Page 640 of 692 FirstFirst ... 140540590630638639640641642650690 ... LastLast
Results 13,420 to 13,440 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #13420
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,031
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Stiam ca e rated R, dar asa ceva... Holy shit. Wolverine dezlantuit. X-23 si ea la inaltime.
    Si eu unde-l vad?

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Faci gāt, Ioane?
    Nici nu inteleg ce dracu zici acolo!


    Ala cu Bridges, auzi la el... Hell or High Water!?
    Tripple 9! Atunci o sa ia ceva oscar un film politist chiar dupa ce castiga o carte de gen, bestseller in Malaesia!
    Last edited by Johnny D; 2nd March 2017 at 07:29.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #13421
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Si, spre disperarea femeilor, e cu alifia.
    De ce mai? Mie mi se pare mai ok asa, macar stiu sigur ca oricum nu erau sanse
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  3. #13422
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,031
    Reputatie
    0
    Mereu trebuie eu sa nu am rabdare pana apare calitate buna la ceva film, si mereu tre sa mi-o iau peste nas. Cred ca toata lumea stie engluja in mileniul 3 si n-are sens sa rescriu ce-am scris, daca nu, du-te ba-napoi in mileniu 2! Oricum in lb romana suna mult mai de kkt, mult mai bun asa.

    Split 8.5/10 - Just seen it and I must say I liked this movie more than Tarantino's The Hateful Eight. The main role is played by James McAvoy, for those of us still unfamiliar with him, he's the guy from X-Men: Origins/Apocalypse, the young Professor X. As we didn't have a feast in this year's oscars as I think most would agree, I was wandering why wasn't he nominated there, I mean fuak, has anyone else seen what he did here!? But then I read more carefully, this movie was released only about mid January so it did not classify as a 2016 movie.

    You can't tell what's what about an actor until he is given the right stuff, the right scenery to work with. Take the guy from Deadpool for exemple, Ryan Reynolds, he does well in that movie, but 14 years ago he played that extremely superficial Van Wilder and fed those stuck up Harvard shits some dog cum in cookies. Of coarse we all liked that scene but his role was out of the charts of dumb. And then only 8 years later he plays that great role in Buried, in 2010. Practically he makes all that movie almost all by himself and manages a very good movie out of it.

    The moral is that you never know how an actor will develop or how deep his talent goes until he is put to the real test. And that my friends happened in Split with our dear young Professor X. I deeply enjoyed this movie, watched the ending about 4 times and I regret I didn't wait for the HD/Bluray version as I have no cinema in my little town for the moment. I thought it will be a 7/10, mostly 7.5/10 rated movie so with no obvious special effects I might lose, I thought I would give it a go in a shady quality. Boy was I wrong, this is the type of movie you see as clear as possible, in a cinema if you got the chance. I will re watch it in the best quality possible when it will be released, no doubt, I don't wanna miss every little thing from McAvoy's best performance to date!

    I regret ever calling him gay in relations with the new young X-Men I disliked at the time, this guy is simply... great. He would have been an oscar nominee I think, if the movie would have been released just a month earlier. Bad luck for him opposed to us, who got the real treat in early 2017.
    Last edited by Johnny D; 5th March 2017 at 15:27.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #13423
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,348
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    De ce mai? Mie mi se pare mai ok asa, macar stiu sigur ca oricum nu erau sanse
    Aha. Strugurii erau acri pe bune.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  5. #13424
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Aha. Strugurii erau acri pe bune.
    Corect
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  6. #13425
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Am vazut ieri un film bun, I, Daniel Blake.

  7. #13426
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Am vazut Arrival, a fost ok. Ma asteptam la altceva.
    Rape a pregnant bitch and tell my friends I had a threesome

  8. #13427
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,031
    Reputatie
    0
    Da-i si tu un 7, si facem un high five you, me and Eddy. Like never before, or ever since again!

    Kubo and The Two Strings 2016 7/10 Un pic cam overrated pe IMDB, dar e bun, merge pentru copii si copilandrii.
    Moana 2016 7.5/10 Destul de misto! Melodia Moanei interpretata de vreo 2 ori in film de catre Auli'i Cravalho(Moana) e chiar misto!

    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #13428
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,348
    Reputatie
    0
    Logan
    Nu pot sa-i dau nota pentru ca l-am vazut ieri si inca am sentimente contradictorii in privinta lui.
    Pe de o parte, imi vine sa-i dau 2/10, iar pe de alta, 9/10.
      Spoiler: {option} 
    I-as da nota mica pentru ca au retras un personaj legendar si retragerea a fost cam trasa de par. Logan are o varsta de aproape 150 de ani si in ultimii 30 a imbatranit mai mult decat in 100. Iar acest lucru nu-i ok, trebuia gasita alta metoda.
    In Days of Future Past actiunea se petrece in 2023, iar Logan e in forma foarte buna. Apoi, in 6 ani, ajunge un bosorog ramolit.

    Nota mare i-as da-o pentru realizarea de exceptie si pentru ca au facut inca un film dedicat lui Wolverine care a fost chiar reusit ca actiune.
    Totusi, faza cu imbatranirea a fost slabuta, iar fazele cu acele harpoane care trec atat de usor prin 2 straturi de adamantium au fost niste prostii.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  10. #13429
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,031
    Reputatie
    0
    Lala Land 7/10 - Filmul e salvat intru catva de finalul sau care-ti da usor de gandit: ce-ar fi fost daca... Muzica mi s-a parut de-a dreptul mediocra, dansul iarasi cu accente mari de corny, si inceputul a fost absolut penal. 90% din cei care o sa incerce sa vada filmul asta n-o sa reuseasca sa treaca peste inceput, I mean, who the fuck, in his right mind starts to sing in an traffic jam!? WTF?! That's beiond retarded. Dar daca treci de acea scena, sa zicem ca nu-ti pierzi timpul chiar pe degeaba.
    Moonlight 7.5/10 - Sa fiu sincer, inteleg pe deplin de ce l-au ales ca fiind peste Lala Land si de ce Samuel L. Jackson a lacrimat usor cand a filmat scena decernarii cu telefonul. E un film care lu Eko cred ca i-ar place. Sau poate ca nu, primele 10 minute din film sunt relativ seci si ai vrea sa te lasi, dar pe urma iti multumesti daca continui. Filmul e impartit pe 3 capitole, el mic, el adolescent, el mare. Eu le dau note cam asa:
    Capitolu 1 - i.little - 9/10
    Capitolu 2 - ii.chiron - 7/10
    Capitolu 3 - iii.black - 6/10
    Ultimele 2 minute din capitolu 1 sunt godlike, de aia are si nota asa mare, deci nu fac spoiler dar dialogu ala dintre Little si Juan e absolut bestial, care se termina cu fata lu Juan, traficantul de droguri in lacrimi. 10/10 pentru scena aia, una din cele mai bune din toate timpurile. Practic scena aia e tot filmul, restu e bunicel pe alocuri, pe alte locuri e slab.
    Assassin's Creed 8/10 - Film bun de tot. Adica, cum sa explic, 75% din film a fost mediocru, dar acel 25% in care apar asasinii de la 1500 din vechea Spanie, asasini care luptau impotriva inchizitiei si ordinului templierilor este exceptional. Poate m-a afectat pe mine putin mai mult deoarece sunt usor familiar cu jocul dupa care a fost facut filmul dar acesti ninja spanioli sunt ceva dupa ce si ninja niponi pot lua lectii. Desi film american, spaniola vorbita in film e impecabila, asta mi-a placut. 2 scene au fost bestiale si-au marit cu mult nota generala a filmului:
    1. Cand asasinii isi fac pt prima data aparitia, cum sunt filmati din spate cu acelasi look dar arme diferite, fiecare pe stilul lui, si scena in sine in care un templier cu armata lui au prins fiul sultanului care era de partea crezului asasinilor, l-a scos de la familia care-l ascundea, a ordonat sa-i fie spanzurata familia in fata capului familiei si apoi sa fie ars tot satul. O mana de asasini impotriva unei armate! "Our life has no meaning, only the creed! We work in the dark, to save the light! Nothing is true, everything is permitted!" Bine, mai mult sau mai putin asa cum zic, dar cam asta e ideea. Ii dau 9/10 scenei aleia.
    2. Cand scapa cei 2 asasini de la executie, Aguilar si prietena lui, absolut bestial e facuta acea escapada din orasul inchizitiei si templierilor: doi asasini, cei mai buni si ultimii ramasi in viata, incearca sa scape de o armata printr-o agilitate si rapiditate iesite din comun. Aici filmul seamana cu jocul cel mai mult, de unde e si inspirat. Nu fac spoilere dar zic ca si scena asta e 10/10. Right up there with the best action scenes of all time!
    Restul filmului e de-a dreptul mediocru sau chiar slab pe alocuri, poate un 5.5/10, dar cele 2 scene "furate" din videogame compenseaza cu varf si indesat! Se asteapta partea a 2-a din film, e de urmarit. Eu sper sa mai ia faze din joc, jocul din cate stiu a fost bun de tot, cel putin ce-au furat ei a fost excelent.
    Last edited by Johnny D; 13th March 2017 at 00:23.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #13430
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Am vazut si eu Assasin's Creed ieri. Eu ii dau un 5/10 sincer, chiar m-a plictisit foarte tare, adica a urmat o formula cliseica chiar a Hollywood-ului cand vine vorba de filmele adaptate dupa jocuri video. Meh, inteleg ca genul acesta de filme au fanii lor, insa pe mine personal nu m-a impresionat cu nimic, mi s-a parut un film care abia a reusit sa fie decent.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  12. #13431
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,031
    Reputatie
    0
    Ceva de genu am zis si eu, cu exceptia acelor 2 scene din joc care mie mi-au placut mult! M-a luat cu fiori, pt c-am jucat si jocul putintel!
    Oricum prezentul a fost de tot kktul, insa cand s-a mers in trecut(indiferent de cum si ce dracu), actiunea a fost foarte misto, parerea mea.
    Urmatorul Assassin's Creed se va desfasura in prezent, e greu de crezut c-o sa-l faca mai bun, dar... o sa-l incerc atunci cand va veni vremea.


    PS: Chuck Norris can't do that!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #13432
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    PS: Chuck Norris can't do that!
    Pai sigur ca nu, el doar a pus banii si a construit toate aparatele alea din clinica Abstergo.

    Dupa care l-a angajat pe Brusc Vilis, sa faca el scenele, ce mama naibii ...

  14. #13433
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Logan
    Nu pot sa-i dau nota pentru ca l-am vazut ieri si inca am sentimente contradictorii in privinta lui.
    Pe de o parte, imi vine sa-i dau 2/10, iar pe de alta, 9/10.
      Spoiler: {option} 
    I-as da nota mica pentru ca au retras un personaj legendar si retragerea a fost cam trasa de par. Logan are o varsta de aproape 150 de ani si in ultimii 30 a imbatranit mai mult decat in 100. Iar acest lucru nu-i ok, trebuia gasita alta metoda.
    In Days of Future Past actiunea se petrece in 2023, iar Logan e in forma foarte buna. Apoi, in 6 ani, ajunge un bosorog ramolit.

    Nota mare i-as da-o pentru realizarea de exceptie si pentru ca au facut inca un film dedicat lui Wolverine care a fost chiar reusit ca actiune.
    Totusi, faza cu imbatranirea a fost slabuta, iar fazele cu acele harpoane care trec atat de usor prin 2 straturi de adamantium au fost niste prostii.
    Au explicat bine faza cu imbatranirea. Si In Days of Future Past deja avea niste par alb. Si arata ca dracu si pentru ca statea neingrijit prin desert etc.

  15. #13434
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,031
    Reputatie
    0
    Jack Reacher 2 --- 6.5/7 - Bunicel, dar mai slab decat primul. Average Tom Cruise movie. He's over 50, but he's still got it.
    Mission Impossible 5: Rogue Nation --- 7/10 - Yep, he's still got it.
    I, Daniel Blake --- 7.5/10 - Intr-adevar film bun, mi-a placut si mie. Tare de tot mosu!
    Ar fi misto s-ai un prieten ca si el, care spune lucrurilor pe nume!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #13435
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Am vazut si eu Assasin's Creed ieri. Eu ii dau un 5/10 sincer, chiar m-a plictisit foarte tare, adica a urmat o formula cliseica chiar a Hollywood-ului cand vine vorba de filmele adaptate dupa jocuri video. Meh, inteleg ca genul acesta de filme au fanii lor, insa pe mine personal nu m-a impresionat cu nimic, mi s-a parut un film care abia a reusit sa fie decent.
    mda, l-am vazut si eu, sambata si duminica. in trei reprize.
    slab, spre foarte slab. daca il faceau cu actiunea doar in trecut, ceea ce puteau sa faca foarte usor, poate iesea ceva mai bun. asa insa....

  17. #13436
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,031
    Reputatie
    0
    Deci a fost ca jocul Barcelonei cu Deportivo!
    Sicer, nici eu nu m-am putut uita la meciul ala decat in 3 reprize, toate de cate 3 minute.

    Eu nu inteleg cum poti sa te uiti la un film de actiune, sa te plictisesti si pe urma sa te uiti iar.
    Pai e film care tocmai prin dinamica actiunii atrage, nu prin valoare artistica, daca asta nu te atrage, il lasi dracu si te apuci de altceva.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #13437
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    E slab rau Assassins Creed. Pierdere de timp & bani

  19. #13438
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,031
    Reputatie
    0
    Ai fost la cinema?
    Mie mi-ar fi placut sa-l vad pt prima data acolo, dar mie mi-a placut si jocul asa ca-s subiectiv.

    Grimsby 7.5/10 Cateva faze tari de tot, am murit de ras la faza cu elefantii. Jesus Christ!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #13439
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Deci a fost ca jocul Barcelonei cu Deportivo!
    Sicer, nici eu nu m-am putut uita la meciul ala decat in 3 reprize, toate de cate 3 minute.

    Eu nu inteleg cum poti sa te uiti la un film de actiune, sa te plictisesti si pe urma sa te uiti iar.
    Pai e film care tocmai prin dinamica actiunii atrage, nu prin valoare artistica, daca asta nu te atrage, il lasi dracu si te apuci de altceva.
    Am inceput sa il vad sambata seara, m-a luat somnul si m-am culcat, Dupa 31 de minute din film. L-am reluat duminica pe la 8 dimineata, fiind treaz de la 5, m-a luat somnul si m-am culcat Iar, Dupa alte 40 de minute. M-am trezit si am avut 3 meciuri si abia Dupa AIA s-a terminat chinul. De asta L-am vazut in trei reprize si da, meciul Barcelonei a fost chiar mai plictisitor decat prostia asta de film.

    Cat despre actiune, cam putintica.
    Il stii pe negrul din filmul asta?? Pune mana si vezi The Wire, e genial acolo.

    AAA, sa nu uit, tot filmul e extrem de previzibil.
    Nota, 4,1/10

  21. #13440
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,031
    Reputatie
    0
    Fix acuma imi zici cand am aflat ca s-a continuat anime-ul Prince of Tennis, seria 2001-2005 cu o alta serie netradusa in engleza ca titlu, dar e ceva de gen King of Tennis incepand cu 2012. N-aveam sperante ca se continua dar tocmai am aflat ca totusi s-a continuat, abia astept sa ma apuc sa vad ce face printul o data ce-a ajuns destul de bun sa aiba victorii pe tablourile de GS! Eu cum sunt fan tenis, anime-ul asta e pur si simplu GOLD! Plus ca mi-am amintit si de anime-ul "JoJo's Bizarre Adventure" care e si el excelent daca treci peste inceputul idiot rau de tot. Daca vrei detalii, cauta postul meu de aici: https://forums.bakabt.me/index.php?t...072#msg5141072. Dar cum nu vrei, ramai cu "The Wire".
    M-as uita daca nu s-ar fi uitat cineva pt mine acu 2 ani, si ar fi postat aici dupa fiecare sezon ce-a crezut, cu greu a ajuns serialu ala bun pe la sezonu 3! N-am atata rabdare daca n-am reusit sa termin primu episod macar fara sa adorm! Si am mai zis, in viata mea n-am adormit la un film la care m-am uitat pe calculator (adica interesant ca asa am ales), in afara de momentul asta de care inca mi-e rusine!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •