Asa cum dzice shi titlul Dracul asta de Iacov i un naiv incurabil. N-are nici o treaba cu ceea ce se numeshte fotbalul cu cu exceptzia unor idei fanteziste ce numai in utopia propriilor iluzii se vor putea face vreodata relatzionate cu realitatea.
In alta ordine de idei poate sa vina cu multe acuze shi jenibilitatzi de ordin personal dar i-ash sugera sa nu le grefeze pe imaginea clubului, sa-shi tzina pliscul ala buclucash al lui shi sa aleaga lase staff-ul tehnic sa-shi puna in valoare atributziile
Sunt suporter vechi(5 ani) a echipei FC National shi-mi doresc daca e asa destept precum se crede sa nu mai imprumute jucatori de la alte echipe indiferent de obiectiv sau de imposibilitatea indeplinirii lui shi sa inceapa sa construiasca o echipa, in divizia inferiora, chiar daca de valoare indoielnica dar statornica-sa inchege un prim 11 dublat (lot de 22-25) fara a mai vinde sau aduce cu galeata jucatori de incercare, sau altzii de valoare doar pentru scurte vacantze in Cotroceni.
Daca nu va face asta va primi din strafundul fiintzei mele profunde sentimente de dezaprobare, repugnantza, dezgust, sila shi de ce nu shi precoce dorintza de indepartare de la echipa, pt ca nu vreau sa dezvolte vre-un Jean Padureanu prin Cotroceni, ca dupa indelungile suferintze de an de an pe care sunt convins ca nu numai eu le-am resimtzit ca suporter al acestei echipe, numai asta imi lipsea.
Asa ca-l sfatuiesc acu din suflet sa se consulte cu altzi cunoscatori de fotbal shi sa capete experintza inainte sa actzioneze. Eu personal l-am scuzat shi mia mult l-am sustzinut in antrenamentele principiale de nebunie cerebrala care le-a condus impotriva Presedintelui LPF Dumitru Dragomir shi cu alte scandaloase ocazii invocandu-i naivitatea...................................Daaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAAAAAAAA acuma nu, Mnezoule..., nu se mai poate te rog din suflet Domnule Constantin Iacov sa va revizuitzi precedentele actziuni shi sa reflectatzi asupra erorilor din trecut pt a nu le mai repeta sau agrava inutil,... mai bine dzis cu pretzul pierderii mintzilor mele shi ale unor amaratzi de batrani care de juma de secol is langa echipa (Tzarana de le fie ushoara! )
Sunt sigur ca vremuri mai bune vor veni cu conditzia de a fi dorintza de pricepere shi considerente la opinia din jur din partea dumneavoastra.
Mah oameni buni io cam asta i-ash avea de spus shi cam asta-i off-u' meu in legatura cu domnul Iacov! As vrea sa vaz opiniile Dvs. nu ezitatzi sa le exprimatzi. Al vostru JD