PDA

View Full Version : Surorile Williams



Gabriel
5th November 2002, 13:17
Cu sigurantza au fost , de departe, cele mai bune jucatoare de tenis din acest an. Au jucat 3 finale de mare-slam intre ele : la Roland Garros,Wimblendon si US Open. In 2 s-a impus Serena ,in una singura s-a impus Venus.

Imi place mult stilul lor in fortza, dar o prefer pe Serena care mi se pare mai tehnica decat sora ei mai mare.
Am facut si un sondaj,referitor la cele doua surori....pentru a vedea ce preferintze au userii acestui forum.

Andy
5th November 2002, 17:06
In primul rand salut tuturor, este prima oara cand scriu aici.

Revenind la subiect, Venus are pregatit ceva de sfarsit de an, chiar daca soru-sa a devenit fata favorita in familie.

toma
6th November 2002, 23:28
daca serena va juca la potential maxim nu cred ca are cineva cum sa o bata. dar ea nu a mai jucat de mult, si-a luat o pauza de aproape doua luni, s-ar putea sa fie un pic ruginita. eu unul as vrea mai degraba sa vad o tresarire de mandrie a lui capriati, care prea a cazut in umbra in ultima vreme.

ricky
16th November 2002, 19:28
Cred ca "ordinea" (ha ! ca la FORMULA 1 ?!) e dictata de TATA !
Cum VENUS e mai tot timpul accidentata (mai ales cind se "apropie" o infringere intr-un joc !) cred ca SERENA e FAVORITA tatalui !
Se vehiculase ideea ca VENUS se va retrage si se va implica in afaceri !
Pacat ! Oricum arata mai bine decit gimnastele rom...ah ! vai ! ce era sa spun ?! ;)

toma
19th November 2002, 00:02
din punct de vedere atletic, venus are un corp perfect. si gratie in miscari si tot ce vrei. pt majoritatea barbatilor insa, cred ca ar fi putin cam inalta. mi se pare ca are 1.85...

inter
2nd August 2003, 12:53
Serena nu va participa la US Open , deoarece se va opera la genunchiul stang si va fi indisponibila o perioada mai indelungata :happy

cristisport
20th August 2003, 16:46
Salut tuturor! 8)
La subiect, stiu. Mie personal fetele astea mi se par destul de barbatoase, daca pot spune asa. Nu pot sa cred ca tot ceea ce dau ele este pur natural si nu este putin ajutat.... Stiti voi la ce ma refer.

Halepova
4th September 2014, 16:29
Serena se pregateste de retragere ? Conform multor surse media, Serena s-a cam saturat sa tot bata femeiusce in wta.

GSP spune:
Serena Williams, numărul 1 WTA, a dat o declarație cel puțin interesantă după meciul cîștigat cu 6-3, 6-2, în sferturile de finală de la US Open în fața italiencei Flavia Pennetta.

"Acum sînt mult mai relaxată. Nu mai simt presiune că trebuie să cîștig. Am avut o carieră minunată", a spus Serena pentru USA Today, presa americană speculînd că ar putea însemna retragerea jucătoarei.


Bye, femeia barbat? :confused:

Cipri
5th September 2014, 14:56
O declaratie asa in vant ... Mai joaca cel putin 2,3 ani .

Halepova
5th September 2014, 16:04
Acum observ poll-ul.
Ia sa votez eu cu Serena. /hello

Tudor11
5th September 2014, 17:27
Eu am votat cu Venus .Venus niciodata nu a lasat impresia ca este dopata.Cand eram mic am prins sfarsitul anilor 90 cand erau in top jucatoarele: Davenport , Capriati ,Venus , Serena si Hingis.Atunci tenisul feminin era mai interesant ca in prezent.:)

Julio_Zane
5th September 2014, 17:51
Cu Azarenka,Wozniacki,Stosur,Kuza,Serena si Venus ( dupa 15 ani :D) Ivanovic,Jankovic,Na Li,Sharapova,Genie Bouchard,Simona Halep,Radwanska,Kvitova,Kerber,Petko si Lisicki nu este? Eu zic ca este mult mai diversificat.

Tudor11
5th September 2014, 18:04
Tenisul este mai diversificat azi dar circuitul feminin este dominat de Serena.

Halepova
5th September 2014, 18:26
Bre, sunteti pe topicul surorilor Venus. Ce pana mea vreti alte ****ri wta pe topicul femeilor Williams?

Cand ati intrat pe thread era clar ca doar Williams trebuie sa votati. Venus sau Serena. Atat.

Ce pana mea :D

sun
5th September 2014, 19:21
acum te dai cu surorile Williams? Stii ca trebuie sa iti schimbi nickul ca sa oficializezi schimbarea, nu ? :D

Halepova
8th September 2014, 13:34
Serena a castigat USO 2014.

''Serena Williams has tied Chris Evert and Martina Navratilova for second-most Grand Slam titles in the Open Era - she's also earned the biggest payout in tennis history.''

Adica Serena Williams le-a egalat pe Chris Evert si Martina Navratilova la locul al doilea cele mai mullte Grand Slam titles din Open Era.
Si a luat cel mai mare premiu din istoria tenisului.