View Poll Results: cine triumfa?

Voters
51. You may not vote on this poll
  • Dinamo

    20 39.22%
  • Rapid

    6 11.76%
  • Poli

    6 11.76%
  • Arges

    5 9.80%
  • Apullum

    0 0%
  • Gloria

    2 3.92%
  • Otelul

    12 23.53%
  • Petrolul

    0 0%
Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 156

Thread: Cistigatoarea Cupei Romaniei?

  1. #43
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    RUSINE DINAMO!!!!!!!!!!!!!!

    ACUMA SUNTETI SI VOI IMPOTRIVA LUI NETOIU .
    FITI FARA GRIJA CA TOT NETOIU O SA VA ARUNCE IN groapa DE GUNOI
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #44
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    da ce sa spun va incurcat cainetoiu cu jucatorii lui, pe care acum ii jeliti ca pleaca 8)
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #45
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    ady_azzuro, la cine te referi "si voi"??? M-am exprimat eu, sau altii p-aici cum ca ne bucuram la faptele lui netoiu??? Vad ca esti relativ nou pe forumul asta...crede-ma pe mine, n-au existat aprecieri de genul asta!
    El este un exponent al "elitelor" de 2 lei care conduc fotbalul romanesc. Nu incurca borcanele...
    Nu cunosc in mom. de fata prea multi suporteri, indiferent de echipa preferata care sa simpatizeze prea mult cu cei care conduc clubul respectiv. Poate tu cu dinel aveti alta opinie

    Nici macar atunci cand acest individ va conduce clubul Dinamo catre rezultate bune in Europa (similare cu cele de acum mai mult de 12 ani) ceea ce ma indoiesc, oricat as fi de dinamovist (asta a propos de obiectivismul unora ), nu cred ca va reusi sa ma convinga.

    Asa ca, hai sa rezumam discutia strict la jocul de fotbal. Si daca tot topicul asta se refera la Cupa Romaniei...lasa-i pe cei ce-au mai ramas in joc sa-si dea cu parerea...si nu muta discutia tot catre obsesia multora de pe forumul asta, ok?

  4. #46
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    gicule s-ar putea sa ai dreptate 8) , tre sa intelegem ca vreti sa repetati partida de anul trecut cu Astra cu "posibila" infruntare cu Petrolul de anul asta
    ca doar sunteti castigatori de cupe
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  5. #47
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro

    Ia uite frate cum vin cainii pe forum ca melcii dupa ploaie
    Sunteti pe val si ati inceput sa va laudati prin toate partile , vb lu` EDMOND si a` lui inter cand erati la retrogradare nu vedeai pic de caine pe aicea, acuma va dati mari si tari
    Vise placute incontinuare baieti , ca o sa va vanda jiji netoiu toata echipa , o sa va faca mai mult rau decat ne-a facut noua , dar voi nu o sa va mai reveniti o va duceti incet incet spre DESFIINTARE , doar nu va cheama CRAIOVA sa va reveniti din propria cenusa 8) 8) 8)
    Bucurati-va pana la iarna cand o sa vina Mos Craciun cu sacu` si o sa va ia jucatorii
    Numa` bine caini spurcati....
    Hai pe bune. Voi de cand asteptati sa reveniti ati inceput sa si delirati. Si daca vinde gigi toata echipa ne vom revenii oricum mai repede decat voi. nu stiu de ce in continuare va luati de Dinamo cand voi aveti n probleme si noi jucam de departe cel mai atractiv fotbal din Romania.

    P.S JJ tata vedem duminica cine castiga insa pana una alta ia spune tu cine joaca in UEFA si cine nu.

  6. #48
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    inter, nu ma intereseaza viitorii adversari ai lui Dinamo in Cupa. Poate sa fie oricine

    Daca iti aduci aminte bine, anu' trecut in meciurile cu Astra, intr-unul din ele (tur sau retur ca aici eu nu-mi aduc aminte) am fost defavorizati de arbitraj. Ca arbitrii si-au luat revansa in urmatorul meci...asta-i alta problema. Oricum, nu-mi convine atunci cand se castiga un meci aranjat (chiar de catre Dinamo)! As putea chiar spune ca asta e unul din motivele pt. care multi suporteri nu prea merg la meciurile aranjate. Crede-ma cunosc f. multi din astia...nu numai dinamovisti

    Nu pot decat sa sper ca nu vor mai fi astfel de situatii, de-asta am si zis...hai sa vorbim despre fotbal daca se poate, nu despre magarii sau alte chestii pe care le fac "mult iubitii conducatori"

  7. #49
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    chestia asta ca ati fost defavorizati de arbitraj in meciurile cu Astra e de "cronica carcotasilor"

    Oare cand veti avea puterea de a recunoaste un FURT

    Cred ca NICIODATA !
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  8. #50
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    inter, eu incerc sa evit sa discut cu tine pe tema Dinamo, insa am si eu o intrebare de ce cand Dinamo castiga un meci este automat blat sau furt cu arbitrii iar cand alta echipa castiga cu ajutorul arbitrilor atunci este considerata greseala omeneasca?

  9. #51
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    ieppy, n-am nici o "problema " cu tine , dar daca esti FAIR-PLAY , tre sa recunosti ca la meciul cu astra din primavara i-ati "macelarit" pe aia :x

    Nu contest faptul ca nu v-i sa dat un penalty, dar ce s-a intamplat la acele meciuri a depasit orice limita
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  10. #52
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    total de acord cu tine, insa de ce automat trebuie sa se spuna ca Dinamo a furat acel meci? De ce nu se face ca la alte echipe cand se spune ca arbitrul a gresit?

  11. #53
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    Ieppy, "greseli" ca in acel meci de "arhiva" n-am vazut in viata mea (si am vazut destule meciuri )
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  12. #54
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Ai sunt cainii astia , o intorc ca la ploiesti cand se simt inferiori 8) 8) 8)
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  13. #55
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    Ady sa inteleg ca esti vreun guru care vede in urmatoarea etapa a cupei un meci intre caini si gazari ?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  14. #56
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Ai sunt cainii astia , o intorc ca la ploiesti cand se simt inferiori 8) 8) 8)
    ady tu ai multe probleme bai tata. Cine se simte inferior in afara de tine? In afara de Dinamo despre ce mai stii sa vb.? Si ce daca va juca Dinamo cu Petrolul? Sper insa ca nu pentru ca daca batem va striga lumea ca a fost blat. De aia sper sa picam cu o echipa ca Timisoara ca sa nu mai comenteze nimeni daca ii batem.

  15. #57
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    dupa luni si luni in care au pastrat un "low profile" pe acest forum (prietenii stiu de ce), s-au trezit in cele din urma si dinamovistii (buna dimineata baieti, mai vorbim dupa ce va beti cafeluta de dimineata si va mai dezmortiti putin).

    de-acum incolo sunt linistit: clinciurile dintre timisoreni si olteni se vor atenua vizibil pentru ca tinta reala a iesit "into the open".
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  16. #58
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Phil baiatule asta cam asa e. Voi cand nu stiti ce face dati in Dinamo, insa ca sa vedeti ce buni prieteni sunt oltenii si timisorenii cum dintr-un motiv sau altul nu mai aveti ce spune de Dinamo va injurati unul pe altul. La asa prietenie ce pretentii sa mai am sa fiti si voi obiectivi?

  17. #59
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    ady tu ai multe probleme bai tata. Cine se simte inferior in afara de tine? In afara de Dinamo despre ce mai stii sa vb.? Si ce daca va juca Dinamo cu Petrolul? Sper insa ca nu pentru ca daca batem va striga lumea ca a fost blat. De aia sper sa picam cu o echipa ca Timisoara ca sa nu mai comenteze nimeni daca ii batem.
    Lasa fiule ca la varsta mea nu am asa multe probleme , si nici inferior nu ma simt fatza de ceilalti
    Yo mai stiu sa vb si de stelisti rapidisti moldoveni banateni ardeleni dar nu in ultimul rand despre caini 8) 8) 8)
    Intorsul ca la Ploiesti a fost doar o zicala despre care dinamovistii se pare ca habar n-au , dezavantaj voi....

    O sa comentam mai pe larg dupa eliminarea lui dinamo , indiferent de echipa care o va invinge mai mult ca sigur
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  18. #60
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ayrton
    Albastreata, ala care era cu cincinalele si cu "toarasi" era de-al vostru, nu-l mai bagati altora: cum era Ceausescu, asa sunt toti oltenii: inculti, avari si parveniti! (Cu 2 exceptii: EDMOND si inter, care imi dau impresia ca din greseala tin cu Universitatea, acel cadavru de echipa, care mai bine s-ar desfiinta, ca tin un loc ocupat degeaba in A...)
    Ayrton, ramai numarul unu la capitolul dinamovisti pe forumul asta... Daca Ceausescu zici ca a fost al nostru si pe voi v-a defavorizat, tu te-ai impus in postarile tale la capitolul cultura si mai ales ai informatii despre noi de genul avari si parveniti... Mai ramane sa desfiintati echipele care va cam incomodeaza la capitolul fotbal, mai ales din provincie, ca sa puteti in sfarsit sa fiti "cea mai" si "cei mai"...!
    (A)

  19. #61
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    total de acord cu tine, insa de ce automat trebuie sa se spuna ca Dinamo a furat acel meci? De ce nu se face ca la alte echipe cand se spune ca arbitrul a gresit?
    Uite ieppy, eu consider ca ati batut pe bune la Brasov. Nu am nici un motiv sa consider acel meci un blat. Altmayer n-a gresit, a furat pe fatza. Una e sa ai o greseala doua, chiar daca-s fatale si influienteaza scorul si alta e sa fluieri '90 de minute + prelungiriile care au fost intr-o singura directie. La voi ieppy astea-s doar mici recidive si nu e normal sa te alarmezi cand lumea condamna conducerea clubului Dinamo.
    De la infiitare au avut asta in program. Ciudat e ca aceasta echipa are si azi suporteri, putini e adevarat... dar are. :?

  20. #62
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Daca s-ar juca o finala de cupa Dinamo - Poli, n-ar fi cinstit ca meciul sa se dispute la Bucureshti...

    Ar trebui ales un orash la distantza aproximativ egala fatza de tm shi buc...

    ... de exemplu Craiova
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  21. #63
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Vad ca exista o opinie mai mult sau mai putin comuna a celor de pe forumul asta, ca pana acum noi, "dinamovistii", am devenit activi de-abia acum, cand echipa o duce mai bine. Pe cand, in lunile (!?!) trecute erau prea putini...

    Probabil ca activi din pct. vostru de vedere inseamna sa te bagi in toate discutiile, chiar daca te intereseaza sau nu, sa-ti spui parerea, sa-njuri pe cat mai multi...si uite cum ai iesit in evidenta! Deja observ prea multe "nick-uri" ce se comporta asa.

    Cu exceptia catorva nick-uri ce-au aparut relativ recent (ca sustinatori ai lui Dinamo) majoritatea celor care v-au contrazis era de mult pe-aici...

    cam atat...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •