Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 95

Thread: LE e frica ...ca le pleca....oltenii

  1. #43
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Pacala, vad c-ai sarit repede cu o lista plina...dar ia vezi tu cati din astia v-au fost adusi de netoiu cand s-a mutat de la Rocar la voi, ha?

    Asa ca, vorba lui adbogdan...mai taiati

    Nu vreau sa se inteleaga ca sunt de acord cu ce-a facut Netoiu, in nici o directie...dar vad ca voi reveniti la aceeasi obsesie. Poate ca as fi acceptat explicatia voastra daca pana la venirea lui Netoiu Stiinta ar fi avut mari rezultate... macar in campionatul nostru de 2 lei. Ceea ce nu prea s-a intamplat... /nope/

  2. #44
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Te enervezi degeaba, eu ti-am spus doar ca, la o adica, ma ofer sa-i las pe Pacala si ai lui sa-si demonstreze valoarea. Tu ai continuat...Iar veriga lipsa e una intermediara intre maimuta si om, cu ea ai reface lantul evolutiei. Eu am mai spus ca nu-l inghit pe netoiu si pe altii de teapa lui. Tin cu Dinamo pentru valorile sportive care au jucat aici de-a lungul timpului, nu pentru conducerea clubului. N-o sa pot uri niciodata o alta echipa pentru ca becal, borceai sau netoiu au dat acolo pe 2 lei unul sau 100 de jucatori de lanoi, ii antipatizez chiar pe ei.
    PS: tot mentionezi securitatea, zi si mie unde mai are sediul? nu cumva s-a dus de mult? Sau pe la voi ati reinfiintat-o?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #45
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Pacala
    Apoi a reusit cu Becali sa-l fraiereasca si pe sclavul lui Becali, Gh.Popescu
    pacala, mai las-o ca te pacalesti singur.
    macar pentru ce a insemnat popescu pentru universitatea, ar trebui sa nu aduci in discutie numele lui........
    Schumi? the only one!

  4. #46
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator
    PS: tot mentionezi securitatea, zi si mie unde mai are sediul? nu cumva s-a dus de mult? Sau pe la voi ati reinfiintat-o?
    hai , ma utilizator, un om cerebral si infornat ca tine ???

    securitatea e peste tot........



    acum cativa ani buni, in intervalul 91-93, unchiul meu pescuia impreuna cu un "fost" ********.
    profitand de intimitatea conferita de linistea din jur si de hobby-ul comun, unchiul meu se risca cu o intrebare :
    -Mai, da ce mai faceti voi acum ?? (adica ********ii)
    ala raspunde :
    -Acelasi lucru, da pe bani mai multi.


    .........
    :o
    Schumi? the only one!

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Utilizator ...vad ca ati ocolit cu abilitate mesajele mele ..vorbeam ceva de transferuri civilizate ...mai citeste odata ultimele mele mesaje .. pentru ca am observat ca exact aceleasi procedee incorecte ati fi dorit sa le aplicati si cu Dica de la FC Arges... Vorbeam de transferuri civilizate cu negocieri , impresari .. acordul cluburilor...

  6. #48
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by gicu
    Pacala, vad c-ai sarit repede cu o lista plina...dar ia vezi tu cati din astia v-au fost adusi de netoiu cand s-a mutat de la Rocar la voi, ha?
    tipul punea la indoiala lista. De ce sa tai? Ti-ai pus intrebarea cati fotbalisti buni a dat afara ca sa le faca loc papagalilor lui? Asta a facut de doua ori dezastru, o data cand a venit si o data cand a plecat. V-am intrebat ceva, voi ce-ti fi simtit daca ati fi fost in locul noastru.Sau voi nu simtiti?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #49
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    utilizator, astept mai mult de la tine. Nu credeam ca trebuie sa explicam intre noi ce e cu veriga lipsa. netoiu inseamna dinamo, reprezinta insasi esenta imoralitatii acestui club. Iar securitatea se numeste s.r.i. , dinamo este tot sub aripa ministerului de interne.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  8. #50
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    gicule, chiar ti se pare putin un lot de 22 de fotbalisti dintr-un foc? Nu inteleg cum se poate minimaliza asa ceva. Discutii in van
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  9. #51
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Pt Edmond: nu am ocolit mesajele tale, si eu sunt pentru transferuri cinstite. Ca castigam prin transferurile interne organizate de oameni dubiosi care nu-mi plac, am mai spus-o, pierdem imediat cand acesti jucatori sunt vanduti in afara de aceiasi oameni dubiosi. Castigul e al lor doar, eu ca suporter nu pot sa ma bucur de un titlu amarat in Romania sau ca trecem de turul 1 in UEFA, eu imi doresc stabilitate, performanta si spectacol sportiv. Dar asta nu se va intampla prea curand nici la noi, dar nicila voi. Scuza-ma, dar nici cu Dinel nu mi-e rusine.
    Pt. Oaspete: Eu vorbeam de institutia numita securitate asociata cu echipa Dinamo, altfel servicii secrete ce controleaza masele sunt destule si prin State, nu?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #52
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Pt. Oaspete: Eu vorbeam de institutia numita securitate asociata cu echipa Dinamo, altfel servicii secrete ce controleaza masele sunt destule si prin State, nu?
    iti cunosti investitorii ??
    sa-ti dau un singur exemplu : Nicolae badea. stii cine a fost (si mai este) ??

    iar la faza cu statele, decat atat : desuet.
    Schumi? the only one!

  11. #53
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Desuet este si exemplul tau cu discutia unchiului la pescuit. Banuiesc ca nu asta e dovada principala ca securitatea ca institutie mai exista inca...Exemplul meu cu Statele se bazeaza pe realitati cunoscute de noi toti

    Stiu cine a fost si este Badea, dar zi-mi mie un presedinte de club drept si bun din Romania. Toti sunt fosti si actuali si-si vad de interesul lor.

    Eu ma refeream la asocierea totala a lui Dinamo cu securitatea. Sa nu-mi spui ca si performantele externe au fost mana securitatii. Dupa cum nici cele ale Stelei nu au fost aranjate de clanul Ceausescu.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #54
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Pacala, hai sa-ti mai zic:

    Nu, 22 de jucatori nu mi se par a fi putini, stim asta foarte bine (unii dintre noi) din perioada 90-93 cand Dinamo a ramas fara cateva echipe

    In alta ordine de idei...daca zici ca i-a dat pe altii buni afara sa le faca loc la "papagalii noi"...de ce te mai oftici ca i-a luat la un mom. dat cu el pe "papagali"? Cred ca nici tu nu stii ce vrei de fapt...

    Si sa nu uit...Netoiu nu inseamna Dinamo! Never!

  13. #55
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pacala
    bogdane, asta nu e inventia lui Blue sau altcuiva. S-a scris in toate ziarele si s-a spus la toate posturile de televiziune. Odata cu plecarea lui netoiu, au disparut 22 de fotbalisti din lotul Universitatii Craiova
    Preda, Tudor , Bogdan
    Stoican, Baldovin, Burca, Craciunescu, D.Rednic, C.Dobre,Alistar
    Grigorie, Alexa, Danciu, Frasineanu, Suleap,C.Dinu, Balace
    Barcauan, Silvasan, V. Iacob ,Manta si Cl.Niculescu pe care vi l-a facut cadou inainte
    dar din lotul craiovei au mai disparut in perioada lui si alti jucatori:G.Popescu Papura, Batranu, alungati, fara ca Stiinta sa ia un ban pe ei. R.Stancu trimis la Rocar ,Naicu si Domokos pe care i-a vandut in China si multi altii. Cei 22 constituie lista oficiala in momentul din vara 2002. netoiu a furat pana si covoarele din sediul clubului si o multime de obiecte.
    Pacala zicea intr-un mesaj anterior : 'Jucatorii adusi de el (Netoiu) de la Rocar au fost huiduiti inainte de a pune piciorul pe minge tocmai pentru ca erau bucuresteni'.
    Si-acum, ce-mi vazura ochii ? Unii din jucatorii trecuti pe 'lista pierderilor oltenesti' sunt tocmai bine adusi de netoiu de la Rocar. A ajuns pe lista asta pana si C. Dinu, dinamovist cu vechime ... Poate si-asta o fi invatat fotbalul la Craiova ..., ca si Preda, Bogdan, Baldovin, D. Rednic, Alistar, Alexa, Suleap, Balace, Silvasan, V. Iacob, Manta, Batranu, R. Stancu ...

  14. #56
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    adbogdan , ceea ce i-ai raspuns lui Pacala ma face sa cred ca habar nu ai de fotbal, din moment ce scrii ca noi, suporterii olteni i-am indragit pe.............. aia 8)
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  15. #57
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    se pare ca e prea complicat pentru tine bogdanel
    lista aia este binecunoscuta, reprizinta jucatorii plecati cand a plecat netoiu. Nu ca au plans jucatorii dupa ei. dar e greu sa-i explici unui.... dinamovist

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    De fapt Adbogdan nici nu a inteles bine discutia..cred ca ar trebui sa citeasca inca odata mesajele!
    Utilizator , care din jucatorii de acum ai Craiovei zici tu ca l-a luat Dinel cu japca !?

  17. #59
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    R.Stancu si Balace sint produsele exclusive ale Craiovai, acum au ajuns tocamai la Timisoara

  18. #60
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Si atunci de ce nu ii injurati si pe Timisoreni ca au olteni in echipa?

  19. #61
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    R"stancu a venit pe filiera Rocar-Aek Bucuresti nu e vina lor. Pe Balace l-au ltransferat de la Resita unde fusese imprumutat. Ei n-au furat. Sa inteleg ca voi nici nu pricepeti ce este ala furt? Dinamovistii au totusi o caracteristica comun, nu mai spun care

  20. #62
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Aa, nu e vina lor. Atunci spunemi si mie cu ce sunt de vina suporterii lui Dinamo ca a venit Netoiu cu jucatorii de la Craiova? Esti chiar culmea. Si te rog ia spune cum sunt eu, ca tare ma intereseaza parerea ta.

  21. #63
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    nu vorbeam de suporteri , zicam ca Poli nu a furat acei jucatori, dinamo i-a furat. Cum esti tu? nu se vede,trebuie sa-ti spun eu? esti ...dinamovist

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •