Page 11 of 23 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 211 to 231 of 467

Thread: Diverse 2017

  1. #211
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    finalele de la Doha se pot urmari aici http://shoof.alkass.net/shoof/play.p...tKbzd0VCtrdz0q
    pana acum Dragulescu pe locul 5 (nota finala 13.983)
    Edit: locul 8...nu am vazut ce a facut. A castigat Thangh Tung Le (Vietnam)
    Last edited by lory; 25th March 2017 at 15:56.
    Where there's a will, there is a way !

  2. #212
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    A pus mainile jos la saritura lui, nu a fost ratare dar nu si-a tinut mainile acasa

    Intre timp Cata argint la BB, o chinezoaica pe 1

  3. #213
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    Catalina locul 2 la barna cu 13.900 (5.8 dificultate, dezechilibrare mare la urcare). Locul 1 China-Liu Tingting (14.466)
    In alta ordine de idei, in calificari la Europene suntem in subdiviziunile 2 si 4 la fete , 2-3 la baieti
    Last edited by lory; 25th March 2017 at 16:48.

  4. #214
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Vreo veste de la St Ettiene ?

  5. #215
    sport legend ela_diana's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ibiza, spain
    Posts
    715
    Reputatie
    1
    Eu citesc ce scrie omul acesta si ma cutremur. Plang pentru fetitele astea si pentru sacrificiul lor zadarnic. http://www.ilfovsport.ro/cu-bocancii...e-gimnastelor/ .
    De ce nu se unesc parintii? De ce nu declara toti ce se intampla. Se evita un scandal care ar putea urni buturuga putreda numita Federatia de Gimnastica.

  6. #216
    manager titus64's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Paralel Larisa 13.850 Laura 12.550 Ioana 12.150

  7. #217
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Super ok note fata de ce am văzut până acu la Ana si Olivia. Mai zi ne te rugam ...

  8. #218
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ela_diana View Post
    Eu citesc ce scrie omul acesta si ma cutremur. Plang pentru fetitele astea si pentru sacrificiul lor zadarnic. http://www.ilfovsport.ro/cu-bocancii...e-gimnastelor/ .
    De ce nu se unesc parintii? De ce nu declara toti ce se intampla. Se evita un scandal care ar putea urni buturuga putreda numita Federatia de Gimnastica.
    Ferească Sfantul Duh... Daca e pe bune, nicio medalie nu mai valoreaza pentru mine personal nimic. Nu stiu cum e posibil asa ceva si de ce toti parintii si fetele majore nu se asociaza sa depuna o plangere si sa dea responsabilii în judecata. Ce e cu frica si cu lasitatea asta????
    In acelasi timp, Larisa si Catalina cum au suportat tratamentul asta ma întreb? 😲 😲 😲

  9. #219
    manager titus64's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Larisa 12.095 Ioana 11.150 Laura11.400

  10. #220
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gaia88 View Post
    Ferească Sfantul Duh... Daca e pe bune, nicio medalie nu mai valoreaza pentru mine personal nimic. Nu stiu cum e posibil asa ceva si de ce toti parintii si fetele majore nu se asociaza sa depuna o plangere si sa dea responsabilii în judecata. Ce e cu frica si cu lasitatea asta????
    In acelasi timp, Larisa si Catalina cum au suportat tratamentul asta ma întreb? 😲 😲 😲
    De fiecare data cand un parinte , un sportiv s-a ridicat sa spuna ceva a fost făcut una cu pământul , incriminat ca mincinos ...exista traume care nu se vindeca o viata, exista oameni care și acum le retrăiesc cu frica . E greu sa te ridici sa spui adevărul pe care nu ti-l poti spune nici tie . Exista sindromul Stockholm. Exista sportivi care au devenit ei insisi chinuitori pentru alti . Unii într-un final au realizat ce este wrong . Alti niciodata .
    Exista oameni pe care i-ati transformat in zei si de acolo , de sus erau greu de aratat cu degetul . Chiar si cand greseau . Erau rasfatatii sortii . Cum putea cineva sa-i acuze de ceva rau ? Cine ar fi indraznit ?
    Personal am crezut ca viața ii va schimba , ca vor fi înțeles ce era inadmisbil in acest secol . Cat de tare m-am înșelat...
    Au mai împrăștiat o generatie inutil ... si tot ce au facut a fost sa reinventeze recrutarea copiilor de 5-7 ani , adunarea lor in campuri de antrenament, departe de parinti . Anacronic si inuman.
    Si alti care au fist îndepărtați de gura lumi , care nu au gasit ce au cautat in occident (cautati interviul vechi a lui Braiesteanu ca sa intelegeti de ce ) si care s-au intors sa-si termine opera .
    Doar cine a fost aproape de gimnastica poate intelege DE CE . De ce e greu de vorbit .
    Nu spun asta cu ura ci cu durere .

  11. #221
    manager Catalin_Nick's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    251
    Reputatie
    1
    Last edited by Catalin_Nick; 26th March 2017 at 11:24.
    Sun-Tzu - "Nu-ti fie teama daca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!"

  12. #222
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ela_diana View Post
    Eu citesc ce scrie omul acesta si ma cutremur. Plang pentru fetitele astea si pentru sacrificiul lor zadarnic. http://www.ilfovsport.ro/cu-bocancii...e-gimnastelor/ .
    De ce nu se unesc parintii? De ce nu declara toti ce se intampla. Se evita un scandal care ar putea urni buturuga putreda numita Federatia de Gimnastica.
    De ce? pentru că probabil 80% din cele incriminate sînt minciuni. Există pe lumea asta o specie de oameni care se cheamă cershetori de atentzie. Dacă le ies si ceva bani pe post de daune materiale, cu atît mai bine.

  13. #223
    senior camigym's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    210
    Reputatie
    1
    Fetele sunt foarte greoaie. Nu s-a schimbat nimic. Lipsa mare de conditie fizica.

  14. #224
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Elgorriaga View Post
    De ce? pentru că probabil 80% din cele incriminate sînt minciuni. Există pe lumea asta o specie de oameni care se cheamă cershetori de atentzie. Dacă le ies si ceva bani pe post de daune materiale, cu atît mai bine.
    QED ... înțelegeți de ce ? Pentru ca astea sunt reactiile . Pentru ca daca indraznesti sa vorbesti te vor face una cu pământul. Asta se intampla de 27 de ani de cand urmaresc fenomenul .

  15. #225
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    [QUOTE=camigym;4364105]Fetele sunt foarte greoaie. Nu s-a schimbat nimic. Lipsa mare de conditie fizica.[/QUOTE
    Nu greoaie mi s-au părut ci prea precaute , temătoare in executii. Dar era ce ma asteptam dupa atat de mare pauza competițională .
    Au bagaj dar inca leaga cu teama . Multa teama de esec . Nu au concursuri.

  16. #226
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Ioana a ratat din nou, Larisa nu. A parut mai calma Larisa azi.

  17. #227
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Evolutiile de azi plus notele D explicate https://www.youtube.com/watch?v=FxGvqf_AzF8

  18. #228
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Se observa o siguranta mai mare la paralele a Larisei, probabil perioada cu accidentarea de la picior a ajutat o sa progreseze la acest aparat.
    La BB mai este mult de lucrat din pacate, si CE bat la usa. Pe exercitiul prezentat azi la barna a luat 13.200, si daca na gandim ca E ul a fost undeva in jur de 8 rezulta o dificutate foarte mica (5.2-5.4 pe acolo). Acel user ce calculeaza nota D conform noului cod de punctaj acorda toate legarile, dar in practica am observat cu totii la ultimele concursuri ca arbitrele de la D sunt foarte exigente in acordarea legarilor.
    Si-a adaugat acel element cotat E, la artistic, cloche 360, corectati ma daca gresesc - arata foarte urat :| , nu cred ca il primeste la cum il intoarce, si daca il primeste pierde la executia cred toata valoarea lui.
    Ii trebuie si 1080 ul musai la coborare daca vrea sa face ceva la CE..altfel, greu

    Am mai constatat ca la paralele celelalte fete iau 11 fara ratare :| ..ma intreb ce-or face cand cad. Si nu stiu cat este vina lor, si cat a noului cod

  19. #229
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Sper ca macar la mondiale Larisa sa prezinte o alta coregrafie la barna. Da prea mult din mainI.......Laura se recupereaza incet si sigur - rabdare si incredere ii doresc. Ioana in schimb are si ea nevoie De o coregrafie decenta la barna, miscarile alea gen anii 80 mi se par depasite. Ioana avea executii foarte bune la barna acum doi ani De ex. a fost si ea accidentata si a stat pe tuna o gramada?

  20. #230
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Eu la cele 3 fete de ieri si la catalina văd că sunt pe drumul cel bun. Paralelul ioanei de ieri a fost notat cu 13.100.. Laura nu a ratat, ok are exerciții usurate, Dar tot e ok. Larisa a luat 14.050 la paralele si pare sigură pe ea acolo. Bârnă e în reconstrucție, mă aștept să fie mai bine la europene. Cata la fel e în reconstrucție la bârnă, Dar pare cea mai stabilă în exercițiu aici. La sol. Se vede că are de muncit..
    Oare de ce nu au făcut și sol si sărituri cele 3?

    Eu echipa o văd așa : Larisa, catalina, Ioana si Laura.

  21. #231
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Sper ca macar la mondiale Larisa sa prezinte o alta coregrafie la barna. Da prea mult din mainI.......Laura se recupereaza incet si sigur - rabdare si incredere ii doresc. Ioana in schimb are si ea nevoie De o coregrafie decenta la barna, miscarile alea gen anii 80 mi se par depasite. Ioana avea executii foarte bune la barna acum doi ani De ex. a fost si ea accidentata si a stat pe tuna o gramada?
    Chestia cu datul din maini e chestie romaneasca . Si Catalina exagereaza in privința asta.
    Una peste alta , pentru primul concurs după n-spe mii de ani nuh a fost catastrofal . Se vede clar lipsa concursurilor . Sa speram ca va fi bine .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •