PDA

View Full Version : Cupa Best ... a 3-a editzie



Bicinigar
18th November 2005, 02:25
treaba asta incepe luni , 28 noiembrie , iar meciurile se vor desfashura in sala Agronomia (asta in Bucureshti)
competitzia se desfashoara in 5 orashe : Bucureshti , Cluj , Constantza , Iashi shi ... :-? Timishoara parca calificandu-se pentru turneul final 2 din Bucureshti shi una din fiecare alt orash (care probabil va fi o selectzionata a orashului respectiv , ca ashea se poarta) pentru turneul final care se va desfasura tot in Bucale
Aciu' sunt 2 grupe
Seria A : Univ. Titulescu , Politehnica , Constructzii , ASE , Univ. Hyperion
Seria B : ANEFS , Romano-Americana , Spiru Haret , Medicina , Agronomie

Bicinigar
18th November 2005, 02:40
Programul meciurilor (cel putzin provizoriu)

luni 28.11 ora 14:00 - Politehnica - Hyperion
15:30 - Romano-Americana - Agronomie
martzi 29.11 14:00 - Spiru Haret - Medicina
15:30 - Constructzii - ASE
miercuri 30.11 14:00 - ANEFS - Romano-Americana
15:30 - Titulescu - Politehnica
joi 1.12 14:00 - Hyperion - Constructzii
15:30 - Agronomia - Spiru Haret
vineri 2.12 14:00 - ASE - Hyperion
15:30 - ANEFS - Spiru Haret
sambata 3.12 10:00 - Medicina - Agronomia
11:30 - Titulescu - Constructzii
duminica 4.12 10:00 - Politehnica - Constructzii
11:30 - Romano-Americana - Spiru Haret
luni 5.12 14:00 - ANEFS - Medicina
15:30 - ASE - Titulescu
martzi 6.12 14:00 - Titulescu - Hyperion
15:30 - Romano-Americana - Medicina
miercuri 7.12 14:00 - Agornomia - ANEFS
15:30 - ASE - Politehnica

voi afisha shi programul ulterior dupa ce se vor intocmii clasamentele :D

Miller
18th November 2005, 03:02
Belea, intrebare cheie, unu' care e la master poate juca? Ma refer in mod legal...

Bicinigar
18th November 2005, 04:01
nu prea ye intrebare cheye , deoarece regulamentul permite "studentzilor" care urmeaza cursurile de master din cadrul unei Universitatzi sa joace pentru universitatea respectiva

Raptor
18th November 2005, 04:13
Asta inseamna ca eu, ca profesor doctor inginer docent conferentiar universitar master diplomat olimpic pot sa particip la Cupa Best si sa joc pentru POLI? Sau macar... as fi putut (din moment ce am fost data afara din echipa acu 2 ani :D )? :D

MadSkillz
18th November 2005, 08:57
Lasa fata ca joci la noi la Constructii, stai linistita!In cel mai rau caz te luam animatoare, si in pauza meciului ne poti canta din Michael Jackson!Te pup, ne vedem la coafor!Pa!

eatdaworm
23rd November 2005, 11:44
ASE will win this!
forza ASE
verde
la multi ani vopsit

Danila
23rd November 2005, 14:33
la multi ani verde!ti-ai schimbat numarul de tel si mie nu mi-ai zis...shame on u!

fast_as_sound
23rd November 2005, 18:38
la multzi ani vere ... stiu k asta nu-i threadu epi beordai .... da asta e ...

marinike
23rd November 2005, 18:40
cum se aleg echipele inscrise in aceasta competitie?(ma refer la cele din bucuresti in special)
pe ce criterii?
ce premii sunt?

@mad: tu joci la constructii, nu? dc vin pe la meciuri, cum te recunosc?(adik ce numar porti?)

MadSkillz
23rd November 2005, 18:45
Habar nu am ! Sper ca 11 ... mai vorbim inainte de meciuri.

Bicinigar
24th November 2005, 00:07
itzi spun yo cum il recunoshti
ye ala inalt shi praph de la constructzii
...stai ashea ... nu ye yel singurul ...

MadSkillz
24th November 2005, 00:25
Exact bici, altfel ma recomandam exact asa.
P.S. Daca ma mai indoiam catusi de putin...in seara asta m-am convins.Esti irecuperabil!!!

thekobe
24th November 2005, 12:38
unde e sala ?

eatdaworm
28th November 2005, 09:05
ase ase ase
primul meci cu constructii
va ardem ,madskilz

Danila
28th November 2005, 10:09
eu zic k o sa fie o mare surpriza aici:D
nu joc la best din cauza unei vaci...ghiciti voi cine:D
ii promit k mai dau cel putin o data cu ea de pamant!

deko
28th November 2005, 18:03
hai ca ai jucat danila,pana la urma .ti-au intrat niste cosuri de 3 nu stiu exact cate,dar aproape numai de astea ati dat. A fost frumos meciul insa.

PS: Apropo din bucuresti merg doar 2 echipe mai departe?eu stiam ca din fiecare grupa ar merge mai departe cate 2 ,cel putin asa zic eu ca ar fi mai decent si normal sa fie asa!

marinike
28th November 2005, 20:34
cam pe la ce ora se termina al doilea meci al fiecarei zile?
nu de alta dar ma gandeam sa trec si eu maine pe acolo si nu as vrea sa ajung tocmai la sfarsit.

Danila
28th November 2005, 23:45
deko...merci pentru capacele alea a le tale:D 2 la rand...daca nu erau alea poate nu m-as fi trezit:D
am dat 6 de 3:D...5 trecute pe foaie
meci frumos, aveti echipa frumoasa, bafta mai departe!

eatdaworm
29th November 2005, 10:55
meci azi la 1530
de abia astept
desi multe s-au intamplat in viata mea
mie imi place branza mult-chiar foarte mult- la nebunie

MadSkillz
29th November 2005, 14:15
Abia trezit (dupa doar 2 ore de somn) si fara legitimatie ma duc sa il infrunt pe Verde si sa dau cu el de pamant (ca in filmuletul cu bataile NBA pe care l-am revazut de cateve zeci de ori):happy

eatdaworm
29th November 2005, 21:10
ase-ul a invins
nu am facut nimic interesant
99-40
vlad
astept noi echipe

MadSkillz
29th November 2005, 21:28
Verde ma primiti si pe mine la ASE?

eatdaworm
29th November 2005, 21:49
admitere in iulie
daca e da la comert ca avem campionat intre facultati

caseta
30th November 2005, 13:07
ase-ul a invins
nu am facut nimic interesant
99-40
vlad
astept noi echipe

verde, te-am vazut intr-un meci in onoare (am stat mai mult pe banca, asa ca am avut timp sa privesc meciul). am incercat sa vad celebra ta fenta cu "ma fac ca ma duc la dreapta/stinga adversaru musca, ma duc pe stinga/dreapta si dau oferita". si oricit m-am uitat ... nu am vazut-o.
daca tin bine minte, ai avut un "grand total" de fo 3p (din libere) si 2 reb. eu vreau sa te intreb ce s-a intimplat: nu erai in forma, sau nu ai vrut sa ne arati si noua ca stiai ca se filmeaza si nu voiai sa iti fure careva schemele ???
:D :D :D

Raptor
30th November 2005, 16:53
Din cate am inteles eu, nu mancase branza in ziua aia :(

eatdaworm
30th November 2005, 18:33
eu mananc branza everyday
in weekendu asta am dar 3 puncte la 2 minute
ca am terminat doar cu 51 de puncte
verde
ai dormit tot meciu?

deko
30th November 2005, 19:08
meciul de azi intre echipele politehnicii si a titulescului a starnit multe controverse,cu faze mai mult sau mai putin spectaculoase.
politehnica a avut sansa de a castiga in mana dar a scapat-o ,destul de urat printre degete,2 jucatori s-ar remarcat foarte mult dar din pacate n-au reusit sa duca tot meciul doar ei doi .si aici ma refer la dragos niculae(care de altfel a ridicat sala in picioare) si ionut lificiu

Danila
30th November 2005, 22:21
tot respectul pentru nicolae care l-a ridiculizat in cel mai urat mod cu putinta...aplicandu-i o umilinta crunta lui bascoveanu, fost jucator la rompetrol si actual capitan al echipei din otopeni:BUMERANGUL!!!!am plecat de la masa oficiala in tribuna k sa pot sa ma exteriorizez dupa faza asta!!!
NICOLAE...RESPECT ETERN!!!!!!

Raptor
30th November 2005, 22:30
Si s-a dat ceva? S-a fluierat ceva sau s-a continuat faza?

Danila
30th November 2005, 23:34
s-a continuat faza!!!!!!!!!

Danila
2nd December 2005, 08:09
Azi de la 14:00 ASE1-Sels...spectacol ce va fi! ASE1 is going down!!!verde is going down!!!

Bicinigar
3rd December 2005, 20:08
ce inseamna sa te lauzi k prostu inainte ...

eatdaworm
4th December 2005, 19:26
danila lasa=le pe astea
20 de puncte diferenta
verde
si nu a fost hristu!

Danila
4th December 2005, 19:58
17 puncte...si nu a fost valau!

Bicinigar
4th December 2005, 23:27
ba ... noi ajunseram in semifinale ...
va ashteptam shi pe restu :P

Danila
5th December 2005, 01:14
bafta bici!

eatdaworm
7th December 2005, 18:35
am venit si noi
verde

Bicinigar
11th December 2005, 21:06
azi cica spiru a pierdut de la timishoara la 12 sau 15 puncte
shi ase de la iashi cu fro 8
maine joaca anefs cu iashi shi timishoara cu constantza
martzi spiru - constantza shi ase - anefs
miercuri finalele
orelele meciurilor aceleashi 14:00 shi 15:30

eatdaworm
12th December 2005, 10:12
ase dupa ce a iesit pe 1 pe bucuresti
a pierdut de la ieseni odihniti
noi fiind obositi dupa turneu

Bicinigar
12th December 2005, 19:09
=)) maine zi mare
14:00 ASE - ANEFS shi 15:30 SPIRU - CONSTANTZA
se joaca pentru locul doi calificate fiind deja IASHI shi TIMISHOARA

deko
13th December 2005, 21:44
mai sunt meciuri?
stiam ca sunt pana pe 16 dec,cat despre echipele calificate scrii tu ca sunt iasi si constanta,cum se face mai departe?meciuri semifinale si finale?
maine 14 dec este vreun meci? asta este intrebarea mea finala!
saliu

Bicinigar
13th December 2005, 22:19
maine la ora
14:00 spiru - iashi
15:30 ase - timishoara

fast_as_sound
14th December 2005, 01:11
tre sa mentionez un record ... cel putin al competitziei clar ... de azi ... spiru-constantza dupa primu sfert ... 43-7

eatdaworm
14th December 2005, 08:58
banner-upul pe care l-a facut praf tanarul ratza costa intre 1000 si 2000 de parai
cool nu?

Danila
14th December 2005, 09:27
io am strigat din tribuna k e scump ala...dar nu m-a ascultat...:D un *******!

Raptor
14th December 2005, 09:30
banner-upul pe care l-a facut praf tanarul ratza costa intre 1000 si 2000 de parai
cool nu?

Erm... WTF??? :o: :o: :o:

Tre sa-l plateasca el sau ce?

MadSkillz
14th December 2005, 09:33
Ce.

mishu
14th December 2005, 10:32
spiru-constantza dupa primu sfert ... 43-7

si cat s-a terminat meciul??? a fost un al doilea css4-giurgiu???

Danila
14th December 2005, 10:56
nici macar nu au dat 100 de puncte:))...a intrat the bici in teren si s-a terminat smecheria:))
@raptor:ce!:d

deko
14th December 2005, 12:22
ce s-a intamplat cu bannerul? care a fost faza ,ca unii din noi nu stiu despre ce e vorba?

Bicinigar
14th December 2005, 23:21
sa trecem peste banneru care l-a rupt ratza
azi au fost 2 meciuri shi in loc de 2 MVP au fost 2 premii de prostul zilei
in primul meci , Spiru - Iashi , titlul a fost adjudecat fara drept apel de nimeni altul decat ... YO ... un ******* total care nu are nici o treaba cu fenomenul ... noroc ca am cashtigat noi meciul la fro 20 shi ceva de puncte ... shi cum ar spune un bun prieten de-al nostru ... RESPECT ETERN !!!
in al 2-lea meci , ASE - Timishoara , la premiul cel mare a fost , pe tot parcursul meciului , un singur candidat , care a jucat o buna bucata de vreme ... nu dau nume dar ... prietenii shtiu de ce !!! ase a pierdut in cele din urma
ashea ca
maine la
14:00 finala mica ASE - IASHI
16:30 finala mare SPIRU - TIMISHOARA (in direct la TV Sport)
(yo voi fi ala care se incalzeshte pe toata perioada meciului)

Danila
14th December 2005, 23:49
tre' sa vad finala mica...presimt ca va fi meciul lui vacarescu:evil:

deko
15th December 2005, 13:11
in legatura cu meciurile de ieri:
primul a fost decent ,nu foarte spectaculos dar frumos.Sincer sa fiu nu credeam ca va castiga spiru dar s-au dovedit a fi mai buni ieri,plus ca iesenii au avut o zi deosebit de slaba,ratand mai toate aruncarile de la distanta.
cat despre meciul dintre ase si timisoara ar fi mai multe de spus , dar ma rezum la faptul ca un singur jucator de la ase le-a facut fata celor 4 sau 5 divizionari A din echipa timisoarei,care in conditii normale ar fi trebuit sa castige la pas.
Hristu a avut o seara de exceptie fiind de-a dreptul senzational,toate laudele s-ar fi triplat daca ase-ul ar fi castigat.

Raptor
15th December 2005, 16:51
Doamne, nu pot sa cred ce sexy e biciniggaru asta la TV... :o:

Voua nu vi se pare? :D

Incredibil. Eu credeam ca Sandulache e un zeu al baschetului sau ceva, haha auzi la el ala cica e spectacol, pai daca spectacol inseamna 20 de turnovers, mingi pe la spate date in out, aruncari de la jumatea terenului airball, craci cu turnovers, pai in cazu asta nu am ce sa adaug.

Nu am inteles deloc de ce nu a fost schimbat, oare sa aibe el atata putere si sa-si permita sa-si bata joc de un meci? De ce nu am vazut niciun alt jucator de pe banca, cum ar fi Biciniggar? Sigur juca mai bine ca Sandulache asta bata-l vina sa-l bata. N-am mai vazut asa ceva, cred ca si eu eram mai bun daca ma bagau, sigur n-aveam 20 de turnovers... daca vedeam ca nu merge... o lasam asa (faceam si eu un UFO sau ceva sa fie acolo si gata).

Mai mult, dupa ce ca el si-a ingropat echipa, tot el tipa la coechipieri si le dadea "sfaturi". Sfaturi din partea cui? A unuia cu 20 de turnovers? A unuia care le zice coechipierilor sa se duca in atac ca sa arunce el de la jumatea terenului? A unuia caruia nu-i pasa de coechipieri?

Stiu ca vi se pare mult si grav ceea ce scriu vizavi de un personaj necunoscut mie, dar asta este prima mea impresie vizavi de un zeu al baschetului de care aud peste tot pe net "oau ce face Sandulache" sau "oau cum joaca" sau "hehe mai ti minte cand" etc.

A fost shockant ceea ce am vazut, to be honest.

fast_as_sound
15th December 2005, 20:13
nu e kiar cum zici tu ... kiar n-am kef sa m-apuc de scris ... da nu-i kiar cum zici tu ... "kiar" ala de acolo iti da si tzie dreptate ... iar cu faza k si bici era mai bun in teren ... ma jur k ai stricato rau =)))))))))) stie vopsitu cea facut ultimele 2meciuri si stia ko sa dea lustru la banca ... iar ceapa e 1/10 din ce era acu 4-5ani ...

Raptor
15th December 2005, 20:17
O sti, dar de ce nu i-a dat sansa sa joace si l-a lasat pe nebun sa strice tot? De ce?

Danila
15th December 2005, 23:02
pentru ca nebunul asta putea oricand sa revina si sa castige meciul...azi a prins o zi slaba...desi la inceput a rupt tot...eu zic ca in 85% din cazuri avea dreptate cand tipa la *******ii aia...

Bicinigar
16th December 2005, 01:01
hai ca va zic yo cum sta treaba
90% din faptul ca am ajuns noi , Spiru Haret , in finala pe tzara i se datoreaza lui Mihai ; ye drept ca gresheshte o carutza de faze dar ... "ashea prost" cum zici tu ca joaca , yel ne-a dus acolo.
cat despre mine ca am frecat banca /hello nici ca pot fi mai fericit
inchipuyetzi cum mai yesheam yo pe "strada" daca intram in teren shi o comiteam ca in semifinala :rosu: :rosu: :rosu:
pe o parte ash fi vrut sa joc , mental yeream acolo , la inacalzire shoot te 3 , dunk , abureli ... dar ... cum yerea sa o comit shi sa imi scoata toata lumea ochii cand ma vedea : "ya , vopsitule , arata shi mie pasa aia a ta " :evil: :evil: :evil: :headbang: shi ashea sunt yo petarda , mai trebuya sa o arat shi in direct pe TV Sport ???
revenind la raptor shi comentariile lui despre sandulache , care apropos , a yeshit MVP-ul turneului , ... lasa-te frate , treaba n-ai cu fenomenul ... ramai la sfaturile despre detenta :no:

Raptor
16th December 2005, 01:51
Ma, deci eu nu am zis ca asa e el, ci doar mi-am spus parerea vizavi de meciul pe care l-am vazut. Nu-l cunosc, deci nu am dreptul sa-l caracterizez. Dar eu mi-am spus parerea sincera si lipsita de orice fel de rautate sau orice altceva, pur si simplu asta am vazut, si nimic altceva.

danrogojan
16th December 2005, 02:28
io zic ca cei mai terminati de departe au fost comentatorii.

MadSkillz
16th December 2005, 02:43
Raptor, n-ai dreptul sa-l caracterizezi, cum zici, dar ai facut-o.Parerea ta a fost sincera si lipsita de rautate, cum zici, dar nu prea are treaba cu realitatea."Prea" ala iti da si tie dreptate, ca sa-l parafrazez pe unu` mai iute ca zgomotu`.

Raptor
16th December 2005, 14:17
Ba are treaba cu realitatea, si anume cu realitatea acelui meci. Nu zic ca e asa meci de meci, dar acel meci a fost stricat de el. Daca nu e asa, inseamna ca ne-am uitat fiecare la alt meci.

mishu
16th December 2005, 21:43
intrebare: cum de joaca mihai la spiru?

Danila
16th December 2005, 23:58
e student primul an acolo

mishu
17th December 2005, 00:06
hi hi hi... marfaaa...

Danila
17th December 2005, 00:08
4 ani de-acum in colo tot o sa joace...la fel si badila

deko
17th December 2005, 17:36
auzi... dar ca ramana la facultate astia 4 ani n-ar trebui cumva sa ia si niste examene sau se prezinte macar la cateva dintre ele?sau sa plateasca taxa facultatii?

Danila
17th December 2005, 17:46
plateste taxa...se duce la facultate...ia examenele

eatdaworm
21st December 2005, 10:07
in primu rand sandulache k om nu e cel mai tare
k jucator in schimb e tare de tot
shoot pase.
ca nu ia iesit intr-un meci asta e dar el chiar joaca
verde
poon pariu pe ce vreti ca raptor intr-un meci 1-1 pe tot terenu cu sandulache nu trece in jumatatea adversa(cu minge cu tot that is)
si o sa se termine 100-0.

Raptor
21st December 2005, 14:12
Ma simt dat peste cap.
Sunt un distrus.
Imi place totusi branza.
Totusi cred ca pot sa trec de jumatatea terenului, cu unghia degetului mare de la piciorul stang. Sau drept? Nu, de la stangu.
Poon pariu.

eatdaworm
26th December 2005, 20:57
pe cat cascaval?
sau pe cata branza?