PDA

View Full Version : Batalia suprafetelor: Federer vs Nadal



Optimistul
13th April 2007, 23:26
Pe data de 2 mai 2007 se va tine in Palma de Mallorca un meci demonstrativ pe o suprafata de joc unica - "jumatate iarba ,jumatate zgura"- in fata a 5000 de spectatori intre Roger Federer (maestrul incontestabil al ierbii) si Rafael Nadal (maestrul zgurii).
Organizatorii vor ca aceasta suprafata de joc intermediara intre iarba si zgura sa arate lumii (atit cit e posibil intr-un singur meci si ala demonstrativ ) cine este adevaratul Nr.1 .
Cum comentati ideea acestui demonstrativ unic in istoria tenisului .

Ady
13th April 2007, 23:33
prea mishto :)

krydo
13th April 2007, 23:41
genial...putea sa puna si putin ciment (mai nou acolo amandoi se pricep) :P

Optimistul
14th April 2007, 10:46
Federer are 48 meciuri consecutive cistigate pe iarba iar Nadal 68 pe zgura .Cine va avea cele mai multe meciuri consecutive cistigate ? Pacat ca sunt asa putine concursuri pe iarba...

coiscif
14th April 2007, 11:11
absolut genial...fed bate la maimutele :d!muhahaha

georg40
14th April 2007, 23:43
La 2 mai ,la Palma de Mallorca va avea loc un meci pana acum unic in istoria tenisului, in care Roger Federer il va intalni pe Rafael Nadal.
Meciul va avea loc pe un teren special,in care o parte va fi gazonata,iar cealalta acoperita cu zgura !
Acest "show" se va disputa pe distanta de doua seturi castigate din trei. La fiecare schimb de teren, jucatorii vor fi obligati sa-si schimbe incaltamintea adecvata terenului.
Nu stiu in mintea cui s-a nascut acest meci, dar interesul este deja foarte mare.
Voi ce parere aveti ?

deco20
15th April 2007, 00:20
foarte interesant.sper sa bata nadal.cred ca au primit bani seriosi pt asta bravo lor

Black Mamba
15th April 2007, 00:51
Sper ca va dati seama ca e doar un meci demonstrativ, nu? :)

lucian_iasi
15th April 2007, 00:51
E clar asta :)

Black Mamba
15th April 2007, 00:53
Organizatorii vor ca aceasta suprafata de joc intermediara intre iarba si zgura sa arate lumii (atit cit e posibil intr-un singur meci si ala demonstrativ ) cine este adevaratul Nr.1 .Pentru unii nu. :)

Ady
15th April 2007, 00:58
vor trebui sa schimbe galoshii dupa fiecare doua game-uri : ))

georg40
15th April 2007, 12:50
As dori sa stiu cine a mutat mesajul meu de pe un thread pe altul.Poate isi pune numele alaturi...

Ady
15th April 2007, 13:28
eu am unit cele doua thread-uri (altcineva nu muta la tennis, decat eu si luma) pentru ca exista deja un thread de doua zile cand l-ai facut si tu pe celalalt ... credeam ca fiind moderator cunosti regula, cauta inainte sa postezi ... ca sa nu mai spun ca era postat pe alta sectiune ...

Cneazul
15th April 2007, 18:37
de o parte de fileu o sa fie zgura si de cealalalta iarba?? nu o sa fie televizat meciul si in romania?:D

costeaa
15th April 2007, 18:40
super tare ideea....sper sa fie transmis:D

luma
15th April 2007, 18:42
Ma indoiesc...:D:P

Optimistul
15th April 2007, 20:40
Ma intreb citi bani o sa primeasca Federer la acest demonstrativ daca a acceptat sa joace inainte cu doar 2 saptamini de RG.
Eu cred ca e o miscare gresita pe care a facut-o Roger tinind cont ca are nevoie de mult moral ca sa dea lovitura vietii lui - RG-ul. Nu stiu de ce cred ca iar e la mijloc mina lui Mirka cea nesatula de bani... Una peste alta ramine de vazut daca acest "circ" practicat de nr.1 si 2 va impresiona si daca va fi de folos lui Roger.

P.S. Am pus acest thread pe ac.sectiune - vis a vis de postarea lui @ georg40 - deoarece nu cred ca merita pus la "Turnee" avind in vedere ca din pacate nici demonstrativ nu poate fi, sau poate doar un experiment unic care putea fi facut de oricine si in nici-un caz de doi jucatori pe care dorim sa-i vedem ca se lupta pe viata si pe moarte in orice meci.

Vreau sa ma contraziceti daca n-am dreptate !

Black Mamba
15th April 2007, 22:21
Ma intreb citi bani o sa primeasca Federer la acest demonstrativ daca a acceptat sa joace inainte cu doar 2 saptamini de RG.
Eu cred ca e o miscare gresita pe care a facut-o Roger tinind cont ca are nevoie de mult moral ca sa dea lovitura vietii lui - RG-ul. Nu stiu de ce cred ca iar e la mijloc mina lui Mirka cea nesatula de bani...Eu cred ca ai vazut Codul lui Da Vinci de prea multe ori... :)

Optimistul
15th April 2007, 22:54
Eu cred ca ai vazut Codul lui Da Vinci de prea multe ori... :)

De ce, face si Mirka parte din acest Cod ? Explica-te ...il avantajeaza pe Federer acest demonstrativ si de ce ?

printulmiskin
15th April 2007, 23:02
mie mi se pare o ..prostie..sper sa fie doar o gluma a vreunei agentii de presa..

Cipri
16th April 2007, 13:12
Merg pe mana lui Ferderer :)

georg40
16th April 2007, 16:17
eu am unit cele doua thread-uri (altcineva nu muta la tennis, decat eu si luma) pentru ca exista deja un thread de doua zile cand l-ai facut si tu pe celalalt ... credeam ca fiind moderator cunosti regula, cauta inainte sa postezi ... ca sa nu mai spun ca era postat pe alta sectiune ...


Multumesc pentru lectie.

Ady
16th April 2007, 16:38
nu este vorba de nici o lectie, dar ai ractionat cam dur la faptul ca am mutat 2 mesaje ...(cel putin asa mi s-a parut mie, daca am inteles eu gresit, imi cer scuze pentru reply-ul pe care l-ai citat)

georg40
16th April 2007, 17:10
N-am reactionat dur si am intrebat.
As fi dorit sa citesc urmatorul raspuns: am unit doua threaduri pentru a nu discuta in paralel. Multumesc georg40 pentru interesul tau pentru tenis ,vino mai des pe la noi etc.etc. Ca intre colegi !
Din pacate unii cred ca o punere la punct aduce mai multa autoritate,. Se prea poate da nu si respect.

georg40
19th April 2007, 19:22
Mats Wilander a comentat acest meci-show considerand ca Federer nu va avea nici o sansa. El e de parere ca Nadal este mult mai bun pe zgura decat Federer pe gazon, de unde un clar handicap pentru campionul elvetian.

whisper
19th April 2007, 22:18
Interesanta idee..daca va fi transmis..sper sa fie la o ora convenabila si pe un post pe care il am :ras-plans:

Sorin Blaj
20th April 2007, 00:30
La 2 mai ,la Palma de Mallorca va avea loc un meci pana acum unic in istoria tenisului, in care Roger Federer il va intalni pe Rafael Nadal.
Meciul va avea loc pe un teren special,in care o parte va fi gazonata,iar cealalta acoperita cu zgura !
Acest "show" se va disputa pe distanta de doua seturi castigate din trei. La fiecare schimb de teren, jucatorii vor fi obligati sa-si schimbe incaltamintea adecvata terenului.
Nu stiu in mintea cui s-a nascut acest meci, dar interesul este deja foarte mare.
Voi ce parere aveti ?
Interesanta ideea.

Dincolo de orice speculatii de marketing, va castiga detasat Nadal, 2-0 la seturi. Federer nu are nicio sansa.

Black Mamba
20th April 2007, 13:00
Eu zic ca va fi egal... :drak:

Sorin Blaj
20th April 2007, 13:04
Nu se poate sa fie egal, pentru ca se joaca pe sistemul cel mai bun din 3 seturi.

Black Mamba
20th April 2007, 13:56
De-aia am pus smiley...

Daca si tu crezi ca Fed va lua in serios meciul... se strica de tot forumul asta.

oana_laura_o
20th April 2007, 14:45
o sa fie transmis meciul(fed vs nad) si in romania?????

oana_laura_o
20th April 2007, 14:47
stie careva dak o sa fie transmis?

costeaa
20th April 2007, 14:54
ar fi tare sa fie transmis..kred ca va fi nush..sper:D

georg40
21st April 2007, 13:37
Eu posed deja programul de televiziune de la 2 mai. O asemenea transmisie nu figureaza nici pe Eurosport 1 si 2, nici pe DSF, Arena sau Premiere, am numit canalele de sport, ceea ce nu inseamna ca eventual in ultimul moment meciul nu va fi inclus intr-un program. Sa speram asadar !

Sorin Blaj
21st April 2007, 13:44
De-aia am pus smiley...

Daca si tu crezi ca Fed va lua in serios meciul... se strica de tot forumul asta.
Sa inteleg ca doar se va prezenta si atat?

Ady
21st April 2007, 13:53
e posibil sa nici nu fie transmis nicaieri, ca doar e demonstrativ ... sau poate in cel mai bun caz sa il dea online livestream cum au facut cu meciul lui sampras cu ginepri ... cert e ca vor aparea filmulete pe net :ok:

Black Mamba
22nd April 2007, 19:41
Sa inteleg ca doar se va prezenta si atat?Un meci demonstrativ sa face pentru un scop: pentru public, pentru strangere de fonduri sau pentru altceva. Nu conteaza pentru palmares sau pentru altceva.

Da, se va prezenta si se va simti bine, dupa cum a declarat. Cam atat.

Optimistul
27th April 2007, 22:49
Pt. Dl Federer 'batalia suprafetelor' reprezinta doar o distractie chiar daca urmeaza curind RG si are morcovul in f...
Cititi un articol despre asta:


http://www.reuters.com/article/sportsNews/idUSL1934958620070419

iuli
28th April 2007, 00:17
Dar este vorba despre altceva? :o

Prome
28th April 2007, 00:49
Pt. Dl Federer 'batalia suprafetelor' reprezinta doar o distractie chiar daca urmeaza curind RG si are morcovul in f...
Cititi un articol despre asta:


http://www.reuters.com/article/sportsNews/idUSL1934958620070419

lol pai ce sa fie .........
sa nu zici ca meciu asta chiar o sa arate cine este cel mai bun ? :happy

Optimistul
28th April 2007, 08:48
lol pai ce sa fie .........
sa nu zici ca meciu asta chiar o sa arate cine este cel mai bun ? :happy

Nu e vorba despre asta , ci de faptul ca nu este momentul potrivit ca inaintea celui mai important turneu din viata lui sa joace un demonstrativ pe o suprafata fantoma unde sigur va minca bataie - e vorba de pregatirea psihologica inaintea RG-ului. De ce n-a facut-o dupa RG ? Pt. ca n-ar fi acceptat managerul lui Nadal (Nadal spera sa cistige si Wimbledonul).
Acum sper ca m-am facut inteles domnilor...

Black Mamba
28th April 2007, 21:25
De la spera pana la a castiga e cale lunga, anul asta Nadal nu mai prinde finala la Wimbledon.

georg40
28th April 2007, 23:01
Un meci demonstrativ este exact cum ii suna numele...
Cei doi se vor amuza poate mai mult decat publicul spectator.

Optimistul
28th April 2007, 23:23
Un meci demonstrativ este exact cum ii suna numele...
Cei doi se vor amuza poate mai mult decat publicul spectator.

De fatada publicului se vor amuza, realitatea interioara a fiecaruia e alta...

iuli
29th April 2007, 00:03
Optimistul, de ce crezi ca Federer va manca sigur bataie?

praf_de_stele
29th April 2007, 00:13
Federer trece si el printr-o perioada mai putin favorabila, dar isi va reveni si eu sper ca el sa castige RG-ul. n-am absolut nimic cu el.

Optimistul
29th April 2007, 07:20
Optimistul, de ce crezi ca Federer va manca sigur bataie?

La un demonstrativ asta mai putin conteaza.Ceea ce conteaza in schimb este ca momentul ales pt.desfasurarea acestui demonstrativ este ales in defavoarea lui Federer: aproape de RG in conditiile in care nr.1 numai joaca ca anul trecut. Nu cred ca Federer mai poate face ceva (sa renunte la participare ) avind in vedere ca contractul s-a semnat de mult- ideea organizarii acestui demonstrativ era de anul trecut.
El nu vede ca intilnirea cu Tiger Wood care a avut loc dupa AO a fost de prost augur ? Eu am o vorba : la nivelul de top 2 se lucreaza la 2 virgule.Cu alte cuvinte nu-ti permiti prea multe ...traiesti numai pt. tenis,bineinteles pina lasi racheta in cui.
Eu unul nu-l mai inteleg pe Roger - cind vrea sa bata toate recordurile posibile, cind vrea sa se distreze ...
La mijloc este Mirka si banii - fata s-a plictisit de sobrietatea turneelor si mai vrea si distractie si prostul ' musca '.
Tare as vrea sa ma insel ,si Federer sa cistige RG !

praf_de_stele
29th April 2007, 09:57
Optimistule, fii optimist!

Black Mamba
29th April 2007, 11:45
El nu vede ca intilnirea cu Tiger Wood care a avut loc dupa AO a fost de prost augur ?Ce legatura are intalnirea dintre cei doi cu forma lui Federer? Daca Roger se intalneste cu cineva si pierde, atunci persoana respectiva ii poarta ghinion? Hai sa fim seriosi.

Daca tot e vorba despre Woods, ei s-au intalnit si anul trecut la US Open, Woods a vazut si finala. Atunci Woods nu i-a purtat ghinion, nu?

Cneazul
29th April 2007, 13:29
va fi sau nu va fi televizat?? that is the question
nici pe tennischannel sau altundeva(online)?

iuli
29th April 2007, 18:29
Optimistul, se desfasoara si pe zgura si pe iarba, nu inteleg de ce il vezi mare favorit pe Nadal

luma
29th April 2007, 18:57
Pentru ca Federer are ceva probleme...
Este totusi un demonstrativ, nu cred ca se vor lupta pe viata si pe moarte...:D:D:D

iuli
29th April 2007, 19:10
Ce probleme are? Nadal nu o sa il bata prea curand pe iarba pe Fed asa cum nici elvetianul nu il va bate pe Nadal pe zgura

luma
29th April 2007, 19:31
Jocul lui nu este cel cu care ne-a obisnuit. Apar multe greseli si uneori, am impresia, este si lipsa de concentrare.
Nu, nu cred ca Nadal are un cuvant de spus pe iarba, mai ales in fata lui Federer. Dar nu-l vad pe Federer facand dintr-un demonstrativ, meciul vietii.:)
Lucru bun, de altfel!!:D

Optimistul
30th April 2007, 22:31
Optimistul, se desfasoara si pe zgura si pe iarba, nu inteleg de ce il vezi mare favorit pe Nadal

A spus-o si Mats Vilander...

Optimistul
30th April 2007, 22:35
Ce legatura are intalnirea dintre cei doi cu forma lui Federer? Daca Roger se intalneste cu cineva si pierde, atunci persoana respectiva ii poarta ghinion? Hai sa fim seriosi.

Daca tot e vorba despre Woods, ei s-au intalnit si anul trecut la US Open, Woods a vazut si finala. Atunci Woods nu i-a purtat ghinion, nu?

Nu e vorba ca s-au intilnit ci de campania facuta de cei doi pt. media - s-au scos bani frumosi...A interveni cam multa media in ultimul timp in viata lui Roger si cred ca si asta e o cauza a jocului prost prestat de Federer - se cistiga mult mai usor si mai mult din publicitate. Sa nu-l mai intereseze oare pe Federer recordurile lui ?

iuli
1st May 2007, 00:05
A spus-o si Mats Vilander...


cred ca am vazut si eu reportajul, in saptamana cu monte carlo, dar era vorba doar despre zgura atunci.
Totusi, vroiam sa argumentezi mai amanuntit dak poti...motive de genul: "sunt doua saptamani pana la rg" sau "fed va juca mai usor la acest demonstrativ deoarece el nici nu vroia sa participe, fiind fortat de mirka" sunt de prisos.

Eu il vad castigator tot pe Nadal dar cred ca va fi un meci tare

Optimistul
1st May 2007, 10:08
cred ca am vazut si eu reportajul, in saptamana cu monte carlo, dar era vorba doar despre zgura atunci.
Totusi, vroiam sa argumentezi mai amanuntit dak poti...motive de genul: "sunt doua saptamani pana la rg" sau "fed va juca mai usor la acest demonstrativ deoarece el nici nu vroia sa participe, fiind fortat de mirka" sunt de prisos.

Eu il vad castigator tot pe Nadal dar cred ca va fi un meci tare



Chiar nu intelegi ca mai putin conteaza cine cistiga ?
Eu consider mult mai importanta intrebarea : In ce faza a RG-ului se va opri Federer ?

Optimistul
1st May 2007, 10:15
stie careva dak o sa fie transmis?

Da ,bineinteles ca o sa fie transmis ca altfel s-ar pierde o gramada de bani.Singura companie care a cumparat licenta este SuperSport-ul (un grup media din Africa de Sud )

@ vassy avem nevoie de ajutorul tau sa ne spui cum putem vedea transmisia

Tennis on SuperSport: Wednesday, May 02, 2007
Time Channel Details
11:00 - 11:30 SSL ATP Tennis
15:30 - 18:00 CSN/SS2 The Battle of Surfaces Roger Federer vs Rafael Nadal - LIVE
15:55 - 18:00 SS8 The Battle of Surfaces Roger Federer vs Rafael Nadal - LIVE
20:30 - 22:30 SS5 The Battle of Surfaces Roger Federer vs Rafael Nadal
23:00 - 23:30 SSL ATP Tennis

Tennis on SuperSport: Thursday, May 03, 2007
Time Channel Details
18:00 - 20:00 SS5 The Battle of Surfaces Roger Federer vs Rafael Nadal
21:00 - 21:30 SS2 ATP Tennis

Tennis on SuperSport: Friday, May 04, 2007
Time Channel Details
02:00 - 02:30 CSN/SS1 ATP Tennis
07:00 - 07:30 SS2 ATP Tennis
19:00 - 21:00 SS6 The Battle of Surfaces Roger Federer vs Rafael Nadal

Tennis on SuperSport: Saturday, May 05, 2007
Time Channel Details
03:00 - 05:00 CSN/SS1 The Battle of Surfaces Roger Federer vs Rafael Nadal
13:30 - 14:00 MNET/SS1 ATP Tennis
14:00 - 16:00 SS6 The Battle of Surfaces Roger Federer vs Rafael Nadal

vassy
1st May 2007, 10:41
nu stiu daca o sa fie difuzat pe internet, SuperSport vad ca are live broadcast numai la fotbal si nici nu e gratis

Optimistul
1st May 2007, 10:53
nu stiu daca o sa fie difuzat pe internet, SuperSport vad ca are live broadcast numai la fotbal si nici nu e gratis

Mai incearca,mai e timp...
Ia vezi poate am fost eu prost informat si-l mai transmite si alta televiziune.

TenisFan
1st May 2007, 11:45
Eu consider mult mai importanta intrebarea : In ce faza a RG-ului se va opri Federer ?Finala... :sleep:

Optimistul
1st May 2007, 21:45
Am sa caut ceva sigur - referitor la transmisie.

vassy
2nd May 2007, 01:59
deocamdata am gasit un site tailandez care transmite

sop://202.184.158.190:3912/887

asta trebuie trecuta in adresa la Sopcast

Optimistul
2nd May 2007, 10:09
deocamdata am gasit un site tailandez care transmite

sop://202.184.158.190:3912/887

asta trebuie trecuta in adresa la Sopcast

Merci,pina la urma am aflat si eu de site-ul thailandez dar nu eram sigur. In cepe la ora 17.00 ora noastra,nu ?

vassy
2nd May 2007, 10:40
stie cineva la ce ora incepe?
si eu stiam ca de la 17 dar pe www.thebattleofsurfaces.com imi arata un countdown cu 20 de minute

Optimistul
2nd May 2007, 10:56
Asa e, dar pe site-ul oficial al organizatorilor e data ora 16.00 ( ora lor ).Numai inteleg nimic .

raulmad
2nd May 2007, 12:13
1.Pana la urma este doar un meci demonstrativ si atat.
2. Nu cred ca Mirka are vreo legatura cu acceptul lui Federer. Daca Roger nu dorea ca acest meci sa se dispute nu s-ar fi disputat si punct.
3. Conteaza mai putin cine va castiga.
4. Meciul va fi transmis de Antena 3 (ATENTIE: Antenna tres din Spania) si va incepe la ora 16 ora Spaniei adica ora 17 in Romania.

georg40
2nd May 2007, 12:33
Incercat si linkul: wwitv.com Sunt o serie de posturi din toata lumea , peste 70 din Spania, poate gasiti ceva... Linkul este corect : doar cu doi w !

Optimistul
2nd May 2007, 12:39
2. Nu cred ca Mirka are vreo legatura cu acceptul lui Federer. Daca Roger nu dorea ca acest meci sa se dispute nu s-ar fi disputat si punct.


Mirka este mai mult decit managerul lui Federer !? Daca e atit de independent Federer ,precum sustii,de ce a acceptat sa-l demita pe antrenorul Peter Lungren care l-a facut nr.1 la indicatiile Mirkai ? Se vede ca esti neinsurat... Sa te vedem daca te mai tii asa cocos si dupa ce te insori - asteptam sa ne spui.
Nu ti-a explicat @george din Germania ?
Cind femeia ia controlul e belea ! Tendinta ei este se cucereasca si sa controleze cit mai multe "teritorii". BARBATILOR NU CEDATI !!!
@Adi poti sa "acoperi " threadul asta de @Luma ?

raulmad
2nd May 2007, 13:07
Mirka este mai mult decit managerul lui Federer !? Daca e atit de independent Federer ,precum sustii,de ce a acceptat sa-l demita pe antrenorul Peter Lungren care l-a facut nr.1 la indicatiile Mirkai ? Se vede ca esti neinsurat... Sa te vedem daca te mai tii asa cocos si dupa ce te insori - asteptam sa ne spui.
Nu ti-a explicat @george din Germania ?
Cind femeia ia controlul e belea ! Tendinta ei este se cucereasca si sa controleze cit mai multe "teritorii". BARBATILOR NU CEDATI !!!
@Adi poti sa "acoperi " threadul asta de @Luma ?

Nu vreau sa intru in polemica cu tine. Cat despre demiterea lui Lungren la indicatiile Mirkai, esti sigur ca asa a fost? Si daca a fost asa ce mai conteaza? El continua sa fie nr. 1 (cu sau fara Lungren).....
Si pana la urma noi vorbim aici de JUCATORUL Roger Federer nu de barbatul Roger Federer. Daca el se simte bine alaturi de Mirka asta este problema lui....
Si inca ceva: eu nu pot sa ma insor, cel mult pot sa ma marit.....

Cipri
2nd May 2007, 13:54
Acum la 4 joaca intr-un meci demonstrativ la Malorca Fed vs. Nadal :D

Optimistul
2nd May 2007, 14:08
Nu vreau sa intru in polemica cu tine. Cat despre demiterea lui Lungren la indicatiile Mirkai, esti sigur ca asa a fost? Si daca a fost asa ce mai conteaza? El continua sa fie nr. 1 (cu sau fara Lungren).....
Si pana la urma noi vorbim aici de JUCATORUL Roger Federer nu de barbatul Roger Federer. Daca el se simte bine alaturi de Mirka asta este problema lui....
Si inca ceva: eu nu pot sa ma insor, cel mult pot sa ma marit.....

Nu ma deranjeaza sa intram in polemica daca sunt argumente si de-o parte si de alta.
Referitor la demiterea lui Lungren nu este un raspuns oficial dat de Federer intr-o conferinta de presa ,ci doar "culise" - si-ti spun si locul ,pe o plaja, in nici-un caz la Vama Veche. :) Inr-adevar numai conteaza cea fost ca numai se poate face nimic acum,dar macar sa invete Roger pe viitor ceva din greselile facute.
In Race numai este numarul 1 si daca o tine tot asa anul asta cade si din clasamentul celalalt.
Da, vorbim de jucatorul Federer care este influentat profesional de Mirka .Daca Mirka ar fi doar logodnica nu ar fi nici-o problema - eu unul nu cred ca Federer se va casatori vreodata cu ea (nu cred ca este atit de fraier).

Optimistul
2nd May 2007, 14:12
Acum la 4 joaca intr-un meci demonstrativ la Malorca Fed vs. Nadal :D

4 ora lor ,deci ora 17 pt noi. Nu-i asa ?

raulmad
2nd May 2007, 14:36
Nu ma deranjeaza sa intram in polemica daca sunt argumente si de-o parte si de alta.
Referitor la demiterea lui Lungren nu este un raspuns oficial dat de Federer intr-o conferinta de presa ,ci doar "culise" - si-ti spun si locul ,pe o plaja, in nici-un caz la Vama Veche. :) Inr-adevar numai conteaza cea fost ca numai se poate face nimic acum,dar macar sa invete Roger pe viitor ceva din greselile facute.
In Race numai este numarul 1 si daca o tine tot asa anul asta cade si din clasamentul celalalt.
Da, vorbim de jucatorul Federer care este influentat profesional de Mirka .Daca Mirka ar fi doar logodnica nu ar fi nici-o problema - eu unul nu cred ca Federer se va casatori vreodata cu ea (nu cred ca este atit de fraier).

Se pare ca nu esti prea optimist in ceea ce priveste evolutia lui Federer in acest an. Ca in ATP Race nu mai este primul este adevarat, dar in ATP Ranking?! In primul rand sezonul nici la jumatate nu este. In al doilea rand poate ca pe zgura nu o sa castige nici anul asta nimic (daca il intalneste pe Nadal este apropape sigur, dar cu ceilalti jucatori se descurca, mai greu dar se descurca). In al treilea rand urmeaza Wimbledonul si apoi sezonul pe suprafata dura din State (Master Series Toronto, Cincinnati,US Open, etc). Ca Rafa (ceilalti jucatori sunt prea departe de cei doi) sa-l intreaca ar trebui sa castige aproape tot si Roger sa piarda in primele tururi. Sunt totusi 2.415 puncte intre ei....Desi mi-ar placea ca Nadal sa fie nr. 1 la sfarsitul anului nu cred ca este posibil. De fapt este aproape de domeniul fantasticului....Sunt fan Rafa Nadal dar asta nu ma impiedica sa fiu realista.....
Pana la urma Federer nu poate castiga tot si tot timpul. Este si el un om cu perioade mai bune si mai proaste. Si anul trecut a trecut prin perioade dificile in acesta parte a sezonului (4 finale pierdute la Nadal) si apoi au inceput sa vina victoriile.... Ce spui de asta?

georg40
2nd May 2007, 15:02
Discutia in jurul Mirkai imi prilejuieste aducerea aminte de o poezioara:

C-asa sunt ele femeili
Ti se baga clandestin sub pieli
Si iti tulbura ideili
De fac borviz chior din eli

Cu muzica este si mai frumos.

Sau cum zic francezii: cauta femeia !

Cneazul
2nd May 2007, 15:50
la 5 e meciul?? sigur e transmis pe canalul ala thailandez?

vassy
2nd May 2007, 17:01
incepe acum

Cneazul
2nd May 2007, 17:05
pe sop cast, canalul 887 se vede cel mai clar?

vassy
2nd May 2007, 17:08
alt canal nu cred ca mai gasesti, pacat ca e post tailandez, comentatorul e degeaba

Incubus
2nd May 2007, 17:22
pe sop cast, canalul 887 se vede cel mai clar?

pe asta ma uit si eu, e comentariul in spaniola :)

ce penal arata terenul ala jumate verde, jumate maro :lol:

mi se pare mie sau terenul lui Nadal e mai mic ?

vassy
2nd May 2007, 17:25
la inceput era unu care a prezentat in tailandeza

Incubus
2nd May 2007, 17:31
care e faza cu schimbatul incaltamintei (si al rachetei)? de ce e nevoie sa faca asta la fiecare pauza?
Aaaa... am crezut ca Nadal joaca numai pe zgura si Federer pe iarba

vassy
2nd May 2007, 17:42
Aaaa... am crezut ca Nadal joaca numai pe zgura si Federer pe iarba

asa era foarte dezavantajat Federer

Incubus
2nd May 2007, 17:48
asa era foarte dezavantajat Federer

pai asa ma gandeam si eu, cel care joaca pe zgura are teoretic avantaj

Optimistul
2nd May 2007, 18:00
Fratilor, ce usor se adapteaza baietii de pe o suprafata pe alta .... Mie imi trebuie cel putin o saptamina sa trec de la rapida la zgura si invers.
Mi sa pare mie ca baietii parca joaca pe bune ?!
E 4-3 pt.N.,a recuperat Federer.
4-4 Federer isi arata clasa...
5-4 pt.Nadal,spaniolul vrea neaparat sa cistige setul 1
7-5 ,Nadal cistiga primul set
2-1 pt. Federer dupa ce a avut 2-0

coiscif
2nd May 2007, 18:10
sa-mi dea si mie cineva adresa pls...ca eu nu-l gasesc in lista!:D

coiscif
2nd May 2007, 18:13
am gasit!:d
din cate vad eu se joaca destul de serios...batalia orgoliilor!

Optimistul
2nd May 2007, 18:20
din cate vad eu se joaca destul de serios...batalia orgoliilor!

Se vede clar rivalitatea intre cei doi ,ce-mi place asta... Ce sarac ar fi fost tenisul actual fara acesti doi jucatori...

dianac
2nd May 2007, 18:31
eu nu pot sa vad meciu,cat e scoru?

coiscif
2nd May 2007, 18:32
people! cine foloseste bitdefenderu'...ca mie imi face ca toti dracii sopcast si am impresia ca e din cauza lui!

coiscif
2nd May 2007, 18:58
6-4 pt fed!

3 sau 5 seturi!?

Optimistul
2nd May 2007, 18:58
people! cine foloseste bitdefenderu'...ca mie imi face ca toti dracii sopcast si am impresia ca e din cauza lui!

Sopcast-ul ma multumeste,pina acum...

Optimistul
2nd May 2007, 19:00
6-4 pt fed!

3 sau 5 seturi!?

E demonstrativ ,nu se joaca decit 2 din 3.

coiscif
2nd May 2007, 19:04
pacat!

nu prea ma pricep eu la spaniola, dar comentatorii par foarte nationalisti!

Cneazul
2nd May 2007, 19:05
1-0 pentru rafa in setul 3

Optimistul
2nd May 2007, 19:10
2-1 Nadal in decisiv
3-1 N.
3-2 N.
3-3
4-3 N.
4-4
5-4 pt.N. ,serveste Federer
5-5 Ce frumoasa a fost ultima minge...Spaniolii il incurajeaza pe N. de parca se joaca finala de master de la Madrid
6-5 Pt.N ,serveste Federer
6-6 tie break
In tie break;
4-2 pt. F.,4-4,5-4 N.,5-5,6-5 N.,6-6 (dubla greseala la N.) Se schimba iar adidasii ,pardon terenurile.
7-6 N.,7-7,8-7 F.,8-8,9-8 N.,9-9,10-9 F.,10-10,11-10 N.,12-10. Meci ,a cistigat Nadal.

Universal
2nd May 2007, 19:24
Cat este acum?=?

coiscif
2nd May 2007, 19:30
4-3 pt nadal fara break!

Optimistul
2nd May 2007, 19:30
Cat este acum?=?

Urmareste scorul meu de mai sus cu refresh.

coiscif
2nd May 2007, 19:33
scorul se actualizeaza destul de bine si pe eurosport!

coiscif
2nd May 2007, 19:40
absolut genial!

Sorin Blaj
2nd May 2007, 19:40
5-4 Nadal.

iulia_copilmic
2nd May 2007, 19:43
as vrea s va intreb cum as putea urmari meciu demonstrativ? am gasit dekt pe eurosport, dar e doar scoru..kiar nu e transmis:((

Sorin Blaj
2nd May 2007, 19:43
6-5 Nadal.

coiscif
2nd May 2007, 19:44
federer isi schimba adidasii? ca eu nu am vazut!

Sorin Blaj
2nd May 2007, 19:46
6-6. Tie break.

iulia_copilmic
2nd May 2007, 19:46
va rogggggggggg...il urmareste kreva pe vreun post sau site?...:((...

coiscif
2nd May 2007, 19:47
6-6...tiebreak!

coiscif
2nd May 2007, 19:47
1-0 fed (minibreak)
3-0

Sorin Blaj
2nd May 2007, 19:48
va rogggggggggg...il urmareste kreva pe vreun post sau site?...:((...
Eu nu. Pe Eurosport: http://www.eurosport.com/tennis/battle-of-surfaces/2007/livefullpage_mtc191490.shtml

iulia_copilmic
2nd May 2007, 19:48
dvs. va uitatzi l tv..?...spunetzi.mi va implorrrrrrrrrr

iulia_copilmic
2nd May 2007, 19:49
pe eurosport stiu si eu, deci l tv nu e dat..:(..off doamne...

coiscif
2nd May 2007, 19:50
4-1 si maimutele face spume!

Sorin Blaj
2nd May 2007, 19:50
4-1 in tiebreak Federer.

Sorin Blaj
2nd May 2007, 19:50
4-2 Federer.

coiscif
2nd May 2007, 19:50
iulia...folosim un software (sopcast) cu ajutorul caruia vedem meciul de pe un server de streaming!

coiscif
2nd May 2007, 19:51
aha...si fed face schimb de adidasi!

Sorin Blaj
2nd May 2007, 19:52
4-4.

Sorin Blaj
2nd May 2007, 19:53
5-4 Rafa.

iulia_copilmic
2nd May 2007, 19:54
iulia...folosim un software (sopcast) cu ajutorul caruia vedem meciul de pe un server de streaming!

cum adik?....ce inseamna asta:"> ?

Sorin Blaj
2nd May 2007, 19:55
6-5 Rafa.

iuli
2nd May 2007, 19:56
tocmai am ajuns acasa...cine serv?

Sorin Blaj
2nd May 2007, 19:58
8-7 Federer.

iuli
2nd May 2007, 19:59
a ratat minge de meci nadal... :|

Sorin Blaj
2nd May 2007, 20:00
9-9. Serveste Federer.

Sorin Blaj
2nd May 2007, 20:04
11-10 Nadal.

coiscif
2nd May 2007, 20:04
nu cred ca a castigat cel mai bun!

Sorin Blaj
2nd May 2007, 20:05
Sa inteleg ca a castigat NADAL? :)

iuli
2nd May 2007, 20:05
Bravoooooooooooooooo Rafaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

TenisFan
2nd May 2007, 20:06
O castigat Nadal dar ce urat sare minge pe iarba... :shocked: Lui Federer i-a sarit mega urat la ultimele 3 mingi...Si lui Nadal i-a sarit extrem de urat la cateva mingi...Suprafata de iarba a fost prost pusa...Suprafata de zgura a fost buna evident dar cea de iarba catastrofala...Ei au lasat amicitiile deoparte si au jucat tenis si au vrut sa castige in unele momente dar eu zic ca suprafata de iarba a stricat spectacolul... ;) De asemenea chiar asa si asa s-a vazut clar ca Fedex il bate pe iarba iar Nadal nu discuta cu el pe zgura... ;)

Sorin Blaj
2nd May 2007, 20:06
VICTORIE NADAL!!!

12-10 in tiebreak-ul setului decisiv. :ok:

Optimistul
2nd May 2007, 20:10
Frumos meci ! de multe ori am uitat ca e demonstrativ. Nu ma asteptam sa fie asa tare meciul.

coiscif
2nd May 2007, 20:10
sunet mai are cineva?

Sorin Blaj
2nd May 2007, 20:11
4-1 si maimutele face spume!
Te refereai la Federer? :)

coiscif
2nd May 2007, 20:12
nu, ma refeream la rafa-nadal-maimutel

coiscif
2nd May 2007, 20:13
sfarsitul e cam penibl!
a venit si moya la pomana...sa nu uite lumea de el!

Sorin Blaj
2nd May 2007, 20:13
nu, ma refeream la rafa-nadal-maimutelCe faci? Savurezi infrangerea?

coiscif
2nd May 2007, 20:15
=))

hai k esti tare...rezist...n-am inceput sa plang deocamdata!

Sorin Blaj
2nd May 2007, 20:17
Ma bucur.

Dar nu te poti abtine sa nu fii rautacios.

Ai inceput sa te bucuri prea devreme.

coiscif
2nd May 2007, 20:22
corect! data viitoare o sa ma bucur la sfarsit :D!

Sorin Blaj
2nd May 2007, 20:23
Este vreo sansa sa transmita vreun post meciul in reluare?

coiscif
2nd May 2007, 20:34
am inregistrat eu ultimul set, dar nu pot sa-l vad decat cap coada...e in format asf!

o sa incerc sa-l convertesc in altceva

oana_f
2nd May 2007, 21:19
am inregistrat eu ultimul set, dar nu pot sa-l vad decat cap coada...e in format asf!

o sa incerc sa-l convertesc in altceva

Il pui si pe forum? Multumesc.

coiscif
2nd May 2007, 21:28
cam greu...are 145 de mega...daca il vrea cineva o sa intru pe dc++ acum!

search:batalia suprafetelor

oana_f
2nd May 2007, 21:34
cam greu...are 145 de mega...daca il vrea cineva o sa intru pe dc++ acum!

search:batalia suprafetelor

Eu il vreau.... daca imi poti traduce ce este dc++

merci frumos

oana_f
2nd May 2007, 21:43
uite o poza marfa...

coiscif
2nd May 2007, 22:13
Eu il vreau.... daca imi poti traduce ce este dc++

merci frumos



hai k esti tare!
nu ai frati, prieteni...ceva care sa se priceapa cat de cat?

oana_f
2nd May 2007, 22:28
hai k esti tare!
nu ai frati, prieteni...ceva care sa se priceapa cat de cat?


:)
am dezlegat "misterul", stai pe pace.

iuli
2nd May 2007, 22:35
cosicif pe ce hub esti tu?

coiscif
3rd May 2007, 08:18
uite aici...
nu-l tin toata ziua deschis!

Optimistul
3rd May 2007, 09:20
Pentru 'amaritii' care n-au reusit ieri sa vada 'batalia suprafetelor' puteti vedea acum ultimele 39 de minute ale meciului:

http://www.youtube.com/watch?v=KnBMVRpeKHA

Vizionare placuta !

Black Mamba
13th May 2007, 14:53
Meciul se gaseste acum si pe un tracker extern.

Daca vreti detalii, apelati la PM.