Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 72

Thread: Se fac jocurile in campionat?

  1. #43
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    intere cu ce am gresit? Eu ce am spus? Nu am spus ca nu sunt suporterii dinamovisti pe forumul asta? In afara de ayrton jhan si cu mine nu mai stiu cati sunt. parca mai erau dar nu imi aduc aminte nick-urile lor. In orice cz net inferiori oltenilor si timisorenilor. Din aceasta cauza nu vad de ce sa fac un chestionar in care 20 spun ca Dinamo face blat in fiecare meci si 3 spun ca nu este asa. Oricum observ ca nu se poate discuta cu tine azi. Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun in mesajul precedent.

  2. #44
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Pai fa un sondaj care sa cuprinde si dovezile blaturilor.
    Fiecare sa isi intareasca afirmatia cu niste dovezii.
    Ca asa spun si yo ca dinamo a blatuit 10 meciuri in 2 ani.
    Dar trebuie sa aduc dovezi.
    La asta m-am referit
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu trebuie sa mergeti prea departe , in prosportul de ieri si alaltaieri se arata echipele care sunt ( prin diverse mijloace ! ) in sfera de influenta a lui Dinamo ( vedeti voi , eu nu mai imi storc creierii , parca Farul , Bacaul ..sunt vreo patru cinci si spune prin ce mijloace sunt mani****te ( jucatori , antrenori , politic ,etc.... )...
    Atata timp cat singurul trofeu cucerit anul trecut a fost masluit ( in semifinale) nu inteleg ce rost mai are aceasta discutie... O sa o facem din nou la anul... si tot asa...

  4. #46
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Chestia cea mai dubioasa e ca oltenii acuza dinamovishtii de blaturi, dar unii dintre ei se lauda ca Shtiintza a "ajutat" pe Poli anul trecut!!!! Deci, cu alte cuvinte, se falesc cu un blat. Curios!!! In plus de asta, singurul blat din sezonul trecut recunoscut de partile implicate a fost craiova-gloria (kestia cu binele fotbalului romanesc).

    Legat strict de blaturile lui Dinamo, nu ma pot pronuntza daca s-au facut sau nu blaturi de catre "caini" in sezonul trecut, dar un lucru este cert: cand ma uit la fatza lui Borcea nu-i gasesc o alta intrebuintzare la Dinamo decat la treburi din astea. Iar daca cu adversarii nu merge, probabil ca se recurge la arbitri. Trist, dar adevarat.

    La fel de trista shi situatzia de la Rapid, acolo unde Copos pozeaza in justitziarul fotbalului romanesc, in timp ce noi aflam de "ispravile" feroviarilor din trecut (cu Brashov - ultimul exemplu).
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  5. #47
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    unii dintre ei se lauda ca Shtiintza a "ajutat" pe Poli anul trecut!!!!
    n-a zis nimeni ca a fost blat, au zis multzi ca suporterii Craiovei au facut un gest pe care unii dintre voi nu-l meritatzi.Fara sa fie blat oficial, ma intreb ,oare cata tragere de inima au avut fotbalistii Craiovei cand au vazut pozitzia suporterilor? EU NU VREAU SA SE MAI REPETE VREODATA ASA CEVA.

    Quote Originally Posted by viole(n)t
    In plus de asta, singurul blat din sezonul trecut recunoscut de partile implicate a fost craiova-gloria (kestia cu binele fotbalului romanesc).
    meciul lui poli cu Astra din ultima etapa a fost mult mai flagrant. La fel meciurile dinamovistilor cu natizionalul din tur si farul,otelul ,sportul din retur.Dar sa tragi concluzia ca acea propozitzie a lui remus Vlad inseamna O RECUNOASTERE A AMBELOR PARTZI (asta cand Craiova a intrat in silenzzio stampa). Stai putzin,eu sint de acord ca Bistritzenii au jucat cam lejer anumite partide:cele cu Argesul din tur si cele cu Steaua, Craiova,Rapid si Astra in retur , dar cred ca in nici un caz nu a fost blat dupa regulile clasice ale blatului. Acel ziarist de la Prosport a venit cu ordin, atacul era indreptat impotriva lui dragomir (care era la o intrunire PRM) dar de aici si pana la a sustzine ca ala a fost singurul blat recunoscut de ambele partzi, numai un nebun de legat poate sustzine asa ceva. N-are nici o legatura cu ciocnirile tale cu suporterii craiovei, asta e nebunie mah baiatule. Efectiv tu
    esti dependent de aceste certuri.Potzi sa-mi spui si mie,
    de fapt, tu ce vrei ? Chiar tocmai un suporter a lui poli sa ne atace? Cand galeria Craiovei a facut fatza de voi un gest irepetabil in fotbalul nostru. Iar Poli este totusi o echipa care in este in A, ma rog, stii foarte bine si a ramas in A ,cum a ramas.Tu chiar n-ai dreptul moral sa ne acuzi pe noi.

  6. #48
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    In Romania s-a mentinut o economie centralizata astfel incat toate fondurile trec prin mana mafiei de la Bucuresti... Oricat ar vrea sa se ascunda sub spoiala de "democratie" afisata pentru "poza" aratata restului lumii, starea de fapt este atat de evidenta, incat orice inseamna concurenta, inseamna o batalie pierduta... Si intr-un asemenea context, in care Bucurestiul strange biruri din toata tara, pe care le baga in buzunarul propriu, vor unii sustinatori ai echipelor sustinute fatis de ministere si mafiotii din capitala, sa-mi explice cum ca de fapt in fotbal e alta situatie... aici blaturile le face provincia! Dinamo, Steaua, Rapid, saracele n-au nici o vina ca sunt tocmai din Bucuresti, sustinute de MI, MApN, MT, si de respectivii afaceristi care se joaca cu banii tarii... Nu au nici macar mijloace de influenta asupra arbitrilor, iar racolatul jucatorilor se facea numai in trecut... Dinamo e sustinuta din toata inima de ditamai procentul de romani din toata lumea! Dar, cand ii intrebi pe cei doi-trei care din cand-in-cand agita spiritele pe forumul asta, sa-ti spuna macar un motiv pentru care ar putea cineva sa simpatizeze Dinamo Bucuresti...
    (A)

  7. #49
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Racolarea jucatorilor? Sa fim seriosi. Din cate imi aduc aminte Sava nu a vrut sa vina la Dinamo atunci cu Netoiu si nu la obligat nimeni sa vina. Se pare ca gtraiesti pe alta lume daca poti sa sustii asa ceva. Sa inteleg ca fara echipele din Bucuresti fotbalul romanesc ar fii ca cel italian, nu? In principiu asta sustii. Blaturile se fac din cate stiu eu in doi. Deci nu imi spune tu mie ca numai Dinamo, Rapid si Steaua fac blaturi. Iar daca este obligata o echipa sa faca un blat atunci exista destule posibilitati sa schimbi situatia. Cat despre motive sa simpatizezi cu Dinamo, sincer nu inteleg unde e problema ta. Din cate stiu eu este o tara libera si nu este nevoie sa imi explic deciziile tie. Cu toate astea spune-mi si mie daca poti sa explici simpatia pentru Craiova. In cazul tau ar fii dragostea pentru Craiova la fel cum in cazul meu este tot dragostea pentru Dinamo(probabil la faza asta ma vei face comunist sau mai stiu eu ce cum este obiceiul la olteni). Explicami si mie cum se explica Dragostea.

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    In prosportul de care vorbeam la echipele care in acest moment sunt in sfera lui Dinamo era trecuta si Poli ( aici cauza era politica)... Stii ceva , Viole(n)t ,in ziarul respectiv Universitatea nu este amintita , fiind printre putinele , daca nu singura , care se pare ca este cotata ca fiind la aceasta ora independenta , neaderand la nici una din tabere...
    In ceea ce priveste meciul respectiv , cu poli , nu stie nimeni daca a fost blat sau nu..ceea ce stie toata lumea este ca suporterii Craiovei au dorit sa ramaneti in liga iar fotbalistii nostri nu s-au omorat cu firea ( in conditiile in care pana la meciul cu voi nu aveau decat cel mult o infrangere si facand meciuri excelente in deplasare - ex. victorii la Rapid si National , egal la Steaua).....
    Sunt convins insa , ca viitorul ne va mai rezerva astfel de situatii..In mod sigur nu o vom mai trata in acelasi mod! Nici noi suporterii si in mod sigur nici fotbalistii...
    Pana de curand inca mai simpatizam cu Poli ...mi-a trecut! Nici echipa si nici suporterii nu mai sunt cei pe care îi stiam...Asta este! De acum voi fi printre cei care vor cere fotbalistilor sa moara pe teren la meciul respectiv... ca si cum ar juca cu Dinamo! Regret!

  9. #51
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    corect EDMOND_
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #52
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Racolarea jucatorilor? Sa fim seriosi. Din cate imi aduc aminte Sava nu a vrut sa vina la Dinamo atunci cu Netoiu si nu la obligat nimeni sa vina. Se pare ca gtraiesti pe alta lume daca poti sa sustii asa ceva. Sa inteleg ca fara echipele din Bucuresti fotbalul romanesc ar fii ca cel italian, nu? In principiu asta sustii. Blaturile se fac din cate stiu eu in doi. Deci nu imi spune tu mie ca numai Dinamo, Rapid si Steaua fac blaturi. Iar daca este obligata o echipa sa faca un blat atunci exista destule posibilitati sa schimbi situatia. Cat despre motive sa simpatizezi cu Dinamo, sincer nu inteleg unde e problema ta. Din cate stiu eu este o tara libera si nu este nevoie sa imi explic deciziile tie. Cu toate astea spune-mi si mie daca poti sa explici simpatia pentru Craiova. In cazul tau ar fii dragostea pentru Craiova la fel cum in cazul meu este tot dragostea pentru Dinamo(probabil la faza asta ma vei face comunist sau mai stiu eu ce cum este obiceiul la olteni). Explicami si mie cum se explica Dragostea.
    Bine, hai sa fim seriosi! Cum numesti tu aducerea jucatorilor la Dinamo? Chiar iti imaginezi ca e o placere sa joci fara public si huiduit vesnic? Sigur ca banii si avantajele oferite sunt o compensatie... Dar atata vreme cat traiesti vesnic pe spinarea altor cluburi, care vrand-nevrand alimenteaza cu jucatori mareata echipa Dinamo... uita-te in decursul timpului de unde au provenit jucatorii! Uita-te acum cine formeaza scheletul echipei! Chiar si Sava, cum spui tu, a fost adus tot de prea-cinstitul Netoiu, salvatorul vostru! Si daca nu mafia de la Bucuresti este vinovata de situatia din Romania, care se rasfrange si in fotbal, atunci cine? Poate studentii? Sau cei care trudesc pe un salariu de mizerie? Poate taranii care-si duc viata in conditii de saracie inimaginabila? Ei reprezinta masa de oameni care nu pot trece cu vederea ca toate se intampla datorita celor aciuiiti in scaunele puterii la Bucuresti si care "intamplator" investesc bani si influenta in anumite cluburi de aci... Si tu vrei sa-mi spui ca drgostea pentru Dinamo e in sufletele romanilor! De fapt , era singurul raspuns pe care il puteai da:"Din cate stiu eu este o tara libera si nu este nevoie sa imi explic deciziile tie." De ce crezi ca Romania e trecuta la capitolul celor mai corupte tari din lume? De ce crezi ca performanta se mai realizeaza doar la capitolul nationala, pe munca unora care au devenit profesionisti in afara tarii? Dinamo a fost si va ramane echipa catorva favorizati ai regimului trecut si actual (nu e mare diferenta!). Dar mai stam de vorba cand Romania se va apropia de un nivel cu adevarat democratic, in care regimul economic va fi descentralizat, iar politicienii vor da socoteala pentru deciziile lor!
    (A)

  11. #53
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blue
    meciul lui poli cu Astra din ultima etapa a fost mult mai flagrant.
    eshti total pe langa subiect!!! Ia un clasament de anul trecut, inaintea ultimei etape, shi uita-te daca acel meci avea vreo relevantza pentru configuratzia finala a clasamentului Itzi spun eu: NU AVEA. Deci ce rost avea blatul? Asta spune multe despre "capacitatea" romanului de a vedea ceva putred peste tot.

    Quote Originally Posted by Blue
    Efectiv tu
    esti dependent de aceste certuri.Potzi sa-mi spui si mie,
    de fapt, tu ce vrei ?
    Devine deja tic verbal oltenesc kestia asta cu dependentza mea...

    Quote Originally Posted by EDMOND_
    In prosportul de care vorbeam la echipele care in acest moment sunt in sfera lui Dinamo era trecuta si Poli ( aici cauza era politica)... Stii ceva , Viole(n)t ,in ziarul respectiv Universitatea nu este amintita , fiind printre putinele , daca nu singura , care se pare ca este cotata ca fiind la aceasta ora independenta , neaderand la nici una din tabere...
    Nu vad legatura cu mine. Totushi o sugestie: nu te mai lua dupa ProSport!!

    Quote Originally Posted by EDMOND_
    De acum voi fi printre cei care vor cere fotbalistilor sa moara pe teren la meciul respectiv... ca si cum ar juca cu Dinamo!
    Pai chiar te rog asha sa faci!! Altfel ar insemna ca tzi-ai dori un blat.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  12. #54
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Sa nu facem o confuzie si noi cum a facut-o prosportul. Gestul oltenilor a apartinut galeriei nicicum jucatorilor. Craiova la 2-1 a avut o bara. Gestul galeriei a fost foarte frumos si sa nu credeti oltenilor ca altii nu ar fi in stare sa va intoarca un asemenea gest daca e cazul. Multi au confundat acest gest cu un blat sau cu un mic ajutor. Probabil si unii olteni care nu au suportat ideea ca Stiintza ar fi pierdut un meci ce parea relativ usor au inceput sa considere ca bravii lor jucatori s-ar fi dat la o parte. Ei bine, Craiova era la final de retur era deja in vacanta, chestia cu locul pe podium nu stiu daca era usor de realizat ca era si Bistritza si Brasovul pe faza iar de cealalta Poli incepea sa joace mai cu morcovul in spate ca sa scape de baraj. Greu sa numesti un asemenea meci ca fiind strategic avand la baza un banner al suporterilor olteni.
    Dinamo, ce sa mai zic? Pacat ca nu se profileaza si ei pe fotbal.

  13. #55
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    N-am zis ca a fost blat, am zis ca jucatorii, vazand reactzia propriilor suporteri ,n-au avut nici o tragere de inima. Mai mult nu putem stii, poate Dinel sa stie mai multe.
    Dar atentzie, daca tot ne uitam la clasament, Cu un egal,Craiova ar fi avut acelasi nr de pct cu Bistrita si Brasov. Cu o victorie , avem chiar 2 puncte in fatza celor doua si am fi ocupat SIGUR locul 3. E adevarat si ca locul 3 nu mai insemna nimic ,cat timp nu asigura prezentza intr-o cupa europeana ca altadata si campionatul este mult mai diluat valoric ca inainte.

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Corect , locul trei nu mai insemna nimic... daca ar fi fost vorba de calificarea intr-o cupa europeana probabil ca altfel s-ar fi jucat meciul respectiv...

  15. #57
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Albastreata
    Bine, hai sa fim seriosi! Cum numesti tu aducerea jucatorilor la Dinamo? Chiar iti imaginezi ca e o placere sa joci fara public si huiduit vesnic? Sigur ca banii si avantajele oferite sunt o compensatie... Dar atata vreme cat traiesti vesnic pe spinarea altor cluburi, care vrand-nevrand alimenteaza cu jucatori mareata echipa Dinamo... uita-te in decursul timpului de unde au provenit jucatorii! Uita-te acum cine formeaza scheletul echipei! Chiar si Sava, cum spui tu, a fost adus tot de prea-cinstitul Netoiu, salvatorul vostru!
    1. Cand vorbesti despre "jucat fara public si huiduit vesnic" probabil vorbesti de situatia de la Craiova de acum 2 ani...Marea majoritate a jucatorilor proveniti de la voi au trecut intr-adevar prin asta si probabil ca s-au hotarat destul de repede sa plece...
    2. Chestia cu trait pe spinarea altor cluburi seamana cu vestitul "n-a mancat salam cu soia"...sa fim seriosi, toate echipele mari la ora actuala traiesc "pe spinarea" altor cluburi care l-au format pe Beckham, Roberto Carlos, Ronaldo etc. E o aberatie sa crezi ca sunt echipe 100% locale in afara celor satesti...Cat despre jucatori de la Craiova, in afara de lotul actual nu prea regasesti multi jucatori olteni prin lotul lui Dinamo de-a lungul istoriei. Sava nu e la Dinamo daca nu stii...Poti regasi destui jucatori mari 100% crescuti de Dinamo: Raducioiu, Lupescu, Prunea (care a jucat si la Craiova, apropo).

    Si daca nu mafia de la Bucuresti este vinovata de situatia din Romania, care se rasfrange si in fotbal, atunci cine? Poate studentii? Sau cei care trudesc pe un salariu de mizerie? Poate taranii care-si duc viata in conditii de saracie inimaginabila? Ei reprezinta masa de oameni care nu pot trece cu vederea ca toate se intampla datorita celor aciuiiti in scaunele puterii la Bucuresti si care "intamplator" investesc bani si influenta in anumite cluburi de aci... Si tu vrei sa-mi spui ca drgostea pentru Dinamo e in sufletele romanilor!
    Mafia din Bucuresti este urata de marea majoritate a bucurestenilor. Apropo, dupa revolutie primarul Bucurestiului a fost mereu din opozitie. La Craiova ce culoare politica au primarii? Chestia cu oamenii saraci si studentii n-au nici o legatura cu fotbalul; crezi ca Real Madrid este sustinuta doar de oameni cu peste 1 milion de EURO in cont?
    Cei din scaunele puterii de la Bucuresti sunt in proportie coplesitoare proveniti din afara Bucurestiului. Cred ca daca faci un sondaj printre bucuresteni ar rezulta ca va cedeaza cu mare placere rolul de capitala a Romaniei.Inclusiv la fotbal, care are in fruntea LPF un oltean, Don Mitica... Cat priveste mafia locala si baroni locali, iti citez din memorie rapid pe Dinel, Ilinca, Mihailestii, al caror renume a depasit granitele Olteniei...

    Cei cu bani investesc acolo unde echipa are un nume si simt ca pot sa faca si performanta, de ce crezi ca Abramovici s-a dus la Chelsea si n-a preluat o echipa de la el sau din Romania sau Luxemburg de ex. ?

    Si o intrebare de final: ce v-ati face voi suporterii U. Craiova daca n-ati mai avea debuseul Dinamo pentru a va varsa amarul? Asa va iubiti voi nevestele, urand nevestele altora? Acum aveti numai olteni la U Craiova, va doresc succes...si nu uita, puteti face performanta daca aveti cu cine concura...[/quote]

    PS: modul de actiune "cine nu e cu noi e impotriva noastra" e tipic comunist. V-ati certat pana si cu timisorenii care v-au raspuns decent dealtfel si erau de partea voastra...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Daca cineva le-ar desfiinta pe Dinamo si Steaua, in anul urmator a doua clasata ar cere desfiintarea primei clasate. Numai invidiosii nu vad ca cel mai bun fotbal il practica Dinamo.

  17. #59
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Utilizator, le rasucesti frumos, dar ai un obicei specific: omiti esentialul! Pai, discutiile intre olteni si banateni au fost generate doar de spiritul sustinerii echipelor Universitatea si Poli in timp ce vis-a-vis de Dinamo parerea este unanima... Tu vrei sa-mi demonstrezi ca daca jucatorii de la Craiova sau Hunedoara au trecut pe la Dinamo, gata sunt bucuresteni, in timp ce guvernul de la Bucuresti nu are nici o legatura cu acest oras, el fiind format din tigani, olteni, banateni, etc.!? Deocamdata eu vad situatia cam asa: respectivul guvern este format din trepadusii care pe vremea lui Ceausescu au suferit, neputand sa se manifeste, avand grija ca la "revolutia" din '89 sa preia doar locul caldut, fara bineinteles a se grabi sa schimbe ceva in favoarea po****tiei... Astfel in continuare din tara doar se strang fonduri prin impozite, taxe, etc., inapoi neintorcandu-se nimic! Despre asta pot sa-ti povesteasca timisorenii mai multe pentru ca acolo situatia este intr-adevar flagranta! Ei, si omul de rand care traieste in provincie plateste dari (procent din veniturile sale!!!) pentru a avea in schimb parte de serviciile guvernului: protectie, sanatate, edilitare, etc. Pai protectie de unde, ca politia nu are bani de benzina, prin spitale bate vantul, s.a.m.d. In schimb vesnic poti afla de afaceri facute de cei care au acces la cascaval, adica o functie cat de mica la Bucuresti! In plus mai vezi si cum M.I. sustine financiar o echipa de fotbal care a fost facuta scapata la revolutie (iti amintesti: o desfiintam!, hai ca doar ii schimbam nu mele si o rupem de M.I., hai ca nu-i mai schimbam nici numele...!?) si in jurul careia roiesc mafiotii, care fii sigur nu au decat un singur interes: banii! Dar pe drumul pe care s-a pornit, oricat ar incerca sa intarzie si sa franeze procesul "utilizatorii" acestui sistem, eu sunt convins ca tot se va ajunge la rezultatul dorit de romani! Adica din banii mei, din munca mea sa pot beneficia de asigurari si servicii asa cum se intampla in orice tara civilizata, fara sa stea unii cu mainile pana la cot bagate in buzunarele mele si sa-mi rada in fata! Si dupa cum poti observa in tarile in care acest sistem civilizat functioneaza, nu exista echipe cu numele Dinamo, sponsorizate de ministere...!
    (A)

  18. #60
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Edmond imi pare rau ca gindesti acuma asa despre timisoreni si despre Poli. Parerea ta, eu o respect nici o problema, insa sa compari Poli Timisoara cu dinamo , scuza-ma dar asta este cea mai mare aberatie scrisa pe aici. Acelasi lucru il pot spune si despre ideea cum ca Poli ar fi in sfera lui dinamo, o aberatie si mai mare. Pai Poli a fost aruncata in divizia B pentru ca a batut dinamoul, singura echipa care va fi urita pe viata la Timisoara. Pai cum poti spune ca un meci Poli-dinamo a fost regizat ??????
    Imi pare rau, poate ca datorita meciului de miine ti-ai schimbat parerea, in orice caz admir pe cineva care isi spune de la inceput crezul si nu le intoarce dupa o perioada. Am crezut ca faci parte dintre cei care isi pot pastra obiectvitatea, indiferent de unele diferende, imi pare rau ca m-am inselat.
    Eu unul indiferent de polemicile de aici, vreau sa spun ca respect in continuare Craiova si nu o voi compara niciodata cu dinamo, dar ce sa faci noi sintem mai reci, si putem sa ne pastram obiectivitatea.
    Cit despre meciul de miine, cel mai bun sa cistige!
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  19. #61
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Iata si declaratia lui Vlad Munteanu in care se arata "stima si dragostea" timisorenilor pentru "dragii lor tovarasi" din capitala:
    "Ti-e teama de atmosfera creata de publicul din Donetk?
    Mie nu mi-a fost teama la Timisoara! Acolo am intilnit cel mai ostil public si chiar mi-a placut atmosfera. Cei din Donetk nu-i pot depasi pe cei de pe Bega."
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  20. #62
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    17
    Reputatie
    1

    BRAVO TIMISOARA

    da-ti-le foc la javre :flame:

  21. #63
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    dati-le /fu/ la comunisti

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •