Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 127

Thread: Este Zidane cel mai bun mijlocas al tuturor timpurilor?

  1. #22
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Auzi Reloaded prostia ta de film ma lasat rece. Asa ca mai inchide gurita da , apreciez cooperarea . A sa revenim la subiect Nedved la sut Beckham la centrari si Zidane la dribling

  2. #23
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    Domnule dumitrescu ionutz tu te antrenezi sa fii asa prost?Tin sa te anunt ca aici vorbim de fotbal si nu despre filme , sau e asa greu sa te prinzi ...cat despre film poti fi sigur ca nu am fost io regizorul...Stau si ma mir de ce citesc ... cum poti sa spui chestii destea gen : Nedved la sut,Beckham la centrari si Zidane la dribling .Credeam ca ai depasit demult perioada asta , doar copii de 9-10 ani mai fac comparatii destea si...dupa mintea ta chiar crezi ca il poti compara pe Nedved cu Totti sau cu Ronaldinho ?? ca sa nu mai vb de fostele glorii pe care vad ca le-ati uitat , Zidane nu o sa fie niciodata ce a fost Maradona sau Pele sau Gianni Rivera , hai sa fim realisti , insa cred ca tu nu poti fi ptr ca iti mai tre ceva cerebel ptr asta .
    Amor de lejos, felices los quatro....

  3. #24
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    72
    Reputatie
    1
    MATRIX98 adica MATRIX /fu/ TRASH mai lasa-l tu pe madrilenu-l de Ionutz in pace si s*** ciorapii lu Zidane eventual ok man?
    Nici nu se pune problema:

    ZIDANE este cel MAI BUN fotbalist (nu mijlocas) din toate timpurile!

    Sunt unul dintre cei mai mari fani ai lui si pot sa spun ca la fiecare meci de-al lui ZIZOU ii savurez fiecare atingere de BALON!
    ... e fenomenal!
    ZIDANE = fotbal adevarat!

  4. #25
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    72
    Reputatie
    1
    Ionutz .... MATRIX - TRASH asta e TANTALAU!
    Ba asta nu are ce cauta aici! Asta e bun doar la intrare in cinema sa ii dam cate un 500 ceva ...
    Sa ajungi sa compari pe ZIDANE cu pele & co. e cea mai mare aberatie din lume!
    A vazut si el ceva secvente cu nishte faze de-a lui pele si gata... sa convins prostu'...
    E prost rau de tot!

    ZiDaNe = fotbal adevarat!

    Real 4ever!

  5. #26
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    realc ejti imbucurator de prost , nu stiu cum te mai suporti , doamne ce aberatii pot sa citesc . Btw ce intelegi prin "pele &comp "?? Zidane a inceput sa se stearga usor usor , pele , maradona , rivera , platini , cantona , chiar si romario au fost cei mai mediatizati pana in ultimul moment . Da gata ptr astazi , nu stiu de ce incerc sa va explic ,ptr ca oricum nu intelegeti si incep sa imi pierd din personalitate ca imi pierd timpul cu voi (ma refere la realc si ionutz dumitrescu sau cum draq era).
    Amor de lejos, felices los quatro....

  6. #27
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MATRIX98
    dupa mintea ta chiar crezi ca il poti compara pe Nedved cu Totti sau cu Ronaldinho ?? .
    nici nu o sa poti compara pe nedved cu totti(ronaldinho nici nu poate intra in aceasata discutie deocamdata). totti este fenomenal la dribling cu pase f bune si sincer nu cred ca este vreun antrenor din lume care sa nu-i doreasca pe amandoi in echipa sa, dar daca EU ar tre sa aleg intre cei 2 la-si alege vara ezitate pe nedved dupa care fireste atunci cand acesta nu ar mai putea juca la-si alege pe totti.
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  7. #28
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    e greu sa faci o ierarhizare absoluta,fotbalul nu e o stiinta exacta,ci un joc.
    fiecare generatie a avut varfurile sale,iar postul de mijlocas a dat cei mai mari jucatori ai istoriei.
    anii 50 l-au avut in prim plan pe di stefano,omul care a condus realul la 5 victorii in cce.brazilienii l-au avut pe didi,un dirijor genial,care a condus brazilia la doua victorii la cm.
    anii 60 i-au dat pe englezul bobby charlton-mult mai complet ca beckham,ca veni vorba-pe beckenbauer-a jucat mijlocas la 2 mondiale.
    peste toti pele,desi pentru prima parte a carierei inclin sa-l consider mijlocas.
    anii 70 au adus in primplan mijlocasii olandezi neeskens si haan,jucatori completi care faceau ambele faze,pe germanul netzer sau francezul platini.
    anii 80 au fost dominati de maradona,secondat insa de platini,zico,socrates
    schuster si breitner.
    anii 90 au fost ai lui matthaus,baggio,gullit,si spre final zizou si rivaldo
    acum spuneti si voi : poate fi ales doar unul dintre acestia?

  8. #29
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    NU ! /nope/ /nope/ /nope/
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  9. #30
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    sorinl, frumoasa statistica ta!!!! Imi place!!! BRAVO!!!! Dar l-ai omis pe olandezul ala.... parca Johan Croif (sau cum se scrie). Si... Socrates mai putin dar dadea pase f.bune.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  10. #31
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    dragos,pe cruyff nu l-am omis,cred ca a fost mai mult varf,desi cand te referi la portocala mecanica olandeza a anilor 70 asta e ceva relativ.
    deasemeni n-am vrut sa fiu acuzat de subiectivism,asa ca hagi si dobrin n-au fost enumerati. m-am straduit sa gasesc jucatori a caror cariera a fost si incununata de un trofeu european si/sau mondial.
    culmea e ca hagi are o cupa uefa,dar cucerita pe cand era departe de momentul de varf.
    deasemeni cred ca furati de driblingul si pasa unor maradona ,platini,keegan sau antognoni uitam cat de mult i-au ajutat
    "pionii" de gen giresse,bobby robson,ardiles sau tardelli...

  11. #32
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    diablo20 , normal ca tu l-ai alege pe nedved in locu´ lu´ totti , doar esti juventin , da are mai multa valoare totti , asta e parerea mea si nu numai ...nedved inca nu a intrat pana acum in calculele de "palone d´oro".
    sorinl , intradevar frumoasa statistica. Are dreptate dragos l-ai uitat pe cruyff , pe van basten , pe gianni rivera, boby robson ,eusebio etc ...nu mai conteaza asta , insa tot la parerea mea raman , ca nu il ptoi compara pe zidane cu maradona si pele , e o absurditate. Pe vremea lor se vb doar de ei , erau vrajitori , acum ...gandeste-te numai la echipa lu real ... beckham , zidane , raul , figo, ronaldo , jucatori de certa valoare ...dar in acelasi timp apropiati ca valoare ...maradona si pele ereau de departe cei mai buni ... asta ca sa nu mai zic ca in afar de cei de la real , mai sunt si altii , totti , nedved, shevcenko.... Un lucru e clar , daca zidane era cel mai bun din lume , lua si anu trecut balonu de aur , si celalat ... l-a luat doar o singura data . Este un fenomen , pero nu cel mai bun mijlocas din toate timpurile, asta e curata aberatie!!
    Amor de lejos, felices los quatro....

  12. #33
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MATRIX98
    diablo20 , normal ca tu l-ai alege pe nedved in locu´ lu´ totti , doar esti juventin , da are mai multa valoare totti , asta e parerea mea si nu numai ...nedved inca nu a intrat pana acum in calculele de "palone d´oro".
    Se pare ca tu, MATRIX98 cam cauti cearta!!!!!!
    MISTO semnatura!!!! In sfarsit un lucru bun pentru tine.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  13. #34
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    DRAGOS nu caut cearta , doar dispute , lucru total diferit... banuies ca de asta e facut forumul , sa isi expuna fiecare punctul de vedere .
    Amor de lejos, felices los quatro....

  14. #35
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    bai 98 esti comic tataie nu numai ca pot sa-l compar pe nedved cu totti dar ii da muci bai romanule. Io unu sunt cu real dar nedved este de 2 ori peste totti bai afonule
    /fu/ roma , fara chivu

  15. #36
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Si Nedved, si Totti sunt mult sub valoarea lui Zidane.
    Cel mai bun mijlocas din lume la ora actuala este insa ...

    Michael Ballack!

  16. #37
    junior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    As zice ca te potrivesti mai bine cu Atletico.

  17. #38
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    JJ ma faci sa zambesc .Bancu asta e mai bun decat ala , cum ca hooligans sunt peste ultrasi . Cat despre idiotul de dumitrescu ce sa mai zic .. exista vro optiune de ignore pe aici?? ...dumitrescule inka nu mi-ai zis cati ani ai
    Amor de lejos, felices los quatro....

  18. #39
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ
    Michael Ballack!
    Ai dreptate intr-un fel JJ. Insa nu prea am mai auzit numele lui Ballack de cand a plecat de la Bayer Leverkusen. Dupa mine trebuia sa ramana acolo. A fost cel mai bun mijlocas din UCL acum 2 sezoane insa acum...cam scartaie!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  19. #40
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    bai asta dute frate pe alt forum si lasa-ne pe noi in pace distrusule.

  20. #41
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Stai linistit Dragos, o sa mai auzi de el.

  21. #42
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    JJ posibil ca o sa mai auzim de el , era destul de bun , da nici pe departe nu era "fuori clase" cum zic italienii , sa fim realisti nu-l poti compara cu zidane . Parerea mea . Respect !!
    Amor de lejos, felices los quatro....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •