PDA

View Full Version : Romania-UCL



gaby1528
12th April 2007, 22:49
pe cine doriti in champions league in 2007?

aetius
13th April 2007, 18:30
doar dinamo si steaua , rapid in uefa. cineva tot trebuie sa faca puncte nu?

Universal
13th April 2007, 19:25
Dinamo si Steaua färä Dubii

Adi Da Samraj
13th April 2007, 22:14
la cum arata clasamentul acum : Steaua + Dinamo

tataleone
14th April 2007, 01:25
la cum arata clasamentul acum : Steaua + Dinamo

Sigur nu te uiti pe clasamentul din alt an? :rolleyes: Ca acum clasamentul arata Dinamo+CFR, nicidecum steaua+Dinamo :happy

E cam ciudat poll-ul asta: nu trebuia sa intrebi "Cine credeti ca va ajunge in CL?" Asa as fi raspuns Dinamo si Rapid. La "Pe cine doriti" am votat Rapid si CFR.

Parazitu'1919
14th April 2007, 01:32
Dinamo-Rapid chiar daca nu'mi place nici una.....

Nightwish
14th April 2007, 08:20
Dinamo + CFR

YoYoyOi
14th April 2007, 08:41
la cum arata acum clasamentul nici una n-ar merita sa ajunga :rolleyes:

Sevilla86
14th April 2007, 15:11
Steaua in Grupele CL, restul in Uefa :ok:
Daca threadul se refera si la Preliminarii, atunci: Steaua + Dinamo

danpuric78
14th April 2007, 15:13
Ce conteaza cine ajunge in UCL. Singurul lucru care conteaza acolo sunt banii, oricum competitia ne depaseste.
Steaua anul trecut a avaut o grupa super usoara, insa n-a reusit mai nimik. Nu cred ca ei sau altii pot face mai mult. Asa ca mergem in CL sa luam cateva milioane si atat.

Luis Garcia10
14th April 2007, 15:14
Super usoara? :groggy: Lyon si Real Madrid ? :( :groggy: Cred ca si Chelesea isi facea probleme intr-o grupa ca asta, sa fiu sincer! Dar de ... nu se compara cu Dinamo, care ar fi trecut la pas de grupa asta :headbang: :groggy:

xBody
15th April 2007, 10:44
steaua si dinamo MERITA sa mearga mai departe...CFR-ul cred ca ne-ar face de rushine in CL

Celso
15th April 2007, 10:51
la cum arata acum clasamentul nici una n-ar merita sa ajunga :rolleyes:

hahaha :D

dan
15th April 2007, 11:47
daca intrebarea era cine merita ..altul era raspunsul.
vreau pe Steaua in grupele CL
puncte pentru Romania se strang si in UEFA.inca mai multe

JJ
15th April 2007, 14:21
Luand clasamentul actual, va fi tare greu de intrat in CL - nici Dinamo, nici CFR nu vor fi capi de serie in turul 3 preliminar. Mai de graba vom avea 4-5 echipe in UEFA.

dede
15th April 2007, 17:15
nicio echipa nu merita sa joace in grupe... probabil vor ajunge in preliminarii dinamo si cfr, da' se opresc acolo...

Boeing
16th April 2007, 03:41
Da' ce incredere avem in echipele noastre! oricum daca ManUtd sau Chelski nu castiga Liga, atunci nu vom avea echipa in grupe.

Unirea_Dej
16th April 2007, 16:05
Mi-as dori Dinamo pentru binele Romaniei,dar si CFR merita mai ales acum la aniversara centenarului,si la ce a demonstrat acest sezon!CLujul merita o echipa in CHL,romania doua!:ok:Deci DINAMO si CFR!

caine19
1st May 2007, 21:41
la cum arata acum clasamentul nici una n-ar merita sa ajunga :rolleyes:


Steaua in Grupele CL, restul in Uefa :ok:
Daca threadul se refera si la Preliminarii, atunci: Steaua + Dinamo

Vai , vai... frustrarea e in floare p'aici :evil: ...

Asa imi place sa va vad.. ciocu mic si rugati--va sa-i incurcam pe cfri cluj;) .


Dinamo va juca in grupele CL , iar echipa de pe locul 2 in preliminarii

danpuric78
1st May 2007, 22:34
Dincolo de pomana UEFA, care-i scopul paritciparii romanesti in Cl.
Poatem Mergem in grupe constiienti ca nu avem nici o sansa sa ne calificam mai departe.
Care-i rostul sa participi intr-o competitie daca stii ca nu treci nici macar de prima faza?
Care-i miza sportiva, care-i rostul acestei competitii la urma urmei?
Mergem si noi in CL cum vin TOgo si Arabia Saudita la mondiale, sa ia bataie de la toata lumea.
CL pentru echipele romanesti e un fel de prostitutie. Iti sacrifici deminitatea si onorea petru bani, si apoi cauti scuze pentru umilinte.

ducus
1st May 2007, 23:25
Dincolo de pomana UEFA, care-i scopul paritciparii romanesti in Cl.
Poatem Mergem in grupe constiienti ca nu avem nici o sansa sa ne calificam mai departe.
Care-i rostul sa participi intr-o competitie daca stii ca nu treci nici macar de prima faza?
Care-i miza sportiva, care-i rostul acestei competitii la urma urmei?
Mergem si noi in CL cum vin TOgo si Arabia Saudita la mondiale, sa ia bataie de la toata lumea.
CL pentru echipele romanesti e un fel de prostitutie. Iti sacrifici deminitatea si onorea petru bani, si apoi cauti scuze pentru umilinte.
Cum care-i miza? Recunoasterea internationala a tarii noastre ca facand parte din fotbalul mare al Europei. Nu ne mai comapara cu arabii te rog, din cate stiu eu am ajuns in sferturile unui CM (1994) si unui CE (2000) deci nu suntem chiar "ciuca batailor".
Dinamo si Steaua clar merita sa joace in CL.

Vladek
1st May 2007, 23:26
Aplicand logica asta (ce rost are sa ne prezentam daca nu putem trece de grupe) la liga lui Mitica, pai jumatate din echipe n-ar trebui sa mai participe, ca nu pot emite pretentii la primele locuri !!:groggy: :groggy:

Ce dracu, ne ducem acolo pentru banuti, ce sa ne ascundem. Obiectivul echipelor romanesti, oricare ar fi acestea, nu poate fi deocamdata altul decat adunatul de $$$. Daca acesti banuti ar intra apoi in bugetele echipelor, nu in buzunarele "finantatorilor", ar exista premizele unui progres (baza materiala, lot, imagine, etc) dupa cativa ani de participari. Vezi Rosenborg de exemplu, care au trecut de la un stadion vai de mama lui, la unul cochet si modern.

Liviu
1st May 2007, 23:57
Mergem si noi in CL cum vin TOgo si Arabia Saudita la mondiale, sa ia bataie de la toata lumea.
Daca o lua asa , noi si majoritatea Europei trebuie sa stam ca ne facem de ras si sa-i lasam pe italieni , spanioli si englezi sa joace intre ei .
5 sau 6 puncte in grupe si calificarea mai departe in UEFA nu poate fi considerata o umilinta . Jumatate din tarile UEFA nu au ajuns niciodata acolo , nu vad de ce ar fi asa ceva pentru noi , care prin Steaua , in 4 sezoane , am realizat 21 de puncte . Si am adus 25 milioane $ in tara .

Sevilla86
2nd May 2007, 09:16
Dinamo va juca in grupele CL , iar echipa de pe locul 2 in preliminarii

Cuvantul preliminarii va sperie pe voi! Pe noi nu, pt ca suntem capi de serie :ok:
dan, stai linistit ca Steaua din Urna 2 ar avea sanse sa mearga in Optimi :ok: voi din Urna 4 mai bine nu va prezentati :D

dede
2nd May 2007, 12:27
Dincolo de pomana UEFA, care-i scopul paritciparii romanesti in Cl.
Poatem Mergem in grupe constiienti ca nu avem nici o sansa sa ne calificam mai departe.
Care-i rostul sa participi intr-o competitie daca stii ca nu treci nici macar de prima faza?
Care-i miza sportiva, care-i rostul acestei competitii la urma urmei?
Mergem si noi in CL cum vin TOgo si Arabia Saudita la mondiale, sa ia bataie de la toata lumea.
CL pentru echipele romanesti e un fel de prostitutie. Iti sacrifici deminitatea si onorea petru bani, si apoi cauti scuze pentru umilinte.
tu de ce te mai uiti la fotbal, ca oricum e pierdere de vreme :mda:
ce mentalitate au unii :sleep:

sun
2nd May 2007, 17:26
Steaua e pe 33 la coeficienti. 13 echipe din fata nu au nicio treaba cu Liga la anul.

se joaca strans pentru urna a doua...