PDA

View Full Version : Etapa 14: CFR Cluj - Gloria



andreiush
21st November 2005, 02:24
Sambata, 26 noiembrie 2005: CFR Cluj - Gloria, ora 14:00, TVR 2
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Angelina Jolie
21st November 2005, 02:50
Io as zice ca ii batem pe astia. Cu greu dar ii batem.
FORZA CFR!

Ammadeus
21st November 2005, 03:30
1 solist, munteanu nu isi permite altzi pashi greshitzi, parerea mea ar trebui sa renuntze pa penibilitatea aia de natzionala, meciurile de la natzionala mai folosesc doar lui mutu-praf-in-laringe si lobontz-tata-nefericit (...buna japitza de ex)

esku
21st November 2005, 03:32
bate clujul .... la limita ... 1-0 sau 2-1 .... ;)

Ammadeus
21st November 2005, 05:28
3-1

be@
21st November 2005, 07:41
Simt ca Nelutu va scoate punct(e) la Cluj !

codrind
21st November 2005, 09:30
Acum că s-au lămurit "apele în subsolul clasamentului", bistriţa trece la "programul de iarnă", un loc călduţ, nu deranjează pe nimeni etc...
Deci meci de 1 solist!

Ess
21st November 2005, 10:20
Acum că s-au lămurit "apele în subsolul clasamentului", bistriţa trece la "programul de iarnă", un loc călduţ, nu deranjează pe nimeni etc...
Deci meci de 1 solist!
Mda...eterna glorie
...pacat ca jucam impotriva lui NelutzuSabau.
Sper sa batem...
Osama>o bomba, o atentie la sediul telesport,ceva???:no:

be@
21st November 2005, 10:32
Mda, am uitat de prietenia dintre CFR si Gloria...

tuxie
21st November 2005, 10:39
Mda, am uitat de prietenia dintre CFR si Gloria...
Adica vrei sa zici ca-i blat? :evil:

be@
21st November 2005, 11:10
Nu pot sa stiu eu ce va fi . O sa vedem atunci.

Dark Horror
21st November 2005, 11:46
Trebuie sa batem ca sa ramanem sus,ca vin din spate multi.

don_denver
21st November 2005, 12:01
bate cfr....sau asa ar trebui.....

Swisstec
21st November 2005, 12:03
Sper sa bata CFR! Dar va fi greu. Deja Sabau poate fi depasit de doua echipe, asa ca va juca la victorie.

dede
21st November 2005, 12:12
meci de 1 solist

t.b.
21st November 2005, 12:25
Adica vrei sa zici ca-i blat? :evil:

Nu ca nici anul trecut nu a fost... :drak:
Meci intre doua echipe care mi-s tare "dragi"... sper sa piarda amandoua :D parca totusi pentru Sabau si sa mai fiarba in suc propriu(a se citi venin) ********ul ar fi frumos sa castige gloriosii...

FORZA CFR
21st November 2005, 20:49
CFR-GLORIA 3-0

stefanm14
22nd November 2005, 15:18
Meci lejer pt CFR, Gloria a facut destule surprize pana acum, oricum nu cred ca au ei vreo grija de retrogradare (se stie de ce ) ...2-0 CFR

roxana_cj
22nd November 2005, 18:20
Meci de 1 solist! :D Castiga CFR!

dede
22nd November 2005, 18:39
ceferistii considera meciul asta usor, asa cum probabil au crezut si despre meciurile cu jiul si pandurii...nu stiu ce ma face sa cred ca la sfarsit vor avea o surpriza...neplacuta

Ammadeus
22nd November 2005, 21:41
...padureanu n-are nici un motiv sa se puna rau cu clubul de la care va primi la iarna jucatori...daca in cluj se vor investi bani seriosi, bistritza devine satelitul tzefferului...in plus n-au emotzii la retrogradare...tur-retur, bate tzeffer, sa nu strice golaverajul, 1-2 goluri diferentza...

Cra10veanu
23rd November 2005, 02:36
cam toti neglijeaza gloria, dar totusi stau binisor in clasament, inca nu le-a ajuns focu la cur, si care leaga doua pase, si daca le leaga cum trebuie o sa-i vad plangand pe cfristi, hai sa fiu singurul care zice ca gloria va castiga :D

Angelina Jolie
23rd November 2005, 07:40
Mda, am uitat de prietenia dintre CFR si Gloria...
Daaaaaaaaaa, am vazut anul trecut prietenie. Am muscat-o si acasa si in deplasare. Io zic sa va abtineti de la comentarii idioate totusi. Macar pana se joaca meciul.

roxana_cj
23rd November 2005, 16:41
Hai mah... fiti seriosi! :D Care prietenie? :evil: Daca era prietenie nu pierdeam anul trecut meciurile cu ei! :ciocan:
In schimb acum trebuie sa razbune baietii esecurile de anul trecut! :D
Castiga CFR! :ok: /hello

djpreferat
23rd November 2005, 22:49
Oricare ar fi scorul si oricine ar castiga, CFR e victorioasa.Hai alb-visiniul.FORTZA CFR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

Bega
23rd November 2005, 22:56
Oare cui ii face Nasul stadion la Cluj? ********ului sugator sau pt. "U"? Daca ar fi sa bagam in seama afirmatiile cu investitia lu "george"

Dark Horror
23rd November 2005, 22:57
Va fi un stadion pentru ambele,numai ca noi vom juca mai mult ca avem si meciuri de cupe europene.

t.b.
23rd November 2005, 22:59
Daaaaaaaaaa, am vazut anul trecut prietenie. Am muscat-o si acasa si in deplasare. Io zic sa va abtineti de la comentarii idioate totusi. Macar pana se joaca meciul.


Pai tocmai asta a fost faza ca ei trebuiau sa scape de retrogradare, cand s-a jucat meciul voi erati pe la mijlocul clasamentului, pe locul 7 parca, iar ei in lupta pentru evitarea retrogradarii... acuma insa nu prea ar fi motive de facut blat, nici o echipa nu are griji, din pacate :( asa frumos ar fi ca astea doua sa lupte pentru evitarea retrogradarii, si sa nu reuseasca :drak:




ca avem si meciuri de cupe europene.

Si marmota invelea ciocolata in staniol :drak:
voi ati jucat doar in competitii semi-oficiale in timp ce noi intr-adevar am jucat in cupele europene, am ajuns pana in optimi chiar....

Dark Horror
23rd November 2005, 23:47
Si marmota invelea ciocolata in staniol :drak:
voi ati jucat doar in competitii semi-oficiale in timp ce noi intr-adevar am jucat in cupele europene, am ajuns pana in optimi chiar....

Si Chinezul Bucuresti sau de unde erau aia au luat campionatul si nu mai exista.Ce tot o ti sus cu ce ati facut?Zic si io ca Blocknotes:Ma p** pe ce ati facut.

t.b.
23rd November 2005, 23:58
Chinezul Timisoara, editeaza repede pana nu vede vreun timisorean ca se supara rau de tot... echipa din bukale care a castigat vreo 6 titluri (parca) se numea Venus desfiintata de comunisti, mai era Unirea Tricolor tot din bukale, care a castigat ultimul titlu de dinainte de al 2-lea razboi, echipa care prin fuziunea cu Ciocanul a devenit echipa militiei aka Dinamo...
Cum ai zis si tu, astea nu mai exista in timp ce "U" a supravietuit unui razboi mondial, unei ocupatii straine si unui regim comunist, pastrandu-si valorile morale...

Vorba ceea, NOI MURIM "U" NICIODATA, dar sa revenim la meciul dintre cele doua mari rusini ale Ardealului...

Dark Horror
24th November 2005, 00:04
Ma rog.....Am greshit.Ce sa iti spun?Mare kka.Ai intzeles ce am vrut sa zic.Va paste ce au patit si alea.Sper sa dati sambata 2,dar sa luati 3.

Daca noi in A suntem rusini,voi ce sunteti mah???

t.b.
24th November 2005, 00:12
Echipa fanion a Ardealului suntem, echipa care a reprezentat cu cinste Ardealul din 1919 si pana acum, echipa studentilor si intelectualilor, simbolul unor inimi romanesti, nu echipa muncitoreasca de cartier sau din orasele de 60.000 de locuitori... cum am mai zis NOI MURIM "U" NICIODATA

Dark Horror
24th November 2005, 00:33
Plin de intelectuali la voi.Mai ales in galerie,unde sunteti condusi de un zugrav.
Mai e unul,shi ala mare intelectual,vinde ziare.
Acum nu mai sunteti echipa fanion.Fanion sunt cei care sunt mai sus,adica CFR!!!

t.b.
24th November 2005, 00:53
Echipa fanion e cea care-i mai iubita, si prin Ardeal cu siguranta "U" are mai multi suporteri decat echipa cailor ferate... orasul e plin de oameni care poarta f"U"lar alb-negru, in schimb din alea visinii nu poarta nimeni. La meciurile de baschet la care zici ca mergi, cum incurajeaza spectatorii echipa, Hai poli mobitelco nustiucum sau HAIDE "U"?

Si da, in galeria noastra sunt multi intelectuali, dar sunt oameni din toate categoriile sociale, in schimb la voi sunt doar vreo cativa rataciti care sustin echipa pentru banii lu` paskany si pentru ca deocamdata merge bine in rest batrani, copii de pana in 16 ani si kvsc-ul in total vreo 50 de insi... sa nu-i uitam pe celebri alcoolici dolean si cantor...


Las` ca la meciul cu gloriosii o sa intalniti o galerie comparabila cu a voastra :)

Dark Horror
24th November 2005, 10:17
Daca tu esti mai fericit sa crezi ca voi sunteti echipa fanion,crede incontinuare.La baschet chiar e rusinos ca altceva nu stiu sa strige decat ce ai zis tu,parca nu ar exista alte cantece.Cat despre galeria noastra,Dolean nu mai e de mult in galerie,iar batrani sunt mult mai putini.

Sauron
24th November 2005, 11:11
Dupa circul de la alegeri, victorie sigura CFR ( nu ca nu vreau), scor exact 3-1

roxana_cj
24th November 2005, 12:22
Echipa fanion e cea care-i mai iubita, si prin Ardeal cu siguranta "U" are mai multi suporteri decat echipa cailor ferate... orasul e plin de oameni care poarta f"U"lar alb-negru, in schimb din alea visinii nu poarta nimeni. La meciurile de baschet la care zici ca mergi, cum incurajeaza spectatorii echipa, Hai poli mobitelco nustiucum sau HAIDE "U"?
Las` ca la meciul cu gloriosii o sa intalniti o galerie comparabila cu a voastra :)TB... Iar ne uimesti cu amanunte despre galeria noastra! :rosu: Cred ca si tu ca si Axaphat sunteti doi suporteri infocati ai CFR-ului dor ca nu vreti sa recunoasteti! :D
Mai simpaticule afla ca eu port mai tot timpul fularul cu CFR si aia care au fular cu u nu fac altceva decat sa se mire ca prostii! :drak: :jerk: ;)
Ca sa nu fiu compet off topic (ca altii :D) cu siguranta CFR va castiga acest meci!

t.b.
24th November 2005, 20:08
Daca tu esti mai fericit sa crezi ca voi sunteti echipa fanion,crede incontinuare.La baschet chiar e rusinos ca altceva nu stiu sa strige decat ce ai zis tu,parca nu ar exista alte cantece.Cat despre galeria noastra,Dolean nu mai e de mult in galerie,iar batrani sunt mult mai putini.


Aia o scandeaza publicul, nu galeria...



Cat despre galeria noastra,Dolean nu mai e de mult in galerie,iar batrani sunt mult mai putini.

Presupun ca prin termenul de "galerie" te-ai referit la adunatura voastra, stai linistit ca stiu si care a fost motivul pt care dolean a fost trimis la plimbare, e de-a dreptul penibil ca patronul unei echipe sa se implice in organizarea galerie, doar Jee-Jee a mai facut asa ceva...



TB... Iar ne uimesti cu amanunte despre galeria noastra! Cred ca si tu ca si Axaphat sunteti doi suporteri infocati ai ***-ului dor ca nu vreti sa recunoasteti!

Ioi cat am ras :happy :happy :happy mai auzim povesti despre barosana voastra" galerie", ne amuzam la culme cand aflam noutatile din deal... :)



Mai simpaticule afla ca eu port mai tot timpul fularul cu *** si aia care au fular cu u nu fac altceva decat sa se mire ca prostii!

Io pe fularul ala am vazut ca scrie ecomacs... in fine :drak: chiar cand va fac din alea "faine" cu pollus :evil:

Probabil ca nu te prinde prea bine culoarea aia de mar putred de pe fular, si de-aia se mira lumea, in schimb albul si negru se asorteaza cu orice... sau poate pur si simplu se mira pentru ca nu prea des au ocazia sa vada persoane cu fulare visinii, mai ales fete :mda:


Ca sa fiu ontopic (ca si altii :D ) vai bine-ar fi sa piarda cumva amandoua...

Dark Horror
24th November 2005, 22:26
Bai mai bine taci ca esti penibil.Vezi ca o luati iar in basca sambata si nu mai vin nici investitorii aia la care tot sperati.Aici e divizia A,pentru inapoiati sunt alte topicuri.

Bate CFR.

t.b.
24th November 2005, 22:34
adevarul doare asa-i :D

Dark Horror
24th November 2005, 22:46
Adevarul e ca ma doare in dos de voi.Si iti zic foarte sincer ca daca o luati maine va luati adio de la A.

Bate CFR

t.b.
24th November 2005, 23:30
maine-i vineri, LOL, pe ce lume traiesti :) noi o sa batem sambata
sau esti shcoler si daca-s profii in greva nu stii zilele saptamanii :happy

andreiush
24th November 2005, 23:48
Threadul se numeste Etapa 14: CFR Cluj - Gloria.
Asa ca, va rog, la subiect!

saphicus
25th November 2005, 01:41
Meciul pare la discretia CFR, dar dupa ce am vazut ...Steaua-Gloria 0-1, n-as mai fi asa de convins! Victoria bistritenilor in deplasare la campioana, a insemnat foarte mult pentru increderea care au capatat-o in fortele proprii si parca joaca mult mai bine acum!Totusi vad un pronostic 1 !:ok:

Angelina Jolie
25th November 2005, 02:20
adevarul doare asa-i :D
U tell me boy. Uite aici comparatie:
A - B
Mercedes - Yutong:D
Bani - Mana-n c**
Jucatori - Impiedicati
Sperante de mai bine - Nici o speranta
Oare care suntem noi si care sunteti voi? Adevarul doare intr-adevar.
Si batem si Bistrita daca tot e vorba sa fim on topic.

Ammadeus
25th November 2005, 05:52
...Yutong, zici, nah, ca nici nu mai scriu atunci...nu pot sa comentez de echipe care sunt transportate cu yutongu', este mult sub demnitatea mea...clubul ala nu e fanion ci are valoare de fanion, cand se vor trezi fraierii sa vada ca o mana de mafiotzi s-a folosit de imaginea clubului sa-si traga profituri personale...cat despre intelectuali, in prezent u e mai dagraba echipa tzaranilor care viseaza ca sunt intelectuali...2-0 tzeffer

t.b.
25th November 2005, 18:53
U tell me boy. Uite aici comparatie:
A - B
Mercedes - Yutong:D
Bani - Mana-n c**
Jucatori - Impiedicati
Sperante de mai bine - Nici o speranta
Oare care suntem noi si care sunteti voi? Adevarul doare intr-adevar.
Si batem si Bistrita daca tot e vorba sa fim on topic.


1000 de oameni in galerie - 100 de alcoolici+puberi plini de cosuri+bosorogi intr-o adunatura care se crede "galerie"
cantece si imnuri originale - numai cantece de doi bani, copiate
50 de sezoane in prima liga - 12
castigatori ai cupei - cea mai buna performata in cupa sferturi
locul 4 dupa nr de prezente in prima liga - locul 30 si ceva...
jucatori crescuti la noi - mercenari si jucatori pentru care altii n-au dat doua randuri de echipament :evil:
echipa municipalitatii - echipa patronata de un ungur cu trecut dubios si condusa de un fost ********
respectul intregii tari - dispret


on topic
ecomax - rombat, cui ii pasa cine castiga, un meci care ar trebui sa aiba loc in C sau maxim B

Angelina Jolie
26th November 2005, 03:49
Si ca sa rezumam:
PREZENT - Trecut
Asta este, la ora actuala ne batem joc de voi si asta va doare zi de zi. Orice ati face, orice ati zice, sunteti sub noi.
HAI CFR! Maine batem si noi si Oradea!

Ammadeus
26th November 2005, 04:25
4-2, bate tzeffer;

Virus
26th November 2005, 05:44
Alooo, domnu intelectual, ati invatat sa cititi?
Totusi CFR CLUJ - Gloria Bistrita 1 :) nu este in nici un caz vorba de "u". Cauta si tu pe la divizia B sa iti dai cu parerea, poate acolo le mai nimeresti....

Ammadeus
26th November 2005, 07:43
...e suparat rau dude, baietzii lui au diaree si tzirlea mai vine si la cfr, saptamina mai proasta nici ca se putea...dar sa nu uitam ca poate fi si mai rau, vine meciul cu bihorul lui sapaliga...x2, adio promovare, baraj si alte de-astea...echipa subtire, de intelectuali care doar privesc si nu baga mana in buzunar sa scoata banu'; on topic: 1

Kanibal
26th November 2005, 13:51
Nu cred ca vor avea probleme cu "gloria"no:!!Hai CFR da-le 3 goale:))

dorian27
26th November 2005, 15:23
meci de uzura dupa o ora de joc

cine va inscrie cred ca va si castiga.....
cel putin nu pare a fi blat .....dar un meci plictisitor

be@
26th November 2005, 15:25
Se termina egal .

remy
26th November 2005, 15:43
Vedeti ce e fotbalul, bati pe Steaua si pe Rapid, iar pe Gloria si alte echipe mult mai slabe, nu !

ce_bine_e
26th November 2005, 17:43
ce naiba face-ti CFR?
pacat:(

dede
26th November 2005, 18:05
mda...0-0...se pare ca cfr joaca bine numai cu echipe bune, cu alea mediocre nu fac nimic...exemple pot fi si meciurile cu pandurii si cu jiul de pe teren propriu

Ess
26th November 2005, 19:07
tb>2-3 cu bihoru...las ca voi avetzi noroc in dragoste...
btw:de unde ai emigrat la cluj ??? "asta este U: echipul nostru draga..."

on topic: crf-ul joaca exact ca si acum 1 an si ceva. mijloc si constructie 0. Numai ca atunci erau ,,mici si rai". Nici Munti nu va mai juca o vesnicie. Trebuie oameni la constructie si mai ales oameni tupeishti la finalizare.
Mi-a placut f mult Rozel (bine am zis?). In rest...

Ess
26th November 2005, 19:29
ceferistii considera meciul asta usor, asa cum probabil au crezut si despre meciurile cu jiul si pandurii...nu stiu ce ma face sa cred ca la sfarsit vor avea o surpriza...neplacuta
No ma...gura de aur. De vii la cj cauta-ma sa-mi zici nr la loto, ca dau o palinca:)

dede
26th November 2005, 19:33
is din cj...da nu le am cu nr la loto :P

Angelina Jolie
26th November 2005, 19:56
Complex bistritean bagami-as. Important e ca eroii din parc si-au luat adio de la promovare sezonul asta.
HAI CFR!

roxana_cj
26th November 2005, 20:01
Eh... las ca-i batem la Bistrita! :D

t.b.
26th November 2005, 22:13
Si ca sa rezumam:
PREZENT - Trecut
Asta este, la ora actuala ne batem joc de voi si asta va doare zi de zi. Orice ati face, orice ati zice, sunteti sub noi.
HAI CFR! Maine batem si noi si Oradea!



Asa faceti voi, o data la 40 de ani va ridicati capul din kkt si va credeti mari si tari, lucrurile o sa reintre in normal cat de curand, d0rinel o sa se retraga si fara el sunteti la nivelul gloriosilor iar paskany o sa ajunga pe mana PNA-ului, deci e clar... din ce-am auzit iar ati luat cu asalt stadionul megabengos al regionalei de trenuri , 500 de spectatori la meci din divizia A, da-o drakului de treaba, si nu puteti sa ziceti ca o plouat sau o nins... s-a vazut cat sunt de iubite ambele echipa, cu mentiunea ca bistrita a avut candva sustinatori, la voi e ceva normal...

Ammadeus
26th November 2005, 23:30
...rushine tzeffer, e timpul sa construim o echipa care marcheaza si lupta etapa de etapa...inca o data: rushine!

Ammadeus
26th November 2005, 23:32
Asa faceti voi, o data la 40 de ani va ridicati capul din kkt si va credeti mari si tari, lucrurile o sa reintre in normal cat de curand, d0rinel o sa se retraga si fara el sunteti la nivelul gloriosilor iar paskany o sa ajunga pe mana PNA-ului, deci e clar... din ce-am auzit iar ati luat cu asalt stadionul megabengos al regionalei de trenuri , 500 de spectatori la meci din divizia A, da-o drakului de treaba, si nu puteti sa ziceti ca o plouat sau o nins... s-a vazut cat sunt de iubite ambele echipa, cu mentiunea ca bistrita a avut candva sustinatori, la voi e ceva normal...



dude am zis 5 puncte intre u si lider, m-am inselat! voi ramanetzi in b!

Angelina Jolie
27th November 2005, 02:26
O data la 40 de ani, dar s-a nimerit tocmai acum. Si va roade al dracu' de tare, mai ales acum cand stiti ca veti mai sta inca un an in B, si noi vom ramane lejer tot in A.

Nexus
27th November 2005, 05:31
O data la 40 de ani, dar s-a nimerit tocmai acum. Si va roade al dracu' de tare, mai ales acum cand stiti ca veti mai sta inca un an in B, si noi vom ramane lejer tot in A.

Intrebare sincera si fara nici un pic de tendentiozitate :

De citi ani e U in B ?

A fost si in C cumva ?

Serios ca nu stiu.

Dark Horror
27th November 2005, 12:07
Nu stiu de cati ani,parca vreo 5-6 in B si unul in C.

t.b.
27th November 2005, 18:21
O data la 40 de ani, dar s-a nimerit tocmai acum. Si va roade al dracu' de tare, mai ales acum cand stiti ca veti mai sta inca un an in B, si noi vom ramane lejer tot in A.

Din pacate s-a nimerit sa fie tocmai in cea mai neagra perioada din istoria lui "U", altfel cfr ar fi trecut neobservata si s-ar fi stins mai repede... oricum se va stinge o data cu retragerea lui d0rinel si arestarea lui paskany, si inca 40 de ani va juca prin C, acolo unde-i e locul :drak:



De citi ani e U in B ?

De mult prea mult timp :( din sezonul `98-`99 sezon in care am jucat cu juniori si jucatori adusi din diviziile C si D pt. ca ai nostri au fost "vanduti" la echipa din oraselul cu 60.000 de locuitori, sezonul urmator presedintele care a fost la Universitatea in sezonul respectiv a fost pus antrenor principal la bistrita :ciocan: in `99-`00 am retrogradat in C unde am stat un singur sezon si am jucat cu echipa de juniori, care tocmai castigasera titlul de camioni nationali, antrenor-jucator a fost Sabau care a renuntat la contractu l pe care-l avea la Rapid pentru a pune umarul la redresarea Universitatii, am promovat lejer...

Swisstec
27th November 2005, 18:48
Dar Sabau a plecat de la U dupa cateva etape, din cauza unor aranjamente si chestii de-astea! Bravo lui, dar a plecat la o echipa mult mai experimentata in de-astea, Gaz Metan Medias unde stim noi ce-a facut!

t.b.
27th November 2005, 18:54
A plecat dupa ce am promovat in B din cauza conducatorilor de atunci... pacat ca a ajuns la bistrita, regina blaturilor :(

Swisstec
27th November 2005, 20:24
Pai da, dar nu din cauza ca acei conducatori faceau niste misculatzii ciudate???