PDA

View Full Version : Care poate fi solutia iesirii din criza ?



SORENSEN
14th April 2007, 22:48
Nu sunt fan Olaroiu dar oare el a ratat singur cu portaul cu Gloria ...sau Badea,Iacob sau Paraschiv...

Poate sa ne spuna psihologul Gigi ...:headbang:

dede
14th April 2007, 23:19
pt inceput schimbarea antrenorului... dupa aia mai vedem cine ramane sau pleaca de la echipa :mda:

bluesky
14th April 2007, 23:23
jiji il tine pina la final pe oli si mie tare frica ca steaua nu va mai prinde nici un loc de uefa mare atentie mare

delaparis
14th April 2007, 23:29
fara sa ma bag unde nu-mi fierbe oala , vreau sa va spun cum este la Lyon in acest moment ( deci rezultate negative in serie :rolleyes: )

Jean-Michel AULAS , presedinte la club acolo , a zis clar ... destinul jucatorilor este legat de cel al antrenorului ... adica pleaca Houiller , pleaca toti :rolleyes: :cool:

bluesky
14th April 2007, 23:36
da dar lyon are loc de liga asigurat castiga pentru a 5 oara campionatul consecutiv pe cind la steaua situatie ii foarte incurcata nici loc macar de liga preliminar si despre titlu nu mai pomenesc.

dede
14th April 2007, 23:38
o, nu m-as fi suparat daca eram in aceeasi situatie ca lyon :groggy:

Liviu
14th April 2007, 23:39
Nu sunt fan Olaroiu dar oare el a ratat singur cu portaul cu Gloria ...sau Badea,Iacob sau Paraschiv...
Asta se numeste slaba pregatire . Si Olaroiu este cel care este responsabil de forma lor . Nu stiu ce fac baietii astia la antrenamente dar se vede la toti un regres accentuat de forma , mai ales la atacanti . Ajungem relativ bine la poarta dar nu inscriem . Nu e vorba aici de atitudine , de aceea nu cred ca evantuale amenzi ar fi utile .
Ce ar trebui sa facem ? Dupa parerea mea ar trebui sa incetam sa mai importam petarde de jucatori . Au fost adusi in ultimul an Carlos , Saban , Thereau , Andrey , Elton - primul portar de circ , al doilea de liga 2 , al treilea limitat , al patrulea gafeaza in fiecare meci , ultimul prea mic pentru clampaii din Romania . Cine ii aduce ? Stim cine ...
Apoi trebuie sa aiba loc in vara o curatenie serioasa...jucatorii care nu sunt de CL sa fie dati afara . Sunt 7-8 care trebuie sa plece daca se vrea performanta .

Pe termen scurt nu prea avem ce sa facem . Singurul lucru ar fi o demsie de onoare a lui Olaroiu... Il consideram un om de calitate insa cand il vad acum cum se tine ca disperatul de post , imi dau seama ca nu are calitatea umana si nici prestanta sa antreneze fosta castigatoare CCE...

delaparis
14th April 2007, 23:48
da dar lyon are loc de liga asigurat castiga pentru a 5 oara campionatul consecutiv pe cind la steaua situatie ii foarte incurcata nici loc macar de liga preliminar si despre titlu nu mai pomenesc.


o, nu m-as fi suparat daca eram in aceeasi situatie ca lyon :groggy:

Ce vreau sa zic este ca o solutie ar fi ca jucatorii sa dea tot ce pot pe teren deoarece daca se prabuseste Olaroiu atunci toti se duc cu el ... asta ar motiva un pic pe unii adormiti asteptand o alta viata cu un alt antrenor :rolleyes:

Snake_21
15th April 2007, 00:16
Lyon mi se pare ca o sa castige a sasea oara consecutiv campionatul si parerea mea este ca antrenorul trebuie schimbat ;)

bluesky
15th April 2007, 00:47
vezi nu ii bine sa ai nici avans mare ca jucatori nu se mai concentreaza la capacitate maxima,insa nu cred ca conducatori lyonului vor trece la fapte si ii vor da kick antrenorului,steaua a jucat azi foarte confuz nici o idee in joc spidi pune pase insa colegi lui se gindeau la cai verzi pe unde nu mai ei stiu

YoYoyOi
15th April 2007, 00:58
in primul rand cred ca ar trebui schimbarea antrenorului.
apoi schimbarea sistemului de joc... am tot fost amenintati cu 4-3-3 dar... nimic
apoi ar trebui lucrat mai mult scheme de joc si exersate finalizari, pt ca acolo avem probleme
ma dispera la culme cand ii vad ca se chinuie sa ajunga in 6 m cand foarte bine, se poate suta si de la 10 m, si de la 20 de m....
apoi ar trebui exersate pana la extenuare fazele fixe, la care eram buni intr-o vreme....
apoi ar trebui golit rumegusul din echipa, toti acei jucatori de umplutura trebuie inlocuiti cu altii care joaca fotbal, nu fac doar poze....

Hard
15th April 2007, 01:11
afara oli

Luis Garcia10
15th April 2007, 01:19
OLI! El e marea problema!
4-4-2 E sistemu` ce tre` jucat! Cu Elton in banda stanga! Tre` scos din echipa un inchizator..sau adus un inchizator ce poate aduce aport ofensiv..asta e fotbalu` modern! Vezi Scholes , vezi Carrick , vezi Seedorf! si mii si mii de exemple!

LUCKY_AMARU
15th April 2007, 11:00
hy sati mai zic yo alte nume de alde carrick seedorf hargreaves gerrard xavi etc etc...da cine are bani de astya mey??/ noi sa zicem mersi si de ov petre si de lovin.......nu mai visa la aia...............yo nu cred ca oli trebuie dat afara......asta e un sezon de tranzitie......accidentari gramada ....ghinioane ..arbitraje contra ..iesiri din forma.....o mai fi gresit si oli....si toate s-au adunat.....trebuie pus la bataye ptr sezonu viitor vreo 7-8 mil numa ptr transferuri si lasat oli...........alex ferguson a venit in 85 la manchester si pana in 90 cand a luat o prapadita de cupa a angliei nu a castigat nimik..........dar a fost lasat sa construiasca o echipa............si are 29 de trofee de atunci pana in prezent..........deci ...capu sus baietzi asta e fotbalu...toata increderea ptr sezonuu viitor alaturi de oli pe banca...

Brian
15th April 2007, 11:42
Oli este de vina pentru toate rezultatele proaste avute de Steaua.
Aproape in fiecare meci Steaua(sau mai bine zis Oli) a pierdut duelul tactic indiferent de echipa adversa(UTA, Poli Iasi, Otelul, Rapid,etc) si asta spune cam totul.... cand deja spuneti k si jucatorii au o parte din vina, deja priviti lucrurile prea in amanunt si ratatzi privirea de ansamblu. Badea a fost unul dintre cei mai buni jucatori ai Stelei in ultimele 4 meciuri, dar ieri a prins o zi cum nu se putea mai proasta. Se intampla, nu trebuie sa ii taiem capul pentru asta.
@Liviu nu stiu ce ai cu Thereau, in afara de golurile pe care le-a dat, el are si alte roluri cand este in teren... deviaza mingi, trage jucatori dupa el ca sa creeze spatii pentru ceilalti coechipieri... un jucator bun trebuie sa fie util echipei si cand nu are mingea la picior...
Acum trecem la Elton... Nu stiu cat te pricepi tu la fotbal, sau care este conceptia ta despre acest sport... dar cand spui "Elton - prea mic pentru clampaii din Romania..."... nu prea stiu ce sa cred. Pt ce i-ar fi trebuit inaltimea? Pt duelurile unu'-la-unu' ? Ai observat ca este mult prea rapid pt orice adversar si k nu poate fi implicat in astfel de dueluri? Si dak te gandesti ca oricum nu prea s-a vazut in teren...asta este din cauza lipsei de tactica si/sau utilizarea sa pe un post in care nu da randament maxim...
Andrey- a aratat ca are calitatzi de portar dar in ultimele meciuri a cam dezamagit... totusi, nu a gafat in stilul Carlos si nici apararea nu prea si-a facut treaba asa cum trebuie... i se mai pot acorda sanse si sezonul viitor...
In concluzie....jucatorii care trebuie sa plece de la Steaua se vad cu ochiul liber... Gigel Coman, Lovin, Saban, Ov.Petre(dar nu va pleca deoarece este unul din favoritii lui Hagi). Dar trebuie sa ne preocupe pe noi mai putin cine pleaca....pt k pana la urma este vina antrenorului k ii baga in teren. De acum ar trebui sa ne preocupe ce jucatori vor veni la Steaua... Sa speram k va veni un fundas de banda bun sau poate doi, la inca un atacant sau doi...si atat...in rest nu prea avem nevoie de jucatori cred eu...mai ne trebuie un bun tactician si am rezolvat ecuatia.... sper sa fie asa de simplu... dar nu ar avea de ce sa fie mai complicat de atat.... :ok:

SORENSEN
15th April 2007, 12:07
Exact ...ma repet...olaroiu a ratat in fata portii....rusine sa-i fie...
Ok sa vedem unde a fost jocul defensiv la Bistrita...in posesia 65% sau poate in cele 4 ocazii de golsingur cu portarul...
in liberatea oferita lui Elton..un antrenor defenisv care lasa un jucator sa-si faca de cap...rusine sa-i fie..

Va rog frumos ..e usor sa arunci cu vorbe..dar sa detaliem macar...:rosu:

Ok e usor sa zici ca Olaroiu e vinovatul dar sa nu vedem jocul lui Radoi de ex. sau apararii care e praf...jocul lui Nicolita (care totusi e intr-o mica revenire) etc...
:rosu:

YoYoyOi
15th April 2007, 12:10
mai adevarul e undeva la mijloc, intre antrenor si echipa....

Dar trebuie sa recunoastem ca asa nu se mai poate.... si zic lucrul asta de vreo 5 luni incoace :mda:

bluesky
15th April 2007, 12:37
oare ce le-a zis oli la vestiare??jucati baieti ca jucati bine au jucat ca o echipa de judeteana rusine oli stoica si jucatorilor

SORENSEN
15th April 2007, 12:54
Situatia de la echipa e din cauza multiple..Olaroiu-jucatori-MM-Becali
in jocul de ieri clar jucatorii au facut praf meciul...
Sa nu exageram acum ca DOAR Olaroiu e de vina...apoi si presa care a atacat Steaua de la inceputul sezonului ...si a facut din orice bun sau rau o gogoasa imensa...si de fiecare data s-a spart si probabil ca s-a resimimtit si la nivelul psihicului jucatorilor ...
Apoi paradoxal desi in era Olaroiu s-au facut cele mai multe si costisitoare tranferuri..asta a fost anulat de accidentarile dese si grave cu perioade lungi de recuperare ..
Si acum avem Dica,Ghionea si Ov Petre jucatori de baza care nu au jucat de ceva vreme...dar si Cristocea sau Oprita...de Coman nu zic nimic :drak: el nu conteaza :groggy:

Asa ca doar Olaroiu e de vina ?... :(

YodaRo
15th April 2007, 13:55
Mie mi se pare ca Olaroiu e principalul vinovat. Jiji nu a pus presiune pe el... pai pe Zenga il demisese cand era pe locul 1 Steaua cica sa produca un soc. Acum, desi avea destule motive sa o faca, jiji a avut rabdare cu olaroiu.
Mie imi vin in minte declaratiile lui Olaroiu de la meciul de la Boro..."ma uitam la meci si nu puteam reactiona". Pai el antrenor se uita la meci ca la TV... e mai mult spectator decat antrenor. Si a mai dat declaratii asemanatoare la alte meciuri pierdute de Steaua. Ne-a distrus si jocul combinativ al Stelei purtat in viteza. Avem un joc plictisitor marca Olaroiu.
Eu cred ca Dan Petrescu ar fi o solutie de luat in seama. Desi se pare ca Hagi are cele mai mari sanse...eu i-as da o sansa si lui Hagi. La galata nu a fost chiar un antrenor rau desi cand intra in criza nici el nu stie cum sa iese. Dar macar joaca pe atac.

Brian
15th April 2007, 14:49
Exact ...ma repet...olaroiu a ratat in fata portii....rusine sa-i fie...
Ok sa vedem unde a fost jocul defensiv la Bistrita...in posesia 65% sau poate in cele 4 ocazii de golsingur cu portarul...
in liberatea oferita lui Elton..un antrenor defenisv care lasa un jucator sa-si faca de cap...rusine sa-i fie..
Tu vorbesti despre un meci, eu vorbesc despre un sezon. Este normal k echipa sa faca si meciuri proaste. Dar cand vezi k echipa joaca fara nici un orizont... nu cred k mai conteaza in ce forma era X sau Y... sau dak lufteaza Paraschiv sau da peste poarta Iacob....astea sunt doar detalii neimportante dak privesti per ansamblu....

Va rog frumos ..e usor sa arunci cu vorbe..dar sa detaliem macar...:rosu:

Ok e usor sa zici ca Olaroiu e vinovatul dar sa nu vedem jocul lui Radoi de ex. sau apararii care e praf...jocul lui Nicolita (care totusi e intr-o mica revenire) etc...
:rosu:
Ok...hai sa detaliem...sa luam fiecare jucator in parte...
Andrey- pana acum nu a facut gafe notabile(cum facea Carlos) dar nici nu a spart gura targului, intradevar... totusi merita sanse in continuare, nu este un portar atat de prost cum se spune dupa meciul cu Dinamo... a aratat putina...frica sa zicem... dar increderea in sine si in coechipieri o poate prinde pe parcurs....:rolleyes:
Cernea- dupa plecarea lui Carlos a facut meciuri incredibile....asta pana in iarna, cand nu stiu ce s-a intamplat cu el si a inceput sa gafeze intr-un mod....imi pare foarte rau pt el....:rosu:
Goian- un jucator extraordinar, un adevarat stalp al apararii... de departe cel mai bun fundas central din Liga 1...:ok:
Ghionea- alaturi de Goian formeaza cel mai bun cuplu de fundasi centrali din Romania... experientza, plasament, lovitura buna de cap...are de toate:ok:
Nesu- pana la acel 2-2 cu Poli Iasi a facut meciuri foarte bune....dupa ce a revenit de la Bologna s-a vazut ca mai are mult de recuperat...
Petre Marin- un jucator care nu poate sa lipseasca din "primul 11" la Steaua... dupa accidentare este adevarat k nu mai este in forma maxima, dar isi va reveni cu sigurantza...
Stancu- sa fiu sincer...mie nu prea imi place Stancu, cand are pe partea sa un jucator mai valoros nu prea face fatza.... dar in lipsa de altceva...merge...ii dau si lui un "ok" :ok:
Baciu- este cea mai buna rezerva pe care o poate avea Steaua... este un jucator care trebuie neaparat pastrat in lot... nu pt ca este un jucator nemaipomenit... ci pt ca este bun ca rezerva...se descurca atunci cand intra in teren...nu este chiar praf....:ok:
Radoi- tot returul a jucat destul de slab...dar nu poti sa tii un asemenea jucator pe bara nici macar atunci cand joaca prost... el este inima echipei... el da ambitie si curaj coechipierilor...este normal sa ai o perioada mai lunga in care sa joci slab...sa speram ca va iesi cat mai rpd din forma asta....:ok:
Atat pana acum...voi reveni cu o caracterizare a celorlalti jucatori mai tarziu... k acum ma culc...

P.S.: Pe Saban nu l-am pus mai sus k nu merita osteneala...

SORENSEN
15th April 2007, 15:59
Cuplul Goian-Ghionea e in deriva...in ultimul timp n-au jucat impreuna datorita accidentarii sau suspendarilor unuia dintre ei...ca valaore sunt peste ceilalti dar ca forma...

Iacob ---nu si-a revenit dupa accidentare
Badea--- inconstant ...
Nicolita ---deja face un an in care joaca modest sif ara orizont
Radoi---dupa accidentare nu mai e Radoi de acum cativa ani...

Cu cine sa joace pana la urma Olaroiu...

Repet dc ar fi o solutie mai buna pe banca tehnica pt Steaua..as fi primul care as imbratisa-o dar nu exista momentan...si sa-l schimbi p Olaroiu doar asa ca unu' sau altul abereaza nu e normal...

Imi spui ca ti-am dat un exemplu de un meci....dar in fotbal se spune ca un meci e castigat de ATAC si un campionat de APARARE...dar cand nici una nici alta nu merge ajungi pe locul 4-5 ...dc nu esti atent...

Sa revenim Oalroiu a ascultat de gura lumii si joaca ofensiv ...dar sa zica cineva dc ratezi ca in meciurile cu DInamo sau GLoria ce vina mai are el...

Ok are partea lui importanta de vina...de-a lungul sezonului...dar dc doar antrenorul plateste ...cazul Zenga jucatorii nu vor invata nimic...vor juca tot cum au chef ...trebuie corectie si la nivel de jucatori...
Radoi trebuie vandut..influenta lui la niveld e vestiar strica ...
PAraschiv si-a atins nivelul maxim...
Trebuie adus suflu nou la inchidere ...trebuie mers mai mult cu Ov Petre...cand isi revine dupa accidentare.

Andrey
Nesu-Ghionea-Goain-P Marin
Ov Petre
Bostina-Elton-Nicolita
Badea-Thereau

Asa as vrea sa fie echipa...poate e prea indrazneata...

Dar eu il sustin pe Olaroiu ...pt ca chiar nu e el principalul vinovat...la ora asta e nevoie sa mai taca detractorii si sa vedem cum ne putem recupera forma....parca am fi la Dinamo :headbang: :angry:

Luis Garcia10
15th April 2007, 16:27
MIE NU IMI VINE SA CRED CA TOT NU A PLECAT :headbang: CE ASTEAPTA???? :(

SORENSEN
15th April 2007, 16:35
Eu zic ca asteapta ziua de maine !!! :groggy:

Ioca10
15th April 2007, 16:55
Oricine vine in momentul de fatza nu are ce face;)
Echipa e singura care ne poate aduce zambetul pe buze printr-o mobilizare exemplara;)

YoYoyOi
15th April 2007, 16:58
pai tot la mobilizarea aia exemplara visam din iarna incoace......
ce mama dracului mai asteapta? sau ce le-ar trebui ca sa se mobilizeze? :mda:

dede
15th April 2007, 17:07
cred ca de 2 etape a uitat Gigi sa mai treaca pe la echipa :happy ca deh, el e psihologul :ras-plans: :groggy:

YoYoyOi
15th April 2007, 17:08
a fost si el mare psiholog cu Argesul... pai cu Arges si bunica putea sa-i mobilizeze pe jucatori :rolleyes:

dede
15th April 2007, 17:11
a fost si cu rapid, mey :angry: :lol:

YodaRo
15th April 2007, 17:15
norocul lui dolaroiu a fost dica. Cum nu mai este dica cu executiile lui de exceptie cum nu mai castigam.
Olaroiu joaca in stil italian...daca are vreun stil in capul ala obtuz si fixist. Ne-a distrus jocul combinativ. Steaua facea spectacol.
sa vina un stelist adevarat din generatia in care faceam specatcol. Dan Petrescu, Ilie Dumitrescu, chiar si lacatus. Sa vina si Hagi dar sa nu ii mai vad mutra lui dolaroiu.

Brian
15th April 2007, 18:23
Tot ce trebuie in momentul de fatza este TACTICA!!!....o sa ma gandesc eu la ceva pana vinerea viitoare...o postez aici....MM sa se uite pe forum si sa ii spuna si lu Oli ce sa faca...:P...alta solutie nu vad....si rog pe oricine are ceva de spus care ar putea ajuta echipa, sa spuna...niciodata nu se stie cine intra pe forum si citeste:D

Luis Garcia10
15th April 2007, 18:29
Sa nu mai joace cu 2 inchizatori :headbang: Sa nu mai joace Iacob! Sa nu mai arunce mingea in fata! Sa nu mai joace cu capu` in pamant ( Nicolita , Paraschiv) ! Sa il joace pe Elton in banda stanga! Sa verticalizam mai mult ..dar asta sa o faca mijlocasii ..nu fundasii prin pase lungi! Si lista poate continua :(

Brian
15th April 2007, 18:34
Momentan...nu cred k trebuie sa intram in detalii....fiti atenti cum facem.... maine deschidem inca un thread(sau putem sa folosim thread-ul "primul 11") unde fiecare sa isi spuna echipa care ar folosi-o in meciul din saptamana respectiva, dar pe langa echipa, mai spunem si ce tactica am folosi... Repet....poate cineva important de la Steaua mai citeste ce se scrie si pe aici...si tine cont de sugestiile si parerile noastre... sau scriem doar asa...sa ne simtim noi bine:D...:ok:

dede
15th April 2007, 19:28
pai daca intra cineva aici sa citeasca se tampeste cand vede atata off-topic :groggy:
oricum, am putea sa ne dam si noi putin cu parerea, dar cam degeaba... e prea tarziu pt a mai putea fi schimbat ceva :headbang:

YoYoyOi
15th April 2007, 19:36
pai nu e vorba de a face ceva acum, zilele astea, ci asa in perspectiva...

Liviu
15th April 2007, 22:40
@Sallam : poate cand vom fi "socios" .
Probabil ca mai intra cate vreun jucator sau cineva din staff pe forumuri sa mai vada ce si cum . Eu personal as intra , sunt multe pareri obiective si pertinente , numai sa ai rabdare sa le cauti ...

MM Stoica : "Voi face tot ce e posibil ca Oli sa nu plece din vara si ca echipa va fi intarita" .

YoYoyOi
15th April 2007, 22:49
atunci sa se ia si MM de mana cu Oli si sa mearga dracului in Bangladesh sa-si faca echipa :engry:

Liviu
15th April 2007, 22:54
Eu cred ca declaratia lui MM poate fi privita si altfel . Spune : "Voi face tot ce e posibil ca Oli sa nu plece din vara" . Nu spune neaparat ca nu vrea ca Olaroiu sa plece ci poate sa insemne si ca ar vrea sa-l vada plecat mai devreme de vara , inca de miercuri...;)

bluesky
15th April 2007, 22:54
eu zica sa lea dea liber la jucatori vreo saptamina si sa joace in cupa cu juniori ce ziceti???si asa cupa nu il intereseaza pe jiji

YoYoyOi
15th April 2007, 22:56
Eu cred ca declaratia lui MM poate fi privita si altfel . Spune : "Voi face tot ce e posibil ca Oli sa nu plece din vara" . Nu spune neaparat ca nu vrea ca Olaroiu sa plece ci poate sa insemne si ca ar vrea sa-l vada plecat mai devreme de vara , inca de miercuri...;)

:ras-plans: interesanta viziune, pacat ca nu e cea reala :happy

Liviu
15th April 2007, 23:05
eu zica sa lea dea liber la jucatori vreo saptamina si sa joace in cupa cu juniori ce ziceti???si asa cupa nu il intereseaza pe jiji
Eu cred ca de la prea putin antrenament (serios) nu mai stiu ai nostri sa stea in ghete . E prea tentanta aceasta situatie - sa intalnim in semifinale Timisoara - ca sa nu ne intereseze trofeul .
@YoYoyOi - da , pacat . Cine sa-l mai inteleaga pe MM ? Nu acelasi lucru ii spune lui Becali...mai mult ca sigur...

YoYoyOi
15th April 2007, 23:13
eu observ un lucru la Steaua care n-a mai fost pana acum.... Din cei 3 oameni din conducere, GG, MM si Oli, ca pe Arga nu-l iau acum in considerare, nici unul nu are aceeasi parere.
Pana acum daca il intrebai pe unul ceva , primeai acelasi raspuns ca si de la ceilalti 2, dar acum fiecare-i cu priza ma-sii.... In iarna a inceput diferenta de opinii, cand Oli zicea ca are nevoie de un mijlocas, GG zicea ca avem cel mai tare lot si nu aduce pe nimeni, iar MM dadea interviuri din Brazilia unde trata cu Elton :groggy:
Acum, de cateva etape, fiecare e cu parerea lui, bine accentuata. Pornind de la ideea comuna ca Oli e pe viata la Steaua, ajungem ca Oli sa spuna ca pleaca daca nu bate pe Timisoara, GG zice ca Oli va pleca in vara, iar MM ca Oli va ramane si la anul.... :groggy:
Astia nu mai discuta nici intre ei, nu sunt in stare sa se puna de acord cu anumite aspecte foarte importante pentru echipa. Si mai avem pretentia sa mearga treaba bine...... :(

bluesky
15th April 2007, 23:27
pai ii fireasca situatia la steaua is in criza fiecare isi da cu parerea ce si cum totul se trage de la lipsa rezultatelor ,jiji moare daca nu prinde locul 2 steaua.:drak: ar trebui sa se intalneasca cei 3 si sa se puna de acord asupra unor lucruri apoi ar trebui un pic scuturati si jucatori care joaca penal tare:rosu: si dupa mai vedem

dede
16th April 2007, 11:29
Managerul Stelei crede ca partida cea mai imprtanta pentru echipa campioana ramane cea impotriva Politehnicii Timisoara, din Cupa României, de rezultatul careia depinde participarea in cupele europene sezonul viitor. "In mmentul cand lipseste axul central Ghionea-Ov. Petre-Dica-Thereau, chiar si Cristocea, ce mai e de facut? Fara discutie, cei care îi inlocuiesc trebuie sa demonstreze ca merita sa fie la Steaua. Problema e la noi, nu e o solutie inlocuirea lui Oli, nici macar nu s-a gandit cineva la treaba asta. Daca ne calificam in finala Cupei, ne-a iesit viza pentru Europa", a afirmat MM la "Repriza a III-a".
stelisti.ro

mdea... mai nou cica nici nu se pune problema plecarii lui Oli :sleep:
pai daca o tin asa, unde pisici vor sa ajunga? echipa n-avem, antrenor n-avem si ei nu fac nimic... numai isi dau cu parerea ca idiotii pe la teveu :angry:

Liviu
16th April 2007, 11:36
Nu lipsa axului central a facut sa ratam 7 ocazii cu Dinamo si 6 la Bistrita .

... mai nou cica nici nu se pune problema plecarii lui Oli
Probabil ca Olaroiu o fi stapanul clubului si nu stim noi . :sleep: Toti din conducere se tem sa il critice , nimeni nu ii cere demisia , daca ar fi fost la Dinamo cel putin 3-4 actionari ii vroiau capul . E infipt tare Olaroiu la Steaua , pacat ca Zenga si Protasov nu au avut parte de acelasi tratament .

dede
16th April 2007, 11:43
cine stie ce se intampla pe la echipa de nu pleaca si nu are nimeni probleme cu el :mda:
probabil sunt unele chestii pe care noi inca nu le stim :sleep:

bluesky
16th April 2007, 11:52
din cate am vazut eu in presa si oli ii cu moralul la pamint cred ca ii afectat mai tare decat echipa,ceva daca nu bate in cupa va fi si mai rau pentru el..

walt.mann
16th April 2007, 12:19
Cred ca trebuie un antrenor, in primul rand, pentru ca Oli nu mai este capabil sa ii motiveze, sa ii scoata din pasa proasta in care se afla...
Jucatorii sunt cam aceiasi cu cei care faceau performante anul trecut... Bineinteles, sunt cativa care trebuie disponibilizati.
Meme ar trebui sa o lase mai moale cu declaratiile razboinice si sa isi vada mai mult de job-ul lui...
Jiji ar trebui sa renunte in a mai pune presiune aiurea la echipa.

SORENSEN
18th April 2007, 23:48
Ma dau batut...sa plece toata lumea...m-am saturat...

Luis Garcia10
18th April 2007, 23:52
A spus MM ca multi vor fi trimisi la echipa a doua!

Liviu
18th April 2007, 23:55
Nu multi ca nu se poate , sunt liste prestabilite inainte de inceputul returului si sunt doar cativa care pot juca si la echipa mare si in "C" .

YoYoyOi
19th April 2007, 00:00
care multi? ca am ajuns sa-l bagam pe Bostina cand avem nevoie de gol? Pe cine plm sa trimita la echipa a doua? ca noi nu avem un prim 11 valabil... nu avem rezerve nu avem jucatori... daca mai trimite jucatori la echipa secunda jucam handbal? ca nu mai raman 11 jucatori...

YoNuTzz
19th April 2007, 00:12
momentan nu exista o solutie prin care sa iesim din criza...poate doar sa blatuiasca gigi toate cele 8 meciuri pana la sfarsit, dar pe langa k e aproape imposibil, e si foarte rusinos...oricum

forza steaua in continuare

YoYoyOi
19th April 2007, 00:17
GG s-o blatuiasca pe ma-sa :jerk:
mai bine isi baga capul intre picioare si-si vede de politica kktului decat sa faca smecherii.
Ca oricum nu rezolva nimic...

Liviu
19th April 2007, 00:18
Cumpara Becali CFR-ul si am rezolvat . :D

YoYoyOi
19th April 2007, 00:30
el a ales bine cand a alaes, ca doar l-a invatat ********ul de Mitica ce sa faca... asa cum el a lins toate cururile pana a ajuns acolo sus, l-a invatat si pe tembelul de retard sa faca la fel.. si cand s-a vazut cu sacii in caruta isi face de cap....
Pai imi zice mie becali kktul sa strig la mine acasa? pai el iubeste Steaua mai mult ca mine sau ca altii stelisti? el iubeste banii si notorietatea, atat. Sa ajunga mare politician, analfabetul natiunii.
Sa moara dracului de dezaxat...

dede
19th April 2007, 12:10
sa mearga toti la mama dracului, ca m-am saturat pana peste cap de ei :headbang:

echipa de handicapati :jerk:

SAMM
19th April 2007, 12:51
oli dat afara cat mai urgent si aducerea unui antrenor din afara unul fost mare jucator

sunt multi care ar veni la o echipa de talia Stelei si nici gg nu s-ar mai baga peste ei ca gg nu stie nicio limba straina

:D

SORENSEN
19th April 2007, 18:45
Olaroiu .

Universal
27th April 2007, 19:16
Aici putem striga cu totii dupa luni de amarciune

In sfarsit ! Am iesit cu capul in sus dupa meci!Dupa atat amar!


Cine doreste sa-si verse toate lucrurilwe ngative, sa se usureze, aici sä o facä, dar in termeni mai eleganti!

Gontel
27th April 2007, 20:53
Si nu sunt de acord cu aceasta afirmatie: am iesit din criza. Chiar daca am castigat ultimele doua meciuri jocul practicat nu a fost la inaltimea asteptarilor. Asa ca te grabesti, trebuie sa mai asteptam. Urmeaza doua partide grele cu Otelul si Urziceni, iar noi nu ne mai permitem sa pierdem puncte pana la sfarsitul campionatului.
Jucatorii si conducerea trebuie sa dea dovada de maturitate pt a gestiona acest final.

Liviu
27th April 2007, 21:53
E prematur sa vorbim de o "trezire" a Stelei din moment ce nici jocul si nici rezultatele din ultimul timp nu ne pot face sa sarim in sus de bucurie . Intr-adevar, am reusit sa castigam 6 puncte importante in ultima saptamana dar...sa nu uitam ca asa castigasem cu Pitestiul si apoi in Giulesti si ne entuziasmasem cu totii . Stim ce a urmat apoi...

razwan_vs
27th April 2007, 21:59
mai aveti de jucat pana ce sa ajungeti pe locul 2 ;)

Liviu
27th April 2007, 22:09
Mai e pana atunci dar aici nu e vorba de rezultate ci de cum jucam , ori la acest capitol nu a aparut nicio schimbare in ultimele doua etape .

Sevilla86
27th April 2007, 22:13
Ma bucur ca am batut CFR, dar nu sunt asa de entuziasmat... iar s-au accidentat cativa jucatori :( sezonul asta poate fi descris intr-un singur cuvant: Bologna.
Se poate spune si ca am iesit din criza. Acum e evident ca ce s-a intamplat in Cupa nu are nici o legatura cu valoarea jucatorilor, a fost o problema pe plan psihologic pe care sper ca am depasit-o.

dede
27th April 2007, 22:22
nu am iesit din nicio criza... jucam la fel de penibil, singura diferenta e ca acum mai si castigam...

Bumbescu
27th April 2007, 22:29
In meciul cu cfr am jucat totusi bine, macar in prima repriza

dede
27th April 2007, 22:40
de fapt ceferistii nu au jucat nimic :groggy:

oricum, la vara trebuie schimbat ceva in jocul Stelei... cu un joc ca asta ne facem de kko in cupele europene :mda:

Snake_21
27th April 2007, 23:13
Nu s a facut Steaua de kko in cupele europene aproape niciodata si sper ca nici sezonu viitor nu o sa se fac, de fapt chiar cred asta :P

YoYoyOi
28th April 2007, 01:31
hmmmmmmmm am si eu o intrebare: cand nu a fost Steaua in criza?

Snake_21
28th April 2007, 08:39
Nu inteleg intrebarea :thinkso: te referi la sezonul asta sau la ce?

Vladek
28th April 2007, 10:13
Se poate spune si ca am iesit din criza.


Pe dracu. O sa iesim din criza la vara, daca se intampla minunea si ne paraseste cel mai fricos si cel mai incompetent antrenor al Stelei din istorie. Impreuna cu copilasii sai Ov. Petre, Coman, petardele Stancu, Lovin si expiratii Bostina, Baciu si Iacob.

YoYoyOi
28th April 2007, 11:34
Nu inteleg intrebarea :thinkso: te referi la sezonul asta sau la ce?

pai tot vorbim de iesirea din criza, de revenire... revenire la ce? la perioada cand nu eram in criza... care-i aia?

dede
28th April 2007, 11:44
:thinkso: Yoyo, e prea complicata intrebarea :happy
ideea e ca acum suntem in criza, adica jucam prost si suntem abia pe locul 3 :headbang: locul 3 nu e de Steaua :mda:

YoYoyOi
28th April 2007, 11:47
nu e complicata deloc ;)

dede
28th April 2007, 11:51
:groggy:
eu nu stiu ce sa zic... nu stiu cand vom reveni, de jumatate de an tot speram sa revenim si tot mai rau ajungem :mda:
dar de vreo 2 etape ne merge mai bine, sper sa tina :D

dan
28th April 2007, 11:56
solutia iesirii din criza e una singura: victoriile

Snake_21
29th April 2007, 12:09
Pai da asa e:P
@Yoyo: pai nu am fost mereu in criza mai :o:

YoYoyOi
29th April 2007, 22:31
si cand nu am fost?

Snake_21
29th April 2007, 22:42
Pai sa vedem cand bateam in Liga si luam supercupa :P

dede
29th April 2007, 23:22
si cand nu am fost?
in '86 :happy

am avut si noi momentele noastre bune sezonul asta... cand castigam la kiev, faceam egal la lyon, ne calificam in primavara europeana... :D
problema a fost in campionat, unde ne-a mers mai rau anul asta... ori nu am jucat nimic, ori nu ne-au lasat altii sa castigam :mda: dar in ultimele etape am inceput sa mai si castigam :ok:

Snake_21
29th April 2007, 23:24
Recuperam si noi terenu pierdut ;)

YoYoyOi
29th April 2007, 23:36
in '86 :happy

am avut si noi momentele noastre bune sezonul asta... cand castigam la kiev, faceam egal la lyon, ne calificam in primavara europeana... :D
problema a fost in campionat, unde ne-a mers mai rau anul asta... ori nu am jucat nimic, ori nu ne-au lasat altii sa castigam :mda: dar in ultimele etape am inceput sa mai si castigam :ok:

cand castigam la Kiev a fost doar un meci, pe care tot il scoatem in fata, dar nu jucam in campionat extraordinar pe vreme aia :rolleyes:
despre egalul de la Lyon n-are rost sa spun ca deja puneam mana strasina la ochi sa vedem pe Dinamo in clasament pe vremea aia....

Eu cand zic de o perioada buna, ma refer la 2-3 luni in care sa avem jocul perfect pe care toti ni-l dorim..... sa ne revenim, dar la ce? La meciul de la Kiev? sau la egalul de la Lyon? :groggy:

Liviu
30th April 2007, 00:00
Pana la meciul cu Dinamo Kiev eu zic ca am jucat destul de bine . Dupa , la numai cateva zile - cu Rapid - a inceput chinul .
Ani de zile obiectivul echipei a fost sa joace in grupele CL . A fost o motivatie pentru a castiga titlul - era doar o premiera pentru toti jucatorii calificarea in aceasta competitie . Dupa ce au ajuns acolo s-a intamplat ceva . Au gustat din fructul numit CL si parca a disparut si acea motivatie...Bineinteles ca vor sa se califice din nou in CL , sa castige tituluri , insa ambitia nu mai are cum sa fie aceeasi ca acum un an si nu au nici o conducere tehnica capabila . Au lasat-o pe tanjala ...

De factorul financiar nu mai vorbesc...

SORENSEN
30th April 2007, 12:03
Solutia se pare ca a fost desparatirea de MM ...sau poate nu..vomv edea ce si cum in meciurile urmatoare...

YoYoyOi
30th April 2007, 12:34
nu poti sa stii din 3 meciuri ca plecarea lui MM a dus la revenirea echipei :rolleyes:

SORENSEN
30th April 2007, 13:40
Pai asta spuneam...ca solutia lui GG a fost..acum dc a fost solutia cea mai buna vom vedea...

Liviu
10th May 2007, 00:20
5 victorii consecutive...si un joc concludent azi .

Probabil ca linistirea spiritelor a avut un rezultat pozitiv . Sa o tinem tot asa .

YoYoyOi
10th May 2007, 00:23
Probabil ca mentinerea lui Oli la echipa a avut un rezultat pozitiv :rolleyes:

Brian
10th May 2007, 00:27
Gigi Becali: "Aceasta este multumirea fanilor pentru cele 2 milioane de euro pe care le-am cheltuit pentru ca Steaua sa fie pe locul 2. Cum s-au cheltuit cele 2 milioane de euro? S-au cheltuit si punct!"

Eu cred k asa am iesit din criza. Din pacate. Echipele adverse au jucat destul de slab cat sa ma bage la idei.:mda: :no:

dede
10th May 2007, 00:36
nu mey... era vorba de banii pt dinamo :ras-plans:

Gigi mai bine dadea banii astia pe un jucator :mda:

Brian
10th May 2007, 10:47
nu mey... era vorba de banii pt dinamo :ras-plans:

Asa scriu astia in ziare... dar nu prea cred. Eu zic k banii astia au fost folositi pt toate echipele, nu doar pt meciul lu' Dinamo cu CFR.

dede
10th May 2007, 12:03
:sleep: oricum, a platit sau nu a platit, Gigi a fost un mare bou cand a zis ca a dat 2 mil ca Steaua sa ajunga pe 2 :mda:
asa ceva nu se zice... mai sunt si altii care fac chestii din'astea in campionat, dar cel putin tac din gura :mda:

SAMM
10th May 2007, 12:17
a platit pe naiba

asta e prost ciobanul asta

pai de unde i-a platit nu cumva din incasarile alea de 10 milioane EUR in 2006 ??? sau de unde

ciobane te asteapta vremuri grele, Steaua esti tu mah ??? ciobane

mai angajeaza vreo 10 paznici :D

Brian
10th May 2007, 13:53
Gata...m-am informat... GG a dat 500.000 de euro spre Dinamo. I-a lasat banii lu' Mitica Dragomir. Jucatorii in frunte cu Rednic trebuia sa ii ridice de la Crystal Palace. Cand au fost sa ia banii Rednic a spus ca ar fi mai bine sa nu ii imparta atunci ci a doua zi, k este prea multa presa. A doua zi, din cate am inteles eu, Rednic i-a tepuit pe jucatori spunandu-le ca GG i-a dat doar 200.000 de euro. Niculescu, Dănciulescu, Lobonț, Mărgăritescu și Cătălin Munteanu s-au enervat si au parasit vestiarul. Sa vedem ce va urma....

YoYoyOi
10th May 2007, 14:22
:shocked: presupun ca tu esti sursa celor de la GSP, ca exact asta au scris si ei :groggy:

Luis Garcia10
10th May 2007, 14:47
Scrie in Gazeta de azi Yoyo..nu e el sursa :happy

Brian
10th May 2007, 15:31
:shocked: presupun ca tu esti sursa celor de la GSP, ca exact asta au scris si ei :groggy:

::happy :happy nu sunt nici o sursa:happy am intrebat pe cineva...eu nu am gasit articolul asta pe gsp...:happy

YoYoyOi
10th May 2007, 15:43
pei na... ziceai ca tu ai aflat ca bla bla bla, si ma gandeam ca tu esti "turnatorul" :happy

Brian
10th May 2007, 15:45
Am eu banuielile mele in legatura cu turnatorul... dar tre sa sap mai adanc....:o: