View Poll Results: Este buna noua impartire?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Da, este mai clara impartirea pe sectiuni

    4 40.00%
  • Nu, era mai bine ca toate sa fie la un loc

    2 20.00%
  • Mi-e indiferent

    4 40.00%
Results 1 to 10 of 10

Thread: Impartirea Diverselor

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Impartirea Diverselor

    Dupa cum ati observat, categoria de Diverse a fost impartita. S-au pastrat subiectele serioase si dezbaterile in pagina principala, in timp ce discutiile de trecut vremea au fost trecute la Off-topic. Prin acest lucru vrem sa le delimitam, pentru ca fiecare are importanta lui. Va rog sa votati daca vi se pare o impartire buna sau daca lucrurile nu trebuiau sa se schimbe.

  2. #2
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Am eu o intrebare: Cand vreau sa deschid un topic, cine decide daca e sau nu "subiect serios" ? Poate mie mi se pare serios, dar lui Gica Contra sau lui Fane Impotriva Contrazicescu i se pare o gluma subiectul meu. Cum se stabileste genul subiectului abordat?

    Am votat varianta 2. NU.

    PS: De ce "Secretare"-le mele au fost mutate la neserioase si subiectul "Yankee go home" ( care e un subiect usor ) a ramas aici?

  3. #3
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    in orice caz mai trebuie lucrat la numele de 'off-topic' pentru sectiune.
    daca se mentine impartirea e bine sa nu existe nimic in pagina principala (eventual regulament, comunicari etc.) ci doua sectiuni distincte.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #4
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    DA, subscriu.
    Una bucata Diverse "serioase" si una specie de Off-topicuri "neserioase"
    Si la Diverse profunde sa vorbim doar despre inundatii, cutremure si epidemii aviare.

  5. #5
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu-mi place impartirea in 'serios' si 'neserios'. Si glumele au o anumita doza de serios in ele
    Eu sugerez 'categoria grea' si 'categoria usoara'
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #6
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Apar 2 situatii:
    1. Pe un topic de la Diverse grave apre unul si posteaza o mostra veritabila de inteligenta ad-hoc putin mai pe langa subiect, dar care se dovedeste a fi sarea si piperul care condimenteaza reusit topicul. Ce se intampla atunci, va fi exmatriculat la off-topicuri?
    2. Pe off-topicul naravas vine un forumist si posteaza o kestie grava legata de subiect. Ce se intampla, va fi atentionat ca e prea serios?

    Cum se poate face departajarea intre Realitate si Realitate offtopica? Nu se poate sa nu postezi la subiect pe un topic, oriunde ar fi el. Sau se poate?

  7. #7
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    cred ca nici acum nu exista o asa strictete in interpretarea mesajelor...luand in considerare relativitatea lucrurilor, mai mult ca sigur situatiile vor fi evaluate in ansablu

  8. #8
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Freezer, de aia exista moderatori aici, ai incredere in ei

  9. #9
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Inutila impartirea. Un click prea mult sa ajungi acolo plus risc sa nu ajungi acolo...Si ce e mai interesant este pe ...OFF TOPIC D
    THE TRUTH IS OUT THERE

  10. #10
    DPSociety don_denver's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,882
    Reputatie
    1
    Imi este indiferenta..subiectele care imi plac..le gasesc oricum..
    [B][COLOR="Navy"]Sucking all the marrow out of life doesn't mean choking on the bone. [/COLOR] [/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •