PDA

View Full Version : Semifinala: Chelsea - Liverpool



Pages : [1] 2 3

delaparis
11th April 2007, 23:46
tur miercuri 25/04 , 20h45 (Stamford Bridge)
retur marti 01/05 , 20h45 (Anfield)

discutii inainte si dupa meci.

YoYoyOi
11th April 2007, 23:49
hai ficatii /OLE/

kerosene
11th April 2007, 23:50
huooo ficatii.Hai Chelsea!!! /hello Alb-albastrii castiga :ok:

Sasuke Uchiha
11th April 2007, 23:51
hai chelsea !!!

YoNuTzz
11th April 2007, 23:52
cred k chelsea isi ia revansa pentru acum 2 ani...

lucian_iasi
11th April 2007, 23:55
Sa inteleg ca prima mansa e pe Stamford Bridge? :)

Se califica Liverpool :D :ok:

Sasuke Uchiha
11th April 2007, 23:57
tur pe anfiel si returul pe stamford bridge

YoYoyOi
12th April 2007, 00:01
nu mai pupa Paltonas din astea :evil:

kain
12th April 2007, 00:01
Chelsea :yeah:

lucian_iasi
12th April 2007, 00:07
tur pe anfiel si returul pe stamford bridge


Aha..dupa cum s-au scris echipele am crezut ca se joaca la chelsea primul meci.Dar nu conteaza,tot Liverpool se califica :drak: :evil:

milanezu
12th April 2007, 00:07
tur pe anfiel si returul pe stamford bridge

vezi ca ii chiar invers.
mai documenteaza-te.
asa ai vrea tu.
:lol: :lol: :lol:

YoNuTzz
12th April 2007, 00:20
am avut dreptate prima oara...dar voi nuuh...
intrati aici :
http://www.uefa.com/competitions/ucl/news/kind=1/newsid=526636.html

YoNuTzz
12th April 2007, 00:21
la fel k si cu valencia, chelsea joaca returu in deplasare nu acasa...!!!
http://www.uefa.com/competitions/ucl/news/kind=1/newsid=526636.html

Luis Garcia10
12th April 2007, 00:23
Sper sa ne calificam! :D YNWA! Un singur nume va zic: STEVEN GERRARD! :D :D :D DEVOTAMENT! SPIRIT DE LUPTA ! MENATALITATE DE INVINGATOR!

Sasuke Uchiha
12th April 2007, 00:43
mi se pare chiar absurd, chelsea este in dezavantaj, a jucat returul la valencia si acum sa joace iar returul acasa la adversar, in timp ce liverpool atat cu barsa cat si cu psv a jucat returul pe anfiel, nu e corect :rosu:

Luis Garcia10
12th April 2007, 00:46
Super!! Primu` Meci Pe Sb!! :D :D :D :yes: :yes: :yes: /OLE/

Celso
12th April 2007, 10:27
Am incredere in Mourinho! Hai Chelsea!:yeah:

tchibos
12th April 2007, 11:21
iese Chelsea ca prea departe a ajuns

Hard
12th April 2007, 11:22
C`mon Liverpool !!!

Absint
12th April 2007, 13:38
am votat Liverpool din antipatie pentru Murinho, dar sper sa ajunga Chelsea in finala pentru o ciocnire cu Manchester, asa cum va fi si in campionat pe 9 mai cat sper si pe Wembley pe 19 mai...sa avem toata luna mai meciuri Manchester - Chelsea

Glory Glory Man United!!!

dardar_3
12th April 2007, 14:17
Chelsea va trece fara probleme de Liverpool....:D...

Sergiu
12th April 2007, 15:20
hai ficatii

De unde si pana unde ficati?
Pasarea respectiva nici macar nu se pronunta ca si organul uman.

Cred ca va fi un meci strans ca si celelalte 4 din sezoanele anterioare si probabil ca iarasi nu vom vedea niciun gol. (sau ma rog poate vad arbitrii)

starsteel
12th April 2007, 15:26
Se intalnesc, o echipa artificiala cu una de traditie din fotbalul englez care are cel mai frumos public ce poate fi ascultat pe o arena de fotbal.....You'll never walk alone!

Geografu
12th April 2007, 15:27
Din nou Liverpool ii va elimina pe Chelsea de data asta mult mai clar ca in 2005.Vor fi 2 meciuri in care Chelsea va face doar un egal chinuit pe Stamford Bridge.
Go Liverpool !!! :yes:

Illidan
12th April 2007, 16:39
mi se pare chiar absurd, chelsea este in dezavantaj, a jucat returul la valencia si acum sa joace iar returul acasa la adversar, in timp ce liverpool atat cu barsa cat si cu psv a jucat returul pe anfiel, nu e corect :rosu:


da frate dar astea nu au fost puse de cineva ......asa s-au tras .....hai ca au avut destul noroc ......au castigat o groaza de meciuri in ultimele secunde si in campionat si in uefa.......au si ei ghinion la tragere....

YoYoyOi
12th April 2007, 16:53
De unde si pana unde ficati?
Pasarea respectiva nici macar nu se pronunta ca si organul uman.


liver pool ;)

Luis Garcia10
12th April 2007, 17:02
YNWA! Sper sa marcam pe Stanford Bridge ! ;) :D

Mario Di Lazi
12th April 2007, 17:18
Echipele se cunosc foarte bine ... este cel mai interesant meci al semifinalelor ...

Lordul
12th April 2007, 18:58
Liverpool are prima sansa insa cu Mourinho nu se stie niciodata

Adi Da Samraj
12th April 2007, 19:19
Hai Chelsea !!!

georg40
12th April 2007, 19:42
Chelsea este favorita. Ea joaca foarte pragmatic, nu neaparat spectaculos dar exact si disciplinat, reusind sa dezvolte la nevoie o presiune foarte puternica. Pe de alta parte, echipa are cativa stari ca Sevcenko, Drogba, Ballack, Lampard , Terry care nutresc neaparat la castigarea titlului. Nu vad cine sa-i opreasca.

N0_NaM3
13th April 2007, 13:02
ptr mine poate sa castige oricine, in afara de chelsea :D

maldini
13th April 2007, 13:50
Chelsea este favorita. Ea joaca foarte pragmatic, nu neaparat spectaculos dar exact si disciplinat, reusind sa dezvolte la nevoie o presiune foarte puternica. Pe de alta parte, echipa are cativa stari ca Sevcenko, Drogba, Ballack, Lampard , Terry care nutresc neaparat la castigarea titlului. Nu vad cine sa-i opreasca.


O alta analiza gresita georg ca si cea de la meciul AC MILAN-bayern in care ai spus ca AC MILAN nu se va califica si va pierde la Munchen :rosu: :evil:
Liverpool o sa-i opreasca pe chelski ca si acum 2 ani tot in semifinalele Champions League (0-0 si 1-0) ptr ca sant cea mai omogena si cea mai bine pregatita fizic dintre cele 4 semifinaliste :ok: Ce nutresc aia de mai sus e un vis si va ramane asa pentru ei...Liverpool are de 10 ori mai multa experienta in Champions League decat chelski care nu a jucat niciodata o finala :drak:

Leo
13th April 2007, 18:14
liverpool

Iaco
16th April 2007, 19:18
Liverpool...

Kooler
16th April 2007, 19:27
Liverpool are un usor avantaj, pentru ca joaca in deplasare prima data. Daca scoate un rezultat bun isi mareste sansele. Hai Liverpool !!!

Bogdy LFC
16th April 2007, 22:56
Chelsea va trece fara probleme de Liverpool....:D...

Mai sti????????

Dak asa vrei tu,e alta treaba:ok: :)

georg40
16th April 2007, 23:01
O alta analiza gresita georg ca si cea de la meciul AC MILAN-bayern in care ai spus ca AC MILAN nu se va califica si va pierde la Munchen :rosu: :evil:
Liverpool o sa-i opreasca pe chelski ca si acum 2 ani tot in semifinalele Champions League (0-0 si 1-0) ptr ca sant cea mai omogena si cea mai bine pregatita fizic dintre cele 4 semifinaliste :ok: Ce nutresc aia de mai sus e un vis si va ramane asa pentru ei...Liverpool are de 10 ori mai multa experienta in Champions League decat chelski care nu a jucat niciodata o finala :drak:

Nu pot sa fiu de acord cu cele spuse.

Ce inseamna "o alta analiza gresita" ? Eu pun fata in fata fapte pe care le stiu eu , iar jucatorii decid pe teren. Doar n-o sa fiu eu vinovat pentru fiecare rezultat care iese altfel decat am zis eu ?

Nici cu Milan nu ai dreptate . Eu am spus ca deznodamantul meciului poate fi 1 si 2 ! Ca eu am sperat si dorit ca Bayern sa invinga ,asta este o alta poveste.

skateboard
17th April 2007, 11:18
maldini..referitor la semnatura, pot spune ca este inutila dintr-un aspect: in ultii 10 ani in UCL, cele mai grele-constanta echipe in UCL au fost real-bayern si manchester. nu barcelona, nu milan, nu liverpool -care au avut rezultatea, dar sporadic, dar fara constanta pe parcursul celor 10 ani in meciurile prestate in UCL

Sergio_D
17th April 2007, 15:00
Liverpool trece de echipa de mercenari a lui Abramovic :D

Sasuke Uchiha
17th April 2007, 15:46
asta vrei tu, insa nu va fi asa

Sergio_D
17th April 2007, 16:41
Nu neaparat asta vreau... doar ca asta mi se pare cel mai plauzibil scenariu.

Sasuke Uchiha
17th April 2007, 17:12
nu stiu de ce, chelsea mi se pare mult mai in forma si mult mai puternica, eu abia astept meciul
mourinho vs benitez

Universal
17th April 2007, 19:31
O sä vedem in mai la meciuri chelsea-manchester united manchester united- chelsea de o sä ni se ia :)) inclusiv finala, amöändouä echipe meritä acest blestem :)

Bogdy LFC
17th April 2007, 20:25
Bai fratilor,dintre aceste 2 echipe se califica aceea pe care o vor cei mai multi dintre noi insa ramane de vazut......NU mi-am dat cu parerea despre cine trece si nici NU o voi face.Oricum,eu NU-mi dau seama cum va trece inca o saptamana:groggy: :P :sleep:

georg40
17th April 2007, 20:34
Liverpool trece de echipa de mercenari a lui Abramovic :D


Spune-mi te rog o echipa din vestul Europei care nu este formata din ...mercenari.
La un meci in CL, Arsenal a avut in teren 11 (unsprezece) straini si nici un englez.
Cum arata unele chipe italiene,spaniole sau franceze ?
Dar cele germane ? La Wolfsburg joaca exact doi nemti in 11-le de baza. Samd. Spnzorul principal al lui Schalke este...Gazprom, in echipa joaca 3 nemti si 8..."mercenari" !
Cuvintele "grele" nu rezolva nici antipatia si nici problema.
Din pacate fenomenul cuprinde incet dar sigur si unele echipe romanesti.
Sa fie acesta sensul Europei cu...granitele deschsie ?

Luis Garcia10
17th April 2007, 20:48
Bogdy :rolleyes: Asteptarea va merita fiindca vom marca de 2 ori pe Stanford Bridge! Crouch si Alonso! Asculta-ma ce-ti spun! :D YNWA!

Prome
17th April 2007, 20:58
nu stiu de ce, chelsea mi se pare mult mai in forma si mult mai puternica, eu abia astept meciul
mourinho vs benitez

nimeni nu stie de ce ti se pare tie asa ceva nici macar tu :)
poate ca e o parere gresita?
chelsea joaca slabut... iar liverpool in U.C.L au aratat o super forma

Sasuke Uchiha
17th April 2007, 21:01
parerea ta e gresita...
chelsea joaca slabut ?!?! :shocked: serios ?! rezultatele zic altceva si ele sunt cele mai importante nu jocul

Spune-mi te rog o echipa din vestul Europei care nu este formata din ...mercenari.
La un meci in CL, Arsenal a avut in teren 11 (unsprezece) straini si nici un englez.
Cum arata unele chipe italiene,spaniole sau franceze ?
Dar cele germane ? La Wolfsburg joaca exact doi nemti in 11-le de baza. Samd. Spnzorul principal al lui Schalke este...Gazprom, in echipa joaca 3 nemti si 8..."mercenari" !
Cuvintele "grele" nu rezolva nici antipatia si nici problema.
Din pacate fenomenul cuprinde incet dar sigur si unele echipe romanesti.
Sa fie acesta sensul Europei cu...granitele deschsie ?

perfect de acord cu tine !

Prome
17th April 2007, 21:46
parerea ta e gresita...
chelsea joaca slabut ?!?! :shocked: serios ?! rezultatele zic altceva si ele sunt cele mai importante nu jocul


perfect de acord cu tine !

hai frate.... a jucat bine in meciul cu blackburn? in meciul cu wattford din campionat, in dubla cu valencia?

tu ai zis ca joaca bine nu ca au rezultate bune

Sasuke Uchiha
17th April 2007, 21:49
binenteles ca au jucat bine, dubla cu valencia chiar ma impresionat si oricum rezultatele conteaza, si nu mi se pare ca liverpool joaca mai bine...

Sevilla86
18th April 2007, 13:45
Liverpool s-a descurcat bine in CL pana acum, dar in optimi au intalnit cel mai slab adversar posibil... adevaratul test e cu Chelsea si cred ca se califica Liverpool.

Universal
18th April 2007, 17:30
Cum sä fie Fc Barcelona adversar slb, cum au invinsla ei acasä????
Aceastä afirmatie chiar nu o inteleg sincer.

dardar_3
18th April 2007, 17:46
Cum a invins si Milan la Bayern....:ok:...

Astept o finala Milan-Liverpool....

Succes Liverpool!:ok:

Luis Garcia10
18th April 2007, 18:11
Ar muri spartanii :happy :lol: :yes:

Prome
18th April 2007, 18:44
Ar muri spartanii :happy :lol: :yes:

:yes: :yes: :yes:

nu ar fi rea o astfel de finala :D

Sergio_D
18th April 2007, 19:06
Spune-mi te rog o echipa din vestul Europei care nu este formata din ...mercenari.
La un meci in CL, Arsenal a avut in teren 11 (unsprezece) straini si nici un englez.
Cum arata unele chipe italiene,spaniole sau franceze ?
Dar cele germane ? La Wolfsburg joaca exact doi nemti in 11-le de baza. Samd. Spnzorul principal al lui Schalke este...Gazprom, in echipa joaca 3 nemti si 8..."mercenari" !
Cuvintele "grele" nu rezolva nici antipatia si nici problema.
Din pacate fenomenul cuprinde incet dar sigur si unele echipe romanesti.
Sa fie acesta sensul Europei cu...granitele deschsie ?

Din punctul meu de vedere, unii jucatori straini (de obicei, cei tineri) chiar pun sufletul la echipele pentru care joaca - Messi imi pare a fi un exemplu elocvent. Apoi, mai sunt si jucatorii straini de la Juventus, care nu au parasit corabia la greu. Pe ei nu ii pot numi mercenari. :D

In schimb, la Chelsea, mie mi se pare ca multi jucatori au venit pentru banii lui Abramovic. A se vedea cazurile lui Shevcenko sau Ballack, jucatori care nu isi merita banii, la felul in care joaca.

Sevilla86
18th April 2007, 19:56
Cum sä fie Fc Barcelona adversar slb, cum au invinsla ei acasä????
Aceastä afirmatie chiar nu o inteleg sincer.

Scuze, abia acum am observat ca am scris "optimi". Am vrut sa spun "sferturi".

georg40
18th April 2007, 20:17
Din punctul meu de vedere, unii jucatori straini (de obicei, cei tineri) chiar pun sufletul la echipele pentru care joaca - Messi imi pare a fi un exemplu elocvent. Apoi, mai sunt si jucatorii straini de la Juventus, care nu au parasit corabia la greu. Pe ei nu ii pot numi mercenari. :D

In schimb, la Chelsea, mie mi se pare ca multi jucatori au venit pentru banii lui Abramovic. A se vedea cazurile lui Shevcenko sau Ballack, jucatori care nu isi merita banii, la felul in care joaca.


Daca suntem de acord cu ce inseamna cuvantul "mercenar" atunci este absolut indiferent ca unul "pune suflet" pentru 5 milioane sau pentru 10 milioane.
Iar ca un jucator sau altul pleaca pentru bani mai multi, de vina nu este jucatorul in cauza ci sistemul.
Si tu vei schimba "echipa" (citeste locul de munca) pentru un salariu mai bun.
Fotbalul este o parte a economiei de piata unde domina cererea si oferta !
Singurul element care mai domina sentimental fotbalul este placerea, dorinta si obligatia de a juca pentru echipa nationala. Dar se gasesc jucatori care se eschiveaza si de la aceasta mare cinste. Am exemple din Germania cu duiumul (Miercuri "accidentat" pentru nationala si sambata prezent bine mersi in echipa de club.De unde ia salariul).
Cum zice un mucalit, parafrazand cu siguranta alte zicale: exista oameni bun,rai si fotbalisti !
Dar sa nu fiu nedrept. Faptul ca un fotbalist cauta sa adune cat mai mult poate fi de inteles. O cariera dureaza 10-12 ani, poate si mai putin, timp in care trebuie adunati bani pentru el si familie pentru o viata intreaga. Iar o accidentare poate scurta aceasta cariera si sursa de bani chiar considerabil.

Cappone
19th April 2007, 15:07
CHELSEA VA STERGE PE JOS CU CORMORANII!!!!

dardar_3
20th April 2007, 14:04
Spune-mi te rog o echipa din vestul Europei care nu este formata din ...mercenari.
La un meci in CL, Arsenal a avut in teren 11 (unsprezece) straini si nici un englez.


In primul rand a fi mercenar nu inseamna sa fii strain...
De exemplu si Danciulescu e mercenar... Oprita la fel...:D...

La chelski exista un shitchkenko care este mercenar... un ballack... un essien... etc...(oameni care se duc pentru bani si nu pentru fotbal... astia sunt mercenari...)

PS: Go Liverpool...:drak:...

maldini
20th April 2007, 14:10
GO LIVERPOOL !!! Trebuie rejucata finala de la Istanbul la Atena :drak:

Sasuke Uchiha
20th April 2007, 16:47
La chelski exista un shitchkenko care este mercenar... un ballack... un essien... etc...(oameni care se duc pentru bani si nu pentru fotbal... astia sunt mercenari...)
.

esti absolut incredibil, m-ai lasat fara cuvinte, cum dracu poti sa spui asa ceva ?! :rosu:
si de ce dracu pocesti asa numele , nu poti sa te potolesti ?

Catalanul
20th April 2007, 16:55
si tu cum dracu poti sa vorbesti asa ? :D

on topic: liverpool va merge in finala :)

Sasuke Uchiha
20th April 2007, 17:00
pai ma enervat , mereu zice la fel :D
finala manchester vs chelsea

dardar_3
20th April 2007, 17:15
Ce-ai frate cu shitchenko... Nu iti place cum joaca?...

Sau acum nu mai esti fan "Barsa"....:drak:...


Go Liverpool!

Pe ei... pe ei...:D

Sasuke Uchiha
20th April 2007, 23:02
ma intreb la echipa aia de mumii cati vin pt titluri si cati pt bani....tinand cont ca nu castiga nimic de ani buni cred ca e usoara decizia

Celso
20th April 2007, 23:17
lasa ValiEnte, "mercenarii" astia o sa le inchida gura la toti!:ok: abia astept sa le deie Ballack 2 la cormorani si sa terminam odata cu ei:D

ReD_Devil
21st April 2007, 09:50
desi nu-mi place...cred ca chelsky se va duce in finala.:(
dar poate e mai bine asa ...ii batem pe toate fronturile ..campionat/cupa/CL :lol: :drak:

Celso
21st April 2007, 12:02
poate invatati si voi odata sa scrieti corect!:confused: Chelsea....stiti voi cine stalcesc cuvintele...numa fr....:evil:

Iaco
21st April 2007, 13:17
HIHI...cleski, chelsky, chilski....cum vrei tu...abramovici asta are nush cate miliarde dolari avere...si nu stie engleza...nici el care detine clubul nui ii spune "chelsea" cred ca tot una din variantele de mai sus o foloseste:P:P

ReD_Devil
21st April 2007, 13:36
poate invatati si voi odata sa scrieti corect!:confused: Chelsea....stiti voi cine stalcesc cuvintele...numa fr....:evil:

LOL :))):happy E INTENTIONAT DACA NU TE-AI PRINS :groggy:
cu referire directa la abramovici (chelsea club englez se citeste ruseste acu daca intelegi :no: )

Sorin Blaj
21st April 2007, 13:39
Chelsea este favorita pe hartie, Liverpool pe teren.

Celso
21st April 2007, 13:47
LOL :))):happy E INTENTIONAT DACA NU TE-AI PRINS :groggy:
cu referire directa la abramovici (chelsea club englez se citeste ruseste acu daca intelegi :no: )
stiiam ca scrii intenionat, ca nu sunt de ieri de azi pe aici:groggy:
....da?? asa se citeste in ruseste? atunci MU in americaneste cum se zice? Dirty Scu...?:o:

si in plus nu va inteleg, unde mama dreaq e fav Liverpool pe teren? cand Chelsea e echipa cea mai in forma pe teren in Anglia in acest moment ( o sa imi sariti in cap, ca e MU, dar intai uitati`va la clasamentul ultimelor 6-7-8 etape)...

Iaco
21st April 2007, 14:00
a fost 1 infrangere...dar uiutete putin cu ce aparare joaca united de o luna jumate...cu doi fundasi ferdinand si wes restul mijlocasi la carpeala...nu ia goluri si mai da si 4 pe deasupra...manchester are sezonul asta o medie de peste 2.5 goluri pe meci...pe cand chelsea...cam bate la limita pe final de meci...vezi blackburn, valencia, watford nu mai vorbesc...deci cred ca iti dai si tu seama care e mai forma....

Sasuke Uchiha
21st April 2007, 14:14
voi dirty scum va plangeti ca nu aveti fundasi cand la chelsea tot campionatul au jucat doar 2 iar cand unul sa accidentat a trebuit ca un mijlocas sa joace pe postul de fundas central va luat campionatul cupa si CL :evil:

Celso
21st April 2007, 14:14
ultimele 10 meciuri! nu mai pun aici cate necazuri a avut Chelsea cu Terry, Cech, Robben acum......nu conteaza, importante sunt victoriile! ..3 goluri primite

http://img148.imageshack.us/img148/2119/formgf7.jpg

georg40
21st April 2007, 14:38
@ dardar_3 : Si eu sunt un mercenar ! Dupa teoria ta ( oameni care se duc pentru bani si nu pentru fotbal... astia sunt mercenari...), cum spuneam si eu, la timpul respectiv am schimbat redactia pentru ca am primit bani mai multi...

Acum cu toata seriozitatea: discutia este lipsita de sens. Avem de a face cu profesionisti care isi vor vinde mereu forta de munca pentru bani cat mai multi si nu pot decat sa le dau dreptate.
Ca salariile sportivilor, ale fotbalistilor cu deosebire au ajuns sa fie imorale este o alta tema. Dar in aceasta lume, unde un manager, fie el si un Dumnezeu (!), castiga 10 sau 15 milioane pe an, nu se mai poate vorbi nici de ratiune, nici de echitate numai de o lume nebuna, nebuna...(ca titlul filmului) !

ReD_Devil
21st April 2007, 17:06
voi dirty scum va plangeti ca nu aveti fundasi cand la chelsea tot campionatul au jucat doar 2 iar cand unul sa accidentat a trebuit ca un mijlocas sa joace pe postul de fundas central va luat campionatul cupa si CL :evil:

trezeste-te !:groggy:


PS:cum se vede de jos in sus ??!?!? :drak: :yeah:

Sasuke Uchiha
21st April 2007, 17:10
spune-mi tu, ca in ultimii ani ati fost la picioarele noastre :D

ReD_Devil
21st April 2007, 18:04
spune-mi tu, ca in ultimii ani ati fost la picioarele noastre :D

:D deci...aici n-ai nimerit-o :rosu: lasand la o parte ultimele 2 sezoane can ati castigat ca a venit Abramovici si "Maurinhno" ...zi-mi tu palmaresu lui chelsky :Diar legat de "inaripati" ...tot respectul pt Liverpool (pt trofeele lor) dar nu mai sunt ce au fost in anii 70 ;) si cred ca vor mai trece cel putin 5 ani pana sa mai castige si ei ceva ...o cupa a ligii macar :yes:

Sasuke Uchiha
21st April 2007, 18:56
deci lasand la o parte trofeele :happy :D :happy

liverpool tocmai a castigat 2-0 in fata celor de la Wigan, dubla kuyt

Prome
21st April 2007, 19:05
chelsea este o echipa mediocra in anglia(trofee)
ultimele 2 campionate au dominat competitia iar anul acesta s-a mentinut sus alaturi de manchester united.
mie ca stil de joc imi place mai mult liverpool,chelsea porneste teoretic cu prima sansa in aceasta dubla, dar totusi sper sa nu se califice

tchibos
21st April 2007, 19:10
eu nu cred ca Chelsea mai porneste cu prima sansa.. Liverpool e pe val, toate le merg si sunt convins ca vor trece usor de Chelsea

ReD_Devil
21st April 2007, 19:56
deci lasand la o parte trofeele :happy :D :happy

liverpool tocmai a castigat 2-0 in fata celor de la Wigan, dubla kuyt
am zis ca ultimele 2 camp atat au recent ;) si daca nu ma insel mai au 1 campionat castigat in toata istoria asa ca :-$ :drak: :ok:

ReD_Devil
21st April 2007, 20:00
si nu ma insel : * First Division/Premier League[61]: (3)

1954-55, 2004-05, 2005-06
:drak:

Bogdy LFC
21st April 2007, 20:06
RedDevil si ValiEnte.........Baieti,sincer NU e cazul sa faceti misto de CEA MAI TITRATA ECHIPA DIN ANGLIA LA ACEASTA ORA in acest topic.N-are sens.

E adevarat k LIVERPOOL nu a mai castigat titlul de 17 ani insa a castigat multe alte trofee.

Eu NU vreau sa ma cert cu nimeni insa in ceea ce priveste CL,voi 2 cu echipele voastre NU puteti face paralele intre Chelsea,Scum si LFC

Luis Garcia10
21st April 2007, 20:09
CORECT!! :ok:

Iaco
21st April 2007, 20:15
Ba tu mai taci...tu nu vezi ca esti total pe dinafara inafara de a jignii echipele adverse nu faci altceva nu ai nici o legatura...uitete la statistici si mai vb....de 120 de ani liverpool nu a dominat anglia... avut perioade de dominare anii 70 si 80 de atunci nimic...inafara de CL de acum 2 ani...anii 50 60 au fost a lui manchester precum si anii 90 iar acum chelsea a scos capul...nu mai te da tu rotund pe aici ca esti pe nicaieri...

Liverpool este o echipa frumoasa...pacat ca e sustinuta de oameni ca tine...mai bine ai lasa aerele de superioaritate in de'ale fotbalului si jignirile si doar uitete si bucurate de spectacolul oferit de aceste echipe fie ca se cheama Liverpool, Chelsea, Man Utd sau arsenal sau cine dracu mai vrei tu...


DIXIT!!!!!!!!!!!!

IronMAN
21st April 2007, 20:33
e timpul ca chelsea sa ia cupa. se chinuie de mult, si anul asta chiar au sanse.

Bogdy LFC
21st April 2007, 20:37
Ba tu mai taci...tu nu vezi ca esti total pe dinafara inafara de a jignii echipele adverse nu faci altceva nu ai nici o legatura...uitete la statistici si mai vb....de 120 de ani liverpool nu a dominat anglia... avut perioade de dominare anii 70 si 80 de atunci nimic...inafara de CL de acum 2 ani...anii 50 60 au fost a lui manchester precum si anii 90 iar acum chelsea a scos capul...nu mai te da tu rotund pe aici ca esti pe nicaieri...

Liverpool este o echipa frumoasa...pacat ca e sustinuta de oameni ca tine...mai bine ai lasa aerele de superioaritate in de'ale fotbalului si jignirile si doar uitete si bucurate de spectacolul oferit de aceste echipe fie ca se cheama Liverpool, Chelsea, Man Utd sau arsenal sau cine dracu mai vrei tu...


DIXIT!!!!!!!!!!!!

NU stiu in ce proportii ai tu dreptate insa tot LIVERPOOL E CEA MAI TITRATA .Si va continua sa fie dak va mai castiga trofee INDIFERENT de cum va juca:ok:

Bogdy LFC
21st April 2007, 20:39
e timpul ca chelsea sa ia cupa. se chinuie de mult, si anul asta chiar au sanse.

De chestia asta cu ''chinuitul''.......si LIVERPOOL se chinuie demult sa castige EPL si ''NU prea'' reuseste:rolleyes:

vlad1607
21st April 2007, 20:41
chelsea o sa mature pe jos cu astia

Iaco
21st April 2007, 21:14
NU stiu in ce proportii ai tu dreptate insa tot LIVERPOOL E CEA MAI TITRATA .Si va continua sa fie dak va mai castiga trofee INDIFERENT de cum va juca:ok:

N-am zis ca nu e cea mai titrata...am zis ca nu a mai castigat de mult campionatul...si ca perioada ei de glorie si de dominare a fost in ani 70 80...recunosc este o echipa frumoasa cu un trecut frumos, dar nu e perioada ei...problema este ca esti prea agresiv in loc sa te bucuri de frumusetea fotbalului:cool:

ReD_Devil
21st April 2007, 22:24
RedDevil si ValiEnte.........Baieti,sincer NU e cazul sa faceti misto de CEA MAI TITRATA ECHIPA DIN ANGLIA LA ACEASTA ORA in acest topic.N-are sens.

E adevarat k LIVERPOOL nu a mai castigat titlul de 17 ani insa a castigat multe alte trofee.

Eu NU vreau sa ma cert cu nimeni insa in ceea ce priveste CL,voi 2 cu echipele voastre NU puteti face paralele intre Chelsea,Scum si LFC

imi pare rau pt tine daca te-ai suparat ! :D NOT ! dar citeste cu atentie ca am zis ca respect traditia echip. liverpool ...si app eu nu o ard in "scousers" asa ca las-o mai moale cu "dirty " :ok:

dannymoga
23rd April 2007, 01:30
eu zic ca o sa se califice chelsea in finala, nu de alta dar nu simpatizez cu liverpool

Absint
23rd April 2007, 10:02
nu stiu asupra carei echipe sa inclin balanta simpatiei in aceasta semifinala...merg pe varianta "sa castige cel mai bun!!!":P

Catalanul
23rd April 2007, 16:48
"sa castige cel mai bun!!!":P

adica liverpool :D :yeah: :P

fantoma
23rd April 2007, 17:43
liverpool va castiga liga campionirol

Sasuke Uchiha
23rd April 2007, 21:39
adica liverpool :D :yeah: :P

dintre barca si liverpool da, Liverpool este mult mai buna :D

Bogdy LFC
23rd April 2007, 21:45
Haideti mai baieti sa NU degeneram.Catalanul si-a spus si el parerea cu privire la ultimele meciuri in care LFC a dovedit k e mai buna decat celski.Spun doar in ultimele meciuri:ok: :)

Sasuke Uchiha
23rd April 2007, 21:58
in ultimele meciuri ?¿?¿ unde chelsea are 9 victorii consecutive si un egal iar liverpool 5 victorii 1 infrangere si 4 egaluri , uitate la clasament ..se vede cine este mai buna ;)

Prome
23rd April 2007, 22:10
valiente da tu ai o manie cu chelsea :D gata frate nu trebuie sa raspunzi la toti ca chelsea ar fi mai buna . te credem ca esti fan

White Shadow
23rd April 2007, 22:14
Haideti mai baieti sa NU degeneram.Catalanul si-a spus si el parerea cu privire la ultimele meciuri in care LFC a dovedit k e mai buna decat celski.Spun doar in ultimele meciuri:ok: :)

http://img512.imageshack.us/img512/4053/capture31gs0.jpg

kain
23rd April 2007, 22:16
Ce conteaza cine a fost mai buna in ultimele 10 meciuri? Conteaza cine va castiga maine ;)

georg40
23rd April 2007, 22:26
Parafrazandu-i pe colegii absint si catalanul adica ...Chelsea !

Catalanul
23rd April 2007, 22:28
Conteaza cine va castiga maine ;)

Liverpool :D stiu ca deja devin si eu prea insistent da' nu puteam sa ma abtin nici de aceasta data :D :P

Bogdy LFC
23rd April 2007, 23:34
in ultimele meciuri ?¿?¿ unde chelsea are 9 victorii consecutive si un egal iar liverpool 5 victorii 1 infrangere si 4 egaluri , uitate la clasament ..se vede cine este mai buna ;)

Bai fratilor - eu ma referam cine a jucat mai bine si LIVERPOOL tot joaca mai bine k Celski de 2 sezoane incoace in meciurile directe dar de cele mai multe ori a pierdut nemeritat.

Dar oricum NU aspectele astea conteaza.Celski e echipa mai buna recunosc.:ok:

georg40
24th April 2007, 12:47
Meciul va fi arbitrat de un cavaler al fluierului din elita mondiala, este vorba de dr.Markus Merk (Germania).

dardar_3
24th April 2007, 13:00
http://img246.imageshack.us/img246/5125/merkmt8.jpg

Cam putine meciuri a avut sezonul asta Merk... plus carnavalul de la Porto in meciul cu Arsenal...


Cred ca Sheva are numai cuvinte de lauda pentru Merk dupa macelul aplicat de neamt Milanului anul trecut in semifinale pe Camp Nou....:mda:

dardar_3
24th April 2007, 13:03
O statistica a meciurilor dintre Liverpool si Chelsea:

http://img95.imageshack.us/img95/5295/chelskiib6.jpg

ducus
24th April 2007, 14:41
Eu zic ca daca bate fara sa primeasca gol acasa, Chelsea e 90% calificata. Ramane de vazut forma lui Shevchenko si Ballack. O victorie ne-ar aduce un dublu avantaj: o speranta ca vom intra direct in grupe si razbunarea fata de "cormorani" care ne-au batut acum cativa ani.

Iaco
24th April 2007, 14:45
ce grupe ma...ca oricum locul doi din campionat se duce direct in champions league

Celso
24th April 2007, 15:47
te prinzi greu M0rph!....pt Dinamo:D

Iaco
24th April 2007, 18:33
aaaaaaaaaaa................

Iaco
24th April 2007, 18:33
pai la asta nu scrie dinamo echipa favorita ci eforie sud:P:P

georg40
24th April 2007, 19:48
http://img246.imageshack.us/img246/5125/merkmt8.jpg

Cam putine meciuri a avut sezonul asta Merk... plus carnavalul de la Porto in meciul cu Arsenal...:


Daca iei si meciurile intertari ( Olanda-Romania a fost uitata?), plus numeroasele partide din Bundesliga, atunci Markus Merk a fost unul dintre cei mai solicitati. Plus ca a condus de cele mai multe ori partide importante si grele...

Cat despre macel, hai sa nu exageram, obiectivitatea ne serveste pe toti !

Mario Di Lazi
24th April 2007, 19:51
pai la asta nu scrie dinamo echipa favorita ci eforie sud:P:P

Păi de la Eforie Sud până la Timișoara se iubește Dinamo :D

Revenind la subiect ... este un meci foarte așteptat ... poate mai interesant decât celălalt ..

YoNuTzz
24th April 2007, 23:46
ce meci intre man utd si milan...sa speram k chelsea - liverpool se va putea ridica la inaltime...
hai cu liverpool !

Luis Garcia10
24th April 2007, 23:48
Asa sa fie :ok: :D

Sasuke Uchiha
24th April 2007, 23:49
daca chelsea obtine un rezulatat bun nu ma intereseaza jocul

tchibos
24th April 2007, 23:50
1-1 e un rezultat bun :)

Sasuke Uchiha
24th April 2007, 23:52
depinde, daca egalam in min 90 atunci e foarte bun :D

tchibos
24th April 2007, 23:53
sigur.. mai faceti apoi un 0-0 in retur si v-ati scos :D

YoYoyOi
24th April 2007, 23:57
hai Liverpool :cheer: :cheer:
hai Gerardutu /hello

Luis Garcia10
24th April 2007, 23:59
Gerrard si Alonso cum am mai spus! Ei vor fi marcatori! :D YNWA!

Sasuke Uchiha
25th April 2007, 00:00
si de partea cealalta lampard drogba si ballack :D

Luis Garcia10
25th April 2007, 00:10
Cate 1! :D Mie imi convine 3-2 pt voi.. :D ;)

Catalanul
25th April 2007, 00:11
0-1 se termina cu gol fantoma pentru Liverpool ;)) :D

Sasuke Uchiha
25th April 2007, 02:25
absente importante in lotul lui chelsea, vor lipsi: Ricardo Carvalho,Michael Ballack, Arjen Robben , Michael Essien, A Cole :( :(

Absint
25th April 2007, 08:45
vreau un meci spectaculos precum cel de marti seara...sau macar determinare si risipa de energie...sa invinga si sa se califice "cel mai bun"

dardar_3
25th April 2007, 10:02
Chelsea pentru a se califica nu trebuie sa primeasca gol si obligatoriu sa inscrie...
Liverpool pentru a se califica trebuie sa marcheze....

Vom avea si aici calificarea jucata in retur, pe Anfield... Conteaza enorm aportul publicului....

Elphax
25th April 2007, 10:30
bate liverpool in ambele meciuri :ok:

Iaco
25th April 2007, 11:20
sa castige cine e mai bun:D:D

Celso
25th April 2007, 11:29
adica Chelsea:D ! meci greu va fi asta...dar am incredere in Mourinhio:cool: incerc un pronostic pt diseara, sa zicem un 4-1:drak:

lucian_iasi
25th April 2007, 11:32
sa castige cine e mai bun:D:D

Liverpool :ok:

georg40
25th April 2007, 12:32
In ciuda indisponibilitatii aproape sigure a lui Michael Ballack, Chelsea ramane pentru mine favorita dublei intalniri.
Echipa lui Mourinho stie sa forteze un rezultat, s-a vazut in sferturi cu Valencia.

delaparis
25th April 2007, 12:36
Chelsea:
Petr Èech; Lassana Diarra, Ricardo Carvalho, John Terry, Ashley Cole; Shaun Wright-Phillips, Claude Makelele, Frank Lampard, Joe Cole; Didier Drogba, Andriy Shevchenko.

Liverpool:
Pepe Reina; Steve Finnan, Daniel Agger, Jamie Carragher, John Arne Riise; Steven Gerrard, Mohamed Sissoko, Javier Mascherano, Xabi Alonso; Dirk Kuyt, Peter Crouch.

Mario Di Lazi
25th April 2007, 13:52
Mascherano ? ... asta da surpriză ...

Celso
25th April 2007, 14:31
e na! a jucat si Barcelona daca nu ma insel!:)

kok4
25th April 2007, 14:40
Hai Chelsea!!!
Alb-albastrii sunt cei mai tari :evil:
pronostic: Chelsea 2-1 Liverpool :great:
:bere: :bere: :bere: :bere: :bere:

Absint
25th April 2007, 14:45
Daca Murinho nu se califica si pierde si campionatul nu va mai antrena la Chelsea

dardar_3
25th April 2007, 14:48
deosebit... ma simt miscat de afirmatia asta...

Parca chelski sta in mourino...

PS: As vrea sa vad un gol de-al lui shietchenko... insa in poarta lui cech...:D

Luis Garcia10
25th April 2007, 15:29
Mare meci mare! :D Hai Liverpool!

Sasuke Uchiha
25th April 2007, 16:15
deosebit... ma simt miscat de afirmatia asta...

Parca chelski sta in mourino...

PS: As vrea sa vad un gol de-al lui shietchenko... insa in poarta lui cech...:D

fa-ti griji de mumiile voastre, alt an fara sa castigati vreun trofeu :happy

dardar_3
25th April 2007, 16:33
Poate sa retrage Abramovic dupa inca un an steril in europa...
Am auzit ca ar fi interesat de Bari...:D


Hai cu liverpoolu...:D

tafu
25th April 2007, 16:40
fa-ti griji de mumiile voastre, alt an fara sa castigati vreun trofeu :happy

da voi ce ati castigat ...cam cate ucl aveti ? :groggy:

stefy_deva
25th April 2007, 16:40
nush ce sa zic despre rezultat! probabil un X mare si aici si la Liverpool!

dar sper k Liverpool sa se califice!

dardar_3
25th April 2007, 16:45
da voi ce ati castigat ...cam cate ucl aveti ? :groggy:

Singurul rezultat notabil e cel din sezonul 99-2000 cand au batut la Istanbul cu 5-0 si fanii lui Galata cantau de mama focului...

Nu au nici o finala la activ pana acum... :evil: ... Si 3 titluri sterlile plus ceva McDonald Cup....


Restul sunt povesti cu huligani gen Football Factory...:cya:

Celso
25th April 2007, 16:49
poate ne intalnim in finala:drak: ...sa va trimitem sa va stergeti trofeele de praf:evil: :D

dardar_3
25th April 2007, 16:50
Macar avem ce sterge... voi...hmmm... Mai lustruiti vreun Charity Shield...:D

Aurel.D
25th April 2007, 18:05
Nu as fi crezut ca voi tine vreodata cu adunatura asta numita Chelsea, mai ales impotriva unei echipe pe care o simpatizez, Liverpool.....
Dar ma vad nevoit, prin prisma imprejurarilor....

Zax
25th April 2007, 18:11
.... chelsea suckz

Luis Garcia10
25th April 2007, 20:02
Quittaro :ok: Fair play ca intotdeauna :ok: Hai Liverpool! Vreau sa vad maine pe toate site-urile numele STEVEN GERRARD! :D :ok:

georg40
25th April 2007, 21:05
Nu as fi crezut ca voi tine vreodata cu adunatura asta numita Chelsea, mai ales impotriva unei echipe pe care o simpatizez, Liverpool.....
Dar ma vad nevoit, prin prisma imprejurarilor....

Adica cum adica ? Te rog explica, m-ai facut foarte curios.

Celso
25th April 2007, 21:10
georg@ raspund eu in locul lui Quittaro:D ...daca Chelsea castiga UCL...Dinamo direct in grupele UCL! ;) cum Quittaro e suporter Dinamo...:rolleyes:

georg40
25th April 2007, 21:27
N-am stiut ca asa stau lucrurile. Hai Chelsea ! Ma rog n-am nimic cu Dinamo, sa se califice, pentru fotbalul romanesc, dar suporter al ei nu voi (mai) fi niciodata !

Sorin Blaj
25th April 2007, 21:55
Chelsea domina inceputul de meci.

Ocazie mare.

kain
25th April 2007, 21:58
Pana acum Chelsea domina :D

Sorin Blaj
25th April 2007, 22:00
Meciul este departe de ce am vazut aseara.

Sorin Blaj
25th April 2007, 22:07
Drogba le mananca meciul lui Chelsea.

Zax
25th April 2007, 22:09
mi s-a acrit de echipele astea 2

kain
25th April 2007, 22:15
Drogba le mananca meciul lui Chelsea.

Joe Cole, incredibil Drogba ;)

Sorin Blaj
25th April 2007, 22:16
Cred ca Drogba m-a auzit. :)

1-0 Chelsea, gol Joe Cole, din faza facuta si pasa lui Drogba.

Sasuke Uchiha
25th April 2007, 22:16
enorm drogba
:yeah:

Sorin Blaj
25th April 2007, 22:18
El rateaza, el greseste, el paseaza decisiv.

O data a ratat, cred ca a vrut sa se duca singur si cand si-a dat seama ca nu are sanse a fost prea tarziu. A doua oara a dat drumul la minge perfect.

flor
25th April 2007, 22:19
:ok: Q,ma bucur pt tine -de golul lui chelsea! ps:nici eu nu-i agreez pe chelsea-cauza fiind ce s-a intamplat cu dinamovistul nostru!

Sorin Blaj
25th April 2007, 22:20
Oricum, sunt departe de ce s-a jucat aseara, iar Liverpool este de nerecunoscut. N-au avut nicio faza de Doamne ajuta.

Sasuke Uchiha
25th April 2007, 22:34
golul a fost un contraatac perfect

Zax
25th April 2007, 22:35
2 echipe naspa rau

georg40
25th April 2007, 22:36
Avantaj absolut meritat la pauza. Chelsea a jucat mai direct pe poarta, Liverpool s-a straduit mai mult pentru posesia balonului.
Golul realizat pe linia Carvalho - Drogba - J.Cole simplu ca "bunaziua" dar spectaculos. S-a vazut ce inseamna ca un fundas central sa vada in teren si sa respinga balonul constructiv.
Arbitrul Merk nu are treaba, dar...s-a achitat bine de ea !

Sasuke Uchiha
25th April 2007, 22:38
.... chelsea suckz


mi s-a acrit de echipele astea 2


2 echipe naspa rau

altceva...

Zax
25th April 2007, 22:40
2 echipe varza :happy

toate intalnirile din cupele europene cu echipe din aceasi tara sunt nasoale rau pt ca deja le-ai vazut de N ori infruntandu-se in campionat ..de-aia n-au nici o atractie :(

Luis Garcia10
25th April 2007, 22:46
Sunt doua echipe mari... :D Meciul de aseara nu se putea repeta fiindca acesta e stilul lui Chelsea si a stiut foarte bine sa ni-l impuna in prima repriza! Sper sa intre Pennant si Crouch :D Nici cu Mark Gonzalez n-ar fi rau! :D
Pe banda dreapta nu prea am existat in faza ofensiva..deoarece Gerrard venea mereu in centru, iar Arbeloa desi a mai urcat , nu a reusit nicio incursiune periculoasa! De remarcat e aportul lui Zenden pe stanga , el reusind sa puna in dificultate apararea albastrilor de cateva ori!
In schimb in atac stam cam slabut .... nici Kuyt , nici Bellamy nu au reusit lucruri notabile!
Diferenta in opinia mea a facut-o jocul precis si direct al lui Chelsea! Dar mai sunt 45 de minute in care vom lupta pana la capat pentru un rezultat foarte bun :ok:

georg40
25th April 2007, 22:46
@iceblu:

Te contrazic , totusi, meciul este de buna factura, echipele nu sunt de vina ca sunt din aceeasi tara.
De altfel in Anglia, in campionat si in cupele paralele, se intampla ca doua echipe sa se intalneasca mai des decat s-ar credea.
Rivalitatea naste insa mereu confruntari de mare interes si valoare.

Zax
25th April 2007, 22:49
compara meciul de aseara cu meciul de azi si-o sa vezi ca n-ai dreptate

delaparis
25th April 2007, 22:52
Cei care contesta spectacolul din aceasta seara nu cunosc bine sportul asta :angry:

se joaca tare ... cinstit ..; barbateste ... la nivel tehnic de top ...

Sasuke Uchiha
25th April 2007, 22:52
pai aseara o echipa incearca sa castige si alta si nu primeasca 7 , e normal sa fie spectacol :rolleyes: acum ambele echipe sunt de acelas nivel si meciul e echilibrat

Sorin Blaj
25th April 2007, 22:56
Liverpool a renascut .

Zax
25th April 2007, 22:56
vezi ca in prima repriza manchesteru nu mai stia unde-i mingea ;)

daca Milanu nu se retragea puteau usor sa mai inscrie 2-3 boabe...

Sorin Blaj
25th April 2007, 23:00
Gerard a dat semnalul. O sa vedem joc frumos in repriza a doua.

Zax
25th April 2007, 23:04
asta-i turca nu fotbal, prea multe intreruperi

delaparis
25th April 2007, 23:09
Ce turca ? :shocked:


apropos ... ascultati ce se canta in tribune ? :) ..... formidabil spectacol :ok:

Sorin Blaj
25th April 2007, 23:10
Multe greseli, si de o parte si de alta.

tafu
25th April 2007, 23:27
meci urat..asa se intampla cand joaca 2 echipe din aceeasi tara...exceptie fac echipel spaniole...care joaca spectaculos una impotriva celeilalte

Sasuke Uchiha
25th April 2007, 23:38
bun rezultat pt chelsea, va fi incredibil meciul retur :yeah:

Luis Garcia10
25th April 2007, 23:38
Pacat... :(

georg40
25th April 2007, 23:38
Liverpool a dominat o buna parte din repriza secunda, steril insa, fara adevarate ocazii de a marca, in timp ce londonezii au dominat finalul ratand doua situatii bune.Un rezultat conform jocului, calificarea urmand sa se decida, fireste, la Liverpool, unde partida retur va fi urmarita de un public fantastic si fanatic.

georg40
25th April 2007, 23:41
@iceblu: calificativul tau pornit dintr-o inima... milaneza il inteleg, nu si perseverenta ta negativa, care de descalifica. Incep sa cred ca nu te pricepi la fotbal. Fa-ma sa cred contrariul !

delaparis
25th April 2007, 23:41
nimic nu e jucat ..... :cool:

Luis Garcia10
25th April 2007, 23:44
Sa speram ca vom avea taria sa revenim :D :P

YoYoyOi
25th April 2007, 23:52
mda n-am prea vazut meciul :(

sper sa-si revina Liverpool in retur si scumpicul de Gerrard :D

YoNuTzz
25th April 2007, 23:53
exact cum ma asteptam...1-0 chelsea, insa returu se joaca...sper doar sa nu fie 0-0 in retur

nubian
26th April 2007, 00:10
Liverpool a fost penibila azi, a scapat chiar ieftin.
Drogba magistral..

deejuce
26th April 2007, 01:05
liverpool bate cu 1-0 in retur restul la punctul cu var sa vedeti de nu :P

ReD_Devil
26th April 2007, 08:27
sper sa se califice chelski :D

Geografu
26th April 2007, 08:50
Felicitari Chelsea am vazut din nou un mare meci in UEFA Champions League,dar Liverpool se va califica mai departe !! :evil:

Iaco
26th April 2007, 08:56
Frumos meciaseara cel...putin prima repriza pe care am vazut-o eu...parca imi pare rau ca nu a jucat manchester cu o echipa englezeasca poate vedeam un meci mai frumos decat cel de marti...dar merge si asha inca odata s-a vazut ca fotbalul din anglia la momentul actual e cel mai frumos si mai spectaculos:D:D

tafu
26th April 2007, 09:38
Frumos meciaseara cel...putin prima repriza pe care am vazut-o eu...parca imi pare rau ca nu a jucat manchester cu o echipa englezeasca poate vedeam un meci mai frumos decat cel de marti...dar merge si asha inca odata s-a vazut ca fotbalul din anglia la momentul actual e cel mai frumos si mai spectaculos:D:D

frumos,da ..spectaculuos..nu ..fizic ,da ....ambitios ,da ..dar nu spectacol...spectacol numai echipele si juc. latini pot face :evil:

Aurel.D
26th April 2007, 09:44
Un meci si un rezultat a la Mourinho....:o: nimic nou...
Sa vedem returul....spectacolul va fi salvat oricum doar de Liverpool ca si aseara

Sasuke Uchiha
26th April 2007, 09:48
wow... prea spectaculos a jucat livepool aseara cu doar 2 suturi pe poarte iar al 2-lea in minutu 90 foarte spectaculos :rolleyes:

Celso
26th April 2007, 10:53
rezultat perfect pt Chelsea! revine si Ballack in retur ....dupa parerea mea sansele acum sunt 60 % pt Chelsea ,40% pt Liverpool. Un gol repede marcat de Chelsea pe Anfield, probabil Drogba de data asta, si gata;) Poate nu a fost un meci care sa de`a pe dinafara de spectaculozitate:D , dar a fost un meci interesant!

Aurel.D
26th April 2007, 11:54
ValiEnte,
Liverpool nu a jucat foarte spectaculos aseara, am exagerat putin, insa macar iese la joc, este o echipa bataioasa, nu se inchide. :ok:
Impotriva lui Mourinho, este foarte greu sa faci spectacol...

Celso
26th April 2007, 12:25
e nah! lasa mai Quittaro, face si Chelsea meciuri specatculoase cand vrea. A facut destul spectacol in anii trecuti, a venit timpul si pt rezultate!:ok: nici Italia nu a facut daca te gandesti mult spectacol si a luat Cupa Mondiala:ok:! fotbalul e frumos oricum la nivelul asta! meci nespectaculos poti spune ca a fost ieri la Urziceni cu UTA, dar nu la Chelsea-Liverpool! ...

Universal
26th April 2007, 13:10
Vom vedea o finalä mult asteptatä: Manchester United- Chelsea.

ReD_Devil
26th April 2007, 13:25
Vom vedea o finalä mult asteptatä: Manchester United- Chelsea.

una din cele 3 finale :D :drak:

Mario Di Lazi
26th April 2007, 14:28
Puțin fotbal am văzut aseară ... nu neapărat că am văzut doar 1 gol ... dar ... fotbal puțin ... :(

Bogdy LFC
26th April 2007, 20:42
Este incredibil cum LIVERPOOL si-a gasit sa faca cel mai prost meci in fata lui Celski in Liga si din Liga in acest sezon.Din pacate asta ne poate costa calificarea:(

Am spus-o si o mai spun - Chelsea este cea mai buna echipa din lume fara ''dar si poate'' (cu toate k a cam avut ghinion cu LFC in unele partide) iar dak va castiga trofeul NU va fi nicio mirare:(

Luis Garcia10
26th April 2007, 20:47
Parca a fost mai prost cel cu Aston Villa ..acum de curand :rolleyes: Oricum trebuie sa speram :ok: YNWA!

milanezu
26th April 2007, 20:55
eu zic ca inca liverpool poate sa se califice.
daca joaca cu crouch in retur din primul minut au sanse bune.
sa insiste mult pe centrari si crouch sigur inscrie.
in duel aerian cam greu poate fi tinut robotzelul.

Bogdy LFC
29th April 2007, 12:08
una din cele 3 finale :D :drak:

Bai esti nebun???

Esti si tu mandru k echipa ta joaca impotriva lui Celski de mai mult de 2 ori intr-un sezon.Dak este sa te iei dupa frecventa - LIVERPOOL - Celski nici nu se compara in toate competitiile cu Scum - Celski:rosu: :ok:

ReD_Devil
29th April 2007, 19:47
Bai esti nebun???

Esti si tu mandru k echipa ta joaca impotriva lui Celski de mai mult de 2 ori intr-un sezon.Dak este sa te iei dupa frecventa - LIVERPOOL - Celski nici nu se compara in toate competitiile cu Scum - Celski:rosu: :ok:

tu creca nu stii sa citesti :yes: "una din cele 3 finale " voi umpleti competitia...noi jucam finalele :ok: ...asa ca :jerk: :cya: 4 scousers like U :ok: :drak:

Bogdy LFC
29th April 2007, 19:54
tu creca nu stii sa citesti :yes: "una din cele 3 finale " voi umpleti competitia...noi jucam finalele :ok: ...asa ca :jerk: :cya: 4 scousers like U :ok: :drak:

La finale ai punctat bine insa te asigur k DOAR sezonul asta.

Sezoanele trecute NU v-ati intalnit cu Celski in fazele spurioare ale competitiilor pt NU aveati forta necesara de a ajunge atat de departe.Si oricum Celski sezonul asta va bate in toate finalele:ok:

ReD_Devil
29th April 2007, 19:57
Sezoanele trecute NU v-ati intalnit cu Celski in fazele spurioare ale competitiilor pt NU aveati forta necesara de a ajunge atat de departe.Si oricum Celski sezonul asta va bate in toate finalele:ok:

1.voi nici atat..
2.ramane de vazut :ok:
3.in "finala"campionatului nu va mai conta ;)

georg40
29th April 2007, 21:02
@ BogdyLFC: Ti-as propune , fara a ingradi intr-un fel sau altul, exprimarea libera a opiniilor, folosirea denumirii corecte a echipei engleze. Ea se numeste CHELSEA si te rog sa ramai la ea.

Rugamintea mea, ea este o rugaminte, se adreseaza si celorlalti forumisti care eventual au utilizat alte denumiri. Sper sa ne intelegem. Multumesc.

skateboard
29th April 2007, 23:14
meci urat: chelsea -liverpool

nu se comparac cu manchester care joaca la spectacol, deschide meciul cu orice alt echipa cat de inchisa ar fi ea

Cappone
30th April 2007, 11:09
liverpUl este o echipa slaba.altfel de ce nu au mai luat un titlu in premier league de vreo 10 ani sau chiar mai mult?
chelsea este mai buna la ora actuala decat liverpUl!
come on chelsea!

Universal
30th April 2007, 20:17
Va fi finalä londra-manchester . cästigatä de manchester

milanezu
30th April 2007, 20:22
Va fi finalä londra-manchester . cästigatä de manchester

da pana acuma te laudai ca bayern are sanse sa ia liga.
acuma dintr-o data esti cu man utd.
cam repede te schimbi.
:mda:

Universal
30th April 2007, 20:26
da pana acuma te laudai ca bayern are sanse sa ia liga.
acuma dintr-o data esti cu man utd.
cam repede te schimbi.
:mda:

M-am inselat. So, where's the problem, gentleman?
Nobodys perfect.Nu ma luadam, dar dacä tu iei o pärere drept laudä, so, that's your problem, nu a mea.

Luis Garcia10
30th April 2007, 21:47
Bolton fara Nolan ( capitanul si cel mai important om ) si fara inca alti 4 titulari de drept ( daca se poate vorbi de asa ceva in Premiership ) a scos un 2-2 pe SB si a cam terminat lupta pt titlu in Anglia ! Asta arata slabiciunea albastrilor , insa ei sunt o echipa puternica si stiu sa se motiveze foarte bine pentru astfel de meciuri!
:D Ma tem de Drogba in mod special :D , desi fiecare jucator reprezinta "a threat" :D, vorba englezilor :D E de asemenea interesant cum va aborda Mourinho echipa , tinand cont de forma lui Kalou , care a marcat doua goluri sambata in poarta lui Jaskelainen! Deci e un semn de intrebare aici daca va fi jucat Sheva sau Kalou?! Ar fi de preferat sa joace Kalou pentru noi , deoarece eu zic ca e mai usor de blocat si poate mai slab in meciurile din deplasare , iar un Agger si un Carragher in zi buna il pot bloca!
Un alt post cheie e pe stanga :D , unde cred ca va juca Joe Cole :D, un alt fotbalist important , iar pe dreapta cel mai probabil Shaun Wright Phillips , pentru ca mi se pare ca Ballack e accidentat! In centru Mikel cu Lampard ! In schimb la noi cred ca Gerrard va fi pus in banda dreapta , Zenden / Pennant in stanga , iar Alonso & Mascherano centrali! Cred ca va fi un duel cheie cel de pe dreapta in directia noastra de atac :D intre Gerrard si Arbeloa contra Joe&Ashley Cole. Sper ca Joe Cole :D sa uite sa mai coboare
In atac la noi sper sa fie Kuyt impreuna cu Crouchy , pentru ca Carvalho s-a accidentat iar olandezul nostru e rapid si bataios si ar putea profita de aparitia unor fundasi cu putine meciuri in picioare in sezonu` asta ..cum ar fi Terry si ?? ( poate Ferreira , poate Essien ) !
Eu spun ca e vital sa nu primim gol :D si e foarte important sa marcam repede! :D
Frumos 4-4-2-ul D-urilor nu? ha ha

Sasuke Uchiha
30th April 2007, 22:04
cam mult semne " :D "
oricum si voi ati pierdut si nu sunteti intr-o forma grozava, meciul de maine este cel mai important din tot sezonul pt ambele echipe
chelsea are avantajul golului marcat in tur insa este in dezavantaj pt ca ii lipseste jucatori importanti in schimb liverpool are lotul complet
un egal at fi perfect ! :yeah:

ReD_Devil
30th April 2007, 22:23
cred ca maine va triumfa pragmatismul lui Chelsea :D

Luis Garcia10
30th April 2007, 22:54
cam mult semne " :D "
oricum si voi ati pierdut si nu sunteti intr-o forma grozava, meciul de maine este cel mai important din tot sezonul pt ambele echipe
chelsea are avantajul golului marcat in tur insa este in dezavantaj pt ca ii lipseste jucatori importanti in schimb liverpool are lotul complet
un egal at fi perfect ! :yeah:

Pai am format un 4-4-2 cu semnul :D :ok:
Lotul complet? Nu prea cred fara Luis Garcia :D :P

Sasuke Uchiha
30th April 2007, 22:56
ultima fraza nu am citit-o :D
luis garcia de luni bune este out

Luis Garcia10
30th April 2007, 23:05
Stiu...mare pierdere..se simte in jocul echipei! Dar..asta e :P
Li se vor inmuia genunchii albastrilor cand vor vedea inscriptia : " This is Anfield " si vor mai auzi si YNWA rasunand :rolleyes:

Cappone
1st May 2007, 13:53
o sa li se rupa de anfield si de liverpool si si de suporterii pasarelelor si de imn si de tot si ii vor umili pe liverpool chiar pe anfield!

Prome
1st May 2007, 14:03
o sa li se rupa de anfield si de liverpool si si de suporterii pasarelelor si de imn si de tot si ii vor umili pe liverpool chiar pe anfield!

hai sa fim seriosi :happy

ReD_Devil
1st May 2007, 16:52
o sa li se rupa de anfield si de liverpool si si de suporterii pasarelelor si de imn si de tot si ii vor umili pe liverpool chiar pe anfield!

ei ...nici chiar asa....presimt un meci inchis...tacticizat mult(doar una din echipe e chelsea :D )...
pronosticul meu X :ok:

delaparis
1st May 2007, 17:03
Liverpool:
Pepe Reina; Steve Finnan, Jamie Carragher, Daniel Agger, Álvaro Arbeloa; Steven Gerrard, Javier Mascherano, Xabi Alonso, John Arne Riise; Peter Crouch, Dirk Kuyt.

Chelsea:
Petr Èech; Paulo Ferreira, Michael Essien, John Terry, Ashley Cole; John Obi Mikel, Claude Makelele, Frank Lampard, Joe Cole; Didier Drogba, Salomon Kalou.

Luis Garcia10
1st May 2007, 17:47
Essien central :rolleyes: Avem sanse! Mai ales la loviturile libere ..nu stie sa se pozitioneze :D :drak:

Sorin Blaj
1st May 2007, 18:04
Mourinho improvizeaza iar in aparare.

Lipseste Carvalho.

delaparis
1st May 2007, 18:16
Carvalho se pare ca este accidentat la genunchi ...

In functie de sursa de informatii in centru la Chelsea joaca sau Essien sau Boulharouz

Sorin Blaj
1st May 2007, 18:17
Sigur va fi Essien.

delaparis
1st May 2007, 18:26
la Liverpool s-ar putea sa-l vedem pe Sammy Hyypiä in locul lui Agger ... lui Benitez ii este frica de Drogba si poate schimba sistemul in centrul apararii :rolleyes:

Luis Garcia10
1st May 2007, 18:40
Nu cred ca il lasa pe Agger pe banca sincer :D

delaparis
1st May 2007, 18:43
Nici eu dar unii prin presa speculeaza ca lui Benitez nu i-a placut cum l-a alergat Drogba in meciul tur ... :D

Hyypiä e lent dar experimentat si puternic ...

Luis Garcia10
1st May 2007, 18:45
Eu ma gandesc sa nu-i pregateasca Benitez o surpriza lui Mourinho si sa joace cu Gerrard in centru :rolleyes:

delaparis
1st May 2007, 18:48
Se poate si asta ...:D poate chiar Bellamy in locul lui Crouch "paiata"

Mario Di Lazi
1st May 2007, 18:52
Vreau să văd spectacol ...
și să se termine ... 4-4 ... :D

Luis Garcia10
1st May 2007, 18:53
Da..mai ales ca lui Benitez ii place mult Bellamy! :rolleyes: Sa intre cine o fi numai sa marcam..si mai ales SA NU PRIMIM! :D
Mario...:( Ce rau esti :( Chiar asa ne urezi tu eliminarea? :P

Mario Di Lazi
1st May 2007, 18:59
Păi tu ții cu Liverpool ? văd doar Steaua și Depor ...
atunci vreau decât să văd spectacol ... :D

ReD_Devil
1st May 2007, 19:00
Da..mai ales ca lui Benitez ii place mult Bellamy! :rolleyes: Sa intre cine o fi numai sa marcam..si mai ales SA NU PRIMIM! :D
Mario...:( Ce rau esti :( Chiar asa ne urezi tu eliminarea? :P

un 5-3 atunci :P ...dar....sa fim seriosi ....liverpool-chelsea...mai mult de 3 goluri nu se vor marca :D

delaparis
1st May 2007, 19:00
Vreau să văd spectacol ...
și să se termine ... 4-4 ... :D

3-4 ceva ? :D ... e mai sigur :happy

YodaRo
1st May 2007, 19:34
vreau sa vad Liverpool calificata...si asta doar ca sa nu profite Dinamo de punctele aduse de Steaua si Repid in editiile trecute.
Deci Go Liverpool!

YoNuTzz
1st May 2007, 19:38
sper la un 2-0 ptr liverpool, dar asta nu pentru k nu vreau k dinamo sa ajunga din grupe...din contra ar fi bine sa ajunga in grupe sa vada care este adevarata lor valoare...
pur si simplu nu vreau s-o vad pe chelsea in finala...

YoNuTzz
1st May 2007, 19:39
oricum mi-e teama k se va termina 1-1

Luis Garcia10
1st May 2007, 19:41
Păi tu ții cu Liverpool ? văd doar Steaua și Depor ...
atunci vreau decât să văd spectacol ... :D

Pai Steaua&Deportivo&LFC ( Liverpool FC ) si fcm tgv :D
YNWA! :D

maldini
1st May 2007, 20:13
sper la un 2-0 ptr liverpool, dar asta nu pentru k nu vreau k dinamo sa ajunga din grupe...din contra ar fi bine sa ajunga in grupe sa vada care este adevarata lor valoare...
pur si simplu nu vreau s-o vad pe chelsea in finala...

Si eu cred ca Liverpool va castiga cu 2-0 ...Chelsea nu-l va avea pe shevchenko,ballack si carvalho :drak: Vreau la Atena rejucarea finalei de la Istanbul :ok:

Geografu
1st May 2007, 20:14
GO LIVERPOOL !!! Clar cred ca vor castiga azi la cel putin 2 goluri avans.
Bafta ! :ok: