PDA

View Full Version : Problema arzatoare - ca vad ca e la moda :P



Mihai
15th November 2005, 19:42
Am luat de pe un site niste pdf-uri si nu pot sa le printez ca nu am drepturi... Stie careva cum pot sa pacalesc "sistemul"? :drak:

stefanm14
16th November 2005, 16:27
ia vezi poate merge daca deschizi cu exploreru...poate nush ...am zis, nu am dat cu paru :D

fia
16th November 2005, 16:30
xpdf paca le deschide si poti printa cu el.
P.S. xpdf e viewerul de linux.

Cum stiu ca nu ai linux, poti sa incerci cu un knoppix, dar trebuie sa iti faci imprimanta sa mearga. :D

GoPens
16th November 2005, 20:05
ce drepturi? din pdf ca ar fi protejate?
sau drepturi de a trimite "ceva" catre queue?

fia
25th December 2005, 16:06
Cred ca erau pdf-uri protejate. Oricum problema nu mai e de actualitate. Dar poate face cineva lumina pe aici, stiu ac exista pdf-uri pe care nu le poti printa. Eu mereu am gasit o metoda de a acolo acea protectie, ar niciodata nu am tinut minte metoda, poate cineva sa ma lumineze :D?

p.S. Azi sunt suparat pe google d-aia intreb pe forum :)

stefanm14
21st January 2006, 21:27
Intrebare (ca n-am avut unde altundeva sa o postez)

Ziceti-mi si mie un editor foto, cel mai bun daca se poate :D

Riicko
22nd January 2006, 15:48
am un laptop Toshiba,iar cand ascult muzica se aude un fel de pocnit in boxe,casti... are idee careva dece?

juwanna
23rd January 2006, 00:38
mihai exista un spargator de pdf-uri...pe odc apdfpr.exe ii zice....dupa ce il spargi..poti exporta pozele..poti printa..poti copia imaginea..etc...sau uite...i-al de-aci: http://s37.yousendit.com/d.aspx?id=16QDZ9LEX916F0O04N9KKJHETX

don_denver
23rd January 2006, 00:40
ha ca v-am dat raspuns cu nickul sora-mii...ca deh..daca nu-s atent...spargere placuta...:D...la pdf-uri...:evil:

MariusTR
23rd January 2006, 10:14
Buey, kestia asta, chestia asta va zic... nu e ilegala, contra legii adicatelea?
Nu e bine sa spargeti nimic, luati ,adica cumparati legal!

stefanm14
12th February 2006, 11:00
Un program cu care sa tai filme, sa le lipesti dupa aia etc..Ca sa fiu mai explicit, vreau sa scot din mai multe inregistrari publicitatea. Unu simplu si cat mai practic vreau :P

andreiush
12th February 2006, 11:42
Am eu doua programele micute: Avi Splitter si Easy Video Joiner. Intra pe mess daca ti le trebuie.