PDA

View Full Version : Ronaldinho: Este posibil asa ceva?



Onlinesport vrea parerea voastra
16th November 2005, 02:04
Ce parere aveti despre clipul Nike facut de Ronaldinho? Este pe bune sau e un fake? Ce argumente aveti pro sau contra? Va rog sa votati si la poll.

De aici puteti lua filmul, apasand pe link right click la mouse si apoi "save target as":
varianta low: http://www.onlinesport.ro/downloads/nikefootball_ronaldinho_low.mov
varianta high: http://www.onlinesport.ro/downloads/nikefootball_ronaldinho_high.mov

Va trebuie Quaick Time pentru a-l vedea: http://appldnld.m7z.net/qtinstall.info.apple.com/tramper/us/win/QuickTimeInstaller.exe

APercele79
16th November 2005, 02:43
mi se pare prea greu sa faci chestia asta....aproape imposibil, deci cred ca e trucata

Cra10veanu
16th November 2005, 03:17
avand in vedere reactia celor 3 jucatori din spatele cadrului nu este real, dar chiar pare, orice e posibil, la talentul lui ronaldinho n-as spune nu, dar oricum e retushata pe calculator schema

ddpurple
16th November 2005, 04:44
pura fictiune...tot in afara de primul sut in bara(dar si pe ala cred ca l-a nimerit dintr-a 5 cea incercare:D )...nu poti lovi bara atat de puternic si sa nu se miste plasa deloc...

chip
16th November 2005, 08:48
Greu de crezut,mai ales ca loveste de fiecare data din vole. Daca presupunem ca sansa de a lovi bara o data este de 25%, ceea ce inseamna o probabilitate de 0.25, atunci probabilitatea de a lovi bara de 4 ori la rand ar fi 0.25 la putera a 4-a = 0.00390625, sau in procente aproximativ 0.04%. Cine poate crede intr-un eveniment care are mai putin de 1% sanse de a se realiza?

storm
16th November 2005, 09:12
"respecta Pe Cine Nu Poti Umili!"

Aurel.D
16th November 2005, 10:48
Clipul este trucat: pe langa faptul ca bara nu se misca decat la primul sut, cuidat este faptul ca Ronaldinho nu se misca nici un cm de pe loc, iar mingea ii revine direct pe piept!!! Iar asta este imposibil! INSA, il cred in stare pe Ronaldinho sa realizeze asa ceva, dar ca sa preia mingea revenita din bara trebuie sa se miste 1-2 metri, iar asta nu este greu de realizat pt. el.

be@
16th November 2005, 10:50
Eu cred ca a nimerit bara, dar numai o singura data. Restul e trucaj.

Benny
16th November 2005, 11:02
Posibil, dar improbabil. Trebuie doar sa ai vreo 200 de ani la dispozitie sa tot incerci pana reusesti.
Dar ca tot veni vorba de Nike si clipuri publicitare: Credeti ca e posibi, ca la Milka marmotele sa impacheteze ciocolata?

strainu
16th November 2005, 11:51
In primul rand, intrebarea mi se pare cam inutila: eu cred ca Ronaldinho a demonstrat pe teren ca poate face lucruri minunate cu mingea si e cam a cauta nod in papura sa te iei de o reclama amarata.
In al doilea rand, am votat "E adevarata", chiar daca e putin probabil, pentru ca argumentele din articolul onlinesport nu stau in picoare: poarta se misca (cel putin la ultimul sut se vede clar cum se misca), iar faptul ca nike a mai facut din astea e cam cum ai spune ca a fost odata in puscarie si nu se poate reabilita :rosu:
Probabil ca exista o "retusare" pe computer, dar sunt convins ca brazilianul chiar ar putea sa faca asta daca si-ar propune.
@Benny: 200 de ani ne-ar trebui mie sau tie, lui i-ar trebui probabil vreo 2 ore
@Storm: foarte bine spus
@Chip: 25% e pentru un jucator de divizia A, pentru Ronaldinho cred ca probabilitatea e peste 50%

Benny
16th November 2005, 12:41
@Benny: 200 de ani ne-ar trebui mie sau tie, lui i-ar trebui probabil vreo 2 ore

Adevarat. Si feriti-va de pisicu', ca e rau. Si sa nu-mi spuna careva, ca e trucat, fiindca reculul ar trebui sa-l dea pe spate ... . Adevarul este ca acest pm are recul mic.

PS: Faceti clic pe poza, pentru a vedea faza zilei.

wer
16th November 2005, 13:39
de ce sa fie trucaj ?
doar e extraterestru,nu .........?
asta e cel mai tare mingicar din istoria fotbalului

e prea nava pentru noi

:o: :o: :o: :o: :o:

Madrid4EVER
16th November 2005, 13:47
Nici Maradona nu putea(poate) face asa ceva,trebuie sa recunoasteti ca e aproape imposibil...Marmota a nimerit odata bara,apoi totul e trucaj!K naiba va tot certatii ..recunoasteti ca e o reclama si atat!

alejandro
16th November 2005, 13:53
ce treaba are maradona?
daca in evul mediu oamenii nu puteau zbura inseamna ca nici in 2005 oamenii nu pot zbura?
sa fi jucat marmota la real alta era treaba,nu?

stefanm14
16th November 2005, 14:13
nu mi se pare chiar asa greu...avand in vedere geniul lui ronaldinho cred ca poate face asa ceva...nu stiu daca clipul este real...de fapt, nimeni nu stie

Vadim
16th November 2005, 14:20
Cred ca Nike ar trebui sa dea o declaratie oficiala. Oricum, interesul lor este ca acest clip sa fie comentat, asa vad eu. :D Si uite ca reusesc. Ideea e geniala. 100% e trucaj. Numai prima lovitura e pe bune.

Cristi
16th November 2005, 15:29
Daca as avea timp si dispozitie as calcula precizia necesara dpdv geometric... cam cat de precis trebuie lovita bara pentru ca mingea sa se intoarca aproximativ pe aceeasi traiectorie?

Intuitiv insa, nu stiu daca eu as putea face asta aruncand mingea cu mana de la 6 nu 16 metri... ganditi-va cat e de greu sa marchezi un cos de 3 puncte la baschet (si e vorba de o minge mult mai mare care e aruncata cu mana - nu lovita cu piciorul - de la o distanta de 6 nu 16 metri si trebuind sa nimeresti un cos mult mai mare decat mingea, nu un punct practic de pe o bara).

Cred ca Ronaldinho a lovit de cateva zeci sau sute de ori mingea. A reusit poate o lovitura perfecta (prima, cea filmata de aproape pare a fi "pe bune" desi traiectoria de intoarcere e un pic ireala) si au fost selectate apoi alte cateva lovituri cat de cate reusite si trucate... de aceea se indeparteaza camera, pentru a masca cat mai bine editarile digitale.

Benny
16th November 2005, 15:48
alta intrebare la fel de interesanta. Ce au discutat in 1998 Forrest Gump si presedintele Bill Clinton? Au discutat despre ping-pong? Sau despre amenintarea terorista? Totusi nu era atat de reala atunci. Poate au discutat atunci despre criza din Orientul Mijlociu, ce ziceti?

De mult ma intreb, cine e baschetbalist mai bun: Michael Jordan sau Bugs Bunny? Cred ca un meci unul impotriva celuilalt ar fi rezolvat aceasta chestiune arzatoare. Dar din pacate au jucat in aceiasi echipa. Voi ce parere aveti?

corto
16th November 2005, 15:59
Benny ... prima: tigari de foi ... a doua: clar bugs bunny e mai bun!

Vadim
16th November 2005, 16:01
Reclama Adidas cu fotbalistii care joaca pe marginile de metal ale terenului si cad in stanga si in dreapta e pe bune? :D

fia
16th November 2005, 16:06
NU :evil: dar asta pare pe bune in opinia mea, dar chiar si daca nu e, eu vreau sa fie pe bune >:)

Vadim
16th November 2005, 16:07
Reclama Nike cu Beckham care trage de pe placa de surfing si nimereste cu mingea in nuca de cocos care ii cade in cap lui Roberto Carlos e tot pe bune? :D

ontopic: ma intreb cum naiba rateaza Ronaldinho ocazii atat de clare (trage pe langa poarta sau in portar), din moment ce el din voleu da 4 transversale la rand... Hai sa nu mai fim copii. E fake.

corto
16th November 2005, 16:11
si eu cred ca e pe bune. Si mai cred ca la cati bani a primit Ronaldinho pentru reclama asta putea cel putin sa dea un gol ... deh, amator! Dar daca a facut-o intentionat, ma gandesc ca Barcelona ar trebui sa-l dea afara cand trage in bara intr-un meci pentru ca e clar ca nu a vrut sa dea gol => BLAT.

poliis
16th November 2005, 16:16
si eu cred ca e trucat...dar nu vad ce legautura are ronaldinho cu internul

poate ar trebui mutat threadul :mda:

esku
16th November 2005, 17:05
e trucaj .... se vede d l al doilea sut ceva dubios!

storm
16th November 2005, 20:42
mic copil esti tu VADIM...in timpu meciului :

1) la ce meciuri joaca barca in primu rand e presiunea a min...sa zicem...30-40K spectatori(luand cazu in deplasare)...daca luam acasa...50K e putin zis la un stadion de 110K care e aproape full la fiecare meci oficial

2) nu e el singur cu portaru...sau cu poarta...decat a dejucat f bine pasu la offsaid al fundasilor adversi...si in cazu asta nu tin minte sa-l fi vazut sa rateze...in rest...mai exista coechipieri...jucatorii echipei adverse...nu ai cum sa faci comparatie cu...inspiratia...starea de spirit ca sa zic asa...din timpul unui meci oficial cu cea din timpul antrenamentului...cand sunt numa 20 de oameni in teren...fiecare pe treaba lui:P...

ontopic : ne pierdem vremea degeaba!!! unu o sa zica tot timpu ca e trucat...altu ca nu...vreti sa rez...intrebati-l draqu pe ronaldinho direct:P!

Catalanul
16th November 2005, 20:53
intrebati-l draqu pe ronaldinho direct:P!

Ronaldinho a zis ca video-ul nu e trucat :)

http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.sport.es%2Fdefault.as p%3Fidpublicacio_PK%3D34%26idioma%3DCAS%26idnotici a_PK%3D257017%26idseccio_PK%3D637%26h%3D051112&langpair=es%7Cen&hl=en&ie=UTF-8&oe=UTF-8&prev=%2Flanguage_tools

Aurel.D
17th November 2005, 10:11
Mai fratilor, acum luati toate reclamele la rand, sa vedeti care este reala si care este trucata? Nu are relevanta si nu o poti compara pe una cu cealalta!
Normal ca biata marmota nu poate inveli ciocolata cu staniol dar pe terenul de fotbal se pot intampla multe. Imi pastrez parerea din postarea mea anterioara. Salutare si nu mai amestecati mere cu pere!

Benny
17th November 2005, 10:45
Normal ca biata marmota nu poate inveli ciocolata cu staniol
Nuuu???!!! Nu poti dresa marmota sa impacheteze ciocolata? Ma duc acum la circ. Nu sa le cer banii inapoi, ci sa le mai dau. Ca a fost o holograma a naibii de reusita.

corto
17th November 2005, 13:40
Eu cred ca poti dresa o marmota sa suteze si de 4 ori in bara ... atat timp cat invelesti poarta in staniol. Bineinteles, numai in Romania, tara care poate produce 12 nigerieni in 8 ore.

walt.mann
17th November 2005, 14:09
Eu zic ca e fake, dar nu stii nicodata... nu vi s-a parut ca are o marmota in spate care ii facea masaj? Daca la vaci crestea calitatea laptelui, poate ca la Ronaldinho ii regleaza giroscopu' din picior, ii regleaza cantitatea de balast pentru a pastra o forta egala la fiecare sut, si, cu siguranta, ii umfla contu' binisor, in timp ce noi ne dam cu parerea.
Cel mai corect ar fi ca pantofarii sa prezinte making-of. Atunci ne-am lamuri fara dubii.

dede
17th November 2005, 15:03
mai, voi nu aveti ce face de comentati astfel de reclame...de obicei reclamele de genul asta sunt trucate...daca ronaldinho chiar a dat in bara de 4 ori, bravo lui, dar mie mi se pare ca e fake

SixeR
17th November 2005, 16:00
Nu o sa ajungem nicaieri daca ne certam pe tema asta. Cica Nike a mai scos o reclama bazata pe aceeasi idee, numai ca acum are loc pe terenul de baschet. Lebron James a nimerit de 5 ori consecutiv cosu de la 30 metrii.Se vedea clar reactia de "stupefactie" a oamenilor de langa el. Sa fie si asta trucata? Think about it!

lor6
17th November 2005, 21:59
Daca la antrenament poate sa dea de 4 ori la rand in bara de la distanta aia, atunci cum de rateaza in timpul meciurilor cateodata si de la 4 -5 m de poarta? Si poarta aia are 7 m jumate... Poate sa fie oricata presiune din partea publicului... Si-n plus ce vi se pare asa de genial Ronaldinho asta?

stefanm14
18th November 2005, 10:21
m-am uitat si eu mai atent la clip ... e fake clar, deoarece mingea nu are cum sa vina din bara pe o asa traiectorie

Benny
18th November 2005, 13:41
Ronaldinho a zis ca video-ul nu e trucat

Scrie in contractul lui cu Nike ca nu e trucat.

APercele79
18th November 2005, 17:56
nu cred ca e o coincidenta ca mingea e rosie, iar scaunele din tribune sunt si ele rosii..... nu zic ca e trucata, dar e mult mai usor sa se imbibe culorile, si sa para totul mai neclar si dubios...
tare as vrea sa vad clipul asta la viteza super-slow, ca totusi mi se pare imposibil sa dai in bara de 4 ori la rand fara sa cada mingea
cine a zis ca plasa nu se misca deloc in afara de primul sut, si acolo e ceva necurat

blaga
18th November 2005, 23:33
nu mi se pare chiar asa greu...avand in vedere geniul lui ronaldinho cred ca poate face asa ceva...nu stiu daca clipul este real...de fapt, nimeni nu stie

cum sa nu stie nimeni,toata lumea stie :), da oricum sa presupunem ca big R ar fi mixat chiar el imaginile:) :) ... nivelul de cunostinte la care-ti poti pune intrebarea, e ridicol spre penibil..... da mare e gradina, poate uni sunt convinsi ca Chivu s-ar fi apucat sa suteze cu momede in automatul de Coca:rolleyes: sau poate ca tot Ronaldinho ...saracu....:yeah: :yeah:

Ravelly
19th November 2005, 02:19
trucata rau..traiectoria mingii spune tot

vane
19th November 2005, 23:25
Trucata rau sau trucata foarte bine, pentru ca acel clip NU e clip, adica nu e taiat de loc : pur si simplu o camera se pune pe el si-l urmareste in permanenta. Pana si varianta cu incercari multiple nu prea sta in picioare; doar nu s-a descaltat-incaltat de 10-15 ori ! :thinkso:
Singura varianta ar fi fost sa aiba un mic montaj David Copperfield in spatele portii si sa ne "manareasca" nervul optic ! Cum toti am jucat "obligat'ea" la bara si ne-au mai iesit 2-3 bari la rand ( nu din vole' , e adevarat :) ) am votat "E pe bune"

Catalanul
19th November 2005, 23:30
Si-n plus ce vi se pare asa de genial Ronaldinho asta?
daca ai vazut azi meciul poate ti-ai dat si tu seama cat de genial este Ronaldinho :)

vane
19th November 2005, 23:37
Daca la antrenament poate sa dea de 4 ori la rand in bara de la distanta aia, atunci cum de rateaza in timpul meciurilor cateodata si de la 4 -5 m de poarta? Si poarta aia are 7 m jumate... Poate sa fie oricata presiune din partea publicului... Si-n plus ce vi se pare asa de genial Ronaldinho asta?
Imi cer scuze ca bag post dupa post, dar acumm observai chestia de mai sus:
lor6, dupa meciul din seara asta, sigur nu vrei sa-ti editezi postul ? :D
Pentru cei care vor citi acestea peste catva timp: Real - Barcelona 0-3, Ronaldinho 2 goluri dupa curse de-o juma' de teren, cu suturi de la 4-5 m, plasate in jumatea aia de metru peste 7 din coltul portii :ok:
Na, ca am postat in acelasi timp cu Catalanul ! Respect maxim domule !

Lucky_OLD_G's
20th November 2005, 00:11
nu styu daca e trucat video da ce a facut in seara asta lu salgado helguera sergio ramos si casillas e de 1000 de ori mai dificil........forza ronnie tzineo tot asha.....c3 dement:))0

contur
20th November 2005, 12:49
Trucaj sau nu , ce conteaza ?
E magician dom"le ....E mare ....E extraterestru ......
O fi trucaj in reclama dar e atat de frumos !!!!!!!!!!!!!!!!!!

don_denver
20th November 2005, 12:54
traisca tehnologia capitalista!traisca si ronaldinho care, chiar daca nu poate da in bara de 4 ori la rand joaca dumnezeiste....

deep purple
20th November 2005, 16:31
Eu zic sa va ganditi la cazuri reale din timpul meciurilor transmise in direct si sa va amintiti ce traiectorie a luat mingea din transversala. Tin minte o bara din vole data de Van Basten tot de la marginea careului de 16. Mingea a sarit din bara, a facut o bolta foarte inalta si a picat la multi metrii in spatele lui Van Basten.
Andreas Bremen a bombat mingea direct in bara de la mare distantza si s-a intors cu foarte mare viteza din bara pana aproape de centrul terenului.
Acum va intreb, cum poate Ronaldinho sa bombeze mingea in bara si sa-i revina ca la o serva de fotbal-tenis? Adica incet si cu bolta?
Sa nu uitam ca bara trebuie lovita in acelasi loc, iar mingea sa aiba o traiectorie perfect perpendiculara cu poarta pentru ca sa nu trebuiasca Ronaldinho sa se miste. Apoi, ca sa incetinesti o minge care merge cu 80 KM/h spre poarta si revine din bara cu 20 km/h, ai nevoie de ceva bureti pe bara aia. Sau sa fie o bara de se dadea Nadia pe ea?
Verdict: trucaj ieftin. Intentia lor a fost intr-adevar sa creeze controverse. Asa am adoptat si noi pasta Colgate pe la inceputurile lui '90 din cauza reclamei proaste cu copii si profesoara la muzeul de dinozauri.

Da eu de-al dracu ce sunt o sa-mi cumpar doar adidas. :D

ronaldinho
20th November 2005, 22:07
chiar daca e trucata sunt convins ca daca vrea s-o faca o va face.

chico
20th November 2005, 23:36
eu credeam ca discutia asta e gluma, dar vad ca mai multi chiar cred ca poti lovi bara de 4 (PATRU, FOUR, QUATRE, QUATTRO, CUATRO etc) ori la rand si sa vina mingea inapoi exact la tine....si te mai intrebi cum ajunge presedinte Iliescu sau Bush...LOL


PS: chiar daca ar fi extraterestru...cameramanu ar filma luni intregi pana brazilianu reuseste imposibilul ?. Parca n-ar avea si el o viata :), si apoi Ronaldinho mai tre sa mai joace si fotbal :))

Swisstec
21st November 2005, 01:04
Probabil ca noile ghete nike care au aur pe ele ascund puteri extraordinare! :drak:

delaparis
21st November 2005, 01:37
Nike ai spus ? ...

Bai ce chestie ... nu mi-am dat seama

Benny
21st November 2005, 09:44
Se vedea clar reactia de "stupefactie" a oamenilor de langa el. Sa fie si asta trucata? Think about it!
Si eu am plans tare de tot, cand a murit mama lui Bambi.

Paul
21st November 2005, 23:45
Daca o tinem tot asa , o sa ajungem la concluzia ca "cel mai frumos gol din istoria fotbalului " ...adik acela a lui Maradona , realizat intamplator intr-un meci cu Anglia a fost o intelegere intre prietenii englezi si argentinieni ...

Ronalidinho a aratat ce poate sambata seara ... si asta nu e tot ...
Sa nu uitam ca nu s-au fortat deloc ...

Al Dracu
22nd November 2005, 01:02
Amuzant ca unii s-au gindit ca poate fi adevarata faza! :D Si mai amuzanta complicitatea celor care au vrut sa dea de buna treaba. Eu am avut curiozitatea sa urmaresc pe un editor video fotograma cu fotograma toata miscarea. Inafara de binecunoscutul mister al modului in care revine mingea si ca la suturile 2,3 si 4 nu se misca plasa portii oare ce se mai poate vedea?
Pai, de exemplu, ca la aceleasi suturi 2,3 si 4 mingea dispare din doua in doua fotograme. :drak:
Si sa vezi faza naibii, exact cind mingea loveste poarta (este vorba de aceleasi dati 2,3 si 4) bara isi schimba culoarea dintr-un alb murdar intr-unul imaculat! :D Si se dilata. Asta pret de 2-3 fotograme.
Curat reclama Nike! :P

old lord
22nd November 2005, 09:01
tare ciudata
io zic ca nu e imposibil, foarte dificil dar nu imposibil

alejandro
22nd November 2005, 11:21
totul e posibil pe lumea asta:D

uti2102
22nd November 2005, 11:40
Mai Moggi ala mic, dak facea Nedved ceva de genul asta acum erai in genunchi shi cu mainile impreunate shi ne mai shi faceai blasfemitori pe totzi cei care ii contestam autenticitatea executzilor :evil:

alejandro
22nd November 2005, 12:14
ei si tu acuma,nici chiar asa:D

stefanm14
22nd November 2005, 12:39
e destul de clar, traiectoria mingi cand se intoarce din bara este aproape identica, deci sunt 2 variante :
1.este pe calculator, cel mai probabil
2.a stat ronaldinho 3 zile si 3 nopti, astfel incat sa ii iasa la fel

Benny
22nd November 2005, 13:36
Sa nu uitam ca nu s-au fortat deloc ...
Da, si Claudia Schiffer e nevasta lui David Copperfield.

Utilizator
22nd November 2005, 13:44
Trucaj frumos, cat e de bun Ronaldinho si cat de multe incercari ar avea la dispozitie nu va reusi niciodata sa realizeze ceea ce se vede in acest video-clip. Cine a gandit reclama a fost un tip super-destept; l-a ales pe magicianul Ronaldinho pentru ca era convins ca lumea va inclina sa considere reala imposibila performanta de acolo.
Un alt aspect menit sa dea credibilitate video-clipului este si inceputul cu incaltatul ghetelor 'miraculoase' filmat pe indelete, fara taieturi. E o nota de realism extraordinara, totul pare extrem de normal si firesc, o sedinta de pregatire absolut ordinara.

Cristi
22nd November 2005, 14:07
Iata ce zice Fabio Capello despre faza cu Ronaldinho (si el a antrenat destui jucatori extraordinari): "Imposibil, nici macar cel mai bun jucator de baschet din lume nu ar reusi [sa faca asta] cu mana de la punctul de la 11 m."

Cam ce sustineam si eu mai devreme...

Paul
22nd November 2005, 17:00
una peste alta reclama si-a atins scopul

Unii platesc sa apara la TV , ROnalidinho si Nike au aparut gratis .. de data asta :P

Cristi
22nd November 2005, 17:30
M-a derajat ca Ronaldinho a spus ca nu a fost vorba de nici un trucaj. Urat din partea lui, daca se limita sa intrebe jurnalistii 'nu ma credeti in stare?' era ok, dar o minciuna ramane o minciuna si risca sa isi deterioreze imaginea aproape perfecta pe care o are in acest moment.

Paul
22nd November 2005, 17:38
l-ai vazut (auzit) spunand asa ceva ?

El vorbeste doar pe teren , si ne face sa credem ca el e capabil de asa ceva

stefanm14
22nd November 2005, 18:38
Crezi tu ca imaginea lui va fi deterioarata in vreun fel ? In primul rand, nimeni nu il poate contrazice, si nu il va putea contrazice vreodata in acest sens (stii tu ca americanii nu au aselenizat ? ), iar in al doilea rand ne-a dovedit prin ce face el pe teren. De ex, eu tot incerc sa mai prind Real-Barca pe TV SPORT la o ora rezonabila, ca sa-l inregistrez :)

DanielAndrei
22nd November 2005, 19:38
cu siguranta printre voi sunt si baschetbalisti si fotbalisti si ce ati mai fi, si au fost si vor fi zile cand va veti afla intr-o stare fizica si psihica incredibila care vă va ajuta sa reusiti niste faze de care nu va credeati in stare...mai multe nu mai spun :rolleyes:

Marquise MGP
22nd November 2005, 19:44
nu stiu daca sa plang sau sa rad cand vad ca unii chiar cred ca e reala ... eu am primit-o cu ceva timp in urma de la un prieten care ramasese socat cand a vazut-o si nici dupa zeci de reluari nu credea ca e falsa ... interesanta reclama oricum . ;)

Paul
22nd November 2005, 20:01
aha , deci tii cu realu :P

stefanm14
22nd November 2005, 21:08
Daca ma gandesc bine, mai bine ar fi facut reclama sa suteze de la mijlocul terenului, macar stiam si noi o treaba.

@Paul : Faza asta cu fanii Barcelonei, Realului nu tine. Eu sunt fan al Barcelonei si zic ca e fake. Poate tu inca mai crezi ca este reala. Mai uita-te o data pe clip si poate o sa te lamuresti.

Benny
23rd November 2005, 09:11
M-a derajat ca Ronaldinho a spus ca nu a fost vorba de nici un trucaj.
Contractul cu Nike il obliga sa spuna asta. Daca ar spune ca e fake, toata tevatura s-ar linisti dintr-o datasi cine va ma vorbi desper Nike?

DanielAndrei
23rd November 2005, 11:53
dragii mei, dar hai sa punem problema altfel...CE S-A URMARIT IN ACEST CLIP PUBLICITAR?? TEHNICA NEPAMANTEASCA A BRAZILIANULUI SAU GHETELE NIKE (CE POT FACE CAND SUNT IN PICOARELE CELUI CARE MERITA :P)?? Eu cred ca Ronaldinho nu era obligat sa nimereasca bara, de 4 ori la rand :rolleyes:, poate a vrut doar o data, poate atunci a vrut sa suteze la poarta. Se urmarea de fapt ce poate sa faca un geniu cu o minge, putea sa incerce si alte giumbuslucuri, pe care tot nu le-ati fi crezut ca sunt reale :ok:

stefanm14
23rd November 2005, 12:00
S-a dorit crearea unei controverse, si de aia l-au ales pe Ronaldinho, probabil daca era orice alt fotbalist ziceau toti din prima ca e fake. Daca facea alte giumbuslucuri (jonglari ..) cu siguranta il credeam, dar asta e chiar imposibila, si clipul Nike mai are si cateva "scapari" , care ne arata adevarul.

DanielAndrei
23rd November 2005, 12:05
take a look -- http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=437219&postcount=66 -- si ai juma din raspuns ;)

stefanm14
23rd November 2005, 12:09
Asa este, insa eu raman la parerea ca e fake. Nu asta insa e important, ci ce va face Ronaldinho de acum inainte pe teren. Daca va continua asa cu siguranta va deveni cel mai bun fotbalist din istorie.

Paul
23rd November 2005, 13:48
ronaldinho , ca sa ajunga cel mai bun fotbalist trebuie doar sa castige o Liga a Campionilor (are toate sansele cu Barcelona) , si sa faca odata intr-o finala de Cupa Mondiala un joc magistral ... :P

Comparandu`l cu Maradona care a batut singur Anglia in sferturi la WC 86, Ronalindo a executat Anglia in sferturi la WC 2002 :P

ronaldinho
24th November 2005, 08:14
http://www.youtube.com/watch.php?v=aRHk8ol0vTw
mai uitati-va o data si observati-i pe baietii aia 3 care se misca.

Benny
24th November 2005, 08:50
CE S-A URMARIT IN ACEST CLIP PUBLICITAR?? TEHNICA NEPAMANTEASCA A BRAZILIANULUI SAU GHETELE NIKE??
M-ai convins: Ma duc si eu sa-mi iau niste ghete Nike. Nu are importanta cat costa. Merita.

DanielAndrei
24th November 2005, 08:58
vezi ca am precizat acolo...DOAR CINE MERITA ;)

Benny
24th November 2005, 09:02
Adica nu merit? Chiar, daca am destui bani? Nu cred asa ceva. Pariez, ca daca ma duc la magazin cu banii pregatiti, chiar acum imi da o pereche de Nike? Sunt sigur, ca si Ronaldinho se va bucura.

DanielAndrei
24th November 2005, 09:23
nu mai...poti sa ai caruta de bani, dar din moment ce dai cu stangul in dreptul...:rolleyes:

stefanm14
24th November 2005, 10:21
Da, s-a urmarit a se arata, ca cu acele ghete poti face orice, si a fost ales Ronaldinho, pt ca daca era altcineva ne prindeam mai repede ca e fake...asa inca mai discutam :P

Nixx
26th November 2005, 13:44
Uitati-va in momentul 1'45"-1'48" in dreptul barei din stanga se vede o minge in miscare care apare de nicaieri... Si la inceputul clipului se vede cineva dupa poarta intins pe gazon care dispare dupa cateva secunde... Sunt fan Barca, dar scopul acestui clip e doar publicitatea... Si e enorma...

bogdan_figo
28th November 2005, 15:30
Yo cred k e adevarata chiar dak probabilitatea e fff mica !! La cat de bun e fotbalistul asta cred k poate realiza o astfel de faza !! Apropo in seara asta i se decerneaza balonul de aur !!

bogdan_figo
29th November 2005, 14:32
Mda.... sunt multe argumente pt fictiune... si acum mi-am dat si yo seama k e un trucaj fff reusit al celor de la nike !

bogdan_figo
29th November 2005, 14:36
in monentul 1.48 nu e absolut nici o minge in cadru iar in 1.49 apare din senin vazanduse exact deasupra tribunei pe fundalul cerului !! E trucaj !

Seldon
3rd December 2005, 22:45
Trucaj. Scopul nu e de a arata cat de bun e produsul din reclama ci de a isca controverse. Controversa face sa se vorbeasca mai mult despre acel clip - de fapt, s-a platit pentru o reclama iar toate discutiile depre executiile brazilianului au facut in continuare reclama gratis.

Madrid4EVER
5th December 2005, 15:10
E trucaj dar e si ceva adevarat in el.

florin_87
6th December 2005, 16:15
Ronaldinho este foarte talentat,poate sa loveasca cu mingia in bara o data dar de atatea ori pare imposibil + pe calc. se poate usor truca ceva de genu asta, sa filmat 20min si apoi sa ajuns dupa ce au lipit partile corespunzatoare la scenariul de fata.Parerea mea ca este clar trucata :rosu:

luci_d11
6th December 2005, 21:45
nu e reala... klar. trucaaaaaj :nah: :nah: :nah: au facut treaba buna astia de la nike. la cat de scumpe sunt reclamele in ziua de azi, ei au obtinut-o gratis

darkstar1103
9th December 2005, 20:00
se vede clar ca e trucaj. daca va uitati atenti o sa vedeti ca de fiecare data cand mingea loveste bara, are o traiectorie ciudata. de asemena, in acelasi moment, imaginea lui dinjo este dublata exact in acelasi moment.

metallic_rain
12th December 2005, 23:28
trucaj sau nu, fotbalul practicat de ronaldinho i-ar face sa paleasca pe clasicii brazilieni ai anilor 50-70.

Hipgnosis
13th December 2005, 13:19
bai am incercat si eu faza si nu mi-a iesit decat de trei ori :headbang: , nu cred ca se poate :happy :happy :happy

mimming
21st December 2005, 22:49
Da... foarte probabil e trucaj... in fond e vorba de o reclama! Dar daca cineva ar putea sa faca asa ceva pe bune, atunci cu siguranta acela ar fi Ronaldinho. Amintiti-va doar ce gol magnific a reusit cu Chelsea in Champions League. Apropos... Barca iar a picat cu Chelsea... dar probabil stiti asta deja :)

Sasuke Uchiha
22nd December 2005, 11:46
:happy :happy :happy
nu imi vine sa cred cati au votat ca e adavarata :happy e trucata

Hai_Dinamo!
23rd December 2005, 14:00
Salut. M-ar interesa foarte tare cine canta melodia aia, cum se numeste, din reclama. De fapt, nu prea e o melodie, e doar ,,emotion...emotion...emotion".e super gaba.Mersi

realmadrid.com
23rd December 2005, 14:12
Valiente, ktalanii sigur au votat ca este adevarata :D

Sunt curios daca Ronaldinho in reclama, ar fi tras din careul de 16 metri...si ar fi nimerit bara din capatul terenelui....de 5 ori la rand :D...ce era, ceva real :happy sau trucaj :D

alejandro
23rd December 2005, 14:19
ktalanii sigur au votat ca este adevarata :D


ar fi fost culmea sa voteze realistii:happy

Catalanul
23rd December 2005, 14:21
fia e realist si a votat ca e pe bune :D

realmadrid.com
23rd December 2005, 14:25
Un caz special :D
Sa fim seriosi, nici nu v-ati uitat cu atentie la film...altfel vedeati ca este trucaj :ok:

alejandro
23rd December 2005, 14:28
eu am vazut ca Ionutz a votat trucaj si am zis...clar, e pe bune:D

realmadrid.com
23rd December 2005, 14:32
Am votat trucaj dupa ce am studiat cu atentie filmul :D...nu asa la vrajeala :)

alejandro
23rd December 2005, 14:48
Ionutz,nu cred ca ai acasa tehnica necesara pt a studia acel film,iar ce ai vazut cu ochiul liber pana la urma e o parere si pt tine:ok:

realmadrid.com
23rd December 2005, 15:04
Din ce am vazut cu ochiul liber, normal :D
Nu cred ca unul dintre cei care au votat l-au vazut (filmul) cu aparate de XXX si programe XY :D...
Din ce se vede cu ochiul liber, este trucaj :ok:

PS_Este o reclama Nike, Ronaldinho a spus ca face asta mereu la antrenamente....nu stiu daca antrenamentele Barcei sunt inchise pentru presa, iar daca sunt...poate sa cheme ziaristii si sa arate ce poate.
Pana acum nu am vazut asta :ok:

alejandro
23rd December 2005, 15:41
deci,fiecare si-a spus parerea,din ce a vazut cu ochiul liber:D
stii de ce tie ti se pare ca-i trucaj?fiindca n-ai mai vazut pana acum asa ceva,deci nu stii cum trebuie sa fie efectele,daca ti-ar arata cineva un trucaj ai intelege ca asta e pe bune:P

ps:ronaldinho va arata presei mai tarziu ce poate,pana acum nu arata deoarece contractul cu Nike nu-i permita sa faca acest lucru,sa se discute mai multe despre acest subiect (cum facem noi acum:P) si astfel sa fie efectul mai bun:D

realmadrid.com
23rd December 2005, 15:47
De ce nu-i permite Nike :D ?...pentru ca este trucaj :ok:...daca era pe bune, Nike nu avea nimic impotriva...asa nu-si permit sa se faca de ras :D (asta in cazul in care este adevarat ca Nike nu-i da voie sa faca faza aia la antrenamente)

alejandro
23rd December 2005, 15:58
nu m-ai inteles....daca brazilianului i s-ar permite sa faca aceasta faza la antrenamente cu presa,atunci tot tam-tam-ul asta s-ar opri,fiindca s-ar sti ca poate,da' cum nimeni nu stie exact,ci doar fac presupuneri pe bajbaite,efectul reclamei e mai mare:ok:
si inca ceva,s-ar intelege ca nu poti face asa ceva doar pt simplu fapt ca imbraci ghetele Nike,mai tre' sa te cheme Ronaldinho...iar cum nu multi au numele asta,nimeni n-ar cumpara ghetele:P

mariusv
23rd December 2005, 19:32
sincer nu ma asteptam sa existe atati creduli crescuti la botosani.Nu este posibil asa ceva,uitativa ce frumos dispare mingea cand se apropie de bara si ce miraculos apare la cativa centimetrii de bara.Priviti cu atentie si nu mai credeti in magie.:no: :no:

totocosmin
31st December 2005, 19:11
e clar vrajeala.daca era sa fie adevarat,dupa toate discutiile care au iesit,o facea live pe nou camp.e cel mai bun fotbalist al planetei acum si daca va castiga si trofee poate deveni cel mai bun al tuturor timpurilor,dar asta e clar trucaj

trake
6th January 2006, 14:59
Totul este posibil în ziua de azi mai ales cu tehnica de care dispune omul.

moby80
13th January 2006, 13:27
na s putea sa raspund :D n am vazut spotul:))

R9
13th January 2006, 13:42
Acu cativa ani, unu care nu avea habar sa joace baschet, a dat trei fasuri cu spatele, de la mijlocul terenului.
Iar despre Ronaldinho si videoul, nu mai are rost sa zic ce e.:headbang:

Thanya
14th January 2006, 13:28
Totul este posibil în ziua de azi mai ales cu tehnica de care dispune omul.

Extraordinar..Ronaldinho e mai mult computerizat decat noi!!Hai ca le ai..sau avut(ca nush` daca o sa ne mai vizitezi :P)

Sslim
16th January 2006, 01:09
Cred ca nu ar trebui sa ne mai intrebam daca este adevarat sau nu...Se vede ce poate sa faca acest fenomen in meciuri unde si ceva presiune si apsa umeri.Asa ca la antrenament nu m-ar mira chair daca ar jongla cu o minge de golf.....:yeah: :yeah: :yeah:

starsteel
20th January 2006, 18:20
greu de crezut

Sasuke Uchiha
21st January 2006, 17:51
Cred ca nu ar trebui sa ne mai intrebam daca este adevarat sau nu...Se vede ce poate sa faca acest fenomen in meciuri unde si ceva presiune si apsa umeri.

:happy :happy :rosu: :great: :D

da da nici eu nu cred ca ar trebui sa punem intreabarea asta ! e atat de real precum extraterestri ! :D :D

blue_lion121
24th January 2006, 12:52
este posibil sa fie real cum este posibil sa fie un trucaj..totusi ronaldinho este cel mai mare jucator al timpurilor noastre nu degeaba este extraterestru :D..ronaldinho il magico rullz

interfan
4th February 2006, 12:01
Foarte greu de crezut!!!

APercele79
13th February 2006, 14:51
sper ca urmatorul link va raspunde la intrebare: :)


http://www.youtube.com/watch?v=XoJD-BCm8tM&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Egsp%2Ero%2Findex%2Ephp%3Fa %3D34501%26shift%3D1

k474laNu_2006
26th February 2006, 13:49
Imposibble is nothing :D ... gandindu`ne la ce poate face el cu mingea poate sa fie adevarata, Ronaldinho a precizat in presa Catalana ca nu este un trucaj ci, ca faza este adevarata :ok:

realmadrid.com
26th February 2006, 22:52
sper ca urmatorul link va raspunde la intrebare: :)


http://www.youtube.com/watch?v=XoJD-BCm8tM&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Egsp%2Ero%2Findex%2Ephp%3Fa %3D34501%26shift%3D1


Tare rau faza asta :happy
Este reclama Nike, e clar trucaj :ok:...si...nu l-am vazut inca pe Ronaldinho sa faca asta LIVE la TV...ca tot se lauda ca nu este trucaj.
Stie toata lumea ce poate, dar sa nu exageram.

anduminimane
4th March 2006, 10:04
Nu o sa ajungem nicaieri daca ne certam pe tema asta. Cica Nike a mai scos o reclama bazata pe aceeasi idee, numai ca acum are loc pe terenul de baschet. Lebron James a nimerit de 5 ori consecutiv cosu de la 30 metrii.Se vedea clar reactia de "stupefactie" a oamenilor de langa el. Sa fie si asta trucata? Think about it!

De acord...insa e vorba de Nike..si e posibil sa ii plateasca pe acei oameni..sa sara de bucurie..as face si yo asta pt 100$:D

alexcristian02
5th March 2006, 14:14
nu cred ca e adevarat!!!nici macar nu poti lovi mingea in bara de 4 ori consecutiv!nu mai zic sa nu cada pe jos...sa dea si din voleu...sa fim seriosi e o simpla reclama!

Alex15
5th March 2006, 20:58
mah nici eu nu cred ca e adevarata deoarece migea aia se intorce la el prea perfect, ziceai ca zboara!!! .... dar nu as vrea sa il subestimez asa ca am votat "e pe bune" :) !

realmadrid.com
6th March 2006, 23:32
Ce Ronaldinho ma, uitati-l pe Rooney :D...asta da jucator....in realitatea virtuala :P

http://www.onlinesport.ro/sport/multimedia/index.php?meniuId=63&viewCat=1857&viewItem=9141

relansat
7th March 2006, 00:13
:) am vazut si eu filmuletzu ... oricum ala a lu` Ronaldinho fu` intrigant :D

mylu
9th March 2006, 17:05
toata lumea nu il crede pentru ca nimeni nu a mai asa ceva pana acuma.de ce sa nu fie adevarat?daca nimeni nu a mai reusit asa ceva nu inseamna ca e trucaj!!!!

joesatri
13th March 2006, 17:47
Reclama-i trucata, s-a recunoscut public.
Totusi, Ronaldinho e cel mai tare (din istorie).

Nici Pele, nici Maradona, nici nimeni in istorie...
Sa-l vezi live.. ti se sa face pielea gainii...

Vladut7
17th March 2006, 21:42
/hello da normal ca e adevarat. un jucator de valoare lui ronaldinho poate face chestia aia 7 ori din 10 oricand l-ai pune sa incerce(nu cand e beat sau drogat sau mort). IT IS TRUE

stefy_deva
17th March 2006, 21:49
ii 100% adevarat!dk era trukt nu crede-ti k s-ar folosi si alte efecte speciale si nu l-ar pune sa dea in minge in echipamnentul de antrenament!
RONALDINHO e cel mai tare!(totusi nu mai tare k MUTU :D )

Vladut7
17th March 2006, 22:05
ITI PLACE de drogatu de mutu cu pretenele lui coca si ina. vai:ciocan:



GO LIVERPOOOOLL

stefy_deva
17th March 2006, 22:12
hai sa fim realisti k in momentul de fata Mutu este cel mai bun jucator roman!cu toate ca o gresit trebuie k romania sa aiba incredere in el k poate face lucruri bune pt nationala noastra!;)

dasal
26th March 2006, 10:28
Conteaza mai putin daca e adevarata sau nu o reclama.Conteaza cu adevarat cea ce realizeaza pe teren .

:headbang:
ii 100% adevarat!dk era trukt nu crede-ti k s-ar folosi si alte efecte speciale si nu l-ar pune sa dea in minge in echipamnentul de antrenament!
RONALDINHO e cel mai tare!(totusi nu mai tare k MUTU :D )
Daca Mutu e asa de bun dupa cum il lauzi DE CE CAM FREACA TUSA PE LA JUVE?Poate ii lipseste COCA si INA prietenele lui!:rosu: :headbang:

Madrid4EVER
27th March 2006, 00:18
Uite asta e adevarat:ok:
"In fotbal trebuie sa lovestii plasa portii,nu bara!"
http://www.totalsport.ro/galerii.php?cod=58

pinky
27th March 2006, 16:11
Mi se pare corect, plus pentru Ronaldo! Reclama aia nu i-a adus nici un castig lui Ronaldinho, in afara de cel material! Dar si-a pierdut simpatia multora din cauza faimoasei reclame... care e doar un foarte frumos trucaj! :no:
Pare ca devine din ce in ce mai comercial dintosul si nu e chiar un lucru bun! :rolleyes:

SixeR
27th March 2006, 19:26
Pai de ce nu e lucru bun? A avut de suferit Barca din cauza lui? A avut de suferit jocul spectaculos pe care il practica. Uita-te la Beckham, care e zeul marketingului, si care nu joaca aproape nimic!

N0_NaM3
28th March 2006, 11:30
Ma`, eu shtiu ca regizorul care a regizat faza asta a venit in romania shi i`au luat ashtia de la antena1 interviu shi l`au intrebat despre faza...shi el a zis ca a fost adevarat...pana la urma s`o lasam cum a picat...:)

Vadim
29th March 2006, 00:46
Nu a zis ca e adevarat. A spus ca nu poate spune despre cum a fost facut clipul.

pinky
29th March 2006, 01:04
Pai de ce nu e lucru bun? A avut de suferit Barca din cauza lui? A avut de suferit jocul spectaculos pe care il practica. Uita-te la Beckham, care e zeul marketingului, si care nu joaca aproape nimic!

Sincer, eu n-as vrea ca Ronaldinho sa ajunga ca si Beckham... in nici o privinta! :rolleyes:
Deocamdata nu sufera jocul, dar n-are cum, in ritmul asta, sa nu ajunga sa-l afecteze toata publicitatea si toata mediatizarea... sper totusi ca nu va fi cazul la el pentru ca joaca prea frumos! :)

realmadrid.com
29th March 2006, 11:49
@No_Name

Daca era adevarat, de ce n-a mai facut asta si in fata presei ?...sau ii reuseste odata pe an :D ?...cand are ghetele de la Nike in picioare :D.
Este cel mai bun din lume, dar asta tot trucaj este...

supras_dinamo
2nd April 2006, 18:17
E trucaj suta la suta. Face shi el in meciuri nishte faze dar nu se compara q asta. Poate are trac in meciuri si nu ii ies:D

pinky
2nd April 2006, 18:36
De ce ar vrea s-o dea in bara in timpul meciurilor? :rolleyes:

R9
12th April 2006, 18:34
Asa a facut Ronaldinho ce a facut (http://www.youtube.com/watch?v=qCnZU6SfKWg)

Nixx
12th April 2006, 18:40
R9, e cam veche asta...

Andy1987
13th April 2006, 15:13
Normal ca e trucraj.

hrk
27th April 2006, 14:30
Dak nu ronaldinho atunci cine?
e cel mai mare fotbalist al tuturor timpurilor
NORMAL K POATE:D:) :)

IULI_HENRY
30th May 2006, 12:22
1.nu era nici un om pe jos la inceput era o geanta cu mingi. 2. in spate sunt iniesta ,messi si belletti care se uita la el 3.bara e jegoasa mereu nu se schimba cum ziceau unii in alb imaculat. 4.plasa e stransa si legata sus si nu are cum sa se miste logic. 5.au indepartat camera ptr ca la primu sut nu au putut sa tina pasul cu mingea 6.am dat si eu de 3 ori in bara de la 10 metri dar a cazut o data la mine deci nu e fake ciocu mic

Jerry20cm
30th May 2006, 12:55
=))))))))))))))))
da e adevarata....=))))))))))))))))))))))))

Nu stiu ce ar trebuii sa ma ingrijoreze faptul ca ne dau asemenea minciuni la TV sau faptul ca sunt unii care chiar le cred:D :D :D

Sergiu
30th May 2006, 13:53
Normal ca nu e adevarata, dar daca tot are atatia suporteri astia il cred orice ar zice ca o facut: pariu ca si daca ar fi dat de la centrul terenului si de 10 ori in bara tot asa era votul?

Jerry20cm
30th May 2006, 14:03
Bay Sergiu doar e Ronaldinho ce mama masii...floare la ureche...:D

rocky_da_pebble
14th June 2006, 18:27
e trucaj!
argumentul suprem: pe teren nu face asa ceva!
clarificare: mai toate loviturile libere pe care le executa se duc in zid sau peste poarta! daca nu poate nimeri ditamai poarta cand mingea sta pe loc, cum draq sa nimereasca macar o data bara cand mingea se misca !!!?????
ps: mai nou ronaldinho da cu stangu'n'dreptu la nationala braziliei

pinki
17th June 2006, 19:56
eu zic ca ar putea sa fie si pe bune, desi la a2a lovitura se cam vede ca mingea e joasa si totusi ajunge pe mijlocul barei de sus... poate ca a reusit macar2, doar e ronaldinho! dar pe toate 4, ma cam indoiesc... nu da cu stangu'n'dreptu, unde ai vazut tu rocky asa ceva? a jucat chiar bine, compara-l cu ronaldo sau adriano! aia au fost varza... plus ca a fost primul meci, stai sa vezi maine ce si-o iau australienii cu vreo 4 goluri (nu bare hahahaha)... si in teren nu face asa, pt ca, hm... scopul e in general sa dai gol nu bara, nu? oricum, eu zic ca e doar 78% trucaj, restul pe bune... BRASIL!!!!

barcafan
18th June 2006, 20:25
Clipul ala o fost filmat de nike.intrati pe www.nikefootball.com si vedeti ca is multe clipuri din astea cum le da la vedete papuci noi si i pune sa faca niste scheme.totul o fost pregatit,i 100% real.nar face nike un trucaj dinasta

editzu
11th August 2006, 13:37
este trucaj pe fata
ati vazut si voi declaratiile mai multor fotbalisti si toti au zis ca este imposibil

barcafan
14th August 2006, 22:36
Da uitativa pe nikefootball.com!Clipul ala o fost facut de nike in scopuri publicitare.mai sunta pe www.nikefootball.com o multime de clipuri cu fotbalisti care fac niste scheme dupa ce incalta papucii nike.nar face tocmai nike,o firma atat de mare un asemenea trucaj

siiir louie
14th August 2006, 22:40
CU Ronaldinho orice este posibil (uneori asta il face cel mai bun jucator iar alte ori joaca ca la mondial)

La ce face cu mingea jos palaria --nu are rival dar daca ajunge in SERIA A cred ca randamentul sau va scadea cu 25% .

realmadrid.com
14th August 2006, 22:54
nar face tocmai nike,o firma atat de mare un asemenea trucaj

Sunt sigur ca n-ar face, cum...tocmai ei :D...pt publicitate ????...sa faca asa ceva..neh, nici o sansa :D.

"Gabriel:Have you ever heard of Harry Houdini? Well he wasn't like today's magicians who are only interested in television ratings. He was an artist. He could make an elephant disappear in the middle of a theater filled with people, and do you know how he did that? Misdirection.
Stanley: What the fuck are you talking about?
Gabriel: Misdirection. What the eyes see and the ears hear, the mind believes. " :D

Nume de cod: Swordfish :D..cred ca se potriveste :drak:

@barcafan

Daca e asa adevarata, astept sa-l vad in fata presei cum executa schema, ca el zicea ca la fiecare antrenament o face :happy

barcafan
14th August 2006, 23:46
Nu zic ca no incercat de vreo 15 ori pana sai iasa da sigur o fost realitate pura,nar accepta Ronaldinho asa ceva numa pentru bani asa cum no acceptat nici salariul de 12 mil de la Milan spunand ca pentru el nu banii sunt cei mai importanti si ca este fericit la Barcelona.

realmadrid.com
15th August 2006, 18:05
De ce sa nu accepte ?...atata timp cat nu afla nimeni. Sa fim seriosi, este trucaj, nici un jucator n-o sa reuseasca asa ceva. In plus, in filmulet, sunt cateva faze care te baga la banuieli :D.

alejandro
16th August 2006, 10:59
tu inca n-ai priceput ca asa ceva este posibil?:thinkso:
deah...invidia asta:happy

barcafan
16th August 2006, 19:08
atata timp cat nau decat jucatori incompetenti si ratati normal ca no sa inteleaga ca asa ceva i posibil

realmadrid.com
16th August 2006, 21:11
Atata timp cat totul este intr-o reclama de kkt, poate sa fie si trucaj si realitate, ok ?..cunoscatorule. Cat despre jucatorii nostri, nu-ti face probleme, noi suntem in reconstructie, cum ati fost si voi atunci cand nici in CL nu ati intrat...sau atunci erai prea mic sa urmaresti meciurile Barcei ;). Inca astept s-o faca la antrenament, asa cum mananca kkt ca face mereu...dar nu l-a vazut nimeni. Starul Pepsi-Cola sa se linisteasca, daca nu vrea sa ajunga ca Beckham ;)


PS_Si schimba semnatura, amatorule....jignesti un oras, o echipa si fanii ei, tu impreuna cu maimuta aia ;) (maimutza a fost cand a facut declaratia aia, in rest sa fie sanatos)

barcafan
16th August 2006, 22:22
Realu o sa fie in reconstructie din 2 in 2 ani dak numa juktori k nisterlooy sau cassano cumpara,batranei parliti.Barca no sa ajunga niciodata in reconstructie pt k nau dkt juktori tineri.O sal vedeti voi la anu p Dos Santos,are 17 ani si o sa devina o vedeta,k Messi.Imi cer scuze k vam jignit si sunt sigur k si lui Eto'o ii pare rau pt vorbele astea;)

kain
17th August 2006, 01:02
barcafan.. in legatura cu barca e o echipa tanara.. asa este . Insa faza cu "si o sa fie buna mereu.." te inseli :) oricum va urez succes in ceea ce vreti sa realizati.. Daca o sa mai fi pe forumu` asta.. ceva timp o sa-mi dai dreptate ;)

Feanor
22nd August 2006, 20:24
De ce sa nu accepte ?...atata timp cat nu afla nimeni. Sa fim seriosi, este trucaj, nici un jucator n-o sa reuseasca asa ceva. In plus, in filmulet, sunt cateva faze care te baga la banuieli :D.

Comule, daca a incercat toata ziua, poate ca odata si odata i-a iesit... :evil:

Tine cont de un lucru : la antrenamente e mult mai usor decat pe teren, ca acolo adversarii nu stau capra. Gento povestea despre Puskas ca era in stare sa faca jonglerii cu sapunul. :P

realmadrid.com
22nd August 2006, 23:02
@kainutz

Aici gresesti tu, pt ca ei se intaresc mereu si cu jucatori tineri, au o scoala de fotbal foarte buna (vezi Messi) si asa au sanse sa ramana mereu in top, mai ales ca Realul nu vrea sa faca nimic in aceasta privinta, pt ca de putut se poate, dar nu se vrea.

@Feanor

Un exemplu, stiu sa joc biliard cat de cat, bine adica....dar daca ma pui toata ziua la o masa s-o inchid (15 bile consecutiv), o sa ai surpriza ca indiferent de forma in care sunt, este imposibil sa nu ratez o bila :P. Asa si marmota, nimeni nu-i contesta valoarea, dar asa ceva este prea mult :D

Feanor
23rd August 2006, 00:12
@kainutz



@Feanor

Un exemplu, stiu sa joc biliard cat de cat, bine adica....dar daca ma pui toata ziua la o masa s-o inchid (15 bile consecutiv), o sa ai surpriza ca indiferent de forma in care sunt, este imposibil sa nu ratez o bila :P. Asa si marmota, nimeni nu-i contesta valoarea, dar asa ceva este prea mult :D


Com, esti cumva cel mai bun jucator de biliard din lume ? :P
Acum, sincer, si eu sunt neincrezator, dar totusi nu o exclud cu totul.

MISHA_90
28th August 2006, 13:45
Pur si simplu nare cum! vati uitat cum dribleaza?(nu prea seamana a cel mai bun jucatoru din lume), apoi se vad mai in urma niste jucatori care se antreneaza(ala e antrenament de profesional?:headbang: ) hai sa fim seriosi.:rosu: ati vazut ce pase dau? :))

sHperacLu
30th August 2006, 10:30
Fiule, nu era "antrenament profesional", ci pur si simplu erau pusi acolo ca sa dea bine in imagine. Ideea nu a fost de a filma un antrenament, ci de a-l vedea pe Ronaldinho cum face el niste smecherii.


(oricum, nu il cred in stare)

the lion king
30th August 2006, 10:32
si RONALDINHO e tot mai aproape de AC MILAN.tratativele sunt avansate,la fel cu ADRIANO...spargem tot.

Denis
2nd September 2006, 12:05
Pur si simplu nare cum! vati uitat cum dribleaza?(nu prea seamana a cel mai bun jucatoru din lume), apoi se vad mai in urma niste jucatori care se antreneaza(ala e antrenament de profesional?:headbang: ) hai sa fim seriosi.:rosu: ati vazut ce pase dau? :))

uuuuaaaaaa...cand va aud ca zicetzi ca nare kum.....ori zicetzi de ciuda, ori suntetzi alde real madrid.......yo am vazut pe cineva in realitate care facea asemanator.....nu mai jongla...o la direct de jos...shuta in bara, apoi o prelua...facea vreo 2 pe picior...shi apoi din nou....asta de 5 ori.....dapai ronaldinho....nici mie numi venea sa cred cand lam vazut pe ala in realitate....dar de la ronaldinho nici nu mai shtiu la ce sa ma mai ashtept

grifone
4th September 2006, 23:05
:mda: Este cel mai bun ...deacord cu VOI!!!Dar inainte de toate este om si omul este supus greselii.Este un clip facut bine pe computer,imaginea este destul de departe,se aude in shimb foarte bine!!!!de ce????eu cred ca oricit de valoros ai fi de la o asa distanta si de N-ori nu se poate fara sa gresesti 1 data!!!!

inter
4th September 2006, 23:12
si RONALDINHO e tot mai aproape de AC MILAN.tratativele sunt avansate,la fel cu ADRIANO...spargem tot.

te-ai trezit? :drak:

sau inca esti sub efectul ierburilor? :D:D

alejandro
5th September 2006, 01:04
lasa-l sa viseze,a ajuns in sfarsit tim-ul la ei,e dreptul lui sa viseze!:drak:

kain
5th September 2006, 02:12
Cu referire la faza cu datu` de 4 ori in bara, ca sunt si altii antrenandu-se langa Ronaldinho , ca asta demonstreaza ca e adevarat.. Nu e asa. Uitati-va la videoclipul Black Eyed Peas - Pump It , cum e acolo , asa poate fi si in reclama cu Ronaldinho ;)

Sasuke Uchiha
5th September 2006, 13:52
eu chiar nu inteleg ce se mai discuta aici si cum pot unii sa spuna ca e adevarat cand faza a fost CLAR facuta pe calculator...:hmm:

mada_s
15th October 2006, 12:36
am votat trucaj ..stiu ca ronaldino este un mare jucator dar haideti sa fim seriosi !chiar crede cineva ca e adevarata !?

Sasuke Uchiha
15th October 2006, 14:44
din pacate pe aici sunt multi credinciosi :D:D

Antonica_10
21st October 2006, 12:00
ma yo cred ca ia reusit pt ca este cel mai bun din toate timpurile

Alberto
21st October 2006, 12:20
Ronaldinho este intradevar un mare fotbalist, dar faza cu bara este un clip facut foarte bine pe calculator.. atata tot...

Sasuke Uchiha
21st October 2006, 16:00
exact, insa din pacate e lume care cred tot :D

Sasuke Uchiha
17th November 2006, 02:12
nu pot sa cred cata lume a votat ca e pe bune :sleep:
acest video este mult mai real decat cel al lui ronaldinho...
http://http://www.youtube.com/watch?v=4bxUvP-tHp4 (http://www.youtube.com/watch?v=4bxUvP-tHp4)

zici ca sunt frati gemeni :D

whisper
17th November 2006, 18:21
:happy :happy Am mai vazut clipul asta ,dar ma bucur ca mi-ai amintit de el.:D
Nici eu nu cred ca e pe bune clipul ala cu Ronaldinho.

dardar_3
17th November 2006, 18:29
nu pot sa cred cata lume a votat ca e pe bune :sleep:
acest video este mult mai real decat cel al lui ronaldinho...
http://http://www.youtube.com/watch?v=4bxUvP-tHp4 (http://www.youtube.com/watch?v=4bxUvP-tHp4)

zici ca sunt frati gemeni :D

E posibil sa isi fi facut clone si Ronaldinho(a nu se intelege moderatorul, ci jucatrul) si s-a votat singur....:D

Vraciul
18th November 2006, 11:36
Nu este decat o reclama la "gheata minune" Nike. E ca in basmul ala cu Aladin parca? Nu? Incalta "opincile" minune si este un fel de Speedy Gonzales. Nu am nimic cu geniul brazilianului dar clipul este o facatura.

rocky_da_pebble
8th February 2007, 13:16
Zic ca e trucat clipul. Daca va uitati bine la primul sut (prima bara) loveste mingea si camera urmeaza perfect traiectoria mingii prin aer si la dus si la intors (dupa ce loveste bara). De unde stia cameramanu` cum va sari mingea din bara? Oricum era clar ca e trucata dar m'am baga si io in seama :D e un clip Nike :D Daca era asa precis batea singur orice echipa ... nu e

Alexz
9th February 2007, 10:08
e trucat,eu am reusit doar de 2 ori la rand sa o dau in bara,daca eu nu am putut nici ronaldinho nu poate :D

rocky_da_pebble
11th February 2007, 22:54
e trucat,eu am reusit doar de 2 ori la rand sa o dau in bara,daca eu nu am putut nici ronaldinho nu poate :D

fara sa atinga pamantul? :o:

Alexz
11th February 2007, 23:09
da ,ma jur :)

Sasuke Uchiha
11th February 2007, 23:32
e trucat,eu am reusit doar de 2 ori la rand sa o dau in bara,daca eu nu am putut nici ronaldinho nu poate :D

ce vb ma, cum sa nu poata dintosu, el poate tot
uitate aici

http://http://www.youtube.com/watch?v=4bxUvP-tHp4 (http://www.youtube.com/watch?v=4bxUvP-tHp4)
dintosul in plina forma :ok:

rocky_da_pebble
12th February 2007, 21:26
da ,ma jur :)

Pai oi fi mai bun ca el. Nu cred ca el s'a gandit vreodata ca ar putea face chestia asta fara calculator. Nici nu cred ca a incercat :happy
Sincer nu vad un mare jucator in Ronaldinho. Mi se pare stangaci cand vrea sa jongleze cu mingea in clipu ala cu "cele 4 bare"

Alexz
13th February 2007, 12:37
nu sunt mei,mai bun ca el,daca da ,nu ma lasam de fotbal la 13 ani. Faza este ca eu sunt mai mult jucator de sala ,pe spatii mici,si oricine poate sa o dea in bara de 2 ori consecutiv,dar de mai multe ori nu cred ,ceeea ce cred este ca nu as vrea sa zic ca este trucat sau bun clipul,dar faptul ca o fost intrebat si a zis ca nu este trucat si multi ftb. il cred in stare,ma pune pe ganduri.

lucian stoica
18th February 2007, 02:32
km puteti sa credeti mk e adevarat???cine crede e paralel cu fotbalu!!asa ceva e imposibil!!daca ai jucat fotbal macar l nivel d juniorat nu ai km sa crezi asemenea facatura!!

Alexz
18th February 2007, 16:17
dar am zis ca nu cred,daca tu nu stii sa citesti :groggy:

rocky_da_pebble
28th February 2007, 12:35
pai ce sa mai creada loomea cand la stirile din sport vorbeste ca si cum ar fi adevarat clipu'

Mario Di Lazi
28th February 2007, 19:57
fffffaaallllssss
:D:D:D:D
trucaj pe față

iuli
28th February 2007, 21:31
dak te pricepi cat de cat la fotbal ti-ai da seama ca e fals...
si serjent...mai lasa-ne ma, la 1.90 ai tai jucator de sala :lol:

Alexz
28th February 2007, 21:47
dak te pricepi cat de cat la fotbal ti-ai da seama ca e fals...
si serjent...mai lasa-ne ma, la 1.90 ai tai jucator de sala :lol:

nu conteaza bah inaltimea aragaz cu patru ochi,conteaza tehnica mah ciuperca jegoasa

Gontel
2nd March 2007, 14:23
e trucaj 100%.
daca vreti ceva tot din sfera asta, mai e o reclama cu lebron james care nimereste cosul de 5 ori la un antrenament, aruncand din semicercul propriu: http://www.youtube.com/watch?v=i2AQjjZp6Jk

Andreiy
12th June 2007, 14:43
este imposibil aceasta faza, parerea mea.

Lordul
12th June 2007, 14:50
am dat de 5 ori in bara fara sa atinga pamantul

Universal
12th June 2007, 15:23
poate da de maxim 2 ori, insa sa nu uitam forta gravitationala...plaus reflexul barii...de 4 ori este imposbil.

Sasuke Uchiha
13th June 2007, 01:49
am dat de 5 ori in bara fara sa atinga pamantul

esti incredibil....tu!

realmadrid.com
13th June 2007, 23:46
am dat de 5 ori in bara fara sa atinga pamantul

De la 1 metru ? :D..si cu ce ai dat in minge ? :D..cu mana ? :D