- Seria B_Etapa 8: Corvinul - FC Bihor
- Seria B_Etapa 10: U Cluj - CSM Rm. Valcea
- Seria B_Etapa 10: Unirea Dej - Building
- Seria B_Etapa 10: Minerul - Auxerre
- Seria B_Etapa 10: Poli II Timis. - Caracal
- Seria B_Etapa 10: FC Baia Mare - Apulum
- Seria B_Etapa 10: CS ISCT - FC Targoviste
- Seria B_Etapa 10: Dacia Mioveni - FC Bihor
- Seria B_Etapa 10: Corvinul - Resita
- Seria B_Etapa 10: Gaz Metan - CFR Timisoara
- Pronosticuri: Etapa 11
- Seria B_Etapa 11: Auxerre - FC Baia Mare
- Seria B_Etapa 11: FC Caracal - Minerul
- Seria B_Etapa 11: Building - Poli II Tm.
- Seria B_Etapa 11: Apulum - FC Targoviste
- Seria B_Etapa 11: CFR Tm. - Dacia Mioveni
- Seria B_Etapa 11: FC Bihor - Unirea Dej
- Seria B_Etapa 11: U Cluj - ISCT
- Seria B_Etapa 11: CSM Rm. Valcea - Corvinul
- Seria B_Etapa 11: FCM Resita - Gaz Metan
- Seria B_Etapa 12: Corvinul - U Cluj
- Seria B_Etapa 12: Unirea Dej - CFR Tim.
- Seria B_Etapa 12: Minerul - Building
- Seria B_Etapa 12: Poli II Tm. - FC Bihor
- Seria B_Etapa 12: FC Baia Mare - FC Caracal
- Seria B_Etapa 12: FC Targoviste - Auxerre
- Seria B_Etapa 12: ISCT - Apulum
- Seria B_Etapa 12: Dacia Mioveni - FCM Resita
- Seria B_Etapa 12: Gaz Metan - CSM Rm. Valcea
- Pronosticuri: Etapa 12
- Seria B_Etapa 13: Auxerre - Apulum
- Seria B_Etapa 13: FC Caracal - FC Targoviste
- Seria B_Etapa 13: Building - FC Baia Mare
- Seria B_Etapa 13: CFR Tm - Poli II Tm
- Seria B_Etapa 13: FC Bihor - Minerul
- Seria B_Etapa 13: Corvinul - ISCT
- Seria B_Etapa 13: U Cluj - Gaz Metan
- Seria B_Etapa 13: CSM Rm. Vl. - Dacia Mioveni
- Seria B_Etapa 13: FCM Resita - Unirea Dej
- Pronosticuri: Etapa 13
- Pronosticuri: Etapa 14
- Seria B_Etapa 14: Auxerre - ISCT
- Seria B_Etapa 14: Unirea Dej - CSM Rm. Valcea
- Seria B_Etapa 14: Minerul - CFR Timisoara
- Seria B_Etapa 14: Poli II Tm. - FCM Resita
- Seria B_Etapa 14: FC Baia Mare - FC Bihor
- Seria B_Etapa 14: FC Targoviste - Building
- Seria B_Etapa 14: Unirea Alba Iulia - FC Caracal
- Seria B_Etapa 14: Dacia Mioveni - U Cluj
- Seria B_Etapa 14: Gaz Metan - Corvinul
- Pronosticuri: Etapa 15
- Seria B_Etapa 15: FC Caracal - Auxerre
- Seria B_Etapa 15: Building - Apulum
- Seria B_Etapa 15: CFR Timişoara - FC Baia Mare
- Seria B_Etapa 15: FC Bihor - FC Târgovişte
- Seria B_Etapa 15: ISCT - Gaz Metan
- Seria B_Etapa 15: CSM Rm. Valcea - Poli II Tm.
- Seria B_Etapa 15: Corvinul - Dacia Mioveni
- Seria B_Etapa 15: U Cluj - Unirea Dej
- Seria B_Etapa 15: FCM Resita - Minerul Lupeni
- Seria B_Etapa 16: FC Baia Mare - FCM Resita
- Seria B_Etapa 16: FC Caracal - IS Campia Turzii
- Seria B_Etapa 16: Auxerre Lugoj - Building Vinju Mare
- Pronosticuri: Etapa 17, Sâmbătă 25 Noiembrie 2006
- Revelatia/dezamagirea turului
- Transferuri/noutati in aceasta iarna
- Etapa 18 - 03.03.2007
- Etapa 18: FC Bihor Oradea - FC Caracal
- Etapa 19 - 10.03.2007
- Etapa 20 - 17.03.2007
- FC MUNICIPAL SA Reșița - FC Caracal
- "U" Cluj-Unirea Alba Iulia
- Etapa 21:Minerul Lupeni - CS Unirea Dej
- Etapa 21: FC Bihor Oradea - CFR Timisoara
- Etapa 21: FCU POLITEHNICA Timișoara II - CS ISCT
- Etapa 21: FC Baia Mare - Dacia Mioveni
- Etapa 21:FC Unirea Alba Iulia - Corvinul Hunedoara
- Etapa 21:FC Targoviste - Gaz Metan Medias
- Etapa 21:CS Auxerre Lugoj - "U" Cluj
- Etapa 21: FC Caracal - CSM Ramnicu Valcea
- Etapa 21: Building Vanju Mare - FCM Resita
- Etapa 22:Corvinul Hunedoara - CS Auxerre Lugoj
- Etapa 22:Universitatea Cluj - FC Caracal
- Etapa 22:CSM Ramnicu Valcea - Building Vanju Mare
- Etapa 22:FCU Poli II Timisoara - Minerul Lupeni
- Etapa 22:Unirea Dej - FC Baia Mare
- Etapa 22:Dacia Mioveni - FC Targoviste
- Etapa 22:Gaz Metan Medias - FC Unirea Alba Iulia
- Etapa 22:CS ISCT - CFR Timisoara
- Etapa 22: FCM Resita - FC Bihor Oradea
- Etapa 23:FC Targoviste - Unirea Dej
- Etapa 23:FC Baia Mare - Politehnica II Timisoara
- Etapa 23:Minerul Lupeni - ISCT
- Etapa 23:FC Unirea Alba Iulia - Dacia Mioveni
- Etapa 23:FC Caracal - Corvinul Hunedoara
- Etapa 23:Auxerre Lugoj - Gaz Metan Medias
- Etapa 23:Building Vanju Mare - Universitatea Cluj
- Etapa 23:FC Bihor Oradea - CSM Ramnicu Valcea
- Etapa 23:CFR Timisoara - FCM Resita
- Etapa 24:Dacia Mioveni - Auxerre Lugoj
- Etapa 24:Gaz Metan Medias - FC Caracal
- Etapa 24:Corvinul Hunedoara - Building Vanju Mare
- Etapa 24:Minerul Lupeni - FC Baia Mare
- Etapa 24:Politehnica II Timisoara - FC Targoviste
- Etapa 24:Unirea Dej - Unirea Alba Iulia
- Etapa 24:CSM Ramnicu Valcea - CFR Timisoara
- Etapa 24:Universitatea Cluj - FC Bihor Oradea
- Etapa 24:CS ISCT - FCM Resita
- Etapa 25:CS Auxerre - Unirea Dej
- Etapa 25:FC Targoviste - Minerul Lupeni
- Etapa 25:FC Unirea Alba Iulia - Politehnica II Timisoara
- Etapa 25:FC Baia Mare - CS ISCT
- Etapa 25:FC Caracal - Dacia Mioveni
- Etapa 25:FC Bihor Oradea - Corvinul Hunedoara
- Etapa 25:Building Vanju Mare - Gaz Metan Medias
- Etapa 25:CFR Timisoara - U Cluj
- Etapa 25:FCM Resita - CSM Ramnicu Valcea
- Etapa 26:Politehnica II Timisoara - Auxerre Lugoj
- Etapa 26:Unirea Dej - FC Caracal
- Etapa 26:Dacia Mioveni - Building Vanju Mare
- Etapa 26:FC Baia Mare - FC Targoviste
- Etapa 26:Minerul Lupeni - Unirea Alba Iulia
- Etapa 26:Corvinul Hunedoara - CFR Timisoara
- Etapa 26:Gaz Metan Medias - FC Bihor Oradea
- Etapa 26:CS ISCT - CSM Ramnicu Valcea
- Etapa 26:Universitatea Cluj - FCM Resita
- Etapa 27:Building Vanju Mare - Unirea Dej
- Etapa 27:Auxerre Lugoj - Minerul Lupeni
- Etapa 27:FC Caracal - Politehnica II Timisoara
- Etapa 27:Unirea Alba Iulia - FC Baia Mare
- Etapa 27:FC Targoviste - CS ISCT
- Etapa 27:FC Bihor Oradea - Dacia Mioveni
- Etapa 27:FCM Resita - Corvinul Hunedoara
- Etapa 27:CFR Timisoara - Gaz Metan Medias
- Etapa 27:CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Cluj
- Etapa 28:FC Baia Mare - Auxerre Lugoj
- Etapa 28:Minerul Lupeni - FC Caracal
- Etapa 28:Politehnica II Timisoara -Building Vanju Mare
- Etapa 28:FC Targoviste -Unirea Alba Iulia
- Etapa 28:Dacia Mioveni - CFR Timisoara
- Etapa 28:Unirea Dej - FC Bihor Oradea
- Etapa28:ISCT - Universitatea Cluj
- Etapa 28:Corvinul Hunedoara - CSM Ramnicu Valcea
- Etapa 28:Gaz Metan Medias -FCM Resita
- Etapa 29:CFR Timisoara - Unirea Dej
- Etapa 29:Building Vanju Mare - Minerul Lupeni
- Etapa 29:FC Bihor Oradea - Poli II Timisoara
- Etapa 29:FC Caracal - FC Baia Mare
- Etapa 29:Auxerre Lugoj - FC Targoviste
- Etapa 29:Unirea Alba Iulia - CS ISCT
- Etapa 29:FCM Resita - Dacia Mioveni
- Etapa 29:U Cluj - Corvinul Hunedoara
- Etapa 29:CSM Ramnicu Valcea - Gaz Metan Medias
- Etapa 30:Gaz Metan - U Cluj
- Etapa 30:Apulum - C.S. Auxerre
- Etapa 30:FC Târgoviște - FC Caracal
- Etapa 30:FC Baia Mare - Building
- Etapa 30:Poli II Timisoara - CFR Timișoara
- Etapa 30:Minerul - FC Bihor
- Etapa 30:CS ISCT - Corvinul
- Etapa 30:Dacia Mioveni - CSM Rm Vâlcea
- Etapa 30:FC Unirea Dej - FCM Reșița
- Etapa 31:U Cluj - Dacia Mioveni
- Etapa 31:CS ISCT - C.S. Auxerre
- Etapa 31:CSM Rm Vâlcea - FC Unirea Dej
- Etapa 31:CFR Timișoara - Minerul
- Etapa 31:FCM Reșița - Poli II Timisoara
- Etapa 31:FC Bihor - FC Baia Mare
- Etapa 31:Building - FC Târgoviște
- Etapa31:FC Caracal - Apulum
- Etapa 31:Corvinul - Gaz Metan
- Etapa 32:FC Unirea Dej - U Cluj
- Etapa 32:C.S. Auxerre - FC Caracal
- Etapa 32:Apulum - Building
- Etapa 32:FC Baia Mare - CFR Timișoara
- Etapa 32:FC Târgoviște - FC Bihor
- Etapa 32:Gaz Metan - CS ISCT
- Etapa 32:Dacia Mioveni - Corvinul
- Etapa 32:Poli II Timisoara - CSM Rm Vâlcea
- Etapa 32:Minerul - FCM Reșița
- Etapa 33:U Cluj - Poli II Timisoara
- Etapa 33:Building - C.S. Auxerre
- Etapa 33:CS ISCT - FC Caracal
- Etapa 33:Corvinul - FC Unirea Dej
- Etapa 33:CSM Rm Vâlcea - Minerul
- Etapa 33:FCM Reșița - FC Baia Mare
- Etapa 33:CFR Timișoara - FC Târgoviște
- Etapa 33:FC Bihor - Apulum
- Etapa 33:Gaz Metan - Dacia Mioveni
- Etapa 34:Minerul - U Cluj
- Etapa 34:FC Caracal - Building
- Etapa 34:Apulum - CFR Timișoara
- Etapa 34:C.S. Auxerre - FC Bihor
- Etapa 34:Dacia Mioveni - CS ISCT
- Etapa 34:Poli II Timisoara - Corvinul
- Etapa 34:FC Unirea Dej - Gaz Metan
- Etapa 34:FC Baia Mare - CSM Rm Vâlcea
- Etapa 34:FC Târgoviște - FCM Reșița
- Intersezon CSM Rm Vâlcea
- Intersezon Apulum
- Intersezon Minerul Lupeni
- Intersezon Gaz Metan Medias
- Intersezon FC Caracal
- Intersezon Corvinul Hunedoara
- Intersezon CS ISCT
- Intersezon FC Bihor Oradea
- Intersezon FCM Reșița
- Intersezon Poli II Timisoara
- Intersezon FCM Târgoviște
- Intersezon CFR Timișoara
- Intersezon Jiul Petrosani
- FC Drobeta – Gaz Metan Medias
- FCM Resita – IS Campia Turzii
- CSM Rm. Valcea – Corvinul Hunedoara
- Ariesul Turda – Unirea Alba Iulia
- FC Caracal – Poli II Timisoara
- FC Targoviste – Jiul Petrosani
- CFR Timisoara – Minerul Lupeni
- Muresul Deva – FC Bihor
- Liberty Oradea - FC Arges
- Etapa 2: MINERUL Lupeni - MUREȘUL Deva
- Etapa 2: FC BIHOR Oradea - LIBERTY Oradea
- Etapa 2: FC 2005 SA Pitești - FC DROBETA Turnu Severin
- Etapa 2: JIUL Petroșani - FC Caracal
- Etapa 2: POLITEHNICA 1921 ȘTIINȚA Timișoara- CFR Timișoara
- Etapa 2: UNIREA Alba Iulia - FC Târgoviste
- Etapa 2: CORVINUL 2005 Hunedoara - ARIESU Turda
- Etapa 2: INDUSTRIA SARMEI - CSM Ramnicu Valcea
- Etapa 2: GAZ METAN - FCM Resita
- Etapa 3: FC DROBETA - FC BIHOR
- Etapa 3: FCM Resita - FC 2005 Pitești
- Etapa 3: CSM Raâmnicu Valcea - GAZ METAN Medias
- Etapa 3: FC Caracal - UNIREA Alba Iulia
- Etapa 3: FC Târgoviste - FC ARIESU Turda
- Etapa 3: CFR Timisoara - CS JIUL Petrosani
- Etapa 3: CS MURESUL Deva - POLITEHNICA 1921 STIINTA Timisoara
- Etapa 3: LIBERTY Oradea - MINERUL Lupeni
- Etapa 3: INDUSTRIA SARMEI - CORVINUL 2005
- Etapa 4: Corvinul - Fcm Targoviste
- Etapa 4: Fc Arges - Csm Rm. Valcea
- Etapa 4:Ariesul Turda - FCM Caracal
- Etapa 4: Gaz Metan Medias - IS Campia Turzii
- Etapa 4:Apulum Alba Iulia - CFR Timisoara
- Etapa 4: Poli II Timisoara - Liberty Oradea
- Etapa 4: Jiul Petrosani - Muresul Deva
- Etapa 4: Minerul Lupeni - Severnav Turnu Severin
- Etapa 4: FC Bihor - FCM Resita
- Etapa 5: FC DROBETA - POLITEHNICA 1921 ȘTIINȚA Timișoara
- Etapa 5: FCM Reșița - MINERUL Lupeni
- Etapa 5: CSM Râmnicu Vâlcea - FC BIHOR Oradea