PDA

View Full Version : unde pot sa fac atletism?



andy_d
19th November 2005, 15:26
hello, sport fans!
sunt din bucuresti si as vrea sa stiu unde pot sa fac atletism. care sunt cluburile si unde sunt acestea?
mersi.

mistress of ice
28th November 2005, 15:55
Sala de atletism din complexul 23 August. Se afla exact langa Bazinul 23 august in apropierea Stadionului National Lia Manoliu

Pepsi-Cola
14th May 2006, 13:35
mersi mistress of ice o sa incerc si eu ...:P

ICan'tJump
11th June 2006, 18:39
Si eu vreau sa fac atletism, insa nu la nivel de club. Nu vreau sa obtin performante in concursuri, vreau doar sa ma antrenez cat mai bine pentru satisfactia personala(sunt cam praf in acest sport!). Intrebarea mea este: unde pot sa ma antrenez in conditii optime? Nu vreau sa ma apuc sa alerg in jurul blocurilor printre gropi, masini, noxe si cu maidanezi pe post de "iepuri". Va multumesc pentru intelegere si astept raspunsurile voastre.

emceul
12th June 2006, 08:06
stiu ca anul trecut se putea intra pe stadionul Balas... adica fostul stadion tineretului ... acum nu stiu ce s-a mai intamplat ...
merita incercat pentru ca nu cred ca s-a schimbat ceva....

Cosmin Salajan
12th June 2006, 22:58
la rapid iar este club de atletism, si la dinamo, nu stiu exact, merita incercat

lee.view
14th June 2006, 20:08
da, la Tineretului asa scrie, ca se poate scoate abonament (300.000 lei ?)
oricum , dupa 19:00 ca sa nu incurci Sportivii adevarati ...

lee.view
14th June 2006, 20:11
hello, sport fans!
sunt din bucuresti si as vrea sa stiu unde pot sa fac atletism. care sunt cluburile si unde sunt acestea?
mersi.

la varsta asta nu prea mai esti de cluburi (d-alea de noapte poate)
Unii au luat deja medalii la 17 ani ../hello
Sigur ca poti sa alergi in parc, pe alei, pe strazi sau in scatra blocului (de la parter pana la zece , sus - jos , de cate ori te tin picioarele :)
:evil:

i_o_ana
13th August 2007, 15:08
hellou caut un club de atletism care sa nu fie super scump. nu ma intereseaza performanta doar un loc in care sa alerg de nebuna fara sa latre cainii la mine:D o adresa clara cine poate sami dea?tnks:)

florin_symi
14th August 2007, 11:47
incearca la Olimpia!!!
sau daca vrei poti sa te duci la un club mai mic unde ar trebui sa fie gratuit!!

long-jump
27th October 2007, 18:24
hellou caut un club de atletism care sa nu fie super scump. nu ma intereseaza performanta doar un loc in care sa alerg de nebuna fara sa latre cainii la mine:D o adresa clara cine poate sami dea?tnks:)
sala de la 23 e cea mai buna varianta

Pakulax
18th November 2007, 14:55
Ce lungime are un circuit in sala de la 23?
Ce material este pe jos?
Ce facilitati are - vestiare cu dulapioare, dusuri etc?

Mersi.

Echo362
18th November 2007, 23:21
Da,ma intereseaza si pe mine aceasta varianta.Daca cineva a fost si poate da mai multe informatii despre aceasta sala voi fi foarte recunscator.

grande
19th November 2007, 10:34
Ce lungime are un circuit in sala de la 23?
Ce material este pe jos?
Ce facilitati are - vestiare cu dulapioare, dusuri etc?

Mersi.

Lungimea turului de pista este de 200 m.
Suprafata de alergare este dintr-un material sintetic ,numit Tartan .
La vestiare nu exista dulapuri !

Pakulax
19th November 2007, 10:52
Multumesc. Cam naspa...
Cred ca te ia durerea de cap daca trebuie sa alergi 10-15 km...

grande
19th November 2007, 11:14
Pentru probele de cros iti pot recomanda circuitul de pe str Maior Coravu !

Pakulax
19th November 2007, 12:34
Eu ma antrenez pentru distante lungi. Acum caut un spatiu unde sa alerg, dar nu afara, pentru ca este vreme urata. Ultima solutie ramane alergarea pe banda, dar nu ma incanta...