Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 95 of 95

Thread: LE e frica ...ca le pleca....oltenii

  1. #85
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    nu a spus nimeni ca suporterii dinamovisti au o vina directa in faptul ca netoiu a facut ce a facut.Poate doar pentru ca va bucurati cand batea dinamo desi stiati foarte bine ca erau blaturi sau titluri primite cadou de la guvern nu castigate pe teren.
    Dar clubul dinamo nu-l pot accepta pentru ca este infiintat de rusi, aparitia lui a dus la distrugerea a doua titluri. Pentru ca nu a renuntat niciodata,nici azi, la 'binefacerile' si avantajele faptului ca a fost clubul internelor adica santaj , amenintari si trafic de influenta. Iar daca ne faceati numai noua probleme ma gandeam ca poate a fost o intamplare nefericita dar dinamo a distrus de-a lungul timipului multe alte echipe sa ne amintim de Corvinul sau Poli , si alte echipe au avut probleme cu securitatea
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  2. #86
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    dinamovistii, slabutzi rau de tot. Deh, asa e cand nu te ajuta realitatea. Adevarul suna mult mai convigator .

  3. #87
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    DE UN LUCRU SINT SIGUR, INDEFIRENT UNDE M-ASI FI NASCUT, DINAMOVIST N-ASI FOST NICIODATA.
    PREA E RUSINOS

  4. #88
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Blue, ce faci mah? Iar vrei sa ne certam? Lasa desfiintarea in pace ca stii ca nu e frumos.

  5. #89
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Oltenii

    Inainte de perioada netoiu-catelul , Craiova era un club respectat si iubit .
    In epoca javrei-netoiu , Dinamo avea doua echipe in Divizia A ( dar numai pe una o iubeau ) , una care sa se bata la titlu (TITLUL RUSINII !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! OBRAZ GROS - ce sa mai vb ?) , si cealalta sa-i ajute sa se bata cu sanse ( Ex FC National ).
    Dupa plecarea potaii-etoiu , Craiova a gasit un alt dilimandroc - nostalgic CeauStaicu ...
    Mi-este dor de ceea ce au fost inainte de jigodia - toiu .
    De plecarea oltenilor , eu zic ca singurii pe care sa-i regretati sunt cei care au suferit si simtit pentru Craiova ( CRAIOVA MAXIMA ).
    Balaci , Boldici , Cirtu etc
    Mercenarii de genul celor disputati acum in forum n-are rost sa povestim .
    Ei spun ca sunt profesionisti , apara culorile cluburilor care ii platesc . Este normal , vremurile in care jucatorii mureau pe teren pentru club ( chiar daca pentru cistigarea unei CCE primeau doar un ARO ) au apus .
    Craiova , se va umple de straini (de spiritul si de zona Olteniei) .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  6. #90
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    De fapt cu totii ar trebui sa tinem cu dinamo

    Vi se pare corect ca angajatilor ministerului de interne sa li se retina din salariu , o cotizatie pentru clubul Dinamo? Acesti angajati sunt platiti de la buget. La buget participa (sau ar trebui sa participe) tot romanu'. Deci practic noi cu totii investim in dinamo.E oare corect?

    Dinamo joaca bine in cupele europene nu comentez. Foarte bine pentru ei si pentru fotbalul romanesc. Dar ar mai fi ajuns acolo daca astra nu ar fi fost furata in mod flagrant in semifinala cupei?

  7. #91
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miki
    Vi se pare corect ca angajatilor ministerului de interne sa li se retina din salariu , o cotizatie pentru clubul Dinamo? Acesti angajati sunt platiti de la buget. La buget participa (sau ar trebui sa participe) tot romanu'. Deci practic noi cu totii investim in dinamo.E oare corect?
    Nu mi se pare corect, miki.
    Cum de altfel nu mi se pare corect nici ca Rapidul sa-si construiasca stadion din banii Transporturilor. Steaua se pare ca s-a "demilitarizat" recent, dar pacatele trecutului (apropriat) inca atarna greu. La Natzional, banii BNR-ului au contat mult.

    Daca ne uitam in ultimii zece ani, aceste cluburi au dus-o cel mai bine. Bineintzeles shi cu rezultate.

    Nu am nimik cu suporterii acestor echipe, dar uneori frustrarea celorlaltzi este justificata (asta referitor la discutziile de pe acest topic).

    Dau exemplul meu, suporter polist. Am aflat din cartzi cum s-au impus dinamo shi steaua in anii 50. Tot de acolo shtiu ca pe vremea aceea zona de vest domina destul de evident fotbalul romanesc. Apare, deci, un prim sentiment de frustrare (care in mod corect ar trebui sa se indrepte impotriva regimului de atunci). Numai ca iregularitatile nu s-au oprit atunci. Au urmat cooperativele din anii 70, cele din 80, cele din 90, s.a.m.d. Mai vedem cate un meci de genul Dinamo - Astra sau Poli - Dinamo. Shi tot asha... E ceva care nu ma lasa sa uit... N-am nimic cu suporterii acestei echipe, pentru ca shtiu ce inseamna sa fii suporter, shtiu ce momente unice itzi poate aduce viatza de suporter... Dar, din pacate, nu pot vedea echipa lor decat ca o bariera nefireasca care a stat in calea performantzelor echipei mele favorite.

    P.S.> Shtii care e culmea: ca la buget participam majoritatea dintre noi dar nu participa tocmai "beneficiarii", adica cluburile bucureshtene.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  8. #92
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    si am si eu o intrebare: vi se pare normal ca Ministerul de interne sa patroneze un campionat paralel cu FRF?
    Sa va spun despre ce este vorba: fiecare judet care are Politie de frontiera isi face echipa de fotbal care face saptamanal deplasari prin colturile tarii,isi cumpara echipamente,mingi etc pe banii........cui?....pe banii mei, ai tai, al lor.....evident daca sunteti platitori de taxe si impozite.
    Si ce mai este deranjant e faptul ca sergentii angajati, subofiterii sunt obligati sa participe.........mai ales daca sunt si jucatori la vreun club de fotbal din Div. D, judet sau municipiu/promotie(ca daca ar juca din C in sus si-ar baga p__a,scuzati-mi expresia!)

  9. #93
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Deocamdata e vorba de Romania... pardon RS Romania. Nu am scapat inca total de acest sufix de prost gust. Cand NSA-ul sau FBI-ul isi va face echipa la Washington atunci voi mai sta pe ganduri, dar pana atunci permiteti-mi sa folosesc "RS Romania".

  10. #94
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Pt Oaspetele:
    Iarasi de acord cu tine. Se exagereaza insa, si vad ca esti de acord, cu acuzele obsesive referitor la nastere…Totusi au fost si ceva performante sportive in trecut si, chiar in acest campionat, meciurile in care jucam sunt dintre cele mai spectaculoase si disputate. Si asta conteaza mai mult. In plus, toata lumea stand cu ochii numai pe noi, altii isi mai fac de cap nestingheriti, pozand in oameni saraci si cinstiti…
    PS: Imi pare bine sa te cunosc, e o reala placere conversatia cu tine, semn ca se mai pot purta si dialoguri civilizate intre “adversari”
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #95
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir
    si am si eu o intrebare: vi se pare normal ca Ministerul de interne sa patroneze un campionat paralel cu FRF?
    Sa va spun despre ce este vorba: fiecare judet care are Politie de frontiera isi face echipa de fotbal care face saptamanal deplasari prin colturile tarii,isi cumpara echipamente,mingi etc pe banii........cui?....pe banii mei, ai tai, al lor.....evident daca sunteti platitori de taxe si impozite.
    Si ce mai este deranjant e faptul ca sergentii angajati, subofiterii sunt obligati sa participe.........mai ales daca sunt si jucatori la vreun club de fotbal din Div. D, judet sau municipiu/promotie(ca daca ar juca din C in sus si-ar baga p__a,scuzati-mi expresia!)
    Ia uita-te pe site-urile astea, si spune-mi ce parere ai :
    www.polizia-penitenziaria.it/sport/astrea_storia.htm
    www.wmpfc.org.uk
    www.wpfa.fsnet.co.uk

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •