PDA

View Full Version : Etapa 14: FC Vaslui - FCM Bacau



andreiush
21st November 2005, 02:22
Sambata, 26 noiembrie 2005: FC Vaslui - FCM Bacau, ora 14:00
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

esku
21st November 2005, 03:36
va fi un meci plictisitor, iar cine va da primul gol va castiga .... totusi merg pe un 0-0 .... :D

Ammadeus
21st November 2005, 05:31
moldovenii astia 2 ar trebui ejectatzi din prima divizie...doua echipe rupte-n curr

be@
21st November 2005, 07:43
Derby-ul disperarii...Sper sa bata Bacaul.

codrind
21st November 2005, 08:00
X e "specialitatea casei", aşa că...
Oricum vasluiul trebuie să se gāndească serios de la cine cumpără locul īn B, că dacă se duce direct īn C, mai bine se DESFIINŢEAZĂ!
Iar Bacăul sunt īncă naivi ( vorba lu' Popovici)! ;)

poliis
21st November 2005, 09:33
daca nu acum ... atunci cand :evil:

ce_bine_e
21st November 2005, 09:54
merg pe o victorie a vs, a jucat binisor cu noi, nu cred ca mai pot pierde acuma, desi mi-as dori! :P

Swisstec
21st November 2005, 12:00
Va datzi seama ce-ar insemna o victorie a Vasluiului!!! Cred ca asa va fi, poate da si Raducanu un gol...sa fie cu genunchiul.:)

don_denver
21st November 2005, 12:01
poate ..in sf...bate si vasluiul....

Swisstec
21st November 2005, 12:06
Nu s-a jucat nici un meci intre cele doua echipe. Inca un debut!

dede
21st November 2005, 12:21
un egal de toata frumusetea...

FcPoliFan
21st November 2005, 12:23
daca nu acum ... atunci cand :evil:

Daca nu acum, atunci pot sa se lase de meserie :D

Balaci
21st November 2005, 13:33
Egal,sa nu se supere nimeni!Si cad amandoua in B!

Offtopic:conform unui studiu recent dat publicitatii,Moldova conduce in topul bautorilor de alcool din tara!Nimic nou sub soare!:happy

Cristy
21st November 2005, 13:37
merg pe o victorie a vs, a jucat binisor cu noi, nu cred ca mai pot pierde acuma, desi mi-as dori! :P


looooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool :headbang: :happy

binisor cu voi , pai daca ei au jucat binisor voi cum ati jucat :headbang: :happy ?

cred ca va fi prima victorie a vasluiului , iara raducanu va fi pe banca ;)

be@
21st November 2005, 14:01
Egal,sa nu se supere nimeni!Si cad amandoua in B!

Offtopic:conform unui studiu recent dat publicitatii,Moldova conduce in topul bautorilor de alcool din tara!Nimic nou sub soare!:happy
Da, iar voi in topul furturilor. Nimic nou sub soare , as putea spune! :happy
On topic:Si eu cred ca se va termina egal !

Balaci
21st November 2005, 14:09
OFFtopic:Care noi?Ca nu te inteleg!
Ontopic:Va fi egal!

be@
21st November 2005, 14:11
Voi, oltenii.
On topic: tot egal.

HacK3R`4`Poli I
21st November 2005, 14:16
eu sper k vasluiu` sa bata pt prima data in cele 13 etape jucate..Vasluienilor sa stiti ca avetzi un fan langa voi..sper sa va salvatzi de la retrogradare..avetzi o ekipa de locu 4-5..sh un antrenor care a reusit performantze cu Rapid :ok: asa k BAFTA VASLUI..:yeah:

Balaci
21st November 2005, 14:19
Offtpoic:De cand sunt oltenii in topul furtului?RAFO,baroni locali(sechelariu,oprisan,iacobov,gheorghe stefan),afaceri Hayssam in Bucovina etc.Mai informeaza-te!
Ontopic:Egal,e clara treaba!

Swisstec
21st November 2005, 16:59
avetzi o ekipa de locu 4-5
Vrei sa spui ca au jucatori de locu' 4-5... Ca echipa...totusi cred ca va castiga Vaslui.

mick3y
21st November 2005, 17:23
Pronostic.... 1 si Raducanu nici macar pe banca de rezerve..

M*e lor....m*e lor....m*e mercenarilor....

poliis
21st November 2005, 18:28
face raducanu un hat-trick....daca il baga rednic :P

kkrrss2005
21st November 2005, 22:12
si totusi balaci poezia ta n are nici o rima dar noi nu te ascultam k suntem politicosi si ospitalieri.... dar se vede k toti oltenii sunt dupa asemanarea lui plesan si mititelu...... pacat de generatiile din 82 -90 dar tu nu ai cum sa stii.. :)si totusi as vrea sa ia bataie bacaul k mi s mai antipatici ( din pdv al moralitatii pe care o afiseaza oriunde se duc astia semana cu rapidul.. ) cry stii de ce? :)

GeKuRA
21st November 2005, 22:50
cred ca bate Vasluiul... daca se impiedica si acum... e nasol...
inca nu se poate spune cine va retrograda... mai este mult.

OXz0n3
22nd November 2005, 14:10
Mda.. nush.. ce sa mai zic.. mereu tot am zis ca urmatoru` meci vom castiga si n`am facut`o .. acu am sa zic ca pierdem poa` cin` stie.. deci , pronostic: 2 :)

be@
22nd November 2005, 14:19
Mai, daca nu castigati meciul asta, e vai si amar de voi.

stefanm14
22nd November 2005, 15:36
Lol, echipa de locu 4-5. Poate 4-5 rebuturi de jucatori de nu i-a mai luat nimeni, cica mari vedete.

Ayrton
22nd November 2005, 18:03
Prevad o victorie a Vasluiului... dupa schimbarea lui Craciunescu a inceput sa i se faca pe plac Porumboiului, si dupa caricatura de penalty de la Iasi nimic nu e imposibil...

Loco
22nd November 2005, 18:41
Offtopic:conform unui studiu recent dat publicitatii,Moldova conduce in topul bautorilor de alcool din tara!Nimic nou sub soare!:happy
And your point is? adica... ce e rau in treaba asta, stii la noi este o vorba: "bautura`i buna dar sa te tii de ea"
ontopic: daca era alta echipa adversa mergeam la 2 fara emotii da` tinānd cont ca si bc sunt varza... hai un x.

Balaci
22nd November 2005, 21:21
Bravo,asa te vreau!Da cine a zis ca e ceva rau in asta!Eram chiar invidios!
Si eu cred(sper)sa se termine egal!Vasluiul il merita din plin!

six
23rd November 2005, 10:31
Ar fi cazul sa mai bata si vasluiu(sper).....si ca o parere personala rednic este un ZERO barat(fara suparare).....mai reflectati:yeah:

Skin
24th November 2005, 16:44
ua ce se mai baga in seama iesenii astia peste tot...isi dau ei cu parerea in orice chesti mama si pe stadion nici nu le auzeam vocea,creca stateau si mancau seminte ca de cantat sigur nu au cantat da pe forumuri tzipa de mama mama


v-am invadat si de data asta...spectatorii de la tribuna A cel putin nici nu se uitau la meci..numa la noi le era privirea..ca nu mai vazusera asa ceva...

P.S:De cate ori a fost plina peluza oaspetilor cand ati jucat acasa?..hmmm

be@
24th November 2005, 17:02
Gata, mah, ati prins glas? :D

Si zici ca spectatorii n-au cantat ? Cred ca esti surd, baiete !

P.S. Vezi ca s-ar puta sa va lase Porumboiu, si sa vina la Iasi, unde se poate face performanta. :drak:

uti2102
24th November 2005, 18:04
Cashtiga clar Vasluiul ca sa cedeze apoi punctele Stelei.

be@
24th November 2005, 18:11
Sa nu aiba Vasluiul cu voi prima victorie din campionat,cu un gol inscris de Claudiu. S-au mai vazut cazuri din astea (iesenii stiu despre ce vorbesc :D).

uti2102
24th November 2005, 18:14
Se poate sa ai dreptate. Tratativele inca nu s-au finalizat. Abia maine dimineatza se decide daca jucam pe bune sau nu cu Vasluiul. Daca nu vor sa se dea la o parte e de rau, ca sunt una din cele 15 echipe mai bune decat noi... :mda:

poliis
24th November 2005, 19:18
bate vasluiul

offtopic: misto avatar alpopa :D ... arata exact situatia de la noi

saphicus
25th November 2005, 01:54
Meci intre doua echipe amarate, gazdele nu au simtit inca gustul victoriei dupa....13 etape ( ! )
Vor sparge maine gheatza? Nu cred, pentru ca si bacauanii stau pe....pod de gheatza!! Cred ca un rezultat de egalitate este cel mai probabil si chiar posibil!!:ok:

skumpelul
25th November 2005, 16:41
1 solist

Swisstec
25th November 2005, 16:44
Sper sa castige Vaslui si mai sper ca Vasluiul sa ramana in Div. A! Am dus lipsa de echipament verde, de la Foresta Falticeni n-a mai fost nici o echipa in Div. A cu echipament verde! Chiar e frumos!

OXz0n3
25th November 2005, 18:43
mama da ce motiv tare ai frate.. :))

Swisstec
25th November 2005, 18:48
Da, macar pentru asta sa ramana in Div. A!:) Va fi mai colorata Div. A!:) Ramane ROGVAIV-ul in Div. A.:D Rosu-Dinamo, Oranj-CFR Cluj, Galben-FCM Bacau si mai nou JIUL, Verde-FC Vaslui:D, Albastru-Steaua, Poli Iasi, Indigo-FC Natzional(cateodata), Violet-FC Arges, Poli Timisoara!!!

dede
25th November 2005, 19:03
la Steaua e ros-albastru...:P

be@
25th November 2005, 19:08
Da, mai.Rusine Barcelonei, ca s-a luat dupa voi ! :D

Swisstec
25th November 2005, 19:08
Ma refeream ca este una dintre culorile de pe echipamentul Stelei! Ai vazut ca am pus la Echipa Favorita si Rapid???:P Hai Vaslui!:)

dede
25th November 2005, 19:12
am inteles ce ai vrut sa zici, numai parca nu suna asa de bine doar albastru...

PS: am vazut...:P

Swisstec
25th November 2005, 19:15
"Asa ma gandeam si io...":D
Rednic vrea prima victorie
Antrenorul Vasluiului, Mircea Rednic, a spus: "Va fi un joc mai puţin spectaculos în care sperăm ca din două ocazii să înscriem de trei ori. Jocul pe care l-au practicat în ultimele etape elevii mei îmi dau încredere şi sunt convins că vom reuşi să spargem gheaţa şi să obţinem prima victorie în actuala ediţie de campionat, asta mai ales că avem nevoie ca de aer de puncte, iar jucătorii au nevoie de o victorie de moral". Pentru meciul de sîmbătă cu FCM Bacău, Rednic poate nu conta pe Nana Falemi, suspendat în urma cartonaşului roşu primit în meciul cu Poli Iaşi.

dede
25th November 2005, 19:20
Pentru meciul de sīmbătă cu FCM Bacău, Rednic poate conta pe Nana Falemi, suspendat īn urma cartonaşului roşu primit īn meciul cu Poli Iaşi.
pai cum poate conta daca e suspendat? :o:

Swisstec
25th November 2005, 19:26
Extraordinar! Chiar n-am observat! Am luat de pe gsp! Felicitari celui care a scris!(nu s-a semnat!) Macar corectez eu daca ei nu vor!:D

poliis
25th November 2005, 20:10
mai lasati-i si pe vasluieni si bacauani sa-si exprime opiniile despre meci :evil:

Swisstec
25th November 2005, 20:12
Pai ce, ii oprim noi??? Chiar ii rugam sa-s dea cu parerea!

rhadoo
25th November 2005, 20:24
probabil se va termina egal
daca ii invinge bacaul ,porumbhotu va face prapad la echipa!
HAI JIUL!

skumpelul
25th November 2005, 23:06
Vom castiga ca sa jucam la anul iarasi cu iasu' si sa ii injosim iarasi la ei acasa /hello /hello
Baietii din iasi va placut galeria de la vaslui ca voi tot meciu cam va-ti uitat la noi si nu la meci /hello /hello /hello :evil:

deep purple
25th November 2005, 23:21
In sfarsit prima victorie a vasluienilor in acest campionat. De fapt. prima lor victorie in Divizia A. Sper s-o sarbatoreasca cum trebuie ca s-ar putea sa fie si ultima.

poliis
26th November 2005, 10:19
Vom castiga ca sa jucam la anul iarasi cu iasu' si sa ii injosim iarasi la ei acasa /hello /hello
Baietii din iasi va placut galeria de la vaslui ca voi tot meciu cam va-ti uitat la noi si nu la meci /hello /hello /hello :evil:

jucati la anul cu Poli 2 in div B (dar azi cred ca veti castiga cu bacau)

livaches
26th November 2005, 12:43
Meci de divizia B. E bine ca exista posibilitatea unei revanse la anul, ambele echipe urmand sa mearga in Seria I.

be@
26th November 2005, 13:01
Vom castiga ca sa jucam la anul iarasi cu iasu' si sa ii injosim iarasi la ei acasa /hello /hello
Baietii din iasi va placut galeria de la vaslui ca voi tot meciu cam va-ti uitat la noi si nu la meci /hello /hello /hello :evil:

La anul va asteptam la Iasi, sa jucati cu satelitul nostru . Asta e....Obisnuiti-va cu ideea. :D

be@
26th November 2005, 14:43
Vai vai vai !!!
1-0 pt. BC ! :lol: :lol: :lol:

poliis
26th November 2005, 15:10
1-1..hai ca se poate :evil:

codrind
26th November 2005, 16:40
X e "specialitatea casei", aşa că...

Q.E.D.


Vom castiga ca sa jucam la anul iarasi cu iasu' si sa ii injosim iarasi la ei acasa

EXACT! Şi "VICTORIE", şi DA la anul jucaţi cu POLI II IAŞI īn divizia B !!! /hello /hello

ce_bine_e
26th November 2005, 17:40
lol amaratzilor, vai de pielea voastra! 2 echipe slabe !

dede
26th November 2005, 19:52
pe vaslui nimeni nu o mai poate opri din drumul spre b, se pare ca nici preotii care au sfintit stadionu (a treia oara, cica) nu i-au ajutat pe aia de la vaslui sa reuseasca prima lor victorie in a...

six
26th November 2005, 23:46
Ba vasluienilor va-m spus ca rednic ii varza???? ....ceau

Swisstec
27th November 2005, 00:13
Si aici a fost aranjat! Daca batea Vasluiul nu era bine pentru Bacau, sau invers! Campionat urat si murdar! Vreau sa emigrez!

esku
27th November 2005, 02:05
Bacau..... pazea ca venim!!! :evil: .....

Skin
27th November 2005, 10:52
Si aici a fost aranjat! Daca batea Vasluiul nu era bine pentru Bacau, sau invers! Campionat urat si murdar! Vreau sa emigrez!


ce aranjat ma?? e neputinta.. ai vazut meciu ? de ce vb prostii daca nu stii.... cu 20 de ocazii numarate pe degete in repriza a doua tu zici ca meciul a fost aranjat?? ia o pauza :no: :headbang: si klar merita sa castigamm...am avut penalty in ultimele minute de prelungire...da se pare ca....

be@
27th November 2005, 11:38
Ba vasluienilor va-m spus ca rednic ii varza???? ....ceauDaca Vasluiul isi creaza 11 situatii de gol, si atacantii nu reusesc sa bage mingea in poarta, e vina lui Rednic?

ce_bine_e
27th November 2005, 11:53
nu intzeleg ce se intampla cu vasluiu, cred ca sunt blestemati de ieseni :D:D:D

UrsMeier
27th November 2005, 12:19
Bacau a luat un punct din deplasare dar o sa le piarda pe urmatoarele 3 acasa. Pazea ca vine Argesul

bobycox
27th November 2005, 12:50
Singura sansa a Vasluiului e va Porumboiu ,sa mai faca o manareala ca cea cu Arbitrajul .:rosu: Sa elimine vre-o 5 echipe din campionat , pe motive ca l-au batut pe el, iar rezultatele ,sa fie stabilite in favoarea echipei lui ,la masa verde.:ciocan: Si astfel ar inregistra si el prima victorie acasa.:jerk: /hello

adilie
29th November 2005, 12:43
Ce manareala sa faca cu arbitrajul? Stii ce spui? Cand nu ne-a dat un penalti clar pe final de meci. Manareli facea Craciunescu. Nu vezi ca echipele care erau pe nasoale cu Craciunescu retrogradeaza (ex Ceahlaul).
Parerea mea esta ca treaba e nasoala. Si jucatorii sunt slabi si Rednic e slab.
Am vazut meciurile Vasluiului. Omul cu mingea nu e sustinut, nu vezi o schema de joc, o combinatie, nimic. Si cand mai apar niste ocazii (mai mult din mingi aruncate in careu) le rateaza Raducanu. Astept returul si un presedinte de club priceput.

baden
30th November 2005, 17:56
Bacau..... pazea ca venim!!! :evil: .....
:) si ce ma ... imi bei toata bautura? vino! daca vrei, poti si sa castigi meciul ! dar nu inteleg de ce trebuie sa ma pazesc? :)