PDA

View Full Version : anglia-noua zeelanda



costim
18th November 2005, 19:00
voiam sa va anunt ca miine, simbata 19.11, la ora 18.45, TV Sport va transmite partida Anglia - Noua Zeelanda. Tot miine, la 16.30, va fi Romania - Canada. Simbata viitoare, la 14.30, in direct, va fi Irlanda - Romania.

nicu const
21st November 2005, 14:52
Anglia - Noua zeelanda este o partida care trebuie transmisa in direct! Oricum, amatorii de rugby adevarati, nu au asteptat sa o vada inregistrata, si au umplut pub-urile sa o vada direct! Si a meritat! Desi nu a fost chiar cel mai frumos meci, a fost de-o intensitate fizica extrema cu un final tensionat! Nu in ultimul rand e de remarcat atmosfera din tribune: incredibila! Asa ceva nu se poate vedea decat la rugby si doar in Marea Britanie! Magnific!

costim
22nd November 2005, 12:39
Anglia - Noua zeelanda este o partida care trebuie transmisa in direct! Oricum, amatorii de rugby adevarati, nu au asteptat sa o vada inregistrata, si au umplut pub-urile sa o vada direct! Si a meritat! Desi nu a fost chiar cel mai frumos meci, a fost de-o intensitate fizica extrema cu un final tensionat! Nu in ultimul rand e de remarcat atmosfera din tribune: incredibila! Asa ceva nu se poate vedea decat la rugby si doar in Marea Britanie! Magnific!

La ora directului TV Sport transmitea Romania-Canada, tot inregistrat. Acesta din urma era inreg. pentru ca am decis sa difuzam live polo-ul Steaua-Dinamo. Poate ca am fi stiut din timp ca vom obtine Anglia-NZ, faceam unele modificari in grila. Negocierile s-au finalizat insa joi seara, tirziu. In aceste conditii nu puteam sta cu grila "neterminata". De aceea am ajuns la aceasta hotarire.