...daca poli(ti)stii sint la minge...orice atingere sau adiere de vant se penalizeaza cu fault , penalti si cartonas rosu ...doar Ion Craciunescu este cel mai bun atacant...el marca-va goluri multe ..ce bucur? ce mansour? ce moldovan? stifturi domnule..adevaratul varf de atac se numeste ion craciunescu..rezolva el orice faza delicata

Si cine este de vina ca echipa lui Disney&Co. joaca in Divizia A? pandurii au intrat in A, corect...nu e cazul timisoarei care are echipa in A din mila si pomeni

Ca la cum au jucat nu meritau nici macar o jumatate de punct ... da' ce, au avut dreptul sa joace? a avut grija craciunescu de asta...poli cate puncte merita?

Vezi c-ai facut spume la gura si bataturi la dejte de la atata necaz...:D ...nu toti reactioneaza ca tine... te-ai dat de gol :evil:


Oricum, Pandurii au meritat-o...doar au votat "continuitatea". ...intr-adevar..trebuia sa fi votat slugile lui giovani becali.. ura, ura, traiasca craciunescu..cel mai bun jucator al lui poli timisoara...:drak:

Arbitrajul a fost corect ! :ok:normal ..cu asa arbitraj "corect"..pana si poli(tia) timisoara poate castiga orice meci.........
craciunescu sa traiasca
penaltiurile sa ne creasca
cine nu are craciunesc, sa si-l cumpere...sa aduca si toate slugile clanului lui giovani becali .....

deep purple
27th November 2005, 03:43
Bai baiatule, ia-l pe Canadalove si mergeti la curling. Lasati dracu' fotbalul. Daca nu se prinde de voi nu se prinde, e de inteles.
Pai daca aia faulteaza clar in careu de 3 ori si Salomir acorda doar 2 penalty-uri voi nu vedeti ca si cum Salomir v-a salvat de unu, voi va uitati la cum le-a dictat pe celelalte doua.
Orice infractiue in suprafatza proprie de pedeapsa se pedepseste cu penalty (exeptie facand loviturile libere indirecte), asa ca daca oltenii faultau in fiecare minut din cele 90 in careu, Salomir era obligat sa acorde penalty de 90 de ori.
Totusi, ce-a facut Craciunescu? A arbitrat el? Daca arbitra el macar ne dedea si penalty in minutu' 4.

varfcraciunesc
27th November 2005, 04:00
Totusi, ce-a facut Craciunescu? Daca arbitra el macar ne dedea si penalty in minutu' 4. :D sigur dadea
ar fi dat si 7 penaltiuri chiar daca n-a fost niciunul , salonir era protejatul lui ..cand avea nevoie sa loveasca intr-o echipa isi trimitea salomirul........salomir ar fi sutat si la poarta..numai sa marcati... ar fi anulat chiar si autogolurile marcate de poli(tisti)
traiasca craciunescu si al sau ..salomir.....giovani becali, hagi, gp, urmeaza netoiu..victor becali si poate chiar ..borcea .....dinamopoli :rosu:

deep purple
27th November 2005, 04:23
Hai ca deja exagerezi. Vrei sa spui ca in mod normal Pandurii trebuiau sa spulbere pe Poli la Timisoara? Am ratat cat pentru 3 meciuri (inclusiv un 11m) iar oltenii nu s-au apropiat de poarta cate o jumatate de ora si tu acum dai vina pe o decizie care crezi tu ca s-ar putea sa nu fi fost clara. Sa nu exageram. Inteleg sa fi suparat cand echipa favorita pierde, dar daca asa cauti rezolvariile jignind celelalte echipe nu stiu daca vei rezolva ceva.
Pentru ca tie nu ti-a placut ce-a facut Salomir la o faza ii urezi multi ani lui Giovanni Becali? Logica!?!?!

vagus
27th November 2005, 06:52
Lasa-l mai in pace sa se consoleze cum crede el de cuviinta. Este suparat omu ca a venit Craciunescu la Poli si acum nu mai vede bine faulturile grosolane din careu :rosu: ... La al doilea penalti acordat, panduru ala trebuia sa vada cartonasul rosu la ce sut primitiv i-a tras lui Balace :happy de-am crezut ca-l omoara. Pandurii au venit sa se apere si n-au iesit din careu decat de vreo 4, 5 ori. Cea mai slaba echipa care a venit la TM in acest tur :rosu: ...
Pana a dat gol, Poli a jucat binisor dar dupa aia au jucat destul de aiurea. Nu cred ca putem bate pe Dinamo etapa viitoare ...

FcPoliFan
27th November 2005, 12:49
Si Hizo a zis ca penaltiurile au fost consecintele unor greseli in aparare, dar a subliniat ca nu crede ca a fost ofsaid la faza de atac care a precedat acel rosu - si nu crede ca acel rosu trebuia acordat, fiindca "era clar ca jucatorul nu a auzit fluierul". In fine, ca l-am auzit eu din tribuna, aia banuiesc ca nu conteaza.

rradur
27th November 2005, 13:48
Daca sunt rau as putea spune ca varful lui Craciunescu (adica varfcraciunesc !) este undeva prin pantaloni. Cam pe acolo este si valoarea ta ! Sti tu caruia ma adresez.
Este drept ca Poli a jucat slab si pot spune ca a fost (dupa parerea mea) cel mai slab meci al lui Poli dar nu se pune problema victoriei.
Pandurii au noroc cu sindicatele miniere. Sa vedem ce va fi la anul.
Oricum, felicitari suporterilor Pandurilor. S-au manifestat civilizat.
Eu cred ca Vasluiul a fost cea mai slaba echipa. Echipe ca Bistrita si chiar Iasi-ul au jucat mult mai bine si au luat mai multe goluri.

Razva
27th November 2005, 16:27
Nu inteleg ce naiba va tot agitati ca nebunul ala din reclama cu preturile la Altex.
Voi ori sunteti chiori ori rau-intentionati ori faceti bascalie.....(daca pana si fratele meu care e "javra"-a recunoscut ca se mai impunea inca un penalty...la Ov.Petre), ce mai vreti??????
Incepe sa deranjeze Poli pe cineva?????
Recunosc ca in repriza a doua nu am prea mai jucat nimic dar am batut si asta conteaza.
Asa ca scutiti-ma cu remercile filosofice gen Nietzche ca ma plictisiti.
P.S.: Pt. javre...azi vi-o dau polisti de la FC National si sapt. viitoare vi-o dam noi!!!!

saphicus
27th November 2005, 21:14
Meciul de la care toata lumea se astepta sa fie un galop de sanatate si se punea numai problema scorului, nu a fost chiar asa, echipa din Tg.Jiu aparandu-si cu multa ardoare sansele (inca o data granzii trebuie sa fie foarte atenti cu echipele mici!)
Insa de la aceasta realitate si pana la a face afirmatii complet aiurea pe acest thread de catre suporterii pandurilor referitoare la rezultat, arbitraj etc e o cale lunga si consider ca se exagereaza!!
Daca nu se pripea Caramarin la executia celui de al doilea penalty (clar ca lumina zilei!!) scorul normal era 2 - 0 !! Asa ca Pandurii, care nu au facut un meci anost, sa fie multumitzi ca au scapat doar cu 1-0!! Hizo care l-a sarutat
pe Hagi la sfarsitul meciului, parea destul de multumit!! Arbitraj corect! Punct!:ok: :ok: :ok:

apparte
27th November 2005, 21:53
Vorbeam cu un fan Poli pe mess inainte de meci si-i spuneam ca sper ca Salomir sa nu comita greseli mari,sau daca le comite sa le faca "impartit"!Salomir a gresit de 2 ori(grav):
-prima oara in min 5 penalty pt Poli(fault clar la Ovidiu Petre)
-a doua oara in min 44 rosu pt Ovidiu Petre pt lovire intentionata cu pumnul
Eliminarea jucatorului de la Jiul a fost corecta,semnalizarea insa a fost anapoda(nu a gresit Salomir ci tusierul)!Raman la parerea ca nu e sigur ca inscria(Popa nici macar nu a schitat vre-un gest)!
Insa rezultatul a fost corect(diferenta trebuia sa fie totusi mai mare).

leku
28th November 2005, 00:55
Nu mai comentez meciul, l-ati dezbatut voi destul, mai bine sau mai rau, dar am niste observatii despre suporterii Pandurilor! Jalnici! Pe langa ca au scandat numele lui Salomir cand acesta alerga la incalzire inainte de inceperea meciului, am observat cele mai tari bannere de galerie din div. A: un cearceaf alb cusut de un prosop albastru pe care parca era scris cu pixul "panDURII", un banner (tot alb-albastru) cu c.n.l.o. sau cum naiba-i zice la organizatia aia de mineri care e sponsorul echipei si in cele din urma, un banner (la fel, alb-albastru) cu numele unei firme de constructii! Despre partea sonora, de asemenea jalnica, doar "pandurii!/pandurii!" si mai o strigatura ce imita alte 8 galerii!!! Sub orice critica...

varfcraciunesc
28th November 2005, 02:13
La conferinta de presa sustinuta dupa terminarea partidei cu Pandurii Târgu Jiu, Gica Hagi a spus ca spera ca Poli Timisoara sa reuseasca „un meci mare“ cu Dinamo, in ultima etapa a turului Diviziei A. „Regele“ a adaugat ca elevii sai trebuie sa joace impotriva „câinilor rosii“ la fel cum au facut-o in prima repriza a partidei cu Pandurii. „Am jucat o prima repriza foarte buna, in care puteam marca mai multe goluri. Repriza a doua sper insa sa o uitam cât mai repede. De luni (astazi - n.r.) ne vom pregati foarte bine, ca sa facem un meci mare saptamâna viitoare, cu Dinamo. Este o saptamâna importanta pentru noi si pentru toata Timisoara. Cred ca vom arata ca in prima repriza, nu ca in a doua a meciului cu Pandurii“, a spus Gica Hagi. Intrebat ce impresie i-a lasat publicul timisorean, la primul meci ca antrenor pe stadionul „Dan Paltinisanu“, Gica Hagi a raspuns: „Mi-a placut pentru ca a fost o atmosfera buna si multi spectatori. Daca mai marcam doua, trei goluri era si mai bine“. (D.B.)

Cristi
28th November 2005, 10:49
Iata ca a ajuns si Poli Timisoara sa fie favorizata evident de arbitrii care alta data o ingropau. Mai mult, presedintele clubului este Craciunescu (indelung hulit de fanii lui Poli din cauza arbitrajelor defavorabile - vezi Corpodean, Burloiu, Serea etc. - si din cauza apropierii lui de Ioan Becali). Antrenor este Hagi, probabil inca sub contract de impresariat cu acelasi Ioan Becali.

Ce s-a intamplat sambata ar fi trebuit sa fie o rusine pentru Poli daca suporterii ei ar fi intr-adevar corecti si nu doar gelosi pe favorurile acordate in trecut de catre arbitri lui Steaua si Dinamo. Offside-ul improbabil de la golul anulat Pandurilor (de ce oare nu am vazut nici o reluare in transmisiunea TV??? singura pozitie suspecta la care nu au fost prezentate reluari??? desi comentatorii au spus ca nu a parut offside??? sa nu se supere Hagi???) a fost poate o eroare involuntara, dar sa elimini jucatorul pentru continuarea fazei, chiar cu acoperire regulamentara, a fost o marsavie. Nu cred ca am vazut astfel de eliminari in vreun meci de cupa UEFA, nu prea se da decat primul galben pentru asemenea faze.

Din pacate se pare ca banii si puterea corup iremediabil... dar fara ele nu se pot avea rezultate. Oricum, e clar ca intre o echipa saraca si modesta, dar frumoasa si cinstita si una bogata si cu relatii sus-puse, dar cu pretentii la titlu e preferata cea din urma. Cel putin la Timisoara, sper ca macar UTA sa ramana departe de coruptia din fotbalul romanesc.

cuzmy
28th November 2005, 11:25
...vise placute

six
28th November 2005, 11:36
Iata ca a ajuns si Poli Timisoara sa fie favorizata evident de arbitrii care alta data o ingropau. Mai mult, presedintele clubului este Craciunescu (indelung hulit de fanii lui Poli din cauza arbitrajelor defavorabile - vezi Corpodean, Burloiu, Serea etc. - si din cauza apropierii lui de Ioan Becali). Antrenor este Hagi, probabil inca sub contract de impresariat cu acelasi Ioan Becali.

Ce s-a intamplat sambata ar fi trebuit sa fie o rusine pentru Poli daca suporterii ei ar fi intr-adevar corecti si nu doar gelosi pe favorurile acordate in trecut de catre arbitri lui Steaua si Dinamo. Offside-ul improbabil de la golul anulat Pandurilor (de ce oare nu am vazut nici o reluare in transmisiunea TV??? singura pozitie suspecta la care nu au fost prezentate reluari??? desi comentatorii au spus ca nu a parut offside??? sa nu se supere Hagi???) a fost poate o eroare involuntara, dar sa elimini jucatorul pentru continuarea fazei, chiar cu acoperire regulamentara, a fost o marsavie. Nu cred ca am vazut astfel de eliminari in vreun meci de cupa UEFA, nu prea se da decat primul galben pentru asemenea faze.

Din pacate se pare ca banii si puterea corup iremediabil... dar fara ele nu se pot avea rezultate. Oricum, e clar ca intre o echipa saraca si modesta, dar frumoasa si cinstita si una bogata si cu relatii sus-puse, dar cu pretentii la titlu e preferata cea din urma. Cel putin la Timisoara, sper ca macar UTA sa ramana departe de coruptia din fotbalul romanesc.
da....ce sa zic.....si noi speram ca uta sa ramana departe de fotbalul romanesc....:evil: :mda: :ciocan:

Benny
28th November 2005, 12:28
Din pacate se pare ca banii si puterea corup iremediabil...
Si tembelizorul distruge neuronii, e clar. Ai uitat sa amintesti de acel penalti neacordat Pandurilor in min. 2, cand O. Petre a fost tras de tricou in careu. La fel comentatorul, care zicea "nu cred sa fi fost ofsaid", spunea de data asta "penalti clar". A spus asta de vreo 5 ori.

Citesc aici si parerile unor oameni, care considera ca Craciunescu e un transfer bun. Ma alatur acestor opinii. Data fiind prietenia la catarama dintre Craciunescu si Sandu, respectiv colegiul arbitrilor, Poli va beneficia numai de arbitraje partinitoare. Sandu e baiat de treaba, nu va lua in nume de rau ca prietenul lui Craciunescu a votat impotriva lui la alegerile FRF.

Cristi
28th November 2005, 12:58
Penalty-ul (care trebuia acordat) putea fi ratat, Pandurii au inscris si mai ales au avut un om eliminat. Pana una-alta arbitrii tin cu Craciunescu si practic nu au sef. Plus ca s-ar prea putea ca Craciunescu sa ii aiba cu cate ceva la mana pe 'cavalerii fluierului' actuali. De altfel cred ca Sandu va incerca sa il imbuneze pe Craciunescu deoarece Gigi Becali se poate prabusi cat de curand si Sandu ar ramane in aer... micii mafioti de la Cluj, Bistrita si din Moldova nu se pot pune cu rechinii de la Dinamo si Rapid.

uti2102
28th November 2005, 13:40
Fii fara teama Cristi, totul merge ca uns. TOT NOI o sa controlam orizontala shi verticala in continuare ! :drak:

Benny
28th November 2005, 13:46
Fii fara teama Cristi, totul merge ca uns.
Bine ca ai intervenit, alpopa. A avut omul un moment de panica, trebuia linistit. Cartonasul rosu si loviturile de pedeapsa au fost in plan. Nu a fost nici un rateu.

rradur
28th November 2005, 13:52
Penalty-ul (care trebuia acordat) putea fi ratat, Pandurii au inscris si mai ales au avut un om eliminat. Pana una-alta arbitrii tin cu Craciunescu si practic nu au sef. Plus ca s-ar prea putea ca Craciunescu sa ii aiba cu cate ceva la mana pe 'cavalerii fluierului' actuali. De altfel cred ca Sandu va incerca sa il imbuneze pe Craciunescu deoarece Gigi Becali se poate prabusi cat de curand si Sandu ar ramane in aer... micii mafioti de la Cluj, Bistrita si din Moldova nu se pot pune cu rechinii de la Dinamo si Rapid.

Nici tu nu sti ce vrei sa spui !
Si daca ar avea arbitri un sef ar tine tot cu Craciunescu daca acesta-i are cu ceva la mana !
Ai dreptate ca un penalty poate fi ratat si asa a gandit si jucatorul care a continuat faza : dau gol si ma fac ca nu aud fluierul ca dupa aceea sa avem motiv de protestat ! Penibil !
N-am inteles de unde sti tu ca Gigi Becali se va prabusi ?!?!
Supozitii, supozitii ca sa nu spun ... supozitoare pentru unii ce tremura de frica desi nu inteleg de ce.
Au aparut 2 echipe (Cluj si Poli) si deja este deranj pentru unii. Joaca Bistrita corect si se supara altii. O echipa buna nu se uita in curtea altora. Daca Dinamo castiga ultimele 2 meciuri, Steaua n-ar fi pierdut cu Bistrita, etc n-ati fi stat sa va uitati cu frica in urma.

be@
29th November 2005, 22:34
http://www.gsp.ro/index.php?a=28291&shift=1

tuxie
30th November 2005, 13:37
http://www.gsp.ro/index.php?a=28291&shift=1
Ti-au sters articolul.
PS: pe voi cand va cumpara becali sau netoiu?

be@
30th November 2005, 13:45
Nu-i nimic daca l-au sters,.Era o declaratie a lui Condescu pe prima pagina,despre modul cum ati castigat partida cu Pandurii, pe care o poti citi si in Gazeta de astazi.

P.S. Nu stiu la care "voi" te-ai referit ( National sau Poli), dar noi nu vom fi niciodata sclavii lui becali sau netzoiu.

uti2102
30th November 2005, 18:04
Tovarasha, cu parere de rau itzi zic, da voi de mult suntetzi sclavii noshtrii :)

Swisstec
30th November 2005, 19:58
Hai facetzi si voi blat, astia de la Poli, doar avetzi bani! Acum se poate orice.(problema e ca voi atzi votat cu Popescu!!! Grav!!!)

be@
30th November 2005, 20:17
Tovarasha, cu parere de rau itzi zic, da voi de mult suntetzi sclavii noshtrii :)

Tovarashe , te inseli. Sau ai uitat ca Zenga a plecat dupa ce v-am batut in Cotroceni ?

Benny
1st December 2005, 14:15
Nu-i nimic daca l-au sters,.Era o declaratie a lui Condescu pe prima pagina,despre modul cum ati castigat partida cu Pandurii, pe care o poti citi si in Gazeta de astazi.
Doar sti, ca nu citim Gazeta, asa ca poate ni-l transcrii tu. Despre Condescu pot spune ca este un om echilibrat, cu stiinta fotbalului, care va conduce Pandurii in Cupa UEFA din sezonul 2006/2007.

vagus
2nd December 2005, 01:31
o sa ajunga pandurii in uefa cand o sa bata Poli pe Pandurii ... fraudulos :happy

Balaci
2nd December 2005, 01:35
Si daca ajunge?Te oftici tu?

ceau
2nd December 2005, 01:51
Dap...o sa ne taiem toti venele :happy :happy :happy