PDA

View Full Version : Editia a lll-a Playoff



georgebz
12th April 2007, 10:26
Programul meciurilor din PlayOff va fi urmatorul :


Jets @ Colts 21-31
Steelers @ Seahawks 26-20
Cowboys @ Patriots 17-14
Broncos @ Eagles 3-34

-------------------------------------------------------

Cowboys @ Colts 17-41
Steelers @ Eagles 16-70

-------------------------------------------------------

Colts @ Eagles 28-58

cojanu
12th April 2007, 12:36
super!
sincer sper sa bata panda, de cristane imi e mult mai frica :D

little_earl
12th April 2007, 14:30
pai n-are de ce sa-ti fie frica, oricare ar castiga nu trece de mine :evil: n-o sa te intalnesti cu ei

Zabriskie
12th April 2007, 14:56
Cojanu primeste premiul de most improved player editia asta :)

georgebz
12th April 2007, 17:15
da .. mai ales cu cele 3 victorii intr-o singura zi impotriva unor adversari puternici ;)

georgebz
12th April 2007, 23:10
Jets @ Colts 21-31

meci ff slab facut de mine mai ales in aparare ... un inceput mai prost nu se putea ... KO ret TD la lovitura de incepere pentru Jets , apoi am ratat primul set de atacuri ... meciul s-a decis inainte si imediat dupa pauza , cand in prima repriza , cu 1 sec ramasa de joc am reusit TD iar la prima faza de atac in repr a 2-a am dat rushing Td cu Adday de vreo 50-60 yarzi ... daca joc asa si in urmatorul meci , slabe sanmse sa mai prind SB :headbang:

cojanu
12th April 2007, 23:51
Cojanu primeste premiul de most improved player editia asta :)

ms frumos pt "premiu"
sper sa fac un meci bun acuma impotriva lui sinisther
am invatzat cateva lucruri noi, dar la primu meci
"oficial" am avut o mare surpriza

jucand impotriva unui necunoscut, am zis ca o sa fie floare la ureche
scoru final a fost 35 - 34. in viatza mea nu am vazut 3 pase care sa
treaca prin CB sa le prinda WR si sa dea TD ( a fost super demoralizator)

dar daca e ceva ce am invatzat din fotbalul american
atunci acel lucru e ca jocul se joaca pana in ultimu minut
si victoria a venit in ultimu minut :)
4-5 driveuri, alergate cu qb, si ultima faza pase de td ...
meci de poveste pt mine :) dar dezamagitor cand imi aduc aminte
ce scor era inainte de pauza

panda89
14th April 2007, 18:23
astazi o sa joc si eu cu cristane...scuze de intarziere .... prima data nu am fost eu ...dupa nu a fost el....iar azi jucam:D

cristane
15th April 2007, 00:20
Nici azi se pare ca nu va fi ziua norocoasa. De data asta Panda are probleme cu jocul, nu si-l poate update-a la versiunea 6.0.

georgebz
15th April 2007, 00:31
i-am spus lui cristane cum sa rezolve problema .. sper ca maine ( astazi de fapt ) sa reusiti sa il jucati :D .. pana atunci ceilalti pot juca meciurile ;)

cojanu
15th April 2007, 14:29
am jucat azi meciul cu sinisther
de mult nu am mai avut asa emotii pe finalul unui meci
f f greu meciul.
dar si foarte fair play. la 4th down au fost punturi

cowboys ajunge , pe merit de data asta ( fata de editiile trecute ), in
play off si se descurca onorabil!

georgebz
16th April 2007, 23:32
panda se pare ca are unele probleme cu jocul .. deci cristane va fi adversarul lui little_earl in playoff ... acum ca s-a completat "tabloul" meciurilor , sper sa terminam cat mai repede meciurile ;) ... spor la joc

little_earl
17th April 2007, 20:45
broncos @ eagles : 3-34
-meci in care am stat in expectativa, n-am fortat in ofensiva, am asteptat gresala adversarului...daca dupa primele 2 interceptii am reusit doar un field goal, la a 3-a n-am mai iertat si am returnat-o pt TD, chiar inainte de pauza, acolo zic eu ca s-a rupt meciul
-in a doua repriza defensiva a fost perfecta, dupa cum se vede in primul print screen l-am oprit pe cristane de 3 ori la 4th down
-ca fapt divers, mi-a fost foarte frica de champ bailey si n-am prea aruncat in directia lui, Wr-ul meu nr.1, donte' stallworth, care era principala mea arma in sezonul regulat, a prins 2 pase pt 3 yarzi :D
-acum am vazut ca Broncos nici n-au intrat in redzone :D

mtfk
17th April 2007, 21:45
inca un meci d play off desfasurat:
steelers 26-seahwaks 20 in overtime
cateva faze cam urate, un fg in ultimele 7 sec ale sf 4 ratat, directia a fost buna, dar IAR la 2 y a luato inspre stanga~x(

nici un fumble nici o interceptie \:D/

georgebz
17th April 2007, 22:34
in sfarsit s-a incheiat prima runa a PlayOffului ... cu 2 meciuri total diferite ca desfasurare ...

mtfk .. pentru prima data in semifinale :ok:

McNabb doar 31 rushing yards .. :ok:

mtfk
17th April 2007, 23:17
o iau si eu gradat, la primu camp ....:P, la al 2lea am ajuns in playoff si acum am trecut d playoff, la urm sigur ajung la sb:P

georgebz
18th April 2007, 10:55
pai deocamdata nu esti eliminat din asta .. deci nu trebuie sa fii pesimist ;)

mtfk
18th April 2007, 11:47
damn credeam ca o sa pic cu cojanu:(( so..l-earl, be prepared!

georgebz
18th April 2007, 11:53
eu azi dupa 7-8 cred ca imi joc meciul daca il gasesc pe cojanu ... daca il puteti juca si voi azi ar fi Ok .. sa terminam si editia asta 1 data

cojanu
18th April 2007, 15:59
foarte posibil sa ma gasesti
dar azi mai e si marele meci
poli timisoara - stoia :))

cristane
18th April 2007, 17:59
Offtopic: Haide Poli :) Rapidistii sint alaturi de voi :P

georgebz
18th April 2007, 23:57
Cowboys @ Colts 17-41

am inceput bine , am inscris la prima posesie , apoi am facut interceptie si in foarte scurt timp aveam deja 14-0 ... insa imedia Cowboys a marcat , bineinteles din .... KO ret TD :D ... apoi meciul a decurs in favoarea mea , reusid alte 2 INT si beneficiind de un fumble recuperat ...

MVP : Dallas Clark ( favoritul meu in Madden :drak: )

little_earl
19th April 2007, 00:02
steelers @ eagles : 16-70

meciul asta mi-a amintit de primul campionat pe care l-am jucat la PRO, o gramada de big plays
-rushing td westbrook de 60 de yarzi
-receiving td stallworth de 70 de yarzi
-rushing td mcnabb de 38 de yarzi
-td dupa un screen pass westbrook - 86 yarzi
-interceptie de 80 de yarzi

asadar vom avea aceeasi finala si-n acest al treilea campionat, insa ceva-mi spune ca asta va avea un alt dezondamant :drak:

georgebz
19th April 2007, 09:03
dupa rezulatele ce le-ai obtinut in Playoff ai tot dreptul sa spui ca deznodamantul poate fi altul :D ... eu nu pot decat sa sper intr-un meci spectaculos si sa nu fie diferenta mare de scor

cojanu
19th April 2007, 13:19
nu stiu daca am jucat eu prost, sau a jucat el bine
cert e ca am invatzat ceva din acesta semi finala
si sper sa ma ajute pe viitor :)

georgebz
19th April 2007, 14:45
am jucat si finala , Eagles sunt noii campioni :D

am inceput foarte slab , m-am vazut condus cu 17-0 ( a reusit Td la chiar prima faza a meciului ) , dupa care am reusit sa imi revin si totusi mai speram ... m-am tinut aproape oana in sf 4 cand little_earl a facut un fumble , de care nu am stiut sa profit .. daca reuseam sa marchez dupa driveul-acela alta era soarta cred .. insa a fost doar 3-and-out :(

la un moment dat aveai impresia ca jucam la Pro dupa modul cum se marca in prima repriza

oricum , victorie meritata ... pana acum little_earl era un fel da Manning pana anul acesta ( jucator foarte bun , insa fara nici un SB ) ;)

statisticile urmeaza sa le puna cat de curand ...

little_earl
19th April 2007, 14:49
colts @ EAGLES : 28-58
am inceput mai bine, conduceam la un moment dat cu 17-0, pe urma george a revenit cu o schema la care am ramas fara replica de vreo 4 ori (pasa lunga cate harrison) pana cand m-am suparat si am controlat eu CB..
in sf4, conduceam cu 9 puncte cand am facut un fumble in redzone, atunci am crezut prima data ca se poate sa pierd meciul asta, insa defensiva a luat atitudine, 2 interceptii ale lui SS michael lewis dintre care una returnata 81 de yarzi pt TD, si meciul s-a terminat :)
in atac totul a mers ca la carte pana la fumble-ul mai sus amintit, am mai comis unul pe urma dar meciul era deja jucat

little_earl
19th April 2007, 14:50
statistici individuale