PDA

View Full Version : La Multi Ani!



Pages : [1] 2 3 4 5

miril
17th November 2005, 00:43
LA MULTI ANI, II urez, nu cu...moderatie, unui PRIETEN de...BANCA.

itku
17th November 2005, 09:26
Sa ne traiasca intru multi ani! Ce zici, Miril, ii facem o cantare pre limba noastra? Hai ca imi dreg glasul...

miril
17th November 2005, 09:37
Ja, må han leva, ja, må han leva, ja, må han leva uti ett hundrade år!!!
Multi ani traiasca, multi ani triasca, La Multi Ani!!!

itku
17th November 2005, 09:51
Javisst ska han leva, Javisst ska han leva, Javisst ska han leva uti hundrade år!

Bancaru
17th November 2005, 10:48
Multumesc! Mi-ati facut o surpriza placuta. Surpriza nu vine de la faptul ca nu ma asteptam, ci de la placerea produsa de urarile prietenilor, venite din suflet. Inca o data va multumesc!
Iar daca acum s-a deschis topicul asta, cinstit ar fi ca fiecare dintre noi sa fie sarbatorit aici. Deci fiti buni si puneti si voi zilele in care v-ati nascut. Sa ne sarbatorim cu totii.

miril
17th November 2005, 10:52
Le vom pune dar nu la vedere(a generala). Gasim noi cum. Inca o data, sa fii iubit! Se pare ca eu si cu prietenul nostru...discret, care tine, ca si mine, cu AIK, vom sarbatorii la...pachet, amandoi fiind...aerieni, astrologic. A bon entendeur, salut!

be@
17th November 2005, 10:56
La multi ani, si cat mai multe bucurii aduse de echipa nostra de suflet ! :)

Bancaru
17th November 2005, 11:00
Multumesc mult, Be@! Corect! Bucuriile mele vor fi si ale voastre. Sa speram ca anul asta va fi noul inceput (al catelea...?) pentru National. V-am spus, corect ar fi ca toti sa ne sarbatorim aici.

miril
17th November 2005, 11:04
Asa va fi, iti promit, Scorpion mic, ce esti! Propun ca lista sarbatoritilor sa ajunga la moderator si...inapoi, incepand, cel mai devreme, de...maine.

Bancaru
17th November 2005, 11:05
Nu se cade ca numai eu sa fiu in centrul atentie, fie si numai pentru o zi. Nu m-as simti bine. In plus, din punctul meu de vedere, aici suntem toti egali si fiecare parere conteaza. Suferim impreuna, ne bucuram impreuna. Poate prima parte o mai uitam.

miril
17th November 2005, 11:09
Deci, primul punct din Noul Program, sa suferim cat mai putin datorita, intelegeti voi ce vreau sa spun, echipei noastre. In rest, CARPE DIEM, prieteni! HAI BANCARU!

itku
17th November 2005, 11:57
Fie ca si tu, Bancarule, sa primesti cel mai frumos dintre cadouri... cu doua zile intarziere, asa cum si Miril l-a primit pe-al sau asta vara la... Galati ;) Eu ti-am pregatit deja ceva special, ramane doar sa ma ajute cine trebuie (are legatura cu primul punct, mentionat de Miril) :cool:

Bancaru
17th November 2005, 12:10
Mersi! Ai tu informatii precise ca imi primesc cadoul? Asa sa fie. Eu sper...

saphicus
17th November 2005, 12:15
Bancarule, La Multi Ani !!
Te rog sa ma crezi ca dupa vre-o cateva zile de "pauza" pe Forum, azi am intrat intamplator si atunci cand intru , nu se poate sa nu intru si pe Suporter
FC National!
Cu ocazia asta ma alatur tuturor suporterilor in a-ti ura sanatate si viata lunga
pentru a contribui pe mai departe cu APORTUL SUBSTANTIAL pe care-l ai, in mentinerea flacarii vii a acestei echipe, sunt convins, iubita de mult mai multi oameni, decat vajnicii suporterii devotati de linga ea.
Fie ca bucuriile sa se multiplice si sa avem satisfactia unei adevarate impliniri:
PARTICIPAREA INTR-O CUPA EUROPEANA!
Feeling-ul meu imi spune acest lucru si sper sa nu ma tradeze!!
P.S. Cred ca voi fi in mijlocul galeriei la meciul din etapa viitoare cu RED DOGS!
Poate ne vom cunoaste!! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

miril
17th November 2005, 12:25
Saphicus, bucurosi de oaspeti dragi si cu vechi state de...progresisti. Bancaru tocmai se ocupa de cadouri. Trebuie sa-l intelegem! Se pare ca, daca lucrurile vor merge bine. va primi un cadou special, vad ca si Itku este implicat, chiar din partea urmasilor lui...Brancusi. Nu stiu de ce cred ca este vorba de...Sarutul, desi cred ca l-a si...primit...deja. In rest, eu zic sa dati in ei ca la...Caini si...luati-va de brat, la sfarsit, ca se da de doi mici si-o...votca...absolut...nesesara! Si nu uitati sa nu ma...uitati si pe mine. Ma refer la faza cu vodca.

saphicus
17th November 2005, 12:41
@miril Stai linistit!! Cu Mir_il vom cinsti pe Bancaru.... in gand!!:) :) :ok::ok:

miril
17th November 2005, 12:56
Saph, gand la gand cu bucurie...progresista! Esti Steaua...Progresului!

Baresi
17th November 2005, 13:26
uite nu stiam !!!! dar vreau sa iti urez un LA MULTI ANI calduros fie ca tot ce iti doresti sa se implineasca !!!!!

krapulax
17th November 2005, 14:01
la multi ani!

Bancaru
17th November 2005, 15:10
Muaaaamaaaaaaaaa... Ce de lume, ce de lume! Multumesc mult. Ce sa zic? Sunt coplesit. Saph, sanatosi sa fim pana la meci. Miril, pe bune ca as vrea sa ma ocup de cadouri decat de serviciu. Macar azi. Baresi si Krap se afla pe lisa celor carora le multumesc. Si nu numai lor. Sper ca micul meu proiect sa se materializeze. Aici vor fi sarbatoriti toti progresistii. Nu numai cei de pe forum. Care cum afla o zi sa puna aici.

Canadianu
17th November 2005, 18:55
La Multi Ani!, Bancare/hello /hello /hello

Bancaru
17th November 2005, 20:17
Multumesc, Canadiene!

desdemona
17th November 2005, 20:20
La multi ani, Bancaru! si de la mine, si aici :ok:

Platanu
17th November 2005, 21:20
La multi ani,Bancare!Multa sanatate,sa ai parte numai de bucurii si toate dorintele sa ti se implineasca(banuiesc ca o Cupa in Cotroceni).As veni sa-ti cant MULTI ANI TRAIASCA la vioara mea,da' nu stiu unde stai.Glumeam...

Bancaru
17th November 2005, 22:29
Lasa ca mi-a cantat un lautar la ureche una de inima amara. Sau albastra. Sau cum se zice. Dintr-o cina data de un mare furnizor de ceva, am ajuns sa-mi cante "Cine-a pus carciuma-n drum". Nu mai stiam ce sa fac. Eram transpirat tot.
In consecinta va multumesc. Mai e putin si trece. Multumesc Desde. Multumesc Platanu. Si celorlalti.

Lebovsky
17th November 2005, 22:38
La Multi Ani Bancare si la mai mare!!!
Sper sa ne vedem etapa viitoare cand vom juca acasa. :yeah: :yeah: :yeah:

georgemp
17th November 2005, 23:34
La multi ani,Bancare si tot ce-ti doresti sa se implineasca

THE HUN
17th November 2005, 23:35
Isten eltesen.

Bancaru
18th November 2005, 10:13
The Hun, ce ai scris nu prea inteleg, dar cred ca e ceva de genul sa "cresti mare". Eltesen - batran? Mersi. Sper ca nu m-ai injurat. :D
Multumesc si prietenilor bancari, Marele "Dude" Lebovski si George FCN. Sa fim sanatosi si sa luam cupa.

miril
18th November 2005, 10:16
Te simt, astazi, mai obosit, mai...eltesen! Lasa ca te revigoreaza...Bergodi.

Bancaru
18th November 2005, 10:30
Mai eltesen da, mai obosit nu. Sunt cam ofticat.
OFF TOPIC
Am ratat o promotie de anvelope (3+1) si m-am dus cu banii in clontz. Acum caut oferte...

miril
18th November 2005, 10:35
Poate ca formula 3+1 va fi mai pozitiva maine. Trei puncte si un loc mai sus in clasament, ti-ar diminua, oarecum, problemele cotidiene. De aceea, HAI PROGRESUL!

Bancaru
18th November 2005, 10:47
3 puncte si un loc mai sus in clasament plus un "2" la El classico m-ar incanta enorm. Nu cer prea mult? E drept ca m-as bucura mai mult cu prima varianta.

THE HUN
18th November 2005, 22:34
The Hun, ce ai scris nu prea inteleg, dar cred ca e ceva de genul sa "cresti mare". Eltesen - batran? Mersi. Sper ca nu m-ai injurat. :D
Multumesc si prietenilor bancari, Marele "Dude" Lebovski si George FCN. Sa fim sanatosi si sa luam cupa.
Ceva de genul La multi ani.Tradus direct: Isten-Dumnezeu si eltesen-suna cam sa te tina.

krapulax
7th January 2006, 15:02
nu stiu daca e locul potrivit, dar momentul e oportun. la multi ani ionut savu! si cu voia dvs, la multi ani john shroj!

miril
7th January 2006, 15:08
La Multi Ani! Vad ca l-ai converitit pe John, Krap! Stii ceva si de contractul lui? Pana cand este valabil?

Bancaru
7th January 2006, 19:10
La multi ani Ioane si Ioni. La multi ani Ionut Savu, John Wayne Shroj sau tuturor jucatorilor (asta ca e forum fotbalistic) cu acest prenume.

Platanu
7th January 2006, 20:31
La multi ani lui John Wayne si lui Ionut,de la care sper sa se mentina goalgeterul nostru,si de ce nu,al Diviziei A(sper sa nu ziceti ca am luat virusul optimismului de la Alamar,dar e o dorinta de-a mea).

miril
8th March 2006, 08:19
La Multi Ani fetelor progresiste si nu numai!

Zamo
8th March 2006, 10:48
La Multi Ani fetelor progresiste si nu numai!
La Multi Ani si mamelor ,,bancare'',daca exista:)

be@
8th March 2006, 12:05
Multumim . La multi ani tuturor doamnelor si domnisoarelor , fie ca sunt progresiste sau nu ! :)

Bancaru
8th March 2006, 12:54
Numai bine femeilor microbiste si sa se mai spele de microb! Pregatiti mucenicii pentru maine!
Tuturor femeilor tot ce poate fi mai bun.
Zamo, mama nu se duce la meci, dar dupa meciuri ma intreaba ce a facut Progresul. Asta inseamna ca e si ea bancara, nu? Putitel, acolo, participa la bucuria mea. Cand e cazul. Cand nu e, imi zice sa nu ma mai amarasc degeaba. Sa ii dea Dumnezeu sanatate, ei si la toate mamele din lume. Si la surori, fete, fiice, verisoare, amante, concubine, sotii, sotiile altora, bunici, matusi, mai ales anumite matusi... , strabunici, nepoate, stranepoate, secretare, colege, soacre ... ma rog. La toate!

krapulax
8th March 2006, 14:31
la multi ani!

georgemp
8th March 2006, 23:04
Happy 8 martie!La multi ani 2 all!

Bancaru
9th March 2006, 16:05
Mucenici deliciosi!

miril
9th March 2006, 16:22
Sa-ti fie rusine ca exciti de la...distanta. Crezi ca suedezii stiu ce-i aia mucenici si, mai ales, cu ce se mananca? Nu era vorba de lingura sau /si de mana, ca sa fim intelesi!

Bancaru
9th March 2006, 17:29
Sa-ti trimit o reteta? D'aia cu zeama, nu moldovenesti. Nuca ai, scortisoara ai, zahar... hohooooo, apa este, coaja de lamaie, esenta rom si vanilie, cred. Astfel dorinta-i gata!

miril
20th March 2006, 21:37
La Multi Ani, Zamo. Sa ne traiesti, progresistule!

krapulax
20th March 2006, 21:43
la multi ani, Zamo!

Bancaru
20th March 2006, 23:02
LA MULTI ANI! Pentru viteazul Zamo! Sa fii sanatos!

georgemp
21st March 2006, 00:29
Happy birthday,ca sa deosebesc putin de ceilalti!Cadoul o sa vina mai tarziu!(cupa)!!!

miril
24th March 2006, 14:27
Tine-ti de SASE si la mai multe!

krapulax
29th March 2006, 14:25
ii zic si eu sa traiasca! lui cornel dragusin, dar si intreb- cumva cu el am picat prima data in b?

miril
29th March 2006, 17:55
Am subscris si eu pe site-ul clubului. Daca ar fi sa ne luam dupa datele de pe site-ul clubului, raspunsul ar fi nu, caci Dragusin antrena in Siria cand noi retrogradam pentru prima data, in campionatul 1964-1965, desi aveam trei oameni la Echipa Nationala: Mateianu, Iancu si Dumitru Popescu.

georgemp
29th March 2006, 22:27
La Multi ani lui Cornel Dragusin

miril
1st April 2006, 19:15
Cornel Drăguşin a dat startul meciului

Lovitura de īncepere a meciului de ieri din Cotroceni a fost dată de Cornel Drăguşin. Fostul antrenor al Progresului a īmplinit săptămīna aceasta 80 de ani. El a vorbit īnaintea jocului la staţia de amplificare şi a spus că "Naţionalul are echipă de Cupa UEFA".

Inca o data La Multi Ani, Dragusin! Rescrierea istoriei clubului este un balon de oxigen pentru viitorul...Progresului. HAI PROGRESUUUU!!!

krapulax
1st April 2006, 19:29
iata-l pe om

miril
1st April 2006, 19:39
Eh, ce n-am vrea noi!

Zamo
5th April 2006, 08:58
La Multi Ani, Zamo. Sa ne traiesti, progresistule!

Va multumesc tuturor pentru urari:) !
Imi pare rau ca nu le-am vazut din timp.

miril
5th April 2006, 09:07
Ne pare noua rau ca nu am observat in...ziua cu pricina, mai devreme, cand inca erai pe forum. Sa-ti fie de bine!

Platanu
16th April 2006, 18:24
De Florii,urez tuturor celor ce au nume de flori la multi ani,sanatate si impliniri(nu stiu daca avem flori si printre progresisti.Va dati seama ca prenumele meu nu este Platanu.Aha,mi-am amintit:ar fi fost Viorel Mateianu,daca ar fi trait,Dumnezeu sa-l odihneasca!).

miril
16th April 2006, 18:36
...nici Florin Calinescu. La Multi Ani!

georgemp
16th April 2006, 23:20
La multi ani tuturor florinilor si florinelor!

Bancaru
17th April 2006, 11:16
Eu am uitat de acest eveniment. Nu stiu daca ma insel sau nu, dar cred ca Alamar e ... floricica. La multi ani tuturor!

alamar
17th April 2006, 11:31
Eu am uitat de acest eveniment. Nu stiu daca ma insel sau nu, dar cred ca Alamar e ... floricica. La multi ani tuturor!
Sorry, dar nu sunt. Am fost (si sunt) atat de suparat ca nici nu am simtit cum a trecut ziua de ieri. Offf, cum ne mananca fotbalul zilele.
La multi ani!

miril
17th April 2006, 11:36
Si eu m-am facut bleu-albastru, Alamar. A fost un weekend a l'amaire!!!

Bancaru
17th April 2006, 11:45
Alamar, nu stiu de ce traiam cu impresia ca te cheama Florin. Oricum, sa fii sanatos si toata lumea sa fie sanatoasa.

Platanu
17th April 2006, 13:35
Si eu m-am facut bleu-albastru, Alamar. A fost un weekend a l'amaire!!!Miril,esti de-a dreptul senzational cu jocurile astea de cuvinte.Sper ca data viitoare sa avem un joc adMIRabIL.Hai National!

miril
17th April 2006, 13:38
Iar tu ma lasi...plat, a nu zice ca ma faci, de fapt, paff!!!

Bancaru
17th April 2006, 14:21
Calambur se cheama.

Platanu
17th April 2006, 15:17
Nu stiam ca se cheama asa,dar nu trebuie sa ma mai MIR.ILustrul nostru coleg progresist este expert in calamburii.

georgemp
17th April 2006, 15:26
Si mie imi plac jocurile aste de cuvinte!Am inceput sa mai fac si eu cand dau sms-uri!

Bancaru
17th April 2006, 16:23
Calambururi ar fi pluralul. Miril este un maestru al vorbelor. Si nu ca ne face din vorbe ci le incalceste cu talc.
Suntem off topic.
LA MULTI ANI PROGRESISTILOR! (vorba lui Miril)

miril
23rd April 2006, 08:18
George, tizule, La Multi Ani, de ziua onomastica! Ai doborat inca o odata, balaurul, Vlastar viteaz!

georgemp
23rd April 2006, 09:46
Multumesc!:)

krapulax
23rd April 2006, 10:11
la multi ani george!

Bancaru
23rd April 2006, 12:57
Sa traiesti, George! Si sa fii sanatos cu numele, cum se zice. Si toti Georgii, se stiu ei care, sa traiasca. Daca mai sunt Gigei pe aici sa se dea in vileag. Le pregatim un "multi ani traiasca". Numai bine.

georgemp
23rd April 2006, 13:03
@Kra****x & Bancaru :Multumesc!

miril
23rd April 2006, 13:13
Multumim Bancii!

Platanu
23rd April 2006, 13:56
La multi ani,George!

be@
23rd April 2006, 15:11
La Multi Ani , George , si din partea mea !

georgemp
23rd April 2006, 19:44
@Platanu& Be@ Thanks!
@Miril,si tie la multi ani,pe 17 aprilie s-au facut 3 ani de cand ai cont pe Ols

miril
23rd April 2006, 20:12
Da, sunt un veterean! Merci mult si tie!

Bancaru
21st May 2006, 20:29
La multi ani Nuţica si Costica! La multi ani Iacov!

krapulax
21st May 2006, 20:48
da. la multi ani! la multi ani costel mozacu si ceilalti domni costel si doamne elena

Bancaru
21st May 2006, 21:57
La multi ani Elenei Udrea! Ca e dama buna...

georgemp
21st May 2006, 22:01
La multi ani!I-am dat si mail!:)

Bancaru
21st May 2006, 22:12
Nu imi revin. Cui i-ai dat mail? Lenutei Udrea? Daca da, da-ni-l si noua. Sa-i dam si noi m... ail.

georgemp
21st May 2006, 23:15
Nu,lui iacov!:)S-a creeat confuzie ca nu am citat mesajul cu Iacov!

miril
22nd May 2006, 16:33
M...ail i-as da si eu ca nu strica la o...posta, ma refer la corespondenta electronica, se intelege. Voi ce credeati? La Multi Ani, retroactiv tuturor Costy-lor si Lenute-lor!!!

Bancaru
26th May 2006, 10:27
La multi ani! Si sanatate!

miril
26th May 2006, 18:17
Sa fie la toata lumea (de buna credinta)!

georgemp
26th May 2006, 23:55
La multi ani(dar cu ce ocazie?)

Bancaru
27th May 2006, 17:03
George, oamenilor petrecareti nu le trebuie ocazii. Gasesc ei.

georgemp
27th May 2006, 21:27
Aha!:)

miril
9th June 2006, 07:26
Un articol interesant in EvZ:

http://www.evenimentulzilei.ro/article.php?artid=261627

Iata si un comentariu interesant al unui cititor:

articol incomplet
dl Nahoi, aveti dreptate numai 90%. Ati uitat de girul extrem de important dat de Basescu. A fost un transfer de onorabilitate, nemeritat. Bodu nu-i mai cere banii, Blaga nu-l deranjeaza cu militienii lui, d-na Macovei nu-l deranjeaza pe dl. Becali. Basescu bea cu el la numai cateva ore dupe ce l-a jignit pe primul ministru al Romaniei.

miril
9th June 2006, 07:41
Iata cum a comentat un cititor articolul din Ziua despre FCN:

ar fi timpul

ca toate afacerile oneroase facuta de Sandu si Mitica sa iasa la iveala,iar inlaturarea lor linga Cozma ar desfinta cooperativa fotbalului romanesc,care a facut numai rau

miril
9th June 2006, 07:48
Si pentru a continua cu propaganda de dezinformare din massmedia, Pro(st) Tv afirma ca Bergodi pleaca de la National pentru ca i s-a propus prelungirea contractului pe o jumatate de suma din contractul actual. Sa i-o spuna lui...Consuelo, Raluca Arvat! Cred ca Iacov i-a propus un contract ceva mai bun decat cel actual, dar Bergodi se...mai gandeste!

herculis
9th June 2006, 09:27
Este interesant editorialul lui Traian Ungureanu din Cotidianul de azi:
http://www.cotidianul.ro/index.php?id=5636&art=13663&cHash=3b1b00c161

Din pacate nu da nimeni o solutie!!!

Bancaru
9th June 2006, 10:31
Duna si cu Iacov l-au condus pe Bergodi la aeroport. Daca erau niste "jegosi" si propuneau un contract "jegos" se mai duceau cu el?

georgemp
9th June 2006, 10:41
Ati vazut ca au imbunatatit forumul?:)

Bancaru
9th June 2006, 10:47
Extraochelar!!!

miril
9th June 2006, 10:59
George, te rog eu sa nu...ti dai demisia!!!

miril
9th June 2006, 11:00
Sunt sigur ca nu au folosit Dacia...papuc, caci nu de dat papucii era vorba!

georgemp
9th June 2006, 11:58
nu:)

Bancaru
9th June 2006, 12:02
Dacia aia e numai pentru cei obisnuiti cu pick-up truck-urile. De obicei in Australia.

georgemp
9th June 2006, 23:24
Niste Bancuri,sa mai destindem atmosfera:
,,deci in final copii,ce a povestit orbul lui Sadoveanu?" linishte deplina .....,,De cate ori sa va zic? Orbul lui Sadoveanu a povestit ce A VAZUT!" era o perla a lu' profa mea de romana dupa ce a constatat ca nimeni nu a citit carte...
autor: fuxy data: 10-5-2006 20:34:15


Eu ma chinui sa-o fac cu mana la tabla , si nimeni nu vrea sa se uite !
autor: Little_Teddy data: 13-3-2005 14:53:59


Aseara o mana criminala a spart chiuveta cu piciorul !
autor: Little_Teddy data: 13-3-2005 14:52:38


Din binecunostul basm " Capra cu trei iezi" citam:
" Lupul, dupa ce batu politiocos de trei ori in usa pana o sparse, striga:
- Deschideti fereastra!'
autor: Little_Teddy data: 13-3-2005 14:50:45


In Bucuresti, un autobuz tocmai se pregatea sa inchida usile si sa plece din statie. Soferul vede un om alergand disperat spre autobuz si il asteapta. Omul ajunge si il intreaba pe sfofer:
-Ce masina e?
-DAF! zise soferul si pleca...
autor: Little_Teddy data: 13-3-2005 14:49:21


* Mircea cel Batan dand exemplu ostashilor sai ii indeamna cu mana ( Mircea insushi mana-n lupta ) si cu gura si cu pilda ( Vino , Vino Vino , calca totul in picioare ) ( SCRISOAREA III )
* Patriotismul lui Shtefan cel Mare rezulta din modul in care l-a strapund pe paharnicul Ulea cu sabia , ca pe un aluat ce dospeshte .
* Urzitzi din lacrimi si sudoare copii plugarilor devin 'grauri suri' ce zburau in cete , adica fugeau repede in grupuri spre izvor shi prin asta Coshbuc face o metafora ... ( VARA , G. Coshbuc )
* La Oglinda - G. Coshbuc :
-Mama-i dusa-n sat cu 'Doru'
-Azi e singur puishoru .
autor: Little_Teddy data: 13-3-2005 14:48:53


Pina la urma, Mircea cel Mare, desi batrin, il va ingenunchea pe trufasul otoman cu citeva proverbe si zicatori bine plasate.


Mircea cel Mare, care prima data a fost batrin, sta la un discurs cu Baiazid. Acesta il primeste politicos, dar cu obraznicie, si il face in tot felul, ca pe o albie de porci. Cind Baiazid il intreaba arogant "Tu esti Mircea?", domnitorul roman nu se pierde cu firea si-i raspunde la fix: "Da, imparate!".
autor: Little_Teddy data: 13-3-2005 14:47:30


Uita-ti intotdeauna dusmanii.Nimic nu-i enerveaza mai mult
autor: Little_Teddy data: 13-3-2005 14:46:31


Un tip merge la oficiul poshtal cu o scrisoare.Functionara il intreaba:
-Par avion?
-Nu, nu pareti!
autor: Little_Teddy data: 13-3-2005 14:46:03


Dati-mi o scula ca a mea e in fund si n-o pot scoate.
autor: Little_Teddy data: 13-3-2005 14:45:18


Sursa: www.morideras.as.ro

krapulax
10th June 2006, 08:37
un ziarist a zis- toti ziaristii sunt hahalere
(marius geanta- pro)

A început Mondialul, dar nu ştiu câţi oameni de televiziune din România au reuşit să se desprindă mental de mizeria finalului de campionat pentru a se conecta la esenţa fenomenului. CM a venit peste mulţi la momentul nepotrivit, după un sezon în care s-au adăpat de la bidonul cu mitocănie. Aceştia sunt incapabili să înţeleagă ceva din ceea ce înseamnă cu adevărat fotbalul.
Primele dovezi: peste tot, ni s-a povestit despre românii pe care marii reporteri i-au găsit pe autostrăzi, în baruri, benzinării sau centre de presă. Nicio poveste memorabilă, nicio veste nouă - în ultimii 10 ani, peste 1 milion de români au plecat din ţară, deci e firesc să dai de ei cam prin toată Europa. Dar ce să scrie românaşul jurnalist care un an de zile a stat şi s-a uitat în gura lui Gigi şi a lui MM? Apoi, tema absenţei României. Nimic mai stupid decât să tot deplângi faptul că suntem doar nişte observatori neutri ai disputelor din Germania. Asta e, nu ne-am calificat, dar sunt atâtea dovezi că viaţa merge înainte! Aşadar, la ce bun atâta lamentare vecină cu incapacitatea de a trece peste absenţa unei grupări de beţivi de la turneul final? Prezenţa României ar fi activat oarece glande, pe când aşa, în lipsă, avem şansa de a folosi mai mult creierul. E momentul de glorie al acelor pasionaţi cu adevărat de fotbal, oameni instruiţi care au părăsit ziarele, site-urile şi telecomanda după invazia gigioată a ultimilor ani.

georgemp
10th June 2006, 23:08
George, te rog eu sa nu...ti dai demisia!!!
Frumos avatar,domnule Mircea!Cine e sascha?Stiati ca va vedeti si dumneavoastra acolo,pe geam?

miril
11th June 2006, 08:36
Nu!

ULTRAS-CT
11th June 2006, 11:55
sunt tratative ca urt sa vina la Farul .. :-??

georgemp
11th June 2006, 12:06
Eu stiu ca mai are contract cu Dinamo.De unde ai aflat?

miril
11th June 2006, 12:59
Nu-i vreo problema, noi dorind sa intinerim lotul.

georgemp
11th June 2006, 13:55
Nu-i vreo problema, noi dorind sa intinerim lotul.
Este foarte bine ca intinerim lotul,va dati seama in cativa ani,cand se vor maturiza ce bine vom juca?Dar trebuie tinut cont de un lucru:alaturi de tineri pe teren trbuie sa strea si vreo 3-4 jucatori experimentati de la care sa aiba ce invata.Din cauza asta,nu as dori nici Nae sa plece de la noi,pentru ca poate ajuta la formarea lotului!

krapulax
11th June 2006, 15:02
poate ca nu are legatura cu noi. sper ca nu are.
zic pandurii:
Am analizat cu acţionarii posibilităţile pe care le avem pentru viitorul sezon: vom putea evolua în continuare în divizia A, ori dacă un club aflat în discuţie la Comisia de Licenţiere nu va primi licenţă, ori dacă vom negocia cu cei care vor să cedeze locurile în divizia A.

Bancaru
11th June 2006, 19:44
Nu cred ca nu primim licenta. Daca jucam tot in Cotroceni de ce sa nu primim licenta? Si chiar daca ne ducem in alta parte... Sa nu imi zica ie cineva ca or avea altii infrastructura mai bine pusa la punct ca a noastra. Si ca sa ne bage doar pe noi e cam "obvious".

PerVersion
12th June 2006, 17:13
Am si eu o curiozitate...
Citeam azi ca vine Chihaia la Cluj. Vroiam sa va intreb daca ar trebui sa ma bucur sau nu :)
Am vazut ca are doar 1 gol inscris sezonul ce tocmai s-a incheiat, ceea ce e foarte putin pt un atacant. Desigur, nu stiu daca a jucat sau a fost mai mult rezerva.
Daca are careva din voi timp si rabdare, dati-mi niste informatii despre el :)

miril
12th June 2006, 17:21
Nu-i cazul sa va bucurati. Chihaia s-a nascut speranta.

krapulax
12th June 2006, 17:26
ok. timp as cam avea, rabdare nu. chihaia face parte din grupul celor care odata plecati de la sportul, au jucat lamentabil- diniţă, gigel_bucur, pădureţ, în curând şi mazilu. la prima lui venire la noi, a mers cât de cât bine, dar la dinamo a primit injecţia letală de la borcea şi s-a terminat. a revenit la noi in iarna, a dat gol la primul meci si cam atat. n-a jucat chiar meci de meci, dar a strans ceva minute. slab, foarte slab. poate ca se va trezi si ar putea ajunge un jucator cam de valoarea lui griffiths, sau macar pe aproape. parerea mea!

be@
12th June 2006, 21:53
Am si eu o curiozitate...
Citeam azi ca vine Chihaia la Cluj. Vroiam sa va intreb daca ar trebui sa ma bucur sau nu :)
Am vazut ca are doar 1 gol inscris sezonul ce tocmai s-a incheiat, ceea ce e foarte putin pt un atacant. Desigur, nu stiu daca a jucat sau a fost mai mult rezerva.
Daca are careva din voi timp si rabdare, dati-mi niste informatii despre el :)


Pai daca iti spun ca a dat un singur gol , si acela cu Bacau , trage tu singur concluziile . De jucat , a jucat si nu prea . Mai mult a fost accidentat . Eu zic ca Arpy o sa ia o mare teapa .:D

ULTRAS-CT
12th June 2006, 22:02
Eu stiu ca mai are contract cu Dinamo.De unde ai aflat?
am citit in ziar :D ca vrea Vucotik sa aduca la Farul jucatori inalti sa intareasca defensiva c prin cativa jucatori cu experienta :) a dat cateva nume prin care era trecut si Curt ..

Bancaru
12th June 2006, 22:03
Curt a zis ca se retrage. Pacat. Eu cred ca mai are ce arata.

Bancaru
12th June 2006, 22:05
Sper sa nu citeasca pe aici ca ramanem cu el. Mai avem ceva: Petrus Manta. Va intereseaza?

be@
12th June 2006, 22:19
Sau poate Marian Savu? :D

PerVersion
13th June 2006, 00:25
Pai din cate citesc eu pe aici, sper sa nu se finalizeze transferul :)
Insa daca e adevarat ce zice presa, si e 99% al nostru, raman cu speranta ca poate se va trezi. Mi-e destul cati peri albi imi scoate Tilinca si Anca la fiecare meci.
Numai bine!

miril
13th June 2006, 00:27
Si tie! Chihaia nici macar peri albi nu a reusit sa ne scoata.

Bancaru
13th June 2006, 17:37
Daca Anca va scoate peri albi atunci, sa fie cu ierare, daca vine Chihaia, luati-va copârşeu.

georgemp
13th June 2006, 18:09
Daca Anca va scoate peri albi atunci, sa fie cu ierare, daca vine Chihaia, luati-va copârşeu.
Cred ca il luati la bataie,la cat rateaza...de fapt nici nu apuca sa rateze,ca ii sufla un fundas mingea

miril
14th June 2006, 00:02
Burcă e patron
Corina Marinaş-GSP

Potrivit revistei VIP, căpitanul "bancarilor", Ovidiu Burcă, a investit aproximativ 200.000 de euro pentru un local de lux. Restaurantul "Charme" va fi administrat de soţia fotbalistului, Sandra, dar pe timpul vacanţei Burcă va ajuta la definitivarea meniului şi la amenajarea terasei. (Corina Marinaş

georgemp
14th June 2006, 00:07
Burcă e patron
Corina Marinaş-GSP

Potrivit revistei VIP, căpitanul "bancarilor", Ovidiu Burcă, a investit aproximativ 200.000 de euro pentru un local de lux. Restaurantul "Charme" va fi administrat de soţia fotbalistului, Sandra, dar pe timpul vacanţei Burcă va ajuta la definitivarea meniului şi la amenajarea terasei. (Corina Marinaş
Exact acum vazusem articolul si vroiam sa il pun.Cred ca e stirea zilei pe gSP,nemaipomenit de interesant!Ce ziar,gSP,ce oameni astia de la gSP:(

georgemp
14th June 2006, 10:35
Tocmai am vazut la un clip promo pe primatv ca vor transmite finala campionatului de fotbal pe plaja.Printre participanti cine credeti ca se numara?Ati ghicit:FCNATIONAL

PerVersion
15th June 2006, 03:59
Cred ca il luati la bataie,la cat rateaza...de fapt nici nu apuca sa rateze,ca ii sufla un fundas mingea

Mda.. vom avea un trio ofensiv de "minune" .. Tilinca Anca si Chihaia. Adevarul e ca se cam potriveste in peisaj, dupa descrierile voastre :)

krapulax
15th June 2006, 21:36
ce facem nene, ca dragumir e pus sa ne distruga?... si chiar daca e in cea mai crunta ilegalitate, tot el o sa castige. asta e... macar murim cu demnitate.

Bancaru
15th June 2006, 21:47
Nu se poate. Nu are el atatea oua. E un cretin. Ce ziceti de legatura dintre Jiji si Isarescu? Ce manevra o mai fi si ata? Cate se mai pot face pe langa ea?

Bancaru
15th June 2006, 21:51
Cica poze de la turneul de futbal pe plaja. In prosport. Prezente un si una: National, Arges, Dinamo, Rapid, caca maca. M-am uitat numai bosorogi ratati si imbacsiti. Cine sunt aia, frate? Burtosii naibii!

georgemp
15th June 2006, 22:47
Cica poze de la turneul de futbal pe plaja. In prosport. Prezente un si una: National, Arges, Dinamo, Rapid, caca maca. M-am uitat numai bosorogi ratati si imbacsiti. Cine sunt aia, frate? Burtosii naibii!
Am impresia ca in una din poze l-am vazut pe milenovic:).SPER DIN TOATA INIMA SA AJUNGEM IN FINALA,care din cate am inteles e transmisa duminica dupa amiaza la primatv.

krapulax
16th June 2006, 05:48
e un turneu de old boys. echipa e in vacanta, nu are cum sa participe la turnee de fotbal pe plaja.

miril
16th June 2006, 07:53
De unde stii de...ea? Adu...dovada. Ar insemna ca Becali sa-si puna piciorul...nespalat in cartierul Cotroceni. Chiar si-ar dori asta unul ca...Basescu? Din nefericire mi se pare ca Iacov este...singur! Iar daca LPF va decide neinscrierea noastra asta inseamna ca unde va mai...sus, BNR si...si mai sus, vor acest lucru, pentru motive de...afaceri, desfiintarea stadionului, etc. Sa nu disperam, totusi. HAI PROGRESUL!

georgemp
16th June 2006, 10:20
e un turneu de old boys. echipa e in vacanta, nu are cum sa participe la turnee de fotbal pe plaja.
A zis in prosport ca si Nae participa!O fi in vacanta la mare si a vrut sa joace fotbal...cine stie?

herculis
16th June 2006, 10:39
De unde stii de...ea? Adu...dovada. Ar insemna ca Becali sa-si puna piciorul...nespalat in cartierul Cotroceni. Chiar si-ar dori asta unul ca...Basescu? Din nefericire mi se pare ca Iacov este...singur! Iar daca LPF va decide neinscrierea noastra asta inseamna ca unde va mai...sus, BNR si...si mai sus, vor acest lucru, pentru motive de...afaceri, desfiintarea stadionului, etc. Sa nu disperam, totusi. HAI PROGRESUL!


Daca mai aveati vreo indoiala despre lumea fotbalului romanesc, priviti cum toti conducatorii de cluburi tac milc in frunte cu hahalera de Becali.

Eu nu cred insa in aceste amenintari ale lui Dragomir. Ele atesta disperarea lui, faptul ca se considera de neatins iar acum un "tzanc" se ia de el.

Singura sansa a Progresului este sa se detaseze de mocirla existenta acum in fotbal. Sa vedem de ce este in stare Dragomir, dar eu cred ca fiecare pasare pe limba eu moare.

Asa ca.. nu disperati, ce se intimpla acum este spre binele nostru!!!!

Bancaru
16th June 2006, 12:25
Sunt si young boyz. L-am vazut pe Nae, pe Herea dar si pe Ninu. Pe terenul amenajat pe plaja.

Bancaru
16th June 2006, 12:30
Herculis, dar stii tu ceva, sau doar banuiesti? Daca motivul e cel cu datoriile, trebuie sa ne inscrie pentru ca nu suntem singurii cu datorii. Iar daca e altul si e de ordin personal nu cred ca DD va razbi.
Eu nu am surse oficiale de unde sa aflu de legatura lui Jiji cu Isarescu, dar era in Catavencu o barfa cum ca PNR i-a propus lui Mugur sa candideze la Cotroceni iar lui Mugur ii surade ideea.

Bancaru
16th June 2006, 12:39
George, bafta multa!

herculis
16th June 2006, 13:36
Traiesc mult prea departe de tara pentru a cunoaste ceva pentru sigur.

Dar este suficient sa analizati reactia lui Dragomir. Dintr-odata nu mai este asa sigur pe el, ba ataca, ba se justifica. Iar Iorgulescu da si el explicatii puerile.

Logica mea este simpla, si vine din marketing: daca vrei sa ai un produs/marca po****r(a) atunci trebuei sa il diferentiezi de restul produselor de pe piata.

Prin tot acest scandal, Progresul se distanteaza clar de restul gastii. Si asta nu ne va aduce decit beneficii pe termen lung.

In privinta zvonurilor cu Isarescu samd... nu mai cred in zvonuri. Cind eram in Romania stiam ca multi din cei din BNR apreciau baza, dar nu erau foarter incintati de echipa de fotbal :-))))))

miril
16th June 2006, 14:29
Herculis, cand am zis ca "Din nefericire mi se pare ca Iacov este...singur!", nu m-am referit la hahalerele din fotbalul bulibasit de Mitica ci la un sprijin din spate mai de sus, chiar si din institutiile aferente BNR-ului. Asta am crezut mult timp, dar mi-am pierdut un pic speranta, mai ales ca asa zisul contract de concesionare nu s-a facut inca. Nu ca ar fi intrat zilele in sac, dar ar fi pus capat acestui razboi de guerrila. Si eu zic la fel ca, pe termen lung, daca lucrurile merg bine, va fi bine pentru imaginea clubului nostru, de aceea Iacov are tot sprijinul meu. HAI PROGRESUL!

herculis
16th June 2006, 15:00
Am inteles Miril. Nu cred ca el e bucura de o astfel de sustinere. Singurul care stiu ca era pasionat de Progresul (pe vremea mea, sa sa zic asa..) era Vlad Soare, pe atunci vice-guvernator.
Dl Isarescu nu era interesat prea mult de echipa.
Oficialii BNR incearca sa sa evite astfel de altercatii... credeti-ma.

Si eu il sustin pe Iacov. Are dreptate in privinta campaniei lui impotriva lui Dragomir.

Sincer, nu stiu daca este un bun manager de club, si nu imi place ca vad cum se discuta sa vanda jucatori.... dar asta este, multe lucruri nu-mi plac...
Hai Progresul!!!!

georgemp
16th June 2006, 16:02
George, bafta multa!
Merci!Sa fie!

georgemp
16th June 2006, 16:03
http://www.youtube.com/watch?v=xhchJBA0W8k
Atentie! limbaj licentios,m-am crapat de ras cand am vazut:)

georgemp
16th June 2006, 16:10
Am intrebat si eu azi prin vecini,cam ce parerea au despre Iacov,toti ziceau ca se baga unde nu-i fierbe oala si mai bine ar avea grija de club.Interesant e ca toti il cunosteau:)

georgemp
16th June 2006, 17:17
Dau post de moderator pe perioada de o luna cu posibilitate de prelungire.Se ofera cineva?
http://nationalfc.myforum.ro

krapulax
16th June 2006, 21:17
Luni-Romana Miercuri-Matematica Joi-Geografie!

bafta!

iata-l si pe dusmanul nostru traditional, ion cupen, scriind foarte misto. nu despre noi, desigur
Nu suntem un popor de fotbalişti. Ratăm sistematic calificările, iar atunci când ne căţărăm până în semifinalele unei Cupe de mâna a doua, o părăsim cu sunet greu, ca o cădere urâtă de pe o schelă şubredă. Mondialele nu numai că nu ne cuprind, dar oamenii noştri de fotbal le tratează cu un soi de detaşare superioară de capră râioasă ce ţine coada sus. Pe jucători îi mai înţeleg. Ei jinduiesc la o vacanţă cât mai exotică şi mai libertină, după o încleştare de durată. În cazul lor, funcţionează şi gelozia interpretului vizavi de un altul mai dotat şi mai împlinit, aşa cum actorii modeşti ocolesc, geloşi, spectacolele starurilor. Dar conducătorii nu au scuză. Meschini şi superficiali, veritabili cămătari chivernisindu-şi doar afacerile personale, ei mărturisesc cu ţâfnă patriotardă că nici măcar nu deschid televizorul.[...]

georgemp
16th June 2006, 21:45
BaftaMerci!Sa fie!

miril
16th June 2006, 23:08
Bafta multa!

georgemp
17th June 2006, 00:17
Merci!Sa fie!:):):)Cu ocazia asta bafta si lui Platanul(Sorin)

miril
17th June 2006, 09:42
Mi-ai luat vorba din gura. Bafta vlastarilor platani, George si Platanu!

Bancaru
17th June 2006, 09:44
„Cocosii“ galici cinta la Cotroceni

Nationala de rugby pregateste pentru meciul cu Franta cel mai bun atac si o aparare de fier.

Stadionul Cotroceni gazduieste astazi, de la ora 18.00, cel mai asteptat meci de rugby al acestui an, cel dintre Romania si Franta. Vedete pe care iubitorii ovalului le puteau urmari doar la televizor vor pasi pe iarba terenului din Parcul cu Platani alaturi de rugbistii romani intr-un meci-spectacol. Partida cu numarul 48 (doar opt victorii mioritice) dintre cele doua formatii se anunta ca o lupta a pachetelor de inaintare, apropiate ca valoare si experienta. Echipa Romaniei, lipsita pe gramada de aportul unor jucatori cu greutate precum Tonita, Manta, Corodeanu, chiar si de Toderasc, a carui recuperare se incearca, mizeaza pe o aparare agresiva, inaintata, unde eficienta placajelor va fi majora. „Este un meci pe care il astept, intotdeauna e o onoare sa joci impotriva Frantei, mai ales ca eu am si debutat la nationala intr-un meci cu ei. Nu mi-e frica de jocul lor, de ei, ci mi-e frica de noi, de felul in care vom sti sa rezistam presiunii pe care o vor pune pe noi“, a spus Romeo Gontineac, cel mai selectionat jucator roman. Revenita la Bucuresti dupa sase ani (ultimul meci a fost in 2000, cind „stejarii“ au pierdut la scor, 20-67), echipa Frantei se afla in plina campanie de pregatire a Cupei Mon-diale pe care o va gazdui la anul. Cistigatorii Turneului celor 6 Natiuni vor fi condusi in teren de ce l mai experimentat jucator, decanul de virsta al lotului, Fabien Pe-lous, unul dintre cei mai selectio-nati internationali din lume, cu 107 prezente in prima reprezentativa. O evolutie inedita o reprezinta titularizarea la deschidere a lui Castaignede, el jucind de obicei centru sau fundas. Pentru campionii Europei, meciul cu Romania deschide turneul de vara, ei urmind sa intilneasca, saptamina viitoare, Africa de Sud.

www.cotidianul.ro
Kra****z, asteptam poze.

miril
17th June 2006, 09:46
La Multi Ani, unui alt prieten progresist, din elita...gemenilor! Nu spun cine este ca nu-mi dau voie Ser...vici(i)le Secrete. Multa sanatate tie si celor apropiati tie si tot ce-ti doresti, progresistule! Te afli intr-o companie selecta, astazi, alaturi de Virgil...Ogaseanu!

miril
17th June 2006, 10:10
Alo, Kra****x, se aude? Cucuricu!!!

krapulax
17th June 2006, 10:36
se aude, se aude. dar, vorba lui butthead: i may be cool, but i can't change the future. pana deseara, delectati-va cu alte poze de-ale lui kra****z, de acu un an, de la romania-scotia.
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=284094&postcount=23

georgemp
17th June 2006, 11:48
L@ Multi @ni!

krapulax
17th June 2006, 12:56
Sapunaru: prima tinta a lui Lucescu la Poli!

adica rudimentarul, killerul sapunaru. de ce dracu nu ne mutam toti la timisoara? cati jucatori trebuie sa ne mai ia pana vor ajunge sa ne depaseasca in clasament? noi cu cine vom ramane? vom mai ramane cu cineva? de ce nu se interzic transferurile de jucatori? vrei jucatori- pune mana si creste-i de mici! de ce spuneti ca sunt pesimist? cum pot fi cu asemenea vesti?

georgemp
17th June 2006, 13:04
Sapunaru: prima tinta a lui Lucescu la Poli!

adica rudimentarul, killerul sapunaru. de ce dracu nu ne mutam toti la timisoara? cati jucatori trebuie sa ne mai ia pana vor ajunge sa ne depaseasca in clasament? noi cu cine vom ramane? vom mai ramane cu cineva? de ce nu se interzic transferurile de jucatori? vrei jucatori- pune mana si creste-i de mici! de ce spuneti ca sunt pesimist? cum pot fi cu asemenea vesti?
Vestea buna pentru mine e ca pleaca lucescu la p0li!De ce?Pentru ca rapidul nu va mai fi deloc ce a fost cu lucescu si Lucescu nu o sa faca nimic la p0li!:rolleyes:

georgemp
17th June 2006, 13:06
Azi sunt mai multe evenimente sportive(baraj&rugby).La ce sa ma uit?Phey va zic eu ca nu ma uit la nimic ca am examen!Poate putin la baraj unde as vrea sa castige Forex,dar castiga Unirea:(!
30%-forex
70%unirea
cam asa e...:(

krapulax
17th June 2006, 13:39
vestea buna pentru mine este ca iacov si-a facut rost de bani pentru avocati. cel putin o parte din bani. hai, sa-l mai vanda si pe herea si poate scapa fara puscarie*.
__________________________________________________ ____________________________
*nu ca l-as considera culpabil, dar dragomir are destule parghii la dispozitie ca sa o faca si pe asta.

miril
17th June 2006, 13:42
Miza este alta, cred eu, in discutiile dintre cei doi, dar este deficil de dibuit. Nu cred ca se vor pupa in Peata dar de pus tot vor pune ceva pe...tambal. Asa ca Iacov ramane cu jucatorii nevanduti sau vanduti pe bani buni si ne vom alege si cu Urziceniul. Sa vedem ce se va intampla astazi, la baraj!

be@
17th June 2006, 15:44
Sunt si young boyz. L-am vazut pe Nae, pe Herea dar si pe Ninu. Pe terenul amenajat pe plaja.

Da , si Sapun a fost . M-am uitat si eu sa vad ce-a facut Nationalul pana acum in turneu , dar n-am aflat nimic .


George si Platanu , mult succes la examene . Stiu ca o sa va descurcati foarte bine , fiindca sunteti baieti isteti .

be@
17th June 2006, 16:18
Sapunaru: prima tinta a lui Lucescu la Poli!

adica rudimentarul, killerul sapunaru. de ce dracu nu ne mutam toti la timisoara? cati jucatori trebuie sa ne mai ia pana vor ajunge sa ne depaseasca in clasament? noi cu cine vom ramane? vom mai ramane cu cineva? de ce nu se interzic transferurile de jucatori? vrei jucatori- pune mana si creste-i de mici! de ce spuneti ca sunt pesimist? cum pot fi cu asemenea vesti?


Hahaha . Nu scot ei 2 mil. euro pentru Sapun . :ok:

krapulax
17th June 2006, 16:33
aualeu... cu cat mai mult, cu atat mai bine pentru ei. se pare ca dupa sapunaru, urmatoarea tinta e un argentinian prezent la cupa mondiala. unul care a dat si gol la aceasta competitie.

georgemp
17th June 2006, 19:03
prieteni,sunt primul de aici care posteaza dupa mobil!MI-AM PUS NET NELIMITAT DUPA MOBIL:)

miril
17th June 2006, 19:07
Bravo tie!

be@
17th June 2006, 20:26
Ciobanul pe ProTV : " I-am facut oferta de 1,5 milioane ( n-a spus daca euro sau dolari) lui Iacov pentru Sapunaru , Griffiths si Herea " .
:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

miril
17th June 2006, 20:28
Iar Sapunaru si-a cumparat doua vile si trei Kreisler-e dupa meciurile vandute cu Jiul si Vaslui.

be@
17th June 2006, 20:31
Uite ca am aflat si ce-a facut Nationalul la turneul de fotbal pe plaja . A castigat patru meciuri , a remizat o data , si urmeaza sa joace semifinala contra Rapidului .
Alaturi de echipa este prezent si Costy .

miril
17th June 2006, 20:47
Pai asta-i stire de "FC National". Costy pregateste strategia de a nu intra la apa. HAI PROGRESUL!

Bancaru
17th June 2006, 21:38
aualeu... cu cat mai mult, cu atat mai bine pentru ei. se pare ca dupa sapunaru, urmatoarea tinta e un argentinian prezent la cupa mondiala. unul care a dat si gol la aceasta competitie.

Lionel?

krapulax
17th June 2006, 21:59
nu e lionel. pe asta il vor steaua si dinamo.
si ca sa fie si putin ontopic, ia uite ce frumos stadion. in dreapta, in dreptul tunelului, imbracat in alb, culoarea inokenţii, marian iancu.

georgemp
17th June 2006, 23:22
nu e lionel. pe asta il vor steaua si dinamo.
si ca sa fie si putin ontopic, ia uite ce frumos stadion. in dreapta, in dreptul tunelului, imbracat in alb, culoarea inokenţii, marian iancu.
Nu mai vad bine?CATI SPECTATORI!:)WOW...

krapulax
18th June 2006, 09:40
ca sa mai uit(ăm) de zvonurile de transferuri:
http://www.youtube.com/watch?v=wPN7okQwdRk&search=gentle%20giant
http://www.youtube.com/watch?v=co7ZaFTLrXs&search=colosseum
(ca sa nu fie intreruperi recomand apasarea butonului pause pana se incarca tot filmuletul)

be@
18th June 2006, 13:27
Hai cangurii !!!! Abia astept sa vad meciul diseara . Cred ca va fi un adevarat spectacol .

be@
18th June 2006, 15:25
Mda ... Se pare ca meciul impotriva Rapidului s-a terminat 3-3 si am pierdut la lovituri de la 9 m . Asta e ... Poate la anul .

georgemp
18th June 2006, 16:33
Asta imi amplifica sentimentul de ura fata de rapid

Bancaru
18th June 2006, 17:54
Vrea Jaba rugbisti? Si nu de oricare... Allez les bleu!!!

georgemp
18th June 2006, 20:25
George si Platanu , mult succes la examene . Stiu ca o sa va descurcati foarte bine , fiindca sunteti baieti isteti .[/QUOTE]
Eu sunt istet,dar numai la ce imi place.Romana nu ma fascineaza,dar o inteleg.Pot lua 7-8,matematica o urasc,asa ca nu ma supar daca iau 5-6.geografia am cam lasat-o pe ultimul plan,dar iau 6-7-8 la ea.Daca iau peste 6 la toate-mers la brasov
peste 8-laptop+mers la br.

krapulax
18th June 2006, 20:58
Daca iau peste 6 la toate-mers la brasov
peste 8-laptop+mers la br..

ehe... cand am dat eu capacitatea.... sub 9.50=lasat fara masa de seara o luna de zile; sub 9.00=bataie crunta. erau alte vremuri, dragii mei. sa mai adaug ca am luat 9.92. am luat 9.92 ca sa vina acu iacov cu yahtul si sa spuna foarte relaxat ca ne mai pleaca si ultimii fotbalisti adevarati ramasi in lot. pai cand pleaca si ultimii fotbalisti, n-avem incotro, trebuie sa plec si eu. daca pe banii aia o sa-si ia un yaht nou, si nu oameni care sa inlocuiasca pierderile din echipa, pe mine nu ma mai prindeti nici pe stadion, nici pe aici, scap si de radoi, si de toti gigii si nicusorii si petrisorii.... a venit sfarsitul se pare.

miril
18th June 2006, 21:10
Ei nici asa, Krap! Iachtul l-a aratat lu'Mitica ca sa se vada ca are cu ce sa plateasca la...tribunal. A spus ca cei doi....costy cate doua miloane fiecare. A mai zis ceva la sfarsit de o suma de peste doua miloane, cat va costa pentru el dreptul la...transferuri, expresie pe care nu am inteles-o sau nu vreau s-o inteleg. Un lucru bun, era un om de la FRF in barca, de unde deduc unele intrigi, gen FRF-ul e cu noi. Ca cei care au rezultate excelente la studii nu au corespunzator si in...banca, asta nu tine de competenta ci de valorile care sunt premiate intr-o societate de consum. Bine, rau, asta este, din pacate!!!

krapulax
18th June 2006, 21:21
omul dela frf... asa mi se paruse si mie. deci el era!

miril
18th June 2006, 21:35
Trei intr-o barca! Lui FP ii pasa, cu alte cuvinte! A propos de iacht, sa fim seriosi, Iacov nu si-a luat...obiectul dupa ce a venit la noi, dar risca, in schimb, sa-il dea lu' Bodu, din cauza...progresului (fiscal).

Bancaru
18th June 2006, 21:43
Nu ii da nimic lui Bodu. Da jucatorii. Griff 2 milione. Sapun si el 2 si tot asa. Incepe sa-i evalueze, v-ati prins?
Ala din barca era Prunea. Bea bere.

miril
18th June 2006, 21:51
Pai ce i-a evaluat in barca? Ce a a spus pe...apa a spus acum cateva zile pe...uscat, deci, nimic nou. Acum, daca i se vor oferi sumele astea de niste echipe din strainatate, noi in locul lui ce am face? Garagata Pro(st) Tv si nimic mai mult. Sper sa ajunga cu bine maine la sediu...LPF. Si sa iasa si mai bine de acolo! Chestia cu Bodu...vorba vine. Deci, Ursu, FRF, Prunea, FRF...

krapulax
18th June 2006, 22:52
nu-mi da pace constiinta, asa ca trebuie sa spun ca am glumit. n-am luat 9.92 la capacitate. nici macar n-am dat capacitatea. dupa 4 clase am intrat baiat de pravalie si asta a fost povestea vietii mele.

miril
18th June 2006, 23:07
Gluma, gluma dar s-o stim si noi! A propos de...pravalie, bafta George si Platanu, inca o data! Va tinem pumnii!!!

krapulax
18th June 2006, 23:12
bafta, dar sper ca dormiti la ora asta!

georgemp
18th June 2006, 23:15
nu-mi da pace constiinta, asa ca trebuie sa spun ca am glumit. n-am luat 9.92 la capacitate. nici macar n-am dat capacitatea. dupa 4 clase am intrat baiat de pravalie si asta a fost povestea vietii mele.

(nu)stiu de ce dar nu imi vine sa te cred

georgemp
18th June 2006, 23:17
multumesc mircea&tuturor!ma duc sa ma culc,maine am o zi grea

miril
18th June 2006, 23:58
Noapte buna!

krapulax
19th June 2006, 06:18
pai e cat un fotbalist de mana a doua barcuta asta care m-a contrariat atata

“De-abia am achizitionat aceasta salupa. M-a costat aproape 200.000 de euro si a fost adusa din SUA. In urmatoarele zile voi naviga cu ea, alaturi de cativa priteni, spre Turcia”, a marturisit presedintele de la FC National. Ambarcatiunea, care poate atinge pana la 90 de km/h, dispune de o camera de zi, care poate fi transformata in dormitor, o bucatarie si o baie cu dus.

miril
19th June 2006, 07:50
Pai ti-ai dori un presedinte de club sarac si cinstit ca...stim noi cine? Omul intra si el putin in vacanta si incerca sa se relaxeze dupa...meciurile cu Dragomir, cumparandu-si o salupa. Mai interesanta, daca poate fi ceva interesant la Pro(st) Tv, este ultima fraza cu "vom face transferul anului", "vom vinde dreptul la...transfer pe o suma record" sau cam asa ceva. Vinde echipa, sarbatoreste proiectul BNR, vinde in strainatate un-doi jucatori pe bani buni sau face misto de reporter sau...?

alamar
19th June 2006, 09:09
Domnilor, chestia asta cu transferurile, sunt pe bune sau doar focuri de artificii? Ceea ce citesc nu este de bine. Griffith, Sapunaru, Herea, Panc, Ghindeanu, Chihaia, Tames, etc., etc.. Cu Oprea si Mehmedovici ce se aude, se intorc la Timisoara? Hooooo, ajunge, ca doar nu pleaca toata echipa. Sau asta este spilul, Gino si-a scos banii cu lotul Timisoara, Iacov isi scoate banii cu cea ce a mai ramas. Vrea sa desfiinteze echipa? Mai bine vinde locul in Liga I , dar ramanem noi cu echipa chiar daca va evolua in B.

Bancaru
19th June 2006, 10:15
Dreptul de transfer inseamna ca mai luam si noi ceva la un transfer afara? Eu asa vreau sa inteleg. Oricum, se referea la un transfer in tara. Afacerile cu Rapid mereu au iz de rahat, scuzat sa imi fie limbajul, dar stim cateva afaceri cu dreptul de transfer si Rapidul, in rolurile principale - Ghioane si Pancu cele mai celebre productii, in urma carora Tractorul Brasov si Poli Iasi au ramas cu dreptul in soare.

Bancaru
19th June 2006, 10:18
Stati mai, oameni buni. Nu pleaca Herea. Astea sunt inventiile presei aservite lui Mitica. Sau daca pleaca pleaca pe bani buni. Dar nu pleaca. Nu uitati ca aveam o echipa incropita - Tames nu era al nostru (sau da?), Chihaia nu (ce pierdere...), Mehme nu, Oprea nu. Pai ce vreti? Cine plange dupa Panc sa ridice mana. Sau dupa Ghindeanu... Alamar, ai uitat sa il pui pe Abi la Arges. Haideti sa fim optimisti. Asa a fost in fiecare an. Sa asteptam.

miril
19th June 2006, 10:39
Sa nu fie la mijloc si dreptul de a juca pe...Rapid, daca proiectul cu BNR se parafeaza. Atunci, chiar shiiiit!!! Sa se inteleaga, nu-i vorba de musulmani.

miril
19th June 2006, 10:41
De acord cu Bank!

alamar
19th June 2006, 10:55
Bank, eu nu plang dupa nimeni, dar cine vine in locul celor plecati? Avea Bergodi dreptate cand spunea ca nu i se garanteaza un lot cu jucatori cu experienta? Adica pleaca "batranii" si vom juca numai cu copiii? In 1970 aveam niste pusti extraordinari si tot am retrogradat, asa ca acum...

Bancaru
19th June 2006, 12:16
Pai noi am retrogradat cu cea mai buna echipa din istoria de peste 6- de ani. Asa ca... Alamar, te stiam optimist. Daca si tu dezarmezi... ce sa mai zic de mine sau de Kra****z care a recunoscut intr-un cerc restrans ca va veni si in divizia D. Normal ca toti sunt de vanzare. Daca mai era inca unul bun la noi si ala era obuiectul tranzactiilor. Tot ce misca la noi pleaca. Iacov nu stie nimic. Sa asteptam. Iar Bergodi a zis ca nu i se garanteaza un lot cu jucatori cu experienta. Eu nu zic ca Panc nu are. Dar parca il prefer pe Ninu lui Panc cu toata experienta lui.
Lui Panc i s-a dat incredere... cacalau. De ani de zile. Eu m-am saturat si de ei. Cui i-a placut cum am jucat anul asta? Sa nu imi ziceti de meciul 4-1 cu Farul, ca ala e exceptia. Nu am jucat nimic. Poae v-ar parea rau dupa Bundea care la fiecare meci important era cu capul in nori. Pai eu jelesc dupa Lita. Asa cretin cum este era crescut la noi si murea de ciuda pe teren. Atata cat putea era alatur de noi. Sa plece care vrea, ma doare in basca. Problema e alta - luam licenta? Daca nu, ce nu o luam? Daca nu o luam, atunci vreau sa vad ce face Iacov. Pana atunci eu dorm linistit (noaptea) din punctul asta de vedere. Ceea ce va doresc si voua.

Bancaru
19th June 2006, 12:17
Ce o fi facut Georgica al nostru? A scris? A dezvoltat subiectul? Pleaca la Bv? Se duce cu laptopul dupa el?

miril
19th June 2006, 13:04
Mai are doua...etape si apoi un transfer, eventual, la...Forex!

miril
19th June 2006, 13:06
Somn usor!

georgemp
19th June 2006, 13:19
Ce o fi facut Georgica al nostru? A scris? A dezvoltat subiectul? Pleaca la Bv? Se duce cu laptopul dupa el?
Am scris 2 pagini la basm,ca asta ne-a picat,la scrisoare am, scris sub limita,nu aveam inspiratie si timp,exercitiile le-am facut pe toate,insa nu stiu cat de corect ca nu imi place sa ma verific inainte sa aflu rezultatul.Rezultatul se afla duminica.Pot sa iau si 6 pot sa iau si 8...nu stiu.Oricum,mi s-a parut usurel testu:)

georgemp
19th June 2006, 13:57
Deja s-a uitat bunica mea (care e fosta profesoara de roamana)pe 1 ex,si l-am gresit ca nu am dat rasp corect.Si stiam....:(.Dar scade doar 4 sutimi din 100

be@
19th June 2006, 14:11
Parca azi aflam daca primim licenta , nu ? DOAMNE AJUTA !

herculis
19th June 2006, 14:21
Pai noi am retrogradat cu cea mai buna echipa din istoria de peste 6- de ani. Asa ca... Alamar, te stiam optimist. Daca si tu dezarmezi... ce sa mai zic de mine sau de Kra****z care a recunoscut intr-un cerc restrans ca va veni si in divizia D. Normal ca toti sunt de vanzare. Daca mai era inca unul bun la noi si ala era obuiectul tranzactiilor. Tot ce misca la noi pleaca. Iacov nu stie nimic. Sa asteptam. Iar Bergodi a zis ca nu i se garanteaza un lot cu jucatori cu experienta. Eu nu zic ca Panc nu are. Dar parca il prefer pe Ninu lui Panc cu toata experienta lui.
.......... Pana atunci eu dorm linistit (noaptea) din punctul asta de vedere. Ceea ce va doresc si voua.

La situatia Progresului este din pacate inevitabil ca cei mai buni jucatori sa fie tentati sa plece. Nu uitati ca a trecut multa vreme de cind am jucat in cupa UEFA.

Nu stiu daca putem dormi linistiti. Trebuie sa vedem ce va face Iacov cu banii incasati. Bergodi a reusit sa "ridice" citiva tineri, si asta este mare lucru. Nu de jucatori cu imprumut avem nevoie, ci de 1 sau 2 cu experienta, in jurul carora ceilalti "mici" sa creasca. Aici cred ca ar trebui investit.

Mie imi este teama insa ca acesti bani vor fi folosit pentru a acoperi gaurile in bugetul echipei, nicidecum in investitii. Ori Progresul are nevoie de investitii (in jucatori ma refer, ca baza slava DOmnului este OK)

Bancaru
19th June 2006, 14:23
Be@, de unde stii ca azi aflam? Daca aflam azi iti zic eu ce aflam azi. Dar cred ca iti dai seama... Pe la al enspelea recurs ne-o va da. Daca ne-o va da. Mitocanul asta va face tot posibilul sa ne ingroape. Parerea mea e ca pe fata nu poate. Drept pentru care atzatza pe toti impotriva noastra - ba ca se transfera ala, ba ca pleaca aia. Eu zic ca daca se va face ceva se va face pe bani multi. Iar de data asta o sa aflam si sumele exacte, pentu ca Iacov nu ii permite sa faca gat pe tema asta dar sa procedeze la fel. Vedem.

alamar
19th June 2006, 14:51
Aaaa, nu Bank, optimistul din mine spune ca vom lua si cupa si campionatul. Dar parca m-am cam saturat si eu de cati ne vad desfiintati din 6 in 6 luni. Vreau si eu putina stabilitate. Ca doar nu suntem pe barca lui Iacov sa ne ia raul de mare de la tangaj. Daca se vorbeste de ce jucatori vindem, sa se scrie si despre ce jucatori vrem sa cumparam. Ii vreau pe Wanchope si pe Delgado in atac. E bine?

krapulax
19th June 2006, 15:10
[...] Kra****z care a recunoscut intr-un cerc restrans ca va veni si in divizia D.
recunosc, asa este.

de plecat, am mai facut eu o lista cu cine poate sa plece fara sa-l regret si cine trebuie sa ramana. din pacate, vor pleca si oameni de pe lista a doua. iar sapun mai avea 4 ani de contract, nu cred ca trebuia sa se grabeasca sa-l dea. acuma, dupa cat scandal a facut cu firmele din cipru, ar fi de asteptat sa nu procedeze si el la fel. sa vedem, sa mai asteptam, ca oricum eu nu pot schimba nimic. sunt un sclav al sistemului, mortii ma-sii de sistem. il vedeti pe ala scoborandu-se din barca de sute de mii ca sa stea de vorba cu noi? eu nu.


Be@, de unde stii ca azi aflam? Daca aflam azi iti zic eu ce aflam azi. Dar cred ca iti dai seama... Pe la al enspelea recurs ne-o va da. Daca ne-o va da.

pai cam asa fu. i-auzi:

Comisia de primă instanţă a sistemului naţional de licenţiere a retras, luni, licenţele cluburilor FC Naţional, Jiul Petroşani şi Sportul Studenţesc, la solicitarea directorului Direcţiei Licenţe şi Afilieri din cadrul Federaţiei Române de Fotbal (FRF), Viorel Duru, informează FRF.
Comisia de primă instanţă a sistemului naţional de licenţiere a constatat că solicitarea directorului de licenţiere este întemeiată.
Hotărârea comisiei poate fi atacată cu apel în zece zile de la comunicare. În motivarea apelului, clubul trebuie să facă dovada că îndeplineşte criteriile pentru acordarea licenţei, care, neîndeplinite fiind, au dus la retragerea licenţei.
La şedinţa de luni a Comisiei de licenţiere s-a prezentat doar patronul grupării Sportul Studenţesc, Vasile Şiman. FC Naţional a solicitat în scris amânarea cu o săptămână a judecării cauzei, iar clubul Jiul Petroşani nu a avut, de asemenea, reprezentant.
La 2 iunie, Viorel Duru a propus Comisiei pentru acordarea licenţei reluarea procedurilor pentru acordarea licenţei cluburilor Sportul Studenţesc, FC Naţional şi Jiul Petroşani. Duru a constatat că procedurile şi circumstanţele pentru acordarea licenţei acestor cluburi pentru ediţia 2006/2007 a Diviziei A, au fost neconforme cu regulile din Manualul naţional de licenţiere.

krapulax
19th June 2006, 15:13
Vinde echipa, sarbatoreste proiectul BNR, vinde in strainatate un-doi jucatori pe bani buni sau face misto de reporter sau...?
sper sa faca misto de reporter. de fapt ar fi fost bine sa-l bage nitel pe acel reporter cu capul in apa. auzi la el smecherie- cica: il cumparati pe radoi?

miril
19th June 2006, 16:35
Eu cred ca Pezevenghiul Batran trage sforile sa nu ne dea licenta ca sa vindem fotbalistii ca pe leustean, de preferat Behaliotului. Eu mai cred ca daca Iacov va vinde sau i se va da voie sa vanda fotbalistii ii va face la Rapid pentru o eventuala intelegere pentru a juca pe Giulesti. Mai cred ca dezvaluirile lui Iacov au fost determinate tocmai de acesta amenintare ca nu vom fi inscrisi si, atunci, ma intreb care sunt motivele pentru care "acordarea licenţei acestor cluburi pentru ediţia 2006/2007 a Diviziei A, FC National in speta, au fost neconforme cu regulile din Manualul naţional de licenţiere" si care este situatia cu acel proiect cu BNR. Adevarul il om afla peste o saptamana, cel devreme. Sa nu uitam ca campionatul va demara pe 29 iulie si ca programul cu competitoarele trebuie sa fie cunoscut pana la sfarsitul lunii. Deci la "Macelaria lui Mitica" va fi coada ca pe vremea Rapostaului.

Bancaru
19th June 2006, 16:55
Rapid i-a transferat pe Săpunaru şi Griffiths

FC Rapid i-a achiziţionat, azi, de la FC Naţional, pe fundaşul Cristian Săpunaru şi pe atacantul Ryan Alan Griffiths în schimbul sumei de 3 milioane de euro.

"Din punctul nostru de vedere transferurile celor doi jucători s-au realizat. Rămâne ca Rapid să se înţeleagă cu jucătorii, iar aceştia să semneze contractele", a spus oficialul bancar.

Constantin Iacov a menţionat că suma ce va fi încasată pentru transferurile celor doi este cea mai mare plătită vreodată în campionatul intern. "Sunt cele mai mari sume plătite în România. Rapid a fost de acord să plătească pentru cei doi 3 milioane de euro", a adăugat Iacov, fără să specifice valoarea fiecărui transfer în parte.

Cristian Săpunaru, în vârstă de 22 de ani, şi-a început cariera ca atacant, dar s-a reprofilat ulterior pe postul de fundaş, devenind în partea a doua a ediţiei trecute de campionat unul din jucătorii de bază ai echipei antrenate de Cristiano Bergodi. "Mai rămâne să mă înţeleg cu Rapid în cursul acestei săptămâni, dar nu cred că vor fi probleme. Am fost rapidist când eram mic, acum pot redeveni rapidist. Le-am făcut bugetul pentru sezonul următor celor de la Naţional", a declarat Săpunaru.

Atacantul Ryan Griffiths, în vârstă de 25 de ani, a fost achiziţionat de FC Naţional în urmă cu două sezoane de la formaţia australiană Newcastle United.

Cei doi fotbalişti s-au aflat şi pe lista de achiziţii a clubului Steaua. Preşedintele CA al grupării din Ghencea, Gigi Becali, a oferit 1,8 milioane de euro pentru Săpunaru, Griffiths şi Herea, dar acesta a fost refuzat de Constantin Iacov.
www.prosport.ro

miril
19th June 2006, 17:04
Si uite asa am cazut de acord sa jucam si pe Giulesti, cred eu, pana se va reface stadionul Cotroceni. O problema ar fi daca Pezevenghiul Batran ar interzice tranzactia, motivand ca clubul neavand licenta nu poate face asa ceva. Sunt convins insa ca tranzactia a fost semnata inaintea deciziei FRF.

Bancaru
19th June 2006, 17:11
Eu zic ca e o suma extraordinara. Asa cum ii explicam si lui Kra****z pe Griff il lua Steaua la iarna for free. Ceea ce se cheama ca, hai sa impartim noi suma, 500.000 pentru nici 6 luni de contract e beton. Ceea ce inseamna, iar, ca 2,5 milioane pentru Sapun e tzatza de matza si piele de putza de maimutza. Gino a dat 6 jucatori, si ce jucatori, cu 2,55 milioane. Asta a dat 2 pe mult mai mult. Si ce jucatori a dat Gino... Unul si unul, mai putin Canu, care oricum, ar avea loc cu brio acum in apararea noastra. De banii astia poate il pacalim pe Mehmedovic. Adica cu o mica parte din ei. Un 5%.

krapulax
19th June 2006, 17:18
adica sa-l luam pe mehmetovic? nu! e o catastrofa de jucator, trebuie sa cautam in alte directii.
sa jucam pe ghiulesti? am mai jucat acolo in sezonul 1987-88, cand am picat in c. asta ne e soarta probabil.
suma e foarte buna, cu conditia sa fie folosita cum se cade etc etc

miril
19th June 2006, 17:19
Si uite asa a ramas si Lucescu la Rapid, caci eu cred ca el a pus o asemenea conditie. Si eu zic ca mai bine nu se putea, avand in vedere ca suntem in plin CM si transferurile in strainatate sunt ca si inexistente. Cu exceptia transferului lui Radoi, transfer care va rupe gura...portului, desigur. Daca se va face, desigur. Eu cred ca mare parte din suma merge la amortizarea unor datorii mai vechi, drept garantie, pana cand sumele din...off shore-ul lui Gino vor fi recuperate. In final, sper ca acesta tranzactie sa se faca si sa terminam cu criza financiara la club si sa ne revedem cat mai curand pe Stadionul Viorel Mateianu. Krap, gresesti, Mehmedovici este foarte bun. Parca vad ca vine Urziceniul aici in Cotroceni si nu invers.

krapulax
19th June 2006, 18:04
e bun mehmetovic? atunci sa ramana! (eu nu prea ma pricep la fotbal, recunosc). am ramas cu impresia neplacuta din ultimul meci in care a jucat- cel cu dinamo. ca asa e, ultima impresie e cea mai puternica.
gata!!! incepe reconstructia echipei in jurul lui herea (sa nu plece si asta la olaroiul!)

miril
19th June 2006, 18:37
Eu cred ca mai sunt lucruri care pot schimba situatia. Reticenta australienilor fata de Micul Paris si Copos care ar putea profita de faptul ca Iacov este strans cu usa. Bineinteles ca ar mai fi si Razvan care vrea la banii Iancului. Pana nu se semneaza actele nimic nu este sigur, mai ales ca Oracolul Mincinos vegheaza. Pe ansamblu, Mehmedovici este cam de valoarea lui Sapunaru, cu un plus pentru polivalenta ultimului, plus ca este crescut printre...Platani.

georgemp
19th June 2006, 18:45
Eu asa vad chestia asta:
Sapunaru-Shore
Griffiths-Lopez
Ce ziceti?
Oricum,sper sa mai ia si alti straini,inclusiv un portar.Nu conteaza,oricum ramanem in A,ne-a pus programul de reunire,suntem printre echipele de divizia a.Asta vara tot la fel s-a intamplat!Si ne-am descurcat!Asa vom face si anul viitor.Si mereu.Asta ne e soarta,bine ca jucam in A!

georgemp
19th June 2006, 18:48
Glumeste.Asa face mereu!

miril
19th June 2006, 18:49
Unde ai vazut programul?

krapulax
19th June 2006, 18:52
shore a plecat de luni de zile din romania, plus ca nu a jucat niciun minut. lopez pesemne ca era o catastrofa, daca n-a fost nici macar o data rezerva, in conditiile in care flavius bad mai prindea echipa. si totusi, sapunaru mi se pare muuuult peste mehmetovic. cam diferenta intre wales si romania la rugby.

georgemp
19th June 2006, 18:52
In prosportul de azi!Ni se reunsete echipa pa 29 iunie!

krapulax
19th June 2006, 18:53
cine glumeste? dobitokul de ziarist care a pus intrebarea aia? glumeste, dar e o gluma penibila, ciobaneasca as zice.

miril
19th June 2006, 18:57
Dambouvitean, cu alte cuvinte!

miril
19th June 2006, 19:00
Krap, nu-i asa! Mehmedovici a avut jocuri mai slabe, Vasluiul, Dinamo, dar a facut si multe jocuri bune. Trebuie privit in ansamblu. Altfel ne vom descurca cu Marcu, Burca, Ninu, Mozacu, plus vreo doua rezerve tinere.

krapulax
19th June 2006, 19:04
linia asta de fund nu e rea. numai ca daca e vreunul indisponibil ... mai trebuie vreo 4-5 fundasi in lot, zic eu (mai ales daca pleaca si aia 2 la craiova). si cand te gandesti cat de catastrofa mi se parea sapunaru pana acum cateva luni (pana la meciul cu rapid din tur, mai exact. meciul in care a debutat si mehmetovic. drept e ca pana atunci sapun juca 1 meci la 2 luni)

miril
19th June 2006, 19:06
E bine ca iti aduci aminte. In meciul cu Steaua, retur, Mehmedovici a jucat, alaturi de Burca, excelent, daca memoria nu ma inseala. Eu nu cred ca oltenii vor parasi lotul, de aceea nu i-am numit langa ceilalti fundasi.

georgemp
19th June 2006, 19:09
Glumeste.Asa face mereu!
Nu,Iacov,vorbeste la mi-sto!

georgemp
19th June 2006, 19:27
Uitati,ca acum a zis pe ntionaltv,ca fcnational trateaza cu BNR(pentru stad. din cotroceni),dar si cu primaria capitalei pentru stad.national

be@
19th June 2006, 19:52
Da ,am vazut si eu . Au spus ca saptamana aceasta se va semna contractul cu BNR-ul . Daca nu , se trateaza cu primaria Bucurestiului sa jucam pe Lia Manoliu .

georgemp
20th June 2006, 13:40
Dupa toate vestile proaste am auzit una buna!Lucescu E 100% le p0li!Se strica si rapid:) si poli:)si totul merge perfect:)

Bancaru
20th June 2006, 15:06
Sa inteleg ca ai luat examenul?

georgemp
20th June 2006, 16:58
Sa inteleg ca ai luat examenul?
Rezultatele se dau abia duminica la toate!

miril
20th June 2006, 16:59
Sa treceti si pe Intern sa votati...Progresul pe "NOU Echipa favorita 2006/2007".

krapulax
20th June 2006, 17:04
just did it. recunosc ca am votat acelasi lucru si pe alt topic, ceva cu retrogradarea. offff... daca as fi avut 10% din optimismul vostru, acuma eram departe.... da tot cu progresul combateam!

miril
20th June 2006, 17:08
Vad ca recurgi des la paranormal. Schizotipalule!

georgemp
20th June 2006, 17:08
Eu am cautat pe net,sa vad daca aflu ceva de Shore si Lopez.Parca au intrat in pamant.Cel putin Shore.Lopez e la ceahlau pana in vara:).Sa ma uit daca mai e trecut pe lista la ceahlau

krapulax
20th June 2006, 17:25
Vad ca recurgi des la paranormal. Schizotipalule!
daca lucrurile continua asa, in scurt timp tipal se va putea inlocui cu fren fara teama de greseala.

krapulax
20th June 2006, 21:23
uite ca părăsira si oltenii lotul.
iar de la timisoara, traditionalul servus si dorinta lui iancu de a lua 2 jucatori de la noi. sa fie herea si shroj? ca manta si mozacu e mai putin probabil. pai daca isi doreste cu adevarat ceva, n-o sa se opuna iacov dorintei lui, nu? da' si cand s-o pune pe adus jucatori...

miril
20th June 2006, 21:46
Te referi la acest articol din GSP?

Mititelu: „Peste un milion de dolari în transferuri”
Presedintele Consiliului Director al Universitatii, Adrian Mititelu, a vorbit ieri pe un ton optimist despre viitorul Stiintei. “Cu achizitiile pe care le-am facut si pe care le vom face in continuare, echipa va fi mult mai puternica. Suma investita in transferuri in aceasta perioada va depasi un milion de dolari. Vor mai veni jucatori, pe langa Panc si Ghindeanu de la FC National va mai sosi la Craiova si un atacant brazilian cu care suntem in discutii”, a alimentat patronul Craiovei sperantele fanilor care au fost prezenti la reunirea lotului alb-albastru.

“Vom incepe campionatul cu gandul de a castiga cat mai multe meciuri. Poate unii vor rade, dar eu cred ca ne putem lupta chiar si pentru titlu. Trebuie sa se inteleaga ca Universitatea este o echipa cu pretentii, care trebuie sa castige tot ce se poate, iar obiectivul este participarea in cupele europene”, a declarat increzator Adrian Mititelu pentru site-ul oficial al clubului.

Eu zic ca, inca, niciun jucator este transferat, inclusiv cei de la Rapid. Copos este prea zgarcit, iar olteanul prea laudaros.

miril
20th June 2006, 22:57
De pe site-ul clubului, un dialog interesant intre Be@ si cineva care se intituleaza c.i. . Mi se par interesante raspunsurile, chiar daca acel c.i. ar fi unul dintre putinii...progresisti, de bine. Sper ca Be@ sa nu se supere pe initiativa mea.

c.i.
Neinregistrat
20-06-2006 20:51 Pentru Bea

DE CE L-ATI DAT PE PANC ?
Fiindca si-a facut datoria fata de club, iar pretul luat pe el e bun

CHIAR NU MAI AVEA LOC LA FC NATIONAL ?
Pai nu prea, la ce jucatori am de gand sa aduc....

DE CE TOTI ANTRENORII STRAINI CARE PLEACA SPUN CA ISI DORESC SA ANTRENEZE LA UN CLUB UNDE SE VREA PERFORMANTA CU ADEVARAT ?
E prosti....

DE CE L-ATI MAI ADUS PE BERGODI ?
Ca sa antreneze 7 luni si sa plece

CA SA ANTRENEZE 7 LUNI SI SA PLECE , DOMNULU IACOV ?
Vezi ca stii...

ASTA E STRATEGIA CLUBULUI ?
Nu e asta, dar uite ca s-a intamplat

DE CE CONDUCATORII UNOR CLUBURI PRECUM CFR CLUJ , FC ARGES , U CRAIOVA , FARUL BAGA MILIOANE IN TRANSFERURI , SI DUMNEAVOASTRA VINDETI PE BANDA RULANTA , DOMNULE IACOV ?
Treaba lor...

DE CE NU SE VREA PERFORMANTA LA FC NATIONAL ?
Nu se vrea? Eu zic ca se vrea...

DE CE ? DE CE ? DE CE ?
Cum zicea Lewis Caroll:
"I have answered three questions (Ma rog, au fost vreo 8), and that is enough,"
Said his father. "Don't give yourself airs!
Do you think I can listen all day to such stuff?
Be off, or I'll kick you down stairs.

be@
20th June 2006, 22:59
Nu ma supar . Stiu cine e c.i. , dar nu voi sa spui . Secret . :D

miril
20th June 2006, 23:02
Nici eu!

georgemp
20th June 2006, 23:08
Si eu,(cred)!
Mai puneti macar o litera sa fiu sigur!(urmatoarea dupa c)
C_.I