Saisprezecimi de finala: 25 octombrie 2017
Optimi de finala: 29 noiembrie 2017
Sferturi de finala: 28 februarie 2018
Semifinale (tur): 18 aprilie 2018
Semifinale (retur): 9 mai 2018
Finala: 27 mai 2018
Saisprezecimi de finala: 25 octombrie 2017
Optimi de finala: 29 noiembrie 2017
Sferturi de finala: 28 februarie 2018
Semifinale (tur): 18 aprilie 2018
Semifinale (retur): 9 mai 2018
Finala: 27 mai 2018
STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.
FRF a stabilit meciurile primul tur al Cupei Romaniei.
In caz de egalitate dupa 90 de minute de joc, se disputa prelungiri si, daca egalitatea persista, se executa lovituri de departajare. Federatia Romana de Fotbal, prin Comisia Centrala a Arbitrilor, va delega arbitri pentru fiecare joc.ACS Transdor Tudora (BT) - CSM Bucovina Rădăuți (SV)
CS Cimentul Bicaz (NT) - AS Viitorul Curița (BC)
AS Unirea Mircești (IS) - CSM Pașcani (IS)
FC 2007 Gîrceni (VS) - Sportul Chiscani (BR)
ACS Voința Cetate (BN) - ACSF Alb-Negru al Studenților Clujeni Cluj-Napoca (CJ)
Progresul Șomcuța Mare (MM) - CS Rapid Jibou (SJ)
AS Luceafărul Decebal (SM) - CS Diosig-Bihardiószeg (BH)
ACS Șurianu 1945 Sebeș (AB) - Unirea 1924 Alba Iulia (AB)
CS Juvenes Târgu Mureș (MS) - AS Unirea Cristuru Secuiesc (HR)
ACS FC Păpăuți (CV) - AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
AS Spicul Șeica Mare (SB) - ASF Zărnești (BV)
AS Voința Biled (TM) - CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)
CS Șoimii Lipova (AR) - CS Millenium Giarmata (TM)
FC Voința Lupac (CS) - CS Inter Petrila (HD)
AS Recolta Dănceu (MH) - Știința Turceni (GJ)
CS Dunărea Calafat (DJ) - AS Milcov (OT)
CS Posada Perișani (VL) - ACS Șirineasa (VL)
AS Colibași (AG) - ACS Urban Titu (DB)
AS Gloria Gaz Metan Cornești (DB) - FC Aninoasa (DB)
ACS Astra Plosca (TR) - AS Mihai Bravu (GR)
Bărăganul Ciulnița (IL) - FC Agricola Borcea (CL)
AFC Regal Sport Club Ferdinand I (B) - ACS Petrolul 52 (PH)
CSO Bragadiru (IF) - ACS Înainte Modelu (CL)
CS Victoria Ianca (BR) - CSM Focșani 2007 (VN)
Viitorul Fântânele (CT) - ACS Pescărușul Sarichioi Jr. (TL)
FC Buzău (BZ) - AS Zimbrul Slobozia Conachi (GL)
STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.
Turul trei
12 septembrie 2017, ora 16:30
Aerostar Bacău - AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
AFCM Alexandria - Viitorul Domnesti
ACSO Filiasi - Sporting Rosiori
Petrolul Ploiesti - Flacăra Moreni
ACS Sirineasa - Atletic Bradu
CNS Cetate Deva - CSM Scolar Resita
Soimii Lipova - National Sebis
Performanta Ighiu - Metalurgistul Cugir
13 septembrie 2017, ora 16:30
CSM Roman - Stiinta Miroslava
Olimpic Cetate Râsnov - AFC Hărman
CSM Focsani - CSM Râmnicu Sărat
Zimbrul Slobozia Conachi - Sporting Liesti
Delta Dobrogea Tulcea - Unirea Slobozia
Agricola Borcea - Înainte Modelu
Vointa Biled - Ripensia Timisoara
Unirea Alba Iulia - Industria Galda
Unirea Cristuru Secuiesc - Sănătatea Cluj
Universitatea Cluj - ACS Fotbal Comuna Recea
Marti, 12 septembrie 2017, ora 16:30
CS Aerostar Bacau - AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 2-0
AFCM Alexandria - ACS Viitorul Domnesti 4-0
ACSO Filiasi - CS Sporting Rosiori 2-1
Petrolul Ploiesti - CSM Flacara Moreni 3-0
ACS Sirineasa - CS Atletic Bradu 2-0
CNS Cetate Deva - CSM Scolar Resita 0-1
CS Soimii Lipova - CS National Sebis 2-1
ACS Performanta Ighiu - ACF Metalurgistul Cugir 1939 7-6 dupa penalty-uri
Miercuri, 13 septembrie 2017, ora 16.30
CSM ROMAN - STIINTA MIROSLAVA 3-4
UNIREA ALBA IULIA - INDUSTRIA GALDA 3-5 după loviturile de departajare
OLIMPIC CETATE RÂSNOV - AFC HĂRMAN 1-2 după prelungiri
VOINTA BILED - RIPENSIA TIMISOARA 1-0
UNIVERSITATEA CLUJ - ACS FOTBAL COMUNA RECEA 5-1
CSM FOCSANI - CSM RÂMNICU SĂRAT 3-1
ZIMBRUL SLOBOZIA CONACHI - SPORTING LIESTI 1-2
DELTA DOBROGEA TULCEA - UNIREA SLOBOZIA 1-4
AGRICOLA BORCEA - ÎNAINTE MODELU 2-1
UNIREA CRISTURU SECUIESC - SĂNĂTATEA CLUJ 1-2
Turul 4
Marti, 3 octombrie
Aerostar Bacău (L3) - Foresta Suceava (L2) 1-0
Agricola Borcea (L3) - Petrolul Ploiesti (L3) 1-4
AFCM Alexandria (L3) - Academica Clinceni (L2) 1-3
CSM Focsani (L3) - Stiinta Miroslava (L2) 0-5
AC Filiasi (L3) - FC Arges (L2) 1-1, 5-7 după penalty
CSM Scolar Resita (L3) - Pandurii Târgu Jiu (L2) 1-1, 7-5 după penalty
Sănătatea Cluj (L3) - Luceafărul Oradea (L2) 3-1
Unirea Slobozia (L3) - Dunărea Călărasi (L2) 2-1
U Cluj (L3) - Olimpia Satu Mare (L2) 2-0
Miercuri, 4 octombrie
Balotesti (L2) - CS Afumati (L2) 0-4
ACS Sirineasa (L3) - CS Mioveni (L2) 1-1 (2-4 la penalty-uri)
AFC Hărman (L3) - Chindia Târgoviste (L2) 0-4
Industria Gâlda (L3) - AFC Hermannstadt (L2) 1-3
Sporting Liesti (L3) - CF Brăila (L2) 2-2 (2-4 la penalty-uri)
Metaloglobus (L2) - Sportul Snagov (L2) 2-0
Performanta Ighiu (L3) - ASA Târgu Mures 1-1 (3-5 la penalty-uri)
National Sebis (L3) - UTA Arad (L2) 1-4
Vointa Biled - ASU Poli Timisoara (L2) 0-1
Saisprezecimi
In aceasta faza vor intra in competitie si cele 14 echipe din Liga 1, care vor face parte din urna A.
In urna B vor lua locul 12 cluburi din Liga 2-a si sase formatii din a treia divizie.
Urna A: Viitorul, FCSB, Dinamo, CSU Craiova, CSM Poli Iasi, Sepsi, Juventus , Gaz Metan, Concordia Chiajna, Astra, ACS Poli, CFR Cluj, FC Botosani, FC Voluntari
Urna B: ASA Targu Mures, CS Mioveni, CS Afumati, Dacia Unirea Braila, UTA Arad,
Chindia Targoviste, Academica Clinceni, ASU Poli Timisoara, FC Arges, AFC Hermannstadt, Metaloglobus Bucuresti, Stiinta Miroslava, CSM Scolar Resita, Sanatatea Cluj, Aerostar Bacau, Unirea Slobozia, U Cluj, Petrolul Ploiesti
Duelurile urmand sa aiba loc pe terenul echipei de categorie inferioara.
16-IMILE CUPEI ROMÂNIEI
Stiinta Miroslava - U Cluj
Chindia Târgoviste - Academica Clinceni
UTA - CS Afumati
Unirea Slobozia - ASA Tg. Mures
Metaloglobus - Gaz Metan
AFC Hermannstadt - FC Voluntari
Petrolul - CS Mioveni
Juventus Bucuresti - Dacia Unirea Brăila
Aerostar Bacău - Dinamo
CSM Scolar Resita - Viitorul
Sănătatea Cluj - FCSB
Chiajna - Astra
FC Arges - CSM Poli Iasi
ASU Poli Timisoara - ACS Poli Timisoara
Sepsi Sf. Gheorghe - CSU Craiova
FC Botosani - CFR Cluj
Meciurile se vor juca pe 24, 25 si 26 octombrie, intr-o singură mansa, pe terenul echipei de categorie inferioara.
Last edited by Leo; 11th October 2017 at 11:40.
Incepand din acest sezon al Cupei Romaniei, va fi introdusa a patra schimbare. Aceasta se va realiza daca un meci nu este decis in 90 de minute si este nevoie de prelungiri.
Meciurile din saisprezecimi
Sepsi - CSU Craiova
ASU Poli - ACS Poli
FC Arges - Poli Iasi
Chiajna - Astra
Sanatatea Cluj - Steaua
Aerostar - Dinamo
Scolar Resita - Viitorul
Braila - Juventus
Petrolul - Mioveni
Hermannstadt - Voluntari
Metaloglobus - Gaz Metan
Unirae Slobozia - ASA Tg. Mures
CS Afumati - UTA
Botosani - CFR
Chindia - Academica Clinceni
U Cluj - Miroslava
24 octombrie
16:00 » FC Arges - Poli Iasi
18:00 » Petrolul - CS Mioveni
19:00 » Universitatea Cluj - Stiinta Miroslava
20:30 » Sepsi - CS U Craiova
25 octombrie
14:00 » AFC Hermannstadt - FC Voluntari
14:30 » CS Afumati - UTA Arad
14:30 » Unirea Slobozia - ASA Târgu Mures
14:30 » Academica Clinceni - Chindia Târgoviste
14:30 » Metaloglobus București - Gaz Metan Medias
14:30 » Dacia Unirea Brăila - Juventus Bucuresti
14:30 » CSM Scolar Resita - Viitorul
16:00 » ASU Poli Timisoara - ACS Poli Timisoara
18:00 » Concordia Chiajna - Astra
20:30 » Sănătatea Cluj - FCSB
26 octombrie
18:00 » FC Botosani - CFR Cluj
21:00 » Aerostar Bacău - Dinamo
''Pentru noi e bine că jucăm aici, că nu mai facem deplasare. Nu mă interesează Cupa României si nici dacă era Cupa Ligii. Nu mă interesează, anul trecut am fost păcăliti în Cupa Ligii, ati văzut. Dacă cineva va striga pe stadion ''Hai Poli'' se vor uita unul la altul, vor fi speriati jucătorii'', a declarat Popa.
E clar, ASU merge mai departe.
FC Arges - Poli Iasi 1-2
Petrolul - CS Mioveni 4-3 dupa penalty
Universitatea Cluj - Stiinta Miroslava 2-1
Acum se joaca
Sepsi - CS U Craiova
Sportul darama barierele rasismului !!!
Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.
PETROLUL - CS MIOVENI 1-1, 4-5 D.P.
Nu stiu de unde iti iei rezultatele delaparis.
Sportul darama barierele rasismului !!!
Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.
Eh am confundat si eu pe acolo. Tot dracu' ala e ... Petrolul, Mioveni, FCSB etc ...
Sportul darama barierele rasismului !!!
Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.
Multa lume, ce sa zic
Sportul darama barierele rasismului !!!
Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.