PDA

View Full Version : Ar trebui demis Stoica ?



Kainsashiki
14th April 2007, 23:32
Razboi la Craiova: Geolgau cere plecarea lui Stoica


Presedintele gruparii Universitatea Craiova, Gheorghita Geolgau, a declarat, imediat dupa meciul pierdut, sambata, in deplasare, cu scorul de 1-4, in fata formatiei Otelul Galati, ca ii va cere patronului Adrian Mititelu sa ia serios in calcul varianta schimbarii antrenorului Stefan Stoica.


Geolgau considera ca schimbarea antrenorului ar provoca echipei socul necesar pentru a putea lupta pentru mentinerea in Liga I, transmite corespondentul MEDIAFAX.

"Sunt foarte suparat. De zece meciuri nu mai batem pe nimeni. Trebuie un soc la echipa. Suntem intr-o situatie foarte grea, iar eu voi cere patronului sa ia foarte in serios o schimbare la echipa, pentru ca in aceasta situatie ne indreptam cu pasi repezi spre Liga a II-a. Toata stima pentru Fane Stocia, eu l-am propus, dar cand n-ai rezultate, chiar daca te cheama Capello, nu poti sta la nesfarsit pe banca unei echipe", a spus Geolgau, care nu a facut deplasarea alaturi de echipa la Galati.

tchibos
14th April 2007, 23:32
sa nu il demita cel putin nu sezonul asta :D

Jus7M3
14th April 2007, 23:55
nu joaca ANTRENORUL .. Geolgau sa isi vada de ale lui .. mai bine propunea in iarna niste jucatori calumea decat sa propuna acum schimbarea antrenorului !!!

e vina antrenorului ca dina, parvu, baird & CO o lalaie pe teren !! mai bine ar schimba jucatorii decat antrenorul !!

maldini
14th April 2007, 23:59
NU !!! Stoica este un antrenor foarte bun si infrangerea de azi nu este vina lui...Mai bine ar fi dati afara din echipa indolenti ca Dina si altii care fac echipa de rusine :ok:

Suporter1983
15th April 2007, 11:08
Stoica este un bun antrenor. Seria celor 10 meciuri fara victorie include si remizele de lupta cu Steaua, Rapid si Dinamo, de acum urmeaza un program mai usor. De fapt exact din acest punct a inceput revirimentul Universitatii si in tur. Este insa neaparat necesar sa cistigam partida cu Urziceniul si sa facem cel putin un egal la Piatra Neamt (asta ca sa raminem in "A"). De fapt ar fi de asteptat sa cistigam tot ce a mai ramas de jucat "acasa" (cu Urziceniul, Nationalul, Jiul si Aradul - daca nici pe astia nu reusim sa-i batem deja se pune problema ca nu prea avem ce cauta in Liga 1) si sa ciupim daca se poate ceva puncte in deplasarile la Piatra-Neamt (obligatoriu), Tirgu-Jiu, Timisoara si Constanta. Nu stiu de ce, dar am un feeling ca vom tremura serios la ultimul meci, cel cu UTA....

Balaci
15th April 2007, 11:25
Stoica trebuie sa ramana,mai ales ca schimbarea lui ar insemna si mai multa destabilizare a echipei...care si asa e intr-o situatie cel putin delicata!

marcel
15th April 2007, 11:37
sa joaca drak fotbal ca-s satul de vedete.camerunezul ala deja pierde toate mingile.noroc ca-s altii mai prosti ca noi si o sa scapam anu asta!on topic-si daca pleaca stoica ce facem?o sa joace alceva daca vine altul? vine cu jucatori cu tot? sa le dea stoica o mama de bataie sa se invete minte ,ca deja sunt mari vedete si nu joaca nimica! bataie de joc ! nu au mandria si nu simt pentru craiova-afara! respect oltenilor adevarati , celor care cred in craiova!

*Coco*
15th April 2007, 11:39
Nu are nici o vine Stoica ca Dananae nu stie sa faca o preluare sau ca Ciuca nu stie sa degajeze o minge ...
Ce sa faca Stoica sa ii invete la Liga I sa faca o preluare?
Adevarul e ca nici echipa nu prea mai joaca nimic...

reseter
15th April 2007, 18:20
NU trebuie demis STOICA....trebuie adusi doi mijlocasi cu experientza, lucru pe care l-am solicitat si in pauza de iarna, precum si un atacant care sa stie meserie...Cursaru de exemplu, Guritza de exemplu, Prepelitza de exemplu...investesti - castigi...nu investesti - pierzi ...e legea firii...Grigorie era bun acum, Balba era si el bun...ne scumpim la romani si aducem Njonci ff scumpi si ff prosti totodata...

reseter
15th April 2007, 18:29
ar fi super sa batem la constantza...
oare putem???

nr.zece
16th April 2007, 14:17
este lucrat de gasca balaci-geolgau-cristescu-lotul caracal
daca il da afara miti greseste

dextercioby
16th April 2007, 14:22
Fane Stoica trebuie sa ramina. Cu orice pret. Jucatorii sint de vina pentru iminentul dezastru...

sage
19th April 2007, 23:40
da trebuie sa ramana fane stoica

rfbursa
19th April 2007, 23:57
in tur universitatea era practic retrogradata daca nu venea Stoica si acuma ii vreti capu ?:no: Nu mi se pare ok din partea voastra . Mai degraba convingeti cati mai multi suporteri sa vina sa sustina echipa pt o echipa se sustine si la bine si la rau .

Jus7M3
20th April 2007, 01:57
in tur universitatea era practic retrogradata daca nu venea Stoica si acuma ii vreti capu ?:no: Nu mi se pare ok din partea voastra . Mai degraba convingeti cati mai multi suporteri sa vina sa sustina echipa pt o echipa se sustine si la bine si la rau .

si tie ti`se pare ca noi suporterii ii vrem capu` ?! :sleep: sau ca suporterii nu sustin si la bine si la rau echipa ?! :sleep: asta ai inteles tu pana acum ?! nasol pt tine prietene dc asta ai inteles .. :sleep:

rfbursa
20th April 2007, 18:01
m-am referit la carioveni in general , suporteri , conducere , etc sa nu-mi spui tu mie ca nu sunt suporteri care n-au zis ca Stoica sa fie demis

Jus7M3
21st April 2007, 03:34
or fi fost mah n-am facut sondaje de opinie printre locuitorii Craiovei sa vad care il vrea si care nu il vrea pe Fane Stoica .. dar stai linistit ca majoritatea suporterilor il sustin pe Fane Stoica ;) nush unde ai vazut/auzit tu ca suporterii nu il sustin pe Stoica :groggy:

nr.zece
21st April 2007, 21:55
Ștefan Stoica a fost demis!
Cu puțin înaintea orei 21:00, finantatorul Universității Craiova, Adrian Mititelu, a convocat o sedinta fulger a Consiliului de Adminsitratie, pentru a discuta situatia in care a ajuns echipa. Patronul, care a plans la finalul meciului cu Urizceni, incheiat cu scorul de 0-0, l-a demis pe antrenorul principal al Stiintei, Stefan Stoica.

Acesta a declarat la final ca nu-si simte postul amenintat si ca echipa din Banie va depasi momentul prost cu doua victorii, la Piatra Neamt si cu FC National. "Stefan Stoica a fost demis, impreuna cu secundul Stefan Crisan. Interimatul va fi asigurat pana in vara de Florin Cioroianu si Daniel Mogosanu. Imi pare rau, dar asta e situatia, cand nu ai rezultate esti nevoit sa demiti corpul tehnic. Din vara vom discuta", a declarat Adrian Mititelu

La sedinta Consiliului Director au participat Ion Geolgau, Costica Donose, Silvian Cristescu, Aurica Beldeanu, Nicolae Negrila, Florin Cioroianu si Daniel Mogosanu.

Din vara, in proportie de 100 % va fi adus un antrenor strain, oltenii luand in calcul varianta Cristiano Bergodi, Roberto Landi, Walter Zenga sau Giuseppe Bergomi.
prosport

Suporter1983
22nd April 2007, 21:26
Continui sa cred ca Stoica e antrenor bun si ca perioada grea (meciurile cele mai dificile) tocmai luasera sfirsit. Cel mai rau este ca jocul nu merge deloc, in afara lui Bornescu mai nimeni nu a aratat mai nimic. Dar ma indoiesc ca Mogosanu si Cioroianu ar putea face mai multe decit Stefan Stoica.

Che Guevara
4th May 2007, 23:39
Am votat NU. Dar se pare ca demiterea lui Stoica a redresat echipa. Asta e bine.